IV*. 910. 9" Jnargaag. Vrijdag 23 December 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. ANNIE'S VERLOF. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Pe* 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afeonderlfjke nummers- 0.05. Deze Courant remehgitt dageMfbs, behalve ep 2on- on Peest* dogen. lirorteatittn, mededoonngen e»xgoüeve men vóór 11 uw moigens bij dt DHynw in te aenden. Uitg«v«rs: VALKHOFP ft C«. Utroohtsohostraat 1. Interoomm. TtUphoonnummer 06. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels O.J Elke regel meer - O.i Dienstaanbiedingen en aanvragen 95 cents bij vooruitbetali Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bopabn-v.» het herhaald advortooren in dit Blad, bij aoonnemeiis 1 circulairebevattende toegeaonden. de voorwaarden, wordt op aanvr Aan hendie met 1 Januari a. s. op dit blad inteekenen worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen verschijnenkos teloos toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en "Wethouders van Amersfoort maken, bekend, dat de Raad dezer gemeente in zijne openbare vergadering van den 20sten Decem ber 1&10 heeft benoemd: a. tot leden van het Burgerlijk Armbestuur de heeren: (H. W.. van Esveld en B. A. Siddré; b. tot leden, van de commissie van bijstand in bet beheer van de Gemeente-reiniging de heeren: H. W. van Esveld en A. M. Tromp van Holst; c. tol leden van de commissie voor de Fabricage de heeren: A. M. Tromp van Holst, S. J. van Dui nen en H. Kroes; d. tol leden van de commissie van bijstand in bet beheer van de gasfabriek en de waterleiding de heeren: A. A. Hamers, N. Veis Ileijn, G. J. Plomp en W. J. Salomons; e. tot leden der commissie van bijstand in bet beheer van Birkhoven, de heeren: A. M. Tromp van Holst, A. H. van Kalken, C. J. Plomp en *H. Kroes; f. tot leden van de commissie van wetgeving de heeren: M. L. Celossë en C. J. Plomp; g. tot leden van de Reclame-commissie inzake de plaatselijke directe belasting naar het inkomen de heeren: H. W. van Esveld, A. M. Tromp van Holst, A. A. Hamers, S. J. van Duinen en. M. R. N. Oos terveen. Amersfoort, 21 December 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WUIJTIERS. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Brengen ter algemeene kennis, dat door den Raad der gemeente Amersfoort in zijne openbare vergadering van 20 December 1910 is vastgesteld de volgende verordening tot wijziging der Verordening betreffende den Burgerlij ken Stand te Amersfoort Artikel 1. In art. 1 van de verordening betreffende den Burgerlijken Stand te Amersfoort wordt in plaats van „zes" gelezen „zeven." Artikel 2. In art. 3 van de in art. 1 genoemde verordening wordt onder B, in plaats van „één, hunner verricht" gelezen„twee hunner verrichten'." In art. 3 van de in art. 1 genoemde verordening wordt onder G in plaats van „sub A bedoelden amb tenaar" gelezen „suib A en B bedoelde ambtenaren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, 3 G. STENFERT KROESE. WUIJTIERS. Politiek Overzicht China op weg naar de constitutie. Sinds September 190G bevindt China zich ■officieel op weg naar de constitutie. Toen, on der Keizer Kwangisü, dlie gelijk men weet geheel onder de voogdij stond van die Kei zerin-weduwe, verscheen een keizerlijk be sluit, wa.ani.ii. de invoering van een consti tutioneel regeerstelsel werd toegezegd. De Keizerin-weduwe, diie voorheen alle vrien den van hervorming met hare ongenade had achtervolgd, was ten slotte tot de overtui ging gekomen, dat eene geleidelijke omvor ming van China in een conslitution.neeleni staat een onvermijdelijke noodzakelijkheid, was. Een bepaalde termijn daarvoor werd lên het toenmalige besluit niet aangegeven. Heel in het algemeen werd gezegd, dat de grondwet zou komen, wanneer de opvoeding des volks zoo ver zou zijn gevorderd, „dat het begrip had van zijne verhouding tot