H. P. „DE HERTEKOP", "ZE Heeren Mode-Magazijn JOH. F. GöTHE, Nederlandsche Centraal Spoarweg-Maatschappij. GLAS-JALOUSIEEN. Ingezonden Stukken. ADVERTENTIËN. 188 ARNHEMSCHEWEG, AMERSFOORT. Gunstig gelegen. Wandelingen in eigen Sparren- en andere bosschen. BBSBHBBBBBHBBBHBHBBBBBHHBglSBHH Geen tocht doch uitstekende Ventilatie door b Firma VAN DER WANT C°., Hemdenmaker. AANGEKOMEN Speciale artikelen voor het St Nicolaasfeest- Alle artikelen worden voor deze gele genheid in gekleurd carton verpakt. zooveel mogelijk kiezers te winnen. Vandaar dat men, behalve socialist, ook democraat was, daar men den volksinvloed wenschte uit te breiden in den meest ruimen zin. Deze leer leidde tot slichting der soc. dem. partij. Spr. ontwikkelt de beginselen waarop deze partij steunt, n.l. lo. de meerwaarde-theorie, 2o. de leer van den klassenstrijd, 3o. de cri sis-theorie, lo. het historisch materialisme. Daarna wijst hij op den strijd, die is ont brand tusschen marxisten, die star aan de leer van Marx vasthouden, en revisionisten, die rekenen met de omstandigheden. In ons land gaf dat verschil aanleiding tot stichting der S. D. P. naast de S. D. A. P. De mokercritiek der soc.-dem. is niet zon der invloed gebleven op de burgerlijke par tijen. Ze heelt geleid tot de vraag of het dogmatisch liberalisme niet herziening be hoefde. En dit heeft als van zelf aanleiding gegeven tot een nieuwe richting, die, zon der prijsgeving van het vrijheidsbeginsel, toch den staat meer wil laten doen dan de fensie en justitie behartigen. De leer dei- moderne staatsinmenging ontstond, welke spr. een volgend maal zal behandelen. Morgen is de apotheek van den heer v. d. Bovenkamp (Utr. straat) geopend. De predikbeurten te Amersfoort zijn op Zondag 27 November als volgt: Evang. Lulhersche Kerk. Voorin. 10£ uur: Dr. H. J. Toxopeüs. Rcmonslrantsche Kerk. Voorin. 10i uur: Ds. J. II. W. Bisschop Boeie, te Groningen. Gereformeerde Kerk. (Langegrachit.) Voorin. 10 uur: Ds. Donner. 's Avonds 5£ uur: Ds. Donner. Woensdag 30 November. 's Avonds 7i uur: Ds. Donner. Gemeenschappelijke dienst. Gereformeerde Kerk. (Zuidsingel.) Vooral10 uur: Ds. Teerdnk. 's Avonds 5£ uur: Ds. Teerink. Woensdag 30 November. 's Avonds 7£ uur, zie G-emf. Kerk, Lange- gracht. Vrije Gereformeerde Gemeente. Vooral. 9i uur, de heer C. W. M. Eigeman, van Achterberg bij Rhenen. 's Avonds 5 uur, de heer C. W. M. Eige man. Chr. Gereformeerde Gemeente. Lokaal „De Zaaier". Voorai. 9J uur: Godsdienstoefening, 's Avonds 51 uur: Godsdienstoefening. Woensdag 30 November. 's Avonds 7 uur: Ds. J. v. d. Vegt, van Har derwijk. Hersteld Apostolische Gemeente. In de Eenheid der Apostelen. Gebouw Eben-Haëzer, Muurhuizen 113. Voorin. 10 uur: Godsdienstoefening, 's Namiddags 41 uur: Godsdienstoefening. Burgerlijk* Stand. van 18 tot 25 November 1910. Geboren: Hendrik, z. van Willem Bar- ten en Maria Jacoba de Groot. Johanna ELisabetha, d. van Johan Fredrich Broekhui zen en Johanna Geertruida Scheerder. Ma- rinus Adrianus Rijk, z. van Jan Hendriksen en Maria Adriana Rijkje van der Hilst. Geertruida Alida Johanna, d. van Evert Kool en Alida Johanna van Dijl. Jacobus Wilhel mus, z. van Tlieodorus Weevers en Cornelia Jean nette de Graaff. Ondertrouwd: Peter van den IToek en Maria van Dijkhuizen. Petrus de Roo en Margrietha Hendrika van de Pol. Getrouwd: Johannes, van de Werke en Dorothea Eleonora Korthof. Adrianus Pe trus Weissehcr en Johanna Maria Schoon- der woerd. Overleden: Jan van Hoeijen, 44 j., eebtg. van Ilendrika van As. Peter van den Heuvel, 05 j., echtg. van Catrina Korndewal. Cornells Theodoras Zegwaard, 6 m. Anna Cornelia Timmers, 53 j., echtg. van Hendrik van Gastol. Opgave van de Vereeniging „Handel en Nijverheid" van