sr\ us. Ode ^uirgang. Dinsdag 20 September 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. AMEBSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franeo per post - 1.50 Afzonderlijke nummer - 0.05. Tv. j Cou-an verschijn dagelijks behalv op Zon* en Feest dagen Adver-tentiëntnededeelingea enz., gelieve men vóór 11 uur 'smorgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF G°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50 Elke regel meer - 0.10, Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents bfl vooruitbetaling Groote letters naar plaateruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bjj abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. A.an hendie met 1 October a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand September nog zullen verschijnenkos teloos toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester van4 Amersfoort, Gelet op art. 27, alinea 6, der Woningwet, brengt ter kennis van bclanghebenden, dat vannf heden gedurende 4 weken op de gemeente-secreta rie ter visie ligt eene ontwerp-verordening, no. 9, houdende liet verbod tot bet stellen van gebouwen op grond, welke in de naaste toekomst voor den aanleg van cene straat, gracht of plein is bestemd. Amersfoort, 19 September 1910. De Burgemeester van Amersfoort, WUIJTIERS. Politiek Overzichi Het eeuwfeest van Chili. Evenals Argentinië en Mexico, ziet ook Chili in dit jaar terug op een honderdjarig zelfstandig beslaan. Voor deze Zuid-Ameri- kaansche republiek was de 18e September de dag der herinnering aan het begin van hare zelfstandigheid. De verdrijving van den Spaanschen gouverneur van Argentinië uit zijn ambt in Mei 1810, in vereeniging met de schijnbare vernietiging van Spanje's macht door Napoleon, deed ook in Chili het reeds geruimen lijd smeulende vuur van den op stand in laaien gloed uitbarsten. De „cabildo" (gemeenteraad) van Santiago riep eene wet gevende vergadering (junta de gobiero) bij een. De 18. September 1810 verklaarde de oude gouverneur don Maleo de Toro y Zam- brano graaf de la Conquista, dat hij den staf als teeken van het gezag in handen legde van de junta. Daarop werd de republiek uitge roepen. De eerste jaren waren jaren van hevi- gen strijd en verbitterde geschillen, die in 1817 zelfs tijdelijk de pas verkregen vrijheden te niet deden. Eerst nadat de Argentijnsche ge neraal San Martin mot goed gevolg over de Anders was gekomen, gelukte het licm en O'Higgins in den bloedigen slag bij Chaca- buco Chili's vrijheid te herstellen. En toen in het volgende jaar op den 5en Mei de Spaansch-Peruaansche veroveringszucht in den slag aan de Maipo opnieuw was afgewezen, kon O'Iliggins de regeering aan vaarden over een in zijne vrijheid bevestigd land. Van het jaar 1831, toen Prieo aan de regee ring kwam, tot 1871 stond Chili onder presi denten met dikwijls zeer autocratische neigin gen, maar onkreukbare rechtschapenheid. Zij hadden de gave raadslieden aan zich te ver binden, die voor hunne taak berekend waren en onder wier bewind het land zich naar binnen en naar buiten consolideerde. Men ontdekte rijke schatten aan ertsen in de pro vincie Copiapo, men bracht orde in de finan ciën, men organiseerde het rechtswezen. Eene universiteit werd in 1829 gesticht te San tiago. Door rust en veiligheid in het open bare leven te bevorderen, kon eene nationale cultuur ontslaan, die in staat was eene brug te slaan van de oud-Spaansche traditie naar de eischen der moderne ontwikkeling. Sedert 1883 geniet Chili vrede. President Santa Maria zette de in 1850 begonnen stel selmatige kolonisatie in het zuiden voort; in het oude Araucanenland b.v. werden 6000 landverhuizers gevestigd. Maar ook zonder steun van den staat nam de Europeesche land verhuizing toe naar hel lot steeds grooteren bloei gerakende land. Balmaccda, onder de