Tegels wordt thans ook in de Gemeente DE BILT en in de buurt van het STATION DE BILT geregeld bezorgd. Waarom Een bus voor bestellingen op de „Huis ter Aa-Melk" is geplaatst aan de Remise van het „HOTEL NAS". EELAARTINE. FRIESGR-GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIEN. De Nationale Hypotheekbank Inrichting (a*H Gymnastiek, Beukenlaan 4. StM.PEREMiir. Direct gevraagd Zit-SlaapkamerofZit-onSlaapkamer Kalkoenhanen, broed 1910. Vraagt aan uwe familie, of kennissen, welke bakker u des Zondags bedient, en gij krijgt onderstaande firma naam ten antwoord: S. HAMME, ZINGENDE VOGELS DAMES vraagt en gebruikt niet anders dan de fijnste vrnchtenlimonade A. N. DE LINT. Geplaatst Maatsch. kapitaal f 2,000,000. Reserves f 492,669.92s. D© verwerping, door d© Eerste Katner van <1© aanvrage voor subsidie voor een ITen predikant to Rotterdam noodzaakt, de Regeeringbij de komende Grondwetsherziening, ia zake art. 171, ook tegenover de Gereformeerde Kerken, tot een principieel© beslissing te geraken, om welke rede nen het in het belang van de Gereformeerde Ker ken is, zich thans tot de Overheid te wenden met bovengemeld verzoek. 3. Ook zal in bespreking worden gebraoht een voorstel van detzen inhoud en strekking De Centr. Pastor. Conferentie te doen opgaan in een jaarlijksche vergadering van predikanten, en daartoe te vormen een Vereeniging van Geref. predikanten in Nederland." Het doel dier Vereen, is aldus omschreven in het concept, dat op do Conferentie in zijn geheel wordt medege deeld: a. een jaarl. Centrale Conferentie te houden tot bespreking van theologisch© onderwerpen en van onderwerpen betreffende het christelijk en kerkelijk leven; b. een blad, of tijdsdhrift, uit te geven. Een bestaand tijdschrift kan worden overgenomen; o. te bezorgen of te steunen de uitgav© van Theol. geschriften in ons land; d. en verder te doen wat op den weg der Ver een. ligt tot ontwikkeling van de Theologie, tot onderlinge opwekking en versterking en 'bevorde ring van den bloei der kerken- Indien de tijd het toelaat, worden nog de vol gende onderwerpen in bespreking gebracht: a. Hoe moet de verhouding zijn tusschen de Kerken en de Vereenlgingen, die met haar ar beid de komst van Gods Koninkl ijk bedoelen? >b. Wat is, zoowel uit theoretisch als uit prac- tisoh oogpunt, liet verschil tusschen art. 55 onzer Dordtsohe Kerkenorde, oud, en dat artikel zooals het op de Gen. Synode te Utrecht in 1905 gewij zigd werd? c. Hebben wij ook een roeping te vervullen tegenover de ethisoh-critische propaganda, door theologische en andere lectuur en zoo ja, welke? d. Welke is het onderscheid tusschen de leer der Schepping volgens den Rijliel en die volgens <1© natuurknixliiige wetenschap? e. Is de verkiezing van afgevaardigden naar de meerdere vergaderingen, en ook de wijze van benoeming, gelijk die op de Gen. Synode ge schiedt, zóó als die behoort te zijn? f. Hoe komen wij aan een voldoend getal goede studenten in de Theologie? g. Hebben de leden der gemeenten niet een bijzondere roeping te vervullen in betrekking tot Christen-studenten aan do openibare universi teiten en ook in betrekking tot den milliadren stand, tot welken onze Christen-soldaten en ma trozen in 'het leger en op de vloot behoorenen zijn zij zich wel van die roeping bewust? h. Welke is de beteekereis van den boekhandel voor het Koninkrijk Gods? De conferentie is toegankelijk voor dienaren des Woords, ouderlingen en diakenen, hoogleeraren en