M\ 98. 9" Jaargang. Maandag 5 September 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post 1.0# Afzonderlijke nummer? - 0.05. P.: j Couan versehijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.geliere men róër 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKH OFF C». Utrsatifeahastraat I. Interaomm. Tclaphoonnummar 66. PRIJS DER ADVERTENTIÏN: Van 1regels f 0.0# Elke regel meer - 0.1#, Dienstaanbiedingen en aanvragen SS cent* b£ voeruitketalfng Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tet het herhaald adrertewen in dit Blad, bj abonnement. Bene eireulau-ebevattende de teerwaarden, weAt tp aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Turkije en Griekenland. Uit Konstantinopel komen de 'aatrie da gen tegenstrijdige berichten omtrent Tur- kije's houding tegenover Griekenland. Naast •ie gematigde strooming schijnt er eene ander te bestaan, die meea- dan ooit ge neigd is tot den oorlog met- Griekenland en ook d'an niet bereid is zich bij,- de verkiezing van Kretensers in de Griekse lie nationale vergadering neer te leggen wan neer, gelijk in het geval Ven iseloe-Polo- ge orgie, het Grieksche onderdaanschap is vastgesteld en in verband daarmede het ontslag uit alle functies op Kreta plaats vindt Het antwoord van de beschermende mo gendheden op de nota der Porte, naar aanleidirg van de verkiezing der Kretenzer po-litici moet aldus luiden, dat het bezwaar ckr Turksche regeering met betrekkling tot VeaiiseloG en Pologeorgis, die het Griek sche burgerrecht bezitten, ongegrond, doch de eisch tot uitsluiting van de drie andere Kretenser afgevaardigden gerecht vaardigd is. A'lles zal dus afhangen van de branding der gekozenen en zoo deze bun mandaat aannemen van de Grieksche na tionale vergadering of deze hunne geloofs brieven goedkeurt'. En dit zal weer af-j hangen van de partij, die in de nationale vergadering de overhand heeft.. Welke frac tie dit zial zijn is' uit de getalsterkte der partijen niet op te maken. Wel is het mo gelijk, dat Venizelos in de nationale ver gadering met haar 362 afgevaardigden de (grootste partij om zich zal vereenigen, maar hij zal niet over de volstrekte meer derheid beschikken. Onder de gekozenen ziju. meer dan 200 „nieuwe mannen", die tot m' toe nog niet politiek op den voor grond zijn getreden,. Daardoor kan men on- mogeli^ nauwkeurig thans kun politiek standpunt volkomen voorzien. Dat zij al len met Venizelos zullen medegaan is reeds daarom, uitgesloten, omdat een groot deel van hen door de oude partijen werd gekozen Wel zullen zich vermoedelijk uit de ontevredenen van de oude partijen een gro-t aantal bij hem aansluiten. De Kölnische Zeitung, de opwinding schetsende die zich heeft meester gemaakt van liet Mohammedaansche bevolkingsdeel in 1 t Ottomaansche rijk en van het le ger, welke het niet alleen tegen Kreta zou den willen opnemen, doch zelfs ook tegen Builgavij indien liet nieuwe Ozarenrijk van de schoone gelegenheid zou willen profi teer- om in Macedonië zijin groot-Bul- gaarsclie droomen te verwezenlijken, schrijft dan verder in een artikeldat getiteld is „Oorlog of Vrede in het Oosten?" ,,De verkiezing der Kretensers in de Grieksche nationale vergadering moest de spanning vermeerderen, ofschoon niet over het hoofd mag worden gezien, dajt de Grieksche heethoofden reeds veel water in hun wijn gedaan hebben. Men herinnert zich, dat de Kretensers oorspronkelijk voornemens waren op het §iland Kretenser afgevaardigden te kiezen en deze als hunne vertegenwoordigers in de Grieksche natio nale vergadering zitting te doen nemen. Dat zou ook uiterlijk de volledige afschei ding van het eiland van Turkije beteekend hebben en met recht liet de Porte een na drukkelijk protest tegen dit plan hooren. Het kwam dientengevolge