bedrijfskapitaal Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. A, C. ENGELBERTS CO., 1 Ameisfoortsch Wissel- en Effectenkantoor 'I Onze Hollander'werd loen door hel Hof van Beroep le Am lens tot 6 maanden gevangenis straf veroordeeld wegens misbruik van ver trouwen. Van een der Belgische rechtbanken kreeg hij nog een jaartje wegens oplichterij. Woensdag verscheen hij voor het Hof van Beroep te Brussel, dat het vorige vonnis ver nietigde en hom wegens misbruik van ver trouwen tot 6 maanden veroordeelde. ('s H. Ct.) Onder de electrische. Vrij dagmiddag geraakte te Amsterdam in de Pa penburgstraat een 4-jarig knaapje onder een motorwagen van lijn 7. Het kind was onmid dellijk dood. Donderdagnamiddag hield de Gemeente raad van Utrecht een vergadering, onder voorzitterschap van den burgemeester, mr. dr. A. F. Baron van Lynden. Aangenomen werd, na levendige bespre kingen, een voorstel van den beer Werker, om een voordracht tot vaststelling van eenige verordeningen als bedoeld bij art. 114bis der Gemeentewet, aan te houden tot een volgen de vergadering. Goedgekeurd werd een voordracht van B. en W. tot beschikbaarstelling van een gedeel te van het Sterrenbosch, ter grootte van 3892 vierk. M., voor den bouw van een Pharma- ceutisch Laboratorium, tegen een bedrag van f 65,950, te betalen in 75 gelijke annuïteiten, elk van f 2785. Eveneens werd goedgekeurd een voor dracht om aan den Staat te verkoopen een stuk grond aan de Croeselaan, groot 32,370 vierk. M., voor een bedrag van f 211,000. Op dit terrein zullen o.a. worden opgericht een kliniek voor huidziekten en een voor kinder ziekten. Na uitvoerige besprekingen werd goedge keurd een voordracht van B. en \V. tot goed keuring van een stratenplan van de Naaml. Venn. „Utrccbtsch Grondbezit", benoorden don Vleutenschcnweg, en tot overneming van straten aldaar, met een amendement van den heer Laseur, om de kosten van de bestra ting niet ten laste van de gemeente te bren gen, maar aan de overnemende Maatschappij te doen komen. 's Avonds werd de vergadering voortgezet. In de voortgezette vergadering werd aan genomen de voordracht tot goedkeuring van het door hot Patent-Syndicaat geplaatste tweede stel generatoren voor het bereiden van olieteergas aan de stedelijke gasfabriek. Tot leerares in de natuurkunde aan de Iloogere Burgerschool voor. meisjes werd be noemd mej. N. Klaasseo te Leiden. Een internationale oplichter. - Een internationale zwen delaar? Een tweetal weken geleden stapte in een hotel te Utrecht af een chic gekleed heer, van ongeveer 35-jarigcn leeitijd, die voorgaf baron von Kakowska te heeten en ezide, hier gekomen te zijn om enkele kennis sen te bezoeken. Hij betrok een kamer en nam in alle op zichten de allures aan van een echter baron. Toch blijkt uit verschillende feiten, welke ons ter oore zijn gekomen, dat niet alles goud is, wat bij dien „baron" blinkt. Zoo vernamen wij b.v., dat hij zich ook on der een anderen naam uitgeeft, en, in weer wil van zijn Russisch klinkenden naam, vloeiend Engelsch spreekt. Dezer dagen vervoegde hij zich, onder den naam Oberlander bij een te Utrecht bestaand comité tot het bouwen van eene nieuwe En- gclsche kerk, dat voor het schoonc doel, het welk het beoogt, veel geld noodig