Zaterdag 20 Augustus 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. S". SI. Eerste Blad. 9" J»Hr«anf. FOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.30 Afzonder!ijko nummer- - 0.03. T Cou an verschyn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens b(j de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 16 regels f 0.80- Elke regel meer - 0.18, Dienstaanbiedingen en aanvragen 83 cents b$ vooruitbetalinf Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. l*ne oirculairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort Gelet op de mededeel ing van de Gedeputeerde Staten van Utrecht, .d.d. 8 Augustus 1910, 4e afdeeling, no. 305Ö/2067. opgenomen in provin ciaal blad. No. 42 van dat jaar, brengen het volgende ter keunis an -belanghebbenden Blijkens de l>eeehikking van den Minister van Landbouw. Xijvei'he.d en Handel van den 26. JuiH 1910, No. 6779, 2e afdeeling, Bureau A, zijn de m hot najaar van 1910 te houden gewone Rijkskeuringen van tot dekking bestemde heng sten. voor zooveel de provincie Utrecht 'betreft, vastgesteld! op 14 September a.s, t© Utrecht. D© Regeliugs-commissi© zal tot het aannemen van inschrijvingen voor bedoelde keuring zitting houden op Zaterdag 3 September a.s., van des voormiddag» 11 tot des namiddags 12i uur, in het Haagsdie Koffiehuis aan hot Vreeburg te Utrecht. De aanvragen om insalmjviingsbiljetten moeten .schriftelijk gericht worden aan den secretaris dier oommissie, den heer M L. H. Thissen. (adres: Laiid'bouwbaut, Utrecht), en daarbij op gegeven worden a. naam en woonplaats van den eigenaar en houder b. naam, ouderdom, ras. kleur en bijzondere kenteekenen van den hengst, benevens, indien deze in een paardenstamboek is ingeschreven stamboek en stamiboeknummer c. zoomogelijk afstammung van den hengst, zoo wel van vadeis- als van moederszijde en naam en woonplaats vaa den fo!kker. De keuring zal plaats heblron des morgens te 10 uur op het Vreeburg te Utrecht. Amersfoort, 1'9 Augustus 1910. 'Burgemeester ,en Wethouders voornoemd, Do Secretaris, De Burgemeester, J G. STENFERT KR0E9E. CELOSSE. Wefch. 1°-Buirg. 'Burgemeester en Wethouders der Gemeente Amersfoort brengen ter kennps, dat bij hun be sluit van heden, ingevolge art. 8 der Hinder wet, aan J. Nefkens wonende alhier, vergunning is verleend, tot de oprichting eener korenmalerij, ziifterij en houtzagerij, gedreven door een stoom ketel met een© spanning van 10 atmosferen, in het perceel Leusderweg, wijk G, No. 120, ka dastraal bekend, Gemeente Amersfoort, Sectie B, No. 3344, onder voorwaarde: a dat liet uit de inrichting af te voeren ge- ■bruikswater. uitsluitend op eigen terrein wordt afgevoerd en nimmer op niet aan adressant toe- beh.ooren.de gronden afgevoerd; wordt ■b. dat de bestaande houten wand' 'langs de Z.-W. zijde van den ketel geheel en die langs de Zuidzijde over eeiie lengte van minstons 2.50 M., gemeten uit het achtkant van- den mo'lem, ver vangen wordt door metselwerk of -wel, d'at beide .wanden bekleed worden met zwaar as&est of plaatijzer c. dat de houten zoldering boven den ketel over een oppervlakte van minstens 1 M. rondom den ketel bekleed: wordt met zwaar asbest of plaatijzer. Amersfoort, den 18. Augustus 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, J G. STB.VFER.T EROE9E. CELOSSE. Wetlh. 1°-Burg. Politiek Overzicht De cholera in Rusland. Iu Rusland lieerscht altijd cholera, eu oo-k ditmaal is deze ziekte met liet warme jaargetijde er weder opgetreden. Maar in dit jaar woedt de cpidemüe met zeldzame lievigheid. Terwijl zij in 1908 17,000 slachtoffers had gevorderd en in 1909 28,000, zijn in 1910 op een tijdstip, waar op men. nog volstrekt niet kan zeggen dat het hoogste punt is bereikt, reeds 58,000 personen door de cholera aangetast. Een duidelijk beeild van de buitengewone hevigheid waarmee de ziekte woedt, levert het korte maar daarom des te welspreken der „dagelijksche bulletin van de stad St.