presidenten van Cliili de geniaalste maar te vens de ongelukkigste, schonk zijne aandacht inzonderheid aan het onderwijs en aan de verbetering van het verkeer. Hij stichtte 1500 scholen met 100,000 leerlingen en het paedago- gische instituut, dat dient tot opleiding van onderwijzend personeel. Hospitalen en wees huizen werden gebouwd, deels op landskos- ten, deels met steun van den staat. De Pruisi sche artillerie-kapitein Emil Körner, een na zaat van den vrijheidsdichter, kreeg de op dracht, een modern, slagvaardig leger te vor men uit het aanwezige ongeschoolde mate riaal, eene laak die met uitstekend succes werd volbracht. Met bijna-koortsachtige haast werd de spoorwegaanleg aangevat. Tot 1887 werden 1096 KM. spoorweg aangelegd; in het volgende jaar werd met den bouw van 1369 KM. begonnen. Maar Balmacada overspan den de krachten van het land. Eene bloedige revolutie maakte een einde aan zijn bewind, liet onder moeielijke omstandigheden in 't leven geroepen leger versloeg de den presi dent trouw gebleven troepen in verschillende gevechten. Toen ook Santiago gevallen was, sloeg de ongelukkige president den 18cn Sep tember 1892 in de woning van den Argcntijn- schen gezant de hand aan zijn leven. Dit was Chili's laatste bloedige binnenland- sche beproeving. Steunende op het leger, ble ven gezag en orde gehandhaafd en kon het land ongestoord den weg van den vooruitgang volgen. Intusschen waren de economische om standigheden weder zeer moeielijk geworden, toen in 1906 don Pedro Montt de teugels van -het bewind in handen nam. Deze staatsman was in staat den toestand weder te verbete ren. Op het gebied van openbare weVken drukte hij de voetstappen van zijne voorgan gers; aan leger en vloot wijdde hij zijne bij zondere belangstelling. Ook voor koloni satie had hij groote sommen over; in de bcgrooling voor 1909 was voor dat doel 1.410.108 pesos goud uitgetrokken. Het is nog in versche herinnering, dat presi dent Montt enkele weken geleden te Bre men gestorven is, een paar uren nadat hij aan wal was gegaan om in cene Duilsche badplaats genezing te zoeken voor eene hartkwaal. Wanneer zijn eventuecle op volger in zijn geest het land verder bestuurt, dan schijnen de vooruitzichten gunstig te zijn voor de tweede eeuw van zijn beslaan, die Chili nu is ingetreden. Daifttchfoad. Mohacs, 19 Sept. Keizer Wilhelm, die hier de gast was van aartshertog Frederik, is heden avond naar Weenen vertrokken. Tot onderstaatssecretaris in het Duit- schc ministerie van koloniën is benoemd dr. Paul Böhmer thans burgemeester van Metz. De heer Böhmer heeft een langdurige amb telijke loopbaan achter den rug, maar heeft voor zoover bekend is, nooit bijzondere stu die gemaakt van de koloniën. Sedert geruimen tijd reeds wordt aange kondigd, dat de regeering plan heeft een nieuw militair wetsontwerp bij den rijksdag in te dienen. Over de aanvragen, die daarin zullen worden gedaan, weet de Militarisch- politische Korrespondenz het volgende mede te deelcn: In de eerste plaats en met het oog op den in Frankrijk bcstaanden voorsprong is als noodzakelijkste eisch gesteld de vorming van machinegeweer-compagnieën voor de infan terie. Als dringend noodig wordt ook be schouwd de uitbreiding van de technische troepen, die te zamen met de treinbataillons, welke ieder met eene automobiel-compagnie zullen worden vermeerderd, onder de nieuwe algemeene' inspectie van de verkeerstroepen worden gesteld. Bij deze compagnieën zullen in de toekomst de wagenbestuurders van de militaire automobielen opgeleid worden, waaraan bij het mobiele leger groote behoef te zal ontstaan bij eventuecle inkrimping van de paardenbespanningen. Van de indeeling van den trein in regimenten wordt voorloo- pig afgezien. Voor de bespanning van de observatiewagens van de veldartillerie moet de paardensterklc van de batterijen