personen, die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 16. tot en met den 22. November 1910. GEVESTIGD A. Giisbertsen, van Rotterdam Daar Konings straat 115. J. van Eok, van Den Haag naar Soesterweg 32. II. J. van Tintelen, van Den Haag naar Alde- gendestraat 87. J. van Tintelen, van Den Haag naar Aldegonde- straat 87. W. H. Broekhuizen, van Tiel naar Utrechtsche- weg 109. A. J. A. W. Veldkamp, van Tiel naar Utrecht- scheweg 109. D. Wolvetang, van Driebergen naar Arnhemscbe- straat 19. C. J. Out, van Kaz. Ber. Wapens naar Kroon tjesmolen 11. T. Bakker, echtg. van C. J. Out, van Zwolle naar Kroontjesmolen 11. J. H. Post, van Utrecht naar Nieuweweg 5. J. M. Drost, van Rhenen naar Beekesteinsche- laan 48. J. B. Jansen, van Rhenen naar Beekesteinsche- laati 48. P, Bockweg, van Amsterdam naar Langestraat 14. W. vom Lehn, van Arnhem naar Paternoster- steeg 3. L. H. Huidekoper, van Laren naar Arnhemsche- weg 138. C. M. lluidekopcr, van Laren naar Arnhemsche- weg 138. C. V. Janssens, van Leusden naar Kampstr. 20. II. van Oostenbrugge, van Soest naar Arnfaem- scheweg 125. C. Kouveld, wed. P. G. Donk, van Maarssen naar Arnhcmscheweg 98. G. E. P. Hackenbroek, van Utrecht naar Johan van Oldenbarneveldlaan 44. L. van Eijkelcnburg, van Ede naar Soesterweg 35. E. Broekman, van Nijmegen naar Aldegonde- straat 12. J. van der Spaa, van Amsterdam naar Lcusder- weg 34. G. W. Skene, van Stad Doettnchem naar Utr. weg 137. H. Wanningen, van Smilde naar Utrechtsche- weg 137. J. J. Jannette, van Leusden naar Westerlaan 18. W. J. van Beek, van Landsmeer naar Utrecht- scheweg 137. J. Mulder, van Groningen naar Utrecbtscheweg 119. J. H. van Dijkhuizen, van Nunspeet (Ermelo) naar Kampstraat 21. VERTROKKEN. E. A. Claus, van Arnherascheweg 160 naar Leus den. D. Bakkenes, van St. Annaslraat 9 naar Barne- veld. E. ten Hoven, van Utrechtscheweg 6 naar Bar- neveld. S. Timmerman, van Hoogeweg 104 naar Hoeve laken. A. Ouwerkerk, van Moolerstraat 6 naar Nijmegen. M. C. Bosman, van Muurhuizen 143 naar Amster dam. G. Gramsma, vau Langestraat 57 naar Leeuwar den. C. C. Bijleveld, van Amhemscheweg 24 naar Utrecht. J. Levi son, wed. P. Beesemer, van Groenmarkt 4 naar Amsterdam. M. Levison, van Groenmarkt 4 naar Amsterdam. P. 11. B. Beernink, van Langestraat 119 naar Den Haag. A. H. J. Covers, van Langestraat 119 naar Apel doorn. M. van Soesl, van Langestraat 34 naar Apel doorn. G. Kaas, van Biocmcndalschestraat 27 naar Hoog land. D. van de Boom, van Nieuwslraal 2 naar Hoog land. J. M. Snel, van Aldcgondestraat 5 naar Amster dam. R. S. Willing, van Lange Beekstraat 8 naar Wolf- hezen gem. Doornwerd. M. J. Goemans, van Lavendelstraat 8 naar Am sterdam. J. A. J. Rhcde van der Kloot, echtg. van J. C. Wagner, van Zuidsingel 43 naar Den Haag. H. van Issenhoven, van Aldegondestraat 28 naar Leusden. J. Diters, van Paulus Buislaan 5 naar De Bilt. A. C. Veenendaal, van Amhemscheweg 81 naar Charlois. M. J. A. van der Last, van Johan van Oldenbar neveldlaan 1 naar Rotterdam. R. Bezaan, van Parallelweg 26 naar Den Haag. W. D. Huisken, van Stellingwerfstraat 26 naar Katwijk aan Zee. B. Jasink, van Van Campenlaan 7 naar Gronin ger. C. Plemper van Balen, wed. van J. Plemper van Balen, van Van Campenlaan 7 naar Groningen. A. C. van Ginkcl, van Van Campenlaan 7 naar Groningen. A. A. van Ooyen, v?n Amhemscheweg 40 naar Scherpenz set A. Posthumus, wed. van S. Smeding, van Van Persijnstraat 2 naar Leeuwarden. J. Mertz, van Bolderstraat 62 naar Leeuwarden. J. M. Schoonderwoerd, van Aldegondestraat 22 paar Arnhem. Telegrafisch Weerbericht. Na*" waarnemingen in don morgep van 26 November 1910. