W\ 84. S" Jaargang. Dinsdag 23 Augustus 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post 1.50 Afzonderlijke nummer* - 0.05. IX: j Cou an verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens bjj de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrcchtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnumm.r 66. PRIJS DER AD VERTEN TI 8 N: Van 15 regels f 0.5Q. Elko regel meer - 0.14, Dienstaanbiedingen en aanvragen 95 centa bfl roaruitbetalinf Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adveAeeren in dit Blad, bfl abonnement, loi circulairebevattende de voorwaarden, word t op aanvrfig toegezonden. Politiek Overzicht. Keizer Wilhelm in Posen. Sedert verleden Zaterdag ie Pruisen eene nieuwe re-sidentieetad rijk. Posen, de hoofd stad van de gelijknamige provincie, die het hoofdbestanddeel is van het aandeel van Pruisen in de verdeeling van lier voorma lige koninkrijk Polen, is door Keizer Wil helm, tot den rang van residentiestad, verhe ven. bij gelegenheid van de inwijding van het monumentale keizerlijke paleis, dat daar 1© gebouwd. De Kaiserpfalz" wordt het nieu we paleis genoemd, al6 'herinnering aan de palteen van de oude Duit&che Keizers op de oude te Duiteche gronden, waarmee ie aan geduid, da*, de ocetelijke greneprovincie even goed ale Duitsch land is te beechou wen als de Harz of de oevers van den Rijn. Ook de uitwendige vormen van het reusach tige gebouw 6preken deze taal, en de nieuwe gebouwen, waarvan het qmgeven is, de zetel van de kolonie at ieco ra miee ie, de Duit6che schouwburg, de* academie, zijn allen er toe bestemd de keersehende positie van bet Duitsche element te verkondigen. Zij zijn gebouwd op het terrein van de voormalige vestingwerken. Toen de Keizer acht jaren geleden Posen bezocht, gaf hij 'bevel, dat de kring van verouderde vestingwerken, die de stad als in een keurslijf insloten, zou worden geslecht. Dat bevel opende voor de stad Posen eene blijde toekomst in materieel opzicht. Blijde verwachtingen werden ook vastgeknoopt aan eene rede, die de Keizer destijds hield in antwoord op de toespraak, waarmee de land dagmaarschalk baron Wilamowitz-Möllen- dorf hem verwelkomde. De Keizer zeide toen ,,Ik beklaag diep, dat een deel van mijne onderdanen van niet-Duitsoben stam zich slechts moeielijk in onze toestanden schijnt te schikken De reden daarvoor is in twee dwalingen te zoeken. Vooreerst wordt onder hen wakker gehouden de bezorgdheid voor de aanranding van hun godsdienst. Wie be weert, dat aan mijne Onderdanen van het ka tholieke geloof moeielijkbeden in. den weg worden gelegd bij de uitoefening van hun geloof of dat zij gedwongen zullen worden dit prijs te geven, die maakt zich aan een ernstigen leugen schuldig. Mijn geheele re geer in getij d en mijne woorden in Aken be wijzen hoe hoog ik den godsdienst, d. w. z. de persoonlijke betrekking van ieder mensch tot zijn God schat, en men beleedigt door zulken laster den opvolger van den grooten Koning, die verklaard heeft, dat ieder op zijne manier zalig moet worden. De tweede dwaling is die, dat de bezorgdheid wakker gehouden wordt, dat de stam-eigenaardig heden en traditiën zullen worden uitge- wischt. Dat is niet zoo. Het koninkrijk Prui sen is samengesteld uit vele stammen, die trotsch zijn op hunne vroegere geschiede nis en gewoonten. Dat belet ben echter niet bovenal goede Pruisen te zijn. Zoo moet het ook hier zijn. Overleveringen en herinnerin gen kunnen rustig blijven bestaan, maar zij zijn geschiedenis, tot het verleden behoo- rende. Thans ken ik hier slechts Pruisen i'k ben het aan den arbeid van mijne voor vaderen verschuldigd, dat deze provincie onverbrekelijk met de Pruisische monar chie verbonden, dat zij steeds goed Prui sisch en goed Duitsch blijft," De verwachtingen, die deze destijds ge sproken woorden