met drie vermeerderd worden. Aan de Köln. Ztg. wordt uit Berlijn be richt, dat in deze mededcclingcn waar en onwaar is dooreen gemengd. Al is de nieuwe voordracht ook in hare grondtrekken reeds in elkaar gezet, het is echter geheel ontijdig en voorbarig er nu reeds medcdcclingen over te doen, want de bondsraad heeft de voor dracht nog niet kunnen behandelen en het is dus voorloopig nog geheel onbepaald of de verbonden regeering op alle punten zich met de voordracht zullen vercenigcn. De oprich ting van eene vierde compagnie bij de trein bataillons als automobiel-compagnie moet voorshands als geheel uitgesloten aangemerkt worden. Maagdeburg, 19 S e p t. Op den heden geopenden socialistcndag bracht Loopuit, van Amsterdam, de groeten van de Ncderland- schen kameraden over. Frankrijk. Naar aanleiding van het verbod der Fran- sche ergeering tol het houden van het Jong- Egyptische congres te Parijs of ergens elders in Frankrijk heeft liet comité van organisa tie voor dit congres een proclamatie aan het Fransche volk uitgevaardigd waarbij in hef tige termen wordt betoogd dat de Fransche regeering het volk vernederd heeft en des- zell's aanzien in Egypte ondermijnd. Verder wordt de hoop uitgesproken dat de regeering daarom door het Fransche volk ter ver antwoording zal worden geroepen. Wij hebben onlangs melding gemaakt van dc stemming in frankrijk tot invoering van lijfstraffen legen de Apachen, waartoe de af gevaardigde Raynaud een voorstel zou indie nen. In de Guerre sociale, hel blad van Hervé, schreef nu dc vorige week een publicist, die zich Un-sans-palrie noemt de volgende veel belovende regelen: „Wanneer de zweep weer wordt ingevoerd voor lieden, die zich aan het gemeene recht hebben vergrepen, zal men er ongetwijfeld ook stakers mede behandelen. Welnu, wij zijn niet van plan verraderlijk te werk te gaan. Wanneer de zweep ooit te recht komt op den rug van een enkelen sta ker of van een enkelen militant, dan zweren wij, mijn vrienden en ik, hetzelfde instru ment te gebruiken voor eiken afgevaardigde en eiken senator, die ons onder de handen komt en die voor de wet Raynaud heeft ge stemd, te beginnen met den voorsteller zelf en de ministers die de wet hebben laten aan nemen." Spanje. Madrid, 19 Sept. De ministerraad heeft den 6en October bepaald als den dag waarop de Kamers hunne zittingen zullen hervatten. Canalejas heeft den Katholieken Cortes-af- gevaardigdc Sanchez Marco medegedeeld, dat de regeering op 2 October in alle provincies Katholieke betoogingen zal toestaan, behalve te Bilbao, waar de staking alle betoogingen ongewenscht doet zijn. De autoriteiten zul len er voor waken, dat de betoogers geen wapenen bij zich hebben. Portugal. Een soortgelijk bericht als van dc Spaan- schc Koningin-Moeder is verspreid doch la ter is tegengesproken, doet thans ook omtrent die van Portugal de ronde: Koningin Amelic zal dezer dagen een langdurige buitenland- sche reis aanvaarden, naar men aanneemt in verband mei dc anti-clericale politiek der Portugecschc regccring. De Cortes zullen na de plechtige opening lot 8 December worden verdaagd. De prior van' het Jezuiten college Aldea dc Ponte werd gearresteerd toen hij de door de regeering verzegelde gebouwen van dit col lege wilde binnen dringen. Oostenrijk. Dc l'olitlsclic Korrespondenz bericht, dat graaf Aehrenthal, de minister van buitenland- sche zaken van Oostenrijk-Hongarije, den len October te Racconigi in audiëntie zal worden ontvangen door Koning Victor Emanuel. Den dag te voren zal hij te Turijn een onderhoud hebben met zijn Italiaanschen ambtgenoot markies San Giuliano. Servië. Servische bladen melden dat er een geschil is ontstaan tusschcn koning Peter en de re geering en wel over prins George. De koning wensclit n.l. dat de prins te Belgrado blijft, ten einde daar een geneeskundige behande