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bilt Hoogste stand 768.9 te Hal, 755.0 te Horta. Verwacht tot den avond van 27 Nov. Toen. W. to-t Z. wind, toenemende bewol king, mogelijk regen. Stijgilnig van tempera tuur. Marktberichten. Amersfoort, 25 Nov. Op e he.'en gehou den weekmarkt besteedde men jvooi aard appelen f 2.50 A 8.Appelen 4. a 9. Peren f 5.— k 10.— per 11.L., Hoendereieren f 8.50 k 10. - per 100 stuks. Boter f 1.30 k 1 45 per K.G. Kippen f 0.80 k 1.30, Kuikens f 1.k 1.50, Piepkuikens f 0.60 k 1.Een den f 0.80 :Y 1.10. Hazen f 1.60 k 2.20, Wilde konijnen f 0.50 iY 0.60, Tamme konijnen f 0.8) A l.èO per stuk, Duiven 0.50 k 0.70 per paar Magere Varkonb 1 Zeugen f Biggen f 8.k 12.50. Bruineeieren f 0.0.Jonge Eenden f 1.— k 1.25. Aangevoerd waren: 110 heet. Appelen29 heet. Peren, 150 hoot. Zandaardappelen; 8000 stuks Hoendereieren. 700 kilo Grasboter stuks Vee, Vetto Varkens, 10 Magere Var kens. 400 Biggen en Zeugen. Marktbericht van 25 Nov. 1910 van den Nederlandsche Centrale Botermijn te Amersfoort Gisteren werden aangevoerd op de Mijn Gezouten Ongezouten 3100 K.G. 3575 K.G.. f 1.37 Hoogste prijs f 1-38 - 1.29 Laagste prijs - 1.30 - 1.33 Middel prijs - 1-34 Weekoverzicht der Amsterdamsche beurs. De Amerikaansche markt. Wall- stree' had gedurende de afgeloopen week een geheel ander aanzien dan in de daaraan voorafgaande. De stemming was over het algemeen matter, terwijl de handel zich meer en meer bepaalde tot transacties tus schen beroepshandelaars. Het publiek kan blijkbaar geen afstand doen van het heer- schende wantrouwen. liet begroet elke nieu we mededeeling met weer grootere terug houdendheid. Daarbij kwam, dat de finan ciers, welke in de vorige weken door hun steun de markt nog steeds in opgewekten toon konden houden, zich thans eveneens meerendeels op den achtergrond hielden, waardoor de handel nog meer aan belang rijkheid verloor. Het schijnt, dat alleen de Morgan-groep de markt blijft steunen, maar deze is toch niet in staat onder de tegen woordige omstandigheden een hausse-cam pagne aan te vangen. Toch kreeg de stemming deze week niet een bepaald flauw karakter. Op het eind der vorige week kwam een krachtige verbe tering tot stand en het zijn deze avansen, welke in den loop der dagen door afbrokke ling verloren gingen. Een daling kan men zulks niet noemen. Niettemin waren er verscheidene momen ten, dat de stemming wel een zeer zwak uiterlijk vertoonde. Enkele berichten had den een zoo groot en toevloed van verkoop orders tengevolge, dat de markt degelijk een flauw karakter aannam. Echter was zulks steeds tijdelijk en volgde op de reactie meestal weer een flink herstel. De factoren, welke het ongunstige resultaat van deze week tengevolge gehad hebben, zijn van verschillenden aard. De belangrijkste daaronder zullen wij hier in het kort memo- reeren. Van veel invloed vooral was het eenige malen herhaalde gerucht, dat eenige spoorwegondernemingen haar dividend zul len verlagen. Terecht is men daan-oor in Wallstreet bevreesd, omdat men kan ver wachten, dat eenige directies dit middel zul len t" baat nemen om op dc Interstate Com merce Commission indruk te maken. Het wordt echter reeds in breeden kring waar schijnlijk geacht, dat de Commission aan de verlangens der spoorwegdirecties een heel eind zal tegemoet komen, aangezien inder daad gebleken is, dat tal van ondernemin gen door de loonsverhoogingen een zoodani ge winstvermindering te boeken hebben, dat verhooging harer inkomsten noodzakelijk ge- achJ moet worden. Een tweede ongunstige factor waren de ge ruchten betreffende nieuwe emissies. Met name voor de Chesapeake en Ohio wordt volgens deze geruchten, een groote bondsuit- gifie -voorbereid. In verkind daarmede brengt men het feit, dat Hawleywaarden eenige malen tegen een veldwinnende