Extra CONCERT, Sociëteit Amicitia, B. Michels Uurwerken. ROYAAL WEG 80 °|0 GOEDKOOPER. PROFITEERT uitlotins. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Sociëteit AMICITIA. Hotel De Poes Werkmeid. R. C Keukenmeisje, W. F. A. GROENHUIZEN, VOOR V VAN DE WAARDE. VOOR 4|5e MINDER PRIJS. &roote nieuwe boekenuitverkoop. ZINGENDE VOGELS ging werpen. De jongen snelde, zooals men ons kwam mededeeien, het kind achterna, dat zeker niet beseft heeft welke vreeselijke daad ze ging verrichten. Het meisje wierp de klompen uit en sprong in den Dommel. De jongen, die haar achterna was gesneld, struikelde over de klompen en kon haar daardoor niet meer redden, hoewel ze* nog smeekend de armen ophief. Waarlijk droe vig 1 's-H. Gt. Jachton gelukken. Men meldt aan de Tel. did. 5 November uit Havclle (Drente): Een paar zeer ernstige jachtongelukken vallen van hier te vermelden: De jager Andr. llanuner, aan den Veendijk, ondei' deze gemeente, bevond zich gisteren met Hendrik en Albert Oort, van Wanncpcr- vecn, op jacht. Bij de vervolging van een houtsnip moest II. Oort een hek overklim- men. Ongelukkig had hij van zijn dubbelloo- per één haan gespannen. Eerst klom Ham mer over hel hek, daarna genoemde Oort, met 'l geweer hangende over den schouder. Laatstgenoemde op het hek stappende, gleed uit en viel op het hek. Door den schok ging het schot af. De onmiddellijk bijstaande Ham nier kreeg de volle lading in den rug en werd als 't ware geheel doorschoten. Een der lon gen is geheel doorboord en moet, daar 't ge weer met hagel geladen was, vrceselijk ver wond zijn. De verwonde, nauwelijks 21 jaar oud, kan niet vervoerd worden en wordt bij zijn ouders verpleegd. Hij lijdt, wat te begrij pen is, duldcloos veel pijn. Hoop op zijn be houd beslaat zeer weinig. 't Andere ongeluk overkwam den arbeider A. Sa er, alhier. De jager H. zag een haas, bij een boschwal. Juist, toen hij er op schoot kwam Soer van achter den wal te voorschijn. Hij kreeg het schot gedeeltelijk in het gezicht. Een oog werd getroffen, doch daar een der hagelkorrels achter de beide oogen laags ging, bestaat er vrees, dat de ongeveer 50- jarige man door dit noodlotig toeval voor zijn gehcele leven zijn gezicht verloren heeft. De ongelukkige is direct ter behandeling naar Utrecht gezonden. 'n Eerste Kamer-tooneeltje. Op 'n gegeven oogenblik zit de voorzitter met ontzette blikken naar de publieke tribune te staren. Hij kijkt streng, boos en verschrikt. Waarschuwt den griffier. Mompelt 'n paar woorden. De griffier tikt 'n bode. Die kijkt ook streng, hoos en versohrikt. Verdwijnt door 'n deurtje. Komt op de publieke tribune. Daar staan twee grenadiers: de één heelt dienst bij den ingang, de ander zal hem zoo dadelijk aflossen. De twee soldaten voeren 'n fluister-griunekend gesprek. De bode na dert. Fluistert mee. Vraagt w .c er dienst heelt bij de deur. Ik. Goed. U niet? Neen. Dan moet uw „sjekoo" af en u mag 'm ophouden. De soldaten vraag-oogen, of ze „d'r tusschen" genomen worden. Maar de bode kijkt streng, boos cn verschrikt. De soldaat die tiienst heeft houdt z'n hoofddeksel op, maar de sol daat die dienst krijgt moet het afzetten, liij is volgens 't reglement van orde.., toehoor der, en die moeten „met ongedekten hoofde luisteren. Bode verdwijnt, liet vaderland is gered. (Tel.) School- en Kerknieuws. Technische Hoog e school. Het Rijk is door aankoop eigenaar geworden van een grool terrein, thans toebohoorende aan