Als BINNENLAND. BINNENKOMT KOLONIËN. .werd gevoerd in. hot bijzijn van eenige ambas sadeurs. Dc Südslavische Korrespondeuz bericht uit KonstanLuüopel: De grootvizier prins Said Halim heeft aan de ambassadeurs officieel verklaard, dat de Portc dc tflandenkwestié bij do onderhandelingen, die in Athene ge voerd worden, niet ter sprake zal brengen. (Er is niet aan te twijfelen, dat de officieele kringen van de Portc deze vreedzame ver zekeringen met een goed geweten aleggen; maar dse beslissing ligt bij En ver Bey en zijno mannen, en het zal van den wil der soldaten afhangen, of de krisis eene verscherping zal ondergaan of niet. De verklaringen van En- ver Bey, die bekend zijn geworden, geven niet ^den indruk, dat het leger zich met een suc ces voor don vorm in dc onderhandelingen te Athene wil tevreden stellen. In dc kringen van hel comité, die zich om Talaat Bey groe- 'peeren, vinden de radicale eischen van En ver Bey levendige ondersteuning. De correspondent van do Frank?. Ztg. te Konstantinopel gewaagt van intriges, die ge- voord werden tegen Enver Bey. Wel zijn met recht de berichten tegengesproken van bloe dige botsingen in het officierenkorps in Adria- nopel, waartoe Enver Bey aanleiding zou heb ben gegeven. Onjuist is ook het bericht, dat Enver Bey daarbij is gewond, want feitelijk Is het niet tot gevechten in Adrianopel geko men. Wel hebben er tusschen hem en twee oudere generaals men noemt de korps- ïómmand anten Moek en Fakri Pacha ern- itige woordenwisselingen plaats gehad. Er 'wordt van Enver Bey, die nu in Konstanitino- J>d vertoeft, beweerd, dat hij niet meer naar .Vdrianopel zal terugkeeren. Er komen aan houdende klachten van hooge officieren in, lie zich tegen hem richten. Fakri Pacha ver wijt hem o. a., dat hij hem indertijd door een bevel heeft genoopt zijn marsch naar Adrianopel te staken, waardoor het aan En ver Bey is gelukt als no. 1 twee uren voor Fakri de herwonnen stad binnen te rukken. Ook overigens ontbreekt het niet aan allerlei intriges, die zich richten tegen den ongetwij feld begaafden en bekwamen Enver Bey. In Ingewijde kringen hecrschl er geen twijfel over, dat men er op uit is, Enver Bey onscha delijk te maken. Dat zal echter nog niet zoo gemakkelijk gaan. Een bericht uit Konstantinopel van verleden Zaterdag meldt, dat Enver Bey ziek is gewor den. De sultan heeft aan zijn eersten genees heer opgedragen, den patient to behandelen. Konstantinopel, 14 Oct. De effec tive demobilisatie is heden begonnen in Bolkli, Rodosto en Gallipoli Konstantinopel, 14 Oct Daar de frees wordt gekoesterd, dat de tegen woor- lige houding van Griekenland zal uitloopen >p een plotselingen inval, heeft de regeering besloten de vaart door de Dardanllen te slui ten, behalve gedurende twee uren daags. Sofia, 14 Oct Donderdag zal de we- derbezetting beginnen van he> aan Bulgarije afgestane gebied van Thracië. Saloniki, 14 Oct. De koning van Grie kenland is in Serres aangekomen. W e e n e n, 1 4 0 c t. De Südslavische Kor- respondenz bericht, dat ene Bloedige botsing Is voorgekomen tusschen Grieksche en Turk- sche troepen bij Xanthi. De Grieken sloegen de Turken terug en bezetten Ko oemkeui. Weenen, 14 Oct. Volgens de Neue Freie Presse Heeft Oostenrijk vriendschappelijke vertoogon gehouden in Belgrado over de bui tensporigheden, die door de Serven in Ma cedonië gepleegd zijn tegen de Albaneezen eD de Bulgaren. De Stervische regoening heeft bevolendat de Servische troepen aan dte Sorvisdi-Alba- neescho grens don op marsch over de ge- healo linie moeten staken. iDe mdraister van oorlog heoft in don minis terraad rapport uitgebracht over de welge slaagde beëindiging