RONft 1/an Hou ten's Cacao BINNENLAND. Spanje. Madrid, 20 Febr. Do minister van bui- te rilaindsche zaken heeft uitdrukkelijk vep- Itekerd. dat liet kabinet geen bondgenoot schap in overweging heeft genomen noch met Italië, noch met eene andere natie. Oosten rijk-HongarJje. Woeneo, 26 Febr. Volgens de Reichs- post heeft Rusland, tengevolge van de zen ding van prins HoQienlolie, zich bereid ver klaard de aan de grens van Galicië genomen maatregelen in te trekken. Oostenrijk zal het laatste gedeelte der nu onder de wapenen tijnde reservisten naar huis zenden. De offi- eleele nvededeelingen over dit onderwerp rullen gelijktijdig in Petersburg en in Wee nen verschijnen. Pete r(s burg, 2 6 Febr. De bladen berichten, dat de Oosten rij ksdbe ambassa deur heeft verzocht te worden teruggeroe pen. Als reden geeft hij op het ongunstige klimaat. Weenen, 26 Febr. Wat het bericht be treft, dat Rusland zich bereid heeft verklaard zijne militaire toebereidselen aan de grens van Galicië in te trekken als de Oostenrijk- Bche regeering een deel van de reservisten in Galicië naar buis zond, zeggen de dagbladen, dat men in welingelichte kringen doet opmer ken, dal eene dergelijke opheffing of verzach ting van de militaire maatregelen der beide staten niet onmogelijk is. maar dat thans rog geene overeenstemming daarover is verkre gen. Budapest, 25 Febr. Ten aanzien van de tegen den minister-president uitgebrachte beschuldigingen hebben graaf Karolyi en Ul- mann, in antwoord op een verzoek van het hoofd der oppositie om de waarheid ken baar te maken, zich bereid verklaard te spre ken voor eene parlementaire enquête-com missie. De minister van onderwijs Ziehy heeft ver klaard, dat zoolang deze beschuldigingen niet weerlegd zijn, hij weigert eenigen parle mentairen of politieken arbeid te verrichten. Budapest, 26 Febr. Uit Weenen wordt bericht, dat de Hongaarsdhe minister-presi dent Lukacs door den keizer ontvangen is. De ontslagaanvrage van Zichy als minister van onderwijs werd aangenomen. Rusland. P a r ij s, 2 6 Febr. Aan de departe menten van buitenlandsche zaken en finan ciën is niets bekend van een voornemen van Rusland om in Parijs eene leening te slui ten. Turkije. De correspondent van de Daily News te Kon- Stantinopel maakt gewag van geheime onder handelingen, die tusschen Italië en Turkije gevoerd worden over den verkoop van de eilanden Rhodos, Leros en Stampalia, (lie nu eene Italiaansche bezetting hebben. Als koopprijs wordt genoemd een bedrag van 80 millioen francs. Het geld zal dadelijk betaald worden, maar de koopwaar zal eerst gele verd worden als de vrede gesloten is Bij bet sluiten van deze transactie gaan Ita- Baansche landhonger en Turksche gelddorst hand in hand. De Turksche gelddorst is ook oorzaak, dat talrijke coneessiën in Klein-Azié Worden verleend. In één uur werden 27 con- ccssiën afgedaan, meest van koper- en mica- mijnen en oliebronnen. Een der uitkomsten van den oorlog zal dus zijn eene reusachtige Vermeerdering van vreemde financieele belan gen In Klein-Azië. Griekenland. Athene, 26 Febr. De ministerraad heeft besloten, dat de zitting van de Ka mei Maan dag zal worden geopend. De geruchten van eene ministerieele krisis Rdhdjnen zich te bevestigen. Vereenigde Staten. Washington, 26 Febr. Men verklaart In congreskringen, dat president Wilson en fijn kabinet de volgende benoemingen zal doen: Staatssecretaris Bryan, financiën Mea- doo, posterijen Buileson, marine Josephus Daniels. Washington, 26 Febr. Het twee» linieschepen-programma, waarover door de vlootcommissie een gunstig rapport was uit gebracht, is door het huis van vertegenwoor digers, rilling houdende in comité-generaal, verworpen. Een amendement