BOOMVRUCHTEN Uurwerken. S.M.PEREL,i|ir. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Boomvruchten. Vrijdag 5 Aug. 1910, Werk-Linnenmeid, Keukenmeid, W. F. A. GROENHUIZEN, 10 AUG. Grand Hotel Flora ZINGENDE VOGELS JAN MORKS, KLEPPERMARSGH. Zeist. Vreemdelingenverkeer. Op 3 Augustus a.s. CONCERT in Hotel Boscblust, trent ontvangen inlichtingen door de orga nisaties van do fimia Menko wordt in over weging gegeven rich tot die firma te wenden. Invoer van Hollandsche bigareuin Duitschiand. De correspondent van de „Tel. schrijft. in ue Kijksdagzit/ting van 16 Maart wees de afgevaardigde dr. Marcour op eeue ga- pang in de tabaks belastingwet, (f abaüs- stouergeeetz), waardoor de Holl. siga renfabrikanten de iuiandsclie (Duitache) au- duetrie en arbeiders benadeelden, te eigen voordeele. Hollandsche fabrikanten hebben oi.i. na 't in werking treden der wet, in Duitse he grensplaatsen filialen opgericht, waar de ongesorteerde ingevoerde sigaren, gesorteerd en voor de verzending gereed gemaakt worden. Daar het zeer moeilijk as, om bij sigaren de waarde der tabakkeu die er voor gebezigd werden, vast te stel len., kunnen zulke sigaren met minder in komende rechten belast worden. Het na deel is natuurlijk aau de zijde der inland- sche fabrikanten. De buitenlandsche fabri kant kan sagaren van eenzelfde kwaliteit van 15 tot 2b/ goedkooper verkoopen dan de iulandsche. Door deze manipulatie wordt dua het tegenovergestelde bereikt als de beschermende tolwet voor de inlandsche producten wilde. De „Reichsschatzeekretar" verklaarde de uitleggingen van den afgevaardigde voor correct en stemde er voor een grondig on derzoek te doen instellen. De „Süddeutsche Tabakzeituug" brengt het bericht, dat een hooggeplaatst douane beambte, die dezer dagen een der verzen- diiigsplaatsen bezichtigde, gezegd moet heb ben, dat de regeering van plan ia, door een codicil aan de wet op de tabaksbelasting toe te voegen, den invoer van ongesorteerde en niet verpakte buitenlandsche sigaren te verbieden. De vermiste kinderen. He den zal, naar de N. R. C. verneemt, mr. J. A. Levy hot bestuur van het St. Aloyeius- geeticht te Amsterdam per deurwaarders- exploit laten aanzeggen, dat dit bestuur civiel- en strafrechtelijk aansprakelijk wordt gesteld voor het wederrechtelijk onder zich 'houden van de vermiste kinderen dier wed. de It. te Hilversum en dat het bestuur wordt gesommeerd, hen onverwijld ten huize van de moeder te doen brengen. Weer een moisje vermist. Sedert Dinsdag is de zestienjarige dochter van het echtpaar Dootz te Beverwijk plotse ling verdwenen. Dt» morgens als gewoonlijk naar haar werkzaamheden gaande, is zij al daar niet aangekomen en lieeft men sedert dicu niet moor van haar vernomen. 'Wel ie zij op dfcn bewusten morgen nog door iemand op den VelsereLraatweg gezien, doch verdere aanwijzingen blijven tot op heden uit. Het meisje was gekleed in grijzen rok, blouse van geel katoen met witte cirkels en wit strooien matelot met wit lint. Inbraken. De bewoners van het perceel Bergweg 269 te Rotterdam, werden Vrijdagnacht gewekt door onraad. Een in breker was binnen geweest. Hij verschafte zich van de achterzijde toegang door over de tuinschutting te klimmen. Door een kel- derraampje kwam hij binnenshuis en drong door tot