de regeerkig." Administratieve en financieele hervormingen, voornamelijk echter een rege ling van het onderwijswezen in modernen trant, moesten dienen om dit begrip te doen. ontstaan. Inderdaad zijn destijds tal van: hervormingen ter hand genomen. Reeds twee maanden na de uitvaardiging van bovenge noemd besluit, in November 1906, werden, wijzigingen ingevoerd in rijksbestuur en le ger, en opnieuw legde een keizerlijk besluit •er den nadruk op, dat deze hervormingen den grondslag voor een constitutie moesten vormen. Sindsdien is China dermate voor waarts geschreden op den weg dor van hoo- ger hand ingestelde hervormingen dat, hoe veel ook nog te doen overblijft, alle kenners d-es lands niet anders kunnen dan met lof gewagen over hetgeen binnen zulle een.' korten tijd is tol stand gekomen. In Decem ber 1907 kondigde de regeening in verband met hervormingen in de wet op de druk pers voor de derde maal de invoering der grondwet aan. Daaraan ging gepaard de uit breiding der inrichtingen van booger en: lager onderwijs, en de veelvuldige Ghinee- sche studie-commissies, die thans elk jaar Europa bereizen, mogen als een maatstaf gelden voor de toenemende belangstelling, waarmede het steeds aangroeiende aanital der Chineesche hervormingsvrienden zich de vruchten der Westersche beschaving tracht eigen- te malcen. Intusschen is het op de lange baan schui ven der grondwet door den Ghineescihen] troon niet naar den smaak der hervormings partij, welke sneller .haar doel zoekt te be reiken, De steen is aan het rollen en de troon heeft het naar het schijnt niet meer in zijn macht de beweging te temperen. Andere krachten van onderen af zijn thans aan het werk. „Tot dat het volk zal zijn opgevoed'/ deze uitdrukking uit het eerst grondwetsde- creet zou wel op een heele generatie kun nen zijin bedoeld. Zoo lang wil men niet wachten, vooral niet sinds de Russisch-Ja- panscbe overeenkomst inzake Manidsjoerije een sterke opwinding onder de bevolking van het reusachtige Chineesche rijk heeft teweeggebracht. Deze ontstemming over de hulpeloosheid' van het rijk tegenover de beide naburige groote mogendheden noopte dien troon dioo een belangrijken staip aan het verlangen des volks tegemoet te komen, en zoo werd een. voor-parlement ingesteld, dat wel is waar geen wetgevende of controle er en de bevoegd heden bezit, doch reeds in parlementairen vorm in het openbaar over publieke aan gelegenheden beraadslaagt. Dit college nu iieeft zich binnen een kort tijdsverloop een buitengewoon aanzien en als gevolg daar van een stérken invloed als voorgangster der openbare meening weten te verwerven. Met zeven m ijls passen marcheert het op hetj constitutioneele doel aan, dringt bij den nog steeds weerstrevenden troon met ongeduld aan op een snellere invoering der consti tutie en tracht dezen bepaalde stappen in die richting voor te schrijven. Goed- of kwaadschiks heeft de prins-regent daarom besloten de opening van het parlement bin nen een bepaalden, betrekkelijk korten ter mijn in uitzicht te stellen. Een op 4 Novem ber van dit jaar verschenen besluit kondigde aan, dat het parlement (dat uit twee Ka mers zal bestaan) na verloop van drie jaren, bijeen zou komen, een termijn van voorbe reiding, die met het oog op de uitgestrekt heid des rijks en het over al lang niet eveh hooge ontwikkelingspeil misschien nog krap genoeg is. Deze mededeeling was een suc ces van beteekenis voor het vooT-parlement. Doch daarmede stelt dit laatste zich nog niet tevreden. Het dringt verder aan en dientengevolge bevindt China zich thans reeds in een constitutionneel conflict. Een der vele eischen waarmede het yoor- parlement in de laatste weken voor den dag is gekomen, betreft de verandering van den grooten Staatsraad in een aan het volle ver antwoordelijk lichaam. In het bestaande sy steem is de groote staatsraad eene den troon ter