om slechts geld toe te staan voor één linieschip, werd aange nomen met 144 tegen 133 stemmen. De democraten stemden voor het amende ment, terwijl de republikeinen bijna allen er tegen stemden. N e w-Y o r k, 2 6 Febr. Uit Havana wordt bericht, dat ex-president Castro daar is aan gekomen. Hij had eene igeesjtdaüftige ont vangst. De ambtenaren van bet landverhui zingsbureau verzetten zich niet tegen zijn aan land gaan. Mexico. Mexico, 26 Febr. Er Is weinig hoop, dut het dadelijk vrede zal worden. De roerig heid van de opstandelingen in het noorden neemt toe en in het zuiden steken de Zapa- l'stcn de haciendas in hrand en plunderen t*> zij hebben zelfs een militairen trein aan gevallen. Santiago de Chili, 26 Febr. De Maden wenschen de regeeringen van de ver- eenigde staten van Argentinië, Brazilië en Chili geluk met hun besluit om waarborgen te eischen en hunne gezantschappen in Mexi co terug te roepen als blijk van protest wegens het onbevredigende van de ophelderingen over den dood van Madero. Uit de hoofdstad Mexico wordt bericht, dat het programma van Huerta bestaat in de 6tren.ge onderdrukking van zijne vijanden, tegen wie hij zoo nadrukkelijk mogelijk wil optreden. Zijn jongste slachtoffer is de broe der Emilio van den doodgeschoten president Francisco Madero. Huerta's troepen verras ten dezen Maandag den 24en, toen hij met eene escorte van 35 man de oproerlingen in Laredo, aan de noordoostelijke grens, tracht te te bereiken. Hij werd doodgeschoten. Of hij In den strijd gevallen of als gevangene doodr geschoten is, wordt niet bericht. Emilio Mar dero was met zijn broeder Raoul de ziel van den opstand in de provincie Coahuila, waar toe Laredo behoort, die ten doel heeft den ^ood van Francisco te wreken. Uit New-York komt een bericht over een conflict, dat tusschen de bondsregeering en den staat Texas is uitgebroken. De Texaan- sche gouverneur zond staitstroepen naar Brownsville, omdat In het tegenover liggende Matamoras (Mexico) de Amerikanen in groot gevaar zijn. De bondsregeering heeft daarop kavallerie naar Brownsville gezonden, om d'e Texaansehe troepen te verhinderen over de grens te gaan. Het wordt intusschen niet ver wacht, dat het tot bloedvergieten zal komen. Zuid-Amerika. Lima,25 Febr. Het ministerie heeft ont slag genomen, om over te gaan tot een nieuwe verdeeling van de portefeuilles. "Wenceslao Balero is benoemd tot minister van buiiea- landsche zaken. Allerlei. Het proces tegen cZe auto-bardleten. Parijs, 27 Febr. De jury heeft in het proces tegen de auto-bandieten hare uit spraak gedaan, na gedurende 13 uren te heb ben beraadslaagd. Verzachtende omstandigheden zijn toege staan aan Dettweiler, Belonie, Kibaltsjich, Benard, Poier, Carouy, Medge, Crozat de Fleury en Reiner. Vrijgesproken zijn Rodri guez, vrouw Maitrejean, vtouw Schoofs en vrouw Eeclech. Ter dood kunnen worden veroordeeld Dieu- donné, Callemin, Soudy en Mond-er. De ande ren zijn óf schuldig verklaard met verzach tende omstandigheden óf schuldig verklaard wegens misdrijven, waarop de doodstraf niet staat. Hot Hof trek zich om 7.15 hedenmorgen terug en kwaim om 8 uur weer bijeen, waar na de volgende ver oord eeliD gen werden uit gesproken: Dieudonnje, Callemmn, Monier en Soudy werden Ier dood veroordeeld. Carouy en Medge tot levenslange dwang arbeid, De Boe tot 10 jaar opsluiting, Benard eveneens tot 10 jaar, Kibaltchiolie tot 5 jaar evenals Poyer, Oroza.l de Fleury, ieder tot 5 jaar. Déttweiller tot 4 jaar evenals Belonie. Gooizy tot 18 maanden, Jourdan. eveneens tot 18 maanden en Reincrt tot 1 jaar. Madame Maitrejea-n, Maria Schools, Barme Leclecb en> Rodrigues werden vrijgesproken. Calle min heeft verklaart dat Dkeudonne onschul dig