hadden opgewekt., zijn se dert niet verwezenlijkt. De verhouding tus- schen Duitechere en Polen is er niet op ver beterd; men behoeft slechts te wijzen op de 6ints dien tot stand gekomen onteige ningswet, die aan de regeering de macht geeft door dwang den grond van Pookche bezitters in Duitsch bezit te doen overgaan, om te doen zien hoe scherp de beide partijen tegenover elkaar staan. Het feestbetoon op deze dagen, nu de Keizerlijke familie voor 't eerst in hare nieuwe residentie verblijf houdt, draagt dan ook geheel een Duitsch karakter. De Keizer zelf drukte in zijn antwoord op de welkomst rede van den opperburgemeester van Posen den wensch uit, dat de nieuwe residentie zou zijn en blijven een toevlucht en eene kweekplaats van Duit-scho cultuur en ze den. Bij de verlichting van de stad in den avond van verleden Zaterdag, straalden de openbare gebouwen in een zee van licht, maar de Bazar Poznanski, bet Poolsche magnatenhotel, bleef in het duister gehuld, en ook in de Poolsche wijk Wallischei was van feestvreugde niets te bespeuren. Het Pc-olscbe. element nam een lijdelijk deel in dit feestbetoon. Intusschen door wanklanken is de vreugde niet gestoord. De tot het feestmaal bij de inwijding van het slot ge- noodigde Polen waren allen verschenen, en tot bet besluit van den gemeenteraad vau Posen, waarbij geld werd toegestaan voor de versiering van den weg, dien de keizer lijke stoet bij den intocht nam naar het pa leis, hebben ook de Pookche leden mede gewerkt. Men heeft zich dus gedragen naar den wensch van den Keizer, dat de nieuwe woning, die voor hem is gebouwd, en die bij wilde zien opgevat als een zichtbaar tee- ken van zijne lands vaderlijke belangstelling in dit gewest, tevens eene aansporing zou zijn voor een ieder in deze provincie, die lusu heeft om met hart en ziel en alle zin nen, mede te werken aan de ontwikkeling en den voorspoed van het land. Dat was een woord, tot allen zonder onderscheid gericht, zooals past in den mond van den lands vader. Dultichland. B e r 1 ij n, 2 2 Aug. Blijkens de defi nitief vastgestelde uitkomsten van het dienstjaar 1909, hebben de ontvangsten in dat dienstjaar 72i millioen mark meer, de uil gaven 40| millioen minder 'bedragen dan geraamd was. Ir overeenstemming daarmee wordt het bedrag der leening tot dekking van het te kort teruggebracht van 239 tot 126 millioen. Naar aanleiding van het dreigement in do Berlijnsche Post met het aanleggen van een kanaal van Wezel naar Emden om Neder land inschikkelijk te maken voor scheep vaartrechten, wordt aan de Frankf. Ztg. van den Rijn geschreven Deze gedachte i6 eigenlijk niet voor dis cussie vatbaar en kan niet ernstig in aan merking komen. Do kosten van liet plan worden op 400 millioen mark begroot; in werkelijkheid zal .men er niet mee uitko men. Maar liet zal vooral de vraag zijn hoe de kosten \kunnen worden gedekt, en dat daarvoor eene meerderheid zal zijn te vin den in den wetgevenden macht, is voorloo- pig niet aan te nemen. En wat zou men ten slotte met zulk een plan bereikt hebben? Men zon voor de natuurlijke een kunstma tige waterweg in de plaats gekregen hebben, die met zijne kosten voor aanleg en. onder houd de scheepvaart buitengewoon be zwaart. Reeds de nu voorgenomen scheep vaartrechten worden als een last gevoeld en de kleine vrachtschippers vreezen niet zon der reden, dat zij gaandeweg van den Rijn zullen worden verdrongen. In de vorige eeuw heeft men, voornamelijk van Pruisi sche zijde, een kraohtigen aandrang op Ne derland uitgeoefend tot vrijmaking van het. verkeer op den Rijn van alle lasten. Neder land heeft ruim veertig jaren geleden daar aan toegegevende scheepvaart naar zee i6 vri; gemaakt en het verkeer is daar niet slecht bij gevaren. Nu zal Nederland daarop wee." moeten terugkomen. Dat de Nederlan ders de mogelijkheid