de gemeente Delft. Op het terrein zal een groote bibliotheek voor dj Technische Hoogeschool gebouwd worden. Het thans bestaande gebouw is te klein gewor den, nu de zeer belangrijke en uitgebreide biblio theek van wijlen den heer J. C. van Marken, deels door schenking, deels door aankoop, in handen is gekomen van de Technische Hoogeschool. Naast de bibliotheek zal op hetzelfde terrein een Aula gebouwd worden, welke deze Hoogeschool tot nu toe nog niet bezit. De minister van binnenlandsche zaken heeft benoemd in dc commissie, in 1910 belast met het afnemen der akte-examens in de Engelschc taal, waarvoor het programma is vastgesteld bij Kon. Besl. van 14 October 1884 (Stbl. no. 216) voor de in November en December dezes jaars, voor zoo veel het mondeling gedeelte betreft te Groningen en voor zooveel het schriftelijk gedeelte aangaat te Utrecht tu houden examens voor middelbaar onderwijs: C. Grondhout, leeraar aan eene openbare hoo- gere burgerschool met vijf-jarigen cursus te Am sterdam; tot leden: P. Fijn van Draal, leeraar aan dc gemeente-hoo- gerc burgerschool te Utrecht; dr. \V. van der Graaf, privaat docent aan de Gemeentelijke Universiteit en leeraar aan de open bare handelsschool te Amsterdam; J. C. G. Grasé, leeraar aan eene openbare hoo- gere burgerschool met vijf-jarigen cursus te Am sterdam; A. E. H. Swaen, lector aan de Rijksuniversiteit en leeraar aan het openbaar gymnasium te Gro ningen; tot plaatsvervangend lid: dr. A. J. Barnouw, privaat docent aan de Rijksuni versiteit te Leiden en leeraar aan het openbaar gymnasium te 's-Gravenhage, wonende tc 's-Gra- venhage. Tot lid en voorzitter dier commissie is benoemd dr. J. II. Kern, hooglceraar aan de R ksuniversi- tcit te Groningen. (Stct.) Gisterenavond heeft ds. Zillinger Mole naar, de nieuwe moderne predikant te Dor drecht, zijn intrede gedaan. De kerk was stampvol; de dienst was buitengemeen plech tig en indrukwekkend, de orde en rust werden geen oogenblik verstoord, liet was een weldadig verschil bij het rumoerige en ergerlijk onstichtelijk gedoe van de vorige week, toen de plechtigheid de naam van godsdienstoefening niet verdiende. Het was thans plechtigheid van liet begin tot het einde. Ds. Molenaar sprak naar aanleiding <van Romeinen 14 vers 19: „Zoo dan laat ons najagen 'I geen tot den vrede en lot stichting onder elkander dient". De preek werd onder ademloozc stilte aan gehoord. De predikant zinspeelde met geen woord op de onhebbelijke bejegening hem de vorige week door ds. Keiler aangedaan. De dienst werd bijgewoond door den burge meester, dc wethouders, vele raadsleden, en door de predikanten en kerkcraden van de Remonsti antsche. Doopsgezinde en Luther- sehe gemeenten tc Dordrecht. Aan het slot van de godsdienstoefening zong de gemeente den nieuwen predikant een welkomstlied toe. Alles verliep in de beste prdc. B u s s u m. Voor rekening van de Vereeni- ging lol stichting van een Gooischc Hoogcre Burgerschool met 5-jarigen cursus is de bouw der school aanbesteed. Voor hel schoolgebouw was laagste inschrij ver de heer J. Beek, te Baarn, voor f 45.860. Idem, met conciërgewoning, dezelfde voor f 495(10. Voor het schilderen en voor de levering van hel glaswerk was laagste inschrijfsler de firma Dekker cn Boendermaker te Amster-, dam, voor f 2710. De 1ste luitenant W. Bidder van Rap- pard, die. verleden jaar werd overgeplaatst van het 5e naar het Se regiment infanterie, wordt 15 dezer gedetacheerd bij de 2c mitrail- leur-afdeeling tc Deventer. De R. K. Volksbond hield gisterenavond zijne halfjaarlijksche vengaderine Uilt het verslag van den secretaris bleek dal de Vcr- eeniging, die op den 1 April 1.1. 