heeft, illj maakte met een der comitéleden nader kennis en zegde een bedrag toe van f 1200. Tot zijn spijt (I) had hij echter zijn chèque-boek in zijn hotel la'en liggen, doch dat was geen be zwaar: hij zou de chèque wel toesturen. De comiléleden, die zeer in hun schik waren met dezen onverwachlen weldoener, bleken ook niet ongeneigd, hem m hun kring op te ne men, en een hunner ging zelfs zoo ver, hem te introduceeren bij een zijner vrienden, die le Utrecht woonachtig is, doch te Amster dam zijn zaken uitoefent. "Wie schetst nu echter de verbazing van het bewuste comité lid, loen die royale vreemdeling, die intus- schen de Chèque nog niet had toegezonden, op zekeren morgen bij hem verscheen en hem ee.i som gelds Ier ken vroeg. De achterdocht ontwaakte en hij vond een voorwendsel om de gevraagde leening op fatsoenlijke wijze van zich af te schuiven. Hierop zocht de quasi-baron naar het adres van den vriend, bij wien hij geïntroduceerd wias, ging daarheen en informeerde daar naar het adres van diens zoon, die te Am sterdam woont en van wien hij vermoedelijk bij dé eerste kennismaking had hooren spre ken. De oude heer, zich den vreemdeling her innerende, vermoedde niets kwaads en gaf hom de gevraagde inlichting. De baron reisde naar het opgegeven adres in Amsterdam, en meldde zich aan bij den zoon des vriends, aan wien hij het volgende verhaal deed: „Uw vriend, die en die, is door de politie gearresteerd en in de gevangenis gezet voor schuld. Nu stuurt uw vriend mij naar u toe, om een som gelds tc lecnen van zooveel gulden, opdat hij daarmede zijn schulden kan betalen." Op de vraag om eenig schriftelijk bewijs van dien vriend, antwoordde de vreemdeling dit in de groote haast der afreis vergeten te hebben. Dit maakte de zaak nog verdachter, en de Amsterdammer was zoo verstandig om het geld niet af tc geven. Ilij stelde zich echter telefonisch in verbinding met de te Utrecht wonende familie en stelde deze op de hoogte van zijn ervaringen met den vreemdeling. Voorts wordt vernomen, dat mijnheer de ba ron chèques bij zich draagt op de Duitsche Bank te Berlijn, iels dat het vermoeden wet tigt, dat hij uit B:rlijn afkomstig is. Men beweert, dal hij daar inderdaad woont, een vrouw heeft met twee kinderen, tal van bedienden er op na houdt en groote verte ringen maakt, terwijl niemand eigenlijk goed weet, hoe hij aan het geld komt. Men acht het dan ook lang niet onwaar schijnlijk, binnenkort iels naders omtrent dit heer te vernemen. De heer O., alias baron K., vertoeft thans vermoedelijk in Amsterdam, althans zijn vroe gere hotelier kreeg van daar een briefkaart, welke woordelijk aldus luidt „Wil u mij goed samen, pakkc, ('t zijn twee bruin lederen lasschcn en verschillende En- gelsche leerboeken), as ik sake here hebbe, kan ik eerst in de naaste 3—4 dagen komen. Hoogachtend, (w.g.) v. KAKOWSKA." De hotelier zal echter met het opvolgen dier order wel wachten^ tot zijn rekening be taald is, iets, dal wij zeer verstandig vin den. Naar alle waarschijnlijkheid heeft mijnheer O., of baron v. K. kamers betrokken in het Vondelkwartier te Amsterdam. Men zij op zijn hoede! De quaasi-TTaron hcert ook ïTog te Utrecht gepoogd van de juweliersfirma's Begeer en Cral kostbare briljanten los