Zaterdag 27 September 1913. BUITENLAND. H\ 78 Eerste Blad I2d* Jaar-gang» ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoort v. ..-<•/ l.OO, Idem franoo per post- 1.50. Per week (met gratis verzekering tegen ongelukken) O.lö. Afzonderlijke nummers 0.05. Deze Courant versohynt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Advertentiën gelieve men liefst vóór 11 uur, familie- advertenties on berichten vóór 2 uur in te zenden. Bureau: UTRECHTSCH ESTRAAT 1. Intercomm. Telefoonnummer 66. PK IJ 3 DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels.. f 0.50» Elke regol moor0.10, Dienstaanbiedingen 25 cents bij vooruitbetaling. Grooto lettors naar plaatsruimte. Voor handel on bodrijt bestaan zeor voordeeligo bepalfngoq tot het horhaald ndvortooron in dit Blad, bij abonnement. Eone circulaire, bovattendo do voorwaardon, wordt op aanvraag toegezonden. Hoofdredacteur: Mr. D.J. VAN SCHAARDENBURG. „DE EEMLAN DER". Uitgevers: VALKHOFF ft Ca Kennisgevingen. De Burgemeester van Amersfoort Gezien art. 41 der Gemeentewet Brengt ter kennis van de ingezetenen, dot de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dins dag, den 30. September aanstaande, des namid dags ten 8 ure. Amersfoort, den 26. September 1913. De Burgemeester voornoemd, VAN RAND WIJ CK. OPROEPING TER INLIJVING. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien art. 46, 2e lid van het Koninklijk Be sluit van 5 Augustus 1912 (Stbl. no. 276), waarbij a. bepaald wordt, dat, indien het adres van a loteling en dat van zijn vader, moeder, voogd 'or niet bekend zijn, de oproeping ter inlijving bij openbare kennisgeving moet ge schieden Roept mitsdien Hendrik Hoeré, lote ling dezer gemeente, lichting 1913 op, om bij de militie te worden ingelijfd op Woensdag, 1 Oc tober 1913, des voormiddags elf uur, te Amers foort aan den Leusderweg in de Gymnastiek- en Schermzaal van het 5e Regiment Infanterie. Amersfoort, den 23. September 1913. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. Eeiiïge aanteekeiiiiigeii op de Ciecaieeiitebegeootiiig;. De gemcentcbegrooling voor 1914 brengt veel belangrijks en levert 'n nieuw bewijs dat er ten Raadhuize niet stilgezeten wordl. In dc eerste plaats zal wel de algemeen© aandacht getrokken worden door het voor stel 'lot invoering van het beginsel van belas tingheffing naar draagkracht. Dit beginsel, reeds toegepast bij de schoolgeldheffing voor hel L. O., zal uitgebreid worden tot het hoo- ger en middelbaar onderwijs, tot de opcen- tenhefiing op het Personeel en, last not least, tot de Inkomstenbelasting. Vergeleken bij den huidigen toestand, komt de voorgestelde regeling deels op progres sie deels op degressie neer. Uit het staatje toch, dat wij eenigc dagen geleden afdruk ten, blijkt dat zij die 'n belastbaar inkomen hebben van f 2100 (d.w.z. zuiver inkomen van f 2500 of f 2000 indien de belastingbetaler 1, 2 of 3, of f 2700 indien hij meer dan 3 kinder ren heeft) in 1914 mind er Inkomstenbelas ling zullen hebben te betalen dan in dit loo- pende jaar, nu liet hcffingsperoentage 3£ be draagt. Van de allerlaagste belastbare inko mens zal slechts 2} geheven worden; in zoover is dus de licffmg degressief, daarbij daalt beneden de 3* naarmate het belast- haar inkomen lager is dan f 2100. Zij, wier belastbaar inkomen hooger is dan f 2100 zul len iets meer gaan betalen; hoe hooger hun inkomen boven f 2100, des te hooger zal ook hun belasting-percentage zijn; slechts voor enkele zeer rijken zal het 5 stijgen. Belastingheffing naar draagkracht is onte genzeggelijk 'n buitengewoon sympathiek d nkbeelcL Op iemand met 't belastbaar inko men toch van f 300, drukt 'n belasting van I 10 heel wat zwaarder dan f 1000 op iemand met I 30.000 inkomen. Indien bij de nood zakelijke versterking der middelen de ge inccnte het heflingspercentage van de Inkom stenbela«ting alweer had moeten verhoogen zouden