is en dot hij niet in de Rue Ordner was. Ga-mier en ik hebben den cassier aangeval len en voegde er aan tcie: „Ik heb aan den procureur van de Republiek geschreven. Rec!am« Op alle tijden van den dag kan men gebruiken, 's Morgens by het ontbijt, 's middags of wel 's avonds, altijd is RONA Cacao een aan gename drank. De smaak er van is verrukkelijk ze is voedend en toch lichtverteerbaar, ze is opwekkend en toch goed voor de zenuwen. Het is te wenschen, dat Van Houten's RONA Cacao steeds meer de algemeene volksdrank zal worden. in dc tweede loonklasse (max. loon f 400) niet 12 maar slechts 6 cenUen, en in de derde loorukl'asse (max. loon f 600) niet 16 maar slechts 11 centen premie bijdrage per week. Bij h»et verder debat werd na bestrijding cToor den heer TTeub met 33 tegen 23 stem men aangenomen, art. 188, waardoor 't moge lijk is, dat een arbeider zich door vrijwillig een verhoogde premie te betalen een hoo- gere uitilceering kan verzekeren dan bij nor male premiebetaling. Donderdag voortzetting. Berichten. De Staatscourant van Donderdag 27 Fe bruari bevat o.m. de volgende'belangrijke Konniklijke Besluiten: op verzoek eervol ontslagen met dankbetui ging voor de aan den lande bewezen diensten G. J. C. A. Pop, directear-g-eneraal der poste rijen en telegrafie; benoemd tot adjunct-secretaris bij het Ne- derl. Roode Kruis j'hr. O. J. Quarles van Uf- ford, met gelijktijdig eervol ontslag als tweede knnsielier bij het Nederl. Gezantschap te Ber lijn; benoemd tot directeur van het postkantoor Tegen mme. Alice Crespy, in wier huiste St. Michiels-gestel C. A. van Hoboken, corn- te Agen, de abbé Chassamy onlangs doodge schoten werd gevonden, is een vervolging in gesteld. Zij wordt beschuldigd hem met voor bedachten rade te hebben vermoord. Weenen, 26 Fe-br. Militarische Rund schau bericht uit Po*laDe luitenant ter zee Klóbucar ondernam gisteren een vlucht met een hydro-aeroplan- Bij het op den grond komen .ging het toestel 'kapot; de luitenant werd ernstig gewond. Mühlhausen a/d. Elzas, 26 Febr. De eerste luiltnant Linke en de onderoffi cier Helfusrieden bij een proefvlucht met een tweedekker zijn neergestort. De onder officier werd gedood, de luitenant licht ge wond. Oviedo, 25 Febr. De regeering heeft een bericht ontvangen uit Gijon, waarin ge meld wordt, dat eene ramp is voorgekomen ten gevolge van de ontploffing van eene mijn in de voorhaven. Eli* moeten 60 dooden zijn. Madrid, 25 Febr. Een telegram uit Gijon bericht de ontploffing van eene mijn, die gelegd was tot vernieling van rotsen in de voorhaven. Talrijke personen werden door rondvliegend rotsgesteente getroffen. Er zijn verscheidene gewonden. Bijzonderheden ont breken. Tweede telegram. De ingenieurs had den eene mijn gelegd, geladen met 3500 K.G. zwart kruit, om eene verhevenheid te doen springen. De gassen ontmoetten echter eene leemlaag; zij baanden zich daar een weg door heen en wierpen reusachtige massa's steenen in het rond. Volgens de officieele be richten moeten er 24 dooden zijn; het aantal gewonden is aanzienlijk. Men gelooft, dat tal rijke personen onder de puinhoopen bedol ven zijn. Madrid, 26 Febr. Volgens een bericht van de Impartial zijn bij de mijnontploffing in Gijon meer dan 200 menschen gewond en omstreeks 100 bedolven onder het puin. In een bioscoop in een plaatsje bij Duin kerken woonden ongeveer 500 personen eene voorstelling bij, toen plotseling een film in brand vloog. Ónder de aanwezigen ontstond en paniek. Een zware ijzeren deur werd in gedrukt en viel op twee vrouwen neer, die doodelijk verwond werden. Nog twintig an dere personen, meest vrouwen en kinderen, werden deels zwaar, deels lichter verwond. mies-titulair bij de posterijen en telegrafie; bestemd als commies derde klasse bij den po<st-, telegraaf- en telephoondienst in Ned.