te krijgen als bron waar men naar hem informeeren kon den Britschcn vice-consul Jhr. Twiss te de Bilt opgevende. Deze kon niet anders zeggen dan dat de bewuste vreemdeling geld voor het bovengenoemde goede doel toegezegd had, doch maande tot voorzichtigheid aan. De politie tc Utrecht, van de practijken van het heerschap op de hoogte gesteld heeft hem tijdelijk in bewaring gehad doch daar de in lichtingen uit Berlijn geen bepaalde termen gaven voor aanhouding is hij weer op vrije voeten gesteld. Zeist. De electrische inrichting van li t gejiecsku.ildig gesticht „Willem Arwtsz'hoeve" is opgedragen aan de firma Groeneveld, Ruempol en Co. te Amsterdam, voor een som van f 17095.25. - De le luit. liaan van het 2e rog. inf. »e Venlo is gedetacheerd bij de rïtllitaire schoolcompagnie van het 5e rog. ir.f. alhier. *- De militie 2e luitenant 11. Bos, van het V- regiment infanterie, is bevorderd tot mi litie 1ste luitenant. De heeren J. G. Kleber, J. Sinnige en II. van Ilaselen moeten periodiek altreden als leden van de Kamer van Koophandel en Fa brieken. In verbar.d hiermede zal op Dinsdag 15 November een verkiezing voor leden van de Kamer plaats-hebben. (Zie de officieelc ken nisgeving van B. en W.). De plaatselijke afdeeling van dc Ver- eeniging voor Vrouwenkiesrecht vergadert Woensdagavond in „De Arend". Als spreker treedt op de heer P. J. Oud, uit Hen Haag, met het onderwerp: „De ver houding der verschillende politieke partijen met betrekking tot het vrouwenkiesrecht. Mevrouw Kamerling en mejuffrouw H. Smit zullen eenige zangnummers ten gehoore brongen. Op hot terrein aan de Koninginnelaan zal ,,'t Vijfde" morgen een voetbalwedstrijd spelen tegen D. G. S. Zondagsrust in de apothe- k e n. Uit Ver.lo waar men met Zondags- rustplanncn omging schrijft men aan de Tel. uit apothekerskringen naar aa leid ng van het Amersfoortschê vonnis: „De roden van vcroordeeling schijnt daar in le beslaan, dal de bewuste apotheken niet voor het publiek „toegankelijk waren'. Nu bepaalt de wet op de arlsenijbereut- kunst in art. 3: „De apotheker oefent zijn beroep niet anders uit, dan in een uitslui tend daartoe bestemd, bij dag steeds toegan kelijk, gedeelte van een huis, dat ook des nachts door hem of een hulpapothcker be woond is". In Venlo, waar men het optreden van den inspecteur Cocbergh en den strengen uil- leg van de wet niet een pijnlijk gevoel heet opgenomen, daar, waar de rechtspraak en de inspecteurs de wet zoo alleszins lauw handhaven waar het den clandestiencn ver koop van medicijnen door niel-apothekers betreft, wil men nu waarschijnlijk in deze richting een oplossing zien te zoeken: wel de apotheek toegankelijk stellen. Maar niet verkoopen, geen recepten gereedmaken. En kel daarin iemand hebben in de toeganke lijke apotheek die de menschen naar de beurt-apotheek, waar Zondagsdienst is— verwijst. Het is zeer te benieuwen: hoe do jurisprudentie zich tegenover deze po ging, om bij de bestaande wel het apolheek- personeel eenige Zondagsrust te verschaf fen, zal stellen. De heer M. van der Weide is door den heer J. Valkhoff gemachtigd om van af heden per procuratie voor dc firma te teekenen. Predikbeurten le Amersfoort, op Zon dag 16 October 1910. EVANG. LUTH. KERK. Voorm. 