niet tot stand. Thans hebben de Grieken voor hunne na tionale vergadering eenige burgers van Kreta gekozen, ofschoon de Porte ook dit als ontoelaatbaar heeft verklaard. Nu schij nen Vendselos en Pologeorgis het Griek sche onderdaanschap te genieten en vallen ze daardoor buiten beschouwing, mits rij uit hunne functiën op Kreta ontslag nemen. Is deze voorwaarde vervuld, zoo ie vol ken rechterlijk tegen hunne intrede in cle Grieksche nationale vergadering niets in te brengen. Anders staat het met de overige gekozen Kretensers. In Griekenland be weert men, dat men kan kiezen wien men wil, desnoods een Hottentot of Eskimo. Zelfs wanneer men dat aanneemt, blijft echter nog b,estaan dat de nationale ver gadering, welke de geloofsbrieven onder zoekt, gebonden is aan de bepalingen van Artt. 70 en 71 der grondwet en aan de artikelen 5 en 6 der kieswet, welke de ver kiesbaarheid van bepaalde voorwaarden ?f- hankelijk maken, die den gekozen Kreten sers niet bevallen. Hun zitting nemen 'n de nationale vergadering is staatsrechtelnk onmogelijk, wanneer men grondwet er, kieswet laat gelden. Worden de Kretensers aangenomen, dan beteekent dit eene op zettelijke béleediging der Porte, want recht en wet worden dan met voeten ge treden om eene politieke betraoging te doen plan's hebben. Men zal moeten afwachten of de Grieken dit zelfmoordachtig chauvinisme zullen toepassen. Op Ve- niselos, den man van de toekomst, zoowel als op de hoofden, der oude personen- partijen Theotrakis, Rhallys en Mavromi- chalis rust thans de plicht te doen wat in hun vermogen is om allereerst de gekozen Kretensers te- bewegen voor hunne be noeming te bedanken, en, wanneer zij hals starrig mochten zijn, hun de deelname aan de nationale vergadering te beletten. Zij hebben tegenover de wereld de verantwoor delijkheid ervoor te dragen of doelloozc luchthartigheid den vrede verstoren en een botsing veroorzaken zal, welker gevolgen n'ieb te voorzien, in elk geval echter Grie kenland's belangen niet van nut zullen zijn". Daitschland. B e r 1 ij n 3 Sept. De Kroonprinses zal haar. gemaal op diens reis naar Oost- Azië tot aan Ceylon vergezellen. De kroon prins zal verder zijn reis over Indië, Siam en Tsingtau naar Peking en Tokio voort zetten. Voor de terugreis wordt de landweg over Siberië in overweging genomen. Berlijn, 4 September. Het bij zondere Engelsche gezantschap, waarbij lord Roberts, k> heden 8.15 uit Weenen al hier aangekomen. Het werd ontvangen door den adjudant-generaal Von Loewen- feld, en is als gast van den keizer in liet hotel Adler ondergebracht. Berlijn, 4 Sept. Hedenmiddag ont ving de keizer lord Roberts en de overige leden van het bijzondere Engelsche gezant schap, om de mededeeling van de troonsbe stijging van koning George V in ontvangst te nemen. De audiëntie had plaats in te genwoordigheid van den staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken. B e r I ij n, 4 Sept. Hedenavond had ter eere van lord Roberts een diner aan het hof plaats, waarbij o.a. ook de rijks-' kanselier en de staatssecretaris van Buiten landsche Zaken aanzaten. B e r 1 ij li 3 Sept. De rijkskanselier heeft een hern ui.t Bad Ischl toegezonden begroetingstelegram van Aehrenthal en San Guiliano op hartelijke wijze beantwoord. Men is eenigszins teleurgesteld in Duitsch- land over het absoluut private karakter, dat het bezcek vun den ltussischen Gzaar te Friedberg draagt. Men had aanvankelijk een belangrijk onderhoud tusschen den Czaar en Keizer Wilhelm aangekondigd, vervolgens verklaarde men, dat Gzaar Nicolaas aan de Duitsche manoeuvres zou deelnemen. Thans weet men, dat het verblijf van den Czaai en de Czarina op het kasteel te Friedberg alleen wordt gemotiveerd door den gezond heidstoestand der Czarina. Terwijl de