van een Duitschen Rijnmond ernstig in overweging nemen, is nauwelijks aan te nemen. Eene bedreiging met zulk een plan zal nooit indruk kunnen maken. Yoorloopig heeft Pruisen den Ne- dcrlandschen Rijnmond noodig; dat weet Nederland zoo goed al6 wij, en daarom kan het kalm blijven toekijken hoe de zaken zich zullen ontwikkelen. B e r 1 ij n, 2 2 Aug. Uit een burgerlijk geding is onlangs gebleken, dat de generaal- majoor op non-activiteit baron von Gagern zes jaren geleden, gedurende geruimen tijd in overspel heeft geleefd met de vrouw van een ondergeschikte. De Lokalanzeiger ver neemt van bevoegde zijde, dat nu door de militaire justitie een onderzoek naar het gebeurde wordt ingesteld, dat zal geschie den zonder aanzien des persoons en zich ook zal uitstrekken tot de toenmalige supe rieuren van Gagern. Frankrijk. Bij de inwijding van een te Chalon-sur- Saone opgericht monument ter eere van den in het jaar 1907 door fanatieke muzel mannen bij Marrakesch vermoorden dr. M aucliamp, hield de minister van buiten- iandsche zaken Pic'hon eene rede, waarin hij er op wees, dat het offer van Mauchamp's leven een nieuw tijdperk "geopend heeft in het kenbaar maken van Frankrijk's macht in Afrika en Frankrijk in staat heeft ge steld zijn wil te doen kennen om in Marokko geene aaiiranding van zijne rechten toe te laten en alle verplichtingen te vervullen, die de bevoorrechte toestand van Frankrijk met zich brengt. De minister herinnerde aan de overwinniug van de Frausche troepen bij de uitvoering van het met den sultan overeengekomene en ging daarna voort: De internationale verdeeldheid heeft niet alleen aan de politiek van Frankrijk ver legenheid en onrust bereid, maar ook een oogenblik den vrede van Europa bedreigd Thans heeft de verdeeldheid voor overeen komsten plaats gemaakt, die de bijzondere rechten vau Frankrijk bevestigen en op -co- misch gebied aan alle vreemde regeeringen de aanspraken geven, waarop zij aanspraak kunnen maken. Wij behoeven dus slechts in den vrede voort te gaan, want wij zijn vijan den van alle oorlogsavonturen. De loyau- teit van onze verklaringen is bij het door onze diplomatie gewonnen crediet van niet geringe beteekenis geweest. Wij behoeven slechts voort te zetten, wat wij hebben on dernomen tot verzekering van onze eer en tot verdediging van onze uitzetting op Afri- kaanschen bodem, waar elke zwakheid eene vermindering van onzen invloed zou zijn. Ons programma heeft hen tegen zich, die uit vooroordeel aan de traditioneele ontwikke ling vau onze Afrikaansche politiek vijan dig zijn, in de tweede plaats hen, die haar te groote bescheidenheid verwijten, en in de derde plaat6 hen die vreezen, dat het veld van actie zich tegen onzen wil uitbreidt. Maar dit programma beantwoordt aan dat gene wat mogelijk, noodig, verstandig en waardig is en zich verdraagt met onze mid delen, de eischen van onzen nationalen wil en de zorg voor onzen toestand in Europa. Wanneer het maghzen de verplichtingen, die het tegenover ons heeft aangegaan, loyaal vervult en wanneer de stammen, waarover zijn invloed zich uitstrekt, de veiligheid van onze pesten niet meer bedreigen, dan zullen wij onzerzijds ons onthouden van elke of fensieve beweging en ons er mee tevreden stellen tegen eventueele uitdagingen op te komen, zooals dat behoort. Indien wij een ander richtsnoer wilden volgen, dan zou dat zijn de uitkomsten van onze wijsheid op het spel zetten. Ik kan van de lijn, die ik mij zelf heb aangewezen en die ik altijd ben ge volgd, niet afwijken, juist omdat ik de ze kerheid heb de heilige zaak van het vader land niet nuttiger te kunnen dienen. De minister eindigde met eene hulde aan allen, die, gelijk dr. Mauchamp, hun leven aan het vaderland wijden. Bulgarije. Sofia, 22 Aug. De minister van han del heeft als vertegenwoordiger van den