- Indië A. Nota te Assen en tot aspirant-inge nieur bij den post- en telegraafdienst in Ned.- Indië L. G. Hansen te 's Gravenhage. Kameroverzicht. Tweede Hamer. Woensdag werd vei"dier gegaan met de invaliditeit^- en oiDderdomsverzekering. Tot na de pauze werd ook Woensdag voortgezet bet debat over art. 194, bevoegdheid gewende aan den werkgever, om de helft der pre-mibe van hel loon vtun zijn arbeiders af te hooiden, met de daarop door de heeren Duys en Aul- berse voorgestelde amendemien-len. Ten slotte werd het amendément-Duys, om arbeiders met lage looinen vrij te stellen om in de premie bij te dragen-, door hun aandeel door den Sliaat te laten betalen, verworpen miet 42 tegen- 29 stemmen. Voorts werd aa-ngenomen met 40 tgieen 37 stemmen het amendement- Aalberse, om in de twee laagste looaiklassen den werkgever eon1 grooter aandeel in dc premie te laken betalen dam de arbeider, nadat te voren was aangenomen met 39 tegen 34 stemmen een suib-amendement van den- heer Troelsbra om hetzelfde te doen ge schieden ook in de derde loonkLasse, zooals de heer Aalberse eerst bad voorgesteld en later weer had teruggenomen. Tengevolge van deze beslissingen is bepaald, dat eeD werkgever van zijn meerderjarigen arbeider In d'e eerste loomlklasse (maximum f 240) niet 10. maar slechte 4 centen mag afhouden, in kracht toenam toen het prinsesje, geheel uit eigien beweging, naar beide zijden eenige malen boog en met het handje groette. Toen begaven zij zich in den trein, waarin H. M. zich met de prinses dadelijk terugtrok in het 9ail on rijtuig, waarvan de venstergordijnen waren neergelaten, terwijl de leden vam hei gevolg en de vorenbedoelde speelkameraad jes zich in den waggon naast dit rijtuig be gaven. Even- over half echt zette de trein zich onder hernieuwd gejuich in beweging, nadat II. M. nog enkele oogenhlikken, ditmaal al leen, op het ha-Icon vam den salónwagen kwa-m om de autoriteiten, die zich (hans op het perron baddert begeven, nogmaals te giro-eten. Zooa-ls dezer dagen gemeld werd. verliet de trein echter nog niet dadelijk hel statnlone- emplacement, maar werd hij, op eenige mi nuten «Islands, en wel ongeveer nabij de kruising van Staats- cn HolLandsche spoor op een zijspoor gezet om eerst ten 9 ure 43 min., na weer op de hoofdlijn te zijn terug gezet, definitief te vertrekken, als het prim sesje, en de kleine speelgenootjes óók dan wel vermoedelijk, in slaap zouden zijn ge vallen. Er waren door de Staatsspoorweg-Maat schappij maatregelen getroffen, waardoor, tijdens de Kon. trein op het zijspoor verbleef, zooveel mogelijk het maken vam geraas kon vermeden worden door uitgaande en bin nenkomende of rartgeerendc treinen Kamerverkiezingen* Van officieele rijde meldt men aan De op nin Terrook, een tervol ont.bg rerloend oir.Standaard, dat ln de jongst gehouden alge- rpne betrekking tot.de landmacht, .den rwerve- meene vcr?adering aan ds. H. C. Hogerzeil, officier ran gezondheid der 2de klaase E. J. Bok, van tJ j j n het personeel ran den geneeakundtgen dienst der Hcrv' Predikant te Vltoingen, door de Cen- landmacht j verlof verleend tot het aannemen der ondersehei- dingsteeker.en achter hunne namen vermeld, aan na te noemen personen r J. J. Damave, lste-geêmployecrde bij do Neder- landïche Handelmaatschappij, agentschap Rotter dam, te Rotterdam, en W. H. Derks. accountant, te Tilburg, betden het. kruis ,,Pro Ecclöra et Ponti- fice" hun door Z. H. den Paus geschonken S. van Hoek, nestellakei in dienst van H. M. de Koningin-Moeder, te 's-Gravcnhage, de zilveren medaille van verdienste, hem door Z. D. H. den regeerenden