W\ SOS. 9d* Jaargaag. Donderdag 15 December 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. ANNIE'S VERLOF. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Dozo Courant versehtynt dagcMJks, dagen. behalve op Zon- en Feest- Adverteniittnmededeenngen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zanden. Uitggvsrs: VALKHOFF C». Utreohtschostraat 1. Intercomm. Telophoonnummer 66. PRUS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel moer - Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bodrijf bestaan zeer voordeelige bepalingo.. ivt het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eeue circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. A.an hen, die met 1 Januari a. s. op dit blad inteekenen, •worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen -verschijnen, kos teloos toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester vau Amersfoort, Gelet op de aanschrijving van den Commissaris der Koningin in deze provincie d.d. 7 December 1910, 4e afd., no. 6610/4483; brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het, met het oog op de omstandigheid, dat het mond en klauwzeer zich in de naburige Rijken uitbreidt en zelfs een dreigend karakter aanneemt, van groot belang wordt geacht, dat de veehouders on middellijk aangifte van een ziektegeval bij hun vee doen bij den Burgemeester, zelfs indien zij slechts vermoeden, dat het mond- en klauw zeer is. Amersfoort, den 14. December 1910. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op artikel 18 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad No. 134); brengen ter kennis van belanghebbenden, dat voor een ieder de gelegenheid tot kostelooze inen ting wordt gegeven op den eersten en twee den Maandag van de maanden Januari, April, Juli en October, telkens des namiddags te drie ure, in de daartoe bestemde localiteit van het voor malig schoolgebouw wijk A, Koestraat no. 9. Gedaan te Amersfoort, -den 14. December 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J G. STENFERT KROESE. WUIJTIERS. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt, ter voldoening aan de aanschrijving van den Com missaris der Koningin in de provincie Utrecht, d.d. 9 December 1910, te afdccüng, no. 6611/4515, ter kennis van belanghebbenden, dat in de gemeente Utrecht een geval van kwaden droes is voorge komen. Amersfoort, den 14. December 1910. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. De Burgemeester der gemeente Amersfoort, brengt ingevolge mededeeling van den Burgemeester van Leusden d.d. 13 December 1910, no. 846/60 v, ter kennis van belanghebbenden, dat zich in die ge meente een geval van miltvuur heeft voorgedaan. Amersfoort, 14 December 1910. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. Politiek Overzicht De uitslag der verkiezingen in Griekenland- De uitslag der verkiezingen voor de tweede Griekschc nationale vergadering is, voor zoo- yer een overzicht thans reeds mogelijk is, voor de regeering en het k abi net-Veniselos zeer gunstig. Men schat de meerderheid, die de partij van Veniselos heeft, op drie vierde, wat een zeer groot succes mag heeten, wan neer men bedenkt dat Veniselos in de eerste nationale vergadering slechts een kleine groep van ongeveer vijftig afgevaardigden om zich heen had kunnen vereenigen. Dat zijn naam thans begint die politieke aantrekkings kracht uit te oefenen, welke men reeds aan den Krctenser candiidaat voor de eerste natio nale vergadering toeschreef, schijnt zeker te zijn; hij verkreeg in zijn kiesdistrict Athene- Piraeus 18,00t) stemmen, dat is 2000 moer dan bij deerste verkiezingen in Augustus. Kszliin, de president van de eerste nationale verga dering en de, een tijdlang lot geen partij be- hcorende, mededinger van Veniselos voor hel miiiislerpresridentschap, heeft hier de neder laag geleden. Ook