GREEVE Co. YICHY Dr. GRONEMAN Dobermanpincher, Koloniale- en Grutterswaren en Comestibles. Eene Stelling Uit den omtrek. STADSNIEUWS. Ingezonden Stukken. een mooi Huis. ADVERTENTIËN. hervatten. Sigarenkisten en Kistjes Langestraat No. 123, 125, 127, Amersfoort. Sfoomkoffiebranderij en Theehandel. Toonbank Wereldberoemde Alkalisch Bronnen mén FRANSCHEN STAAT SEIZOEN VAN 15 MEI TOT 30 SEPTEMBER SCHITTEREND CASINO f" - Verdronken Woensdagmiddag is ssn do Naesauhaven ie Rotterdam van een Steiger te water gevallen en verdronken de 6-jarige M. H. V. Het lijkje van den jongen werd kort daarna opgehaald en naar de wo- ping der ouders in de Stampioenstraat ge bracht. De Nieuw-Amsterdani. Het ^binnenkomende stoomschip Nieuw-Anister- dam van de Holland-Amerikalijn is gisteren (tusschen Hoek van Holland en Maassluis aan ■den grond gevaren en dwars in de rivier blijven zitten. Met hoog water is het schip echter weer vlot gekomen en opgestoomd 'baar Rotterdam. Ernstige aanvaring. In den nadat van Woensdag op Donderdag had te f:Viis®iagen voor de Noordzeeboulevard een aanvaring plaats tusschen het Duitsche stoom- «chip „Rheinfels" en hot Engelsche stoom schip Redwood", welke ernstige gevolgen had. De „Redwood" werd zoodanig mid scheeps getroffen, dat het voorschip vol water liep en zonk. Aan boord bevonden zich 21 opvarenden, waaronder^ de vrouw en kinderen van den kapitein. De motorboot van het Belgische Joodswezen ging onmiddellijk 'hulp verleenen en slaagde er in alle opvaren den te redden, die te Vlissingen aan wal zijn gebradht. Het schip was in ballast. De „Rfhelnfels" is naar Antwerpen opgevaren met schade aan den boeg. H. M. de Koningin-Moeder is voorne mens op Vrijdag 30 Juni, met de Vorstin van Bentheim en den Hertog en Hertogin van Co- burg, het o pen 1 uoht-na t ururspel te Utrecht hij te wonen. De Gemeenteraad van Utrecht hield gistermiddag een vergadering onder leiding van den burgemeester, mr. dr. A. F. Baron 'van Lynden Goedgekeurd werd een voordracht van B. en W., om het verlies van het trambedrijf ÓVer het jaar 1910, bedragende f 83,879.86$, le verminderen met de winst van het elec- Irisch bedrijf over 1910 ad f 51,020.16$. Eveneens hechtte de Raad zijne goedkeu ring aan een voorstel van B. en W om het batig «lot der rekening van de fasfabriek dienst 1910 ad f 30,120.75$ te bestemmen voor buitengewone aflossing aan de ge meente, in aanmerking genomen dat de in Veie opzichten oude en verouderde steenko len gasfabriek binnen niet te langen tijd ge heel vernieuwd zal moeten worden. Tot leden van het college van curatoren Van het Stedelijk Gymnasium werden be noemd prof. dr. P. H. Damsté en prof dr. J. W. Muller en tot lid van de plaatselijke Commissie van Toezicht op het lager Onder wijs dr. J. H. Andriani. Hierna kwam aan de orde de voordracht van B. en W. betreffende de oprichting van een gemeentelijke arbeidsbeurs. Over dit voorstel hadden levendige bespre kingen plaats. Wegens liet vergevorderd uur werd, na dat verschillende leden over dit voorstel het «woord hadden gevoerd, de verdere behan deling van de voordacht verdaagd tot eene volgende zitting. Amerongen. Gisterennacht omstreeks één uur hoorde de vrouw van J. van Zome ren, wonende aan de steenfabriek van de "hh. Gebrs. Klinkenberg te Eist gem Ame rongen een angstig geschreeuw van haar geit; opstaande en de deur openende stond de schuur achter het huis in brand Klets viel meer le redden, zoodat de geit, bene vens eenige kippen en al het landbouwge reedschap een prooi der vlammen zijn ge