BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ IIET De heer Gerritsen. Mijnheer de voor- I zitter, ik zou eene enkele vraag aan B. en W. willen doen. Na eene lange lijdensgeschiede nis hebben B. en W. de toezegging gednan, dat i zij een voorstel zouden doen tot het bouwen van eene nieuwe Hoogere Burgerschool. Ik meen, dat het van B. en W. niet te veel ge vergd is als ik verzoek inlichtingen te beko men hoe het nu staat met die zaak. Als wij niet spoedig een voorstel hierover van B. en W. krijgen, dan zou ik vreezen dat er weer een jaar verloren zal gaan en dat op 1 Sep tember 1912 do H. B. school nog niet onder dak zal zijn. De heer Kam. Mijnheer de voorzitter, ik kan don heer Gerritsen antwoorden, dat B. en W. steeds ernstig deze zaak in overweging houden. Kort geleden waren B. en W. bezig onderzoek te doen naar een terrein, dat ik op het oogenblik niet mag noemen. Dat is misgeloopen. B. en W. zullen van den raad instemming moeten vragen voor een plan van eene nieuwe school. Het oude plan be doelde do verbouwing van de bestaande Hoogere Burgerschool. Nu zijn er plannen in onder zoek om een II. B. school, mot gymnasium en, later bij te bouwen, oen lyceum op een ander terrein te stichten. Dit is het wat ik op het oogenblik over deze zaak kan mede- deelen. De Voorzitter. Ik kan bevestigen, da de zaak bij B. en W. in behandeling is. Wij hopen zoo spoedig mogelijk een voorstel aan den raad in te dienen. Zoodra het plan, dat de wethouder Kam bedoeldewas afgespron gen, zijn er reeds weder besprekingen gehou den over een ander plan. B. en W. zullen zoo spoedig mogelijk een voorstel doen. De beer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, mag ik dus aannemen, dat wij tijdig, over een paar maanden, nadere mededeelingen zullen krijgen en dat B. en W. daarmee niet zullen wachten totdat de begrooting van het volgend jaar in behandeling komt? Want dan zullen wij in September 1912 nog niet klaar zijn. De Voorzitter. Het is moeielijk een termijn te bepalen voor do nadere modedee- lingendie aan den raad zullen worden ge daan. Maar ik geef gaarne de verzekering, dat B. en W. zoo spoedig mogelijk daarmee zullen komen. Als het cenigszins kan krijgt de raad het nog binnen de twee maanden. De heer Gerritsen. Dank u. Niets meer aan de orde zijnde voor de open bare vergadering, wordt deze gesloten on gaat de vergadering over in eene met gesloten deuren. VAN Openbare vergadering van den gemeente raad van Amersfoort van Vrijdag 9 Juni 1911, dos namiddags ten 2 uur. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de heeren wethouders W. H. Kam en R. H. Rijkens, de heeren J. W. Jo- rissen, H. Kroes, A. M. Tromp van Holst, H. W. van Esveld, J. van de Wal Kz., S. J. van Duinen, A. A. Hamers, M. R. N. Oosterveen, D. Gerritsen, N. Veis Hcyn, B. .1. van Ernst, W. Salomons, D. Ruys, J. C. Rolandus Hage- doorn, A. II. van Kalken en de secretaris mr. dr. J. G. Stenfort Kroese. De notulen van de vorige vergadering wor den gelezen. Ingekomen zijn de volgende stukken. a. Een adres van het Bestuur der afdee- ling Amersfoort van het Utrechtsch genoot schap voor Landbouw en Kruidkunde, waarbij subsidie wordt gevraagd voor een tuinbouw- wintercursus. In handen van B. en W. om prae-advies. b. Een adres van het bestuur van de Ambachtsschool, waarbij subsidie gevraagd wordt voor een teekencursus 1911/1912 voor ambachtslieden. Al8voren. c. Eene dankbetuiging van de onderwijzeres J. M. de Bruyn voor het haar verleende verlof. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een verzoek van den onderwijzer H. J. Mensink om eervol ontslag met ingang van 1 September 1911. In handen van B. en W. om prae-advies. e. Een schrijven van T. Sanders waarbij hij zijn ontslag aanbiedt als lid van de com missie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Wordt z. h. o. eervol verleend onder dank betuiging voor de bewezen diensten. De Voorzitter. Heeft een van de leden in de openbare vergadering nog iets in 't mid den te brengen? De heer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, ik dank den geachten wethouder voor zijne inlichtingen, maar ik vind ze een beetje mager. Als ik het wel heb, dan heeft de raad do kwestie van de verbouwing der be- staando H. B. school unaniem afgestemd. B. en W. kunnen dus met geen andere plannen bij den raad komen, dan voor het maken van oen nieuw gebouw. Wanneer nu de wet houder van openbare werken het geheele jaar met deze zaak is bezig geweest, dan hoop ik, dat hij ons spoedig zal verblijden met de indiening van een voorstel. De zaak op te hangen aan den kapstok van het lyceum, dien weg mogen wij niet opgaan, want dan krijgen wij in de eerste jaren niets. Dit plan moet zoo worden opgemaakt, dat als er later een lyceum komt, dit er moe in verband kan worden gobracht. Ik blijf er op aandringen, dat B. en W. met een plan bij den raad zul len komen. De wethouder heeft ons gezegd, dat B. en W. onderzoek hebben gedaan naar een plan op het terrein, dat zij op het oog hadden; maar dat is afgesprongen. Hij heeft nu echter iets anders op het oog. Ik hoop, j dat B. en W. spoedig met een plan zullen komen. Dan kan de raad de zaak uitmaken. Electrische Drukkerij L. E. BOSCIt ZOON. 9

Amersfoortsch Dagblad | 1911 | | pagina 5