studenten, alü-nede ook voor onderwijzers; ook voor de belangstellende lidmaten, die zich vóór of tijdens do vergadering daartoe bij den voor zitter (prof. L. Lindeboom) of den secretaris (ds. J Vonk) aanmelden (Ned.) Bij Koninklijk besluit is aan den lui tenant-kolonel G. A. Jong, provinciale adju dant- in Utrecht, op zijn aanvrage eervol ontslag wegens langdurigen dienst verleend En is benoemd tot provincialen adjudant in Uitrecht de luitenant-kolonel W. A. E. Mansveldt van-het 9e regiment infanterie alhier. Groene-Kruis-congrts. Donderdagmiddag had in tegenwoor digheid van Z. K. H. den Prins der Ne derlanden, eere-voorzitter van 'het Congres, de plechtige opening plaats van het Groene- Kruis-Jubileuni6-Congre6, te Utrecht te houden. Onder de aanwezigen, saaingekomen in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen werden opgemerkt de heer De Ranitz, grootmeester van H. M. de Koningin-Moe der en voorzitter van de Centrale Vereeni- ging tot bestrijding der Tuberculose; mr. G. H. Van Bolhuis, voorzitter van het Hoog Militair GerechtshofVan Dam v. I6selt, voorzitster van den Centralen Ge zondheidsraad mr. F. D. graaf Schimrael- penninck, Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht; mr. A. F. baron "Van Lijnden, burgemeester van Utrecht; jhr. mr. J. M. J. Ruys de Beerenbrouck, Com missaris der Koningin van Limburg, en tal van hoogleeraren, doctoren, leden van den Utrecht6chen Raad enz. Toen de Raad bij het podium acluter de bestuurstafel had plaats genotnen, hief het Palestrinefeoor, onder leiding van den heer P. J. Jos. Vrancken, hetWilhelmus aan. De voorzitter, de heer F. 0. Fleischer, Doopsgezind predikant te Winterswijk, hield een toespraak. Deze gewaagde van den zegenrijken ar beid van Het Groene Kruis, dat ruim 15Ö.000 leden telt, die jaarlijks voor den Groene-Kruisarbeid anderhalve ton gouds ten offer brengen. In 78 plaatsen is een deskundige verpleeg ster aangesteld, in vijf provincies reeds is het vervoer van zieken en gewonden met voortreffelijk ingerichte zieken-auto's en ziekenrijtuigen mogelijk gemaakt. En 59 plaatsen zijn goede raderbrancards gesta- tionneerd. 313 draaiende lighallen en lig- tenten leggen alom in den lande getuigenis het podium achter de 'bestuurstafel had plaats genomen, hief het Palestrinekoor, af van wat het G.-K. doet ter bestrijding der tuberculose. Na hulde gebracht te hebben aan archi tecten en aannemer, gaf spr. zijn teleur stelling te kennen over het uitblijven van Rijkssteunmaar hij wees op de hulp van de burgerij, de spontane medewerking van alle belangstellenden. Hij betuigde dank aan de Regeering, die het streven en den arbeid belangrijk genoeg heeft geacht om een vertegenwoordiger op te dragen van, haar belangstelling blijk te geven. Ten slotte richtte hij zich tot Prins Hen drik, die niet alleen kostbare blijken van belangstelling schonk, maar persoonlijk voor deize plechtigheid overkwam. Hierop werd het Congres voor geopend verklaard 's Middags werd een bezoek aan de Groe ne Kruis-tentoonstelling gebracht in Tivoli. De leden van- het congres werden giste renmiddag half zes ten stadbuize door B. en W. van Utrecht ontvangen. De receptie was druk bezocht. Behalve door den burgemeester, mr. dr. A. F. baron Van Lijnden, werden de leden ontvangen door de wethouders Van Dieren Bijvoet, Fockema Andreae en Van *Zijst en den se cretaris mr. J. Bool. Da Burgemeester hield een toespraak, waarin hij de gasten verwelkomde, er op wees, dat