Donderdag 18 Augustus 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. 5f. 7». Jm rka g. AMERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.50 Afzonderlijko nummers - 0.05. CV: j Ciu an verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest- dagen. Advertentiönmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50- Elko regel meer - 0.14, Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tok het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De tachtigste verjaardag van Keizer Frans Jozef. Keizer Frans Jozef geniet het voorrecht van den ouderdomhij is het voorwerp der vereering van zijne jongere tijdgenooten. Voor meer dan anderhalf jaar reeds, den 2en December 1908, heeft men het feest van zijne 60-jarige regeer in g gevierd. Toen heeft men den Keizer-staatsman gehuldigd, die, in het om wenteling® jaar 1848 aan de regeering gekomen, xle tallooze bezwaren, die hij als heer sob er op zijn weg weg vond, heeft weten te overwinnen. Een naklank van die huldiging vindt men in het tele gram, dat vorst Nicolaas van Montenegro thans aan don Keizer heeft gezonden, waar in wordt gezegd,,Ik ben 6teed€ doordron gen geweest van gevoelens van eerbied voor den verheven persoon van den Keizer-Ko- ning Frans Jozef. Ik bewonder in den monarch van 't machtige naburige rijk een schitterend voorbeeld van vorstendeugden. De populariteit die hij geniet, de welbeken de adel van zijne gevoelens, laten een on- uitwischbaren indruk achter op ieder, die het geluk heeft gehad met hem in aanra king te komen. Ik reken mij gelukkig deze gevodlen6 uit te drukken aan hem, dien do eouvereinen van Europa beschouwen als hun Nestor." Maar -deze gevoelens zijn het toch niet, die hoven drijven op den dag van heden. Heden volbrengt Keizer Frans Jozef zijn tachtigste levenejaar. De booge leeftijd van den jubilaris zou de gedachte hebben uit ge 6loten aan luidruchtig feestbetoon, ook al had de Keizer niet den wenech uitgedrukt, dat deze dag zou worden gevierd niet door weid6che feesten, maar door werken van weldadigheid en me nschl ie ve nd lie idIn overeenstemming hiermee is ook de aard van de keizerlijke onderscheidingen, die op dezen dag zijn verleend; zij zijn nagenoeg uitsluitend ten deel gevallen aan personen, die zich verdiensten hebben verworven op humanitair gebied. De Keizer zelf viert zijn verjaardag te Ischl, de badplaats in Opper-Oostenrijk, die seaert 1856 ihet geliefkoosde zomerverblijf is van de keizerlijke familie. Wel ontbreken aan zijne naaste familie de beide personen, die hem het allernaast stonden, zijn eenige zoon kroonprins Rudolf en zijne gemalin Keizerin Elisabeth. Bij het noemen van deze namen wordt de herinnering opgewekt aan de tragische omstandigheden, waaron der zij uit het leven zijn geseheiden en die den Keizer de zwaarste 6lagen in zijn fami lieleven hebben toegebracht. Bij hem be vinden zich zijne dochters, de aartsherto ginnen Gisela en Maria Valeria met hare eohtgenooten en kinderen, zijne kleindoch ter aartshertogin Elisabeth, de dochter van den overleden kroonprins Rudolf, die ge trouwd is met prins Otto van Windisch- gratz. En verder is in Ischl samengestroomd dö breede schaar leden van het huis Hab6- burg, die in Keizer Frans Jozef het hoofd van hun geslacht eeren. Het aantal heden te Ischl aanwezige leden van het keizerlijke huis bedraagt welgeteld 73. Mtaar ook buiten den familiekring blijft er binnen het enge kader, dat voor deze feestviering is getrokken, genoeg ruimte over om den monarch te huldigen, die in de uit zoo veelsoortige elementen samenge stelde monarchie het eenheids-element ver persoonlijkt. Gewagende van den jeugdigen leeftijd, waarop hij tot den troon geroepen werd, schrijft, de Neue Freie Presse,,Men- schelijk moet de jonge Keizer bewonderd