con servatief getinte bladen hun teleurstelling te dezen opzichte niet verhelen, protesteeren de radicale en socialistische organen tegen de aanwezigheid in Duitschland van een sou- verein overeen land, waar het meest r 2 action- naire absolutisme wordt gehandhaafd. De Frankfurter Zeitung o. a. sloeg een vrij hef tig taaltje uit en door de socialisten in Zuid- Duitscliland zijn protestmeetings georgani seerd. Het is overigens vooral na Wil- helm's rede in Koningsbergen -vrij zon derling inde aanwezigheid van het hoofd van een reactiounairen staat in Duitschland een krenking voor dit land te zoeken. Door de Kölnische Zeitung wordt tegen gesproken dat vele kurgasten, vooral Russi sche, tengevolge van de strenge politiemaat regelen uit Bad-Nauheim zouden zijn ver trokken, zooals een aantal bladen hebben beweerd. Het blad zegt voorts dat geen en kele reiziger in Hessen eenige overlast zal ondervinden, als gevolg van het verblijf des Czaren,-welke laatste er trouwens niet tegen opziet geheel in vrijheid wandelingen in den omtrek te ondernemen. Mag men liet Berliner Tageblatt gelooven, dan wordt het hoc langer hoe waarschijn lijker, dat de Czarina aan zenuwachtigheid lijdt en geen organisch gebrek heeft. De hofpartij heeft het echter steeds laten voor komen, alsof hart en nieren van de Czarina aangedaan waren, ten einde het vorstelijk echtpaar ver van de wereld afgezonderd te kunnen houden. Hieruit valt dan ook te verklaren, waarom het bericht, dat Berlijn sche professoren naar Friedberg ontboden waren, door de hofkliek onmiddellijk is te gengesproken. De lijfarts van de Czariua, die zijn positie aan de nationalistische hof partij te danken heeft, tracht naar hef schijnt alle objectief oordeelende geneeshee ren uit de omgeving van het hof verwijderd te houden, en laat alleen hen toe, die hem niet op de vingers kijken. De nationalistisch-Russische partij laat geen enkel middel onbeproefd om voor haar ongewenschte elementen buiten de omgeving van het vorstelijk echtpaar te houden en dit is blijkbaar ook weer de reden, dat geen buitenlandsche geneesheeren bij de Czarina worden toegelaten. Btlgifc Brussel, 3 Sept. De „Petit Bleu" bevat den volledige» tekst van de op 2 Augustus 1910 te Brussel getroffen regeling, die een definitief einde maakt aan de finan- cicele moeilijkheden tusschen prinses Louise en prins Philip vat) Koburg. Frankrijk. President Fallières is naar Savoye ver trokken, teneiude deel te nemen aan de fees ten ter herinnering aan de 50 jaar geleden geschiedde inlijving van Savoye. De minis ters van oorlog en onderwijs vergezellen hem. Par ij s, 3 Sept. De Turksche groot vizier heeft heden in de Jura een langdurig onderhoud gehad met minister-president Briaud en minister Pichon, waaruit bleek, dat de regecringen te Parijs en te Konstan tinopel wenschen de thans bestaande 'betrek kingen te blijven aanhouden, geheel en al in overeenstemming met de belangen der beide landen. Te Parijs was onder voorzitterschap van den oud-Kamervoorzitter Paul Deschanel een coanmissie gevormd, om ter eere van maarschalk Hermes da Fonseca, den nieuw- gekozen Braziliaanschen president, die de groote manoeuvres zal bijwonen, een feest maal te geven. Het feestmaal is nu plotseling afgezegd, nadat Deschanel en markies Re- verseaux waren afgetreden. Ontstemming over het feit, dat de Braziliaansclie regee ring Duitsche instructeurs voor haar leger heeft aangevraagd, schijnt de oorzaak van dezen stap te zijn. Een feestmaal, dat de Kamer van Koophandel maarschalk Fonseca wilde aanbieden, zal eveneens worden afge zegd. Te Floing is een gedeukteeken onthuld ter herinnering aan de roemrijke charge der Fransche cavalerie op 1 September 1870 te Sedan, die aan Koning Wilhelm den uitroep ontlokte: „Ah les