worden. Door vereende krachten der wach ters op de fabriek blieef het woonhuis groo- tendeels behouden. Inkwartier in g een lust en geen last. In de Nijkerksohe Courant lezen we het volgende bericht: De verwachting, dat hier de najaarsma- noeuvres een uitgebreide inkwartiering zou den brengen, wordt teleurgesteld. Het oefe- Mngstcrrein ligt meer naar het Noorden, zoo dat wij ons tevreden moeten stellen met het lijdelijk verblijf van een 200-tal cavaleristen, die in de buurtschap Appel en omgeving wor den onder dak gebracht. „Smeelensnijder s." Onder de Vreemde benamingen, waarvan de oorsprong niet zoo dadelijk voor de hand ligt, behoort leker jjmeelensnijder"Dit woord beduidt pp de Veluwe het snijden van de rijpe gras- kalmcn en is thans in vollen gang. Het is ♦en loonende arbeid voor jong en oud. want daar er 8 cent per K.G. voor betaald wordt, kan menigeen er een aardig daggeld van maken. Apeldoorn. De 8 reohitsohe Jctesveree- Öigiaiigen hebben besloten in district I de óandikiatuuir van den gemeenteraad van het «Jtr. lid jlir. Motierus te steuen en aan te kevelen, eu de door de ki es ver een i gingen gestelde cand'iidaten van rechts over te ne men voor district I Jhr. Sandberg (aftr.) T. de Bnrin (aftr.) en voor een rtieurw lid- Jac. Koning, allen Ghr.-histvoor district II R. Kerkhoven ,aftr. aotirev., T. W. Geurden» (aftr., r.-kath.), benevens G. J. Bomhof (Gir.- höst.)voor district III B. van Niersen (aftr. Chr.-hJst), W. Mens ink (Ghr.-hist.), W. de Vries (anti rev.) en W. C. L. Simons (roomsch- teath.) (Rott.) Belanghebbenden maken wij er op at tent, dat aüe vorderingen ten laste der ge meente, het dienstjaar 1910 betreffende, vóór 80 Juni bij B. en W. moeten zijn ingekomen, dan wel bij hen, op wier last leveringen enz. KQn geschied. Men kat© de offldóele kennisgeving. Aan het ftoétotings-examen voor 1ste Wodtejaor van den cursus hebben van het 6de reg. fenf. voldaan Sea-g. J. L. C Kruyne. korp. J. J. Enwnck. >o«p. B» J. ven der Flier, «eng. L. W. Busk Jct, «eng. J. 6. de Boor, «erg. H. S. J. Ka- bxerroar en G. van Oostnun (igerangicftiflrt Door den inspecteur van het militair on derwijs wordt beslist of zij. in verband met liet aantal plaatsen (45), allen kunnen worden toegelaten. Van de 135 aspiranten voldeden 56 aan de risohen. Twee trokken zich terug, een. aspirant was wegens wekte verhindeM aan het examen deel te nemen. Nader vernemen wij, dat de hierboven genoemde eerste zes geslaagden tot de les sen kunnen worden toegelaten op 1 Oct. as. Kamer van Koophandel. Gisterenavond hield de Kamer van Koophandel en Fabrieken eene openbare ver gadering ton Raadhieiae, onder voorzitter schap van den lieer J. Ger. Kleber. Afwezig waren de heeren H. Meurslng en H. van Haselen met kennisgeving, benevens de beer A. Eysüik. Na opening der vergadering leest de secre taris de notulen van 11 Mei 1911, die worden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat ingekomen Rijn 1. Jaarverslagen van verschillende Kamers van Koophandel in ons land en van die te Brussel 2. Van den Minister van Landbouw, N. en II. de gewone periodieken, handelsberichten en consulaire verslagen. 3. Van den Minister van Financiën dc sta tistiek van in- en doorvoer, benevens de gewone statistieken van de Commissie voor Statistiek, 4. Missive van den directeur van het Bu reau van den IndustrLeelen eigendom met het verslag over 1910. 5. Een brochure van mr. H. s'Jacob over de exploitatie van Borneo. Missive van den heer Putman Cramer betreffende het Vezelcongres te Soerabaja. 