worden, die als aohttieujarige met zooveel 'bekwaamheid zich kweet van de drukkende taak van den regent; de geschiedenis ech ter zal eenmaal met lof en roem verhalen van den monarch, die als man en grijsaard uit een ouden 6taat een nieuw rijk schiep." Duitschland. Over de regeling van het verkeer met luchtschepen in Pruisen zijn in het ministe rie van openbare werken overleggingen ge voerd, waarbij betrokken waren behalve de Pruisische ministerieele departementen, het rijksdepartement van binnenlandsche zaken, de provinciale autoriteiten van Brandenburg en alle vereenigingen voor luchtscheepvaart. Die overleggingen zijn thans ten einde ge bracht. De regeling zal geschieden bij ko ninklijk besluit, omdat eene spoedige rege ling zoowel tot bescherming van passagiers van de luchtschepen als tot beveiliging van de stréken waarover die luchtschepen zich be wegen, weii6chelijk is. Bovendien zijn thans internationale overleggingen gaande over eene wettelijke regeling; de uitvoering van de bepalingen, die daarbij zullen worden vastgesteld, is voorbehouden aan de wetge vende organen van het rijk. De nieuwe bepalingen zullen spoedig be kend worden gemaakt.Daarbij heeft op den voorgrond gestaan, dat do regeling zoodanig moet zijn, dat met bescherming van de be langen van bet verkeer eene beperking van de luchtscheepvaart in hare verdere ontwik keling vermeden wordt. Het door den presi dent van politie te Berlijn uitgevaardigde verbod van vliegtochten over verren afstand zal worden verzachtuitzonderingen op hel algemeen verbod zullen onder zekere voor waarden kunnen worden toegelaten. Frankrijk. Do rapporteur voor do begroeting van oorlog heeft aan een modewerker van do Matin ever de voornorron6 om van do aero planes partij te trekken voor de landsver dediging, dab de middelen, die voor 1910 ten dienste staan aan het departement van oor log onverwijld zullen worden besteed voor do aanschaffing van aeroplanes van do beste type. De allereerste taak zal zijn de vor ming van een troep lucht6chippers. Aan de drie reeds beschikbare oefenplaatsen te Vin- cennes, Satory en Chalons zullen nog drie anderen worden toegevoegd, namelijk te Siasonne, te Reims-Bótheny en in eene berg streek. Over deize zes oefenplaatsen zullen de nu in dienst zijnde luchtschippers ver deeld worden met de opdracht leerlingen te vormen en zelf zich verder te bekwamen voor een hopger diploma voor luchtscheepvaart, dab zal worden verkregen door een vlieg tocht over land van 100 KM. met eene ge middelde hoogte van 600 Meter. De mili taire aeroplanes moeten in staat zijn tochten van 200 KMuit te voeren en op die tochten minstens drie passagiers in volle uitrusting en bewapening mee te nemen. Aan allo ma noeuvres zullen in de toekomst aeroplanes deelnemen Het bezoek, dat president Fallières hoeft gebracht aan het hoofd van de regeering van Zwitserland te Bern, wordt in de pers van beide landen overeenstemmend besproken De Zwiisersche pers spreekt eenstemmig de meening uit, dat het bezoek geene andere beteekenis heeft en kan hebben, dan die van eene zuivere betuiging van vriendschap en achting. Zij is verder van oordeel, dat deze ook geene wijziging zal ondergaan, wanneer in het vervolg zekere parlementaire kringen bij de behartiging van hunne werkelijke of vermeende belangen, inzonderheid in han dels- en tariefkwestiën, iets meer aandacht wijden aan de Zwitser6che belangen dan men tot dusver gewend was. Van de Parijsche bladen doet de Temps uitkomen, dia.t Fallières heb eerste staats hoofd is, dat de Zwitserse he bondshoofdstad bezoekt. Zij stelt de internationale stelling van Zwitserland in het juiste licht, door op te merken, dat Zwitserland met al zijn© bu ren zoo hartelijk mogelijke betrekkingen moet onderhouden. Voor Zwitserland