- Petersburg", <L i. de opgave van den loop der ziekte gedurende 24 uren. Alg voor beeld moge dienen liet bulletin van 9 tot 10 Augustus. Daarin zijn vermeld nieuwe Ziiektegevallen 120, nieuwe verdiachte ge vallen 56, gestorven 34, genezen 59, in de cholera-hospitalen opgenomen 811 cho- leralijders en 197 van cholera verdachten. To taal1008. In tegenstelling tot de vrdegere jaren, waarin de ziekte hoofdzakelijk in de steden voorkwam, is thans ook een abnormaal groot aantal dorpen en hofsteden door de epidemie aangetast. Hoewel de bestrijding van de cholera op het platteland wegens do mindere bevolkingsdichtheid en de gun stiger' luchttoestanden aldaar gemakkelijker behouden te zijn, is zij toch inderdaad veel mioeielijker, omdat er gevallen van bijge loof en koppigheid onder de boeren voorko men, die men ougeloofelijk zou achten. De bestorming en vernreling van de cholera- barakken en de vijandige houding tegenover de geneesheeren en het met de verpleging belaste personeel zijn niets nieuwsdaaren tegen vormen de talrijke aanvallen tegen de geneesheeren en hunne helpers, waarbij zij mlaermal&n aan ernstige mishandelingen blootstaan, een bedroevend novum. Een paar markante gevallen kunnen als illustra tie daenen. In Jekaterinoëlaw werd het echtpaar Gowrikow ziek aan cholera. Toen zij naar de barak zouden worden gebracht, verwekte hun volwassen zoon een standje op straat, waarbij een dokter en twee zie kenverplegers gewond werden en de zieken aan hunne handen werden ontrukt. De po litie moest tusschen beide komen en nam verscheidene personen gevangen toen daar op de ouders naar de barak waren overge bracht, zond de fanuilie een verzoekschrift aande overhead om te vragen, dat het echtpaar met geweld zou worden bevrijd, uit de handen der geneesheeren, die „hen immers zoudesn dooden." In het dorp Sjtsjerbanowka (gouvernement Kiew) was het het hoofd van het gemtecntebeetuur zelf, die tegen de geneesheeren en hunne helpers optradhij riep eene schaar boeren bijeen en trok met dezen naar de hoofdt barak li'j liet daar alle fles-schen met ge neesmiddelen stukslaan of hun inhoud leeg- schudden. Dergelijke voorvallen herhalen zich honderden teeren. Wanneer men zulke dingen leest, dan kan men zich er niet over verwonderen, dat de epidemie 6teeds om zich heen grijpt. Vol gens de laatste officieele opgaven zijn sedert het begin van deze epidemie 58,382 perso nen door de cholera aangetast en 25,937 o\erleden. Die opgaven schijnen zelf6 den omvang van de ramp nog te gunstig voor te stellen. Prof. Rein, die door de Russi sche regeering belast is met het organisee- ren van de (bestrijding der cholera in de drie gouvernementen Charkow, Jekaterinoslaw en Chereon, schat het geheele aantal chole ragevallen sedert het begin van den zomer op 81,000, waarvan 40.000 zijn voorgeko men in het aan zijne zorg toevertrouwde gebied. Waarschijnlijk zal er geene verbe tering komen voordat het koude weer in valt altijd woedt in de maanden Augustus en September de ziekte het hevigst. Van alle Europeescbe landen is Rusland tegelijk het meest aan aanvallen van chole ra 'blootgesteld en liet slechtst toegerust om die aanvallen te weerstaan. Het hoofdbrand punt van de cholera-besmettiug is Indië, en inzonderheid de Ganges-deltavan daar wordt zij te water en over land verspreid. Te water komt zij naar Egypte en de Mid- dellandsche zeeover land naar Perzië, Midden-Azië en Rusland. Missen en bede vaarten bevorderen de verspreiding zeer; van Mekka, de heiligste van alle mohamine- daansche 6teden, wordt de cholera overge bracht naar ieder land, waar geloovigen wo nen Ook uit die bron wordt Rusland be smet, want het heeft eene talrijke en over een groot gebied verspreide mohammedaan- sch.