zijde slaande vergadering van personen, van vertrouwen, waartoe de keizerlijke pria- sen, de grootsecretarissen, de hoofden van departementen en andere hoogwaardigheids- bekleeders behooren. Hij is om zoo te zeg gen de rechterhand v.an den regent. Zou hij, naar de wenschen van het voorparlement worden gewijzigd, dan zou hij nnet meer van den troon, doch van de in het voorparle ment of later in het parlement zetelende ver tegenwoordigers des volks afhankelijk zijn, en de regent zou een steun venliezen* dien hij. voor dé leiding der staatszaken noodig heeft. Mogelijk dat de kroon eraan denkt den staats raad ter gelegener tijd in een Hoogerhuis te veranderen, waarbij aan haar het beslis sende woord zou blijven ten opzichte van de samenstelling van dit lichaam. Duidelijk is het in elk geval* dat de regent zich er tegen verzet den grooten staatsraad; over te leveren aan het voor-parlement en dat hij van het voorrecht om zelf zijne raads lieden en mannen van vertrouwen te kiezen, geen afstand wil doen. Zoo is dan, nog eer de constitutie tot werkelijkheid is geworden, het eerste constitutiionmeele geschiill in China uitgebroken een geschil over de rechten der Kroon en de rechten van het volk dat zich voorbereidt om te kunnen medewerken bij; de beslissing over 's lands aangelegenheden. Duitechlftfl*. Leipzig, 22 Dec. Nadat heden de des kundigen waren gehoord, volgden de requisi toiren en pleidooien. Het openbaar ministe rie zette uiteen dat geen overdreven spionnen- vrees tot het instellen der vervolging had aanleiding gegeven. Neen, het betrof hier wer kelijk stelselmatige verkenningen der lcust- versterlangen aan de Noordzee. Trench heeft zelf gezegd: „wij hadden het plan op verken ning uit te gaan." Beide voeren onder valsche vlag en wenschte dat hunne persoonlijkheid in het donker bleef. Tweede telegram. De rijksadvocaat eischte tegen beide beklaagden een vesting straf van zes jaar, het aan het rijksge recht overlatend de twee maanden welke beide tot dusver in de gevangenis doorbrach ten, in mindering te brengen. L e i p z i g, 2 2 Dec. De rijksadvocaat Richter voortaande, zeide dat uit brieven der beklaagden is gebleken, dat ze in. dienst heb ben gestaan van den Engelschen inlichtingen dienst. Dezen beklaagden heeft al het mate riaal over Duitschland ter beschikking ge staan. Het betrof bij de vragenlijst de samen stelling van al het geheime materiaal, dat in Engeland over verscheidene staten wordt in gezameld. De verdediger mr. Gordon uit Berlijn, zet te uileen, dat behalve op Borkum, niets ge- lieims was onderzocht. In de tweede plaats is het misdrijf niet voltooid. Hij vroeg om een lichtere straf. L e i p z i g, 2 2 D e c. Het rijksgerecht over woog in zijn vonnis in het spionnage-proces, dat niet bewezen is dat het misdrijf is vol tooid; dat een poging is gedaan tot een mis daad tegen 1 van de wet op de spionnage. dat moet worden rekening gehouden met de door den procureur-generaal genoemde ver zachtende omstandigheden, maar dat niet kan worden miskend het groote gevaar van de handelwijze der beschuldigden, waardoor groot c schade had kunnen worden toege bracht of wellicht reeds is toegebracht. Kapitein Trench en luitenant Brandon zijn ieder tot vier jaar gevangenisstraf veroor deeld, met aftrek van de twee maanden yoor- loopige hechtenis. Het verloop van den eersten dag van bet spionnage-proces te Leipzig tegen de beide Engelsche marine-officieren, welke op het eiland Borkum zijn gearresteerd, vinden wij in de. Köln. Ztg. als volgt geresumeerd: „Tol dusver neemt het verloop der zaak allen vroegeren twijfel weg dat het hier niet, gelijk bij de zaak van luitenant Helm, on schuldige en hoogstens onvoorzichtige reizi gers betreft. Trench heeft openlijk bekend, dat hij en Brandon de reis met de uitgespro ken bedoeling hebben ondernomen, militaire geheimen te verkennen en deze