W°. T®. Donderdag 11 Augustus 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. 9°' Jm ir..a g. OORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post - 1.50 Afzonderlijke nummert - 0.05. D«-: j Cou an verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmedodeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgen6 by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f 0.50. Elke regel meer 0.10, Dienstaanbiedingen en aanvragen 05 cents bij vooruitbetalinf Grooto letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eens circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort, brengen ter openbare kennis, dat het proces-ver ba a'l van de zitting van het Hoofd stembureau van den uitslag der op 9 Augustus 1910 gehouden stemming voor de verkiezing van een lid van den Gemeenteraad van Amersfoort, in het kiesdistrict III, in afschrift is aangeplakt en ter Secretarie der gemeente voor een iedeT ter inzage is nedergelegd Amersfoort, 10 Augustus 1910. Burgemeester en Wethouders- voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J G STT3NFI9RT KROESE. CELOSSE. Weth.» 1° Br. HERSTEMMING. De Burgemeester der gemeente Amersfoort, brengt ter opeisbare kennis, dat de hersten'ming, ter vervulling van één plaats in den Gemeente- raad van Amersfoort in het kiesdistrict III, zal plaats hebben op Vrijdag, den 19e Augustus 1910, van des voormiddags acht tot des namid dags vyf uut. Candidaten zijn: HELOMA. M. VAN KAM, W. H. Verder worden de ingezetenen herinnerd aan den inhoud van artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende: Hy, die opzettelijk zich voor een ander uit gevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Amersfoort, den lOden Augustus 1910. De Burgemeester voornoemd, CELOSSE, Weth., 1° Br. Politiek Overzicht De strijd om orde en wet in Perzië. In Teheran, de hoofdstad van Perzië, heeft de regeering in haar streven om den eerbied voor orde en gezag te herstellen, een - eerste succes behaald. Zij was tot het in zicht gekomen, dat de eerste voorwaarde om de orde te kunnen handhaven, was, -lat de bevolking hare wapenen afleverde. De pogingen om dit in der minne gedaan te krijgen, stuitten echter af op het verzet van twee hoofden, Sattar Khan en Baghir Khan, die met hunne volgelingen, de Fidais (vrij heidsstrijders), zicli dreigend opstelden in een park voor de poorten van Teheran. Ge heel duidelijk is het niet, wat de reden was van hunne weigerende houding. De regee ring had toegezegd, dat zij de in te leveren geweren zou betalenook was zij bereid de soldij te betalen, die de manschappen had den te vorderen. Misschien koesterden de beide hoofdmannen argwaan, dat men hun een valstrik wilde spannen; misschien ook wilden zij de macht niet uit de hand geven, die hen tot dusver in 6taat gesteld had eene invloedrijke politieke rol te spelen. De regee ring moest door dwang gedaan zien te krij gen, wat zij goedschiks niet kon bereiken. Zij is daarin geslaagdna een bloedig ge vecht hebben de Fidais zich moeten over geven aan de regeeringstroepen. Het verzet is dus gebroken, en men mag aannemen, dat de ontwapening nu verder zonder stoornis •zal geschieden. Sattar Khan en Baghir Khan, die zich nu als gevangenen in handen van de regee ring bevinden de eerste is bovendien -ge- woud hebben zich vroeger groote ver diensten verworven in den strijd tegen den vorigeu sjah. Zij hielden zich tegen diens troepen in Tabris, de hoofdstad van de noor delijke grensprovincie A6eri>eidsjan, staan de. In Februari van dit jaar moesten zij op verlangen van de Russen Tabri.6 verlaten; zij trokken toen met hunne manschappen naar Teheran, waar zij door de bevolking met gejuich werden ontvangen. Hier begon nen zij echter al spoedig het kabinet en het medsjliss (parlement) lastig te worden, en dit heeft ten slotte geleid tot den strijd, waarin zij nu de nederlaag hebben geleden. Over het kabinet, dat nu -in Perzië aan het bewind is, schrijft de Vo6sische Ztg. „Naast den minister-president Mustaufi MemaFk is de nieuwe minister prins Fer- ïuian Ferma-, die onder sjah Meihemet A-li provinciaal gouverneur geweest is, een man van het in Perzië zoo noodzakelijke stren gere régime. Zij zouden echter niets hebben kunnen uitrichten, als niet het hoofd der politie Jefrean zijne trouw aan de regee ring had bewezen. Sedert- de ontbinding van de vroegere, door Russische officieren aangevoerde kozakken-brigade is Jefrem de eenige man in Perzië, die over eene ©enigs zins geoefende troepenmacht beschikt. Jefrem, die een Armeniër is, heeft in de revolutie tegen sjah Mehe>med ALi zijne sporen als vrijheidsstrijder verdiend en nam na de overwinning van de revolutie de zorg voor de invoering van geregelde toestan den in Teheran op zich. Spoedig echter bad hij andere plichten te vervullen. In Februari moest hij aan het hoofd van zijne troepen naar het noorden trekken tegen Rakhim Khan, die als aanhanger van den vroeger en sjah aan de regeering in den om trek van Ar bedil moei elijlkheden berok kende. Hij versloeg Rakhim Khan en noodzaakte hem tot de vlucht over de Russische grens. In Mei brak hij daar ook het laatste verzet van de Sjahsewennen te gen de nieuwe orde van zaken. Hij is nu de groote 6teun van allen, die van een krachtig centraal gezag eene betere toe komst voor Perzië verwachten. Nog hebben de Perzische patriotten veel werk te verrichtenintusschen is er nu ten minste ©ene basis verkregen, waarop kan worden voortgebouwd. De Perzische toestanden schenen tot dusver geheel ho peloos te zijn; nu is er een klein uitzicht aanwezig op een weinig zonneschijn. De hoop, dat de Perzen zich zelf kunnen re- geeren, is na d© laatste gebeurtenissen niet meer al te stout. En wanneer dat het geval zal zijn, dan zullen de Perzen weer bij de Russen kunnen komen met de vraag, wanneer toch eindelijk de Russische troe pen het land zullen verlaten. Rusland heeft de terugroeping van de troepen toegezegd voor het geval, diat rust en orde in Perzië terug zijm gekeerd. En aan eene regeering die in Perzië zelf zich achting heeft' weten te verschaffen, zou Rusland het antwoord op deze vraag niet meer schuldig kunnen blijven, zooals aan het vorige kabinet, dat niet eens een antwoord is waardig gekeurd. Rust en orde in het land zullen ook de beste bemiddelaars zijn voor eene leening in een chaos waagt geen financier zijn geld. De regeerenden en de geregeerd en in Perzië hebben nu het lot van het land zelf in de hand." Duitschland. De reis, die de Duitsche kroonprins naar Oost-Azie zal ondernemen, heeft geen poli tieke» achtergrond; het is slechts eene stu die- en informatiereis. De kroonprins zal de Lroonsopvolger niet vergezellen. De bijzon derheden van hei reisplan zijn nog niet vast gesteld. Het bezoek, dat de kroonprins bij deze ge legenheid aan Britsch Indië zal brengen, wordt in Engeland met belangstelling be groet als een van de stappen, die tot ver betering van de betrekkingen tusschen Duitschland en Engeland kunnen bijdragen. Den 23en van deze maand zal de Duitsche kroonprins plechtig geproclameerd worden tot rector magnificentissimue van de Alher- tus-universiteit te Koningsbergen. Hij krijgt daardoor de waardigheid, die vroeger Kei zer Friedrich als kroonprins bezat. Beleid. Brussel, lOAug. Het mijnwerkers- congres heeft zich uitgesproken voor col lectieve contracten tusschen ondernemers en geëmployeerden. Het keurde een sy.n- pathie-adres aan de Bulgaarsche mijnwer kers goed, prees de mijnreglementen die ten doel hebben men &c hen levens te sparen en sprak zich uit