de kleinere inkomens inderdaad te veel bezwaard geworden zijn. Voor de groo te belastingbetalers moet het gering verschil maliën, of zij ietwat zwaarder belast worden door 'n verhoogd heffingspercentage dan wel ten gevolge van de progressie. Of het 'n kat dan wel 'n krater is die krabt, zij zullen zich weinig om den naam van het beest be kommeren. Het zal trouwens slechts 'n luttel bedrag zijn, dat de nveeslen meer betalen moeten; en als dit bedrag werkelijk aanzienlijk begint te worden, is zulks 'n bewijs, dat zij zich over 'n zeer ruim inkomen verheugen kunnen, zoo dat de belastingverhooging hen stellig niet de s-trop zal aandoen. Voor niemand bestaat dus reden tot kla gen; voor de matig- en minder gegoeden niet, omdat zij of evenveel of zelfs minder be hoeven te bestalen; voor de rijkeren niet, om dat zij dankbaar zullen zijn tot die uitver korenen te behooren, die veel kunne betalen. Slechts voor ééne categorie van personen is de voorgestelde wijziging in het belasting stelsel minder welkom. Wij bedoelen die rijkaards, die plan mochten gehad hebben zich in Amersfoort te vestigen; de nieuwe re geling, welke hun te staan zal komen op 'n belastingheffing van 5 zal hen stellig no pen hun verhuisplannen nog eens te herzien en misschien zelfs doen besluiten hun gou den anker elders te laten vallen. Maar of dit 'n argument tegen de voorgestelde progres sie kan zijn? Wij gelooven van niet. Het be sman van die rlchards, die zich in deze ge meente zouden willen vestigen, komt ons zeer onwaarschijnlijk voor; wij hebben er al zoo vaak van gehoord maar zelden is -er een ge komen; zelf* niet toen de belastingen nog veel lager waren. Men versta ons wel: wij blijven elke belas tingverhooging voor Amersfoort uit den boo ze achten, omdat niet alleen die fantastische rijkaards maar ook de „gezeten burgers" ton slotte afgeschrikt zouden worden zich hier te vestigen en ingezetenen die door geen band aan Amersfoort gebonden zijn, het wel eens in hun hoofd zouden kunnen krijgen om onze gemeente te gaan verlaten. Maar zooals het thans staat, gelooven wij, dat de verschui ving der lasten, welke voorgesteld wordt ten bate van hen, die in de penurie zouden ko men en ontlast moeten worden, niet te gen gehouden mag worden ter wille van hen die waarschijnlijk nooit hun domicilie in onze gemeente kiezen zullen. Het beginsel van progressief schoolgeld wenschen B. en W. ook uit te breiden tot Gj'Iïinasium en H. B. S. Voortreffelijk. Maar op de voorgestelde regeling en de me morie van toelichting zouden wij' wel een en ander aan te merken hebben. „Het hooger onderwijs wordt bijna uitslui tend genoten door kinderen, wier ouders In staaf zijn, een vrij kostbare opvoeding te be talen" zeggen B. en W. en daarom meenen zij, dat niet gestreefd behoeft te worden naar zoo laag mogelijke heffing. Bij liet Middelbaar Onderwijs staat het ech ter anders, volgens B. en W.: „de IT. B. S wordt bezocht door meerdere leerlingen, wie ouders zeer beperkte middelen hebben maar die desalniettemin prijs stellen op een zoo danige opleiding voor hun kinderen, dat zij meer kans van slagen zullen hebben in den strijd om een goede plaats in de maatschap pij." Na deze Beschouwingen zou men denken dat de schoolgeldhcffingcn voor Gymnasium eri H. B. S. geweldig uit elkaar zouden loo pen. Och neen lezer, het scheelt slechts heel weinig, voor liet gymnasium begint het me f 50 en voor de H. B. S. met f 40! Die ouders die, volgens B. en "W. in staat zijn 'n vrij kostbare opvoeding te geven, betalen dus slechts 'n schijntje meer dan die „ouders met zeer beperkte middelen maar die desalniet temin" enz. Wij vinden die geheele tegenstelling, hoe mooi opgesteld ook, glad verkeerd. Indien het waar is, dat de ouders van de gymnasiasten over het algemeen rijker zijn dan die van de H. B. S.ieren, dan is zulks te verklaren, door dat reeds thans het schoolgeld van de II. B. S. lager is dan van het Gym., tengevolge waar van vele ouders gedwongen worden hun kin deren naar de II. B. S. 4e zenden, zonder er rekening mede te houden of te kunnen hou den, dat 'n gymnasiale opleiding meer in overeenstemming zou zijn met den intellcctu- eelen aanleg van hun kind. Dezen toestand te bestendigen, deze ge dwongen keus te blijven handhaven, achten wij niet wenschelijk. Het toevallig inkomen van dien ouder mag geen invloed hebben op de bestemming van het kind, of dit de H. B. S.