Uit den omtrek. STADSNIEUWS. Wegens haar onstuimig doen in het Huis ▼an Bewaring, zelfs nog in den vorigen nacht, een doen als van een krank zin- ftige, vormde een ernstig punt van beraad of zij wel in staat was te verschijnen, of dat de aaak wel in fcahnen doen met of door haar zou kunnen worden behandeld. Zij wilde trict gezien worden, dit was haar vrees, haar easch. Teneinde haar kalmte te bevorderen, werd besloten de zaak buiten aanwezigheid van publiek Ue behandelen, zelfs werd de gang naar de rechtzaal ontruimd. Annie werd overgebracht in dwangbuis; geëscorteerd lïoor dr. F. S. Meyers en dr. H. J. Overbeek, 'door veldwachters en door haar verdediger mr. De Varies. Glimlachend en druk pratend met haar .geleiders stapte zij voort Volgens de deskundigen lijdt Annie aan ^pseudo-logioa pliantastica". Zij achten haar niet toerekenbaar en raadzamer haar in een gesticht onder te brengen. Het 0. M. requireerde plaatsing van be klaagde ïn een kmnzmnigengesticht voor den oroeftijd van één jaar. Een van de insluipdieven. De 4c Kamer der Amsterdamsclie rechtbank heeft overeenkomstig den eiscli van het O. M. veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf den 20-jarigen stoker H. \V. II., iemand die sinds 1907 reeds 5 vonnissen wegens vermogens- misdrijf had ondergaan en nu laatstelijk op 5 Augustus jl. door insluiping in een wo ning aan de Dukdwarsstraat den muntgas meter had verbroken en f 1 50 aan 2^-cent stukken had uitgeslolen alsmede van. den schoorsteenmantel 2 sleutels had mede geno men. Dienzelfden dag wist hij met een praat je in een bovenwoning aan de KattenBurger- kade het terrein tc verkennen, stal een gou den horloge met ketting en een gouden ring uit de linnenkast, maar werd bijtijds door cb huisvrouw, me]. Lvinberg-IIermse vast gegrepen en aan de politic overgeleverd. Intern, dievenbende. Men meldt ons uit Amsterdam: Men weet dat onze stad meer en meer het geliefkoosd terrein der hoeren inbrekers wordt, welke met succes hunne operaties ver richten. Bi? de recherche, die reeds maan denlang alle pogingen in het werk stelt om het spoor der inbrekers in handen te krij gen doch tot op heden hierin nog niet ge slaagd is, is de meening toegedragen, dal zij met een wijdvertakte internationale dieven bende te doen heeft. Immers in geen der Banken van Lcening in de groote noch in de kleine steden van ons land werden voorwcrr pen teruggevonden, afkomstig van de dief stallen. Men vermoedt dan ook dat de die ven do gestolen voorwerpen per auto over de grenzen vervoeren en de voorwerpen in het buitenland te gelde maken. De recherche zet echter met onvermoeiden ijver haar naspo ringen voort. Inbraak te Haarlem. Gisteren nacht is ingebroken bij den melkhandelaar van der Ileyde aan den Ouden Weg bij Haar lem. De inbreker had reeds een kistje met f 300 gepakt, dat onder het hoofdkussen der slapende vrouw lag. De vrouw werd toen «venwel wakker, zoodat de man het kistje moest achterlaten en vluchten. Zijn bezit was nu alleen een zilveren horloge met ketting. De inbreker is door den melkhandelaar nog achtervolgd, maar zonder succes. Een goed vo o rb eeld. In „De Bouwwereld" vertelt C. V. het volgende over het schilderachtige liuis üe