.3 Kroes worden benoemd respectievelijk met 14, 13 en 14 stemmen. Een biljet is van onwaarde. 18. Benoeming van 4 leden van de commis sie tot bijstand in het beheer van de gasfabriek en waterleiding wegens aftreden van de hee- ren N. Veis Heyn, D. Gerritsen, S. J. van Duinen en W. Salomons. Do hoeren Veis Heyn, Gerritsen, van Dui nen en Salomons worden benoemd, do drie eerst- genoemden met 13, de heer Salomons met 14 stemmen. Op den heer Jorissen is één stem uitgebrachteen biljet is van onwaarde. 19. Benoeming van 4 leden van de commis sie tot bijstand in het beheer van Birkhoven wegens aftredon van de heeren A. M. Tromp van H§lst, A. H. van Kalken, D. Gerritsen en H. Kro'es. De heeren Tromp van Holst, van Kalken, Gerritsen en Kroes worden benoemd, allen met 14 stemmen. Een biljet is van onwaaarde. 20. Benoeming van 2 loden van de com missie van wetgeving wegens aftreden van de heeren R. G. Rijkens en J. C. Rolandns Hage- doorn. De heeren Rijkens en Rolandus Hagedoorn worden benoemd met 13 stemmen. Twee stem men zijn uitgebracht op do heer Jorissen. Tweo biljetten zijn van onwaarde. 21. Benoeming van 5 leden van de reclame- commissie inzake plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1912, (aftredende leden A. M. Tromp van Holst, J. van der Wal Kzn., A. H. van Kalken, S. J. van Dui nen on M. R. N. Oosterveen.) Benoemd worden de heeren Tromp van Holst met 13, van der Wal mot 12, van Kal ken met 13, van Duinen met 12, Oosterveen met 12 stemmen. Op den heer Jorissen is één stem uitgebrachttwee biljetten zijn van on waarde. 22. Benoeming van een curator van het Gymnasium wegens aftreden van den heer Ds. W. J. Meiners. De heer Meiners wordt benoemd met 15 stemmen. 23. Benoeming van een lid van de commis sie van toezicht op het Middelbaar onderwijs wegens aftreden van den heer W. H. E. Vrij dag. Do heer Vrijdag wordt benoemd met 15 stommen. 24. Benoeming van 3 leden van de com missie van toezicht op het lager onderwijs wegens poriodiek aftreden van do hoeren Dr. H. J. ReijndersP. S. R. Wolterboek en Jhr. S. M. van Reigersberg Versluijs. De heer Gerrit sen. Mijnheer de voor zitter, hoewel ik de buitengewone eer geniet, dat ik door B. en W. en door do commissie van toezicht als No. 1 op de aanbeveling ben geplaatst, moet ik mijn medeleden vriendelijk verzoeken mij niet te benoemen. Ik heb nu reeds te veel. Ik kan het niet meer bijsloffen. Het zal mjj aangenaam zijn, als No. 2 van de aanbeveling wordt benoemd. De Voorzitter. Het spijt mij, dat de heer Gerritsen tot dit besluit gekomen is. De leden zullen daarmee rekening kunnen houden bij het uitbrengen van hunne stem. Het beste is, met het oog op de verklaring van den heer Gerritsen, afzonderlijk te voorzien in do vaca- ture-Reijnders, waarvoor zijn aanbevolen de heeren D. Gerritsen en G. Bersma. De heer Bersma wordt benoemd met 14 stemmen. Een stem is uitgebracht op den heer Ruijs. Voor do beide andere vacaturen worden benoemd de heeren Wolterboek en jhr. van Reigersberg Versluijs, beiden met 14 stemmen. Op de heeren Gerritsen en van Duinen is 1 stem uitgebracht. De Voorzitter betuigt dank aan de stem- opnemers voor de genomen moeite. De V oorzitter. Alvorens de openbare vergadering te sluitenwil ik er aan herin neren, dat deze vergadering de laatste is" waarin de heer van Lessen als verslaggever van deze vergaderingen werkzaam was. De heer van Lessen gaat heen, omdat de raad wenschte, dat de verslagen worden bewerkt naar de stenogratische methode, overeenko mende met de eischen van den tijd, niet omdat dé leden niet tevreden waren met de wijze waarop do verslagen door hem worden ge leverd. Integendeel, wij hadden steeds veel lof over do wijze waarop hij zijn taak heeft vervuld. Ik meen den wensch van don raad te vertolken, door hem, namens den raad, dank te betuigen voor zijn veeljarigen arbeid ten behoeve van do gemeente. (Teekenen van instemming). De verslaggever betuigt dank aan den Voor zitter voor zijne waardeerende woorden en aan de leden voor hunne instemming daar mede, waarna de openbare vergadering wordt gesloten en eone vergadering met gesloten deuren gehouden wordt. Electrische Drukkerij L. E. BOSCH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1912 | | pagina 7