H\ 8T. 9" Jaari»n(. Vrijdag 26 Augustus 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. HA.NZEA. TEN. AFHERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: PRIJS DER ADVERTENTIËN: Afzonderlijke nummert - 0.05. C\: j Cou'an verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents bfj vooruitbetaling Groote letter» naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Uitgevers: VALKHOFF ft C°. Utreclitschestraat I. Intercomm. Telaphoonnummsr 66. Kennisgevingen. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der gemeentewet, (Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dins dag, den 30sten Augustus aanstaande, des na middags te 1^ ure. Amersfoort, den 25sten Augustus 1910. De Burgemeester voornoemd, CELOSSE, Weth. 1°-Burg. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door H. R. Krul, directeur der Naam], Venn. ,Patria" ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van eene-snelpers drukkerij, gedreven door een gasmotor van 5 P. K., in het perceel alhier gelegen aan den ütrechtsdhenweg No. 30. bij het Kadaster 'bekend ondier Sectie C. No. L133 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Donderdag den 8sten Septemlber aanstaande, des voor middags te half elf uren gelegenheid ten Raadhui ze wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeente bestuur of vain een of meer zijner leden, be zwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, 'bedoeld in art. 15, le lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurispru dentie. alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor liet Gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 2-5sten Augustus 1910. Burgemeester en Webhouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STEN PERT KROESE. CELOSSE. Weth. 1°-Bu'r'g. Politiek Overzicht De verkiezingen in Griekenland. De verkiezingen, die in Griekenland heb ben plaats gehad voor de nationale vergade ring, verdienen ditmaal meer de aandacht dan er gewoonlijk aan te beurt valt. Tot dusver placht daarbij de vraag den. door slag te geven, wie van de politieke clanhoof- den de macht in 'handen zou krijgen. Thans hebben dezen, hoewel zij zich met het oog op 'het naderend gevaar hadden aaneen gesloten, eene verpletterende nederlaag geleden. Eene nieuwe partij, dio zich de volkspartij of de partij der onafhankelij ken noemt, heeft den strijd aangebonden tegen de oude personenpartijen en 'heeft eene vol ledige overwinning op hen behaald. In At tica en Beotië zijn 30 candidateu van de volkspartij en 14 aanhangers van de oude partijen gekozen. Aan het hoofd van de lijst der gekozenen staat Venizelos, de bekende Kretensische staatsman, die met ruim 12,000 stemmen uit de bus kwamde oud-minister president Hallis daarentegen was uo. 29 van ■de gekozenen. Het getal van de in geheel Griekenland gekozen onafhankelijken wordt opgegeven als 170. De uitslag van dezen verkiezingsstrijd ver dient de aandacht niet alleen omdat het geen gewone Kamer is, die is gekozen, maar eene Kamer die de grondwet zal hebben te her zien, en die daarom 'het dubbele aautal leden telt, maar ook om de omkeering in de volks stemming, die aan den dag is gekomen, en om den man, die dientengevolge waarschijn lijk aan het bewind zal komen. De leider, van de nieuwe partij, die in eene zoo groote getalsterkte is opgekomen, schijnt namelijk te zijn aangewezen; het zal Venizelos zijn, thans hoofd van de regeering van Kreta. Reeds voor eenige dagen heette het, dat de beschermende mogendheden zouden verlan gen, dat hij, als hij een zetel aannam in de vergadering te Athene, vooraf zijne ambten in zijn enger vaderland zou neerleggen. Er is echter veel kans, dat 'hij die ambten met een van meer gewicht zal verwisselen, want het wordt als zeer waarschijnlijk