ling' te ondergaan, terwijl de regeering er op blijft aandringen, dat hij zich binnen acht da gen naar zijn regiment te Tsjatsjak begeeft. Rusland. In goed ingelichte kringen der Doema meent men te welen, dat het minister-presi dent Stolypin zal zijn, die van Iswolski de leiding van het departement van buitenland- sche zal overnemen. De juistheid van dit ge rucht is natuurlijk weer niet te controleeren; doch in Petersburg wordt het niet voor on waarschijnlijk gehouden. Dc Russische gezant in Frankrijk Alexan der Nclidow is in het gezantschapshotel te Parijs overleden. Sedert 1857 was hij verbon den aan den diplomatieken dienst. In de oostersche kwestie en de vraagstukken, die daarmee verband houden, heeft hij cene ge wichtige rol gespeeld. Den 3en Maart 1878 waren hij en generaal Ignatiew de ondertec* kenaars voor Rusland van het verdrag van San Stefeno. In 1883 werd hij gezant te Kon- stantinopel, hetgeen hij gedurende 14 jaren bleef; in 1897 werd hij naar Rome overge plaatst cn in 1903 naar Parijs. In 1907 pre sideerde hij het tweede vredescongres te 's Gravenhage. Turkije. Merkwaardig is het, dat de meening om- j treilt den stand der leeningskwestie in dc Konstantinopelsche pers diametraal verschilt j met degene, welke in de Fransche pers wordt uitgesproken. Trots het démenti van liavas verklaart de Turksche pers, dat men die lec- ning alles in orde is gekomen. Maar in Fransche diplomatieke kringen ieelt men deze meening niet. Trouwens ook hot uitstel van Halolci Pacha's vertrek uit Parijs, wijst er op, dat alle moeilijkheden nog niet over wonnen zijn Griekenland. De Atheensche bladen berichten, dat de Koning heeft verklaard, dat hij nooit zijne toestemming zou geven tot eene verandering van de nationale vergadering in eene met constitueerende macht. Ycniselos is verleden Zondag te Piraeus aangekomen. Zijne stoomboot werd door tal rijke booten in de haven gebracht. Eene depu tatie van Kamerleden ging aan boord om hem te begroeten. Toen bij het schip verliet, bracht het volk hem levendige hulde. Aan het station te Athene wachtten een aantal cor poration hem op cn geleidden hem naar zijn hotel met dertig vaandels voorop. Daar hield Ycniselos onder langdurigen, bijval eene toe spraak. Hij meende, dal het in het belang van de natie was, hare gehechtheid aan het ko ninklijke huis te toonen. De nationale ver gadering moest haar karakter als Kamer van revisie bewaren en de grondslagen van de wetgeving in overeenstemming brengen met de cisclien van den nieuwen tijd. Hij, Veni- selos, zou een medewerker zijn van hen, die willen zorg dragen voor de zedelijke en stoffe lijke verheffing van Griekenland en het tot een factor van de beschaving in het oosten willen maken. Athene, 19 Sept. De vergadering heeft na eene lange en onvruchtbare discussie met 118 tegen 121 stemmen eene motie aangeno men, strekkende tot het afleggen van den eed op de grondwet. De beslissing of de vergade ring zal zijn eene constituante of eene Kamer van revisie, is voor nadere overweging voor behouden. Nadat de afdeelingen waren getrokken en de eedsaflegging was verricht, werd de ver gadering gesloten. Uil Rome wordt gemeld dat het bericht om trent den verkoop van den Italiaanschen ge- pantserden kruiser „Pisa" aan Griekenland allen grond mist. Marokko. P a r ij s, 1 9 S e p t. De „Patrie" ontvangt uit Tanger een telegram, dat vreemde cou riers zijn aangevallen, in den nacht van den 10. cn den 11. September door soldaten van den Pacha Alkazar. Velen werden gewond. Alle brieven en stukken werden gestolen. Zuid-Afrika. Pretoria, 19 Sept. Botha heeft beslo ten eerste minister te blijven. Allerlei. De Franschen hebben Zaterdag plechtig hun nieuwe afdeeling van voedingsmiddelen geopend, waar redevoeringen werden uitge sproken door abbé Lemire, lid der Fransche Kamer, Beernaert en