10 uur, voor don middenzang be vestiging door Ds. J. L. F. de Meijere, Ev. Lulh. prod, te Haarlem van Ds. Dr. II. J. Toxopeüs, na den middenzaiig intreerede van laatstgenoemden predikant. HEMONSTRANTSCHE KERK. Voorm. 10è uur, Ds. Ilooykaas. GEREFORM. KERK. (Langegr.) Voorm. 10 uur, Ds. Donuer. 's Av. 5J uur, Ds. Donner. GEREFORM. KERK. (Zuidsi.ig, 1). Voorm. 10 uur, Ds. Tcerink. 's Av. 5i uur, Ds. Teerink. VRIJE GEREFORM. GEMEENTE. Voorm. 9.J uur, de heer Barth, van 's Gra- vedcel. 's Av. 5 uur, de heer Barlh. CIIR. GEREFORM. GEMEENTE. Lokaal „de Zaaier". Voorm. 92 uur, Godsdienstoef. \s Av. 51 uur, Godsdienstoef. HERSTELD A POST. GEMEENTE, in de eenheid der Apostelen. Geb. Ebeüi-IIaëzer, Muurhuizen 113. Voorm. 10 uur, Godsdienstoef. Nam. 4J uur, Godsdienstocf. Burgerlijke Stand. van 7 tot 14 October 1910. G eb or C n: Arnoldus Cornelis, z. van Ilenrich Stephan Ovink en Johanna Schim mel. Emanuel, z. van Nathan Hilversum en Jenlje van der Horst. Henricus Jonan- r.es Bertha Brigetta, z. en d. van Bartus Leeu wenkamp en Ilendrika Johanna Ruizenaars. - Tijtnen, z. van Albertus Vivié en Elisa beth Maas. Hendrik, z. van Adriaan Mat- llieus Kerkkamp en Christina Baudina Hor ning. Anna Maria, d.'van Johannis I'ieter Willem Ixxlewijk en Anna Maria Nieuwen- huizen. Gerritje, d. van Willem van Dijk huizen en Alletta Wiihelmina Vroon. Cor nelia, d. van Herman de Vries en Ilendrika Jacoba Boon. Johanna Wiihelmina Theo dora, (1. van Hendrik van Druten en Wiihel mina Christina Elbertse. The odor us Lam- bertus, z. van Willem Kerkhof en Richarda Kuijer. Elisabeth Cornelia Sophia Dina, d. van Hcndrikus Johannes Deijs en Corne lia Sophia Dina Vastenburg. Ondertrouwd: Dirk van Barreveld en Adrinna Donkersteeg. Johan Gerard Prins en Cornelia Boks. Gilles Busquel en Wiihelmina Willeboer. Gerrit Poolman en Theodora Margarelha Scholten. Adrianus Arnoldus van Hamoud en Annetje Alijda llijmcring. Brand Elzen aar en Geertruida de Bree. Getrouwd: Rut van Veenendaal en Jo hanna Berendina Kerkhoff. Jan van Ber gen en Antonia Maria Bezaan. Jan Hende- rik Jacobus Fijnvandraat en Jeannelta Hen- geveld. Gijsbertus Vervoort en Ortje van den Elskamp. Ilermanus Kroes en Joanna Amalia Alexandrina Hubertina Reijnen. O v e r 1 e d e n: Geertruida Magdaler.a Verdoorn, 79 j„ wed. van Eduard Gerrit Johannes Stuart. Nico Andries van der Aa, 49 j., echtg. van Klaasje Geelhof. Gijsberta Maria Horst, 1 dag. s Opgave van de Vereeniging Handel en Nijverheid" van personen die zich in de Gemeente hebben ge vestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats van den 5. October lot en met den 11. October 1910. GEVESTIGD. A. van dc Waardt, van Apeldoorn naar Vijver- straal 28. C I lamst ra, van Tilburg naar Langestraat 37. P. J. Leeuwen, van Leiden naar Lange Beek straat 8. G. W. Krol, van Utrecht naar Langegracht 7. W. P. Steensma, van 's-Gravenhage naar Arn hem, weg 2. W. H. Mtursing, van Amsterdam naar Wijei- straat 16. W. M. v. d. Akker, van Rossum naar L. Vrouwe- slraat 43. W. Bierman, van Salzbergen naar Soesterweg 147. J. M. v. Nimwegen, van le Kazernestraat 13 naar Aldeg.str. 48. G. A. A. Brecmer, van Rotterdam naar Rromme- straat 36. E. Klooster, van Iloogeveen naar Kampstraat 73. J. de Vrij, van Woudenberg