beschouwd, dal men hem aan het hoofd van de regeering van Griekenland zal roepen. De tegenwoor dige minister-president Dragoemis wordt slechts als voorloopig hoofd van de regeering beschouwd; men verwacht, dat hij, als de verkiezingen geheel zijn afgeloopen of uiter lijk nadat de nationale vergadering is bij eengekomen, zal aftreden. Er heerscht tlh&ns in 'Athene de indruk, dat de Kretenser Venizelos zijn opvolger zal zijn. Venizelos is dus een gevaarlijke concur rent geworden voor de vroegere minister presidenten, dio elkaar in het bewi: d plach ten af te wisselen. Rallis proclameert hem zelfs uitdrukkelijk als toekomstig hoofd van de regeering. Intusschen zijn niet alle onaf- hankelijken voor Venizelosde radicalen onder hen zijn het niet. Dat zijn de elemen ten, die verlangen, dat de nationale ver gadering verder zal gaan dan de haar aan gewezen taak om sommige bepalingen van de grondwet te herzien, en dat zij eene vol slagen verandering zal brengen in de Griek- sche constitutie. Zij willen, dat de uatio- nale vergadering zich zal verklaren tot eene constituante en het staatsgebouw op nieuwe grondslagen zal vestigen, terwijl Venizelos, zooals wordt verzekerd, zich wil houden aan de vroeger genomen besluiten en aan de ver gadering niet het meer bescheiden karakter van eene Kamer van revisie wil ontnemen. Niettemin verwacht men bepaald, dat hij de leider van de partij -zal worden, waaruit dau zijne verheffing tot het ambt van minis ter-president zou volgen. De Neue Freie Presse schrijft naar aan leiding hiervanVenizelos heeft het groote voordeel, buiten de Grieksche partij geschil len omhoog te zijn gekomen, en verwekt vertrouwen door zijne begaafdheid en zijne standvastigheid. Reeds in den officieren- bond was eene strooming tem zijnen gunste merkbaar. De officierenbond heeft het groote succes behaald, door haar optieden de openbare meening van liet Grieksche volk te hebben wakker geschud. De kleine schaar mannen, die sedert lang het uit den weg ruimen van de personenpartijen en de uitvoering van ernstige hervormingen in leger en bestuur driugend noodig verklaarde, kreeg eerst be- ieekenis, toen de bond met nadruk opkwam tegen het verderfelijke oude stelsel, waar aan ook de Koniug, die zich 6treng aan de constitutioneéle vormen hield, niet had kun nen tornen. Naar Europeesche begrippen heeft de bond de perken van de tucht, die voor een officierskorps getrokken zijn, ver overschredenmaar in Griekenland heeft hij tegenover ingekankerde misbruiken eene zending vervult, die thans de volkspartij op zich neemt, welker verschijnen voor de offi cieren een bevel is om weder te verdwijnen uit de politiek. Dit zal des te vollediger ge beuren omdat tot de door hen zelf verlangde grondwetswijzigingen de opheffing van de verkiesbaarheid van officieren in de Kamer behoort. Het leger laat nu 'het woord aan de volkspartij eu aan Venizelos. Alle berichten stemmen hierin overeen, dat bij «lc verkiezingen het vurig verlangen, om eindelijk verlost te worden uit den ijde len kringloop van de partijsystemen, de hoofdrol heeft gespeeldook voor de verkie zing van Venizelos moet heb beslissend ge weest zijn, dat men zijne kracht behoeft voor het innerlijke hei-stel. Maar de Kretazaak is niet vergeten, en een gewichtig feit blijft het, dat een leider van de Kretensers door de Grieken van het koninkrijk als hoofd van hunne regec-ring wordt aangewezen. Zijne landslieden zullen van hem verwachten, dat hij hen nader brengt tot de vervulling van hunne verwachtingen. Wanneer echter Veni zelos van de staatsmanseigenschappen ook de gewichtigste bezii, het vermogen om het mogelijke van het onmogelijke te onder scheiden, dan zal misschien juist hij de ge moederen tot rust kunnen brengen. Doordat een staatsman uit