daling krachtig gesteund werden. Naar men be weer» zou de opbrengst dier bondsemissie moeten dienen voor verdere uitbreiding van h.4 Hawley-gebied, dus voor aankoop van nieuwe shares voor controle. Men vreest echter, dat de geldmarkt zulk een beroep niet kan velen, of wellicht koestert men nog meer de vrees, dat een gunstige ontvangst van de Ghesapeake-cmissie dadelijk meer geldaanvragen zal doen loskomen. Want de geMmark' verkeert eigenlijk in uitstekende conditie. Zoowel op langen als korten ter mijn is geld ruim verkrijgbaar. Ecndaagsch geld daalde tol 2\ Toch evenwel heeft zulks nog geen invloed gehad op de vraag naar beleggingsfondsen. Men koesterde de verwachting, dat het goedkoopte gekl dadelijk een groot aantal koopers van bonds in de markt zou brengen. Doch daarvan is zoo goed als niets te bespeuren en dat heeft waarschijnlijk de menschen ook bevreesd ge maakt voor de aangekondigde nieuwe emis sies. De gunstige berichten betreffende den eco- noir ischen toestand des lands blijven aanhou den. Zoo werd o.m. medegedeeld dat in den mar.ifacturenhandel een flinke opleving viel te constateeren. De vraag in de detailbran che ging goed vooruit, hetgeen op toenemen de welvaart van het volk wijst. Ook de grootindustrieën rapporleeren telkens kleine verbeteringen. Een voor den inetaalhandel opwekkend verschijnsel is de vaste tendenz der prijzen. Koper steeg eenige punten en zal vermoedelijk nog wel verder vooruitgaan, nu uit Londen weer een nieuwe verheffing geseind werd. In de ijzerindustrie zijn de vooruitzichten eveneens bevredigend, al kon het zeker beter wezen. De laatste dag ter Amsterdamsche beurze was stil naar aanleiding van het feit, dat de New-Yorksche beurs Donderdag ter gelegen heid van Thankgivingsday gesloten was. De koersen van deze en de vorige week wijzen heel weinig aan. Staatsfondsen. Op de geldmarkt viel een verdere verruiming van geld waar te nemen, die overal in den lande verbazing wekte. Prolongatie daalde tot 3^ een prijs waaraan men ganschelijk ontwend was. Men kon het echter niet aan de koersen van Hol- tandsche staatsfondsen bemerken, want in- plaais van een vaste tendenz aan den dag te leggen, bewogen zij zich in dalende richting. Alleen die 3 certificaten gingen iets vooruit. Tn Portugeezen was eenige handel tot bijna onveranderde prijzen. Die belangstelling ver minderde geleidelijk. Ook in Russen ging be duidend minder om. Op sommige diagen was de handel om zoo te zeggen bladstil. Voor andere Europeesche soorten valt niels bijzonders op te merken. Alleen Server wa ren eenige keeren gezocht voor hoogeren prijs. Giineezen en Japaneezen waren verlaten. Hetzelfde geldt voor de meeste Amerikaan sche fondsen. Columbïanen lager, Chilemen met vaste tendenz, evenals Uruguay en Vene zuela. Peruanen aanvankelijk vast, lager aangeboden. De Cultuurmarkt. De tendenz in deze afdecling was onzeker, helde over het algemeen naar den flauwen kant. De handel was echter zeer beperkt, waardoor groote koersfluctuaties voorkomen werden. Het publiek gevoelt zich niet op zijn ge mak. Schoorvoetend komt het met fonds aan de markt en dat juist veroorzaakt de onaan gename stemming van hel oogenblik. Zij is niet flauw en toch drukt het gevoel van een mogelijke inzinking. Enkele aandeelen eindigen deze week met een paar procent koersverlies, terwijl een en kel fonds daarentegen een klein avans be haalde. Tegenover de ongunstige verwach tingen, vindt men echter nog verscheidene menschen, die ccn optimistische meening ver dedigen. De M ij n m a r k t. Voor mij «waarden is de belangstelling beduidend toegenomen On der aanvoering van Redjaivgs en Ketahoens bewogen de koersen van nog eenige andere Indische mijnaandcclen zich krachtig