mi nister van buitenlandsche zaken, namens de Bulgaarsche regeering, den Turkschen ge zant medegedeeld, dat hij toestemt in de 'voorstellen van de Turksche Por te betreffen de den terugkeer van de uitgewekenen. Turksche vluchtelingen, die naar Turkije terug willen gaan, zullen door de Turksche autoriteiten ontvangen worden op drie pun ten van de grens; zij zullen hunne wapenen moeten overgeven. De regeling van de tus6chen Turkije en Bulgarije hangende punten van geschil schijnt hiermede geëindigd te zijn. Montenegro. C e 11 ,i n j e, 2 2 Aug. Koning Ferdi nand en prins Boris hebben een bezoek ge 'bracht aan vorst Nicolaas, <jie in oen feest dronk constateerde, dat de beo ekkingen tusschen Bulgarije en Montengro nooit an ders dan van liartelijken en broederlijken aard zij» geweest. Koning Ferdinand verklaarde in zijn ant woord, dat bij zijne tegenwoordigheid op bet feest beschouwd wensch te te zien als een bewijs, dat de tusschen de beide landen be staande vriendschapsbanden onverbrekelijk zijn. Uit Cettinje wordt bericht, dat in den morgen van den 28en Augustus Montenegro tot een koninkrijk zal worden uitgeroepen. De mededeeling aan de vertegenwoordigers van vreemde staten geschiedt terstond daar na. Als deken van het corps diplomatique zal de Italiaan6che gezant den nieuwen Ko ning gelukwenschen. Turkij*. Konstantinopel, 22 Aug. De Grieksche nota raamt de door Grieken land ten gevolge van den boycot geleden verliezen op 20 millioen francs. Volgens een bericht van de Atheenscho pers zijn Turksche soldaten het Grieksche klooster Watoped, op den berg Athoe, bin nengedrongen zij hebben twee monniken mishandeld en naar Saloniki gebracht. On der de monniken van den Athoeberg heerscht gToote opgewondenheid. Orlêkanlaad Athene, 22 Aug. Venizelos ver kreeg op Attika een groote meerderheid. Rhallys verklaarde dat Venizelos moet be last worden met het vormen van een ministe rie na ontslag uit zijne Kretenser functies. Kreta. Volgens de inlichtingen van de Porte zijn de Kreta beschermende mogendheden voor nemens Veniselos, als hij gekozen wordt in de Grieksche nationale vergadering, te ken nen te geven, dat bij, door bet mandaat aan te nemen, zijne ambten in Kreta zal verlie zen. Men gelooft in de met de Porte in betrekking staande kringen, dat onder deze voorwaarde de aanneming van bet mandaat zonder gevolgen zal blijven. Uit Konstantinopel wordt aan de Neue Freie Presse bericht, dat in met de Porte in betrekking staande kringen verluidt, dat het denkbeeld, van een autonoom regeerings- stclsel voor Kreta te bepalen, weer is op gekomen en zelfs de candidatuur van een Deense hen prins is opgeworpen. De Neue Freie Presse teekent hierbij aan, dat dit bericht als eene verrassing komt. Het is bekend, dat de Porte bij herhaling den eisch heeft gesteld om voor Kreta een autonoom regeeringsstelsel vast te stellen. De mogendheden hebben tot dusver een weigerend standpunt hiertegenover ingeno men. In Grieksche kringen houdt men het voor uitgesloten, dat een lid van het met de Grieksche dynastie zoo nauw verwante Deeneche Koningshuis bereid zal worden gevonden mede te werken tot eene oplossing van de kwestie, die in Griekeland een le vendig verzet zou verwekken. De Nordd. Allg. Zeitung schrijft: Hier is daarvan niets bekend. Het is ook niet te ontdekken wat zulk eene conferentie zou doen. Zij zou toch slechts over eene veran dering in de» staatsrechtelijke positie van Kreta kunnen beraadslagen. Daarover zou slechts beraadslaagd kunnen worden, wan neer de eigenaar van de provincie, d. i. Turkije, een voorstel deed, en dat is niet in zijn belang. Korea. Berli] n, 2 2 Aug. Volgens een ka bel-telegram uit Tokio, is de inlijving van Korea geschied. B e r 1 ij n, 2 3 Aug. Een telegram uit Sjanghai bericht, dab bij de inlijving van Korea de Koreaansche