W°. 17». 9de Jaargang. Donderdag 17 November 1Q10- BUITENLAND. FEUILLETON. HA.NZEA. TEN. RTSCH DA ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoort f l.OO. Idem franco per poet- 1.50. ATzonderlijke nummers- O.OS. Doze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentifinmededeenngen enz.gelieve men vóór 11 uur I 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTI EN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel moer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitljotftling. Grooto lettors naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeoligo bvpali.i0u.. wi liet herhaald ad verteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattonde de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De constitutioneele crisis in Engeland. Met groote belangstelling werd iin geheel jGroot-Brittanmë tegen Dinsdag die opendag f van liet parlement tegemoet gezien, wijl men m deze zitting van de regeering definitieve mededeelingen verwachtte omtrent de door haar in verband met den politieleen toestand I te nemen maatregelen. De vele belangstel lenden zijn in hunne verwachting teleurge steld en de staat van zaken, die van den aanvang af al sporen van troebelheid ver toonde, is er door de pa riemen tszitting niet helderder, integendeel nog onzekerder op geworden. Nadat het parlement eerst door een „whip" der regeering op een beslissen de verklaring van den premier was voor- I bereid, beetle hel later dat Asquith pas I Woensdag het woord zou voeren. In werke lijkheid echter stelde Lloyd George voor om bij afwezigheid van den minister-president de ziitting te verdagen tot Donderdag. Bn daar de conservatieve leider Balfour in ver band met een door hem in Nottingham te houden rede tegen dien dtag, waarop nie mand had gerekend, bezwaar maakte, heeft de regeeriji'g er in toegestemd de zi'ttiing tot Vrijdag uiit te stellen. liet kabinet scheen dus geen bizonder groote haast te hebben 0111 lot een besluit te komen. Over de aanleidiaig daartoe liepen aïïer- I lei geruchten, waarvan liet al dan niet ge grond zijn moeilijk was na te gaan. In de wandelgangen werd erover gesproken, dat I er verschil van nieendng bestond tusschen den Koning en Asquith, hetgeen, indien het niet bijgelegd werd, tot aftreding van het kabinet inoest leiden. De Koning zou geen bindende waarborgen willen geven in den I vorm van benoeming van nieuwe pairs en I zondier deze kan de rcgecriuig niet lot nieu- I we verkiezingen overgaan. Mem heeft er I zich over verwonderd, dat Asquith niet in I het parlement is verschenen, te meer wijl hij I zijne aanvankelijk voorgenomen reis naar I Sandriaigham niet heeft gemaakt. Imtusschen zijn de conservatieven Dinsdag I in 't Iloogerhuis een slap voorwaarts gegaan. Lord Lansdowne heeft aangekondigd, dat hij I Woensdag aan het Iloogerhuis, dat door het I voorstel tot verdaging niet wordt getroffen, I zou voorstellen de regeering uit tc noodigen I hare veto-bilil in te dienen. Tevens loochende I Lansdowne het bericht dat de conferentie I schipbreuk had geleden op liet verzet der I unionistische peers tegen bepalingen omtrent I de hoogerliuishervorming, die Balfour aan- I vaard liad. Blijkens de motieven die Lord Lansdowne nader ontvouwd heeft en welke man vermeldt vindt onder de telegrammen l van hedenmorgen, bedoelt deze staatsman I daarmee te trachten of er nog een vergelijk kan worden getroffen, waarvoor echter de regeeirimg, denkende aan hot échec der veto- conferentie, met te vinden is. „Geen amen dementen" zegt de regooring en dit om schrijft weer scherper hare houding; pro j forma niettemin heeft de behandeling dor I veto-resolution in het Hoogerhuis plaats. Er bestaat aan conservatieve zijde weinig hoop bij de verkiezingen de meerderheid te behalenwel houdt men lnot voor mogelijk die liberalen iji Engeland nog een aantal mandaten af te nemen, waardoor As quith zelfs met de Ieren geen groote meer