Amsterdam, Prin sengracht 2 hoek Brouwersgracht, dat ver leden jaar geveild werd, terwijl men vreesde dat de slooper er de hand aan- zou slaan. „Gelukkig bleef het behouden, 't Werd in wendig gerestaureerd zood'at de woningen welke er thans in zijn gevestigd, weder als bruikbare verblijven kunnen worden aange merkt. „De eigenaar hoe zeldzaam komt dit voor voelt wait voor zijn oud-Hollandsch pand. De ontsierende reclame ging er af, hij wol -deze er onder geeiuerlei beding meer op hebben. -Voor de ramen vam het beneden gedeelte, zijn eigen bedrijf, deed hij „zand- looper" gordijnen' aanbrengen en voor de bovenwoningen verplicht hij zijn bewoners Contractueel tot dezelfde drapeeiüng. „In t midden latende of hij daarmede het effect zal bereiken, 't welk hij zich voorstelt, verdient zijd pogen olie lof. 't Steekt gunstig af bij he't meestal totaal gemis aan piëteit voor wait ons uit vrotoger eeuwen aan gebouwen is achtergelaten. Onvoorzichtigheid. Het zoontje Van den heer O., te Vorden poogde Maan dagavond, ofschoon men hem nog waar schuwde, van een in vollen gang zijnden tramwagen te springen. Een der wielen van den achtersten wagen verbrijzelde zijn been ©n hij bekwam nog bovendien zulke zware kneuzingen, dat hij tijdens t vervoer naar zijn Woning overleed. Verdronken. Bij de familie te Nie- waal is gisteren bericht ontvangen, dat de 17-jarige v. B., die als stoker dienst deed op de Combinatie 9 te Ruhrort over boord gesla gen is en verdronken. Vermist Te Sellingen (Gr.) wordt se dert eenige dagen vermist de schaapherder K. Jansen. Alle nasporingen bleven vruchte loos. De vermiste was niet geheel en al toe- tehdibaar. Spoorweg-ongevallen, Te Zeve naar zijn gisteren nacht twee goederentrei nen op elkaar geloopen. Er is veel schade aangebracht, "doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De weg is versperd. Passagiers moeten een eind loopen om in gereed staande treinen plaats te nemen, waardoor nogal oponthoud ontstaat. Gisteren morgen te acht uur liep door ver teerde wfsselstand 'te Veenendaal een. ran- !ge erende machine in den. stilstaanden goe derentrein, waardoor twee goederenwagens üft het spoor werden gelicht, waarvan één kantelde. De arbeider Geurts geraakte daar bij tusschfixr den eersten wanen en de machi ne en bekwam eenigé kneuzingen. Hij werd per rijtuig vervoerd. Hbld. School- en Kerknieuws. In verbond met het besluit van prof. F. K. Th. van Iterson om zijn ambt aan de Technische Hoogeschool te verwisselen voor dat van direc teur der Staatsmijnen, heeft het bestuur van Leeghwater zich gewend tot genoemden hoog leeraar om hem, onder blijken van waardeering van het onderwijs door hem gegeven, alsnog te bewegen terug te komen op dit besluit. Hierop heeft prof. Van Iterson eenigszins uit» voerig geantwoord. Aan dit antwoord zij het volgende ontleend: „Datgene wat u in mijn onderwijs waardeert, dat mijn opgewektheid grooter, mijne voordrach ten interessanter waren, wanneer ik voorbeelden uit de techniek ter sprake kon brengen, dan wan neer ik mij tot mathematische afleidingen moest beperken, wos geen bijzondere verdienste van mij. U zult hetzelfde bij ieder ingenieur aan treffen. Maar wellicht zal het meer voorkomen, dat