den algemeenen com missaris. Gisterenmorgen heeft Koning Albert dc nieuwe Engelsche afdeeling bij de Wereld tentoonstelling van Brussel ingehuldigd. De gezant van Engeland, sir llardinge, de algemeene commissaris Huntley en de voor zitter der commissie, stelden aan Z. M. de Engelsclien voor, die opzettelijk voor deze plechtigheid uit Londen waren overgekomen. Na een redevoering van den Engelschen HA.NZEA. TEN. 49 doo* RUDOLF HERZOG. Het vuur, waarmede het meisje sprak, deed Twersten genoegen. „Dc voorstellen, die ik uw vader deed en die alleen voor hem bestemd waren nietwaar juffrouw Marga- die hebt u niet gehoord?" „Neen," zeide zij, terwijl zij hem met haar eerlijke oogen aanzag, „maarik zou Joch „Wel willen weten of ik dat zaakje met Cuba zou kunnen ondernemen? Nu, ik denk wel van ja. Meer kan ik je er echter niet van zeggen. Maar, als ik vragen mag, welk belang stel je daarin?" „Laat mij meedoen, meneer Twersten! O, lach er alsjeblieft niet om! Ik begrijp zelf heel goed, dal het belachelijk van mij is met zooiets bij u aan te komen. Voor u betcekc- nen die paar duizend gulden, die ik heb, niets. Op mijn een-ten-twintigsten verjaardag heb ik drie duizend gulden van de Verzeke- ringmaat.schappij uitbetaald gekregen. Vader had mij indertijd verzekerd voor mijn uil- zet. Dat geld staat nu op mijn rekening bij de Bank, en vader zou 't nooit van mij wil len aannemen. Laat mij daarom voor die som in die zaak deelnemen. U zoudt mij daarmede zoo'n grooten dienst bewijzen." „Vreemd meisje, moet ik jou persoonlijk aannemen als deelgenoote?" „Neen, niet mij persoonlijk, de firma." „Ben je dan vennoot geworden?" „Neen,antwoordde zij ernstig, maar u hebt straks zeü gezegd, dat onze zaak wat oudbakken wordt en nog op zijn oud-Aarlan- diTvecnsch gedreven wordt. Toen dacht ik bij mezelf..." „Dat jij daar wel een beetje verandering in zoudt kunnen brengen? Ken je je dan de kracht toe, die daarvoor noodig is? 't Is een moeilijke taak, die je daarmede jezelf stelt." Haar gezicht had een vaste en besliste uit drukking aangenomen. Moedig zag zij uit de oogen. „Ik zal mij er weten in te werken," ant woordde zij kalm. ,,'t Zal gaan, omdat 't gaan móét. En ik heb nog een geheel leven voor mij. Vandaag reeds begin ik, cn daar om smeek ik u, meneer Twersten, laat mij mee doen! Kom, stem toe!" „Goed," zeide liij, „omdat je zoo'n flinke meid bent." Zij kreeg een kleur als vuur. Daarop greep zij naar zijn hand. „Neen, braaf dochlerje." Meteen nam hij haar hoofd en kuste haar op het voorhoofd. „En nu raad ik je aan, hier uit te stappen voordat wij te dicht bij dc Beurs komen. Anders loop vanavond door heel Hamburg liet praatje: Karei Twersten en Marga Van- heil hebben een stille liefde voor elkaar!" Zij had opeens al haar vroolijklicid terug gekregen. „Heclemaal geen stille", zeide zij, terwijl zij uitstapte. „Dag, meneer Twersten!" Zij knikte hem toe en het rijtuig verdween om den hoek van de straat. „Wal een geluk zulk een dochter te bezit ten!" dacht Twersten. 't Was hem warm om het hart geworden. „Zulk een dochter! Zij weegt op tegen een zoon cn vcrvroolijkt den ouden dag van haar vader." Vandaag bleef hij op de Beurs zoolang deze duurde. De onrustbarende berichten uit Amerika en Spanje beïnvloedden haar ge heel. Het waren voornamelijk de assuran tie-maatschappijen, die zich terughielden zoodra er sprake was van de Spaansche An tillen en de premies, die zij stelden, waren zóó hoog, dat er van het sluiten van verze keringen geen sprake kon zijn. De geheele winst werd weggenomen door het risico. Be reikten de schepen haar bestemming, dan kon men de geheele winst uitkeeren voor assu rantiepremies. Maar dc maatschappijen zelf moesten veel betalen voor eigen dekking. De groote firma's die voornamelijk den handel op Havana dreven, hadden haar ma gazijnen meer dan vol en