do slaapkamer van den heer des huizes. Diens kleeding nam hij van die slaapkamer weg, doorzocht ze geheel en al en liet ze daarna iu de gang liggen, waar do bewoners een en ander terugvonden. Twee portemonnaies, een gezamenlijk bedrag van ongeveer 50 bevattende, waren er uit ver dwenen. Niemand heeft den dief gezien. Dioiustbodonrecht. Bij von nis van 26 Juli j.l. gaf de kantonrechter te Arnhem een voor dienstboden en hare meesteressen niet onbelangrijke beslissing. Een dienstmeisje had bij den aanvang van het jaar 1910 haar mevrouw Nieuwjaar ge- wenscht, waarop deze haar eeu Nieuwjaars fooi van f 7.50 ter 'hand stelde. Ongeveer 6 weken later zegde het meisjo hare dienstbe trekking tegen 1 Mei op, met dit gevolg ech- Uxr, dat hare meesteres bij haar afscheid op 30 April haar van het verdiende loon de op 1 Januari 1910 ontvangen f 7.50 afhield. Zij beweerde immers, dat het in ontvangst ne men van de Nieuwjaarsfooi beteekende, dat haar dienstbod» zich verbond, om niet vóór 1 Augustus van datzelfde jaar te vertrek ken. De dienstbode achtte zich in haar rechten verkort en bracht het geschil voor den kan tonrechter. Beide partijen lieten liaar atzak door advo caten 'bepleiten, en het nieuwsgierige publiek zag mot belangstelling dien uitslag van den strijd tegemoet. De kanten rechter besliste, dat liet plaat selijk gebruik te Arnhem medebrengt, dat, indien eeue dienstbode, met den aanvang des jaars, Nieuwjaar wenscht, en de fooi in ont vangst neemt, zij zich daarvoor verplicht om niet met 1 Mei te vertrekken. In het bedoeld geval was lijet meisjo met 1 Mei wel wegge gaan en was zij hare verplichting dus niet nagekomen, zoodat mevrouw terecht f 7.50 van baar loon had afgetrokken. Stcmbus-varia, Bij de Don derdag gehouden stemming voor een lid van Prov. Staten in Schoterland, had een der kiezers te Oudega (Sm.) geen keuze gedaan tu6schen de candidate» Meek en de Vo6, maar op zijn stembiljet geschreven „Geen liberaal. Geen sociaal. Maar een clerikaal Moet in de zaal''. Miool- «n Kerknieuw. '»-G rarenhage, 30 J uli. Examens Engelsch, M. O., akte A. 30 Juli voormiddag. Geëxamineerd 3 candid aten. Geslaagd mejuf frouw D. Tiomersma, Groningen. Examen hoofdakte. Amsterdam, 30 Juli. Geëxamineerd 10 candidaten. Geslaagd de dames A. Verha gen, te Buiksloot; A. G. Kreuiter, te Haar lem; C. H. Aiders, L. M. P. Jansen en J. C. Hes, te Amsterdam. 's Gravenhage, 30 Juli. Geëxamineerd vijftien candidate». Geslaagd de dames G. de Boor, te Reouwijk; E. M. Boland, te Den Haag; M. C. de Bruyne, te Schie dam; G. \V. van Dam, te Den Haag; A. Dricesens, te LeidenH. S. F. D. Engel- bronner, te Den Haag; M. Oölmeyer, te Rotterdam; O. H. de Raat, te Utrecht; D. Roodzant, te Rotterdam. Arnhem, 30 Juli. Gedaagd de dames A. A. Dieperink, te LochemH. C. F. Jans sen, te Gennep; A. C. Bedijs, te IJmuideai F. W. M. Janssen, te 's Hertogenbosch; G. M. Hesing, te Arnhem; A. H. Delben en J. J. A. van Kempen, beiden te Echt. 