- bevolking. De cholera komt du6 zeer gemakkelijk Rusland binnen, maar het is uiterst moeilijk haar weer weg te krijgen. Er i- geen behoorlijk medisch toezicht; ver dachten wordeji niet afgezonderd. De on dervinding in de landen van Midden- en West-Europa leert, dat de cholera kan wor den bestreden en overwonnen door doeltref fende maatregelen van overheidswege. Wan neer Rusland het voorbeeld volgt, dat in andere landen wordt gegeven, dan kan wor den verwacht, dat het even goed als deze zal slagen. Maar zoover is men thans nog in lang niet gevorderd integendeel wordt Rus land thans zeer» door cholera geteisterd. Ook is het nu een bron van gevaar voor an dere landen. Het optreden van de cholera in Apulië wordt toegeschreven aan Russi sche pelgrims, die op eene bedevaart naar Bari de besmetting daarheen hebben over gebracht. Duiuchland. 'tijdens liet verblijf van het Keizerpaar te Posen van 20 tot 23 Augustus, zullen daar van de keizerlijke familie nog aanwezig zijn de kroonprins en de kroonpriuse6, prins en prinses Eitel Priedrich, prins August Wil helm, prins Oscar en prinses Victoria Louise. Met den rijkskanselier en Pruisischen mi nister-president zullen tegenwoordig zijn de minister van financiën Lentze en de minis ter van binnenlandsche zaken von Dallwitz. In tegenspraak met liet bericht, dat het domkapittel van Posen en Gnesen geene uitnoodigingen heeft ontvangen tot bijwo ning van de feesten, die ter eere van het keizerlijke bezoek worden gegeven, wordt bericht, dat de wijbisschop L:kow6ki, dom proost Wanjura, domproost Kuoske en dom heer Goczkowsky uitgeuoodigd zijn. Oostenrijk-Hongarije. De feestelijkheden te Ischl werden Donderdagavond besloten met een feest in het Kurpark. Alle gasten kregen een bron zen herinneringsmedaiLle met ee<n repro ductie, in miniatuur van het standbeeld van den Keizer, dab de beeldhouwer Lei- sek heeft gemiaakt, en idlat 24 Augustus zal worden onthuld. Onder de vele huldigingen, welke den Keizer werden gebracht, was ook die van een luchtschipper. Deze, een ingenieur, Adolf Warchalowski genaamd, maakte Don derdag ter eere vau den Keizer een eer biedwaardige vlucht. Hij verliet Wiener - Neustadt om half zes, vloog over Sollenau, Traiskirchen, Laxenburg en den Laaer- berg naar Weenen en vloog ronjd de H. Ste- faauskerk op een hoogte van 600 M. Om 6.50 was hij terug van zijn tocht, de laag ste en hoogste tot dusver in Oostenrijk on dernomen!, en zond een telegram van ge- lukwensching aan den Keizer. Kenschetsend voor de stelling van de Oostenrijksche sociaal-democraten tegenover den Keizer is het artikel, dat de Arbeiter- zeitung, hun hoofdorgaan te Weenenheeft gebracht op 's Keizers tachtigsten verjaar dag. Daarin wordt gezegd „Hetzij zij aangenaam is of onaange naam, men mag zich de waarheid niet ont veinzen. Er is niet aan te twijfelen, dat heb gezag van de Kroon in de laatste jaren be langrijk is toegenomen. Bijzonder duidelijk bleek dit bij de autocratische daad van de annexatie, die merkwaardig veel geestdrift heeft verwekt. Dat ie slechts hierdoor te verklaren, de autocratie in de opvatting van de burgerlijke wereld een echo vindt, en dat de overoude strijd tusschen die twee door het overwegend gezag van de Kroon wordt verzoend. Men bespeurt dit stijgende gezag en dezen zelfstandigen invloed ook duidelijk in de dagelijksche politiek, zoowel in de omkeering in Hongarije en in Kroatië als in het dalende aanzien van het Oosten rijksche huis van afgevaardigden. Men ziet en bespeurt overal, dat de Kroon geen bloot ornament, maar eene zeer reëele kracht is, die overal te vinden is en zich overal doet gelden. Dat aan de versterking van het monarchale gezag