7. Adressen van de Kamers van Koophan del te Utrecht en Middelburg aan de Tweede Kamer, inzake het debietrecht op tabak. 8. Van de Kamer van Koophandel te" Gro ningen een adres aan dein Minister van Fi nanciën inzake het voorgestelde tarief van in voerrechten. Verder adressen betreffende de tarief weit van de Ned. glasindustrieelen en van de Ka niers te Hengelo en te Rotterdam. Al deze «tukken worden voor kennisgeving aangenomen. 9. Een adres aan de regeering van de Ka mer van Koophandel te Rotterdam met het verzoek bij de regeling van het internatio naal wisselrecht, tevens een internationale regeling te treffen van het ohequierecht en eveneens een binnenlandsche regeling daar voor zal worden rondgezonden en zoo noo- ddg in die volgende vergadering worden be handeld. 10. Van liet Kon. Met. Instituut te De Bilt een «verricht van de ijswaamemingen langs de Noord- en Zuiderzee. Voor kennisgeving aangenomen. 11. Verschillende stukken van den heer Potjer inzake het voorgestelde verhoogde invoerrecht op geraffineerd zo-ut. Zal wo-r'cn rondgezonden en eventueel worden behandeld. 12. Een missive van de H. IJ. S. M. met bericht dat een 8 tons laad- en loskraan zal worden geplaatst op het emplacement te Amersfoort. 13. Een schrijven van den voorzitter der Kamer van Koophandel te Amsterdam, dat door hem aan den voorzitter van de com missie van voorbereiding der voorgestelde tariefwet een schrijven wordt verzonden met verzoek het verslag dier commissie niet definitief vast te stellen, zonder inlichting te hebben ontvangen, welke de Kamer te Am sterdam meent te moeten mededoelen. De heer Van Vollen hoven vindt, dat een dergelijk verzoek moet gesteund worden De Voorzitter gelooft, dat als het tarief gewijzigd moet worden, dit zooveel mogelijk moet geschieden zonder handel en nijverheid te sdhaden. Vele kosten bij de voorgestelde tariefwijziging zijn nog al be langrijk en daarom is het zaak, komt ze tot stand, te zorgen, dat de wet zoo goed mo gelijk is. Daarom vindt hij het goed het adres te steunen, in düen geest, dat verzocht wordt de voornaamste Kamers te hooren. Aldus wordt besloten. Hierna «luit de voorzitter de vergadering. De temperatuur van het water in de Amersfoortsche bad- en zweminrichting was 'heden morgen 7 uur 61 graden Fahrenheit. De Tucht-Unie zal hier op 30 Juni een vergadering houden in café „De Arend". De algemeene «ecretaris, de beer dr. C. J. Söhngen, ral alsdan een voordracht hou den. Onderwerp: „Een uitgebreid progranf. Er zal gelegenheid zijn tot debat. Amersfoortsche padvinster# en pad vinders bewezen gisteren en heden in het vliegkamp, o. ra. aan de per«, zeer gewaar deerde diensten. Burgerlijke Stand. 22 Juni 1911. Geboren: Geene. Onde rtrouwdr Jacob Meijer en Gijsbertje van Engelen. Antonie van de Beek en Willempje van Eseen. Dirk van Dors soil en Johanna Maria Scheidier. Fredcrik August Timmerman en Elisabeth van Ekelen. Nicolaas van den Heuvel en Johanna van Koelen. Wilhelmus Lcouar- dus Alberts en Alijda Sara Muller. Gerri* Nieuborg en Margriclha van Laar. Gehuwd: David Zoetmulder en Cor nelia Christina Wisdom. Overleden: Elias van Eijken, 2 maan den. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen ran 28 Juni 1911. Medegedeeld door hot Kon. Ned. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste «tand 771.0 te Horla; laagste stand 747.0 te Sternoway. Verwacbtng tot den avond van 24 Juni: Zwakke tot matige Z. tot Z.