\ dan wel het Gymnasium zal volgen. Niet alleen wordït daardoor menige carrière be dorven maar het schept ook verkeerde ver houdingen, wanneer het gymnasium be schouwd wordt als 'n sohool voor duurdere kinderen en de H. B. S. voor kinderen van ouders met beperkte middelen, maar die des alniettemin enz.", terwijl belde scholen toch ©pielden deels voor denzelfden werkkring, deels voor posities in het maatschappijk le- welke geheel op één lün staan. Politiek Overzicht De mogendheden en Albanië. De oorzaak van den nieuwen strijd welke op den Balkan is ontbrand, dien aan de Ser- visch-AIbanoesche grens, wordt natuurlijk van weerskanten op eene verschillende ma nier weergegeven. In Belgrado beschuldigt men de Albaneezen dal ze de uitspraak der Londenschc conferentie niet hebben geëer biedigd en zich hebben schuldig gemaakt aan overvallen, welke zijn geëindigd in een rechtstreekschen veldtocht, op het gebied dat aan Servië door de mogendheden as toegewe zen. Men ontkent natuurlijk de Albaneezen tot dit optreden te hebben uitgelokt Deze be roepen zaoh echter er op, dat men hun den toegang tot de eenige marktplaatsen, die voor hen bereikbaar zijn en vroeger tot Al banië doch thans aan Servië behooren, heeft belemmerd, waardoor ze aan den honger zijn prijsgegeven. liet is, ook voor kenners der Balkuntoestan- den, moeielijfk in deze kwestie te beslissen. Ileed de nieuwe regeling op den Balkan is nog zoo rijk aan onderlinge contrasten en vaak zoo onnatuurlijk, dat op den grondslag daarvan moeilijjk in de eerste tijden een toe stand van duurzamen vrede lean verwacht worden. Steeds wederom zal men hooren van nieuwe onlusten, revoluties, eiuz. In 't bizon der Servië heeft als gevolg van de twee laat ste oorlogen een bezit verkregen, dat over wegend door vreemde nationaliteiten wordt bewoond en juist door die rassen, welke alles wat Servisch is een onverzoenlijken haat toe dragen, te welen Bulgaren en Albaneezen. Men heeft van den beginne af dit gevaar te Belgrado bespeurd, althans wat de Albanee zen aangaat, en heeft daarom reels m den eersten oorlog hot parool uitgegeven „Dc Al baneezen moeten uitgeroeid worden". Dit parool kon natuurlijk niet zoo worden uitge voerd, dat er geen enkele Albanees mter overbleef. Maar bet is geen wonder dat de nieuwe Albaneesche onderdaren van de eerste de beste gelegenheid gebruik mak*n om het Servische juk af te schudden. Niemand zal natuurlijk de Seivische regec- ring verhinderen een opstand in de haar rechtmatig toegewezen gebieden te onder drukken. Wanneer ech'er Servië op hot voet spoor der Turkschc regeoring eveneens po gingen mocht gaan aanwenden om de beslui ten der Londensche conferentie ongedaan te maken door zich permanent op Albaneesch terrein te vestigen, dan Dal het zich voor zien dat dit rijk op het verzet der mogend heden zal stuiten, zoo niet van alle dan toch van enkele, welke ongetwijfeld in dit geval nu eens niet van de besluiten der Londensche conferentie zullen afwijken. Het is waar dat Europa in de laatste jaren lïakzeil heeft ge haald tegenover iederen energieken maatre gel van maar den kleinsten Balkanslaat. Doch twee gevallen zijn er waarin het standvastig gebleken is, n.l. bij de schepping van een ALbaneeschen staat en de bestemming van Skutari. En er was één groote mogendheid, welke deze kwesties als zóó ernstig beschouw de, dat ze bereid