de oude Keizer zeer stel lig zijn deel heeft, spreekt van zelf. De eerbied voor den ouderdom, en daarbij voor een ouderdom, die zich ook ontvankelijk toonde voor diep ingrijpende omwentelin gen, zooals de invoering van het algemeen kiesrecht, gaat onwillekeurig van den per soon op het ambt over. En wat de ervaren monarch, die heden aan alle naar vorming en ontplooiing worstelende krachten vrije speelruimte gunt, misschien als verdienste voor zich mag opeischen, dat gaat van hem op de monarchale gedachte over. Daar ech ter de volken gewichtiger zijn dan de Kroon, moet men in Oostenrijk weten, dat het volgende jubileum de democratie meer aaneengesloten zal vinden en in opmarech naar het' onwrikbare doel, dat bestaat in het maken van de volken alleen tot dragers van de ontwikkeling van dezen staat." Rusland. Petersburg, 19 Aug. De Kei zerin-moeder is hedenochtend hier aange komen. De minister van binnenlandsche zaken heeft de openbare besturen gemachtigd, zoo lang de cholera duurt, vreemde geneeshee ren in dienst te nemen. De stad Moskou is officieel door cholera besmet verklaard. •erviö. Het Servische ministerie van financiën heeft.de bepalingen bekend gemaakt van het den 14en Juli met Oostenrijk-Hongarije op den grondslag van liet Servische minimum tarief gesloten handelsverdrag. Het verdrag- tarief voor den Oostenrijkechen invoer om vat 77 nummers van (het Servische alge meen e tarief van invoerrechten, waarvan voor 22 nummers eeu lager recht dan het. Servische minimum-tarief werd vastgesteld voor de overige 55 nummers blijft dit mini mum-tarief van kracht. Het verlaagde tarief heeft betrekking op brand- en bouwheufc, alle graansoorten, cement, azijnzuur, con- fectiegoederen, verfstoffen, echoenen, be werkt hout, meubelstukken, poreeleinen voorwerpen, hol glas, ijzeren assen en keu kengereedschap. Het uitvoertarief voor Ser vische producten naar Oostenrijk-Hongarije blijft, evenals in het verdrag van 1908, bijna onveranderd. De vee-uitvoer, die is toegelaten in ge slachten toestand, bedraagt jaarlijks 50,000 varkens en 15,000 runderen. De vrije door voer van levend vee en geslacht vee en alle dierlijke producten is onder de voorwaarden vau het verdrag van 1908 toegelaten, in het grensverkeer de vrije vleeschuitvoer tot 4 K.G., evenals die van gevogelte. Het nieuwe verdrag bevredigt niemand, zoo wordt uit Belgrado bericht. Bulgarije. Ministerieele kringen te Sofia wijzen se dert het laatste gesprek van den minister van buitenlandsche zaken Paprikow met den Turkschen gezant op de omkeering ten goede, die in de Turksph-Bulgaarsche on derhandelingen is ingetreden. Het schijnt, «lat de regeering onder den vorm van eene tijdelijke staking van de ontwapeningsactie maatregelen zal nemen tot eene ontwapening naar regelen en praktijken, zooale in be schaafde staten heerschen. Wat de netelige kwestie van de vluchtelingen betreft, werd van Turksche zijde voorgesteld den terug keer van de vluchtelingen toe te staan naar eene door de Bulgaarsdhe regeering op te maken lijst van de vluchtelingen op door de Bulgaarsche regeering te bepalen punten over te nemen. Slechts eenige bijzonderhe den van formeelen aard zullen nog tijd vor deren voor onderhandelingen tusschen de beide regeeringen, voordat het Turksche voorstel werkelijk ten uitvoer zal zijn ge legd Turk ij#. Op het eiland Samos gist het weder. De Samioten hebben allerlei bezwaren tegen den vorst Stephen Kopassis, en de laatste ver kiezing heeft plaats gehad onder de leus„Voor of tegen Kopa&sis". In de Kamer werden van de 39 afgevaardigden 32 tegenstanders van den vorst gekozen. Met het oog op de tegen hem lieerschende stemming, wendde de vorst zich naar Kon- slantinopel om hulp, en de Turksche regee ring zond een kanonneerboot, twee torpedo booten