diezelfde eigenschap maakt, dot de inge nieur op den duur geen bevrediging in het hoog- leeraorsambt zal vinden. No een U~ 14-jarige veelzijdige praktijk fn het ingenieursberoep, als het wore daarin ge vormd en opgegroeid, valt het mij steeds moei lijker mij in de Delftsche omgeving, die zoo het tegendeel van het industrieele leven biedt, op mijn plaats te gevoelen. Wat u wellicht voor exentriciteit hieldt, dat ik mij zoo noode schikte in de vroegtijdige beëindiging van de colleges, dat ik op corpsdiës des morgens college gaf en u met zoovele extra uren verveelde, waren uitin gen van denzelfden zin. Ik weet, hoe geheel an dere wijze van arbeiden don in Delft gewoonte is, u in de industrie te wachten staat, en hoe groot de voldoening is om door flink te werken wat tot stand te brengen. Ik ben nog op een leeftijd, waarop terugkeer in de industrie voor mij mogelijk is. Behoeft het nu nog toelichting, dat ik de uitnoodiging aan vaardde om op te treden als directeur van de Staatsmijnen, de meestbelovende industrie, die ik in Nederland ken? Er is nog een reden, die mij het vertrek van de Technische Hoogeschool gemakkelijker maakt en het kan zijn nut hebben, die hier openlijk mede te deelen. Reeds in mijt intreerede, welker herlezing ik in dit verband aanbeveel, had ik er op gewezen, dat voor de ontwikkeling van de sterkteleer, altijd en thans meer dan ooit beproevings-labo- ratoria noodig zijn. Sedert heb ik door enkele nota's de regeering op de wenscheliikheid doar- van gewezen, en een klein bedrag aangevraagd om zelf ook op dit gebied enkele proeven te kunnen nemen en voor de ontwikkeling, niet enkel op publicaties van buitenlandsche collega's te moeten bouwen. De oangevraagde gelden telden in vergelijking van wat de regeering voor gebouwen en hulp middelen voor andere vakken aan de T. H. be schikbaar stelt, om zoo te aeggen niet. Door gedeeltelijke inwilliging van de gelden, gelijkstaande met verbod van de onderzoekingen, gaf de regeering te kennen, dat zij het onnoodig vond. Bij aanvraag tot deelneming aan een bui tenlandsche excursie werd eens geantwoord, dat zulks voor een hoogleeraar in de toegepaste wis kunde en mechanica niet noodig was." (D. Ct.) Op uitnoodiging van het Ned- "Werkl. Verbond Patrimonium zijn Zaterdagmiddag te Utrecht eenige afgevaardigden van Chr. werkliedcnvereen. in Nederland samenge komen om te bespreken wat er gedaan zou kunnen worden, ter verkrijging van den vrijen Za tardagm Mdag. 'De vergaderiing werd geleld door het Twee de Kamerlid den heer P. van Vliet, voorzatter van Patrimonium. Uit do opgewekte besprekingen bleek, dat algemeen de wenschelijlkheid van een vrijen Zaterdagmiddag voor de arbeiders werd ge voeld. De Zondagsrust zou daardoor worden be vorderd en aan den arbeider meer gelegen heid word<3n gegeven, om zich üe wijden aan zijn gezin, aan zijn ontwikkeling, aan hel veroenigingsleven enz. Maar tevens was men het er over eens, dat de vrije Zaterdagmid dag Piot moest verkregen worden ten koste van den 10-uren-dag, als maximum, waarvoor algemeen de arbeidersorganisaties ijveren. Een belangrijke verkorting van den arbeids duur in hot algemeen werd wenscheJijk ge acht. Besloten werd tot de