aan het En gelsche inlichtingen^bureau mede te deelen. Hij heeft verder uitdrukkelijk gezegd, dat de strafbaarheid zijner onderneming hem be kend was. Hierna schijnt over het feit van spionnage, waarover trouwens na het resul taat van het onderzoek nauwelijks geen kwestie meer behoefde te bestaan, .niet meer te mogen worden getwijfeld en bij de ver dere behandeling van het geding zal het al leen nog gaan om bijzonderheden, die mede voor de toemeting van straf dienstig zullen zijn. Als verzachtende omstandigheid kunnen de openlijke bekentenis, die evenwel door de omstandigheden noodzakelijk was, benevens het feit beschouwd worden, dat de beide be klaagden niet als betaalde spionnen hebben gehandeld, doch om hun land een dienst te bewijzen. Maar dat verandert natuurlijk niets er aan, dat deze direct tegén ons land ge richt was." De rechtbank te Greifswald heeft den Rit- tergutsbesi'tzer Becker wegens beleediging van landraad van Maltzahn en de districts commissie van Grommen tot een jaar gevan genisstraf en de kosten van het geding, f 30,000, veroordeeld. Becker, een vurig liberaal, had zich her haaldelijk beklaagd over von Maltzahn, die als conservatief de liberalen waar hij kon en ook in de uitoefening van zijn ambt tegen werkte. De ongewoon zware straf heeft in alle li berale bladen ernstige ontstemming gewekt, vooral omdat Becker in hoofdzaak gelijk had en de rechtbank b.v. de gewichtige akten van den landraad over de liberale kiesvereeniging niet heeft opgevraagd en dus von Maltzahn in het voordeel heeft gesteld. Becker gaat in hooger beroep. Frankrijk. Het was, gelijk men weet, ai lang „homme les" lusschen den hertog van Orleans en de „Action Francaise", de vrijschare voor zijn troon. Ver ervan vandaan zijn „koninklijke" hevelen te gehoorzamen of gehoorzaam terug •te keeren in de tenten der leiders, die „roy" hun in de personen van zijn oude trouwden en vrienden Gtraaf de La Rè Arthur Meyer en consorten had aange zen, zeggen de voormannen van de „Act» hem in plaats daarvan in steedis groot< getale eenvoudig hun volgzaamheid op wat erger is, bij hen sluiten zich de vc genwoordiigers van den hertog in verse lende departementen van Frankrijk aan. hebben de vertegenwoordigers van den tog in het Zuid-Oosten van Frankrijk, nevens alle leden van het royalistische mi'té te Lyon, die president van het roy; tische comité der Ha.utp Vienne en alle le der oomité's van St. Omer en van Bir aan het politieke bureau van den hertog Parijs de relatie opgezegd. In Parijs heb niet minder dan zeven presidenten van i alistische clubs hetzelfde gedaan en in pla daarvan zullen zij allen in de toekomst leiding der plaatselijke oomité's der Act Francaise op zich nemen. Met den moder vazallentrouw voor Philippe II van Orde schijnt het dus slecht gesteld. Wat echter ide houding der action Francaise te lee va.lt is dat het haar minder om het her: van het koningschap der Orleamsen. dian om d.e omverwerping van dien repuhliike schen staatsvorm te doen is. En ze zal dengene volgen die zich het eerst als n van cle daad opwerpt. Alleen zal ze lang moeten wachiten voor dieze man schijnt! In een Woensdagavond te Parijs gehoud vergadering van royalisten kwam het tot i hevige kloppartij tusscben aanhangers den graaf De Larègle en partijgenooten v de Action Francaise. De laatsten, die in minderheid waren; werden ten slotte uit zaal gezet. De Gorrespondance Nationale, het orga van den hsrt'og van Orleans, verklaart o\ den strijd dm het leger .der royalisten, dat tegenwoordige twist een kwestie van g.ez is. „Het gaat er ornof de Hertog hot re( heeft te bevelen en zijin raadgevers zelfsta dig te kiezen. De partij van de Action Fra ?adse wil alles te zeggen hebben. De zekt beid dat de monarchie vóór de Action Fra faise heeft en 'er na zal bestaan, is echt een bron van kracht voor de aanhangers v ■den