derheid zou hebben. Intusschen rekenen de Ieren mot de laatste mogelijkheid niet en vreezen zij juist dat de verkiezingen de libe ralen sterker en onafhankelijk van de Ieren zullen maken, iets wat ongetwijfeld die re- geering niet onaangenaam zou zijn. Vermindert echter de meerderheid der li beralen met een aantal stemmen, dan meent men dal het Asquith moreel onmogelijk zal zijn, zelfs met waarborgen door don Koning verschaft, liet Iloogerhuis veel kwaad te doen. Ook in de liberale partij wordt, be halve door hare heethoofden, niet op groote winsten gorekeaid. Daarmede vervalt voor de gematigden het eenige clement, hetwelk een prikkel tot de verkiezingen zou zijn, na melijk de hoop zich van dc Ieren los te maken. Ofschoon van het van groote over drijving getuigt, wanneer de Tory-pers, die vóór veertien dagen nog zwclgde in het „home rule", thans John Redmond den dic tator van Engeland noemt en verwacht, als of hij met de 200,000 pond sterling, welke hij in Amerika heeft verzameld, den geheelen Britschen staatsvorm onderst boven zal gooien, 'zoo 'blijft toch het feit bestaan, dat de Ieren op het oogenblik voor het libera lisme gevaarlijker zijn dan het Hoogerhuis 't was. „I>e kansen op ontbinding van het parle ment verminderen meer en meer", zoo luidde een bericht van gisterenmiddag. Hedenmor gen kwam er weer een bericht van tegen overgestelde strekking. Verschaft dc Koning, iin dit opzicht minder toeschietelijk dan zijn voorzaten, de verlangde waarborgen Sn den vorm van een pairs-creatie niet, dan is het eenige wal het ministerie overblijft: omtslag-aanvrage. In dat geval blijven niet temin de gevolgen dezelfde. Vrij zeker zal dan een der conservatieve leiders met de vorming van een nieuw ministerie worden beiast, doch, bij gebrek aan een meerderheid, eveneens door een ontbdraóittg moeten trach ten die te verkrijgen, waarop weinig kans bestaat. En zoo zou men weer voor hetzelfde dilemma komen te staan. Hoe kras ook het middel is eener vermeerdering van het aan tal pairs, op den diuur zal deze waarborg moeilijk kimmen gemist worden. België. Brussel, 16 Nov. Volgens de Patriote heeft de minister van justitie in een van de afdcclingen van de Kamer gezegd, dat de on derhandelingen over de nalatenschap van Leopold II voorloopig slechts zullen uit- loopcn op een overeenkomst met een der prinsessen. De minister bevestigde, dat een bedrag van meer dan 30 millioen in de na tionale bank gedeponeerd zal blijven, totdat de eischcn van de slaat op de koninklijke nalatenschap zijn vastgesteld. Frankrijk. Briand heeft in de Dinsdag gehouden ver gadering van den ministerraad, in groote lijnen nog altijd, de wetsontwerpen aangege ven, doe hij bezig is te ontwerpen, teneinde in de toekomst het stop zeiten van openbare diensten te voorkomen. Het zijn vijf ontwer pen ran wet, waarvan het eersite ten doel heeft regelen van collectieve geschillen op de spoorwegen. De minister-president meent dat te kunnen bereiken door arbitrage en permanente raden, waarin vertegenwoordigd zullen zijn de spoorweginaaschappijen en haar personeel. Volgens de bepalingen dier wet zal zal elke staking, elke poging daartoe of opwekking tot staking verboden zijn zoo lang de onderhandelingen hangende zijn. In geval dc scheidsrechterlijke uitspraak niet aangenomen wordt, zal er met tot staking overgegaan kunnen worden. De overige ontwerpen betreffen twee groe pen van openbare diensten: 1. de dienst der spoorwegen, die op de verdediging des lands van invloed is; 2. de diensten, die het alge meen belang, het functionneoren van het na tionale leven, de hygiëne of de openbare veiligheid ^betreffen. Wat don dienst der spoorwegen betreft, zul len er veranderingen in de legerwet van 1905 aangebracht worden, waardoor de re geering de bevoegdheid erlangt spoorweg mannen tot den dienst op te roepen, telkens wanneer dat noodig geacht wordt. Voor de overige diensten is het noodig dat het