BIJVOEGSEL Ainersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. VAN Openbare vergadering van den raad der ge meente Amersfoort op Dinsdag 22 Augustus 1911, des namiddags ten half twee ure. Voorzitter do heer wethouder, waarnemend burgemeester, W. H. Kam. Tegenwoordig de heer wethouder R. G. Rijkens, de heer A. A. Hamers, A. M. Tromp van Holst, I). Gerritsen, J. van de Wal Kz., H. Kroes, M. R. N. Oosterveen, S. J. van Duinen, W. Salomons, N. Veis HeynH. W. van Esveld en de secretaris mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. Afwezig de heer A. H. van Kalken met kennisgeving en verder de hoeren J. C. Ro- landus Hagedoorn, J. W. Jorissen, D. Ruys en B. J. van Enst. De notulen van de vorige vergadering wor den goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken a. Schrijven van den Minister van Binnen- landsche Zaken van 18 Augustus 1911, no. 6214, afd. H. M. O. Waarbij bericht wordt, dat de benoemingen van de leeraren aan het Gymnasium Dr. A. A. Pulle, A. K. Hovens Qréve en S. de Vries worden goedgekeurd. Aangenomen voor kennisgeving. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 21 Augustus 1911, 3e afdeeling, no. 3472/2351 tot goedkeuring van het raads besluit van 8 Augustus 1911, no. 263 betref fende machtiging tot het opnemen van kas geld. Alsvoren. c. Een verzoek van Mevrouw B. A. Wil- lemstijn—Graswinckel, haar wegens vertrek eervol ontslag als lid van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs te willen geven. Wordt h. o. eervol verleend onder dank betuiging voor de bewezen diensten. d. Een dankbetuiging van het bestuur der Oranjevereeniging voor de toegekende subsidie. Aangenomen voer kennisgeving. e. Een adres van J. van der Wal Kzn. en andere melkverkoopers, houdende verzoek eeue verordening op den verkoop van melk en melkproducten vast te stellen. In handen van B. en W. om advies. f. Een adres van J. W. Putman Cramer houdende verzoek zijn tractement als haven meester te verhoogen. Alsvoren. g. Een adres van H. Binsbergen houdende verzoek zijn tractement als concierge van de Burgeravondschool te verhoogen. Alsvoren. h. Eene dankbetuiging van C. J. F. Prins voor de hem verleende gratificatie inzake het waarnemen van het directoraat van de Burgeravondschool. Aangenomen voor kennisgeving. i. Een adres van de onderwijzeres mej. J. M. de Bruyn, verzoekende verlenging van verlof tot "l Januari 1912 met voorstel van B. en W. om het gevraagde verlof te ver- leenen met behond van jaarwedde en hen te machtigen in de tijdelijk vacature te voorzien. Nadat de behandeling spoedeischend is ver klaard, wordt z. h. o. conform het voorstel besloteD. Aan de orde is 1. Onderzoek van den geloofsbrief van den heer P. C. H. Briët. De Voorzitter verzoekt de heeren van Dui nen, Oosterveen en Kroes zich met die taak te belasten en schorst inmiddels de vergade rd- De vergadering hervat zjjnde, brengt de heer van Duinen namens de commissie rap port uit Yan hare bevinding, concludeerende tot toelating van den heer Briët. Wordt z. h. o. conform besloten. De Voorzitter betuigt dank aan de commissie voor de genomen moeite. 2. Voorstel van B. en W. tot splitsing van de Co klasse der jongensschool. Het getal leerlingen van de Ge klasse is zoo groot, dat splitsing van deze klasse met het oog op de voorbereiding voor de toelatings examens tot de koogere inrichtingen van ondorwijs noodzakelijk is. Wordt z. h. o. conform besloten. 