waar de verschillende vergade ringen, die in Utrecht plaats vinden, baai- kling van belangstellenden vinden, dit con gres, in velband met. het streven van het Groene Kruis, op de belangstelling van allen mag bogen. Spr. legde er voorts den nadruk op, dat liet stadsbestuur van Utrecht van oudsher steeds een open oog gehad heeft voor een doeltreffende ziekenverpleging. Spr. wijdde ten slotte een dronk op het welslagen van het congres en de tentoon stelling en aan den arbeid van den voorzit ter en de leden van liet Groene Kruis. Met eenige hartelijke woorden dankte de voorzitter van het Congres, ds. Fleischer den 'burgemeester voor zijn vriendelijke woorden, waarna de Congressisten uiteen gingen, terwijl door het bestuur aan de le den van het eerc-comité en andere genoo- digdeu om half zeven eon diner in Hotel des Pays-Bas werd aangeboden. De algemeene vergadering van het on derwijzend personeel aan de lagere scholen iii de arrondissementen Utrecht I en II, Loenen, Amersfoort, Rh enen en IJ&selstein, wordt dit jaar gehouden Zaterdag 10 Sept. in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht. Des morgens zal de heer G. Meyer, van Amsterdam, een lezing houden over ,,Een en ander over leermid delen 'bij het lager onderwijs, vooral bij het aanvankelijk leesonderwijs", terwijl des middags een bezoek wordt gebracht aan de keurtentoonstelling van het het Ned. school museum. Door de Utrechtsclie Provinciale Pro- paganda-commissie van de Nederlandsclie Vereeniging' tot Afschaffing van Alcoholhou dende dranken wordt op Zondag 4 Septem ber a.s. te Baarn in het Oranjepark een groote meeting voor geheelonthouding ge organiseerd. Gesproken zal worden door mevr. Heijn Bieren van Utrecht, over de Taak van de Vrouw in den strijd tegen den Alcohol. Door den heer F. U. Schmidt van Hil versum over Plaatselijke Keuze. Dofer den heer A. H. Gerhardt van Am sterdam, over: Waarom Geheelonthouding? Door den heer A. K. Klaren van Zutfen, over: Het Kind en de Alcohol. Het uitmuntende Baanvsche Fanfarecorps Crescendo verleent welwillende medewer king. terwijl een koor van 160 zangers zich zal doen hooren. Nog nooit werd toestemming gegeven door B. en W. te Baarn aldaar een optocht te houden of muziek te maken op Zondag. Met de Nederl. Vereeniging, die zich in grooten bloei en krachtige 6teun der Baarnsche be volking verheugt, is op deze gewoonte een uitzondering gemaakt. Een optocht met ba nieren en doeken gaat om half 2 van af het station N. C. S. naar het meeting-terrein. H i 1 v e r s u"m. Woensdag avond is een schelf hakstroo - van den heer W. D., be vattende ongeveer 20,000 K.G., afgebrand. Men denkt aan kwaadwilligheid. Gebrek aan bew ij.z e n. R. V.uit Maarsseveen, die onilangs we genis verdenking vani brandstichting 'naar Utrecht was overgebracht, is thans, we gens gebrek aan bewijzen, vrijgelaten. Bar nevel d. Een natuurwonder. Als een bijzonderheid wordt het H.bl. ge meld dat de tolgaarder G. Groeneveld, te Barneveld in het bezit van een fluitend kui kentje is. Vooral bij avond zingt het on geveer twee maanden oude diertje vaak uren achter elkaar. De zang i6 ongeveer gelijk aan dien van een lijster. Het Hbld. verneemt, dat de kapitein A. A. Heisterkamp, van het 5e regiment in fanterie, op 1 November zal worden benoemd tot majoor provinciaal adjudant. Onder lending van kolonel Spic- ringlis en van den dir. off. v. gez. Ie kl. A. Butner had heden op dè Leusderiieide de oefening plaats voor het personeel van den geneeskundigen dienst' der Landmacht. Hieraan namen deel het 5e regiment infan terie. 