in stij gende richting, zoodat aan het einde der week een aantal flinke avansen zouden te vermelden geweest zijn, indien inmiddels niet weer een reactie ingetreden ware, zoodat al leen de hoofdsoorten nog met een voordeelig saldo sluiten. Echter is de toestand in dezen hoek veel aangenamer geworden en de kans bestaat, dat in een der volgende dagen de rij zing weer wordt opgevat. De Petroleummarkt. Met uitzon dering van het begin kenmerkte deze week zich voor de olieaandeelenmarkt door een flauwe stemming. Het publiek komt voort durend weer met fonds aan de markt en het heeft er allen schijn van, gelijk wij meerma len hebben doen uitkomen, dat de daling zich nog verder zal voortzetten. De R u b b e r m a r k t. De veelbelovende houding der vorige week ging bijna geheel verloren. Dc vaste tendenz was niet vol te houden, hoe,zeer belanghebbenden zich ook moeite gaven. Het was o. i. wel vooruit te zeggen, dat in den tegenwoordigen tijd een relletje in rubbers geen opgang kon maken. De Tabaks markt. Deze afdeeling legt een voor de omstandigheden opmerke lijke vaste stemming aan den dag. Er open baart zioh telkens na winstrealisatiën weer nieuwe vraag, hetgeen voor heden een be langrijk nieuw avans te rapporteeren geeft De vooruitzichten laten zich aldus uitste kend aanzien. A. C. E. Co. Het opnemen van ingezonden stukken oeteekent geenszins dat de Redactie met den inhoud instemt. De copie wordt aan den inzender niet teruggegeven. Het toerisme in Nederland. In de „Revue Internationale de l'lndustrie, du Commerce et de l'AgricuHurc" van 20 Nov. jl. komt onder bovenstaand opschrift een artikel voor van de hand van den heer Max Nansey, dat van groote waardeering van de werkzaamheid van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, ge tuigt, en waaraan wij het volgende ontleenen: De deelneming van den Algemeenen Nederland- schcn Wielrijders-Bond, Toeristenbond voor Neder land, aan de Brusselscbe tentoonstelling, in het „Palais du Génie civil el de la Route", heeft een interessante bijdrage geleverd op het gebied van het toerisme, in het bijzonder wat het wegvraag- sluk in Nederland aangaat. De stand van dezen Bond geeft een tcekenendèn indruk van de acti viteit van den A. N. W. B. Met midden van den wand, waartegen de A. N. W. B. exposeerde, was gedeeltelijk ingenomen door een lijst, omsluitende de opgeplakte bladen van den Atlas, welke door dezen Bond is ontworpen en wordt uitgegeven. Men vindt er de kei-, klin ker-, grint- en zandwegen op aangegeven in de ge bruikelijke kleuren rood, groen en geel, waardoor de hoofdroutes gemakkelijk te onderschelden zijn. Door verschillende andere aanwijzingen (kanalen, bruggen, molens, wegwijzers, welke de routes aan geven, enz.), wordt de oriënteering zeer vergemak kelijkt, zoodat het voor ieder, die zich in het kaart- lecren geoefend heeft, onmogelijk is geworden, zich in den weg te vergissen. Rondom deze kaart bevindt zich een serie illu straties, welke gereproduceerd zijn naar de prach tige, artistieke uitgave „Ons Eigen Land". Dit werk waarvan de uitgave in 1908 begonnen is, ter her denking van de geschiedenis en de activiteit van den A. N. "W. B., bij gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan, en hetwelk over eenigen tijd voltooid zal zijn, bevat een groot aantal heliogravures van stads gezichten, landschappen, enz.; het vormt een rijk geïllustreerde gids voor het toerisme. Van de tal rijke afbeeldingen in „Ons Eigen Land" hseft men Voor de tentoonstelling te Brussel slechts die ge- koezen, welke zich het best cr toe eigenden, om te doen uitkomen wat voor het toerisme middel en doel tegelijk is: de weg. Tegen den wand bevinden zich verder een mo del van de bordjes „Rechts