scheen om aan hare wen- schci? met de wapenen kracht bij te zetten. Deze groote mogendheid, Oostenrijk-Ho nga- rije, zal zidh zonder twijfel de vruchten van heel haar politieke actie niet door de Serven laten ontnemen en men mag aannemen, dat zulks ook te Belgrado zal worden ingezien. Oostenrijk benevens Italië, aan- welke mo gendheid mede het initiatief tot de jongste regeling ten aanzien van Albanië toekomt, hebben tot dusver nog geejie stappen gedaan, wat voldoende verklaard wordt uit de nog bestaande onzekerheid ten aanzien van het optreden en de voornemens van Servië. Het Neue Wiener Tageblatt den toestand in Albanië besprekende, schrijft: „Men zal goed doen tegenover de verschillende be richten de noodige reserve te bewaren en met lcoele nuchterheid den loop der gebeur tenissen te volgen. Immers nergens meer dan in Oost enrijk-Hongarije heeft men alle reden om zulks te doen en nergens meer dan in We enen en Rome zal men de storing in eene rustige vorming van den Albaneeschen staat betreuren. Met groote onbehagelijkheid heb ben Oostenrijk-Iiongarije en Italië hunne handteekening onder het protocol der Lon densche conferentie gezet en daarmede aan den Europeesche vrede, zooals door een ieder wordt erkend, een dienst bewezen, welken men niet gering moet achten. Het een maal gegeven woord wordt natuurlijk gehou den en alle bemoeienissen zijn thans gericht op de uitvoering van de besluiten der Lon densche conferentie. Dat is de grondslag on zer houding tegenover de nieuwe gebeurte nissen. Servië heeft do verplichtingen, welke het op zioh genomen heeft, te ,vervlllen. An derzijds zal O ostenrijk-HoJigarijo het zeer zeker niet er aan laten ontbreken den Alba neezen op het hart te drukken de kalmte tc bewaren. Servië heeft ontegenzeggelijk het recht in zijn nieuwe gebieden met alle be slistheid de i*ust te herstellen, doch in rija eigen belang zou 't het beste doen, het m Londen afgebakende Albanië te respeotee- rcn. Iedere stap verder dan onvoorlaarde- lijk noodig is om den opstand te onderdruk ken kan voor Servië aanleiding tot nieuwe moeilijkheden geven. Moge men ook in ver schillende politicko centra in hot buitenland roods de neiging hebben don toestand zeer pessimistisch te beschouwen, om daar door aan do omvangrijke Servische voor zorgsmaatregelen klem en rechtvaardiging bij te zotten, dan kan daartegenover slechts opnieuw geconstateerd worden, dat Oosten- rüjk-Hongarije bij de Londensahe besluiten volhardt, en dat voorioopig het gevaar voor internationale verwikkelingen niet behoeft gevreesd te worden.'' Aan den Balkan. Rome, 2 6 September. In verband met het loopende gerucht dat Italië militaire voorzorgsmaatregelen treft teneinde aan alle gebeurlijkheden het hoofd te bieden die door de ALbancesche crisis kunnen worden uitgelokt preciseer! de Giornale d'Italia dit gerucht na der met de bewering dat ondanks démen ti's de ministers van oorlog en marine troe pen contingenten gereed houden. Bij dat al acht men het waarschijnlijk dat een militai re interventie zal plaats hebben in samenwer king met eene andere mogendheid of met Oostenrijk. Dit zal echter een middel zijn dat men eerst in de laatste instantie zal aanwen den. Sofia, 26 Sept. De minister van bui- tenlandsche zaken ontkent dat onder de op standige Albaivoezon zioh Bulgaarscho offi cieren bevinden. Janina, 26 Sept In strijd imct dc ver klaring van sommige Italiaansdhe bladen kan gemeld worden, dat geen enkele Grickschc bende Albanië doortrekt. De Albaneesche be volking wordt met achting behandeld. Chris tenen en Muzelmannen erkennen eenstemmig de correcte houding der Grictksdho autori teiten en den geest van redhtvaardigheid, die hen bezielt. In het geheele door de Grieken bezette gebied heersdht rust. Londen, 26 Sept. Reuter verneemt dat verscheidene geruchten, welke in dc pers van het vasteland loopen omtrent de Britsdhe regeoring