naar Utrcchtsche- weg 64. J. Th. Ooslveen, van Woerden naar Schimmel- penninckstraat 2. J. Th. Wilkens, van Kaz. Ber. Wap. naar Ko ningsstraat 15. W. A. J. Maarleveid, van 2e Kazernestraat 21 naar Beekesteir schclaan 9. J. Muycn, van de 3c Kaz.str. 11 naar Heiligen- bergerweg 58. J. K. Immikhuizen, van le Kaz.str. 7 naar Leus- dcrweg 64. J. Faber, van Infanterie Kazerne naar Leusder- weg 26. M. J. van Sandwijk, van Leusden naar KI. Gasi- huislaan 14. A. E. W. Sigfried, van Amsterdam naar Wuytiers- lann 11. M. Lodder, van Driebergen naar Aldegondestr. 67. D. C. Steenbeek, van Veghel naar Havik 2. J. C. Clarijs, wed. J. W. Herbold, van Den Bosch naar Pieter Pijperstraat 4. A. C. Herbold, van Den Bosch naar Aldegon- destraat 56. C. Kramer, van Leiden naar Westerstraat. VERTROKKEN. F. Peil, van Westerstraat 39 naar Amsterdam. A. Kraaikamp, van Arnhemscheweg 192 naar Baarn. M. van Hilten, van Kampstraat 72 naar Amster dam. J. J. van Zaltn, van Utrechtscheweg 64 naar Mui den. C. J. Holst van Ingen, van Johan van Oldenbar- neveldlaan 2 naar Rhcncn. H. W. L. Pelrick, van Kampstraat 6 naar Mera (Tirol). C. A. Hendriks, van Havik 38a naar Amsterdam. S. C. A. van Heulen, van Utrcchtschestraat 12 naar N. O.-Irdiê. M. M. de Goed, van Utrechtscheweg 36 naar Baarn. A. van 't Wel, van Paternostcrsteeg 5 naar Epe. J. van Zwieten, van Langestraat 103 naar Ouds- hoorn. A. Govers, van Asch van Wijckstraat 1 naar Inf. Kaz. I. J. Dragt, van Parallelweg 2 naar Amsterdam. J. Ouwerkerk, van Schimmelpenniuckstraat 3 naar Kampen. J. H. C. de Wit, van Heiligenberger weg 14 naar Utrecht. C. M. J. de Wit, van Heiligenbergerweg 14 naar Utrecht. W. Wouters, van Arnhemschestraat 31 raar Baarn. A. Teunissen. van Soesterweg 61 naar Groenlo. F. P. Jones, van Stationsstraat 13 naar Enge land. B. Brinkhuis, wed. G. C. van Eek, van Arn hemscheweg 34 naar Utrecht. W. A. van Voorthulzen, van Kampstraat 4 naar Soest. G. Kuyper, van Stationsweg 7 naar 's-Graven hage. H. A. C. Fabius, van Regcntesselaan 21 naar s-Gravenhagc. F. A. van Kootcn Niekerk, van Regcntesselaan 21 naar 's-Gravenhage. G van Donselaar, van Regentesselaan 21 naar Gravenhage. Marktberichten. Amersfoort, 14 Oct. Op de he-'en gehou den weekmarkt besteedde men voor aard appelen f 2.40 2.80. Appelen f 4.j\ 8.— Peron f 6.A 16.per ILL., Hoendoreieren f 6.75 A 7.50 por 100 stuks. Boter f 1.40 A 1.50 per K.G. Kippen f 0.90 A 1.40, Kuikens f 1.A 1.60, Piepkuikens f 0.50 A 1.Een den f 0.90 A 1.20. Hazen f 1.50 A 2.—, Wilde konijnen f 0.50 A 0.60, Tamme konijnen 0.8) ■t 1.40 per stuk, Duiven f 0.50 A 0.70 por paar Magere Varkens f A Zougen 50 A 120. Biggen f 11.— A 16.—. Bruineeieren f 7.50 A 7.75, Jonge Eenden f 1.— A 1.25. Aangevoerd waren: 240 heet. Appelen25 heet. Peren, 410 heet. Zandaardappolen; 20000 stuks Hoendereieren, 800 kilo Grasboter stuks Vee, Vette Varkens, Magere Var kens, 450 Biggen en 40 Zeugen. Marktbericht van It Oct. 191# van de Nederlandsohe Centrale Botermyn te Amersfoort Gisteren werden aangevoerd op de Myn: Gezouten Ongezouten 4025 K.G. 7700 K.G. f 1.37 Hoogste prijs f L33 - 1.26 Laagste prijs - 1.29 - 1.33 Middel prys - 1.35 Telegrafisch Weerbericht. Kaar waarnemingen in den morgen van 15 October 1910. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste stand 779.9 te Breslau, laagste stand 760.9 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 16 October: Meest matige O. to.t Z. O. wind Licht be wolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur. Waarschijnlijk nachtvorst Boekbeoordeeiing. Te laat om in een vorige boekbespre king te worden opgenomen, werd nog door mij ontvangen: I Kermissen (Serie „Uit onzen Bloeitijd t door dr. G. Wumkcs, uitg. Hollandia Druk kerij. Een korte en zakelijke uiteenzetting van dit eigenaardig stukje volksleven. Tal van wetenwaardige bijzonderheden worden I hier, met verwijzing naar de bronnen, mee gedeeld. Op de hoogte, geïll. maandschrift, red. J. C. Waal, bureau Damrak 98, Amsterdam. Onder „Feiten van den Dag" het bezoek van 't Belgisch Koningspaar, 't Openluchtspel te Hilversum, alles versierd met tal van opna men. Dan de Nat. Huisvl. Tentoonstelling te Scheveninge-n, met menig kiekje, o.a. aan den Dom te Utrecht, gemaakt van 1800 lucifers doosjes, voorts een stuk over Romeinsche wa genrennen de kunstbijlage geeft een repro ductie van Ademollo's schilderij over dit on derwerp. Voorts een artikel over Terschel ling en het meer belangrijke over Batikwerk, met portret van mevr. Wegerif. Eindelijk een aardig geïll. stuk „Op Manoeuvre" „en een over Sarah Bernhardt met portret. Morks Magazijn (voorheen Boon's Magazijn), red. C. van Son, uitg. C. Morks t Dordrecht. De zooeven verschenen afl. bevat o.a. Moderne Mailras, met kijkjes op Wight, in Lissabon, Marseille enz. Nijvere o»ertjes, met afbeeldingen, Militaire Spotprenten met tal van caricatuurteekeningen, Oranjewoud, met vele opnamen, Coöperatief wonen, m.'t platte gronden. Boe holt's kerktoren enz. Voorts een paar schetsen, gedichten en de gewone rubrieken. De H o 11. Lelie, red. Anna de Savor- nin Lohman, uitg. L. J. Veen te Amsterdam. No. 15 van den 2-is.ten jaarg. heeft als hoofd artikel een goed geschreven stuk „Kinder loos" en voorts art. over „Siegfried", een paar verzen, vervolg op „Uit Christelijke Kringen", een reeks stukken „Gedachtenwis- seiing" en de „Correspondentie". Groene en Witte Kruis, geilt, maandst-hr., red., uiig. F. C. Fleischer te Win terswijk. 't Behoeft nauwelijks gezegd dat do laatst verschenen afl. bijna uitsluitend gewijd is aan hel Gr. Kr. Jubileums Congres en de Tentoonstelling te Utrecht, van welke laatste verscheiden opnamen. Our Magazine met bijbehoorend C h i 1 dés C o nip a m o n, edited hij the Publication Committee of the Scotch Church to Rotterdam hon. seer. Mi-. J. C. Scheuk, Rob Fruinslr. 1» te Rotterdam. Aardig geïllustreerd, eenvoudig geschreven on onderhoudend. F. W. DRIJVER. Weekoverzicht der Amsterdamsche Beurs. De Amerikaansche markt. Deze markt vertoonde gedurende de jongste week een aanmerkelijk beteren aanblik, dan men van haar gewoon is geworden, en sloot dus e enigszins aan op het beeld, dat zij in de voorafgaande week te aanschouwen gaf. Een opvallend verschijnsel daarbij is, dal het pu bliek in Amerika voortdurend groote onver schilligheid aan den dag legt, zoodat de handel vaak tot zeer kleinen omvang in krimpt, terwijl het Ilollandsche publiek de gebeurtenissen in Wallslreet met de groot ste belangstelling volgt en ook werkelijk zich