'e Hertogehbosch, 2930 Juli. Geel. de hoeren J. J. M. Hoeren, Schiedam; A. C. Zevenbergen, Breda; A. J. van Drongelen, Zeist; J. W. A. Burgers, H. M. J. Arend zen, J. H. Steenmans, allen Maastricht; W. P. Blokpoel, Zutphen; J. C. de Wit, Haaf- ten; L. van Tiggelen, Rotterdam; W. Lou waars, Breda. Zwolle, 29 en 30 Juli. Geel. de lieeren A. de Boer, van Baarlo; A. v. d. Helm, H. Terwolt en J. Vogel, van Zwolle; K. Von deling, van Dedemsvaart.; H. J. v. Zon, van Kampen; G. J. Kappert, van Glauerbrug, en S. S. Noach, van Utrecht. Groningen, 30 Juli. Geslaagd de heeren W. Bandsma, te LeeuwardenC. Cohen, te Den Haag; N. Harbzema, te Nijéhaske, B. Nieboer, to Veendam; N. Perdon, te Fin- sterwolde, R. Witte veeg, te Leeuwarden. 's Gravenhage, 30 Juli. Examens Franseh M. O., akte A.Ge ëxamineerd 4 vr. en 1 mann. cand. Geslaagd de dames J. A. A. L. Ort, te 's Graven hage, en M. L. V. Gauthier, te Oss, en de heer L. M. Bouman, te Nijmegen. Examens der Ned. Toonkunsten aars - v er- eeuiging Van de 5 caudidaten zijn heden ge slaagd voorPiano (Lager Onderwijs) de dames M. A. T. Gi-aadt van Roggen, te Voorburg, en S. A. M. Strucker, te Rot terdam. Examens Engelsch M. O., akte A.Ge ëxamineerd drie candidate». Geslaagd do heeren E. Iuglos Ar keil, van Zwolle, en C. A. WiHeuse, van Amsterdam. Examen Engelsch L. O.Geëx. 18 cand. Geslaagd de dames G. J. van Bakergem, Oud-Gastel; E. E. Eversmann, Den Haag; H. H. van Schaick, Kampen; M. F. Knott- nerus, Zetten; E. Vlaanderen, Zetten; A. M. de Wilde, Den Haag, eu M. Hobma, Zetten, en de heeren J. Bok, Groningen; J. M. Bijlo, Den Bosch; S. Jdlloma, Den Haag; J. van Etten, Don Haag; R. A. Koereelman, ScheveningeuL. G. A. Lafo- rêt, Deu Haag; J. W. van Swigchem, Den Haag, en Ch. Koenraad, Amsterdam. Al gem. Synode dor Ned. Horv. Kerk. In de gisteren gehouden voormiddag- vergadering werd. voorzien in de vacaturse voor de AJgcm. iSyn. comm- In de vacat. Toasbeek wordt gekozen dr. J. A. Bruins van Baard, en tot diens sec. ds. A. J. Adriani van Warmen- huizenm de vacat. Lcdyveld: ds. Pk. H. Ed- ling van Budel, tot diens sec. P. J. Steenbeek: van Vinnen; in de vacat. dr. HuLsebos: mr. U. Huber, oud-oudeilvan Veendam, tot diens sec. J. It. baron van Keppel ouderl. te Breda; in de vacat. onr. Lisman jhr. J. A. H. Offorhaus oud. te Meerssen, tot diens sec. jhr. dr. M. F. van Lennep, oud-ouderling. Aardenhout. Verder werden rapporten uitgebracht door dr. Offerhaus over het hulpprodakerschap. Er zijn 3 hulppredikers werkzaam, en wel de heeren v. Veen te Kamperland, Pasma te Overdinkel en v. Walsem te Hekendorp. Dezelfde rappor teur deelde mede dat in 1909'10 50 Candida ten zich mm het proponentsex. hadden onderwor- l>eu, en 47 toegelaten, waaronder enkelen voor do tweede maal. Dr. Eilerts de Haan rappor teert over de ingekomen afschriften der eind besluiten van de Prov. Kerkbesturen van Zuid- Holland, Zeeland en Noord-Holland in zakeu van hooger beroep. Gisterenmiddag vergadering van een synodus eontracta inzake hooger beroep van don kerke- raad van Üost-Zaan, waarvan natuurlijk geen verslag kon worden gegeven. (N. R. C.) Ned. Herv. Kerk. De raad der ge meen to Hijssen heeft met 6 tegen 5 stemmen besloten dezen keer dus zonder gevolgtrek king voor later geen gebruik te maken van zijn oollatierecht. I)e kerkeraad brengt bij 't be roepen van .predikanten vier stemmen uitde kerkvoogdij een; de gemeenteraad een en jbr. Coenen van den Oosterhoff ook een stem. Heu opgemaakte tweetal 'bestaat uit ds. Steenbeek te lerseke en ds. de Lmd vau Wijngaarden te Putten op de Veluwe (N. R. C.) Door het