BIJVOEGSEL Amersfoortscli Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAN Openbare vergadering van den gemeente raad van Amersfoort van Dinsdag BI Januari 1910, des namiddags ten half twee ure. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de heer Wethouder W. H. Kam, de heeren A. A. Hamers. A. M. Tromp van Holst, D Gerritsen. H. W. van Esveld, A. H van Kalken, N. Vols Heyn, D. Ruys, W. Salomons, S. J. van Duinen. J. W. Joris- sen, M. R. N. Oosterveen, H. Kroes, R. G Rij kens en J. C. Rolandus Hagedoorn en de Secretaris rar. dr. J. G. Stenfert Kroese. Twee vacatures. Do notulen van de vorige vergadering wor den vastgesteld zooals zij ter visie hebben gelegen. Ingekomen zijn de volgende stukken: Schrijven van de raadsleden SI. L. Celosse •en C. J. Plomp, dat zij ontslag nemen als lid van don Gemeenteraad. Aangenomen voor kennisgeving. b. Schrijven van den Minister van Binnen- landsche Zakenmededeelende dat het raads besluit vau 10 Januari 1911, no. 15 tot be noeming van Dr. A. J. Wensinck tot tijdelijk buitengewoon leeraar in het Hebreeuwsch aan het Gymnasium, wordt goedgekeurd. Alsvoren. c. Schrijven van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 9 Januari 1911, 3. afdeeliug, no 5156/129 houdende mededeeling dat zij het raadsbesluit van 20 December 1910, no. 438b betreffende verhooging van de subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur voor kennis geving aangenomen hebben. Alsvoren.. d. Besluit van do Gedeputeerde Staten van Utrecht van 16 Januari 1911, 3. afdeeling no. 174 186 tot goedkeuring van het. op 10 Januari 1911 vastgestelde 5e aanvullingskohier straatbelasting dienst 1911. Alsvoren. e. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 16 Januari 1911, 3. afdeeling, no. ■97 200 tot vaststelling van de gemeentereke ning over 1909 overeenkomstig de voorloopige a vaststelling door den Gemeenteraad. Alsvoren. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 23 Januari 1911, 3. afdeeling, no. 151/273 tot goedkeuring van de gemeente- begrooting voor 1911. Alsvoren. g. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 23 Januari 1911, 3. af deeling, no. 151/273 tot goedkeuring van de raadsb-sluiten van 10 Januari 1911, no. 442 tot. vaststelling van verordeningen ex art. 11 ibis der Gemeentewet. Alsvoren. h. Een adres van het hoofdbestuur der vereeniging voor meer uitgebreid lager onder wijs met verzoek eene jaarlijksche bijdrage beschikbaar te willen stellen voor het examen- fonds. In handen van B. en W. om prae-advies. Een adres van W. A. Boog, houdende verzoek de gasleiding en waterleiding in den Soe'tprstraatweg uit te breiden. Alsvoren. Van de commissie tot wering van school verzuim het verslag en de rekening en ver antwoording over 1910. Besloten wordt het verslag te laten drukken bij het gemeente verslag en de Bekening en Verantwoording ter secretarie te deponeeren ter inzage van de leden. k. Inlichtingen van Burgemeester en',Wet houders betreffende de opmerkingen omtrent het raadsverslag gemaakt in de vergadering van 20 December 1910. Tor secretarie ten inzage voor de leden. De Voorzitter. Ik heb nog mede to dooien, dat de Voorzitter van de vereeniging Handel en Nijverheid B. en W. heelt verzocht de ingezetenen door een deskundige in eene openbare bijeenkomst te doen voorlichten om trent de voordeelen van het gebruik van elec- trischo energie voor licht en kracht en zulks met proeven aan te toonen. In verband hier mede stel ik namens B. en W. voor een bedrag van f 100 