voor aanzienlijke bedragen weer geïnte resseerd heeft. Men heeft in Holland veel meer vertrou wen in Yankees gekregen sedert het optre den der bankiers. Weliswaar hielden deze zich thans meer op den achtergrond, maar hel feit dat zij nog steeds de leiding bezit ten, schijnt voor velen een geruststelling. De wcnschen der bankiers, gericht op een flinke rijzing, werden deze week krachtig in de hand gewerkt door het zeer bevredigende oogstrapport per ultimo September. Vooral den dag na de publicatie veroorzaakte het een opgewekte stemming. Dc cijfers van den maisoogst zijn bijzonder gunstig, terwijl de tolaaluitkonist der gezamelijke graanoogsten eveneens een belangrijke verbetering op hel voorafgaande jaar aantoont. HoewTel dus deze en andere belangrijke factoren wel ge schikt waren het Amerikaansche publiek tc animeeren, bleef het zijn onverschillige hou ding handhaven, waarvoor echter eveneens een goode oorzaak valt op le geven. Wij schrijven de traagheid, dc bijna hausse-vijan delijke stemming toe aan de groote onzeker heid betreffende het verloop der malasse. Die onzekerheid wordt in Amerika natuurlijk sterk gevoeld, aangezien men daar eiken dag berichten omtrent den toestand in de verschil lende plaatsen van het land leest cn ver neemt, die hier grootendecls geheel onbe kend blijven. Niettemin schijnt het dat er langzamerhand eenige verbetering plaats heeft, doch nog van te geringe beteekenis om de belanghebbenden te verlossen van het ge voel van onzekerheid. Echter ook de ver minderde bcdrijfsinkomsten der industriëelen reageert direct zeer duidelijk op de omzetten op de fondsenmarkt. Een andere factor van beteekenis is de po sitie der berocpsspeculantcn. Liepen cr tot vóór enkele maanden een groot aantal blan- co-pasities, sedert kort zijn deze grooten decls afgewikkeld en hebben zij zich merk baar a la hausse geïnteresseerd. Er zijn dus wel eenige gebeurtenissen, die op een meer duurzame rijzingsbeweging doe len. Zij hebben ons publick ten minste reeds geheel in beslag genomen. Niettemin her halen wij onze waarschuwing. Wie denkt, dat de oogenblikkclijke toestand van Wall- street zich leent tot liet aangaan van meer uitgebreide engagementen, zal binnen korten tijd ondervinden zich vergist te hebben. De gunstige verschijnselen, welke thans zijn waar te nemen, moeten nog slechts be schouwd worden als de eerste teekenen van een naderend herstel, doch alvorens er spra ke kan zijn van een flinke, goedgeleide liausse-eampagne zullen er waarschijnlijk nog zoovele fluctuaties en vooral reacties tot stand komen, dat het openen van groote posities beslist ernstige gevaren oplevert. De taktiek der bankiers is de oude be proefde. Levendige handel en zoo mogen,,, flinke rijzingen in eenige favorieten, terwijl de overige markt dan vanzelf wel meeloopt. Zooals gezegd hielden zij zich deze week meer terug. Ook werd een enkele maal in lichtere shares wel eenige beweging ge maakt. liet trok de aandacht, dat metaalwaarden voornamelijk gefavoriseerd werden. De vas te tendenz voor koperwaarden laat zich ver klaren door de geleidelijke vermindering van den voorraad, waardoor het mogelijk zal worden de prijzen oen flink stuk omhoog te brengen. Voor Steelshares moet men ech ter naar