instelling van een permanent comité, waarin vier vertegenwoor digers door de algemcene organisaties en vier door de Centrale Chr. Vakbonden zullen worden aangewezen. Het comüté zal met ikracht propaganda ma ken voor verkorting van den arbeidsduur ln het algemeen en voor do verkrijging van den vrijen Zaterdog middag in het bijzonder. Plaatselijke acties zullen worden gesteund, gegevens worden verzameld, enz. Het eind doel ls een wettelijke regeling, waarbij wordt gewaarborgd de vrije Zaterdag middag, met als maximum de 54-urige werkweek. Zondag is te Utrecht de 14de algem. ver gadering van den Bond van le er ar essen bij het hiiishoud'onderwijs gehouden, onder lei ding van mej. M. J. Huisinga. In d<e plaats van mej. A. M. van Anrooy, dïe niet herkiesbaar was, werd als bestuurs lid gekozen mej. H. M. S. J. de Holl. 'De heor S. van Dissel hield een voordracht met lichtbeelden over: conserveeren door dtTogon en door lage temperatuur. Als plaats voor de volgende vergadering werd wederom Utrecht aangewezen. W ijk b ij Duurstede. Aan d^n "Raad der gjeaiuöente Wijk bij Duurstede werd het volgend adres verzonden: „He't bestuur van den Bond Heemschut tot behoud der schoonheid van Nederland ver nam, d)at uw Raad het voornemen heeft, de boomen in de prachtige oude laan van het park om de Ruïne te doen vellen. Daar, werd aan dit voornemen gevolg gegeven, de schoon heid Van dit park, dat nu een aantrekkelijk heid Voor vreemdelingen is. ernstig zou wor den 'geschaad, verzoekt het bestuur voor- nbomd u met den moesten aandrang, de be- Ölotelde boomen nÜ-et te doen. verdwijnen. Roodvonk te Huizen (N.-H.). Het aantal gevallen van roodvonk, welke ziekte te Huizen reed!» langer dan een jaar heerscht neemt de laatste dagen aanmerkelijk toe, zoo dat de geneesliceren er «wi» danken voor le stellen do scholen te sluiten. De dokters klagen, dat de bevolking zich niet genoeg tegen de besmetting in acht noemt. £en hun ner vertelde, daf een zijner roodvonkpatiën ten werd bezocht door een moeder, verge zeld van jonge kinderen. Naar de meening van dr. Hamburger* in specteur van de volksgezondheid, moet het voortduren der roodvonk te Huizen hoofdza kelijk worden toegeschreven aan de zorge- looze wijze, waarop de bevolking met het besmettingsgevaar omgaat, niettegenstaande de perceelen gekenmerkt zijn. De burgemeester heeft Zaterdagavond be kend gemaakt, dat hot verboden is door on voorzichtigheid of achteloosheid gevaar van besmetting, dat voorzien kan worden, voor anderen te doen ontstaan, en dat overtreding van deze bepaling wordt gestraft met boete van hoogstens 3 dagen. In 't vervolg zal streng toezicht worden uitgeoefend op overtredin; van die bepaling. Hbld. Gemeente B e giro o ting. Heden verscheen de gemeente begrooting voor 1914, de inkomsten zijn geraamd op f 944.335.07, de uitgaven op f 939.2-18.49. Het is B. en W. niet mogen gelukken, de begrooting aan le Weden, zonder de bronnen van inkomsten te hebben versterkt. Het totaal bedrag van dc begroeting 1914, zooals die wordt aangel>oden, bedraagt f 41.284.11 meer dan het eindcijfer ran die voor den loopenden dienst. De ontvangsten en de uitgaven stegen dus beide met rond f 41.000. Tot de ontvangsten behoort