-W. wind, meest zwaar bewolkt tot betrokken, met korte op klaring. Enkele regen- of onweersbuien. Wei- dg verandering in temperatuur. Het opnemen van inqtoonden stukken beteekent geenszins dat de liedactie met den inhoud instemt. De copie wordt aan den inzender niet teruggegeven. De I M ij n he er de Keducteurl Naar aanleiding van meerdere berichten over bovenstaand onderwerp in de Noderlandsche bin den opgenomen, wilden wij gaarne oen klein plaatsje van U, vooral omdat sommige dier berichten in de laatste weken op too eigenaardig overdreven wipe zijn gesteld, dat het ons noodzakelijk voorkomt om daartegenover eens enkele feiten en cijfers te noc- meu, voor de juistheid waarvan wij met onzen naam instaan. Op 9 Juni LL stonden de 10 badkoetsen en onge veer 25 strandstoelen van pachter Vink wederom op den grond van N. den Hollander en werden op het daartoe door den Hollander lot Vink gericht verzoök door dezen daarvan niet verwijderd. Daar om werden ze door den HoMander opgeborgen lu een hem toehehoorende of door hem gehuurde ruim te. Ze staan daar nog, wellicht in afwachting van een rechterlijke uitspraak. Dat is slechts een zaak tusschen die twee. Relletjes, of wat daarop zou gelijken, kwamen bij deze opruiming niet voor. Enkele aanhangers van Vink's meeniag omtrent den eigendom van het bovenstrand ent., meeat jon gelieden uit Noord wijk-hitmen, hebben daarna up Zondag 11, en Donderdag 15 dezer getracht om wat kabaal te maken te Noordwijk aan Zea, voorname lijk voor „Huis ter Duin", doch zijn daarin zoo goed ah niet geslaagd, dank zij de uitstekende politie maatregelen die genomen werden. Sedert is er niets meer voorgevallen. De laatst gepasseerde Zondag (18 dezer) verliep zoo kalm als ooit eenige Zondag te voren, en in de week bemerkt men absoluut niets bijzonders. Dat is alles wat er te Noondwijfc luikend is van den tegenwoordigen stand der „strandkwestie" ten opzichte van den naar buiten zichtbaren en merk baren toestand. Geen enkele badgast behoeft daarvan dan ook eenig ongerief te ondervinden. Op 27 Mei opende badman P. Bedijn zijn bedrijf, dat sedert met zijn ruim 65 badkoetsen ongestoord werd uitgeoefend op de gewone, ieder van ouds bekende plaats. Er werden reeds meer dan 10U0 zeebaden geno men. Tot en met 15 Juni waren in dit seizoen, volgens de officieele opgave van de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer, reeds ruim elf honderd gasten isi de badplaats Noordwijk aan Zee aangekomen. Overigens gaat alles hier zijn gewonen gang. Zóó, mijnheer de Redacteur, is de toestand te Noordwijk aan Zee, en al wat er anders of meer van verteld of geschreven wordt, is M onjuist óf overdreven. Hoogachtend, met dank voor de plaatsruimte, UEd. dw. dn.. De Secretaris van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Noordwijk DE ROCHEFORT DIJK. De Secretaris der Vereeniging „Zeebad Noordwijk" H. HOEK Jr. De Secretaris van den Raad Yan Beheer der N. V. Zeebad Noordwijk r BUSSLNK Voor billijken prijs te Ilttiir te do Bilt, bevattende 8 Kamer?, Keuken en irrooten Tuin. Brieven fr. W 2570, Zeister Boek- en Kunst handel, Zeist. Geachte Lezers. In een advertentie in dit biad wordt ook van U een gave gevraagd voor het zieke kind. Een der tien-tal kleinen genieten op kosten van onze ver eeniging op dit oogenblik van een veibltyf aan zee, maar een nog veel grooter aantal moet in lijdenden toestand blijven rondloopen, omdat onze financiën geen meerdere hulp toelaten. Een verblijf van en kele weken in een frissche gezonde omgeving aou ze stellig sterker en voorzien van eene grootere groei- en levenskracht doen terugkeeren j zou xe door zulk een tijdige