187 leden lelt, thans tot 201 is vooruit gegaan. De heer A. A. van Ooijen bracht als lid der commissie van financiën rapport uit. Hieruit vernamen we dat, in tegenstelling met de twee vorige half jaren, de financiën «enigszins gunstiger kunnen genoemd wor den.* De kas en boeken waren in volmaakte orde bevonden. Ook het eigen beheer van het buffet be antwoordt nog steeds aan het doelgoede consumptie voor matigen prijs, met eene be hoorlijke winst. De twee afgevaardigden brachten verslag uit van het verhandelde op de algemcene vergadering, die te Zwolle is gehouden. Het Rondsbestuur zal met zorg de herin nering aan het ontwerp ziektewet, dat de hoofdschotel van de bespreking op de ver gadering te Zwolle uitmaakte, bij de afdee- lingen levendig houden. Steun zal gegeven worden aan de uilge sloten lederbewerkers te Waalwijk, terwijl medewerking zal verleend worden voor de oprichting alhier van eene afdecling van den R. K. Ledcrbewerkersbond. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal „Het Yroolijke Tooneel" Zaterdag a.s. in Amicitia opvoeren de vermakelijke Fransche klucht „Hotel De Poes". In de „Nieuwe Courant" van 21 Octobei lezen wij, naar aanleiding van een opvoering in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen in Den Haag: „'n Veelbelovende titel en 'n flinke reclame doen heel wal. Dit ondervond „Het Yroolijke Tooneel", dat ons gisterenavond deed kennis maken niet een nieuwe, echt Fransche klucht van Georges Feydeau. Het nog jeugdig ge zelschap mocht het genoegen smaken de zaal góed bezet te zien en veel succes in te oogsten met liet vlot gespeelde stuk, waarin de tallooze dolle verwikkelingen ten slotte toch weer allemaal netjes terecht komen. Over de klucht zelf zullen we niet meer zeg gen, dan dat ze alleszins vermakelijk is. Ivo Arnoldi weerde zich dapper in de dub bele rol van Victor Emanuel Chaudebisc en Constant Poche, flink ter zijde gestaan door mevrouw Kath. Kinsbergen-Rentmeesler, als zijn jaloersche echtgenoote. Van de overigen vallen nog speciaal tc ver melden Jac Sluijters Jr. als de spraakgebrek- kige neef van Chaudebisc, C. J. van Staal duinen, die zich een heel goed type van een woest Mexicaan had gemaakt, en Henri Francken, een onverbeterlijke waard van hotel De Poes; Jan Buderman als de gemoe delijke dokter. Het geheel beantwoordde aan dc verwach tingen; hiervan werd bij herhaling blijk ge geven". De levering van brood aan de troepen tc Harderwijk in garnizoen, is, na loting tus schen de beide laagste inschrijvers voorloo- pig toegewezen aan de Amersfoontsche Sloom Meel- en Beschuitfabriek, dir. dc heer W. II. Meursing. In den nacht van 16 op 17 November is er een totale maaneklips in Nederland zichtbaar, onder zoo buitengewoon gunstige omstandigheden als maar zelden voorkomen. De volle maan zal te 11 uur 4 nvin. (Amster- damsche tijd) in de schaduw der aarde tre den, na dan al sedert een uur gedeeltelijk door dc halfschaduw tc zijn verduisterd, maar dal is nauwelijks te zien. Van 12 uur 15 min. tot 1 uur 6 min. na middernacht is de maan geheel in de aardschaduw gedompeld, en dus totaal verduisterd en pas te 2 u. 17 m. prijkt zij weer geheel rond als vollemaan aan den hemel. Als het weder ons begunstigt, zal