voor het verbod au le'i mijnarbeid door kinderen onder ce 14 jaar en voor opheffing van den vrouwen arbeid. Spanje. Minister-president Canalejas heeft in een interview, dat een paar Duitsche dagblad correspondenten met hem hadden, verklaard, dat heit einde van de stakingen te Bilbao, Santander en Gijon onmiddellijk voor de deur stond, zoodat een economisch, conflict in Spanje vooreerst niet meer dreigde. Dit had de regeering bereikt, door de openbare rust te verzekeren en de werkgevers eerst door raadgevingen en vervolgers door pres sie te bewegen om de rechtmatige eischen van de mijnwerkers toe te staan. Het in grijpen van de regeering is voornamelijk geleid door de overweging, dat er verder nog zeer veel is wat de gausche kracht van de regeering eischt: in de eerste plaats de hervorming van het onderwijs, de sociale zorg en de verbetering van de finanoiën. Het kerkelijke vraagstuk veroorzaakt geen materieele ongerustheid meer. De poging tot mobilisatie van de ultramontaansohe troe pen in San Sebastian toont, dat dergelijke ondernemingen bij negen-tienden van de be volking geen echo vinden. Op de verstik king van iedere carlistische ondernenmg in de kiem is de regeerng voorbered. In mo reel opzicht staat heden vast, dat, in strijd met de in het buitenland heerschende mee- niug van het Spaansche fanatisme, de over groot© meerderheid van het land voor de gewetensvrijheid is. De beweging van een invloed der Fransohe anti-clericalen op de Spaarnsche regeering is eene domme legen de, evenals die van den invloed, dien En- gelsche kringen zouden uitoefenen op den Koing. De Koning is intelligent, vooruit strevend gezind en voor alle moderne ideeën toegankelijk. Hij laat zich niet isoleeren, zooals de clericale elementen gaarne zouden willen. De kerkelijke politiek zal meer of minder ver gaan, naar mate het Vaticaan zch houdt Als het Vaticaan den goeden wil van do regeering geheel miskent, dan zal het natuurlijk de regeering tot het uiter ste drijven. Op de opmerking, dat het buitenland ge deeltelijk zijn ooi-deel opschort over de vraag of de regeering zal slagen, omdat de liberale politiek in 'het verleden dikwijls do nederlaag heeft geleden, antwoordde Canale jas met grooten nadruk, data hij het stellige vertrouwen koestert den slag te zullen win nen. Overigens zou zijn val nog niet het min- lukken van de liberale politiek beteekenen. De minister van buitenlandse be zaken Garcia Prieto heeft aan een dagbladcorres pondent verklaard, dat de regeering er niet aan denkt een breuk met Rome uit te lok ken. Zij zal de onderhandelingen terstond hervatten, wanneer liet Vaticaan de wet er kent, die de oprichting van nieuwe kloos ters verbiedt. Hij is overtuigd, dat ook de Pau6 geen blijvende breuk wil. De correspondent van de Iinparc.ai te Rome gelooft, dat de Paus den tekst van de voor de Spaansche regeering bestemde nota niet heeft goedgekeurd, die opnieuw dooi de congregatie van de geestelijke zaken zal moeten worden onderzocht. Hij spreekt het gerucht tegen van de bijeenroeping van een geheim consistorie om de zaak te behande len Verscheidene katholieke bladen van San Sebastian zullen worden vervolgd, met name de Voz de la tradicion, omdat zij hebben gezegd, dat Canalejas Alfonso XIII mo eet aanraden, af te zien van den titel van ka tholiek koning. De bet-oogers van de Bas- kische sociëteit van San Sebastian ziju vrij gelaten. Bulgarije. Sofia, lOAug. Met hot oog op de aanstaande manoeuvres zijn tegen 23 dezer drie lichtingen van de reserve voor den tijd van 21 dagen opgeroepen. Rusland. Petersburg, 1 0 A u g. De Finsche Landdag is tegen 14 September bijeengeroe pen voor den tijd van twee maanden, om eene regeling vast te stellen voor de verkiezing van de Finsche leden van de Rijksdoema