Vorst van "Waldeck en Pyrmont ge schonken. Het Koninklijk gezin naar Duatschland. Men meldt ons uit 's Gravenhage: H. M. de Koningin en prinses Juliana zijn gisterenavond per Staatsspoor naar den 'lau- nuis vertrokken, om zich aldaar bij Z. K. H. den Prins te voegen en er verder een vrij langdurig verblijf te vestigen. Een buitengewoon groole menigte bevond zich ditmaal én in de Rijnstraat, vóór het stationsgebouw en op licl perron, ter weers zijden- van de koninklijke wachtzaal, vóór welke de lange extrartrein, bestaande eens deels uit de H. M. toebéhoorende salon- en alaapri]tuigen en verder uit gewoon mate rieel der S.S., gereed stond Toen H. M. mot Haar dochtertje omstreeks 7i uur in den inwendig slerlc ver li elite hofauto voor den stationsingang kwam aan rijden, ging er een luid gejubel op uit de menschenmassa in de Rijnstraat, die zoo dicht mogelijk o-pdrong om de Koningin en het prinsesje te zien en een «fscheidsigroet te brengen. Terwijd de Koningin daarvoor vrien delijk buigend dankte, maakte liet prinsesje buiginkjes naar het publiek. A-a.n de hand va/n H. M. betrad het prinses je toen de koninklijke wachtzaal, waar dit maal, nu H. M. voor langer en tijd de stad verliet, verschillende autoriteiten bijeenge komen won-en om haar uitgeleide te doen. Zij vond daartoe aanwezig de gouverneur der residentie, luit.-gen. de Meester; de bur gemeester vam 's Gra-venliage, jhr. mr. dr Van Karnebeek; Hr. Ms. opperstalmeester, baron Bentinck; de gezant van het Duitsche ked'zerrijk, de heer von Muller; de secretaris der Duitsche legatie, de heer von Scharfeik- berg en de attaché van dat gezantschap, dc heer Agath. Bovendien de leden von het gevolg dat H. M. vergezelde en waaronder werden opge merkt freule Six, hofdame; kapt. jhr. Sickin- ghe, adjudant van H. M. en jhr. mr. Van. Tels, hoofdcommies bij het kabinet der Ko ningin. Eindelijk zag men eir, onder geleide hunner oudere, drie allerliefste kindertjes van den leeftijd van prinses Julianas die de verre reis gkngien medemaken om ginds het prinsesje nis speelgenootjes gezelschap te houden. Het waren de kindertjes Bentinck, kleinkinderen van den opperstalmeester van H. M. Een hartelijke, leuk kinderlijke begroeting had taissohen die speelkameraadjes en het prinsesje plaats, te midden van al die def tige autoriteiten. Nadajt H. M. zich met alle bovenbedoelde aanwezigen enkele o ogenblikken had onder houden, waarbij Prinses Juliana aa-n dieder hunner vTdendelijk een handje gaf, begaven Koningin en prinsesje zich op het perron en werden daar ontvangen door een luid ge juich, thans van de vele op het perron achter de hek-afsluitingen trale Anti-Rev. kiesYereeniging de voorloo- plge candidatuur is aangeboden, welke door ds. Hogerzeil is aanvaard. Wapenfeest Kon. Officiers- Schermbond. De uitslag van den Nationalen wedstrijd op sabel voor niet-prijswinners is als volgt: le prijs 2e -luit. H. Dooyewaard, van het 4e neg. veld artillerie te Ede; 2e prijs 2e luit. E. Eisma, van liet 5e reg. inf. te Amersfoort; 3e prijs, res. le luit. J. van Steeden, van Breda; 4e prijs le luit. Visser, van het 6e reg. inf. te Breda; 5e prijs kapt. G. de Josselin de Jong. van den staf der art te 's Gravenhage; 6e prijs le luit. H. Mijsberg, van bet 9e neg. inf. te Leeuwarden. Heden werd een aanvang gemaakt met den Internationalen wedstrijd op degen (perso neel), waarvoor een groot aantal officieren, zoowel van ons leger als van vreemde legers waren ingeschreven. In den voormiddag werd deze wedstrijd bezocht door baron Sirtema van Grovestins, grootmeester van Hr. Ms. Huis, en generaal- majoor Hoogenboom, inspecteur van het Mili tair Onderwijs. Des namiddags gaf de Mi nister van Oorlog door een