de berichten uil de pro vincies mfldden overwinningen der regce- ringspartij; in Attika en Boeotië werden alle vier en veertig candidaten der regeering ge kozen; op Korfoc, dat vroeger werd be- heerscht door Theotokis en zijn partij, heeft de regeering haar voordeel getrokken uit de onthouding der oude personempartijen van de verkiezingen en alle zetels, met uitzondering van een enkele, bezet. Alleen Thessalie, dat reeds gedurende den verkiezingsstrijd door den bekenden treinaanslag Veniselos op krasse wijze zijn weerzin had doen onder vinden, heeft voor de oppositiepartijen ge stemd, doch, naar uit een nader bericht ldijkl, lang niet overal, nJ. slechts voor de helft. De uilslag der verkiezingen wordt thans voorgesteld als een plebisciet voor Veniselos, als hoedanig het er ook uitziet. De mees'c der gestelde candidaten hebben zichzelf zeer zeker gekenschetst als aanhangers der Vcaii- selos-partij en van zijn Liberaal hervormings programma, doch daaruit mag geenszins hel besluit getrokken worden, dat zij, eenmaal gekozen, zich zonder voorbehoud ter beschik king van het ministerie zullen stellen; lut is lang niet onmogelijk, dat velen zich bij de in de nationale vergadering te behandelen vraagstukken van hem zullen afscheiden. Maar desondanks is het zeker dat, ook na dat de partijverhoudingen duidelijker zijn ge steld, Veniselos in de nationale vergadering een meerderheid zal hebben. En dit is het voornaamste succes. Want de moeilijke on derneming om uit een nationale vergadering, waarin hij slechts de leider van een onbedui dende fractie was, een nieuwe te maken die hij èn als president èn als partijleider tege lijkertijd beheerscht, dat is hem beter gelukt dan te verwachten viel. De omvang der over winning heeft klaarblijkelijk ook ter plaatse zelf verrassend gewerkt. Want nog tijdens den verkiezingsstrijd geloofde men zekere flauwheid in de onder regeeringskringen licerschende stemming, en zekere teleurstel ling over Veniselos ën zijn politiek optreden bv. als redenaar te kunnen constateeren, welk alles niets goeds voorspelde. Wanneer men naar de oorzaak van het onver wachte succes speuren wil, dan schijnt de Messiasroep van den Kretenser staatsman ten slotte zoo diep onder het volk te zijn doorgedrongen, dat men besloten heeft hom althans gelegenheid te geven zijn wonderbare kracht tc loonen. Dat de oude partijen van Rhallys en Theotokis zich na de ontbinding der vorige nationale vergadering bepaald hebben tot con stil verzet in den vorm van onthouding, heeft het natuurlijk den kiezers veel makkelijker gemaakt dezen stap te doen. En zoo is dan Veniselos door den concretcn politieken ontwikkelingsgang in Griekenland tot die positie gekomen, waartoe reeds in Augustus, toen het volk zich koesterde in pan-hellenistische droomen over de vereeni- ging met Kreta, vage nationalistische in stincten der Grieksche bevolking hem oprie pen. Doch van dergelijke verwachtingen heeh de tol leider verkorene zich reeds losge maakt, want wanneer niet alle teekenen be driegen, zal Veniselos zich toeleggen op het onderhouden van betere betrekkingen met Turkije. Zijn herauten zullen dus wel een an deren Veniselos aan het werk zien dan ze meenden Ditzelfde geldt ook van diens op valling zijner taak op binnenlandsch gebied. Eu men zal daarom af te wachten hebben in hoeverre het Veniselos gelukken zal droom en werkelijkheid met elkaar te verzoenen. Duitschland. B e r 1 ij n, 1 Dec. De Rijksdag beeft gis teren na een zitting, die tien uren had ge duurd, besloten het lcgcronlwerp in handen der begroolingscommissie te stellen, waarna dc zitting verdaagd werd tot 10 Jan. a.s. België. Brussel, 14 Dec. Een bulletin omtrent den toestand der Koningin, dat heden mor gen 11 uur is uitgegeven, meldt, dat de Ko ningin in slaat van beterschap verkeert, en daL zij geleidelijk