beginsel, uitgesproken in artikel 475 van het strafwetboek, paragraaf 12, dat aan de overhead het recht toekent tegelijkertijd voor werpen en personen op te roepen, tot nieuwe gevallen uitgebreid wordt. Artikel 475 voor ziet slechts het geval van algemeene rampen, ongevallen, wanordelijkheden, schipbreuken, overstroomingen of branden. Het nieuwe wetsontwerp wil tevens voorzien in het geval, dat staking der openbare diensten de alge meene veiligheid of welk ander algemeen be lang ook in gevaar bracht. Een ander ontwerp heeft ten doel op som mige punten de wet van 1845 op de spoor weg-politic te herzien en het vijfde ontwerp strekt om het plegen van sabotage onmogelijk te maken. Engeland. Londen, 1 6 N o v. De politieke toestand blijf» zeer onzeker. Volgens de „Globe" ver minderen de kansen op' een onmiddellijk be roep op het land meer en meer. De Koning is thans op weg van Sandringham naar Len den en komt omstreeks één uur te Londen aan, vanwaar hij vertrekt naar Marlborough House, waar een conferentie plaats vindt met Asquith en naar alle. waarschijnlijkheid ook met Balfour. Zijne Majesteit keert heden avond naar Sandringham terug. Londen, 16 Nov. Groote activiteit is In staatkundige kringen te bespeuren. Grey en andere ministers "brachten een bezoek aan Asquith. Het kabinet komt heden middag waarschijnlijk om half vier bijeen. Na het onderhoud tusschon den Koning en Asquith bracht Lord Knollys in den namiddag een kort bezoek aan Asquith. Londen, 16 Nov. De Koning ging naar Buckingham Palace en niet naar Marl- borough-IIouse. Hij onderhield zich ecnigen lijd met zijn particulieren secretaris Lord Knollys. Later werden belangrijke verklarin gen gewisseld tusschen den Koning en As quith, die niet naar het paleis is vertrokken. De Koning gebruikte den lunch met Ko ningin Alexandra en zal hedennamiddag op Buckingham Palace geheime raad houden. Londen, 16 No v. Asquith is even voor drie uur op Buckingham Palace aangekomen, ten einde met den Koning tc conferecren. Graaf Crewe kwam eveneens op het paleis en sloot zich bij de audiëntie aan. Asquith en Crewe gingen vervolgens met den Koning in raadkamer. De leiders d r oppositie met in begrip van Lansdowne, Salisbury en Curzon kwamen in Balfour's huis bijeen. De samen komst duurde een uur. Londen, 1 6 N o v. De kabinetsraad kwam hedenmiddag half vier bijeen. Asquith en Crewe verlieten Buckingham Palace om vier uur en reden vandaar naar dc vergade ring van den minisiterraad. Londen, 1 6 N o v. Officieel wordt mede gedeeld, dat de Koning, vergezeld van dc Koningin, een bezoek aan Indië hoopt L brengen, ten einde op 1 Januari 1912 tc Delhi een kroningsaudientic tc houden. Londen, 16 Nov. De ministerraad eindigde te 4 uur 20. Naar men veronderstelt, heeft de eerste minister Asquith in die vergadering aan zijn ambtgenoolcn inededeeling gedaan van den uitslag der audiëntie bij den Koning. Londen, 1 6 N o v. De Koning is te 4 uur 48 van Londen naar Sandringham vertrok ken Londen, 1 6 N o v. Bij de indiening zij ner resolutie in het Hoogerhuis deed lord Lansdowne uitkomen, dat een ontbinding van het Lagerhuis, 'die naar het heet onver wijld geschieden zal de behandeling van alle zaken in het parlement, met inbegrip van de financieele, de hervormingsmoties van lord Rosebery en het veto-ontwerp van de regee- fing voor onbepaalden tijd zal uitstallen. Lansdowne verklaarde dat wanneer zulks ge beurde dit een ernstige ramp zou zijn en te vens een lichtzinnige beleediging van het parlement. Hij wees met nadruk op de urgentie van de quaestie der hervorming van het Hooger huis en verklaarde, dat hij in het algemeen met dc voorstellen van lord Rosebery kan medegedaan. Lansdowne's partij is bereid middelen te beramen waardoor het verschil van meening tusschen llooger- en Lagerhuis op redelijke en zoo mogelijk vriendschappelijke wijze op gelost zou kunnen worden. Lansdowne vroeg waarom de regeering aan