en 'haar troepen te Skoetari ver draaid zijn. Eenigen tijd. geleden stelde de schout-bij-naciït Burney de uitbreiding voor van de zóne, die staat onder de jurisdictie van een internationale macht. Dit standpunt werd niet gedeeld door al de vertegenwoor digers der mogendheden. Er bestaat hoege- uaamd geen plan van Aflbanië een tweede Kreta te maken. Evenmin zal een internatio nale macht er voortdurend blijven, lletoogen- blik dat de commissie van toezicht haar werkzaamheden begint, zal het geschikte oogenblik zijn voor het vertrek der interna tionale matrozen. Brindisi, 26 Sept. Een afdeeling Alpen jagers zal zich morgen naar Albanië insche pen om als geleide te dienen voor de com missie voor de grensbepaling. Athene, 26 Sept. (Mén meldt uit Korit- sa: Dc Serviërs verlieten te 7 uur 's avonds overhaast de stad Starowo en trokken terug naar Odlirida. De bevolking van Slarowo richtte in ,de verwachting van een bezetting door de Albaneezen een telegram aan den militairen commandant van Koritsa, waarin zij dezen verzoeken troepen te zenden om het land te bezetten, ten einde buitensporighe den van de Albaneezen to beletten. Belgrado, 26 Sept. De Albaneezen hebben bij nadering van Servische verster kingen Mawrova ontruimd. Galitsjnik is in handen der Serviërs. De Albaneezen begin nen terug te trekken. Boedapest, 20 Sept De Pester Lloyd ontkent dat Servië zich tot de Ooslenrijksche regecring heeft gewend met het verzoek haar invloed in Albanië aan te wenden. Belgrado, 26 Sept. De regeering heeft bot hare vertegenwoordigers bij de mogend heden oen nota gericht waarin gezegd wordt, dat 10,000 Albaneezen de laatste da gen het Servische gebied zijn binnengevallen, verscheidene dorpen in brand hebben gesto ken en een deel der burgerlijke bevolking hebben vermoord. De Albaneezen zijn Dibra biiuvjiiigetuokken; de inval der Albaneezen was te gemakkelijker, wijl de Servische troe pen op de uitnoodiging der mogendheden zioh van de strategische punten aan de grens en op Albanoesch gebied hebben teruggetrokken. De Albaneezen hebben zich genesteld in het departement Dibra, waar te weinig troepen waren cxm hen terug te werpen en aldus het Servische gebied te verdedigen. De regeoring hoeft bevel gegeven een deel van het leger te rnoibiiMseereii, hetgeen slechts tot baak heeft do aanvallers te onderwerpen en duurzaam vrede en rust aan dc grens te waarborgen. Nadiait de Albaneezen Dibra en no(g enkele andere plaatsen hebben ingekomen, bedreigen zo thans ook do steden Oohrida en Stnoega, in de nabijheid van het meer van Ockrida. Volgens berichten uit Belgrado is Kitsjevo, /lat op 40 Meter aisUinds van gcnocoiul moe* is gelegen, d'en Albaneezen te sterk gcblckeav Niettemin blijkt dat de opstand der Albanco*' zen zich in dc huitste dagen bufltlergewooa hoeft uitgebreid. Over do bevelhebbers dor Albaneezen loopen do meeniingon uiteen. In Belgrado noemt mem lssa Roljctinus als hun aanvoerder, daaren tegen heeft do Servische zaakgelastigde t6 Rome den Bulgaarsche bendenaanvoerder Sandainsky als zoodanig aangewezen en bo- venchea beweerd, dat onder do Albaneezen zich Bulgaanscho officieren bevinden, aan wie door hunne regeoring verlof verleend ia. Afgezien orvarn dat de Bulgaarscho minister van biaitcnlandsclic zaken dit officieel hoeft gelogenstraft, kan deze beweging tien opzichte van hot geregelde Bulgaarscho legor ook daar* om moe&eLijk juist zijn, wijl de Bulgaarscho offi- eiei-cn na de demobilisatie ternauwernood lijd kunnen gevonden hebben om zich bij do Albaneezen aan tc sluiten. Dat SaavkanNky zich oiwler do vechtende Albaneezen brvimdt, - aldus do Neue Freie Prcsse is eclitez» mogelijk. Wel is waar is onlangs gemeld dat deze Macedonische bcndci va au voerder in da nlabij'held vam Mclivik is vermoordt doch dit bericht is tot dusver wielt bevestigd. San- dömsky is oen/igon tij>d geleden naar AlbanLö' gegaan