hot belangwekkende verschijnsel in zijn geheele verloop goed gevolgd kunnen worden, daar de maan den 16en 's avonds reeds vóór zons ondergang opkomt en den 17en pas 's mor gens tc kwart over zes ondergaat. Op het terrein aan de Koninginnelaaii speelde gisteren middag ,,'t Vijfde" legen D. E. Y. uit Utrecht. Yóór rust leidde D. E. Y. mot 1—0, maar daarna pakte ,,'t Vijfde" stevig aan en wist 2 maal le doelpunten, ter wijl D. E. V. het vijandelijk doel niet meer wist te vinden, zoodat 'l Vijfde een 2—1 overwinning behaalde op de Utrechtenaren. Quick 1 klopte gisteren op Birkhoven Z. A. C. met 2—0. De Amersfoorters bleken voortdurend ster ker dan dc Zwolschc club, die aan zoo'n groot veld blijkbaar niet gewoon is. Toch deed Z. A. C. meermalen gevaarlijke uitval len, die echter door het goede spel van de achterhoede en van den doel verdediger 'wer den gekeerd. De Quick-voorhoede speelde veel heter samen dan anders. Vooral de links builen toonde uitstekend te zijn. Het eerste punt werd door Veenhuizcn gemaakt, het tweede door De Boer, die geheel alleen de Z. A. C. achterhoede passeerde en daarna den bal met een prachtschot in hot vijande lijk net werkte. Quick 11 verloor tc Utrecht van 't veel sterkere S. F. C. met slechts 2—U. Deze wed strijd werd door een groot publiek bijge woond, dat de Amersfoorters soms hartelijk toejuichte. Achter Rustoord kwamen Zondagmid dag twee Amersfoortsclie clubs in 't veld, n.l. H. V. C. II tegen B. \V. 1. Vóór rust wist geen der partijen tc doelpunten. Daarna waren liet de Bereden Wapens die na hard werken, de leiding namen met 1—0. Even vóór lijd werd hun door den scheidsrechter een tweede punt toegekend, omdat H. V. C.'s doelman bij het uitgooien met do handen onder de lat zou zijn gekomen, zoodat C. B. W. won met 2—0. II. V. C. teckende echter tegen het toekennen van het tweede punt protest aan, zoodat de U. F. V. B. hierover zal moeten heslissen. Faillissementen. Failliet verklaard: 4 Nov. L. Yeencndaal, koopman en bakker te Driebergen. Rechter- comm. jhr. mr. J. Schuurbequc Boeije, curator hit. C. Vervoorn te Utrcelit. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 6 November 1910. Medegedeeld, door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste stand 763.4 te Ilorta. Laagste stand 724.4 le Aberdeen. Verwachting tot den avond van 9 Novem ber: Krachtige tot stormachtige, later afwis selende Z.-NY. tot \V. wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Regenbuien. Daling van tem peratuur. Woensdag, 9 November, 8 unr, te geven door de Heeren LE1JEN- DEKKER, le violist, en KINT, altist, van het Concertgebouw-Orkest, v. d. MEER (violoncel), APPEL1US v. HOBOKEN (viool) en JOH. ROOTH (piano). Trio en Quartet van SCHUBERT, Conceit van Slir, Trio van v. BEETHOVEN. le Rang f 1.50 (leden f 1.), 2e Rang f 0.75. Zie de Aanplakbiljetten l Zaterdag, 12 Nov., 8 uur, één enkele opvoering van de vermakelijke Franscbe klucht door „Het Yroolijk Tooneel", Dir. SOL. J. KINSBERGEN en JAC. SLUIJTERS. le Rang 1 1.35 (leden f 1.2e Rang f 0.75 3e Rang I 0.40. Lekdijk Beneder dams en IJsseldam. DIJKGRAAF on HOOGHEEMRADEN van den Lekdijk Benedendams en rnn den IJsselilam brengen bij (leze ier kennis van do aandeelhouders in de goldleening groot f 134.0(0.rentende 4°/0, ingevolge besluit van 15 Maart 1SS6, ton laste van het Hoog heemraadschap aangegaan, dat in hunne ver gadering van 5 November 1910 z(jn uitgeloot geworden de obligation Nos. 05, 105, 115, leder grool f ÏOOO.welke obliga- tiën op 1° Januari 1011 aflosbaar /.iju gesteld ten Kantore van de firma VLA ER en KOL te Utrecht, en JAN KOL le Amsterdam, of wel ten kantore van den Penningmeester van het Hoogheemraadschap, den Heer J. M. VAN DER ROEST, te IJsselslein, tegen over gave dier obligation met de nog niet vervallen coupons, zullende daarop na dien dag geono verdere rente worden uitbetaald. Utrecht, den 5 November 1910. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, S. I.''CAMBIER VANNOOTEN, Dijkgraaf. U. H. VAN NOTTEN, Secretaris. Dijkgraaf en Hoogheemraden van den Lekdijk Benedendams en van den IJsseldam bren gen ter kennis van de Ingelanden, dat een af schrift der Rekening van de inkomsten en l'itgareu van het Hoogheemraadschap over het dienstjaar 19091910 gedurende veer tien dagen ter inzage zal voorliggen in het Dijk huis te Jaarsveld, van af Vrijdag den 35 November 1010. Utrecht, den 5 November 1910. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, S. L CAMBIER VAN NOOTEN, Dijkgraaf, U. H. VAN NOTTEN, Secretaris. Mevrouw VAN MARWIJK KOOY, huize Ma Retraite, Zeist, verlangt met Februari eene nette IVERKMEID, van den P. G. en boven de 25 jaar, gewend en bekwaam om zelfstandig te werken. ZAND ia. GEGARNEERDE HOEDEN. MODELHOEDEN. CHAPELLERIE. Baandag 21 Nov. 191rt, s mor gens ten 11 uur, zullen in Hótel „Willem- son" aan de Dorpsstraat te Zeist, in het openbaar worden geveild en verkocht Twee Burgerwoonhui zen te Zeist onder één dak, erf en grond, vóór- en achtertuin, aan de Ja gerslaan No. 30 en 30a. Elk groot 2 aren 10 centiaren. Elk verhuurd voor f 11.'s maands. Welke veiling zal geschieden ten overstaan van Notaris VAN DEN BERG, te Utrecht, bij wien biljetten en inlichtingen zyn te bekomen. Mevrouw v. DITZHUIJZEN te Baarn, vraagt met 1 Februari een bekwaam genegen huiswerk te verrichten en een net R, C. 2e Meisje, op do hoogte van naaien, mazen en strijken. Brieven met opgave van laatste betrekking en verlangd loon. Echt Victoriawater Onr Rt.flMNSTFIN HorlogerLangwtraat 42, Oroofete sorteering I' klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billik, vlug en goed. Telefoon later». SC. Omdat de zolders weer gaan kraken. BOEKEN van 90 voor 18 centen, van 130 voor 26 centen, van 125 voor 25 centen, enzoovoort. Alle Boeken tijdelijk 80 °0 Goedkooper. Minder dan voor f I.wordt niet geleverd. Zoekt spoedig uit, want het is tijdelijk. pulair geschreven met afb. 2 deelen, f 3, nu 60 ct. 34. l>r. F. llnvotli, Do Onderlijfsbreuken en behandeling, met afb., f 1.25 nu 25 ct. 35. Dr. Sanger, Groot Handboek der Ver loskunde, met afb. Standaardwerk, f 8.- nu f 1.60. "17. Dr. Bulder, De Bouw en inwendige organen van het Kinderlijk Lichaam, met gokl. afb., f 1.50 nu 30 ct. Proi. O. Liebrcicli, Groote Ency clopedie dor Therapie, de Meer, Herkenning en Genezing der Ziekten, Standaardwerk, 5 dn., f 27.25 nu f 5.45. 40. Dr. Le Boy, Plantentabellen, Sleutel tot de Flora van Nederland, f 2.- nu 40 ct. 42. A. J. Kiko, Magnetisme, Spiritisme en Spiritualisme, vele belangrijke opgaven, enz., f 2.90 nu 58 ct. 43. O. Pflelderer, Het Geloof aan God, f 1.25 nu 25 ct. 44. Zielkunde en Redeneerkunde, boek voor iedereen, f 1.25 nu 25 ct. 4 L Veertig uitgezochte Leerredenen van Dr. Maarten Luther, Groote keurige bundel f 5.- nu f 1.-. 