en den Rijksraad en om die af gevaardigden te kiezen. Verder zal de land dag een advies moeten uitbrengen over de juridische gelijkstelling van Russische on derdanen, in Finland gevestigd, met Fin sche burgers en over de betaling van scha deloosstellingen wegens vrijstelling van den algemeenen dienstplicht. Turkije. De reorganisatie van het Turksche leger, die nu in werking is getreden, heeft dé be- teekenis van een modern plan van legerin- deeling. Het maxinium-aamal divisièu a 10 hataillons in Europa zal 24 zijn, het mini mam-getal 17 met de reeds aanwezige 170 hataillons. In Azie en Afrika is het maxi mum-aantal division 23, het minimum-getal met de 160 reeds nu aanwezige bataillons. Er is geen sprake van, dat reeds nu er naar getracht wordt het maximum-aantal in af- zienbareu tijd te bereiken, want dat zou de oprichting van 68 nieuwe bataillons in Europa en van 55 in Azië en Afrika vorde ren. In het geval van de volledige uitvoe ring zou het aantal bataillons van 347 op 470 gebracht worden. Als een apostel vande ontwapening is opgetreden Hassan Bassri, de afgevaardig de van Ditra, het afgelegen gebied van de zwarte Drin tusschen het Ochridameer en de vereeniging van de zwarte met de witte Drin. De Arnauten leven hier vermengd mot Bulgaren en Serven; Grieken zijn er niet. Met het oog op de strijdbare Bulgaren in het Dibraland, die sedert jaren op de bergen hunne onaantastbare schuilhoeken van wapenbergplaatsen 'bezitten, ziju de Arnau ten slechts met moeite tot het afgeven van de wapenen te bewegen, te meer omdat ook de Bulgaren aan dit oor doof zijn. Nu ia Hassan Bassri opgetreden en heeft aan zijne landslieden van beiderlei godsdienst gepre dikt, dat de regeering het geweer, een slecht wapen, slechts wil hebben om aan het volk een goed wapen, de school, te geven. Hassan Bassri heeft werkelijk, zooals in Turksche berichten wordt gereleveerd, de meesten van zijne kiezers overtuigd, dat er eene nieuwe tijd is gekomen, die aan de bloedwraak en langs geweren ontwassen is. Volgens een bericht uit Uskub heeft de aartspriester Wlada uit Ishib zich zelf van het leven beroofd, omdat in eene beraadsla ging tusschen de autoriteiten en aanzienlijke Bulgaren besloten was, dat de Bulgaren in der minne zouden worden bewogen tot het afgeven van de wapenen, terwijl hij aan het Bulgaarsche geheime comité had gezworen do afgifte van de wapenen te zullen verhin deren Britsch-Indië. Volgens de berichten over de dezer da gen ontdekte samenzwering, zou dat Het grootste complot rijn, dat daar beraamd i9 sedert de onderdrukking van den opstand voor een halve eeuw. De regeering heeft zich genoopt gevoeld den tijd van duur van de wet over oproerige bijeenkomsten tot het jaar 1911 te verlengen en zij heeft van den wetgevenden raad de toestemming daartoe verkregen, ofschoon de meerderheid van de gekozen leden zich er tegen verklaarde. Men had gemeend, dat het gevaar voorbij was; nu blijkt echter dat de strijd in 6ti'lte voider georganiseerd is en dat het net alle doelen van het Indische rij'k omvat. Er be staat nu voor Engeland eene Indische kwestie, welker behandeling zeer moeielijk is, te raoeielijker hoe meer de tot dusver gescheiden Indische volken zich bij elkaar aansluiten. In de discussie over de wet op de oproe rige bijeenkomsten zeide de onderkoning „Geen van ons kan helaas het bestaan van eene revolutionaire partij onopgemerkt laten." Perzië* Teheran, 10 Aug. De Bakthiaren drongen het Atabek-park binnen. Zij plun derden het paleis geheel au al, benevens eenige huizen van Russische onderdaneu, met name dat van den ouderwijzer van deu sjah. China. Uit Sjanghai bericht do Deutsche Kabel- gramm-Gesellschaft, dat China op eene aan vrage van Noord-Amerika of het bereid zou zijn afgevaardigden te