en 't is niet zeker dat hij maar Mace donië teruggekeerd is, waar hij zich onder do tegenwoordige omstandigheden dan ook biet bijzoddor veilig zofu gevoelen. Wanneer het bericht van zijne vermoording onjuist Is, dan is liet niét onwaarschijnlijk dat hij zicli bij de Albnmaezen aangesloten heeft. Het ligt echter meur voor de hand dat lssa Raljdlfinas do leiding heeft, voor zoover In 't algemeen bij hot vrij uiltgebrdfido strijdtoo- raaol van eene leiding kan gesproken worden, Dozo Mder der Albaneezen uitte zich toen hij zich in April ji. tie Ween en bevond, tegen-» Over een medewerker der „Neue Freie Presse" als volgt: „Mijn vaderland in ongeren zin, Mitnowilza, hot geheele gebied van Kossowo, zal nu, wanneer hcJt besluit der mogendheden vatn kracht wordlt, aajii Servië ten deel vallen. Ik kan ndiot gelooven dat dït werkelijk gc- bouren zal. Wij moeten tegenover Europa luide onze Icrcton van droefheid doen hoo- ron, opdat deze gewelddaad niet worde ver wezenlijkt. Is het mogelijk dat mon de vrucht* 'baareto stroken van ons afneemt en alleen kale rotsen en naakte bergen voor ons over laat? Zullen wij ran te voren veroordeeld worden een staat te worden, zonder levens vatbaarheid? ik geloof niet dat hét laatsto woord zal gesproken zijn, want wie ons volk kerit wedt dat liet onder zulke omstandighe den niet tot rust zal komen. Men zal ons niet op genade of ongenade aan onze vijanden overleveren. In dezen gedachten gang zou hét zeer goed tie begrijpen zijn, wanneer lssa Roljeti nas zich aan de spits der Albaneesche bewoging ha^ gesteld'. De Servische oppositie doet, volgens cc® bericht uit Belgrado, dc regecring zwaro ver wijten naar aanleiding van den thans drei genden „derdon Balkanoorlog", welke, naai de algemeene opinie, vermeden had kunnen worden, vanneer de grens bij Albanië door genoeg Servische troepen beschermd was ge weest. In regeeringskringen wordt als de hoofdschuldige hieraan genoemd de minister ram oorlog Bokanovitsj en men gelooft dat deze weldra aftreden zal en gcpensionnccrd zal worden. Tengevolge der mobilisatie is het passa* giersverkcer op de spoorwegen opnieuw ge< stremd. Met het oog op don ernst van den toestand moeten de leden der regeering, die in buitenlandsche badplaatsen vertoeven, zoo ook de «lief van den generalen staf Pulnik, onmiddellijk naar Belgrado terug keeren, ter wijl ook dc Skoepstjuia bijeengeroepen zal worden. Men heeft het vermoeden uftgespnoke® dat Servië de nieuwe gebeurtenissen in Albanië heeft uitgelokt, beneinde aldus tot eene herziening van de besluiten der Lon- densche conferentie en in hel bezit van het Noordelijke deel van Albanië en een haven, aan de Adriatosch* Zee te geraken. En zijn wel feiten, welke men in den laatsUen 1ij4 heeft waargenomen, die een dergelijke be-, dochmg doen vermoedeni Nog dezer dagen richtte een lid van het Engelsche Parlement,' Aubrey Herbert uit Valona een brief aan den Times, waarin hij sprak van de stelselma-, liigo dwangmaatregelen, van verdrijving ca» uytmoeiling welke hij in de door de Serven, beheerschte streken had zien geschieden, Het belangwekkendst is echter zijn opmer-, king dat men met dc tocpos&ing dezer bar- baarscbe maatregelen een tijdlang had gei rust maar er thans weer mede begonnei?s was. In d:e Daily Telegraph, een blad dat in den regel zeer op dc hand der Serve® is, wordt de aandacht er op gevestigd dat voort-, durend Griékseho en Servische beruden over- j vallen hebben begaan op Albaneesoh gebied,'; terwijl er aan wordt herinnerd dat hog on-j langs een poging van Servië om van Mon*J tenegro de haven van Anftivari le padhbenJ schipbreuk heeft geleden op heft bestaan! eener Itaiiaansche concessie. Ten slotte ligtj het denkbeeld voor de hand dat do opstanSt van Essad Pacha tegen do vOorloopigc regeed rinö van Albanië niet te doo®

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1913 | | pagina 1