4 juist. Ik protesteer er tegen, dat door schuld van de commissie het werkliedenreglement zoo lang onderweg is. De heer van Kalken. Mijnheer de Voor zitter, het gaat hier niet om het geld. Dat ganncn wij den menschen van harte. Maar het gaat otn het principe. Ik vind het niet goed, dat wij ingaan op een verzoek dat niet juist is. Daarop kunnen wij geen juiste beslissing nemen, ik sou het juister vinden, als deze zaak van het agenda werd afgevoerd en dat aan B. en W. word overgelaten de zaak te behandelen ah het werkliedenreglement is aangenomen. Dan kan deze zaak tot een goed einde komen. Hot zou beter geweest zijn als deze zaak was uitgegaan van B. en W. en niet was aangebracht door een adres, dat op onwaarheid berust. De heer Rij kens. Mijnheer de Voorzitter, or is straks gezegd, dat er door de werklieden ditmaal een half uur langer is gewerkt dan in andere jaren Dat is onjuist, er is langer gewerkt in verband met het werk bij andere takken van dienst. De heer J o r i s s e n. Mijnheer de Voor zitter, ik geloot' dat hier een verwarring be staat. die niet door discussies kan worden weggenomen. Waartoe kan het dan dienen ver der to debatteeren 'i Geen van de leden weet precies te zeggen wat er is bedoeld. Wanneer men dat niet zeker kan zeggen, laat men er dan niet verder naar zoeken op dezon war men dag Wanneer ik zelf twijtel koester, dan heb ik vrijheid om te zeggen „Ik twjjfel, laat de menschen 't hebben". De Voorzitter. Dat is ook de geest van het voorstel van B. en W. Ik zal dit voorstel in stemming brengen. Bij de stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen mot 8 tegen 4 stemmen. Tegen stemden do heeren van Kalken, van de Wal. van Duinen, van Esveld. y. Herbenoeming van de tijdelijke buiten gewone leeraren aan bet gymnasium, de hoeren Dr. A. A. Pulle, A. K. Hovens Gre- vo eu S. de Vries. De Voorzitter verzoekt de heeren Veis Heyn en van Kalken als stemopnemers te fungeeren. De heeren Dr. A. A. Pulle, A. K. Hovens, Greve en S. de Vries worden met algemoene stommen herbenoemd. 10. Voorstel B. en W. tot herbenoeming van de tijdelijk buitengowoon leerares in de gymnastiek aan de Hoogere Burgerschool voor den cursus 1911,'1912 mej. J. C. van der Schroeft'. Mejuffrouw Van der Schroeff wordt herbe noemd met algemeene stemmen. 11. Aanbeveling voor de beneoming van een lid der commissie voor toezicht op het raiddel- baar onderwijs (vacature Th. Sanders). I)e aanbeveling luidt: H. W. E. Vrijdagen J. W. C. Bloem. De heer Vrijdag wordt benoemd met 11 stem men. Op den heer Bloem werd 1 stem uitge bracht. 12. Voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school le soort voor meisjes (vacature mej. Van Hilten). De voordracht luidtmej. E. L. K. Sinnige, mej. C. C. de Jager en mej. J. A. Poortman. Mej. Sinnige wordt benoemd met 10 stemmen. Op mej. De Jager zijn 2 stemmen uitgebracht. 13. Voordracht Yoor de benoeming van twee onderwijzers aan de openbare lagere school in de Beekstraat, (vacature H. J. Mensink en H. C. D. de Bléeourt). De voordracht luidt 1. W. J. E. A. Ribberink, A. J. Huijskens en H. W. de Wette. 2. A. J. Huijskens, II. W. do Wette en B. van Elk. Benoemd wordt in de eerste vacature de heer Ribberink, in de tweede vacature de heer Huijskens, beiden met algemeene stemmen. De Voorzitter dankt de stemopnemers voor de genomen moeite. De Voorzittor. Ik heb de eer mede te deelen, dat mij verlof is verleend mij buiten de gemeente op to houden gedurende don tijd van 10 tot 30 Augustus. De heer Kam zal zoo welwillend zijn mijn ambt in dien tijd waar te nemen. Verlangt nog iemand het woord in deze vergadering De heer Jorissen: Ik zou gaarne eene vraag willen doen mijnheer de voorzitter, naar aanleiding van 't geen is gezegd bij de behan- deliug van het voorstel over de gastentoon- stelling. Toen heeft de heer Van Duinen gezegd dat eon ingezetene aan de gasfabriek is ge weest om den directeur daarover te spreken. Maar de ambtenaar die hem te woord stond, deelde hem mede, dat de directeur met verlof was en dat hij hem geen inlichtingen kon geven. Ik vind dat vreemd, wordt er geen plaatsver vanger gesteld De Voorzitter. Ik kan mij niet voor stellen, dat het zoo gebeurd is. Do fnnctiën van den directeur worden waargenomen door drie personen, ieder voor hun deel. l)e heer Kam. De zaak waarover die per sonen kwamen sprekon, heeft met den dienst van de gasfabriek niets te maken. Zij ging den vervanger van den directeur niet aan. De heer Jorissen. Er is iemand gekomen om den directeur te spreken over een zaak, die in overleg met de gascommissio door den directeur op touw was gezet. En de plaatsver vanger van den directeur zegt„Ik weet er niets van". Dat vind ik geen goede manier om de zaak te bevorderen. De heer Van Duinen. Mijnheer de voor zitter, is er wel een plaatvervanger van den directeur 'i Ik geloof het niet. Het werk wordt gedaan, maar liet schijnt, alsof er heel weinig werk aan de betrekking verbonden is. De heer Jorissen. Als er een ongeluk gebeurt aan de gasfabriek wio is dan verant woordelijk De V oorzitter. De persoon die door B* en W. is aangewezen om de functie van den directeur waar te nemen. De heer Kam. De boekhouder, de gasmee- ster en de opzichter zijn aangewezen om den directeur te vervangen, ieder voor zijn onder deel. Ik kan er nog bijvoegen, dat ik in deze dagen dikwijls op a e gasfabriek kom. De heer Jorissen. Het is zeker in den wethouder te apprecieoren, dat hij zooveel be lang stelt in de gasfabriek. Dat verwaehtte ik trouwens niet anders. Maar in een groot bedrijf moet de zaak goed geregeld zijn. Anders zal wanneer er een ongeluk gebeurt, de een zich achter den ander verschuilen. B. en W. achter den wethouder en de wethouder achter den directeur. De verantwoordelijkheid moet goed geregeld zijn. De Voorzitter. Ik heb hier het schrijven waarbij de zaak geregeld is. Mag ik den secre taris verzoeken het voor te lezen. Amersfoort, 21 Juli 1911. Aan den heer Directeur der gasfabriek. Wij hebben de oor U mede te deelen, dat wij in verband met het aan te verleende ver lof besloten hebben op de volgende wijze in den dienst te voorzien Voor het kantoor door W. Fröger. Voor de Fitterij in de. stad door J. B. Denis, opzichter, en voor de Fabriek door W. F. Biihrman, gasmeester. Wij verzoeken U belanghebbenden hiermede in kennis te stellen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort. de Secretaris, de Burgemeester, J. K. H. de BeaufortI. s. Wuytiers. De heer Jorissen. Dus de verantwoorde lijkheid is goed geregeld. Dit wenschte ik te weten. Dank u. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de openbare vergadering gesloten. Electrische Drukkerij L. E. BOSCH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1911 | | pagina 8