Kreta naar Athene wordt geroepen, is wederom kenbaar gemaakt, dlalt het koninkrijk en heb eiland nationaal bij elkaar behooren. Dat is eene voldoening, waarmee de Grieken zich voor 't oogenblik tevreden kunnen stellen. Dat de politieke samenvoeging zonder oorlog niet bereikbaar is, hebben zij dikwijls genoeg te hooren ge kregen, en Venizelos weet het zoo goed als iemaud anders en zal waarschijnlijk de al te ongeduldigen er op kunnen wijzen, dat voorshands het leger en ook de vloot, die de Turksche niet meer de baas is, moeten wor den gereorganiseerd. Voor 't oogenblik moet overigens nog worden afgewacht hoe Turkije zich houdt tegenover eene benoeming van Venizelos; of de Porte 't als voldoende be schouwt, dat hij do hoedanigheid van burger van Kreta aflegt en voor 't geval dat hij daartoe ongezind is, weigert met hem als Grieksch minister-president in aanraking te komen, hetgeen de Grieksch-Turksche be trekkingen in erge mate zou bemoeielijken. Duitichland. Koningsbergen, 25 Aug. Bij het heden aan het raadhuis gebracht be zoek dankbe de keizer voor de aan hem en zijne familie bereide hartelijke ontvangst» Hij herinnerde inzonderheid aan die inni ge betrekkingen tusschen de stad en het koninklijke huis. Daarna gevaagjde hij van de aanstaande ontmanteling van de stad! en ging voort: Het is van een militair standpunt altijd een zeker besluit, wanneer de grensvesting van hare wallen gedeeltelijk zal wonden ont daan. Ik koester echter het vaste vertrou wen, dat met Gods hulp bij de voortreffe lijkheid van mijn leger, waarvan ik giste ren het bewijs heb gezien, het ook verder zal gelukken den vrede te handhaven. In dien het ons echter nog eenmaal beschoren mocht zijn, dat wij om ons bestaan moeten vechten, dan vertrouw ik, dat de Oost-Prui sische regimenten voldoende zijn om wal eu gracht te vervangen. B e i"l ij n, 2 5 Aug. Heden voormiddag had in de St.-Hedwigkerk een plechtige rouwgod6dien6t plaats voor den overleden president van Chili Pedro Montt. De deel neming was groot. Als vertegenwoordiger van den Keizer was de gouverneur van Ber lijn, generaal von Kessel, verschenen, als vertegenwoordiger van het departement van buitenlandeche zaken en tevens van den rijkskanselier staatssecretaris von Ki- derlèn-Wachter. Voor een senaat van Bremen was verschenen de senator Buff. Verder wei-den opgemerkt de nieuwe president van Brazilië maarschalk HermeB da Fouseca. Het corps diplomatique was voltallig verschenen voor zoover de leden niet met verlof zijn, ook de in Berlijn aan wezige hoogo rijks- en staatsambtenaren. Zeer talrijk waren naast de officieele ver tegenwoordigers van Chili de in Berlijn ver toevende Chileenen. Aan liet einde van de plechtigheid werd de lijkkist van de katafalk genomen en onder geleide van de geestelijkheid en van eene eerewacht naar de crypt gebracht. Iteltë. Rome, 26 Aug. De ministerraad keurde het exposé goed van de Italiaansche politiek, dat werd gegeven dóór den minis ter van buitenlandsche zaken, die binnen kort graaf Aehrenthal zal ontmoeten. Het gerucht, dat de positie van kardinaal Merry del Val door verschillende gebeurte nissen, inzonderheid door den keer, dien het conflict tusschen het Vaticaan en Span je heeft genomen, is geschokt, zoodat het spoedige aftreden van den pauselijken staatssecretaris zou zijn te verwachten, wordt in een, bericht van de Politischen Korrespondenz uit Rome als eene vrucht der verbeelding gekenschetst. Het vertrouwen van den Paus in kardinaal Merry del Val is volstrekt niet verzwakt en is geen oogen blik wankelend geworden. Hiermee wordt ook aan de bewering, dat in overweging wordt genomen of het pauselijke staatsse cretariaat op nieuw zal worden opgedragen aan kardinaal Rampolla, alle grond ont trekken. De voormalige