van de operation tegen de Albaneezen. Hij zette daarbij de noodzake lijkheid. uibeen ora 9ommige stellingen aan de Albameesche grens duurzaam bezet te hon den. Het Servische regaeringsoirgaan heeft op nieuw uiting gegeven aan de verzekering, dat Servië geen plan heeft tot bezetting van Al- baraeesch gebied, doch daartegenover bepaald verwacht, dat die gnooUe mogendheden zijn verlangen naar eene strategische grens zul len vervullen. Anders zou Servië onder af wijzing van elke verantwoordelijkheid de voor de beveiliging van zijn gebied gepast Voorkomende maatregelen zelf moeten ne men. Cettlnje, 14 Oct. De Montenegrijnen dreven de Albaneezen terug, die in wanorde terug moestem gaan op de lijn van Goesinje Daar Djakova. De Montenegrijnen hebben ver scheidene stellingen bezet Janina, 14 Oct. Het bericht uit Valona wordt tegengesproken, dat do in Egypte woonachtige advooaat Vodla door de Griek sche regeerimg naar Tuana is gezonden, om £ssad Pacha te bewegen, de candidate ur van \ihmed Fuad Pacha voor den troon van AI- wartië te begunstigen. Rome, 14 Oct Uit Briixhsd wordt aan de Tribuna bericht: Prins Fuad Bey heeft afgezanten gezonden naar de Albaneesdie notabelen, om hen te verzoeken zijne candi datuur voor den Albaneeschan troon te on dersteunen. Het gevaar van een burgeroor log neemt toe. Duitschland. Bsrlijn, 14 Oct De „ZengfeldwebeT Iindie, die beschuldigd werd aan een ver tegenwoordiger van Krupp berichten over ge heime militaire stukken geleverd te hebben, Is wegens voortgezette ongehoorzaamheid, gepaard gaande met het prijsgeven van mili taire geheimen, veroordeeld tot vier weken licht arrest. Engeland* Eene rede, die John Redmond, de leider Van de lersche nationale partij, gehouden heeft, draagt niet bij om de oplossing van de bomérulö-kwestie be ver gemalde LijkenTer wijl voor weinige dagen de minister Chur chill in eene rede, die men moest beschou wen. als de uitdrukking van de meening van bót kaïbinöt, duidelijk wees op den uitweg dier uitsluiting vara het pnotosflaiatsche gedeel te -van Ulster uit do voordracht, verklaarde jftedmend di|t voorstel als „tc^üaal oiïbruik- eö oguAvoonder opmerking dat Ierland eene eenheid moet blijven en dat de lersche na/tic zich nfet kan laten vermin ken. Sleahts eenlo vcrsterkinig van de verte- gcrawooirdi-girag van Ulster eni eene grootcre zeLfstaridjgheid van deze provincie in het plaatselijk bestuur is Redmond beneüd toe te staan. Daar het ministerie blijkbaar Ce conservatieven voivler wilde tegemoet komen, is dc toestand voor de regeening ingewdkkcl- der geworden. Londen, 14 Oct. Sylvia Pamkhurst is he denavond in hechtenis geertonren buiten, do PcxplaT Townhall, waai* zij het woord zou Voeren in eene vergadering van suffragettes. Italië. Rome, 14 Oct. De verktezingsstrïjd heeft ernstige wanordelijkheden verwekt in Cal- tanisetba en Sasaiiri. Verscheidene personen zijn gewond. Oosten rljk-HongarlJe. "Weenen, 14 Oct. Volgens een officieel communiqué betreffende do vermeerdering van het recrutenconbingent is de definitieve vermeerdering bepaald op 31,300, waarvan 16,500 voor het leger, 1500 voor de oorlogs vloot, 7300 voor de Oostenrijksche landweer en 6000 voor de Hongaarsche landweer. Dc vermeerdering van do effectiefs is noodig ge worden door den inftierntationakjn politikken toestand en door don onverwachben vooruit gang in de ontwikkeling der militaire macht van de naburige statera. Met het oog ap den tiraancsecilen toestand vam den Staat heeft men de vermeerdering van hot contingent verdeeld over een tijdperk van drie Hot vijf jaren. Turkije. Terwijl mot Frankrijk reeds volledige over eenstemming is verkregen, en