beschikbaar te stellen om, h#t«ij van gemeentewege, hetzij door de vereeniging Handel en Nijverheid eene lezing te doen houden, waarbij de toepassingen van de electri- ache energie gedemonstreerd zull-n worden. Wordt z. h. o. conform dit voorstel besloten. Aan de orde is: 1. Benoeming van een tijdelijk Wethouder. De Voorzitter verzoekt d*n heeren van Dui nen en Salomons als stemopnemers te fun- geeren. De heer van Esveld wordt benoemd met 10 stemmen. Verder was uitgebracht op do heeren Veis Heyn Tromp van Holst on Rolandus Hagedoorn ieder l stem. Een briefje was van onwaarde. De heer Hagedoorn was nog niet ter vergadering verschenen. De Voorzitter. Alzoo is de heer van Esveld benoemd tot tijdelijk wethouder. Mag ik hem vragen of hij de benoeming aanneemt P De heer van Esveld. Ik heb geen be zwaar tegen dezo tijdelijke benoeming, miju- heer de Voorzitter. De Voorzitter. Ik wensch u geluk mot het vertrouwen van uwo medeleden. Mag ik u uitnoodigen aan deze tafel plaats te nemen. 2. Voorstel van B. on W. tot het geven van eervol ontslag aan den ambtenaar van den burgerlijken stand M. L. Celosse. Wordt z. h. o. verleend onder dankbetui ging voor de bewezen diensten. De heer Rolandes Hagedoorn komt ter ver gadering. 3. Voorstel van B. en W. betreffende de gemeentelijke waterleiding in verband meteen adres van de Utrechtsche waterleidingmaat schappij. liet voorstel strekt om te besluiten I. Op grond van art. 31 van de concessie, verleend aan de Utrechtsche Waterluding- Maatschappij, „Compagnie des eaux d'Utrecht", tot den aanleg en de exploitatie eener drink waterleiding uitdrukkelijk uit te spreken, dat deze concessie-voorwaarden geon uitsluitend recht tot den aanleg en de exploitatie eener drinkwaterleiding aan genoemde Maatschappij verleenen en dat uit deze concessie-voorwaar den geen verplichting van de Gemeente voort vloeit om zich van het aanleggen en exploi- teeren eener eigen gemeentelijke drinkwater leiding te onthouden II. afwijzend te beschikken op het adres van de Utrechtsche Waterleiding-Maatschappij „Compagnie des eaux d'Utrecht", dd. 13 December 1910. Wordt z. h. o. conform dit voorstel besloten. 4. Voorstel van B. en W. betreffende de subsidiete verleenen aan de vereeniging „Handelsschool voor Amersfoort en omstrekeu". Tot wederopzeggens aan de Vereeniging „Handelsschool voor Amersfoort en omstreken" eeno jaarlijksche subsidie te verleenen van f 4000.met ingang van den eersten dag der maand in welke de exploitatie van de school een aanvaüg neemtonder de voor waarden dat door het Rijk en de Provincie jaar lijksche subsidiën gegeven worden tot zoodanige bedragen, dat een behoorlijke exploitatie van de school mogelijk is; b. dat de Gemeente in de gelegenheid worde gesteld op die school, welke eene vol doende uitgebreidheid moet bezitten, toezicht uit te oefenen c. dat door het Bestuur jaarlijks de Be grooting voor het volgend en de Rekening van het afgeloopen jaar, met bijlagen aan Burgemeester en Wethouders ter goedkeuring worden gezonden en een uitvoerig verslag aangaande de inrichting aan den Raad worde ingediend. d. dat de tijd en wijze van uitbetaling van de sobsi-Jiö i en de wijze, waarop toezicht zal word-n uitgeoefenddoor Burgemeester en Wethouders worden bepaald. Wordt z. h. o. conform dit voorstel besloten. 5. Voorstel van B. en W. betreffende de bouwverordening en daarmede samenhangende strafve ordeningen. Het voorstel str- kt om de verordening vast te stellen conform het besluit van 29 Novem ber 1910, n*. 