Prov. Kerkbestuur van Noord. Holland is aan ds. J. H. van der Palm, pred. bjj de Ned .Herv. gemeente te llpendam, op diens verzoek een eervol emeritaat verleend met ingang van 2 October a. s. De 58e algemeene vergadering der Evan gelische Maatschappij zal gehouden worden te Wageningen in „Hot Oranje-Hotel", op Woens dag 7 September a. s. Den avond te voren, Dinsdag 6 September, te zeven uren, zal in de Groot© Kerk eene openbare samenkomst worden gehouden, waarin dr. T. Can- negietor, hoogleeraar te Utrecht, het woord zal voeren- De werkzaamheden ter algemeene vergadering zijn de beliandeling van de verslagen aangaande den toestand der Maatschappij, en do geldmid delen, de overweging vau bijzondere voorstellen en do benoeming van bestuurders in do plaats van de 34 October a. s. aftredende Hoofdbestuur ders mr. J. G. C. Joosting en C. H. Boland. Dr. C. Hi He Ris Lanïbers zal inleiden het onderwerp ter bespreking: „Wat heeft Rome bereikt in Nederland en wat denkt het nog to bereiken?" De jaarvergadering van de Nederlandsche Gustaaf Adolf-Vereeniging zal dit jaar gehouden worden te Roermond. Woensdag 21 September a. e. wordt er in de kerk eene openbare avond vergadering gehouden, waarbij als sprekers zul len optreden de h.h. C. J. van Paasscu, pred. te Haarlem, eu D. Klein Naasink, pred- te De venter. Hilversum. De vereeniging „Open bare Leeszaal eu Bibliotheek" alhier zal hare inrichtiug vestigen in de peroeelen Hoe- renetraatVeerstraat. De opening heeft be gin September plaats. In de kosten vau eerste ir richting ie thans reeds toegezegd! f 4372.50, 'benevens een som van f 500, waar aan nader een bestemming zal worden gege ven. Twee 'begunstigers dragen jaarlijks f 850 bij, terwijl door 490 leden aan jaar- lijkscfhe contributie f 1345.50 is toegezegd. Hilversum. Op een terrein aau den Hoogen Laarderweg heeft een elfjarige jon gen bij het gooien met steencn het 5-jarig zoontje van v. d. Bosch zoodanig aan het linkeroog getroffen, dat dit naar alle waar schijnlijkheid als verloren moet worden be schouwd. Driebergen. De heer G. C. D. d'Aumale baron van Hardenbroek is voorne mens zijn ontslag te vragen als burgemees ter van Driebergen en van Rijsenburg. Soest. De gemeenteraad verleende aan den%eer J. G. A. Batenburg, op zijn ver zoek, met ingang van 1 Januari 1911 eer vol ontslag als gemeente-geneesheer, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Aangeboden werd de gemeente-rekening en de rekening van liet electrisch bedrijf, beide dienst 1909. Uit laatstgenoemde rekening bleek, dat een winst is gemaakt van f 1841. Aan de openbare teekenschool werd voor 1911 f 400 subsidie toegekend. Aan de di rectie der N. C. S. M. werd ten behoeve der exploitatie van den paardentra'm Soest Baarn gedurende 5 jaren f 600 per jaar sub sidie verleend, onder voorwaarde dat de pleegzusters, werkzaam te Soest, gratis ver voer op de tram zullen hebben. H a r de r w ij k. Bij resolutie van den minister van koloniën van 28 dezer is J. W. F. Vrielink, onderwijzer aan dë school voor meer uitgebreid lager onderwijs alhier, ter beschikking gesteld van den gouverneur van Suriname, om te worden benoemd tot leer- aar aau de „Hendrikschool" te Parama ribo. (Stet.). Bij het 5e regiment infanterie zijn voor herhalingsoefeningen onder de wapens gekomen reserve-Ie luitenant W. G. Blote (6 weken), militie-Ie luitenant H. Bos (4 w.), militie-2e luit. J. A. W. Gratama (4 w.) id. A. Plomp (4 w.). 