2e batterijen van het lste regiment veld-artillerie en escadron van het 1ste regiment huzaren. De hoofdverbandplaats was, even als twee jaren geleden, opgericht op de boerde rij ten zuiden van Hotel Oud Leusden. Op het emplacement voor het goederenver voer aan het station was een evacuatie-sta tion opgericht. Transport colonnes van het Roode Kruis werkten mede bij het vervoer van gewonden. De oefening had het normale verloop. Onze oud-stad genoot, de dir. off. v. gez. 3e kl. Dr. Nord, demonstreerde giste ren in de infanterie-kazerne, voor een groot aantal officieren van. gezondheid u andere officieren, een door hem gedane uit vinding, nml. een op zeer eenvoudige wijze vau twee rijwielen te vervaardigen vierwie lig voertuig tot vervoer van zieken en ge wonden. Door het aanbrengen van slechts enkele verbindingspij pen kan men dit voer tuig in gereedheid bdenjgen. Een draag baar hangt tusschen de wielen aan de pij pen. Heden werd' het ook gebruikt Ibij de geneeskundige manoeuvre. De le luiteiiantt-kwartiermeester S. Nijdam van het 7e Reg. Inf. te Amsterdam, wordt medio September werkzaam gesteld bij het 2e 'bureau van controle alhier. Op 9 Sept. en volgende dagen zal het examen voor vaandrig worden afgenomen aan de bij de militaire sclioolcompagnie van 'het 5e regiment"infanterie gedetacheer de reserve sergeanten. De examen commissie bestaat uitluite nant kolonel Holland, kapiteins Heister kamp, van der Moer en De-Gelder en le lu>- tenants Jasink, Haremaker Giaillari, se cretaris le luit. Scharp. De heer W. Groen slaagde voor de acte gymnastiek, M O. De aandacht zij gevestigd op de ad vertentie betieffende de gymnastieklessen van den heer Snouok. Voor de indeeling der klassen worden de leerlingen morgen verwacht. Naar wij van bevoegde zijde verne men zal liet gezelschap ,,De Hagespelers" ons weder komen bezoeken met een Sha kespeare voorstelling. Jac. van Looy schreef voor het gezel schap van Verkade een nieuwe vertaling van het in studie genomen Romeo en Julia. Ongeveer in Januari a.s. hoopt de heer Verkade hier te komen en belooft een vrij wel o ti ge coup eerde voorstelling in 24 ta- freelen, die, niettegenstaande het groot aantal changementenzonder pauzes, be halve de groote pauze na het derde bedrijf, elkaar zullen opvolgen. De geheele voor stelling zal slechts drie uren duren. Voorts kan <6ok worden verwacht een reprise van Hamlet" nieuw ingestudeerd en vernieuwd decoratief. Bij de door den Bond van Nederl. Schilderf patroons uitgescheven vakwedstrij den werden door onzen stadgenoot, den heer T. Lè Blok, drie prijzen behaald voor inge zonden schilderwerk, n.l. twee zilveren me dailles en een 'bronzen. Men deelt one mede, dat de rijwielen van de firma van Bcnimel, waarvan dn ons verslag betreffende het bloemencorso in ons nummer van gisteren 16 melding gemaakt, waren versierd ctoor gebrs. van Bemmel, uit Korte Bergstraat en van Asch van Wijck- straat» Aan het postkantoor alhier en de daar onder Pessor tee rende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus 1910 inge legd 42281.261, terugbetaald 45125.16^. Het laatste door dat kantoor uitgegeven spaarbankboekje draagt het nummer 15666. De temperatuur van het water in de Aniersfoortsche Bad- en Zweminrichting was heden morgen 7 uur 59,gr ad en Fahren heit. Faillissementen. Failliet verklaard Evert van den Berg, meubelmaker te Naarden. Reehter-commis saris mr. F. B. Enthoven, curator mr. J. J.. C. Ecliauzier, Keizersgracht 404, Am- ter daan. Telegrafisch Weerbericht. Njls»- waarnemingen in den morgen vac 2 September 1910. Medegedeeld door het Kon Ned Instituut te de Bilt Met Hoogste stand 772.4 te St. Mathieu laagste stand 747.3 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond, van 3 Sept. Meest matige Z.