3. Voorstel van B. en W. tot toekenning van periodieke verhoogingen van jaarwedden in verband met hun diensttijd aan de leeraren I. M. J. Hoog, A. P. II. J. van Weezei Er- rens en dr. Th. Weevers. Wordt z. h. o. conform besloten. De Voorzitter. Ik kan medodeelen, dat het voornemen bestaat den len September a.8. eene vergadering van den raad te beleggen tot behandeling van een voorstel in zake den aankoop van het landgoed Nimmerdor. De agenda is hiermee afgeloopen. Wenscht een van de leden nog het woord De heer Salomons. Mijnheer de voor zitter, ik had gaarne iets willen zeggen naar aanleiding van de uitvoering van de bouw verordening. In verschillende artikelen komt een slot-elinea voor, waarin gezegd wordt, dat B. en W. nadere eischcn kunnen atollen voor dit en voor dat. Dit is ook het geval bij art. 47, waar gesproken wordt van de aansluiting van het huisriool aan de hoofdleiding. Daarin is in den laatsten tijd eenige inoeielijkheid voorgekomen. Hot is altijd do gewoonte ge weest, dat als de aansluiting moest geschieden van een perceel aan de hoofdleidingdaartoe eene aanvrage werd gedaan bij B. en W. Dan kwam er een opzichter op het werk om te controleerendat de aansluiting behoorlijk geschiedde. Thans wordt die aansluiting door de gemeente verricht, en de kosten worden aan den belanghebbende in rekening gebracht maar dat geschiedt op eene wijzedie wille keurig is, heel willekeurig zelfs, en die aan leiding kan geven tot onbillijkheid. De aan sluiting op de wijze van vroeger was slechter dan zooals zij nu geschiedtmen is nu zeker der dat zij goed wordt uitgevoerd. Maar er wordt tot de belanghebbenden gezegd „Gij moet f 10 betalen". Soms wordt ook 8i'2 ge vorderd. Waarop is dat gegrond Waarom moet dat f 10 kosten Er zou niets tegen te zeggen zijn als men maar wistdat dit op eene zekere berekening berustof dat eene som gevraagd wordtdie bij verordening is vastgesteld of als men wist, dat als de kosten van de aansluiting minder zijn dan f 10, dat wordt teruggegeven. Er is eenige onbillijk heid in als men niet terugkrijgt wat de aan sluiting minder heeft gekost dan het bedrag, dat is betaald. Het zjjn vaak werkjes, die /l of 2 kosten en in een paar uren tijda zijn uitgevoerd. Alle materialen moeten aoor den belanghebbende geleverd worden. Ik zou wil len vragen Is de raad in die regeling gekend 'i De Voorzitter. Ik kan hierop antwoor den, dat het bedrag, dat in rekening gebracht wordt voor de aansluiting van een perceel aan de hoofdleidingafhangt van de vraaghoe diep de aansluiting ligt en hoe lang zij is. Dat zijn geen werkjes van 1 of 2. Wan neer men aansluitingen heeft van 45 of 7 meter lengte en het hoofdriool 11/4 of 2 meter diep ligt, dan maakt dat in do kosten een groot verschil. De berekening wordt opgemaakt naarmate van het werk dat moet verrichtmen heeft te ontgraven, het riool te leggen en don grond weer aan te vullenook moet niet ver geten worden het inwellon en opnieuw bestra ten. Dat alles is werk, dat moet worden be taald. Het kan de eene maal een aanmerke lijk verschil geven bij eene andere maal. Maar ik kan verzekerendat de raenschen in bil lijkheid worden behandeld. Het is de gemeente niet te doen om er wat van te halen; liet doel is alleen, dat er deugdelijk werk geleverd wordt en dat de aansluiting goed geschiedt. De heer Salomons. Mijnheer de voor zitter, het was mij alleen er om te doen te wijzen op de onbillijkheid dat er meer wordt betaald dan de kostende prijs. Daar zal nie mand iets tegen hebben wanneer deze wordt in rekening gebracht. Maar er moet niet een willekeurig bedrag gevorderd worden. Men krijgt geen berekening van de kosten te zien; er wordt alleen gezegd „Er moet f 10 be taald worden"soms ook een minder bedrag, en als er van het bedrag wat overschiet nadat het werk is verricht, dan wordt dat niet teruggegeven. Wil men een uniformen prijs vorderen, dan is dat ook goed, maar dan moet die vastgesteld worden. De Voorzitter. Ik kan toezeggen, dat B. en W. de zaak nog nader zullen onderzoo ken en overwegen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Electrische Drukkerij L. E. BOSCH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1911 | | pagina 5