verzorging van het dikwijls geheel verzwakte lichaam kunnen behoeden voor de zoo gevreesde scrofulose en tuberculose. Voor koming en uitroeiing van deze en andere volks ziekten, zal alleen worden verkregen door nog be tere zorg voor het lichamelijk weizijn van het kind. Stelt Gij ons door Uwe gaven in staat nog enkele kleinen te helpen. Een enkel dubbeltje at kwartje wordl wel eens nutteloos uitgegevenverzamel ze onder Uwe kennissen en sta dat bedrag, groot of klein, aan ons af. Zend ons een klein deel van Uwe rcissom voor het kind, dat ziekelijk moet ach terblijven, slecht behuisd en dikwijls onvoldoende gevoed. Uw reisgenot zal verhoogd worden b\j de gedachte, dat welliaht een of meer kinderen voor enkele weken zullen gaan naar een ko'.oruehuis. Gij zult daardoor meewerken tot heil van het hulp behoevende kindtot heil van ons toekomstig volk. Dankend voor de verleende plaatsruimte. A. B. v. d. KLEEN, Secr, van de Kinderherstelüngs- en Vacantie-Kokmiea. LAMAISDN BOÜWER Co. -:- HDDRHDIZEN 39 belasten zioh met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongatie Safé-I nrieh tl ng. I« vanaf 10 Juni uit de stad en zal Zaterdag 1 Juli de praktik, die door do aanwezige bur- ger-goneeshceren wordt waargenomen, S.M.PEREL, nhir. Pédicnra Tor overname aangeboden een mooie (ren), 9 maanden oud. Grootvader 101, grootmoeder 26, vader 45 eerste prijzen. Te bevragen: Plantsoen 14, Amersfoort. Kinderherstelli%gs- en Vacantiekolonies. H. H, Officieren, Ambtenaren eni die om bijzondere redenen terstond ovm eenlg kapiteel wenschee te bescbtkkeï] kunnen zich In vertrouwen wenden onder motto „Bankinstelling" kantoor van dn blad IK raad U Stoomhoutzagery. van reukeloos hout, ter verpakking van bote cacao. parltimcrlón, enz. Nog vele ziekelijke en zwakke kinderen wach ten op een verbluf aan zoo. llelpi ons zo alsnog uitzenden 1 Zonder een deel van Uwe reispenningen af voor dit edele doel. Elk bedrag wordt dank baar aanvaard door Het Bestuur M. KAMERLING, Arnh. weg. B. J. VAN ENST, Hendr. v. V. str. A. B. v. d. KLEINP. Ptyperstr. Mevr. M. GÊRARD VAN SIJSEN Beekestein. Mevr. J. F. O. H. TROMP VAN HOLST, Soesterweg. Mevr. M. E. REI.TNDERS, Weijersstraat. Mevr. M. HEYLIGERS, Muurhuizen. KRAMER SMITS, ¥00(1166(1 VERMAAS, Delft En gros. Telephoon No. III. en Détail. - HANDEL INi Prijzen der Koffie. MOKKA (dessert) per K.G. 11.00 Prima zuiver JAVA Htalionsdwamlraat 8, Utrecht, is dageiyks te oonsulteeron of te ontbieden Behandeling van Likdoorns, Magela en verdere ongemakken aan den voet, geheel pijnloos en antiseptisch. No. 1 2 3 4 6 7 H. H. Wede .0.781/1 -0.00 -0.081/1 -O.OO - 0.55 -0.58 i's -0.50 Mo. 1 8 4 O 7 a Prijzen der Thee. per Kilogr. f 1.80 - 1.50 - 1.10 - 1.30 - 1.80 - l.OO -O.HO - 0.70 fin. Voor geringen prijs ter overname aangeboden t i 3.15 X 6 X1 Meter met 7 X 25 175 laden leder van 6 vakken en eene groot 5.25 X -.80 X 1.10 Mtr. Te bezichtigen bij de ELECTRISCHE DRUKKERIJ, L. E. BOSCH ZOON TE UTRECHT. AAN DE LIJN PARIJS-LTON-UÉDITERRAN&E 5 DDR SPORENS VAN PARIJS, LDXE- EN RESTAURAT1B RIJTUIGEN minerale Baden, Douches, Koolzuur- Heete lucht- en Stoombaden; Zuurstof-InhalatiemassageBlectro-therapteMecanotheraple Opera- ea Tooneeluitvoeringen door artisten der Groote Opera en Comédie-Fran;aiae van Parijs; Concerten; Concoura-Hippique.etc .tte. HOTELS EN PENSIONS van af 8 tot 10 gulden per dag. Oeill. Brochures en Foil. Inlichtingen gratis op aanvrage bij het lloofdayentsehap I voor Nederland Obreohtstraat 31B, UTRECHT.

Amersfoortsch Dagblad | 1911 | | pagina 3