staatssecretaris wijdt zich ten volle aan de plichten, die op hem rusten als lid van verscheidene pause lijke congregatiën, inzonderheid als secre taris van den heiligen dienst; op de Vati- caansche politiek oefent hij echter geen in vloed uit. De onderhandelingen met Spanje worden uitsluitend geveerd door den Paus en door kardiuaal-staat6secretaris Merry del Val. Spanje. Na de aankomst van Koning Alfonso te San Sebastian had' daar een kroonraad plaats, waarin minister-president Canalejas den Koning op de hoogte bracht van deu st-and der kerkelijke kwestie, de zaken in Marokko, de staking en het choleragevaar. De Koning gaf zijne reisindrukken weer. Volgens een telegram van den zaakgelas tigde Gonzalez aan den minister van bui tenlandsche zaken Garcia Prieto is een koerier van den kardinaal-staatssecretaris met eene nota aan de Spaansche regeering ondierweg De New-York Herald verneemt uit San Sebastian, dat kardinaal Aguirre van To ledo, primaat van Spanje, zich aan het hoofd heeft' gesteld van de katholieke be weging tegen Canalejas. Hij heeft zijn ze gen toegezegd aan allen, die tegen de re geering protesteeren en het plan voor de betoogingen in den lande goedgekeurd. Men moet het heele land in beweging brengen, opdat Canalejas zijn wet op de kloosteror de'- er niet door krijgt en hij zelfs zal moe ten aftreden. Portugal. In Londen zijn verontrustende berichten ontvangen over de stemming in Portugal. Eene revolutie wordt gezegd voor de deur te 6taan. De clericale partij zou met den 6teun van een deel van leger en vloot van plan zijn een militair dictatorschap te ves tigen. Sedert den moord van Koning Carlos heeft men nog nooit zulk een vertoon van militaire macht gezien als thans. De eerste divisie van het veldleger is in LÏ66abon on der de wapenen; de omringende forten zijn volledig bezet en van munitie voorzienop de Taag liggen oorlogsschepen, naar men zegt, gereed om op de revolutionairen te schieten. De politie wordt steeds op de been gehouden en douanebeambten en kustwach ters zijn ontboden om de beschikbare macht in de hoofdstad te vergrooten. Van den her tog van Oporto, den oom van den jongen Koning, wordt verteld, dat hij een toevlucht heefc. gezocht in het fort Cascaer; volgens eene andere lezing zou hij het land verlaten hebben. De Neue Freie Pre6se, die naar aanlei ding hiervan inlichtingen heeft ingewonnen, bericht op grond hiervanDe agitatie voor de verkiezing der nieuwe Kamer i6 bij alle partijen levendig en het is zeer waarschijn lijk, dat het op den dag der verkiezingen, 28 Augustus, tot botsingen zal komen. On- .der de gekozenen zullen waarschijnlijk ver scheidene republikeinen zijn. De hertog van Oporto, de oom van den Koning, staat ge heel buiten het politieke leven en alle met zijn persoon in verband gebrachte berich ten missen een feitelijken grondslag. De berichten van eene revolutie, die in voor bereiding zou zijn, en alle daaruit getrok ken conclusiën, zijn geheel ongegrond. Oo«U[tr»h- Te Ischl is een standbeeld onthuld, dat den Keizer voorstelt in jagerscostuum. De gelden daarvoor zijn bijeengebracht door jagers uit alle deelen van het rijik. Aarts hertog Frans Salvator onthulde het stand beeld, dat door den burgemeester van Ischl uamens het stedelijk bestuur aanvaard werd. Keizer Frans Jozef had zaoh in ja gerscostuum gestoken om het standbeeld in oogenschouw te nemenop eene toe spraak van den voorzatter der commissie van uitvoering antwoordde hij, dat het edele jagerswerk altijd eene verkwikken do ontspanning voor hem geweest was, waar aan hij zich dilkwijils en gaarne had over gegeven na de inspanning van den arbeid en waarvoor hij ook altijd zijn sympathie en steun zou verleenen. Hij besloot met de woorden ,,Ik dank u voor deze huldiging; ik ben ten diepste ontroerd. Hartelijk dank!" 