'Ook is bij genoemd' korps gedetacheerd de le luit.-adj B. C. Ootmar, van het Instruc- •tiebataljon Mej. B. van Slooten slaagde voor hot staatsexamen tot toelating, aait de Rijke Hoogeschool te Utrecht, diploma B. Geslaagd voor het eindexamen H. B. S.W. G. v. d. Berg, G. J. Bremer, F. A. Holleman, A. F. Verlioeff en Jeannette G. de Vries. Programma van het concert, moi1- genavond op het terras van Amicitia te ge ven door de mu-ziek van. het lste regiment huzaren, kapelmeester de heer Schol tens 1. Alle Kameraden, m arisch, C. Feite. 2. Ouverture „La petite Duchesee", Ric- cius. 3. Tesoro mio, wals, Becuóci. 4. Die Hu&saren kommen, Eilenberg. 5. Traum'bilder, Lum'bye. 6. Ouverture Italieune, Dennenfbourg. 7. Est-udiantina Walzer, Waki tuf fel. 8 Emile, Polka fiir Piston. Dorchain. 9. Die Wachtparade kommt, Eilenberg. 10. Nieuwste Potpourri, Oomee. De eind-uit slag van de militaire wed strijden op „Houtrust", uitgesclireven door den Bond voor lichamelijke opvoeding, is, voor zoover korpsen uit dit garnizoen er bij 'betrokken zijn, als volgt: Voetbal voor infanteriekorpsen De beslissingsvoetbalmatch ging tusschen het bat. technische troepen, Utrecht en heb 5e regt. 'infanterie, te Amersfoort. Aan beidia zijden 'werd flink en goed tactisch gespeeld. Beide partijen stonden vrijwel gelijk. De rust ging in anet 10 voor het 5e regiment. Na draaiing werd door ieder der partijen tweemaal gedoelpunt, zoodat de strijd ein digde met 32 ten voordeele van het „.vijf de", dat nu tevens den Mulier-wissëlbeker- verwierf. (2e prijs kreeg 3e regt. inf.). Cavaleriele prijs le reg. huzaren 2e pr. 3e reg. huzaren. Doelbalspel te paard: le prijs le regt. huzaren2e pr. 4e reg. huzaren. Behendigheidswedfetrijden2e prijs le reg. huzaren. Oud-Leus den. De heer H. J. van Delft slaagde voor de acte van/ bekwaam heid voor dó betrekking van gemeentesecre taris. De weekprijs (week van 23 tot 30 Juli van het stedelijk kegel con cours iu de socië teit Vereeniging is behaald door den heer G. C. de Jager, met 38 punten. Do leden van de Amersf. Zwem- en Poloclub hebben zich gisteren iu den na- tionalen zwemwedstrijd te Zwolle flink ge houden. De heer J. E. d© Boer behaalde den eersten prijs bij het 80 M. buikzwem- men in 1 min. 11 3/5 sec. No. 2 was een Amsterdammer, no. 3. H. J. Smit in 1 min. 13 1/5 sec. De strijd tusschen 1 en 2 was vooral zeer spannend. De winnaar kreeg een groot applaus. In het nummer rugzwemmen over 80 M. behaalde K. Been den tweeden prijs in 1 min. 27 sec. Het verschil met no. 1 was slechte 2 2/5 sec. No. VI was een estafettetoohit voor 4 deel nemers, 40 m. Spaansche slag, 40 m. school slag, 40 m. rug en 40 m. Engelsche slag. Daar een der Amersfoortsche deelnemers niet meer kon uitkomen^ nam de heer Smit zijn taak over, en hij kweet er zich kranig van. Hij deed dus 40 m, Spaansche en schoolslag, Beemrug-, eai De Boer En gelsche slag. Zij behaalden den tweeden prijs. Het record van 600 M., staande op naam van den heer L. Pezie (sedert 1903) in 10 min. 27 sec., ie gisteren door den heer P. Ooms met 1 .1/5 sec. verbeterd. De wedstrijd om het „Kampioen schap van Nederland op den weg", uitge schreven 'door den „Nederl. Wielerbondl", had gisteren velen naar buiten gélokt. 