weer op krachten komt. Daar de algemeene toestand goed is, zal geen bulletin meer uitgegeven worden. De clericale pers is er op uit dat prins Victor Napoleon met zijne gemalin, prinses Clémentine van België bij hun terugkomst in Brussel niet feestelijk ontvangen zullen worden. De clericale bladen bevatten sinds ecnige dagen van woede snuivende artikelen tegen den prins, omdat bij zich in Rome zoo heeft aangesteld dat hij door den paus niet kon ontvangen worden. Waarin beslaat 's prinsen misdrijf? Wel, bij hun verlrek van Home naar Weenen zijn prins en prinses Victor Napoleon door het Italiaanschc Ko ningspaar goedendag gezegd. Ze waren dus. „besmet." De clericale „Patriote" schrijft dat sinds 1870 geen dergelijk schandaal door een lid van een katholieke koningsfamilie is ver oorzaakt. Tusschen de regels door dreigt hot blad met een m aatscha ppel ijk en boycot van het prinsenpaar door op te merken dat dit na zijn terugkeer zijn hofstaat en de lieden waar mede het verkeeren wil maar onder de vrij metselaars moet zoeken. Dc Belgische mijnwerkers hebben besloten gedurende de beraadslaging over dc pensi oenwet voor mijnwerkers in de Kamer een 21 uur-staking bij wijze van demonstratie te houden. De mijnwerkers zijn nl. met het ouderdomspensioen, dat in de wet wordt be paald, niet tevreden. Zij verlangen een hoo- gere uitkeening. Het is daarom niet uitgeslo ten, dat hel gedurende de beraadslaging over dc wel lot conflioten komt. Frankrijk. In de Dinsdag gehouden zitting van den Senaat laakte de senator Jenouvrier den ge lukkigen dienst op den staatsspoorweg, die volgens hem door de onverantwoordelijkheid van het bestuur wordt te voorschijn geroe pen. Op de kaden van Havre zijn tweehon derdduizend balen wol blijven liggen. De scheepvaart-maatschappijen laten hunne sche pen deze haven niet meer aandoen, omdat ze er hunne lading r.iet kwijl kunnen. Ham burg. Bremen en Antwerpen trekken, naar Jenouvrier zcide, voordeel uit dezen toestand. In Bouaan zijn duizenden tonnen graan aan bel bederven, omdat het ontbreekt aan mid delen van vervoer. Méline sloot zich bij hot door Jenouvrier gesprokene aan. Overste Largeau van dc koloniale infante rie is benoemd tot commandant der srijd- machl in het gebied van het Tsjadmeer als op volger van kolonel Moll, die gesneuveld is. Overste Largeau is 43 jaren oud en een der jongste oversten uit hel koloniale leger, llij is een goede kenner van Afrika, waar hij het grootste deel van zijn diensttijd heeft doorgebracht. O. a. heeft hij met overste Marchand Afrika doorkruist. Voor vier jaar werd hij gouverneur in het Tsjad-gebied. Het laatst was hij commandant van het eerste regiment koloniale infanterie. Overste Lar geau zal in Mei met 800 man versterkings troepen in hel Wadai-gcbicd aankomen. Engeland* Londen, 14 Dec. 1,15 namiddags. Gekozen zijn 217 liberalen, 249 unionisten, 38 led -n der arbeiderspartij, 68 Redmondi&ten. De liberalen winnen 19, de uionisten 24, de arbeiderspartij 1 zetels. Bell is gekozen te Ashburton met 5579 stemmen tegen 5225 op Buxton. Hierdoor is een zetel voor de unio nisten gewonnen. Adamson, lid der arbei derspartij, is gekozen te Westfifeshire, met 6138 stemmen tegen 5425 stemmen op Hope. Dit is een overwinning der arbeiderspartij op de liberalen, in oen z.g. driehoeksverkie zing en verandert dus niets in den stand der minasterieele coalitie. Sir Charles Dilke is herkozen te Forestof- dean. Londen, 14 D e c. Om 11 u. 30 waren gekozen 223 liberalen, 251 unionisten, 38 leden van de arbeiderspartij, 62 Redmondisten en 8 O'Brienisten. Het aantal winslzetels is bij de verschil lende partijen hetzelfde gebleven. Londen, 14 Dec. Austen Chamberlain verklaarde in eene te Buxton gehouden rede dal de onderwerping der tariefhervorming aan een referendum geen deel heeft uitge maakt van het oorspronkelijke