kan er geen sprake van zijn zich to verbinden met een van de stelsels van bondgenootschap, die de oude wereld onder zich verdeelen. Na een historisch overzicht van de betrek kingen tussc'hen de beide naburige staten, gewaagt de Temps van de economische kwes- tien; zij herinnert aan den tijd van den tariefoorlog, waaraan van Fransehe zijde overdreven protectionistische opvattingen groobendeels de schuld hebben gedragen, en wijst op de spoorwegovereenkomsten, dio beide partijen tevreden gesteld hebbenDe Teinps besluit met de opmerking, dat Zwit serland, dat zich reeds lang ontwikkeld heeft in de uitoefening van do burgerdeug den, daarin in vele opzichten de leermeester van de Franschen kan zijn; het blad drukt den wensch uit, dat de Franschen aan het voorbeeld van hunne buren zullen leoren verstaan, dat een, regeeringsstelsel, dat op den volkswil gegrondvest is, slechts door do kracht van den wil der individuën. waarde verkrijgt, dat eene aanvaarde republiek niet een slagveld kan blijven en dat eene demo cratie, hoezeer zij ook bereid zij tot hervor mingen en vooruitgang, slechts meester is van de toekomst zoolang zij behoudend kan ou wil zijn. Heb Journal des Débat6 wijst op de be wijzen van offervaardigheid voor het vader land en van, wijsheid, die liet Zwitserseho volk heeft gegeven ïr.et het aannemen van de nieuwe militaire organisatie en van het absinth verbod, en meent, dat de Franschen uit de reis van president Fallières de slot som behooren le trekken, dat zij goed zou den doen zich dezen goeden geest ook toe te eigenen. Als onderwerp, dat bij deze ontmoeting ter sprake zou komen, is genoemd de vraag der bijeenroeping van eene conferentie tot het sluiten van eene overeenkomst voor het internationale spoorwegvervoer van reizi gers en bagage. Tot dusver is alleen het in ternationale goederenverkeer door eene over eenkomst geregeld. De Zwiitsensehe bonds raad heeft intusschen aan de bij deze over eenkomst betrokken staten reeds bij de laat ste conferentie 'het ontwerp doen toekomen van eene overeenkomst, die ook het transport van reizigers en van hunne bagage op inter nationalen grondslag tracht te regelen. De wensch is uitgedrukt, dat Frankrijk en Zwitser'and nu het initiatief zullen nemen om de mogendheden te bewegen tot eene conferentie over dit onderwerp. Of dit het uitvloeisel zal zijn van deze ontmoeting, zal nog moeten blijken. Het spoorwegongeluk van Saujon heeft aanleiding gegeven, dat de tocht naar Inter laken, dien president Fallières op den twee den dag van het bezoek met zijne ga6thee- reu zou ondernemen, is afgezegd. Noorwegen. Christiania, 17 Aug. De alge- meene vergadering van de Oost- en Witte Zee-conferentie is geopepd. Honderd perso nen woonden haar bij. Vertegenwoordigd zijn: Duitschland, Denemarken, Noorwe gen., Zweden, Finland, Engeland, België, Nederland en Frankrijk. Spanje. Madrid, 17 Aug. De ministerraad heeft met algemeene stemimen besloten aan Koningin Victoria 't grootkruis voor open bare üefdodigheid toe te kennen, inzonder heid voor de liefdadigheid betoond aan ge wonde soldaten en aan de nagelaten betrek kingen van de gedurende den Riff-veld tocht gevallen soldaten. De Koningin-moeder heeft eergisteren te San Sebastian den nuntius Vico in tegen woordigheid van den minister van buiten- ladsche zaken ontvangen. Oostenrtyk. W e e n n, 17 Aug. De Keizer heeft liet grootkruis van d'e St.