braves gens!" Het is een kolossaal vi'ouwenbeeld door den beeldhouwer Guillaume. MIL Uit Ischl wordt gemeld, dat graaf Aehren thal aan markies di San Guiliano verzekerd heeft, dat hij einde September of begin Octo ber diens bezoek aan Salzburg zal beant woorden te Rome. Spanje. Madrid, 4 Sept. De minister van Builen! andsclie Zaken heeft aan den mi nisterraad de laatstelijk ontvangen nota van het Vaticaan medegedeeld. Canalejas zette daarna de te volgen gedragslijn uiteen, overeenkomstig het reeds ontwikkelde en vastgestelde programma. De ministerraad schonk hem een votum van vertrouwen voor het opmaken van het ontwoord aan het Vaticaan, in overleg mlet dien minister van Buitenlandsche Zaken en aanvaardde bij voorbaat het besluit dat uit beider be sprekingen zal voortvloeien. De minister raad behandelde vervolgens de nota aan den sultan van Marokko, welke onlang» verzonden werd. De Spaansche minister-president Canale jas heeft den berichtgever van de Matin te Bilbao medegedeeld, waarom hij de consti- tutionneele waarborgen voor die stad heeft opgeheven. „De gendarmerie werd er ge molesteerd", zeide hij. „Ik zag het oogeu- blik aankomen, dat op de opstandelingen ge schoten zou moeten wrden. Dat wenschte ik te voorkomen en daarom heb ik den maat regel genomen". „De regcering heeft al het mogelijke ge daan om het geschil bij te leggen". De vertegenwoordigers van hqt Volkshuis te Madrid zijn bij mij geweest en hebben mij namens de socialistische partij verzocht, bij ministeriëele beschikking eenvoudig den arbeidsduur te verkorten en dan later aan de Cortes goedkeuring daarvoor te vragen. Kon ik dat doen? Geen enkele regeering, ouverschillig in welk land, zou het gedaan hebben. Het zou gelijk staan met het geven van dictatoriale macht aan de regeering en dat mag niet. Men zou op deze wijze ook de salarissen bij ministeriëele beschikking kunnen verhoogen, het stukwerk verbieden, in het algemeen alle eischen, door het pro letariaat gesteld, kunnen inwilligen. Er mag niet worden toegestaan, dat een arbeider, omdat hij boo6 is op zijn patroon, kan eischen, dat alle andere arbeiders twist zoeken met hunne werkgevers. En dat 19 juist, hetgeen de stakers te Bilbao verlan gen". Rutland. De russificeering van Finland heeft een noodlottigen invloed op het onderwijs daar te lande. Door den vorigen landdag waren de uitgaven voor onderwij6-doelein- den vastgesteld op vijf en een kwart mil- loen gulden, doch op voorstel van den Fin- schen Senaat, die tegenwoordig bijna geheel uit voormalige Russische generaals en admi raals bestaat, heeft de Czaar dit bedrag met bijna anderhalf millioen gulden verminderd. Hierdoor worden in de eerste plaats de scho len voor onderwijs aan volwassenen ten plattelande, de posten voor nieuwen school- bouw en de bijdragen voor vo'lkshoogeecho- len getroffen. Geheel geschrapt werden de posten voor onderstand aan onbemiddelde volksscholen en voor vacautiekolonies ten hate van arme kinderen. Daar het Finsche militaire fonds niet toereikend ds tot be strijding van de bijdragen, welke Finland gedwongen i6 aan Rusland te betalen voor de vrijstelling van dienstplicht, schijnt, ten einde toch middelen hiervoor ter beschik king te krijgen, het opvoedingswezen te moe ten bloeden De Finsche gouverneur Alsthan, die aan het hoofd staat van het leen Nyland 'met Helsingfors als bestuurszetel, heeft ontslag gekregen, omdat hij handelde overeenkom stig de Finsche landswetten. Alsthan is de derde gouverneur al, die daarvoor moet boe ten. Gouverneur-generaal Seyn had hem be volen de uitgave van een nieuw tijdschrift te belemmeren, hetgeen Alsthan evenwel niet deed, daar de verschijning van het tijd schrift overeenkomstig de bepalingen der Finsche wet op de drukpers den autoriteiten