zochten haar wa ren legen eiken aannemelijken prijs van de hand te doen. Doch de kooplust was gering en de markt bleef overvoerd. In dit alles stelde Twersten bijzonder veel belang; hij voegde zich dan eens bij deze, dan weer bij gene groep, om als onverschil lig toehoorder, alles op te nemen, terwijl hij reeds in gedachten zijn berekeningen maakte. Tegen dat de Beurs ten einde liep, zag hij Bramberg, die juist weg wilde gaan. Hij riep hem toe, en nam hem ter zijde. „Ik wilde je vragen om vanavond op je kantoor tc blijven, ook voor het geval, dat het wat later mocht worden. Wil mij in elk geval wachten. Ik geloof werkelijk, dat je vanavond genoegen zult hebben van mijn komst." Theodoor Bramberg knipte twijfelend met één oog. „Ilc ben nogal sceptisch gestemd op dat punt, Twersten. Men moet een drommelsch groote hoeveelheid ontbaatzuchtigheid bezit ten om andere menschen een genoegen te verschaffen. En in zaken geloof ik nu een maal niet in onbaatzuchtigheid." Twersten antwoordde niet op dit gezegde. „Dus dat is afgesproken. Je wacht van avond op me?" „Lieve hemel, als je daar zoo bijzonder ->p gesteld bent, goed dan! Maar geloof maar niet, dat ik zoo gemakkelijk ben in te pak ken. Ik weet precies wat geld bcteekent en welken koers het heeft onder broeders." Na een eenvoudig maal, reed Twersten naar de werf terug en ging dadelijk naar zijn bureau. Slechts nu en dan hief hij hel hoofd op, als hij voetstappen hoorde in dc gang, en ging dan weer ijverig voort met zijn werk. Uur na uur vervloog. De bureau- lokalen waren reeds verlaten en ook de pro curatiehouder was weggegaan. Theodoor Bramberg had reeds per telefoon laten vra gen of hij nog langer moest wachten. In het directiegebouw was het geheel stil geworden en slechts het geluid van de hamerslagen op de werf drong cr door. Karei Twersten zat achterover geleund in zijn stoel en luisterde naar dien rustcloozen polsslag van zijn werf. Een warm gevoel beving zijn hart bij de gedachte, dat die plotseling ook sloeg voor Ingeborg, en zijn gezicht kleurde van trot- schc vreugde. Hij voelde fcich niet meer al leen. Juist sloeg de klok acht uur, toen de bu- reauknecht den Spaanschen ingenieur aan diende. Toen deze binnenkwam, vond hij Twersten diep over zijn werk gebogen. „Daareven heb ik het telegram gekregen, en heb mij gehaast om naar u toe tc komen." „Ah, is u daar! Ik ben dadelijk tot uw be schikking. Neem inmiddels een stoel." Hij maakte haastig zijn werk af en deed de papieren in een map. Met één blik had hij aan het gezicht van den ingenieur gezien, dal zijn voorstellen waren aangenomen. „Hier is hel telegram," zei de Spanjaard, terwijl hij zijn opgewondenheid trachtte te bedwingen. „Mijn regeering deelt mij mede, dat zij in principe toestemt dadelijk uw sche pen te koopen en draagt mij op u zoo spoe dig mogelijk de hoeveelheden op te geyen, die geladen moeten worden wat betreft kle dingstukken, linnen, wollen en katoenen stof fen. schoenen en laarzoen, zadels en leder goed. Verder matrassen, hospitaalbcnoodigd- heden, geconserveerde voedingsmiddelen cn onlsmettingsbenoodigdhedcn. Mijn regccring deelt mij verder mede, dat de commissaris sen, die opdracht hebben de zaken tc rege len en af tc sluiten, morgen uit Madrid zul len vertrekken. Het verheugt mij, meneer Twersten, dat ik door mijn tusschenkoinst mijn vaderland dezen dienst heb kunnen be wijzen." Twersten bleef uiterst kalm. „En telegra feert uw regeering niets omtrent de voor waarden?" „Voorwaarden? Dat is voor ons 't minste. Als wij de schepen maar krijgen. Dat moe ten de commissarissen trouwens weten. Men zal wel geen bezwaren maken, want anders zou men hen niet dadelijk op reis hebben gezonden. Binnen drie dagen kunnen dc heeren hier zijn cn kan de zaak dus haar be slag krijgen." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1