een straks nader te specificeeren be drag van rond f 16 500, dat als verzwaring der lasten kan worden aangemerkt De ge wone middelen stegen derhalve met niet minder dan ruim f 25.000. Het grootste deel daarvan brengt do Inkomstenbelasting op. Bij een gelijke heffing als in 1913, van 31 pCt., mag een opbrengst worden verwacht van f 125.000, of f 13.000 meer dan voor dif jaar is geraamd. Deze meerdere opbrengst is een gevolg eensdeels van de toename van het aantal belastingschuldigen, anderdeels ran de controle op de heffing. Het overige bedrag is over tal van andere posten verdeeld. De uitgaven stegen eveneens met rond f 41.000 en als nieuwe vaste lasten, die stij ging mede vormende, noemen B. on W. oprichting van den keuringsdienst f een ad.j.-inspecteur van politie een adj.-inspecleur van het Bouw en woningtoezicht restauratie van den O. L, Vrouwen- toren een schoolarts armwezen pensioensbijdr a ge Gemeente-a mbtc- naren hnoger bedrag voor aflossing en rente van schuld 4000 950 - 1200 4000 2250 3000 8000 - 5000 f 28400 Uit deze cijfers waarover morgen uitvoeri ger, blijkt, dat tegenover een extra stijging der uitgaven van f 28 000 (rond1) slechts een hooger bedrag aan nieuwe lasten wordt ge vraagd van f 10.500 waaruit de conclusie mag worden getrokken, dat de toestand van de financiën der Gemeente bevredigend mag worden genoemd. Had ook de dienst van 1912 wederom zulk een belangrijk saldo op gebracht. dc Begrooting voor 1914 zou zon der verzwaring der lasten zijn voorgedragen. Nauwgezette overweging beeft B. en "W, er toe gebrachtheb ganseEe belastingstelsel een wijziging te doen ondergaan, waardoor dan tevens wordt voldaan aan den door den Raad bij de Regrooling voor 1913 uitgesproken wensch, omtrent een progressieve Inkomsten belasting. Daarnaast zullen B. en "W. ontwerpen aan bieden tot het heffen van progressief school geld voor olie takken van onderwijs, alsmede een progressieve heffing van de opcenten op het Personeel Zooals reeds is gezegd, wordt een bedrag van f 16.500 vereis ebt om de Bogrooting slui tend te krijgen. Hiervan zouden B. en W. f 3000 wenschen te vinden uit meerdere inkomsten, door de Reiniiging op te brengen voor door haar be wezen diensten, en f 13:500 door een pro gressieve opcentienheffing van 50 llot 80 B. en "W. stellen voor, de premie voor eigen pensioen van alle gemeenteambtenaren, die onder de nieuwe wet vallen, voor rekening der gemeente te nemen. Gemeente Reiniging. B. en W. stellen voor hot tarief van het rei nigen van beer- en zink-putten te veriioogen tot f 3.— bij! geschatte inhoudsmaat van 3 M3., en voor elke volgende M3. f 1.of bot f 3.50 en f 1.25 indien de inhoud niet wordt afgestaan. Ook voor gebruik ran het tonnenstelsel stellen B. en "W. voor een vergoeding te vra gen van f 2.— per jaar bij eenmaal ledigen per week en voor elke meerdere wisseling f 0.5Ö. Vrijgesteld worden de bewoners van hui' zen, welke een lagere kadastrale huurwaardo hebben dan f 200. Personalia. 