en 450 man naar het eiland. Nu be gaven rich twee deputatiën naar Konstan- tiuopelde eene kwam voor den voret op, de andere verlangde zijne afzetting. Op de Por te werd hun verklaard, dat de benoe ming van den vorst een 6ouverein recht van Turkije is. Eenige afgevaardigden, die aau den laatsten opstand hadden deelgenomen, werden gevangen genomen. De Porte treedt zoo scherp op, opdat er uit Samos niet een tweede Kreta zal worden. Er heerscht nu rust op het eiland ten gevolge van de maat regelen der Porte, maar de gisting houdt aan. Blijkens eeu nader 'bericht hebben de ver kiezingen voor de nieuwe Kamer, die op Sanies gehouden zijn, nadat de vorige ver kiezingen ongeldig waren verklaard, de meerderheid verschaft aan de aanhanger» van vorst Kopassis. Griekenland Van de Kretensische politiekers, die can- didaat gesteld zijn voor de Grieksche natio nale vergadering, hebben Michelidakis en HA.NZEA. TEN. 24 DOOR RUDOLF HERZOG. „Wa-t moet dat beduiden Je werfaan- gëlegviihedeu wekken mijlu bediangtstelling niet en het is zeer de vraag of een vluch tig deelnemen aan je plannen en zorgen <*-nig goed zou doen Integendeel, ik moest kunnen verwachten, dat jij deel zoudt neanen aan hetgeen ik doe." „O," zedde Twersten, „ik dacht, dat de eifich van jelui vrouwen wias gelijkstelling met den mian, maar ik vergis me. Dat doe je alleen, als je belang zulks medebrengt. 'Nu, wij" zullen voorloopig alles bij het oude laten en elkander goeden morgen wenschen. Hij ging hoogopigericht met een vluchtig hoofdknikje weg. En zij wist wiet, of zij veriliucht zou lachen of toegeven aan hevi- gen toorn. Toen lachte zij, maar met toorn in het hart. Nadat Karei Twersten de kamer veria ten had', hoordle Angèle liaar zoon buiten naar haar vragen. „Waar is u, mama?" „Hier, Bob. hier!" Hij kwam en kuste haar hartelijk. Zij hield zijn hoofd' met beide handen vast. „Zoo, mama, nog niet gekleed?" vroeg hij verwonderd. „-Hoe komt dat Frederik is al aan 't inspannen. Wij zouden im mers gaan toeren?" „Ik mag niet meer," mompelde zij. „Ik wou, dat ik gebleven was, waar ik was-" Plotseling drukte zij het hoofd tegen den arm van haar zoon en begon te schreien met die heftigheid van een kind. „Mama! Wat is er toch? Mama wat hebt u? Heibt u onaangenaamheden1 gehad met. met papa?" Zij bleef snikken, terwijl hij haar onop houdelijk streelde. „Zeg toch wat, mama!" „Wat heeft hij voor 'n begrip van het- leven!" stiet zij uit, „die man, wat. weet hij ervan? Machines maken en schepen bouwen, is dat leven? Dat zegt hij, maar ik geloof er niets van. Ik lach er om. Wat weet hij van jeugd, en van het feit, dat er niets schooners is dan die behouden en telkens te vernieuwen? Niets, niets! Hij is zelf nooit jong geweest, nooit 1 Hoe wil hij zich dan aanmatigen ons te begrij pen? Ja, ons! Wamt jou, arme lieve jon gen, begrijpt hij evenmin. Alleen zich zelfzichzelfVoor ons aller bestwil. Maai' wij weten zelf wel, wat voor ons 't beste is. (Dat voelen wij tot in d!e toppen van onze vingers, wij, niet Waar, Bob, Enmaar.... nu moet ik weer lachen.... wij laten het be6te in ons niet onderdruk ken, ook niet. door dezen dwingeland. Wij loopen van hem weg, Bob. weg uit deze stad van nevel en mist. daarheen, waar leven er. zonneschijn is." „Houd u toch bedaard, mama! Ik ben immers bij u ,,Hou je héél veel van mij?" „Zeker, mama!" Hij zat op de leuning vaai haar 6toel ei had den arm om haar heen geslagen. Voor hem bestond er geen schooner vrouw dan zijn moeder. „Je moet met mij meegaan naar Cuba," begon zij en haar oogen schitterden., toen zij dien naam van haar geboorteland noem de. „Neen, ik beloof je, dat je niet weer naar de schoolbanken, zullt behoeven, te gaan. Op Cuba trouwen de heeren al op jouw leeftijd1. In elk geval worden zij door de dames