412, gewijzigd overeenkomstig eene door B en W. aangeboden nota van wijziging, waardoor aan de bozwaron van Ged. Staten wordt tegemoot gekomen. Wordt met algemeene stemmen conform besloten. 6. Nota van B. en W. betreffende de sa larissen van eonigo ambtenaren aan do gas fabriek. B. en W. doen mededeeling van eene moeie- lijkheid, waarvoor hun collego staat bij do uitvoering van het in de vergadering van 1 November 1910 betreffende de salarisregeling van dezo ambtenaren genomen besluit en verwachten van den raad eene uitspraak in welken zin hij gehandeld wenscht te zien met de jaarwedden der genoemde ambtenaren De heer Gerritsen Mijnhocr do voor zitter. ik heb de mooiolijkheid, waarvoor B. en W. hier staan, door eon misverstand van mijne zijde in 't leven geroepen. Ik hob ge meend en dat is verleden najaar niet tegengesproken dat bij de salarisvorhoo- ging. waartoe toen besloten werd, een bedrag van f 300 noodig zou zijn om voor deze amb tenaren gelijkstelling te krijgen mot de kler ken van do secretarie. Nu is gebleken, dat voor die gelijk«.t"lliiig t iet het gohoelo bedrag van t 300 behoeft to worden gebruikt, en B. en W. verkeeren daardoor in onzekerheid of de bedoeling ié, dat dit geheele bedrag voor de traktementsverhooging zal worden besteed, of dat hot op do helft zal worden terugge bracht. Ik hob or over nigeJaoht of ik het voorstel zou doen om het bedrag terug te brengen op f 150. Ik meen echt<-r dat voor stel niet te moeten doen. D-ze men-tcheu hebben zeer zeker er op gerekend, dat hun salaris met ingang van 1 Januari zou worden gebracht op het bedrag, dat de som van f 300 toeliet. Ik zou het hard vinden voordo men- schen, die in dat idee gebracht zijn, als hun salar's teruggebracht word tot het hodrag waarop B. en W. meenen, dat do geljjkstel- ling is verkregen. Ik geloof, dat men met hen mee moet voelen. Er ia hier door ons allen of, als men dat wil, door mij alleen, eene fout begaan. Dan moeten wij daarop niet terugkomen, maar het salaris laten zoo als het door ons is gevoteerd. Als B. en W. later, wanneer er kwestie is van de gewone of periodieke verbooging, met die vergissing rekening houden, dan heo ik daar niets togen. Maar ik zou er zeer voor gestemd zijn, een voorstel om de salarissen te handhaven zooals zij gevoteerd zijn, te accepteeren. De heer R ij k n s. Mijnheer de voorzitter, in de stukken, dio betreffende deze zaak ter visie gelegen hebben, heeft men de vriende lijkheid gehad om in het verslag van 1 No vember de zinsneden aan te schrappen, dio betrekking hebben op het voorstel van den heer Gerritsen, dat toen is aangenomen. Ech ter is niet aangeschrapt het slot van dio dis cussie, waar staat, dat het voorstel strekt om de boffrooting van de gasfabriek met f 300 te verhuogen on den post voor onvoorziene uit gaven met dat bedrag te verminderen. Men zegt mij daar, dat het wel is uaogeschrapt geweestik heb mij dus vergist en neem dit terug; maar in elk geval, aan het slot vindt men het besluit, dat door ons genomen is, uitgedrukt. Wij hebben daardoor bij de menschen de verwachting opgewekt, dat zij de volle f 300 zouden krijgen. Ik zelf heb ook altijd die bedoeling gehad. Nu vind ik het hard tot de menschen te zeggen: „Je krijgt maar 50 meer." Ik zou graag zien dat zij f 100 meor kregen. Wij hebben daar toe besloten, en do waardigheid van den raad gedoogt m i. niet daarop terug te komen. Deze menschen hebben niet onze overwegin gen gelezen, maar alleen ons besluit. Dit

Amersfoortsch Dagblad | 1911 | | pagina 5