49. Dr. J. L. Doedes, Encyclopedie der Christelijke Theologie, f 2.75 nu 55 ct, 50. J. J. v. Oosterzee, Tekstenrol op de Theologie des Nieuwen Verbonds, f2.25 nu 45 ct. 51. G. Ebers. De Keizer, 2 dln. f 5.50 nu f 1.10. 52. G. Ebers, Josua, f 3.25 nu 65 ct 53. G. Ebers, Serapis, f 3.25 nu 65 ct. 54. O. Ebers. Een Woord, f3,25 nu 65 ct. 55. A. E. Grolman, Beginselen van het Handteekenen, 40 Groote Platen, f8.-nuf 1.60. 56. Volledig Handboek tot het Ontwerpen on Bouwen van Scholen, met 15 Platen, f 4.90 nu 98 ct. 57. Gille Heringa Aardrijkskundig Woor denboek van Nederland, opgaven van de Ge meenten, Steden, Dorpen, Gehuchten, voorna me Buitenplaatsen enz., met vermelding waar ze gelogen zijn, f 3.50 nu 70 ct. 58. Kapt. l'ompe, Geschiedenis van on ze Nedorlandscho Overzeesche Bezittingen, f 2.60 nu 52 ct, 60. De Vaderlandsche Geschiedenis van af hot einde van den 80-jarigen Oorlog tot op onze dagen, groot werk met vele fraaie platen, 1 4.25 nu 85 ct 61. F. Harrison, Willem I, Prins van Oranje, geschiodk. verhaal, met inleiding van Prof P. J. Blok, f 2.50 nu 50 ct. 62. J. H. van Halen, Ons Voorgeslacht, groot werk, met gekleurde platen f 5.25 nu f 1.05. 63. Kapt. Selioeuiaker, Het verraad van Lombok, groote uitgaaf, versierd met 100 Portrotton, f 4.80 nu 96 cent. 64. Doornbos, Huisboek voor den Land man, Tweehonderd belangrijke onderwerpen op het gebied van Landbouw en Veeteelt, f 8,90 NIEUWE BOEKEN van 90 voor IS centen. Van 1J|0 voor 30 centen. Van 135 voor 33 eenten, enzoovoort. Binder <lan voor f 1.— wordt niet uit dezen uit. verkoop geleverd. Zoekt spoedig uit, want liet ls tijdelijk. Verkrijgbaar bij D. KOI.I.E. Bazaar van Goedkoope Boeken. Hang 98, te Rotterdam. Franco na ont vangst van Postwissel, waarop, behalve opgaaf der nummers, moet staan Tijdelijk. 1. Bevr. de la Rey's Omzwervingen en Beproevingen gedurande den Oorlog. Prijs f 0.90, nu 18 ct. 2. C. Honlgli. Liederen en Liedjes, keurige Dichtbundel, fl.30 nu 26 cL 3. Gedichten van Longfellow, e". a. in Hollandsch overgezet, f 1,25 nu 25 cL 4. Asbjörnsen. Uit het Land der Midder nachtzon, rijk geïll. Sprookjes, f 1.50 nu 30 ct. 5. Carroll, Avonturen in het Wonderland. Sprookjesboek met Platen, f 1.50 nu 30 ct. Stanly, Mijne Zwarte Metgezellen, avon tuurlijke Verhalen, f2.40 nu 48 ct. 8. v. Oyen, Theorie der Algebra, 2 d., f 4.50 nu 90 ct. 9. v. Oyen, Lessen in de Cijferkunde, 3 dln. f2.70 nu 54 ct. 10. v. Oyen, Theorie en Practijk der Meet kunde, 2 deelen. f5.40 nu f 1.08. 11. Joh. Blom, Gymnastiek voor Meisjes, met vele afb., 2 deelen, f2.40 nu 48 ct. 12. Beinaert «le Vos. Curieuze uitg. in oud-Holl. tekst, f 1,50 nu 30 ct 13. Generaal «Ie Wet, De strijd tusschen Boer en Brit, f2.90 nu 58 ct. 14. A. Seiner, Ervaringen van een Boeren strijder op het Slagveld van Afrika, f2.30 nu 46 ct. 15. De Ridders der IJzeren Zwaarden, groote Historische roman, f 2.90 nu 58 ct. 16. Koning tegen Wil en Dank, Hist, roman, fl.90 nu 38 ct. 17. De Weg naar Liefde, Boeiende roman, f 1.50 nu 30 cent. 19. De Elementen der Sociale Wetenschap pen. Vroeger f5.65 nu f 1.13. 20. H. Heiberg, Moerasdampen, 2 dln. f5.90 nu 11.18. 21. Alardyee, De Stad van den Zonneschijn, Oostersche roman, 2 dln., f5.50 nu fl.10. 22. De Rinaldo van het Noorden, 2 dln,, f 4.50 nu 90 ct. 23. HackliiiMler, Eene geschiedenis zon der naam, 2 deelen, f5 nu fl. 24. W. Helm burg, Voorhoen, Groote uit gaaf met Portret, f2.75 nu 55 ot. 25. K. lfaiiierling. De Koning van Sion. Groot Dichtwerk, f3 nu 60 ct. 26. Nic. Beets. Gedichten. Groote Keur bundel, verzameld door A. Beets, f2.60 nu 52 ct. 27. Dr. D. Lubaeli, Handboek tot de be ginselen dor Dierkunde, groot werk, met afb. f8.25 nu 65 ot. 28. Prol'. P. Ilartiug, De Zoogdieren, met vele afbeeld, f 4.50 nu 90 ct. 29. Prof. P. Harting, De Weekdieren, met vele afbeeld, f5.20 nu f 1.04. 