dit alles kortweg een einde maakt door overhaast het parle ment te ontbinden. De eenige grond daarvoor heet dat de veto-conferentie is mislukt. Alen heeft niet het recht om zich aan te matigen dat wijl deze conferentie mislukt is de gelegenheid aan het parlement moet ontnomen worden om deze geweldige vraagstukken te behan delen. De rcgecring behoorde in beide Hul zen hare voorstellen in te dienen. Lord Crewe gaf toe, dat de resolutie van Lansdowne onder de huidge omstandighe den geen onredelijke eisch is, maar hij legde er den nadruk op, dat hel mislukken van de conferentie had bewezen, dat het hopeloos is de kwestie door dit parlement te willen doen oplossen. Lord Crewe besloot met te zeggen, dat de veto-voorstellen van de regeering niet vijan dig zijn j-egens of onvereenigbaar met een hervorming van het Hoerenhuis. Maar hoe wel, zoowel aan het Huis als aan het land, vele jaren hervormingsvoorstellen waren on derworpen geweest, is er niets geschied. Het mislukken van de conferentie heeft aangetoond, dat het een hopelooze poging zou zijn te trachten de quaestie door dit par lement tï doen oplossen. Dal matigt Spr. zich niet aan, hij weet het. (Toejuichingen hij de ministerieelen). De reigcering is bereid het veto-ontwerp in te dienen bij het Huis,, dat het dan kan aannemen of verwerpen: de regeering kan echter niet in discussie treden over amen dementen. Het zou immers een dwaasheid zijn nogmaals in hot Huis al datgene te be spreken, wat reeds op de conferentie is be handeld. Daar lord Rosebery medegedeeld had, dat Qiij morgen zijn hervormings-resoluties zou indienen, zeide Lansdowne, dat het na de weigering van lord Crewe om amendemen ten te bespreken te betwijfelen viel of hot nog nut had het veto-ontwerp te behandelen, hij zou echter zijn medeleden omtrent deze zaak raadplegen, ofschoon het moedeüjk is voor dc Lords om een beslissing te nemen, voordat Asquith Vrijdag a.s. zijne verklaring heeft afgelegd. Na nog eenig verder debat werd do zitting verdaagd. Londen, 16 Nov. Lord Crewe heeft in antwoord op het besluit van Lord Lansdow ne gisteren telegrafisch medegedeeld, dat de regeering de vetowet hedenavond in het Hoogerhuis zou indienen. Lenden, 16 Nov. Crewe diende heden in hel Hoogerhuis de Parliament Bill in. Deze is in eerste leziing formeel aangenomen. Met het oog op de verklaring van Crewe, dat de regeering geen amendement op het wetsontwerp aanvaardt, is het mogelijk, dat ten slotte geen bespreking zal plaats hebben. Londen, 16 Nov. Men is overeengeko men, dat de tweede lezing van de Vetobill in het Hoogerhuis Maandag zal plaats hebben. Londen, 16 Nov. .Van de regeering •wordt nog steeds de bedoeling toegeschreven den Koning te adviseeren tot ontbinding van het parlement tegen 25 November. Italië. Bij het te Moncalien gesloten huwelijk tus schen prins Victor Napoleon Bpnaparte en prinses Clementine van BeJgië waren de ge tuigen de graaf van Salemi, markies Fer- réo de Comhiano, graaf Negri de Lamporo cn graaf Berlonc de Sambuy, allen Italia nen, krachtens 's lands wed die wil dat alle huwelijks-getuigen woonachtig zijn ter plaatse waar het huwelijk wordt voltrok ken. Na afloop der plechtigheid heeft de bur gemeester van Moncalieri aan den echtge noot als geschenk van hot gemeentebestuur een gouden penhouder aangeboden die den prins tevens gediend had om de huwelijks- acte te oederteekonen, terwijl aan prinses Clementine, dde er zeer gelukkig uitzag, door den magistraal een ruiker van orchi deeën werd aangeboden. Bij de kerkelijke huwelijksinzegening dio vervolgens plaats had, waren getuigen voor de prinses de hertog van Aosta, vertegen woordiger van den koning van Italië en de prins de Ligne, vertegenwoordiger van den koning van België. Voor prins Victor zijn broeder Louis Napoleon en prins Philip van Saksen Co burg Gotba. Onder hen die de huwelijks-iinzegenlng bijwoonden men had niemand anders uitgenoodigd dan de getuigon