Hertog." Italië De ministerraad heeft den tekst vastgeste van een wetsontwerp tot hervorming van 1 kiesrecht, waarbij dit wordt uitgebreid en verplichte stemming wordt ingevoerd. Met dit ontwerp voldoet de minister-pre dent aan zijn indertijd gegeven belofte, vo het einde der zitting een voorstel van de strekking te zullen indienen. De kwesl trekt zeer de algemeene aandacht. De soci listen en democraten drongen er op aan, f het kiesrecht zou worden uitgebreid tot alle die, zij het ook gebrekkig, kunnen lezen schrijven; de conservatieven, vreezende vo een le sberke toeneming van het aantal mocratische stemmen, wilden een ander or werp, en drongen aan op verplichte ster ming. Hiermede komen de katholieken botsing met het beginsel van het non exped waarbij het Vatikaan hun deelneming ve biedt aan elke politieke actie. Reeds sprak men van een Kameronfcbi ding en nieuwe verkiezingen voor het gev dat de leden der meerderheid niet tot et schikking konden komen. 22 Roman door Mevrouw M. o. e. ovink— soer. o— De schrik was Mevrouw de Clerck ec^er om 't hart geslagen, toen ze uitrekende hoe veel die wei zou kosten. Ze meende 't dus zeer slim te hebben aan gelegd me', haar dadelijk te zeggen, dat ze niet meer dan tachtig gulden wilde geven aan dit meisje. Die mocnl neg blij toe zijn, want in elk geval was ze niet zuiver op de graat. Met Februari kwam Truusje in dienst bij de familie de Clerck. Mevrouw leek haar „zuur", doch zc was al dankbaar, dal ze weêr een dienst had. Dat ze bovendien bij .haar lieve Juffrouw mocht zitten, als 't werk gedaan was, zou alleen al den doorslag hen- ben gegeven aan haiar besluit, de betrekking aan le nemen. Truusje ba.d een dweepenide vereering voor Annie opgevat, die nog versterkt was door de wijze, waarop Annie haar had toegespro ken (gezwegen nog van haar royaal geldelijk, geschenk) toen Truusje vernederd en be schaamd, met 't gevoel ailsof ze door iedereen werd gemeden, 't huis van Mevrouw Coster verliet. Dat had 't meisje nooit vergeten. Als ze in die buurt kwam, liep ze expres een eind om, als ze daardoor voorbij 't huis van Horst kon gaan, in de hoop Annie le zien Doch dit gebeurde nooit. Zij verheug de er zich bepaald op haar lieve Juffrouw te mogen oppassen. Truusje was nog geen veertien dagen in haar nieuwe betrekking, of Mevrouw de Clerck deelde haar man mee, dat 't meisje heusch angstig volmaakt was. Die kende nu werkelijk alles: koken, wasschcn, poetsen, boenenen ze had voor alles tijd. Nooit behoefde ze 's morgens geroepen te worden. Om half zeven lcwam ze prompt beneden, en was vóór 't ontbijt al met allerlei werk klaar, waaraan Trijntje vroeger pas half-weg den morgen begon. Moest ze op Truusje wat aanmerken, dan zou 't alleen zijn* dat ze wat gekkelijk overdreven was, waar 't Annie betrof. Ze repte zich .wat ze kon om des le eerder voor Juffrouw Annie te kunnen zorgen. Dan was 't: „Hè, Mevrouw, mag ik Juffrouw Annie verbedden? Mag ik de bouillon klaar maken? Geef U mij maar de kousen, dan maas ik die, onderwijl ik bij d.e Juffrouw zit." Caroline vond 't erg mal, dat Truusje Anr.ie als een trouw hondje naliep, doch ze werkte haar niet tegen, omdat 't .meisje ook zoo lief was voor de kinderen. Ze kon alles van hen velen, en de kleintjes waren graa'g in de keuken. Als haringen in een ton zaten ze met hun vijven om de kleine keukentafel saamgepakt, waar Truusje de jongens en Tootje kaartenhuisjes leerde bouwen en hen doodstil hield, als Annic den zoo hoog noo- digen slaap genoot, die haar beter moest maken. Vanaf 't begin harer ziekte had 't Annie niet ontbroken aan bewijzen van belangstel ling harer .vrienden en kennissen. Doch de dokter wilde van geen bezoek welen, alle brieven en briefjes, die de zieke lezen kon noch mocht, waren blijven liggen. Maar nu de beterschap intrad, werd Annie nog heel anders verwend. Dagelijks bijna kwamen