-Stefanusordo toe gekend aan de minister-presidenten van Oostenrijk en van Hongarije: baron Rie- nerth en graaf Khuen-Hedervary. De Turksche grootvizier Hakki Pacha ver toeft thans te Maraënbad, waar hij omstreeks veertien dagen zal blijven met bet dubbele doel eene kuur te volgen en sameusprekin- gen te houden met graaf Aehrenthal, den minister van buiteulandsche zaken van Oos- tenrijk-Hongarije. De Noue Freie Presse be richt daarover, dat in welingelichte krin gen wordt aangenomen, dat het bij de confe- rentiën van de beide ministers niet tot bij zondere afspraken -zal komen. Dit blijkt reods hieruit, dat de grootvizier niet wordt vergezeld van ambtenaren en secretarissen, die ©en protokol zouden kunnen opnemen. Waarschijnlijk zal in den loop van Septem ber eene nieuwe ontmoeting van den groot vizier met graaf Aehrenthal plaats hebben, ditmaal te Weenen. De opvatting bestaat, dat Hakki Pacha eene politiek wil voeren, die neigt tot eene bijzondere vriendschappe lijke verstandhouding met Oosten rij k-Hon- garije. Turkije. Do twee van. Duitschland aangekochte panteerschepen hebben de namen gekregen Haireddin Barbarossa en Turgent Reis. De beide schepen zijn uit Wil helmshaven ge gaan. Zij hebbeiu 26 Turksche officieren aan boord Schout-bij-nacht Koch is met het bevel tijdens den overtocht belast.. Uit Saloniki wordt bericht, dat tenge volge van de toenemende geschillen tus sc'hen Grieksche en Turksche grenstroepen bijzondere veiligheidsmaatregelen genomen zijn. De bewakingsdienst werd zeer ver sterkt; aan Grieksche zijde werken genie troepen aan bet oprichten van verschansin gen van aardewerken. Perzifr De regeering heeft een wetsontwerp inge diend, dat beoogt raadslieden uit het bui tenland in het land te roepen. Zeven Fran schen zullen worden toegevoegd aan het be stuur der financiën, vier Italianen aan de gendarmerie, drie Zweden aan de politie en een Egyptenaar aan den dienst der justitie. Korea. Tokio, 17 Aug. Volgens dagblad- berichten uit Seoel, is generaal Terauchi, de Japansche minister van Oorlog, de eind onderhandelingen over de inlijving van Ko rea begonnen. Allerlai. De brand op de Brusselsche tentoonstelling. Het gaat de tentoonstelling goed na den brand. 93.000 ontvangst. Maandag avond om zes uur 1 Allemaal om de ruïnen te zien. Zondag, op hetzelfde uur, was men nog..,, maar aan 91.000. Ook begint de Brusselsche pers een bij zonder optimistischen toon aan te slaan en legt den loffeiijksten ijver aan den dag, om den ernst van de ramp te verkleinen. De bladen verbergen het niet, dat ze daar toe het ordewoord ontvangen hebben van baron Janeeen zei ven, den president van het uitvoerend comité. Deze heeft de vertegenwoordigers van dé pers bijeengeroepen en hun toegesproken in bewoordingen, die, volgons de Etoile'zóó ongeveer geklonken moeten hebben ,,Men beeft ongelijk gehad, te spreken van een ramp en van een vernieling. Het is een ongeluk, maai- dat niet onherstelbaar is. D« Belgische afdeeling zal heropend worden. In de zaal der tijdelijke wedstrijden. Men zou in dit ruime lokaal de voortbrengselen der Belgische nijveraans vereenigen, die hun stand opnieuw wllen maken. De vereeniging der juweliers en diamanthandelaars, wier schatten gaaf in de brandkasten werden te ruggevonden, zal haar tentoonstelling 'her maken in het paleis der spiegelnij verheid. Men bestudeert het middel om Brussel- Kermis te doen herrijzen bij middel van een foor. „En voor wat den aanblik der puinen aan gaat: men zal onmiddellijk de ruïnen be stoppen en achter paneélen en décors ver bergen. En wat de Fr arische afdeeling aan gaat, daaraan ontbreektniets (lil); men zal haar heropenen, zoodra de galerij zal gesloten zijn. waar het vuur werd tegen gehouden. ,,Met een nieuwe Engelsche 6©cue, een Belgische sectie heropgebouwd, of beter: volledigd, want, wat er van overblijft in de niet verbrande hallen is nog heel wat een nabootsing van het hoofdgebouw, waiir zal dan het groote jammer zijn'? ,,De vreemdelingen en buitenmenschen, die de tentoonstelling niet gezien hebben, en die thans zullen kor.en, zullen het niet eens merken 11dat er wat ontbreekt. Zij zullen verrpkt zijn door de tentoonstelling, gelijk allen, die haar tob rusver zagen" „Met moed aan 't werk", schrijft het Hbld. van Antwerpen heel optimistisch bo ven zijn artikel over de Brusselsche tentoon stelling. 