en dé familieleden zag men op de eerste rijen de koningin-weduwe Marge- retha van Italië, prinses Glolilde, moeder van prins Victor, prinses Laetitia, de gra vin van Vlaanderen, tante van prinses Cle mentine, den hertog van Aosta, dan hertog van Turijn, den hertog der Abruzzen, den hertog van Genua e.a. Na afloop der beide plechtigiteden had een lunch plaats van 11 couverts. Het nieuwe echtpaar heeft prachtige ge schenken ontvangen, terwijl volgens de dag bladen de paus door middel van den bis schop van Biclla aan prins Victor een eigen handig geschreven brief heeft doen over hand» gen, hetgeen misschien als een bewijs mag beschouwd worden, dat het opperhoofd der Kerk 't den prins niet zoo kwalijk neemt als de cl erica le Ik-ligische bladen, dat hij overeenkomstig Belgisch en Fransch rocht 95 DOOR RUDOLF HER ZOG. Robert Twersten bleef langen tijd naar bui len in de duisternis staren. Toen wendde hij zijn open gezicht naar Feldermann toe. „Neen, oude vriend, de quaestie ligt an ders. Ik kan je de verzekering geven, dat mijn vader over niets zoo gelukkig zal zijn als over den goeden afloop van mijn plan, zoo zelfs dat hij er onbewust op wacht. Nu niet dat hij juist aan déze zaak denkt, maar hij wacht op een bewijs, waaruit hem duide lijk zal blijken, dat ik voor goed alle ijdele drocmerijen lieb opgegeven en dat ik als een degelijk man naast hem kan staan. Naast hem! Daarop, daarop alléén wacht hij. Om veel te kunnen vergeten van het verleden en nog meer te hopen van de toekomst. Met die onwrikbare overtuiging wacht hij af. Vader en zoon moeten weder als gelijkwaardige mensehen tot elkander komen, nadat zij zoo lang in een cirkel om elkander zijn heenge gaan. Gelooft u niet, meneer Feldermann, dat dit doel eiken inzet waard is?" „Ik dank u wel, meneer Twcrsten," zeide Feldermann met warmte, „dat u mij uw ver trouwen waard hebt geacht. Ja ik begrijp uw beweegredenen nu zeer goed, en van harte wensch ik u toe, dat u moogt slagen." Tegen de verschansing geleund, drukten heide mannen elkaar de hand „U komt tegenwoordig als geregelde gast •bij de familie Vanheil aan huis, meneer Fel dermann," hernam Robert Twersten. „Zij zijn zulke bijzonder goede menschen, dat het mij altijd genoegen doet, als hun iets goeds te beurt valt." Dc ingenieur werd plotseling erg verlegen. .,Aan mijmij is daar veel goeds tc beurt gevallen. Ik heb in mijn hecle leven nooit zulke aangename uren doorgebracht als de avonduren daar aan huis. I k heb reden tol dankbaarheid." „Zulk een onderscheid maak' men bij de Vanheil's niet. Daar is alles wederkeerig." „Maar ikheb toch geen recht om te denken, dat mijn gezelschap aangenaam is. „Waarom niet? Trouwens," zeide Robert Twersten lachend, „u moet zelf eerst onder vinden of men u dat rcchit toekent." .,Dc oude mevrouwis altijd zeer wel willend voor me." „En de jonge? Ik spreek maar van één, omdat ik de welwillendheid van de ander gaarne voor mij alléén in beslag zou willen nemen." „Meneer Twerstenverzocht Felder mann. „Laten wij den naam van Erica niet in het gesprek mengen f „Ik hoop bonnen vier-cn-twintig uur den aanstaanden zwager van Erica tc zijn. Ik zal u dus wel niet behoeven te zoggen, dat haar wel en wee voor mij niet louter het onder werp van een praatje zijn. In haar huwelijk met een egoïst van het zuiverste water, heeft zij alleen maar het wee leeren kennen. Dat teedere, gevoelige schepseltje 1 Te meer wensch ik haar daarom een toekomst van onverwoestbaar geluk toe." „Bij dezen wensch sluit ik mij geheel aan," antwoordde Feldermann, terwijl hij diep ademhaalde. „Waarom „Omdat ik haar liefheb, meneer Twers ten Robert Twersten greep zijn hand. „Je be grijpt wat deze handdruk wil zeggen, Fel dermann?.. De ander hief het hoofd op. Een kleur van ontroering gleed over zijn gezicht. „Ja, Twerslenl" Toen de eerste morgenschemering als een trillende streep langs uen hemel gleed, za ten zij nog altijd bij