bloemen, lekkernijen en allerhande soort: fijne groenten en vruchten, hors de saison, die volgens tante Line belachelijk veel geld kost ten. De bode, die de pakjes afgaf, deed er geen andere boodschap bij d'an: Compliment voor Juffrouw Veringa, van 't Sweelinck- plein." „Da* komt natuurlijk allemaal van Har den," wist Mevrouw dc Clerk zeer beslist. „Annic zal dat ook wel begrijpen, al zegt ze T niet. Eigenlijk is 't volstrekt niet in orde, dat ze die dure dingen aanneemt". „Dal moet ze dan zelf maar weten," vond oom Karei. En Annie scheen er in 't gehoed geen gewe tenszaak van te maken. Ze genoot van haar bloemen, deelde al de huisgenooten van haar lekkers mee, en las haar brieven met een van geliikstralend gezichtje. 't Was of ze in haar zieikte kalmte en be rusting had geleerd. Als vroeger vond ze kracht in 't vaste ge loof, dat ze in de richting werd geleid, die de besile voor haar was. Ze morde en klaagde niet langer, doch gaf zich in God's hand. Alleen met Lucic Benendse sprak ze over John Harden, verzocht haar hem duizend maal van haar te groeten en te danken. Maar ze schreef hem niet. Bijna alle logées van Mevrouw Coster be zochten Annie geregeld. Mevrouw Hagen bracht Marietje mee, die nog altijd een -lief, aanhalig kindje bleef, en de sehuwheidspe- riode scheen over te slaan. Kroontje wist wél van komen, maar nooit van weggaan, volgens tante Line. Dat onbe scheiden mensch zou zij voor geen geld over huis wallen hebben, al vond Annie haar ook nóg zoo aardig. Op zekeren dag kwam zelfs Mevrouw Hen- nevelt aanzetten, en ze bracht een potje lelie tjes der dalen mee. Annie was zoo geroerd door deze attentie, dat ze Truusje naderhand niet wilde bekennen, hoe Mevrouw Hennevelt haar vermoeid had met haar onafgebroken geratel, steeds over zich zeil en over haar eigen omstandigheden. ,,'t Is van belang, zooveel vrienden als die Annie zich gemaakt heeft in dien korten tijd!" zei oom Karei dikwijls, en tante gaf toe: „Och ja, zeker. Ze is ook wel pen lief meisje en erg goedgeefsch bodendien. Niet voor .niets zeggen ze in Indië: „Veel suiker, veel mieren." Tot haar verbazing kreeg Annie ook bezoek van Juffrouw Horst. Die was in 't begin be paald woedend geweest, omdat Annie zoo op eens bij haar vandaan ging. Toch had ze .tel kens laten vragen hoe de Juffrouw 't maakte, en of ze haar niet eens zien mocht. Toen dit eindelijk werd toegestaan, strompelde ze blazend en hijgend de trap op, met een groot pak beladen, waaruit ze een eigen gebakken tulband te voorschijn haalde. Daar moest Juffrouw maar flink van eten. Ze had e paar eieren extra door 't beslag geroer dat was zoo versterkend Annie beweerde lachend, dat ze wel gezoi en dik moest worden van al 't geen ha werd meegebracht en toegestopt. En schreide van dankbare vreugde, omd iedereen zoo goed en lief voor haar wï Hoe oneindig veel had ze oom en tante danken, die beiden ontelbare malen hi nachtrust voor haar hadden opgeofferd, m geduld (en vooral van oom Kareis kant) m zoo oneindig veel liefde, haar lastig humei van herstellende zieke verdragen hadden. En uiting gevend aan haar dankbaarhei had Annie allerlei geheimpjes met To Truusje, verzon verrassingen, die mcnig< stillen, bescheiden wensch van tanite Line vervulling brachten. Langzamerhand kee den Annie's krachten "terug. Ze mocht elk< dag wat langer opzitten, leerde als een kle kind weêr loop-en, wetje voor voetje, g steund door een der huisgenooten. 't Hii derde haar niet langer, de kinderen om zk heen .tc hebben, 'tt Stil zitten en lui ligge in bed of op de sofa begon haar te vervele Ze zocht weêr bezigheid, walde niet lang. als reconvalescente behandeld worden. ,,'k Voel me weêr sterk en flink, oom K; rel," verzekerde ze opgewekt. „En dat maar goed ook, want ik zou anders niet o tijd dn Indië' terug kunnen zijn." Slot rolgt.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1