was aangekondigd. Conscentieuse menschen als gouverneur Alstlian kan men tegenwoordig in Finland niet gebruiken Turkije. Uit Saloniki wordt gemeld, dat de com mandant van het derde legerkorps een be richt heeft ontvangen uit Dsjoemai Bala, volgens hetwelk een Bulgaarsche militaire afdeeling de Turksclie grens heeft overschre den. Daarop zijn uit bovengenoemde plaats onmiddellijk troepen vertrokken, om de Bulgaren den weg te versperren Volgens een bericht aan de Politischo Kor r «sponden z uit Stamboel, droeg het ver toog van de Porte naar aanleiding van de verkiezing van Kretensers in de Grieksche nationale vergadering niet het karakter van een protest. De Turksche gezanten bij de vier beschermende mogendheden over Kre- HA.NZEA. TEN. 37 DOOR RUDOLF HERZOG. Het verlangen .bekroop hem meer en meer, óók de wijde wereld te gaan zien, haar heer lijkheden te 'bewonderen en later de schat ten van zijli ervaring in «zijn huis te bren gen Was de oude Yanheil, die daar zat en zich de knieën wreef, niet rijker dan zijn vader, die eigenaar van de igroote werf? En maak te hij de zijnen niet rijker? Of waren het eigenlijk de zijnen, «die hem rijk maakten, omdat zij de hun gebrachte 'schatten wisten te waardeeren? Heimelijk vorscbend, gingen Robert e oogen den kring rond. Mevrouw Vanheil had de hand gelegd op den schouder van haar man1 en zag hem lachend in liet g,e- zicht. Erica hield het hoofd gevlijd tegen de borst van haai* man. De oude boekhou der was aanhoudend aan liet knikkenalsof hij elk woord van zijn chef moest bevesti gen, terwijl Marga met wijd open oogen scheen te droomen. „Ach," 'zeide Robert Twensten, „te kun nen. reizen Reizen, 'waarheen het toeval jo voert!J' „Dat verlangen kramt door de haven," zeide Marga, die blijkbaar niet had ge droomd. „En dooi* de schepen, die 't uit verre streken meebrengen, en weer met 'zich mee wegvoeren. Maar die schepen gaan niet waar het- toeval hen brengtzij ge hoorzamen het stuur. BobEn dat is maar goed ook. Andere zou onze Hambuxgsche reislust een ziekte worden in plaats van een uiting van gezlond'heid." „Nu, schoonzusje," schertste de officier, „in de meeste gevallen, zal '<t toch wel op zeeziekte uitdraaien." „Landrot!" zeide de oude heer, schert send. „'Niet blageeren, schoonpapa! Ik heb zelf van kameraden van dc marine gehoord, dat zij bij elke groote reis den tol moeten betalen, al is 't dan ook altijd niet even erg. En u zoudt dat niet hebben gedaan? 1" „Maar één keer," antwoordde Martin Vanhei] met een genoeglijk lachje, alsof hij toen voor ,zijn pledrier zeeziek was ge weest. „Eén keer." „Vertellen! Dat zal ons, landrotten, goed doen „Nu, met genoegen! Ik hoef er mij niet voor ite schamenIk was dan in Bergen en ging aan boord vlan den stoomer, zon der er acht op te lel aan, dlat hel eon plei- zierboot was, en zonder er op te letten dat het weer betrok, terwijl1 de wind toenam. Alle hutten zijn bezet en izelfs de rook- en eetsalon zijn ingericht om in te slapen- Al leen bij den boeg, vooronder, is nog plaats. Tweemaal vier slaapgelegenheden worden daar iboven elkaar opgetuigd. Wie wil daar van gebruik maken? Liefhebbers voor! Men- sclilen, die zelfs op een Ruseischen schorn- mel kunnen slapen. Ik geef mij op, en met mij nog zeven dapperen 1 Lieve he mel F' „En toen?" „Wacht je beurt af! Dat moesten wij toon ook doen, tot wij namelijk de fjord uit waren. Neen, maar wat die zee ons xnet vreugde opwachtte 1 De eene reuzengolf reikte ons ter liefikoozing over aan de an dere en wij moesten maar met ons laten sol len, of wij wilden of niet. „Die twee 'kro nen voor het avondeten had ik mij wel kun nen besparen," zei een Zweedse h consul niaast mij aan tafel. Nauwelijks had hij dit gezegd, of hij verdween, als laatste man, in zijn hut. Ik