30. Heugereld. Het Rundvee, groot Pracht werk met 88 gekleurde Platen, f30.15 nu f 6.03. 32. Ter Baar, Handboek voor Landbou wers en Paardenfokkers, met afb. f 1,50 nu 30 ct. 33. Arts Kuuing. Gezondheidsleer, Po- met J F. RIEM-VIS' Verpakte Zaden en Voeders. Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogel» 15 ct. Papegaaienvoeder35 Zevenzaad voor Wildzang10 Parkietenvoeder10 Voeder voor Ind. Vogel»16 Zoet Zomerraapzaad13 Ljjster- en Leeuwerikenvoeder, per kiloIS Luster- en Leeuwerikenvoeder, per kilo pakje35 Geparfumeerd gezuiverd Vogelzand 15 J. F. Bleu»—Vis' Kraclitoclitend- Toeder voor Hoenders, bevordert het eierleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met uaain en adres, men lette daarop 21/, *5 60 kilo. f 0.45 f 0.90 f 4,— f 7.35 Verkrijgbaar bij J. VAN GILDE KEN, alwaar Prijscourant grati» ver krijgbaar is; J. F. RIEM-VIS, Zaadhandel, N. Bolstr. 13, Deu Haag. 1 78 ct. 66. Elise v. Cal car. De Eedgenooton, Hist, roman 2 deelen f 4.50 nu 90 ct. 67. Keur uit Bildordijk's Dichtwerken. 2 deelen, f 2 50 nu 50 ct. 68. De Jonkvrouw van St.-Amaranthe, mo derne roman, 2 deelen, f 6 nu f l.^P- "0. De Beroemde Humoristische Werken van Clark Russell, De Bruid v/d. Zeeman, Hoe Jack zijn Hof maakte. Een zonderlinge Zeereis, 6 groote deelen, f 19.50 nu f 3.90. 71. W. J. Hofdijk. Een Kroou op 3 Eeuwen, Dramatisch Dichtwerk, f 1.60 nu 32 ct. 72. Servaas de Kruin e.a.. Nederland- sche-Italiaansche en Italiaansche-Nederlandsche Woordenboeken, 2 dln. f 4.25 nu 85 ct. 73. Dr. J. ten Brink, Literarische Schet sen en Kritieken, 3 bundels, f 7.60 nu f 1.52. 74. Volledige Werken van den Ouden Heer Smits, 5 deelen, f 15, nu f 3. 75. Dr. Boltzer, Studiën en Schetsen van Nederl. Letterkunde, f 2.50 nu 60 ct. 76. Wat belanghebbenden van de Ongeval lenwet behooren te weten. Practisch handboek f 1.60 nu 30 ct. 79. Prol. J. B. S. Ba 1 jon, Het Leven van Jezus. Groot folio met 15 platen f 15 nu f 3. 80. A. Plerson, De Orestio van Eschylus. Groote uitg. f 15 nu f 3. 81. Cath. F. v. Bees, Allen Schuldig. Verhaal voor Meisjes f 1 nu 20 ct. 82. Barie Soer, Bert Sanders. Verhaal voor Jongens f 1.50 nu 30 ct. 83. V. Loveling, Het Land der Verbeel ding, f 2,50 nu 50 ct. 84. Prof. Fronde, Desidorius Erasmus, zijn Leven on zijne Brieven, met aanteokenin* gen van J. H. Maronier, 2 deelen f 6.60 nu f 1.10. 85. Piet Fys, Lijden en Stryden der Voor trekkers in Natal, f 1.20 nu 24 ct. 86. Frayeourt, De Dorpspastoor f 1.50 nn 30 ct. 87. lleué Bazin, Donatienne. Een pracht- geschiedenis f 1.50 nu 30 ct. 88. Is. t. Hennes, Vonken en Vlammen. Humoristischo Schetsen f 1.90 nu 88 ct. 85. Vermakelijke Spraakkunst met grappige plaatjes f 1.25 nu 25 ct. 90. A. J. de Buil. Eene Erftante met nog 15 andere vortollingen 90 ct. nu 18 ct. 91. Verboden geluk, 2 dooien, f 5.60 nu f 1.10. 92. II. Kredius, Levensbeelden, novellen, f 1.50 nu 30 ct. 93. Kingsley, Stephanos, Bijbelsch Hist, verhaal, fl.80 nu 36 ct 94. P. Beertens, In do Branding, 2 dee len f5 nu f 1. 95. Era, Realistische Studiën, f 1 nu 20 ct. 96. v. Dnyl, Tien Dagen in Portugal, 2 deelen, f2 nu f0.40.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3