bezoek blijk vaD zijn belangstelling in deze wedstrijden. De Minister van Oorlog heeft gisteren middag een gedeelte van hel Wapenfeest van de Kon. Officiers Schermbond bijgewoond en zich bij -die gelegenheid laten voorstellen de Nederlandsche groep welke Dinsdag den len prijs won in den landen-wedstrijd en die Z.Exc. geluk wenscibte met de behaalde over winning. Ook deed de Minister zich de oudste ver tegenwoordigers voorstellen van elk der ver schillende officierskorpsen van de vreemde landen die aan het wapenfeest deelnemen. Ook de 'burgemeester der residentie jhr. van Karnebeek bezocht gisteren middag het feest vertoefde er geruimen tijd en sloeg met groote belangstelling -de verschillende partijen gade. Verder waren gisteren nog aanwezig: de oud-voorzitter van den Bond voor Lichame lijke Opvoeding, baron van Tuyll van Seroos- kerken, hoofdofficier van het garnizoen te 's Gravenhage alsmede verschillende gezanten o-a. die van België. J o ill a ïi Gram. f Wij melddten reeds gisteren, dat op bijna 80-jarigen leeftijd in Den Haagoverleden is de bekende letterkun dige en journalist Johan Gram. -Langen tijd in de jaren voor '80 ge leden, was een getrouw medewerker aan „de Gids". Vele verhalen, dde later in boek vorm verschenen, zijn door hem éérst in dit tijdschrift gepubliceerd. Ook als raisbeschrijver en kunsthdstorie- schrijver had hij vele dankbare lezers, en genoot de waardeering die 'hem ten volle toe kwam. Een lange reeks van jaren heeft de overledene als secretaris van het bestuur der Academie van Beeldende Kunsten gefun geerd en heeft hij, evenals aan „Pulohri Stu dio" en „Oefening kweekt Kunst" zijn krach ten geheel gewijd. Bij dit alles, was Gram jaren lang verbonden aan de stenografische» dienst der beide Kamers der Slaten-Gene- raal. Als medewerker aan het Handelsblad en de Provinciale Groningsche Courant als Haagsche kouter heeft hij groote be- verzomelden en dat kendheid verkregen. Hli werd voor al zijn diensten beloond me< het officierskruis van de Oranje-Nassau-orde en was ridder van den Eikenkroon. De begrafenis van G. H. MOi ler. Voor de bijzetting van de urn met het stoffelijk overschot van den heer G\ H. Müller, lid van de firma Wm. H. Müller Co. te Rotterdam, waren gisteren op het Noorder kerkhof te Dusseldorp naar men aan de N. R. Ct. van daar seint vele honderden menschen bijeen. De reusachtige hoeveelheid: bloemen, gezonden door alle ondernemingen cn filialen van de firma Müller, door Duitsche vcrcenigingen en door vrienden, bewees 'at het hier een man gold,, die overal groote ven eering en achting genoot. Er waren vele ver tegenwoordigers van mijnbouw, nijverheid, scheepvaart, handel en kunst uit Nederland en Duitschland tegenwoordig, ook uit Rotter- damsche bank- en handelskringen, die de» overledene na hadden gestaan. In de kapel, waar de urn stond, sprak de heer A. G. Kröller, lid der firma Müller Co. en zwager van den overledene. In treffende bewoordingen herdacht hij het voortreffelijke karakter, de werkkracht, de ideëele wereld beschouwing en den artistieken aanleg van den man, die ook een goed zoon, echtgenoot, va der, kameraad en vriend was geweest. Nooit heeft hij hulp geweigerd aan in nood verkeer de: ondanks den last van zijn arbeid was hij steeds bereid de menschen met raad en daad bij te staan. Mr. de Ridder uit Ede eerde den gestorvme ln hartelijke woorden. Hij kent hem uit ver schillende ón-dernemiin/peiL, waarin hij meU hem heeft samengewerkt- Door de onderne mingen, waaraan Müller zijn werkkracht gaf, was hij een bevorderaar van Hollands han del, energie en taal In tegenwoordigheid ln de eerste plaats van de geheele aanwezige familie werd nu de urn in de groeve bijgezet. Als