ecu oorzaak zoeken. Behalve heel gewone manipulatie zou het kunnen zijn, dat de enkele inededeelingen van meer gun stiger aard de hand in het spel hebben ge had. Er wordt gesproken van vastere prij zen en eenigszins toenemende herstellingen. A. C. E. Co. STAATSLOTERIJ. Hoogste prijzen der 5. klasse. TREKKING VAN 14 OCT. f 1000: 518 4519 2227 16594 f 400: 6726 7109 11559 16270 18474 200: 167 2466 3700 12643 20388 f 100: 272 842 2177 4501 5229 12042 13917 19622 19967 Vijfde Klasse. Prijzen van f 70.—. 30 129 222 260 267 501 524 600 712 903 1049 1085 1086 1178 1247 1278 1404 1105 1575 1602 1722 1755 1813 1846 1865 1873 1908 1996 2135 2184 2447 2473 2519 2647 2759 2778 2813 2847 2887 2930 3106 3185 3226 3319 3505 3655 3801 3956 4145 4246 4305 4374 4395 4427 4464 4471 4509 4576 4858 4907 4927 5040 5292 5333 5577 5581 5680 5760 5798 5805 5917 6013 6053 6063 6139 6167 6244 6266 6378 6383 6142 6531 6659 6682 6886 6916 7041 7126 7138 7392 7468 7569 7643 7652 7680 7699 7759 7802 7818 7870 7917 7946 7964 7969 8090 8201 8503 8538 8543 8545 8567 8615 8618 8631 8661 8719 8743 8820 8834 9063 9180 9200 9276 9298 9397 9452 9530 9697 9749 9791 9851 9855 9911 9947 10098 10165 10361 10799 10903 10955 10972 11107 11290 11296 11477 11505 11508 11542 11551 11639 11793 11812 11891 11933 11955 12012 12035 12047 12077 12199 12359 12453 12496 12502 12523 12533 12561 12595 12746 12768 12850 12918 13129 13189 13250 13578 13600 13795 13831 13973 13997 14023 14198 14208 14278 14463 14500 14503 14808 14834 14938 15004 15135 15173 15261 15301 15444 15532 15660 15770 15838 15S40 15874 16045 16125 16301 16399 16409 16417 16478 16580 16591 16691 16730 16753 16794 16819 16869 16915 16941 17164 17184 17229 17285 17366 17423 17488 17579 17631 17639 17654 17968 17979 18000 18124 18155 18160 18185 18319 18403 18458 18471 18477 18583 18613 18669 18695 18857 19068 19139 19197 19284 19513 19609 19808 19875 19949 20074 20157 20187 20276 20460 20598 20787 20829 20901 5e Klasse, 15e Lijst 631 niet m. z. met f 70. GOMM1SSIONNAIRS IN EFFECTEN EN KASSIERS. Amsterdam. Amersfoort. PLANTSOEN No. 12. Iiterc. Telepboon No 188. Beheerder van het bijkantoor te Amers foort J. C ATT IE. D a g e 1 ij k s Telephonischo verbinding met de Amsterdamsche Beurs. Belegging. Speculatieve Beurstran sactiën a la Hausse en a la Baisse. Coupons. Incasseeringen. Deposito. REISCREDI ET BRIEVEN. Safe-Deposit. Nieuwste constructie. Fabrikaat „lips". Gedecideerd inbraak- en brandvrij. LOKETTEN te liuur in verschil lende maten van f 7.50 per jaar af, f S.— per maand enz. Kantooruren van 9—3 en 7—9. voorheen W. CROOCKEWIT W.Azn. Kortegracht 7. ASSURANTIËN, CREDIETEN COUPONS DEPOSITO'. Effecten, Prolongatten Vreemd geld, Wissels. REIN LEVEN BEWEGING. OPENBARE ACTIE VERGADERING op Maandag 17 October, des avonds klok slag 8 uur, in het gebouw „Ons Huis", Korte Gracht, alhier. Sprekert LOD. v. MIEROP uit Soest. Onderwerpi Geneeskundig onder zoek voor het huwelijk. Entrée naar verkiezing. Het comité van actie. verstrekt zonder levensverz. door Credietbauk, kort of lang termen van af loss., met of zonder borg, als le of 2e C-'re- «ltetliypotli., geheimh. Br. no. paap'» boekh., Spoi 153, Deu Haag.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3