'Mej. H. M. S. J. de Holl, is gekozen tot be- stii-ursfisd vain den Bond van leeraressen bij het huishoud-onderwijs. Luit. Knel. Luit Knel is, naar de N. R. Ct. verneemt, eenige malen in den zadel geweest te "Wies- badenIn het Taunus-Jagd-Rennen, over 3600 M. was hij tweede met Red. Clover van bat. "Wilttmaok ito een veld vam 3 paarden- Met Golden. Amor vain, graaf van. Rylamdt be- zdtte hij vierde plaats in dien. Damen-Prija, eeli jachtren over 3000 M. en in den Prijs vam Hatteiubeim, een vlaikkebaamren over 2500 M. werd hij met Florixnoöt Koibertet van A. Hun ger als eerstaankomemdle wegens te weinig gewicht. Door een auto aangered en. Gisteren middag is het ruim 5-jarig zoon tje van <ten spoorwegarbeider Wiegerhof aan den Arnhcmschen weg door een. auto aange reden. Hij moest bij arts Kamerling binnen gedragen worden, die hem de eerste genees kundige hulp verleende. Gelukkig bleken de verwondingen niet ernstig. Botsing van tram cn auto. Gisteren raiddag was de heer Veiling Meinesr, uit Amersfoort, die met zijn auto op den Naarderstraatweg te Laren reed, be zig met keereij, toen uit dse richting Na ar den de Gooische stoomtram kwam welke te 12.49 uur in Laren arriveert. De eigenaar, die zelf aan het stuurrad zat, was achteruit den tuin van villa Groenen dal ingereden. Hóji zag daardoor de nnjdorciir die tram niet en reed weer voorulit, met het ongelukkig gevolg dat de auto door de loco motief gegrepen werd, waardoor een bot sing volgde. "Wonder boven wonder,, werden noch de heer Vening Melnesz, noch. de chauf feur, die naast hem zat, gedeerd. De a<uto werd echter geheel vernield, terwijl de loco motief en een tramwagen nanzienlijko schade opliepen. De wagen kwam door den schok dwars o«p den rails te staan. Het verkeer on dervond door het ongeluk nogal eenige ver traging. (Tel.) Aan groot gevaar ontsnapt Uit Ede schrijft men aan de N. Arnh* Courant: „Onze dorpsgenoot, de heer v. H., is te Amersfoort aan een groot gevaar ontsnapt Toen hij mdt zijn auto de spoorlijn passeer de, had men verzuimd de boomen te sluiten, terwijl de sneltrein in aantocht was. Als door een wonder wist de heer v. HL nog bij tijds er over heen te komen, maar geen se conde had hert langer moeten duren". GEMEENTE AMERSFOORT. Opgave van personen, die zich in do Gemeente hebben gevestigd van den 15. September 1913 lot en met den 20. September 1913. Joha. Swelheim, wed. Rintel, Kortegracht 13, van 's Hage. Cornelis Franc. Nieuwenhuizen, Muurhuizen 76, van Hilversum. Martin. W. Hölscher,. Woestijgerweg 67r van Dortmund. Johan Jacob Hölscher, Woestijgerweg 67, van Dortmund. Diena van Dijk, Woestijgerweg 67, van Neuen- haus. Heinrich van Dijk» Woestijgerweg 67, van Neuenhaus. Bertha van Dijk, Woestijgerweg 67, van Neuen haus. Willem Wirtjes, Joh. v. Oldenb. laan 42, van Utrecht. Estella Mozina van Oss, Langestr. H0a, van Vierlingsbeek. Leendert Joele, Hellestr. 31, van 's Hage. Dirk Ubbink, Beekenst. laan 40, van Zwolle. Reurt Willem Jon Jentink, Schimmelp. str. 4, van Groningen. Gerrit van der Hoek, Appelmarkt 7, van Dru nen. Theodoras de Rijk, Muurhuizen 117, van Utrecht. Theodoras Moleman, Muurhuizen 117, van Amsterdam. Jacobus Theodoras Bakker, Muurhuizen 117, van Utrecht. Fronciscus T. van der Steen, Muurhuizen 117, van Utrecht. Nicolaas Prins, Muurhuizen 117, van Utrecht. Martha Busekool, Woestijgerweg 67, van Leus» den. Cornelis Oudes, Langestr. 7, van Amsterdam. Adolf van Nieuwenhuizen, Stellingwerfstr. 