houd! mij toit nog toe goed. Zie je, met zoo'n halfbevroren lachje op je gezicht. Ik klauter langzaam de imp af, om vooruit naar het tusschendek te gaan, en voelend en tasrtend koon ik in den boeg, in het be loofde land, met die extra bedden, acht op gehangen hangmatten. De Russische schom mel is in volle werking. Met een! twee! sui zen wij met liet hoofd omlaag in een af grond met drieviervliegen wij met de beenen in .de hoogte, de lucht in. En dan zijn er nog menschen, die daarin weinig aardigheid hebben, menschen, die geen be grip van humor hebben. Plotseling word ik wakker. Het is dlrie uur in den nacht. Men hoort buiten de gol ven galoppeeren. 't Lijkt wel $.l®of wij op een pelgrimstocht zijn, ip plaats van op een pleizi'erreisjewant op het dek is iemand, die zich gedraagt als een godsdienstige dweper. Hij knielt op het dek, slaat met de handien tegen boord en schijnt te den ken, dat zijn hoofd een stormram is. Ik krijg eenvoudig kippenvel, alleen reeds bij het zien van zijn geziclrt. Hij beweegt de lippen, 6teunt en wringt zich de handen alsof hij door furiën wordt voortgeziweept. Vaalbleeke gezichten kijken uit de andere hangmatten naai* het wonderlijk schouw spel. 't Schijnt aanstekelijk te zijn. Hier wordt een deken weggeslagen, bevende bee- nen zoeken het dek en tuimelende licha men voegen zich bij den dweper. Alle hang matten om mij heen zijn 'leeg. Zeven stem men vereeni'gen zich in koor. Zeven?... Ach neen, 't worden er gauw acht... En in de hutten, in het rooksalon, in het eetsalon, overal hoort men de geluiden van ^en ge mengd koor." „Nu maakt u er maar wat vanl" riepen de toehoorders lachend. De oude Variheü lachte mede en gdnig voort ,,'fc Was zoo. En wie denk je, dat in den vroegen morgen genoten hebben van bet mooie gezicht bij het instoomen van de ha ven- Volgens een loopend geruchtalleen de kapitein en do roerganger... Dat is de eenige keer, dat ik zeeziek ben geweest 1" „Afschuwelijk 1" riep Erica's echtgenoot, „dat is een voorproefje van den toekomst staat, waarin ieder gelijk moet zijn!" „Nu, beste schoonzoon", antwoordde Vanbei]„jij hadt een ander beelld kunnen kiezen, 't Is als in oen veldfelag. Allen, die aan een zijde staan, worden broeders. Een kogel komt aansuizen... Geldt hij jou of je buurman?" „Mijn buurman, alsjeblieft!" riep de of ficier, schertsend. Mevrouw VanheR schonk nu een gla® Zweedsche punch. „Kom, een hartverster king doet goed na zoo'n verhaal. Laten wij nu liever aan het Kerstfeest denken. Vin jelui ook niet, kinderen?" „Moedor zorgt maar voor ons," knikte VanheR, terwijl hij langzaam rijn glas leeg- slurpte. Toen zette hij zich op zijn gemak op zijn stoel. Marga, wie dit niet ontging, stond dade lijk op, nam nog een kussen en schoof liet hem voorzichtig achter den rug. „Maak 't u gemakkelijk, vader." JDank je, 'kind. Ja, ik weet niet, maar ik voel me tegenwoordig 'e avonds zoo ver moeid alsof ik den beelen dag... kisten heb dichtgespijkerd... en vaten heb opgeladen. Maar daarom ga ik niet slapen. Denk dat maar niet. Maar een paar minuten mijn ouden rug uitstrekkend, gemakkelijk lig gen met het hoofd... en mond houden. Maar gaan jelui maar draor, ik luister wel." Maai hij luisterde niet: de oogen sloten zich weldra en zachtjes viel hij in slaap. De anderen stonden nu behoedzaam op. De oude boekhouder Roclius wat verlegen, de jonge officier verwonderd en Robert Twersten met een vragende» blik op .mar ga- Marga schudde ontkennend het hoofd. ,^Niet weggaan,'' zeide zij. „Hij zou 't niet prettig vinden, als hij wakker werd en zag, dat je was weggegaan, 't Is in den laatsten tijd erg druk geweest op het kantoor en dat maakt, dat vader 's avonds een beetje slaap krijgt." Jfttrdf- vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1