't Zijn nog twee van de beste maanden, die voor ons liggenhalf Augustus tot half October. En wat er nog te zien is, is wel de moeite waard. HAN ZE A TEN. 22 DOOR RUDOLF HERZOG. Zij streek heur haren glad in den hals, die slank en schitterend uit haar kleed I stak, terwijl haar blik vragend langs den I heer des huizes gleed. „Alleen papa is een uitzondering. Dat I is ingehouden kracht. In toom gehouden energie. Zelfs zijn gezicht mag niet aai- I ders staan dan hij wiil. Foei, wat moet 't moeilijk zijn je zóó te beh«?ersclien 1 Moed Lijk ja, en amusant zeker niet. Hoe I kan men daar nu plezier in hebben?" Nu vertoonde zich ook e«n. lach op het I gezicht van Twersten. „Als papa lacht," ging zij voort, (haar hoofd terzijde buigend©, „riet hij er hon derdmaal jonger uit. Hoe goed zit hij nog in zijn harenEn dan die bijzondere grijze kleurDie steekt zoo aardi'g af bij den donkeren baard. Geen andier haar zou je i zoo goed staan. Beken 't- maar, dat je het het'tL goed weet en er heel ij del op zijt." ,,Ben je blij, dat je thuis bent, Angèle?" „Dat moet je me over drie of vu er i maanden vragen. Zoolang ik nog niet weggelopen ben, voel ik ine thans goed e" heb je meteen hot antwoord. Klop eiken morgen aan mijn deur en roep door het sleutelgat: Angèle, ben je er nog?" „Goed. Eiken morgen voordat ik naar de werf ga, zal ik 't komen vragen." Zij maakte, als verschrikt, een afwerende beweging met beide handen. „Noem je dat morgen? Als je weggaat naar de werf? Dan is 'to nog nacht, 'i holle van. den nachtHou je me voor een nacht waker, Caries? Nu zal diie verschrikkelijke werf me nog mijn beetje nachtrust ook ontnemen 1" „Maak je maar niet bezorgd, Angèle! Noch bij dag, noch bij nacht zal zij je eenige onrust geven.." „O, daar moet je mij jo wjoord op geven, je woord als. hoe noemen zij dat ook weer? Als achtbaar Hamburger-koopman „Dat zou noodeloos zijn, want de werf bestaat eigenlijk niet voor dat hoofdje I Daarvoor is zij maar een legende." Zij werd nu uitgelaten vroolijk. Hot thee-uurtje was voorbij en zij ging naar den vleugel en begon Spaanse he dansen te spelen.haar schouders volgden in rytohmi- sche bewegingen de klanken van den fan dango. „Daar zit vuur in, daar zit gang inKun je in jouw Hamburg zoo dansen?" „Kom, mama, laten wij een dansje doenl" „Ja, jal Goed! 0... die Bob!..." Nu voelde- zij zich plotseling vermoeid als een kind. Zij dook ineen, knipoogde tegen het licht en klopte zich met de vingertoppen op den mond. „Als jelui me nu "niet dadelijk naar bod; laat gaan, val ik in. slaap." „Zal ik je naar boven brengen, Angèle?" „Neen het kamermeisje Anna zal mij. naar bed brengen. Ik zal je nu... een uacht- zoen geven. Twee zulke heeronl..." Eu plotseling was zij bij hen, kuste hen beiden op hot hoofd en was een oogenblik later de kamer uit. Boven echter, in haar slaapkamer, die voor haar alleen was, lachte en babbelde zij nog tot middernacht met de dienstmeisjes, die heur haar losmaakten en vlochten, haar in het lange, witte nachtge waad hulden, in welles kant zij als 't ware verdween, en haar al die honderd, kleine dier.