verkiezings program. Daartegen bestonden groote bezwa ren. Hij zóu zulk een voorstel niet gedaan hebben doch aanvaardde het terrein van den strijd zooals dit door Balfour voor deze ver kiezing was gekozen, ofschoon eene unionis tische regeering wanneer ze aan het bewind kwam als haar eerste werk zou beschouwen de tariefhervorming in het statute-book (verzameling van wetten en besluiten) te brengen. In eene te Glossop gehouden rede zeide minister-president Asquifch o. a.: De algemee ne verkiezingen zijn haast voorbij. Wanneer de strijd geheel uitgestreden is zal daarvan een overweldigende meerderheid ten gunste der regeering het resultaat zijn. Ware er geen meervoudig kiesrecht geweest dan zou den de verkiezingen in 3e provincies dertig zetels meer voor dc liberalen hebben opge leverd. Italië Rome, 14 Dec. In den loop der discus sies over de begrooting van buitenlandsche zaken zeide minister San Giuliano, dat het hoofddoel eener duurzame Italiaansche poli tiek is bij Europa vertrouwen te wekken in het land, hetgeen hij beschouwt als een coëf ficiënt van den vrede, het politieke evenwicht en den vooruitgang. Dc algemeene beraadslaging werd daarna gesloten. Rome, 14 Dec. De onderstaatssecretaris van oorlog deelde in de Kamer, in antwoord op een desbetreffende vraag, mede, dat het bericht omtrent een geheime vergadering van onderofficieren, van allen grond ontbloot as. Portugal De uitspraak van het Hof ran Appel, waarbij de leden van het vooaimaAge ntfods- tcriiC Franco straffeloos uitgaan heeft vol-» gens een nader bericht siec-hts betrekking op een deel der aa<n dit ministerie ten las te gelegde feiten. De voorschotten welke aan Koningin Maria Pia zijn uitbetaald, vormen het onderwerp van een afzonderlijk gcidfing, dait tegen den voomialigen minister van financiën Expregueiro, den vroegeren secretaris-generaal der schatlulst Perstrello on tegen dien vroegeren thesaurier-generaal Gomez d' Aranjo is ingesteld en niet onder l*et grotievonmis begrepen is. Oostenrijk. Weenen, 14 Dec. De Kamer van Afge vaardigden heeft goedgekeurd, dat het voor- loopig reglement van kracht blijft tot op het einde van het jaar 1911. Minister-president von Biener'h verdedigde het ontwerp. Gedu rende zijn rede hielden de radicale Gzcchon rumoerige betoogingen. Rattend. In de universiteit te Petersburg was Dins dag een mectipg door de studenten belegd naar aanleiding van de op politieke gevan genen in Siberië toegepaste geeseistraf. Om de vergadering te verhinderen requireerde de rector de politie. Bij het nu ontstane hand gemeen werden verscheidene studenten ge wond. De gehcele studentenwereld is vol op winding over het gebeurde. Meer en meer worden de gevolgen van het Russische wanbeheer in Finland merk baar. Tengevolge van specifiek Russische doeleinden, wordt Finsch geld uitgegeven, zoodat het door de bevolking bespaarde geld niet krachtens de oorspronkelijke bestem ming er van wordt besteed. Verder heeft de geneeskundige raad in Finland dezer dagen aan den (eigenlijk geheel Russisch samen gestelde») Senaat medegedeeld, dat hij »:ch genoodzaakt ziet de zalen van het groote ziekenhuis te Tammerfore te sluiten en slechts 28 van de 130 bedden ter beschikking van de stad en haar omstreken te stellen, wijl de Russische machthebbers het voor het ziekenhuis bestemde geld voor andere doeleinden hebben uitgegeven Naar men verneemt zal eveneens het pas door den Finschen Staat voltooide groote ziekenhuis in Kajana, wegens geldgebrek* gesloten moeten blijven. Turkije. Volgens een .bericht uït Kumanowo is de Bulgaarsche bendenaanvoerder Apostol ter wijl hij vluchtende was in den omtrek van Kumanowo door Turksche soluaten doodge schoten Griekenland. Uit de tc Athene ontvangen berichten blijkt dat de regeering in bijna alle districten de overhand heeft. Veniselos zeil verklaarde