keizerlijke familie in het Japausche keizerlijke huis wordt opge nomen. De ex-territorialiteit van vreemde lingen in Korea wordt afgeschaft. De open bare kennisgeving van de inlijving zal ge schieden, zoodra de nieuwe regeling <nyn de vreemde staten is medegedeeld. VereenIgde Staten. N e w-Y o r k, 2 2 A u g. President Tafb ontkent in een brief aan Lloyd Griaoom, voorzitter van bet republikeinsche comité van het graafschap New-York, met den mees ten nadruk, dat er eenige breuk is tusschen hem en Roosevelt. Hij verklaart, dal wau- HA.NZEA. TEN. 26 door] RUDOLF HERZOG. Bij de aanlegplaatsen van de veer booten, in de verwarmde wachtloodeen en de koffie- schuren gonsde het als van bijenzwermen, die de korven niet weten te bereiken. Hier verzamelden zich de zwarte schare van sjou werlieden en kolentremmers, van werfarbei- ders en liandswerkslieden, die langs de kaai liepen, naar de plaatsen keken waar zij moesten werken, drukke gebaren maakten, naar den overkant riepen en dan, weer hui verend naar de warme wachtkamers, terug keerden om na een korte pauze opnieuw te voorschijn te komen. De haven was vol ijs. Geruischloos uit het water opgestegen, werd het door den stroom meegevoerd, landzaam tot breede schollen geschoven, die h.et groote bekken met een grauwgroen dek vulden, waarin dui zenden .kleinere losse scholletjes bestendig in beweging waren. Daar, waar de wind, vrijer baan had, was de ijsvlakte één ondoor dringbare korst geworden, waarin de breede schuiten en pramen zaten vastgeklemd. Al sinds uren verdrongen zich de men schen met liet verlangen hun werkplaatsen te kunnen bereiken. De groene veerstoo- niers, die moedig aan liet werk waren ge gaan. konden slechts langzaam vooruit ko men en keerden met groote tusschenpoozen terug, om weder een paar honderd aan boord te nemen van de duizenden, die wachtten. Langzamerhand werden de meu- schern stomp en onverschillig. De 'blondgebaarde directeur van de ha- venbootmaatsc'happij was sedert des mor gens zie® uur op ld© plaats (tegenwoordig en regelde persoonlijk liet verkeer. Op cu top een Hamburger, verloor hij geen mi nuut dc koelbloedigheid, welke d© moei lijke toestand vereischte. en het droogleu- ke waarmede hij de massa tevreden hield. „Niet te veel op een hoopje, jongens, an ders komen er ongelukken! Verzuipen is al even onpleizierig als doodvriezen. Lp6 het touw! Afvaren!" Men vloekte, maar lachte tevens en ging wat achteruit. ,.Wel vervloekt, wat een rommel!" mor de een oude werkman. ,.En ik heb geen cent bij me voor een borrel ,,Kom maar mee," vroolijkte hem een kameraad op. ,,Ik tracteer vanmorgen J ij bent eerst een flinke kerel, Tredjel" ,,Mooi zoo, Klaas 1" Het werd tien uur, voordat 'het vaarwa ter zoover was opengemaakt, dat het ver voer iets vlugger kon geschieden. Voort durend bleven de ijsschollen opdringen, maar nu gold het vóór alles om ten minste gedurende een uur het verkregen voordeel met iuspa nniug van alle krachten te be nutten. De eene veerboot na de andere baande zich een weg, zonder er zich om te bekommeren of de schollen krakend tegen het boord splinterden. Allereerst, moesten de kaden door de mensclienmassa worden ontruimd. Er waren al troepjes, die door het gebruik van sterken drank in een opgewonden stemming verkeerden. Een uur daarna was het reuzenwerk echter verricht. De directeur der havenboot- ma a'tschappij lachte genoegelijk in zijn blonden 'baard, waaraan zich kleine ijske- geltjes hadden vastgehecht, deelde de nog noodig© bevelen uit voor het in gang hou den der gemeenschap en beerde naar zijn bureau terug. De barkas van Two reten had slechts lang?, een grooten omweg de werf kunnen berei ken. Eén voor èén kwamen de beambten opdagen en van de werklieden waren er pas een paar honderd aanwezig. Door Feldermann vergezeld, ging Twersten de