- sten bewezen, waarmede ijvriige kameniers een schoone meesteres verwennen. „Verbeeld je, die Carmelita... in de laat ste haven, die wij aandeden, ging zij er een voudig van door 1 Uit heimwee? Wel neen, zij was verliefd op een jongen Fransclunan, die daar van boord ging. Had zij haar gevoeie.;s niet kunnen bedwingen, totdat wij in Ham burg waren? Nu zat ik opeens zonder kame nier. Lieve help, verliefd op een Fran6oil man 1 Dat zijn toch echte Don Juans!" „En moest mevrouw zich toen maai' zelf redden? Ach, hemel, die arme mevrouw!'' „Het was gelukkig maar een paar dagon voordat wij in Hamburg waren. Ik was lieusch al vermagerd door die inspanning, die ik mij moest getroosten." „Ligt mevrouw zoo goed? Zal ik nog een deken op uw voeten leggen? Het kussen wat opschudden?" „Dank Je. meisje! Ik lig uitstekend. Ilè. hoe heerlijk!..." Weldra viel zij in slaap. Met uitgereikten hals, den adem inhou dende bleven zij staan en zagen naa" de mooie vrouw op het witte kussgn de ivoten tint, den kersrooden mond, de lange wim pers en hét zwarte, geurige haar. Op de teenen gingen zij naar de dienstbodenkamer en zeiden nog wel twintig maal to': elkaar, hoe mooi toch haar mevrouw was... In het stille huis van Twersten had de onrust haar intrede gedaan. Zoodra de heer des huizes met zijn zoon naar de werf was gegaan, begon de drukte. Dan ontwaakte Angèle, bleef nog eeoiigen tijd- met open oogen droomen en verlangde naar haar cho colade. Het eerste ontbijt gebruikte zij in bed, en 't was een gedraaf dioor het gelieeie huis, in de keuken en op de trappen. Frede- riik en de paarden Icregen het warm :n de winterkou. Tegen elf uur reed Angèle dt stad in naar de groote winkels op den Jungfern- stieg en den Neuen Wall. De winkelbedien den staakten on middel ".ijk hun werk en snel den op haar toe. Waar zij stond of ging, was zij omgeven door een kring van dienstvaar dige meruschen. Zij behoefde nooit te beve len zij wenschte slechts. Maar deze wen- schen, ondersteund door een bekoorlijk, vluchtig lachje, door een blik uit de don kere oogen, golden meer dan bevelen. Men. achtte het een voorrecht, mevrouw Angèle Twersten te bedienen en tevreden te stellen, en het was haai- een bron vaat genoegen ook hier op te merken, welke geheime macht er van baar uitging. Reeds in d!e eerste dagen reed zij bezoe ken. Eerst bij dc dames, die, evenals zij, uit zuidelijke klimateu de zonen van Hamburger patriciërs als echtgenooten waren gevolgd. Daarna bij de handelskoningen, die door rijkdom en maatschappelijke positie uitblon ken en als het ware een staat vormden in den staat. Ook bij de Bamberg's reed zij aan, vond echter alleen dén lieer des huizee thuis, die, omdat zij beweerde met elke minuut te moeten woekeren, er op aandrong haar te 1 mogen begeleiden tot het eerstvolgende ma- gazijn, waar zij wezen meest. Hij vroeg, of hij mochl blijven wachten en verder deelne men aan haar rit, daar hij op geen schitte render wijze zijn tijd meende te kunnen be steden Maar zij wees hem beslist af en ke tende luni daardoor slechts des te vaster aan zich. Daarop golfde een stroom van bezoekers liet liuis van Twersten binnen. Den geheelen dag stond de een of andere euipage voor de dieur, zat een schoone vrouw, of een van de zorgvuldig gekleed© heeren van dien Ham burger wereldhandel op de wit zijden kus sens van het salon Empire en ademden dien fijnen, exotischen geur in, waarvan de ka mers vervuld: waren. Op het uur van het diner was mevrouw Angèle bijna altijd af wezig. Iedereen stond er op, haar als gast aan zijn tafel te hebben, om een geheelen middag den prikkelenden invloed van haar bekoorlijkheid te genieten, terwijl ieder zioh voor haar besten vriend en vertrouwde hield. Des avonds vertoonde zij zich in den kring van haar konnissen, in de loges van het the ater of op de balkons der concertzalen. Eu na afloop van dat kunstgenot bevond zich dan altijd een klein .uitgelezen gezelschap in de zomerpaviljoens der groote hotels. Zoo kwam heü, dato Karei Twersten dik wijls dagenlang zijn vrouw1 niet zag. Zij had Robert uitgemoodigd haar des avonds tevergezellen, en 't was de-zen een harts tochtelijk genoegen den cavalier te mogen zijn van zijn moeder. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1