door dit grootscke succes te zijn verrast. Daar de regeering thans over zulk een groo te meerderheid beschikt, geldt het als zeker, dat de werkzaamheden der nationale verga dering zonder stoornis zullen verloopen en binnen weinige maanden zullen zijn geëin digd. Stormachtige beraadslagingen als in de vorige nationale vergadering over revisionis tische of constitueerende karakter daarvan zullen ditmaal achterwege blijven, daar het aantal aanhangers der constótuantie zeer on- beieekenend is en zelfs de candidaten der onafhankelijke en liberale volkspartijen zich 16 Romen door Ifsvuesw M. C. E. OVINKSOER. Maar de tochtjes buiten Parijs waren haar 't liefst. Ureji achtereen had ze kunnen ronddwalen te Fontainebleau, en op Groot en Klein Trianon, vol herin neringen aan de on gelukkige Koningin, die zoo waardig haar rampzalig lot droeg; vol vorstelijke groot heid, zwijgend leed. Er ging voor Annie een geheimzinnige bekoring uit van al die dingen uit 't verleden, en ze begreep beter dan ooit, dat ziellooze voorwerpen hun eigen taal spre ken. Hoe vreemd om te bedenken, dat de tuin en de vertrekjes in 't landhuis op Klein Trianón, waar Marie Antoinette had rond gedarteld en haar Arcadia-spel gespeeld, on veranderd de zelfde waren gebleven als ruim 'honderd jaar geleden. En 't oude Versailles met zijn mooi paleis, waarin de Galerie de Glacés en 't pronkbed, waarop de Zonneko ning stierf. Hoe dikwijls zou ze Kier heengaan, als ze in Parijs woonde, om naar de stemmen uit 't verleden te luisteren. „De tijd, dien ik hier doorbracht," schreef Annie aan Oom Karei, „zal mij onvergetelijk blijven, 'k Neem van deze heerlijk mooie stad herinneringen en indrukken mee voor heel mijn leven. Maar ik zou hier jaren moe ten wonen om op mijn gemak lé zien en te iverwerken, waartoe ik nu maar eenige maan den had. 'k Denk echten-, dat ik 't niet zoo lang zou uithouden, want ik begin onuitsprekelijk •naar Holland cn u allen terug te verlangen. Mijn reisbeurs laat al bedenkelijk haar bo dem zien; bovendien sluit Mevrouw Richar- det dezer dagen haar pension voor eenige maanden, daar de heele familie in Zwitser land bruiloft gaat vieren Dus spatte 't kringetje van 't Ponsion Richardel al spoedig uiteen. De twee vrien dinnen reisden 't eerst af, en een paar dagen later nam Annie met leedwezen afscheid van haar Amerikaansche vrienden, die naar de hooge Engadin vertrokken. Zij ging dus 't laatst van allen. Dc familie Richardel wilde bij 't vaarwel zeggen van geen „adieu" hoo- ren. 't Moest slellig „au revoir" zijn binnen korter of langer tijd. XIII. Tot haar groote spijt, kon Annie 'haar oude kamertje bij Mevrouw Coster niet te rugkrijgen. 't Huis was van onder tot boven toe vol, en er was geen sprake van, dat er de eerste weken, zelfs op de derde étage, iets open kwam. Mevrouw Ilennevelt had wel ge zegd, dat zc denkelijk nog naar buiten ging; „in dat geval zou Annie haar kamer kunnen krijgen, doch ze moest er maar niet op re kenen." zeide Mevrouw Coster. ,,'t Is misschien 't beste zóó," zuchtte An nie in pijnlijke berusting. „Hoe eer John en ik elkaar loeren vergeten des te beter, en als we elkander noodt meer zien, komen we ook niot in verzoeking aan verboden dingen te denken." Zoo redeneerde haar verstand, maar 't hart sprak heel anders. Hoe had ze niet naar hem verlangd op de lange reis naar Den Haag, dc uren geleld, die hen gescheiden hielden. En toen ze hem eigenlijk terug zag (te midden der andore togée's bij Mevrouw Coster), had ze gebeefd v ia vreugde, haar ontroering nauwelijks kun nen bedwingen. Mot een stommen groet had John haar verwelkomd. Zij kon ^ok niet spreken. Doch in elkaar's oogon en hand druk hadden ze alles gelezen en gevoeld wat hunne lippen verzwijgen moesten. Annie wist, dat 't zoet gif voor haar was, maar telkens moest ze terugdenken aan dat korte, zalige oogenhlik. De herinnering er aan had ze aldoor niet zich gedragen, terwijl zc oom en tante druk zat te vertellen over Parijs, de kinderen liefkoosde, en hun haar cadeautjes toestopte. Dien eersten nacht bleef ze bij oom en tanti logeeren, morgen hoopte ze weer bij Mevrouw Coster haar intrek te nomen En nu had deze haar zooeven verteld, dat dit onmogelijk was, daar Mevrouw Ilenne velt er voor goed van af zag nog naar buiten tc gaan ,,'t Spijt mij erg, lieve Juffrouw Veringa," beluigdc mevrouw Coster, „maar ik kan er hensch niets aan doen. 