's Keizers ingenomenheid met dit ge schenk blijkt uit de miniatuur-reproductiën in brons, die hij er van heeft laten maken en aan zijne gasten op zijn verjaringsfeest als aandenken heeft geschonken voor zich zelf heeft hij een afgietsel in zilver laten maken. De kinderen en kleinkinderen van den tachtigjarigen monarch hebben hem een mi- niatuurbeél'd in brons gegeven van aijjme overleden gemalin te paard, ongeveer een halven Meter hoog op een voetstuk van pa lissanderhout. Rumenië. Bukarest, 21 Aug. Daar aan de Russische grens Rumenië door cholera wordt l>edreigd, zullen de manoeuvres plaats heb ben in Moldavië. 29 DOOB RUDOLF HERZOG. Toen hij tegen vijf uur bij den Boo men- wad aanlegde, zag hij, ondanks dio scheme ring, reeds van verre haar hooge gestalte in een don kei-en winterrok -en een bont man teltje. Zorudleir iöts te zeggen reikt© hij haar de hand en hielp hij haar instappen. Dade lijk daarna gö|ng die barkas weder onder stoom. Tiwersten leidde zijn gast in. de kleine dekkajuit, waar een kolomkachel tje brand de en 'het glas van het poortje door de warm te beslagen was. Het was in dit kleine ver trekje recht gezellig en rustig. ,,Ik heb je lieve gestalte reeds uit de verte herkend, maar de dichte sluiter ont trekt het schoonste aan mijn oog." Zij hief do armen op en wond den sluier ■lloe. Daarna liet zij de armen weer zakken en op zijn schoiidiers rusten, terwijl zij dion sluier om zijn hals legde. Zoo bleven zij staan en keken elkaar zwijgend in de oogen. Hun lippen bewogen ais om een blij woord to zeggen, en de een kuste het blijde woerd van de lippen van den ander. „Dag, Ingeborg." „Dag, Karei." „Als je noot bij me bent, mis ik je. En als je bij me bent, is het alsof ik je nooit gemist heb. Dan is al hot andere wegge vaagd „En ik mis je nooit en nergens. Ik sluit maar de oogeu en „Neen, dat niet. Doe ze liever open. Ik moet mij daarin zien. De mensch moet toch weten, dat hij ergens een thuis heeft." Zij trok hem onstuimig naar zich toe. „Gij hebt niet alleen een tehuis in mijn oogen." Daarop liet zij hem los. „Kom," zeide "hij, „nu zal ik je een pren tenboek laten zien, zooals slechts de echte kinderen van Hamburg er een als Kerstge schenk krijgen." Toen zij uit de kajuit kwamen, zwegen zij beiden. De haven bood een sprookjee- achtigen aanblik. Een schitterende toover- 'wereld als in het verre land, waar de ijs- koning heerscht. In het Westen vlamde de hemel bloedrood en wierp purperen stre pen op het blikkerende ijs. En hoe verder zij voeren, des' te schooner wisselden de kleuren, verschenen er breede, paarse ran den in 'het rood, vertoonden er zich sma ragd-groene strepen en diepblauwe tinten van schitterend hoogblauw, om zich gelei delijk te vermengen en als een warm geel den horizon tc kleuren, alsof de Egyptische hemel geruild luid met dien van het Noor den. En achter de boot, die snel door de ijs- schollen stoomde, lag de schemering, die, als schaamde zij. zich oveir haar eentonig grijs gewaad, zich tooide met een grooten krans van kleine, bonte, schitterende lich ten. Uit de winkels op de kaden blonk het licht, evenals van den boeg on 'het hek der op stroom liggende schepen, van de dukdalven en van de drijvende afsluitboo- men van het tolgcbied. Vol stroomde het ook uit de straten en vormde een witte lichtschijn ver boven de stad. Langs de oude, eerwaardige Zandpoort haven stoomde de barkas heen, en boven den grooten tij bal op het torentje van de landsmagazijnen stond de maan, die als het ware niet kon scheiden van dit prach tige tafereel. Zij konden een blik slaan in de armoede en ellende van het leven en ook in den rijk dom, dien het leven schenkt; de armoede bij het komen langs de passagiersloodsen van arme landverhuizers, die