zenden 'naar eene opiumconferentie te 's Graven-li age, geant woord heeft, dat het eerst in November hier toe in staat i6. Amerika heeft 14 artikelen ontworpen, waaronder een, dat een verbod van aanplant 'bevat voor landen, die nu nog geen slaapbollenpiant kweeken. Een tweede iirtikel bevat een uitvoerverbod naar de lan den, die den invoer verbieden, en een derde bepaalt de gedwongeu aangifte voor de ver zending van opium. HA.NZEA. TEN. 16 door RUDOLF HERZOG. „En toen de oude Van heil eindelijk 6tierf en Martin Vanheil met vrouw en kinderen het ouderlijk huis betrok, was het eerste wat hij deed, nu hij zich wat ruimer kon bewegen, den vader van zijn vrouw, een ouden schilder en silhouettenknipper, hij zich te nemen. Dat was een mooie daad, zult ge zeggen, maar de oude schil der had tot nu toe goed kunnen leven en gewende zich nu vóór den tijd aan een gen akkelijik, prettig lervefnitje als grootvader dat den kleinkinderen veel genoegen deed, maar Martin Vanheil veel gel<j kestte. Voortaan was het zijn eenige zorg om aan al de zijnen, die geldelijk van hem afban kelijk waren, een goed en vroolijk bestaan te bezorgen. Daarvoor moesten de ver diensten van de zaak aangewend worden. Daarvoor dienden zij dan ook. Dat was volgens Vanheil's meening de aangewezen ■bestemming voor hetgeen hij verdiende en de reden waarom hij werkte. De zaak zelf js geen streep vooruit gekomen, en als de eigenaar een6 de oogen sluit en er gebeurt geen wonder, dan is de lieele zaak weg. Want zij drijft nu nog alleen op de per soonlijke betrekkingen van Vanheil en niet op zijn handelsrelaties. En dan zijn vrouw? En de kinderen? Zullen zij verder kunnen leven van de vroolijkheid, die de oude op timist hun zijn gelieelo leven heeft be zorgd? Zij zullen, om zich door het leven heen te slaan, met geheel nieuwe levensop vattingen weer opnieuw moeten beginnen, als waren allo vervlogen jaren geheel nutte loos geweest. Zie je, Robert, opgewektheid om zich heen verspreiden, ware opgewekt heid, dat is niet 't beetje luchthartigheid, dat toch ieder mensch heeft, te geven aan de zijnen en bij hen aan te kweeken, zoo dal zij alles va.n een rooskleurigen kant be schouwen, maar het is eerder: ze bestand te maken tegen den strijd van het leven, zoodat het hun een vreugde wordt te trach ten alle moeilijkheden te overwinnen. En om bestand te worden tegen dien strijd, daartoe behooren opvoeding, leiding, een vooruitziende blik en en het vertrou wen op den man, die de leiding heeft." Hij stond op en legde zijn sigaar neer. „Je ziet, dat de opgewektheid, die ik be doel, niet zoo licht en gemakkelijk te ver krijgen is. Maar, wat niet met opoffering verkregen wordt, heeft slechts waarde voor een oogenblik." Robert Twersten bleef zwijgend en onbe wegelijk zitten. Als zoovele malen voelde hij ook nu, dat zijn vader hem wilde over halen tot zijn levensopvattingen, en inwen dig verzette hij er zich tegen om al de hei melijk gekoesterde weii6chen, die hij aan het leven gesteld had, op te offeren aan de inzichten van zijn vader, die alleen arbeid kende als de hoogere bestemming van eien menschenleven „Heb je nog hoofdpijn, Robert?" „Neen, papa, die is heelemaal overge gaan." - „Dat doet mij genoegen voor je. Het is afschuwelijk als ons denkvermogen be lemmerd wordt. Daarvoor is geen medi cijn Je hebt nu twee jaar op de werf gewerkt en de koopuiansiboekhouding in a!l haar bijzonderheden leeren keuuien. Ik moet aegigen, dat. ik iu dat opzicht tevre den over je ben, maar met je tecbnisiche erv'ar.inig ziet 't er anders uit. Wat je daarvan hebt opgedaan, hebt ge allleen door dagelijlksche aanschouwing. En hoewel ik de waarde van hetgeen men daardoor leert, niet. geringschat het wordt nu tijd., dat dat. geleerde vast wordt gelegd, een grondslag krijgt, waarop kan worden voortgebouwd. Daar. hij toperde even, „daar mama zooveel op reis is, valt 't inij natuurlijk zwaar je te laten gaan, maar 't is bepaald noodig voor je, de Poly technische School te .bezoeken." Ook Robert was opgestaan en had zijn slanke figuur in haar vólle lenigt© opge richt. 