90, van Krommenie. Cornelia van do Weerd, Zuidsingel 69, van Woudenberg. Jannigje Roseboom, Gr. Gasthuislaan 13, van Doorn. Gerritje van Essen, H. v. Viandenstr. 5, van Leusden. Willem Bes, Nic. dwarsstraat 6, van Leusden. Elisabeth Hogevest, Utr. weg 14, van Voorburg. Aletta Okkinga, Beekenst. laan 23, van Har» lingen. Grietje Klazina Okkinga, Beekenst. laan 23, van Harlingen. Jan Frederik Paul, Schimmelp. str. 4, van Hil versum. Arie Hogervorst, H. v. Viandenstr. 3, van Ber gen op Zoom. G. M. J. H. v. d. Boom, Kleine Spui 48, van Duitschland. Opgave van personen, die de Gemeente heb ben verlaten van den 16. September 1913 tot en met den 20. September 1913. Gerrit van Zolk, Valkenstraol 10, naar Utrecht. Fennetje van de Pol Valkenstraat 10, naar Utrecht. Cornelia Buitenhuis, Utr. weg 95, naar Nijkerk. Gerrit Jan Buijs, Utr. weg 96, naar VHage. Hendrik Verhage, Langestr. 1, naar Krainingen. Barendje van Nimwegen, Soesterweg 81, naar 's Hage. Geertje van Nimwegen, Soesterweg 81, naar 's Hage. Jacoba van Wageningen, Driest 24, naar Rot terdam. Petronella Ga. van Eijken, KL Koppel 4, naar den Helder. Maga. E. C Kempen, Weijersstraat 10, naar Amsterdam. Herman A. de Groot Jr., Paulus Buyslaan naar Wageningen. Anthonie Sprakelaar, Arnh. weg 160, naar Win terswijk. Christa. Ja. Helders, Beekenst. laan 23, naar rs Hage. Henri G. J- de Braijn, Langestr. 74, naar Lei den. Theodoras Ants. Mol, Utr. weg 137, naar Win terswijk. Carel T. A. Fiekert, Westsingel 62, naar Zaan dam. Gerrit N, van Keulen, Aldegondestr. 91, naar Amsterdam. Johann Flamon, Woestijgerweg 67, naar Bar» neveld. Weinond Flaman, Woestijgenveg 67, naar Bar- neveld. Heinrich G- van Boekei, Woestijgerweg 67, naar Soest. Jhr. L C de Vilicneuve, Joh. van Oldenbarne- veldlaan 16, naar 's Hage. Anna Maria de Jong, Joh. van Oldenbameveld- laan 16, noar 's Hage. Catha. Klerk, Joh. van Oldenb. loon 16, naar 's Hage. Abroh. J. van den Akker, Lieve Vrouvrostraat 43, naar Amsterdam. Hendr. A. van Ruth, Achter de Kamp 00, naor Bussum. Wilhelmus van Bogerijen, Koningstraat 133, naar Hilversum. Johannes van Bogerijen, Koningstraat 133, naar Hilversum. Daniel M. Camerllng Helmolt, Blonkenh. straat 41, naor 's Hoge. Jacoba A. v. d. Bol, Blnnkenh. straat 41, naar 's Hage. Tjitske Wijmongo, Blankonh. straat 41, naar 's Hoge. Aofje Nieirwenhuis, Joh. v. Oldenb. laan 2, noar Indië. Janna Hu. Pu. Nieuwenhuls, Joh. v. Oldenb." laan 2, naar Indiö. AGENDA. Dagelijksi Bioscoop Langestraal. Zaterdag cn Zondag Bioscoop do Archd. 10 October. Ned. Toonccl in Amicitia. 17 Oct. Concert Ney—v. HoogdtraRcn in Amicitia. 22 Oct. Litt. Lezing dr. Thomson. 28 Nov. Concert Sevcik- kwartet In Amici tia. 29 Oct. Litt. Lezing ds. Thomson, 5 Nov. Litt. Lezing ds. Thomson. 4 12 Nov. Litt. Lezing ds. Thomson. 19 Nov. Litt. Lezing ds. Thomson. 26 Nov. Litt. Lezing ds. Thomson. November: De Wognummers in dc St. Joris kerk. 9 Doe. Concert Tel man yi in Amicitia. 18 December. Uitvoering Toonkunst (Jahres- zei ten van Haydn.) 1** Jan. Concert Percy Grainger. 14 Jan. Concert Minny de JongeAnton Ver- hey. 9 Febr. Concert Fred. Lamond. 