elkaar, terwijl de naam Vanheil den grondtoon vormde van hun ge sprek. „Zij zullen door het tuiten van haar ooren niet hebben kunnen slapen," zeide Twersten, „zoo vaak hebben wij haar naam genoemd. Nu zullen wij ook in héér naam aan bet werk gaanl De dag breekt aan. Wij zullen de heeren laten wekken en intusschcn zelf een gezond koud stortbad nemen. Tot weerziens, in het huis der Vanheil's, na den strijd I" Robert Twersten was gelijktijdig met de Russische heeren wederom aan dek. Zij gingen de nauwkeurigheid van het logtoestel na, namen het koienverbruik op, onderzoch ten den toestand der machines cn gingen daarna ontbijten. Helgoland was met een groote bocht omgevaren en het schip zette nu weer koers naar den mond van de Elbe. De vuurtoren kwam in zicht. Bij den boeg staande, sloeg de Rus het instoomen gade. „Hebt u ook opgemerkt, meneer Twersten, dat het schip, oogenschijnlijk zonder reden, den neus wal diep in het water steekt? Dat is jammer Robert Twersten haalde plotseling een krant te voorschijn. „Wil Uw Excellentie mij niet kwalijk nemen, dat ik door een on aangenaam bericht het heerlijke morgenuur moet bederven. Dit is het middagblad van de Hamburger Zeitung van gistecen, waarin de R e u l e r-telegrammen staan. Ik heb het gekocht, toen wij in den namiddag aan boord gingen. Ik had eerst vannacht gelegenheid het blad in te zien en vond er toen tot mijn leedwezen dit bericht in." De Rus had zijn hand reeds uitgestoken. Hij nam de courant aan en begon tc lezen. Een vloek kwam over zijn lippen. „13 April, Admiraal Togo heeft het Russi sche eskader door een schijnaanval uit dc haven van Port-Arthur gelokt, nadat hij ge durende den nacht in de kocrslinic strooi- mijncn had laten leggen. Het Russische pantserschip „Pctropalowski" vloog in de lucht door het stooten op zulk een mijn. Ad miraal Makarof cn dc veldslagenschilder We- restschagin, die aan boord was, vonden, met 576 man, den dood in de golven. De haven is zoo goed als versperd. Er heerscht diepe verslagenheid." „Heilig Rusland het wordt ernstig!" „U moet u niet laten ontmoedigen, Excel lentie. Zoodra dc Oostzeevloot kan uitva ren „Ja, zoodra zij kan uitvaren!Dat zal nog heel wat moeite kosten 1" „Van des te meer belang is het, schepen tc krijgen, voornamelijk van dc klasse van de „Hammonia". Ik bedoel, vóórdat de eige naars van die schepen in staat zijn profijt te trekken van dit belangrijke bericht." „Ja, maar dit bericht komt uit de groote leugenfnbriek Shanghai. Vooralsnog ont breekt de bevestiging." „Misschien is er voor Uw Excellentie een telegram in het hotel. Ik zal wel niet be hoeven te zeggen, dat ik mij gebonden blijf rekenen aan den overeengekomen prijs. La ten we zeggen tot vanavond, Excellentie 1" De Rus keek zenuwachtig op zijn horloge. „Het duurt nog drie uur, voordat wij in Hamburg zijn," zeide hij met een gesmoor- den vloek. „Tegen den middag zullen wij aankomen zie maar eens hoe flink de „Hammonia loopt." De Rus groette cn ging met zijn gezelschap naar het rooksalon. De courant nam hij mede. De heeren kwamen niet meer tc voor schijn. voordat hot schip de haven van Ham burg binnenliep. „Verlangt Uw Excellentie, dat ik meerijd naar het hotel, en daar uw verdere beschik kingen afwacht?" „Dat had ik u juist willen vragen, meneer 1 wersten. Er is niet veel tijd meer over. Langs den koristen weg reden zij daarop naar het hotel. Robert Twersten had een half uur in de leeskamer doorgebracht, toen hem verzocht werd boven le komen. „Het is niet zoo erg, meneer Twersten. Eén schip meer of minder beleckcnt, Godc zij dank, voor het machtige Rusland weinig. Evenwel heeft het telegram, dat ik hier vonu, mij de order gebracht om, als de proeftocht bevredigend afliep, dc zaak met u af tc doen." „Zou Uw Excellentie zich dan de moeite willen geven naar mijn kantoor te gaan? De papieren liggen daar gereed." Wordt vtr.volgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1