't Was dan ook ongewoon druk op den Arn- hemschon weg, vooral om en bij café „Do Hertekop", waar te 1.10 nm. de „start" zou plaats hebben. De af te leggen afstand was 50 KM. Hiervoor hadden zich 47 deelne mers opgegeven 6 waren n'iet opgekomen. De wedstrijd voor nieuwelingen begon te 1.20 over een afstand van 25 KM. De jury 'bestond uit de heeren C. A. C. Last, *6 Gravenhage, en P. T. de Jong, Leiden (eindpunt); J. Nijland, Amsterdam, en luitenant L. W. A. van Boxmeer, Arn hem (keerpunt); J. A. Bekink, 's Graven- hage, en P. J. Adriaan, 'e Graven hage (keer punt nieuwelingen). Toen te 1.10 het sein werd gegeven, ver trokken allen, te gelijk. Men beweerde dat dit een „Fransche start" was. Hoe het ook zij, er moesten wel ongelukken van komen, en het duui'do dan ook niet lang of som migen keerdënl terug, strijdene moe, met 'be bloed' aangezicht, een stijf been, een ont velden arm, een gebróken ribbe, een nat pak of een onbruikbaar karretje. De heer G. J. M. Beckeii6, uit Blerik, is zóó onge lukkig te land gekomen., dat dr. Groneman zijn opneming in hot ziekenhuis alhier nood zakelijk achtte. De uitslag ie (kampioenschap van Neder land) A. D. Famse, Gouda; de weg .afge legd in 1 uur 29 min. 36 sec. Van begin tot keerpunt in 42 m. 8 sec. Hij is tevens ook winnaar van het kampioenschap van Zuid- Holland. De pi-ijs is een gouden kampioen medaille of f 25. No. 2 P. van Kersen, Dor drecht; no. 3 G. H. Franeen, Hilversum, kampioen van Nooi-d-Hollandno. 4. D. M. Nijland, Hilversum; no. 5. H. Hollaar, Den Haag; no. 6. C. v. d. Wiel, Rotterdam; no. 7. K. C. Schippers, Rotterdam; A. ten Berk de Boer, Apeldoorn, kampioen voor Gelderland, en R. Huizinga, Den Ham, kampioen voor 't Noorden. Wedstrijd voor nieuwelingen No. 1. A. Gaillard, Tilburg; 2. W. A. Althuizen, Den Haag; 3. H. Paling, Woerden; 4. P. Halle man Gouda; 5. P. Straat-, Amsterdam6. P. Dijkshoorn, Wateringen7. A. L. Rut ten, Amsterdam8. A. S-troethoff, Amster dam; 9. S. Wuifee, Dordrecht10. Pe. „N. N.", Apeldoorn. Sommige deelnemers konden zich met de uitspraak van de jury niet vereenigen en beloofden een artikeltje hierover in „De Fiets". Tóch uitgeweest en tóch pret gehad De temperatuur van het' water in de Amcrsfoortsclie Bad- en Zweminrichting was heden morgen 7 uur 64 graden Fahrenheit. Telegrafisch Weerbericht. N&»*- waarnemingen in den morgen va® 1 Augustus 1910. Medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut te de Bilt. Hoogste stand 770.6 te Horta, laagste 753.4 te Dunrossness. Verwachting tot. de» avond van 2 Aug.. Zwakke tot matige Z.-O., later veran derlijke wind, meest zwaar bewolkt, waar schijnlijk onweer. Aanvankelijk stijging van temperatuur. Notarissen VOSMAER te Zeist en J. DE VISSER to Drieborgen, zullen op Donder dag 11 Augustus 191© dos n.m. 1 uur in liet hotel „Woud- en Bergoord" to Drie bergen publiek verkoopen, ds boomvruchten uit de boomgaarden van do Heeren G. II. L. Baron VAN BOETZELAEB, Mr. G»C. D. R.BaronVAN HARDENBROEK VAN BERGAMBACHT, -Jhr. Mr. C. C. G. DE PES TERS, H. MEIJERS, G. VAN DE HAAR, M. VAN MARWIJK KOOIJ, B. OSKAM, J. FLOOR, de wed. T. VAN DE ELSKAMP, de wed. HEN- GEVELD, de