23 Febr. Concert Georg Henschel. April. Uitvoering T<^~"kunst (Faustscèncn van Schumann.) Dagelijks: Openbare Leeszaal en bibli« theek (Beukenlaan 2), gcopejid 10—12$ cn 2\10 Zondag en Maandag 2\10. (Lezingen, uitvoeringen, vergaderingen enz. die in het Dagblad geadverteerd worden, worden gratis onder onze agenda opgenomen Burgerlijke stand. van, 21 September 1913. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geeno. GEBOREN: GairkyEna- Margairetlia, d, 'v Aart van 't Not en IietodJrilka Hoemlerdin Dirk, z. v. Mhrius IlendnÜk Everard Ilubei en Jeamnettc Adelliclfe ran den Brock; Jan, z V. Dirk BuWenhuiis en Sara Hendriloa Ever- dinsa Muiter. OVERLEDEN: Luk as van de "Waler, 56 weduwnaar ran Lena van de Ree; "Wouter Giroenhuizen, 73 j., ongehuwd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnomimren in don moiyon van 24 Sopt. 1218, Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bilt. Hoo^sto stand 770.1 ba Stoakholm, laagste stand 745.7 t'e Valencia. VeOnvaehUfljtf to* den avund van 25 Sept.: Zwakke tot matige Z -O. to* Z. wtrad, ne velig tot half bewolkt, waarschijnlijk dToog weor, woini'g vornnkioring in temperatuur. Fietslantaarn aansteken 6.27. STAATSLOTERIJ. Hoogste prijzen der 3. klasse. TREKKING VAN 28 SEPT. T 100000 1 9005 f 1000 3593 8774 11926 f 400 990 14364 16847 20494 f 200 3199 13120 16889 17424 f 1001469 2869 9099 9680 10949 11952 14522 14698 16171 17734 18943 20701 20678 Vijfde Klasse. Prijzen van f 70. 127 347 423 516 637 668 609 664 672 718 849 908 1050 1118 1320 1324 1336 1366 1404 162! 1716 1864 1976 2046 2191 2265 2353 9482 «93 2602 2706 2764 2778 2982 3074 3105 3238 3267 3278 3496 3606 3767 3949 4016 4107 4145 4198 4318 4389 4391 4654 4602 4783 4828 4844 4848 4861 4936 6340 6282 5321 6357 6332 5435 5456 5624 5609 5791 6630 6966 £577 6026 6028 6377 6431 6514 6745 6776 6824 6878 7233 7258 7399 7546 7633 7787 781S 7885 8014 8367 8435 6474 8484 8537 8546 8674 8791 6825 8837 8867 8836 8906 9001 9069 9068 9164 9526 9637 9674 97t$ 9665 10023 10044 10180 10200 10240 10309 10322 1Ö407 10485 10512 10655 10615 10654 10683 10691 10792 10937 11054 11087 11109 11189 11191 11246 II362 11419 11592 11637 11699 11970 12038 12157 12221 12229 12604 12636 12820 12961 12984 12986 12994 13202 13229 13269 13303 13344 13360 136Ï1 14006 14020 14027 140S4 14183 14211 14223 14457 14574 14577 14600 14631 14764 14774 14916 14942 15172 15383 15618 1S6S1 15736 15883 159U 16107 l£l32 16156 16174 16178 16282 16467 16500 16509 16716 15731 16745 16887 16888 16913 16077 17090 lfl84 17415 17605 17523 17709 17768 17864 17914 17932 18024 18220 18406 18745 18822 18823 18834 18854 13896 18925 19006 19063 19083 19339 19462 15551 19548 19649 19653 19890 19963 20054 20113 2Ó214 20306 20310 20478 20546 20621 20631 20643 20734 20811 20881 6e klasse 2e lijst hond9428 en 15796 niet, m. s. met f 70. 403e STAATSLOTERIJ. Vijlde klasse. Tweede week. Treiklang van 23 September 1918, (950 to. ten). Ten kantore van den coDedettr A. G. R. <3*. Leinwefaer te Amersfoort (Ureedestraat 2T zijn aan de volgende nummers te beunt g vallen: Prijzen van f 70. 10407, 16137 en 16500. Te zamen 3 prijzen. Zonder prijs zijn ulLgatrokkent 9„ 104. 110 en 16440.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1913 | | pagina 3