laatste groet strooiden allen bloemen in het graf. Uitvaart K. F. van B ij level t. Het stoffelijk overschot van den heer K. F. van Bijlevelt, directeur van den gesloten Kon. Fraoschen Schouwburg te 's Gravenha ge en administrateur van de Kon. Vereenj- ging „Het Ned. Tooneel", is gisteren op „Oud^Eiik-en-^Duinen" aldaar ter aarde be steld in tegenwoordigheid von honderden belangstellenden, zoo uil de residentie als van elders, -vooral door velen uit de toonecl- wcreld Er waren o.a. deputaties of verte genwoordigers van de N. V. Het Ned. Too- nceflt, het Rottterdamsoh Tooneelgefcelschap en van het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te 's Gravenhage; voorts leden van het opera-orkest en koorpersoneel en van "het muziekkorps in de Hollandsche Come- diïe; ambtenaren en beambten van den «chxmwfourig en ge abonneerden van opera en theater. De artislen waren meest allen door werkzaamheden verhinderd. De heer Gomperte. lid van «den Raad van •beheer van het Ned. Tooneel, schetste de trouw, de toewijding en den ijver door den heer Van Bijlevelt gedurende 37 jaren in dienst van Het Nederl. Tooneel aan den da# gelegd. De oudste zoon. de heer Karefl van Bijle velt Jr., sprak een dankwoord. De Bulgaarsche ambulance. Naar de Ned. verneemt, is mevrouw Sike meier—Koor ders, de echtgenoote van den lei- dra* der ambulance die in Tsjorloe vertoeft, wegens riekte op weg naar Nederland, ^.ij zal te Sofia worden opgewacht door een uit Nederland haar tegemoet gereisde verpleeg ster. Haar toestand geeft igeen reden tot ern stige ongerustheid. Hoe „De Standaard" inlicht. Wij hebben het verslag van „de Tijd" over genomen van de rede, door het anti-rev. Ka merlid v. d. Velde voo rzijn Delftschc kiezers gehouden. Uit dat verslag bleek dat hij zoo wat geen hand op elkaar, maar wel een storm van de bitterste kritiek naar rijn hoofd kreeg. Ziehier nu schrijft hetVolk hoe „dc Standaard" van die vergadering verslag geeft: „Vrijdag avond traden in een vergade ring der rechtsche kiesvereenigingen te Delft als sprekers op de heeren, mr. Van de Velde, afgevaardigde van het district en dr. A. C. A. Hoffman van Gouda, die beiden een politieke rede hielden. Dr. Hoffman hield de slotrede. Beide sprekers werden door het zeer talrijke gehoor toe gejuicht". De spoorwegdiensten. Men meldt uit Amsterdam: Naar men verneemt heeft het plan der Nederlandsche Spoorwegmaatschappijen om een zelfde dienstregeling voor zomer en win ter te laten gelden, alle kans van slagen. Ge durende den zomer zullen echter eenige trei nen in den gewonen dienst ingelascht wor den. Deze regeling zal den len Mei a^. in werking treden. Postdienst Men meldt ons uit Amsterdam: Sinds Maandag 1.1. is voor het bestellers- personeel aan het hoodldpostkantoor een nieuwe dienstregeling in werking .getreden. Het personeel is met SO no'euwe bestellers uitgebreid. De bestellers hebben evenwel eenige grieven, daar de a/vond'- en nacht dienst teogevolge van de nieuwe dienstre geling verzwaard is. De afdeelin.g Amsterdam van den Bond van post-, telegraaf- en -telefoonpersoneel heeft een vergadering belegd, ten timde deze grieven gezamenlijk te 'bespreken. Ongeoorloofde Marconische installaties. Men meldt uit Rotter dam: Op verzoek der directie van het telegraaf kantoor is door de politie van een dak ln de Schoutenstraat verwijderd een installatie voor draadlooze telegrafie waarmee telegramman konden worden opgevangen tusschen Scheve- itingen en andere Marconische stations gewis seld. Meerdere personen hebben dergelijke in« stallatiee. Uitsluiting In he-t scheep* bouw valk. In zake de uitsluiting op eenigd

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1913 | | pagina 2