Gem. Driebergen, de Heeren C. VAN DIJK, JOH. VAN DOORN, P. VER- CRUDSSE, D. DORRESTIJN, M. DE KRUIJF, JOH. BOS, Dr. J. H. PICARD en G. IL CRA MER, A. KOUDIJS, W. DE BRUIJN, S. DOR RESTIJN, Gebr. VAN DIJK, F. DE BRUIJN. J. J. VAN SELM, H. WIJNEN, N. ROELOF- SEN, A. VEENHOF, W. VERSTEEG, H. P. KUIJER, G. KLIJNHOVEN, G. VAN GR00T- VELD, E. FLO9R, H. DOORNENBAL Pz„ on der de Bilt, Zeist, Rijsenburg en Driebergen, J. VAN DER HORST en T. VAN DER HAAR. Op dag tot 1 November 1910, mits solide borgen stellende. De gewone Jaarlijksche Ver- kooping van aan „den Hommel" le Ouden- rhijn, zal plaats hebben op 's namiddags ten drie ure. Gevraagd voor 15 Aug. te Baarn, in klein deftig gezin, een bekend met tafeldieuen, P. G. of Gr. G., v. z. g. g. v., hoog loon; tevens voor 1 Sept. eene bekwame genegen huiswerk te verrichten, hoog loon, v. z. g. g. v. Br. fr. no. E. 2370, met duidelijke opgave van vorige diensten en leeftijd, a/d. bockhandelaar J. F. MARSMAN, Zeist. Horloger, Langestraat 42, Grootste sorteering I' klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijk, vlug en goéd. Telefoon Interc. 88. een heerlijke verf/lsschende drank, verkrijgbaar in alle solide krui deniers en comestibiezaken. Men eische ilesscben voorzien van étiquet van rok. wordt do reis naar het land van hooge bergen, gletschers en woest bruisende bergstroomen Denemarken, Zweden en Noorwegen herhaald; do reis gaat geheel over land. Men vrage progr. 10 ents. LISSONE A ZOON. Reisbureau op gericht 1870, Singel 155, Amsterdam. Best bekend staand Hur-Etablissement in bevoorrechte hoogo omgeving volkomen droog en gezond voor Suiker-, Maag-, Lever-, Galsteen-, Nier- en andere ziek ten. Centrale verwarming. Lift, alle soorten Baden, Fangobeliandéling enz. Fijnste Kur-Keuken. Moderne comfort. Pension. GeïlL prospectus gratis en franco door den Eigenaar FRANZ SCHROEDER. Het uitmuntende voedsel voor kin deren, zwakken en gezonden. met J. F. KIEM-VIS' Terpakte Zaden en Yoeders. Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogels 15 ct. Papogaaienvoeder25 Zevenzaad voor Wildzang10 Parkieten voeder16 n Voeder voor Ind. Vogels16 Zoet Zomerraapzaad12 Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per Va kilo13 Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per '/i kilo pakje25 Geparfumeerd gezuiverd Vogelzand 15 J. F. Riem—Vis' Hraclitocbtend- voeder voor Hoenders, bevordert hot eierleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam en adres, men lette daarop 2'/« 5 25 50 kilo. f 0.45 f 0.90 f 4,— f 7.85 Verkrijgbaar bij J. VAN GENDE- REN, alwaar Prijscourant gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM-VIS. Zaadhandel, N. Molstr. 12, Den Haag. Stationsdwarsstraat 8, Utrecht, is dagelijks te consulteeren of te ontbiederi. Behandeling van Likdoorns, Nagels en verdere ongemakken aan den voet, geheel pijnloos en antiseptisch. Verschenen en alom verkrijg baar de 19de druk van: (MARCIA CASTAGNOLE). Ütf Prijs voor Piano I 0.50. Gebr. HILDERNISSEMiddelburg- Echt Victoriawater OBEHI.AHNSTEIN met medewerking wan Mevrouw WILLY ONNEN—DUYS (zang), Mej. MIA TIBBE (piano), Mej. JET METZ (viool) en Mej. AMALIA PETRI (declamatie). Aanvang 8 uur. - - Entree Vreemdelingen 0.75.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 4