-W. wind. Zwaar bewolkt, mogelijk regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. HUURHUIZEN 39 belasten zioh met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Conpons. Sluiten prolongatie S a fé-I nriehting. Amsterdam, Heerengracht 465, verstrekt geld op eerste hypotheek tegen een jaarlijksche rente van hoogstens 4' 2° Afsluitprovisie l°/o Geen taxatie-kosten hij het tot stand komen der leening. Agent voor de provincie Utrecht Mi. C, NEYTZELL DE WILDE, Advocaat-Notaris, Drift IS te Utrecht. Nieuwe Nederlandsche Credietbank, .Prinsengracht 40, 's-Gravenhage. geeft voorschotten (maximum f 500.onder borgstelling met polis van Levensverzekering of onder zakelijke zekerheid. Verleent bouwcro- dieten. Geeft uit I1/» °/0 Schuldbrieven in Stukken van f 1000.—, f 500.- en f 100.—. De leerlingen worden voor in deeling der klassen verwacht a. s. Zaterdag 3 September op de bekende aren. Aangifte van nieuwe leerlingen dage lijks van 12 tot 1 ure. snouck, Leeraar gymn. M. 0 Stationsdwarsstrnat 8, Utrecht. is dagelijks te consulteoron of te ontbieden. Behandoling van Likdoorns. Nagels on verdero ongemakken aan don voet, geheel pijnloos en antiseptisch. met pension. Brieven met prijsopgaaf lott. R, kantoor van dit blad. Wordt prijsopgaaf gevraagd voor 30—40 stuks jonge vol wassen Mammouth Franco brieven met aanbieding aan hel Bureau dezer Courant, onder Motto Kalkoenen. Oude Glasverzekering Maat schappij met concurreerende tarie ven vraagt een werkzaam AGENT, tegen liooge provisie. Br. fr. lett. E3 a/h. Alg. Adv. Bur. KRUIS MAN Co.Amsterdam. staat eene advertentie van uwe firma niot op deze plaats Een zeer groot aantal lezers zouden er dan kennis van hebben kunnen nemen. 34 Krommeitraat. met J F. RIEM-VIS' Terpakte Zaden en Toeders. Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogels 15 ot. Papegaaienvoeder<15 Zevenzaad voor WildzangÏO Parkietenvoeder16 Voeder voor Ind. Vogels16 Zoet ZomerraapzaadIJl Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per lU kiloIS n Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per kilo pakje25 Geparfumeerd gezuiverd Vogelzand 15 J. F. Riem—Vis' Krachtochtend- voeder voor Hoenders, bevordert het eierleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam en adres, men lette daarop 2'/t52550 kilo. f 0.45 f 0.90 f 4,— f 7.25 Verkrijgbaar bij* J. VAN GEÜÏDE- REN, alwaar Prijscourant gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM-VIS, Zaadhandel, N. Molstr. 12, Den Haag. Echt Victoriawater OntMI 4HNSTI IN Verkrijgbaar ln alle DEEICATESSEV-WIJiKELS, enz. i 1) It I IMS VAN DEI EELAART, Arnhem. Delft. I VLOER- o I WAND- Den Haag. Gevestigd te GRONINGEN. De Bank geeft tot nadere aankondiging uit 4 pCt. Pandbrieven il 09 pCt. en verstrekt geldon op eerste hypotheek, op zeor aannemelijke voorwaarden. Inlichtingen te Utrecht verschaft de agent de Heer LOUIS HANLO, Coramis- sionnair in effecten, Breedstraat 20. Mr. R. P. DORHOUT MEES. Mr. P. B. J. REELING BROUWER. DE HUIS TER AA-MELK

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3