houden" en „Rijwiel pad". Eerstgenoemde bordjes zijn geëmailleerd en dienen om de nienschen, telkenmale wanneer zij ze passeeren, eraan te herinneren, dat rechtshou- den dient om de verkeersveiligheid te bevorde ren; zij worden door den Bond grutis uitgereikt aan de betrokken gemeentebesturen. Het laaUtge- nomde bordje dient om de rijwielpadenover eenkomstig de bepalingen in de Motor- en Rijwiel- wet, te beschermen tegen misbruik en beschadiging. Aan elke zijde van bet middengedeelte zijn ge rangschikt verschillende opschriften, welke men ontmoet op de wegen in Nederland, met aanwij zingen van de betrekkelijke voorschriften voor rij wielen en motorrijtuigen. Aan weerszijden, iets meer naar voren, zien wij een wegwijzer en een waarschuwingsbord van den Bond; de wegwijzer is voorzien van een speciaal bordje voor het snel verkeer, aangevende de internationale routes. Deze speciale bordjets stellen den automobilist in Je gele genheid, zonder te.stoppen, zich te vergewissen van de route, welke gevolgd moet worden. Op een tafel, geplaatst over de geheele lengte van den stand, hebben de verschillende Bondauit- gaven, welke in nauw verband stnun met het weg- vraagstuk, een plaats gevonden. Deze zijn: lo. De reiswijzer, die een beschrijving der rou tes van plaats tot plaats geeft, zoowel voor groote als voor kleine tochten; 2o. Een aantal brochures over wegenaanleg en verbetering: „Onze wegen, in verband met het We gencongres te Parijs", „Stofbestrijding". „Het onder houd van grintwegen en hel leggen van klinkcr- paardenpaden", „Het voorkomen van het vernielen der wegen", enz. 3o. Eenige diagrammen, verkregen bij de te De venter genomen proeven van trekkracht op wegeu van verschillende soort, en een rapport voor het 2e Wegencongres. Als versiering van den stand werden gebruikt eenige voorwerpen, als de automoblelplaquettc, het Bondsinsigne, wimpels, enz. Alles te zamen genomen, vormde deze stand een klein museum van den weg in Nederland. Dc In stallatie, welke te danken is aan de Wegencommia- sie van den Bond, getuigde van den goeden smaak en van de bevoegdheid en toewijding der deskun dige leden, wier president is de heer L. C. Steffe- laar, schrijver van gewaardeerde studies op het gebied van wegentechniek. Dank zij de werkzaamheid van deze commissie, neemt het wegvraagstuk een groote plaats in do taak van den Toeristenbond voor Nederland ln, die ook ten aanzien van verscheidene andere on derdeden van het toerisme niet minder actief op treedt, en daarom met het volste recht een groot gedeelte van den modernen vooruitgang der ont wikkeling en vervolmaking van de wegen en het verkeer al zijn werk mag opeischen. Het verheugt ons zeer, dat in een buitenlandsch blad met zooveel waardecring over den Bond ge schreven wordt. Moge het hiervoren meegedeelde er toe bijdragendat ook onze landgenooten in steeds grooteren getale hufnne belangstelling en steun aan den Bond geven. Op de dagen dat er gedurende deze maand vliegdemon- stratics te SOESTERBERG worden gehouden, zullen onder staande extra-treinen loopen: Op ZONDAG Van Amersfoort (Centraalstation) naar Soesterberg vertrek 1.20 en 1.58. Van Soesterberg naar Amersfoort vertrek 4.10 en 4.30. Op WERKDAGEN Van Soesterberg naar Amersfoort vertrek 4.30. Gelegenheid voor Officiers- en andere Tafels, Bruidspartijen, Vergaderingen, enz. Amersfoortsche Spiegel- en Venslerglashandel. b Arnhemschestraat. Amerafoort. N BOEK- EN KUNSTORUKKERIJ, - m VAN PERSIJNSTRAAT. AMERSFOORT. Levering van DRUKWERK op elk gebied, in Moderne uitvoering Dassen, Handschoenen, Foulards. Searfs en gekleurde Zakdoeken, voor Ilnmes en lleeren. Wandelstokken, Rijzweepen enz.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3