geen vader land meer hebben en dat nu hoopvol gaan zoeken, loodsen, die als ghetto's zijn af gezonderd van het volle levten,, opdlat de ademtocht van zoo'n armen verschoppeling de gezondheid der stad niet in gevaar zou brengenden rijkdom 'bij het gaan langs de vruchtenloodsen aan de handelskaden, bij den aanblik van dien weelderigen over vloed van geurige sinaasappelen en warm getinte citroenen, die in zorgvuldig ver warmde lokalen een soort illusie behielden van de lucht, waarin zij gerijpt waren. Met donderend geraas snelde een spoor trein over de 'brug van de Noorder Elbe, die van zoo koenen bouw getuigde, en liet als groetend het vrooliike licht van zijn achtorlantaarn zien, om daarop in het don ker te verdwijnen. „Niets rust. Alles dringt vooruit," zeide Twerstcn met glinsterende oogen. „En wij vieren Kerstmis," fluisterde zij en vlijde zich tegen hem aan. „Nu re:ds, eu geheel alleen." „En 'hemel en aarde, vuur en water bren gen ons hun geschenken." „Een reusachtige vangarm strekte zich boven hen uit. Het was de reuzenkraan van het hoofd. „Ja, duizend centenaars kun je tillen, maar ons geluk til je niet!" „Neen," riep Ingeborg, „dat til je niet! De ijsschollen drongen dichter tegen den boeg van het scheepje, maar de barkas baande zich gemakkelijk een weg. Aan het mastenwoud, waarlangs zij nu kwamen, zagen zij dat ze in de haven van de zeil schepen waren gekomen. Een aanschieten de windvlaag deed de koude scherp gevoe len. „Heb je 't niet koud, Ingeborg?" „Neen, niet erg. Wat is 't hier mooi! Zoo heel héél mooi Hij nam haar handen, die ijskoud wa ren. „Neen," zei hij, „dat gaat zoo niet. Leun tegen mij aan en steek je beide han den in de groote zakken van mijn overjas." Zij gehoorzaamde, leunde dichter tegen hem aan cu stak haar handen in zijn jas. „Lieve vrouw," zeide hij zachtjes. „Stil! Of ik heb mijn handen voor iets beters nocdig dan ze hier in den zak te ste ken." „Lieve vrouw „Dan zal ik ze om je hals leggen, om dat sterke, trotsche, werkzame hoofd." „Lieve vrouw „Neen," hernam zij, „ik heb geen koude handen meer. Zoo gaat het niet. Ik raott je ook iets liefs bewijzen." „Je bewijst mij liefs genoeg door je te genwoordigheid." Hij sloeg den arm om haar heen. Zij hadden nu geen oogen meer voor het afwisselende tafereel, dat de haven 'bood. Zij waren de kajuit ingegaan en hielden de handen boven de warme kachel. De tegeu het beschot 'hangende lamp wierp een vroo- lijk licht op hen en liet de ijskristalletjes, die zij mede naar binnen hadden gebracht, als diamanten schitteren. „Nu zie je er uit als de sprookjeskonin- gin, die met Kerstmis van het einde der wereld, van de geheimzinnige Noordkaap komt." „En jij ziet er uit als Sint-Nicolaas, van w en men zegt, dat hij zulke aardige sprook jes kan vertellen." Zij kekeu naar buiten en wierpen een blik op de stad. „Zie je daar die kerk? Dat is de Nico- laaskerk aan den Sint gewijd. Eeuwen ge leden was daar een kroon op, gemaakt van zuiver goud. Dat hadden de Hamburgers gekregen, toen zij op zee lnin erfvijand Klaas Stortenbeker hadden verslagen en zij, bij het vellen van den mast van zijn schip, bemerkten dat deze hol en volgegoten was met geroofd goud. Van dit goud werd de kroon gemaakt en aan den heiligen Ni- colaas gewijd, omdat Klaas Stortenbeker niets meer aan zijn schutspatroon kon wij den. Men had den woesten held namelijk een kopje kleiner gemaakt. De heilige Ni- colaas werd echter erg verliefd op zijn buur vrouw, de heilige Katrien, en schonk haar op een goeden dag de kroon. Die kun je heden ton dage nog izien op den toren van de Katherinakerken Stortenbeker ver kneukelt zich nu nog in zijn graf, omdat liij met zijn goud zelfs heiligen van de wijs heeft gebracht." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1