werkplaatsen door. De menschen werden daar heengezonden, waar de arbeid het dringendst noodig was. Stilstaan mocht het werk niet, juist nu niet, nu over eenige dagen hot Kerstfeest toch reeds een ongewenscht oponthoud zou veroorzaken. ,,De hoofdzaak is, dat de „Ingeborg" spoedig opgetuigd wordt en dat de „Theo- door 'Bramberg" en gauw uit kan. Wij moe ten lucht- maken. De Spaansche kruiser mag niet de eenige blijven." „Ellendig weer,, meneer Twersten." „Echt weer om do handen flink uit to steken, zoodat dwaze gedachten niet kun nen invriezen." De hoofdingenieur begreep niet volkomen wat zijn chef bedoelde. Hij hield die woor den voor in het algemeen gesproken en knikte toestemmend. Twersten keerde inmiddels naar zijn bu reau terug. Terwijl hij de post inzag, kwam hem het overmaken van de vijftig duizend mark aan den oom van zijn vrouw in Santiago to binnen. Dat ging van zijn privaatrekening. Langzaam doopte hij de pen in den inktkoker en schreef liij de che que op de bank. Met een somberen 'blik keek hij naar het beschreven papier. „Weggesmeten! Een voudig in het water gesmetenHoeveel goeds hadden wij hier niet mee kunnen doen Hij drukte d© hand voor de oogeai, als om de heelden, die voor zijn geest opre zen, niet te zien. „Opnieuw heeft zij gespeeld... Wat een gemis aau gevoel van eigenwaarde ligt er in, om zicli met volle bewustzijn te onder werpen aan het toeval, of do kaart züe of zóó roltAls men nog om den inzet aan 'het- vechten ging, met vuisten en ellebo gen! Mijnentwege. Daar zat ten minste nog iet6 in. Dan kwam het nog aan op den man, maar met gebonden handen toezien of het geluk naar on© toekomt of dat het je den rug keert, toezien hoe een kinderachtig ge weld vermogens uiteenrukt, die als met zweet en 'bloed zijn bijeengebracht, hoe het carrières vernielt en karakters boderft de hemel weet-, dat er niets ter wereld be staat, dat ellendiger en akeliger is, niets dat den mensch meer onwaardig is. En dat doet nu een vrouwmijn vrouw 1" Hij beet zich op de lippen om de denk beelden meester te worden, die hem in het hoofd kwamen. Met inspanning van ai zijn wilskracht gelukte hem dit ten slotte. „Goed, dat geld is nu eenmaal verloren. Dat maakt met het overige een aanzienlijke post. Maar, het moet weder binnen komen. Men kan aan een boom, die aan het groeien is, de sappen niet afsnijden. En die boom is de werf." Nu was hij weder geheel zichzelf. Zijn privaataangelegeahedeu werden uitgescha keld. Niets wat geen verband hield met de eischen van zijn werk doorkruiste meer zijn gedachten. Diep over zijn papieren gebogen, onderzocht hij de berekeningen en maakte groote nieuwe becijferingen. De hoofdingenieur meldde thans, dat do werklieden voltallig aanwezig waren, en kele wel is waar wat „aangeschoten". „De bazen moeten ze maar flink aan het werk zetten. Hoe harder de arbeid, hoe korter de rees." „Goed, meneer Twersten." Hij ging daarop voort met zijn becijfe ringen en was weldra de mededeeling van Feldermann vergeten. Juiet had hij den procuratiehouder en zijn zoon Robert laten roepen, met wie hij iets wilde bepreken, t-oen de stoomsirene van de werf het middaguur aankondigde. Er werd aan dc deur van het bureau geklopt, waar op de hoofdingenieur met een verdrietig ge zicht binnen kwam. „Wat is er, Feldermann? Iets bijzon dere „De werklui hebben een deputatie be noemd, die verzocht heeft u te mogen spre ken, meneer Twersten." „Mij Ik heb nu geen tijd. Als ze bezwa ren hebben, moeten zij zich tot hun bazen wenden." „De bazen hebben hun een weigerend ant woord moeten geven. Zij willen spreken over het niet uitbetalen van loon voor de verzuimde morgenuren." „Nu, laat de menschen dan maar binnen komen. Een oogenblik, heeren, wij zullen dadelijk verder gaan." Wordt vervolgd*

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1