beschouwd als ridders. Wat- is het leven daar heerlijk! De lucht trilt door de zonnestralen en het bloed stroomt 6»el d'oor de aderen. Daar voedt men eerst, dat men leeft en niet vegeteert. Men hoort het leven roepen en luistert er naar. O, wat kunnen zij feestvieren, mijn lieve landgenootenTrotech als een Spanjaard en even vurig. En hun ridderlijkheid kent geen grenzen. Hun vereering voor de da mes is als die van een page, verlangend en toch eerbiedig. Wiat zou je daar oen opzien wekken-, mijn slanke gnoote jongen En wat zou je groote oogen opzetiton, als je al d'ie schoonheid naar je zag toeko men, als had zij slechts op jóu gewacht! Eén» enkele dag, met- zijn zon, en één en kele nacht, met zijn snarenspel en castag netten, en de herinnering aan; het mis tige Hamburg zou geheel bij je zijn uitge- wischt De geestdrift van de moeder sloeg over op den zoon en ontvonkte zijn verlang1-n Duidelijk vernam hij de stem van het zui delijke bloed, dat hem dbor de ader:o stroomde en die hem toeriep, zooals meu zijn verloren kinderen roept En in lezo oogenblikken, gevlijd tegen zijne >choon>« hartstochtelijke moeder, voeldè hij zich ga- heel aan haar verwaut en was hij verra van den koelen, ernstigen. vader, die ei ft wist wat jeug<^ was en wat deze toekwam Plotseling kwam hem een beeld voor den geest. Hij zag de huiskamer van le fa milie Vanheiil. De oudie heer zat met «en vroolijk gezicht aan d-e pi'auo, en de zijnen dansten in een kring en zongen daarbij. Het was mooi geweest, maar had' toch iets kleinburgerlijks. 'Gemoedelijke vroolij'k- heid, maar geen vroolijikheid die emotit- gaf. „Kom, mama, laten wij nu maar gaan toereu. Die 't niet goed vindt, -ioet zich maar ergeren." Zij gaf zich dadelijk gewonnen. „Binnen een. kwartier ben ik weer te rug 1" En haar kleed samennemende snelde zij, al haar dienstmeisjes luid bij den naam roepende, de trap op. Het was een heldere winterdag. Groote, schitterende ijsschotsien dreven in het bekken van den Al&ter en zwermen van meeuwien zweefd'en er al& witte vederwolk jes boven. De wandelaars liepen met op gewekt gezicht. De koetsiers van de sier lijke equipages, dïe in een lange 'ij den weg aan den Buiten-AOster verleven dig den. zaten trotsch op den bok. Robert Twersten leunde met oen koele uit drukking op het gezicht-, die hem ouder deed 6chijnen dan liij was en hom op zijn vader deed lijken, naast zijm moeder, ach terover dn liet rijtuig. Hij voelde, dat men hem« als begeleider van de 6clioone vröuw opmerkte en hij antwoordde de op hem ge- woTpen blikken met een onverschilligheid, die te'kennen moest geven, dat hij zulks ge woon was. Als hij groette, deed hij dat met een beminnelijk lachje, dat geen 6treep te ver ging. Zij hadden veel kennissen te groeten, die zich allen den schoonen wintermorgen ten nutte maakten om te zien en gezien te wor den Bij het kruisen van. een straat kwamen zij het rijtuig tegen van Theodoor Bramfeerg, die zelf mende. „Kom je van avond een uurtje in de opera? Ja?" riep hij hun toe. Mevrouw Twersten knikte toestemmend. Van het voetpad werd iets toegeroepen. „Goeden morgen. Bob! Je komt toch van avond? Dag, mevrouw!" „Wie was dat, Bob? Dat was een knappe, flu ke man l" Robert Twersten had zich bij den luiden groet opgericht. Hij vergat zijn rustige, koele waardigheid en wuifde met beide han den „Wie dat was, -mama? Dat was Marga Vanheil en haar broer Frits. U herinnert ze u toch wel, 't waren schoolkennissen?" „Dat lijkt, me een knap meisje, en die jonge man heeft ras." „Dat is de joligete student, die ooit op een Duitse he Hoogeschool heeft rondgeloo- pen, imama! Hij tracht het uit te zingen om zijn examen niet. te doen, oim niet al te gauw in het gareel te gcralken." Wordt vtrvolyd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1