'k Wil u zoo veel mogelijk helpen en U verschillende adressen opgeven van goede, billijke pensions. Mis schien kunt U wol een geschikte kamer vin den, dan zou U, net als Juffrouw Kroon, bij ons kunnen elen 's middags, bood zij be reidwillig aan. Lucie Berendse, die bij 't onderhoud tegen woordig was, sloeg Annie voor een rustlwuk in haar serre tc zetten, en deze bot slaapka mer in te richten tot er boven iets opein kwam. Doch Annie wilde niet zoo veel verplich ting maken, en dankte Lucie met een zoon voor haar vriendelijk aanbod, dat ze echter niet kon aannemen. In 't uiterste ge ral kon ze immers bij oom en tante de Glerck te recht? Eerst wilde ze echter eens rondzien. In de door Mevrouw Coster opgegeven pen sions kon Annie niet slagen. Alle kamers wa ren bezet, of men vroeg prijzen waarvoor ze terugschrikte. Dus ging ze op eigen gelegenheid verder zoeken, ook in minder deftige buurten. •Dien dag trad ze wel acht of tien verschil lende huizen binnen, en beleefde heel wat ergernis, eindigde meest met zich vroolijk te maken over de kleinzielige aanstellerij van de meesten dier pensiondames. Overal begon men met haar beleefd en voorkomend te ont vangen, doch als zc den prijs noemde, dien ze kon betalen, kwamen de stijf toegeknepen mondjes, de eerst verbaasde,, dan nederbud- gende houding, en de zeer koele buiging ten afscheid. Bijna niemand dier vrouwen, die genoodzaakt waren voor haar bnood te wer ken, wilde hier eerlijk voor uitkomen. Ze hielden pension om iedere andere reden dan de ware. Nu eens was 't huis te groot ge worden door huwelijk of vertrek van volwas sen kinderen, dan weêr wenschte de vrouw des huizes „iets omhanden te hehben, ziet U. Men zocht eigenlijk meer: eon betalende logée." Van haar laatste bezoek in een mooi huis, waarop met reuzenletters „Faitirilaepension" stond te lezen, nam Annie 3e grappigste her innering mcc. Op haar boscueiden schel werd de deur geopend door een roze-gejast knechtje. Het ventje bracht haar in een sta tie us:; suite, presenteerde een stoel en een voetenbankje, en verdween. Annie wachtte lien minuten, een kwartier, niemand ver scheen. Zich steeds meer ergerend, bedacht ze, dat zc dom had gedaan hier binnen te gaan. Ze kon immers op haar vingers nare kenen, dat men haar in dit groote deftige huis een veel te hoogen pemsionsprijs zou vra gen? „Over vijf minuten ga ik heen," dacht zc; doch deze waren nog niet om, toen de deur door een geheimzinnige hand werd opengeduwd. Annie keek verbaasd toe, want hierbij bleef 't eenige oogenblikken. Toen schoof héél zachtjes een baboe binnen met een klein kind op den arm. Baboe was in sarong en kabaja, maar 't kleintje hing niet in haar slendang, 't Zat integendeel heel parmantig op haar arm, en 't trof Annie, dat het kindje daar hizondcr hoog troonde. „Tabóh !'*>oi ze vriendelijk (Anntie groette alle baboes op straat, om die arme zielen in 't vreemde, koude land een prettig oogenblikje te bezorgen). „T-aboh nonna," zong baboe, en dodelijk genegen tot een praatje met iemand, die haar taal sprak en verstond, sloop ze dich terbij, terwijl 't bleeke kindje op haar arm zacht heen en weer deinde. „Donk je, dat mevrouw gauw zal komen, boe?" onderzocht Annie, „ik wacht al zoo lang." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1