't Was alisof hij' zich gereed maakte tot verzet. De uitdrukking van zijm fijm, donker gezicht kreeg zelfs iete halsstar rige „Twee jaar geleden was dat niet de wensch van mama, papal" „Omdat zij je niet wilde laten weggaan en er tegen opzag alleen te zijn. Maar nu wordt zij daarvoor al lang schadeloos gesteld door haar reizen." „Maar 't is ook niet de mijne." Het is m ij' n wiensch „Dat weet ik wel, papa, maar ik ken me zelf toch 't best. Ik hefb hoegenaamd geen hoofd voor hoogere wiaknn.de niet de min ste geschiktheid zelfs. De jaren op de Hoogeschool zouden eenvoudig verloren voor mij zijn." „De harde pliclit zal je wel leuren waarvoor je geschikt zijt. Er gaat nooit tijd verloren, als men zich met alle ener gie op iets toelegt-, en er zal eens een tijd komen, dat je al je werkkracht ent plichtsgevoel aian de Firma K. R. Twersten verschuldigd zult zijn." „Maakt u er dan een uaaunlooze ven nootschap van en laat mij daarvan de commercieel e leider worden." „Wat. zeg je?" Mc-t een vuurrood gezicht kwam Twers ten vlak voor zijn zoon ©taan,, waarop deze de oogen voor den van toon vlammenden bjik van zijn vader afwendde. „Wat zou je willen? Een naamlooze ven nootschap van de zaak K. R. Twersten? Werken ten behoeve van 'n honderd on- verschflildge menschvn? Een vennootschap maken van deze zaak, die gesticht weid door de werkkracht van één persoon? En die tot bloei is gebracht óók door één per soon* Let wel, de werf K. R. Twea-sbon heeft een andere rioepdng te vervullen dan den honger naar dividenden ba verzadi gen, en toe te laten, diat. Jan en ailileman zich bemoeien met- de wijze, waarop de zaak gedreven wordt. Dit werk hier moet in aanzien en grootte toenemen door den wil van één, geest en als het dan een van de hoogste plaatsen heeft bereikt en met eerc genoemd kan worden met de eerste buitcnlandsche werven, dan zal dat niet alken iets zijn, waarop ik trohsch zaL mo gen wezen, die be koning voor mijn arbeid, maar ook 'het geschenk vajn een burger aan zijn vaderland. Het moet het werk zijn van één persoon, hoor je? En. dan moe ten anderen maar trackten het hem n>a te doen." In zijn gelaatstrekken was de hoogmoed lezen, die het bewustzijn van kunnen oa volbrengen verleent. Toen wendde hij zich eenige zins achte loos af, alsof 't hem speet-, dat hij zich uit zijn anders koele terughoudendheid! had laten vervoeren. „Dus het blijft zoo. Met Paschen ga ja naar de Technische Hoogeschool." Robert T we ra ten antwoordde met on vaste stem „Wij spreken diaar nog weil eens over, papa iZoodra mama terug is. Ik heb baar beloofd, niets tie doen zonder haar toestemming, en moet dus die belofte hou den.' Nog eens wierp Twersten een langdiuri- gen blik op zijn zoon. EQet schoot hem. bliksemsnel door de gedachten, hoeveel d« jongen op dit oogenblik op Angèle leek en èvcn wa6 't alsof zijn hart stilstond. Hij moest al zijn wilskracht verzamelen voor dal hij antwoordde: Voor mij is de zaak beslist. Je kunt nu hier bilijven en de conferentie bijwonen met Schniirrlin en Feldermiann. Noem eën stoel en ga zitten." De bureau knecht die reeds eenmaal tevergeefs had aangeklopt, diende nu den procuratiehouder en den hoofdingemeut aan. De binnenkomenden groetten met een zwijgende buiging en gingen, op een luat id beweging van den chef, in de nabij heid van de schrijftafel zitten. Twensten nam, uit de gestoten map een aantal papie ren en: tabellen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1