Djavid Bey met hetzelfde doel zich naar Berlijn hoeft be geven, onderhandelt de Porte met den Russi- schen ambassadeur te Konstantiniopel over oerae reeks economische kwestiên, zooals de spoorwegkwestie, do invoerrechten, de invoe ring van verschil lende monopoliën, met name het petiroleum-monopolLc, en de bedrijfsbelas ting. Van bevoogde zijde wordt verzekerd dat men over de kwestie van de spoorwegen aan de Zwarte zee spoedig tot een vergelijk zal komen. Ook over de andere kwestiên woirdlt binnen kort ovoixicrasteniming ver wacht. Mexico. Uit Washington wordt bericht, dait op grond van aanduidingen, die de president gaf te genover bezoekers, de opvatting gerechtvaar digd schijnt, dat de regeering de eerlang te houden verkiezingen in Mexico niet als oon- stiüibtliondel zal beschouwen. Volgens een bericht uit Berlijn aan de Köln. Ztg. is, met het oog op den toestand ira Mexico, het zenden van een Duitsch oorlogsschip naar Mexioo te verwachten. Allerlei. Garros gedecoreerd. President Poincaré heeft, te Marseille zijnde, Garros geluk gewonscKF met z'n schit- terende vlucht over de Middellandsche Zee en deelde hem tevens mede, dat hij met het Legioen van Eer gedecoreerd was. Huelva, 14 Oct. Heden morgen hebben de werklieden in de werkplaatsen Van den spoorweg van Rio Tinto naar Huelva den ar beid neergelegd. Er heerscht eene algemeene staking onder het geheele personeel der maatschappij. De New-Yorksche politie heeft een Itall- aansche misdadlgershende gearresteerd. Zij bestond uit 15 mannen n vrouwen, die op uitgebreide schaal valsch geld maakten en op wier rekening 100 bomaanslagen worden gesteld, door welke talrijke Italianen, die zich niet naar de afpersingen der „Zwarte hand schikken wilden, omgekomen zijn. Acht arrestaties hadden plaats in New-York, ze ven in Troy. Een der arrestanten pleegde zelfmoord door vergif m te nemen. 5 18 uren buiten kennis. Mrs. Stocks, een aviatrice, die op 20 Sep tember 1.1. te Hendon passagier was van Sidney Pickles, met dezen viel, zwaar gewond werd en sedert buiten kennis in het zieken huis lag, is Maandag weer bijgekomen, na 548 uren bewusteloos te zijn geweest. Zij is builen levensgevaar. De ramp van de Voliurno. Havre, 14 Oct. De Touraine, die 42 schipbreukelingen van do Volturae aan boord heeft, is om 8 uur heden motrgera op de reede gekomen. Met het aanbreken van den dag gjingen verschedden-o journalisten het stoom schip tegemoet in de hoop uit den mond van de geredden het verhaal van de ramp van het vergane schip te kunnen opteekeraeu. Toen zij op zijde van dc Touraine kwamen, waren de passagiers van dik schip allen op de brug, maar de schipbreukelingen van de Vtoltrurnio bevonden zich in de hutbera, die door diem commandant van de Touraine tot hunne beschikking gesiUeld waren. Dc rampzaligen durven nog miicft op die brug tie komen; het havenpeireo/ncel moek hen aan het versband brengen, -dait zij in de ha.ven zijn gekomen. Slechts drie mannen van de bemanning der Volturno spreken vrij goed ErageLsoh; geen enkele schipbreukeling spreekt Fransch. Het dnoerigsbe schouwspel is diat van acht kin deren, die zich aan de passagiers van dc Touhaine -vastklemmen, welke hen liefkozen en trachten hen do ramp te doen vergeten, terwijl zij schrotende vragen naai' hunne ouders. Photografen plaatsen de schipbreukelingen op de brug en nemen talrijke kiekjes. De pas sagiers van de Volturno schijnen gaandeweg rustiger te worden; eene vrouw is nog zeer onder den indruk van dc ontroering. De on- gelukkigen zijn voor 't meerendeel gehuld in kleeren, die door passagiers van de Touraine zijn gegevenzij vormen eene tamelijk schil derachtige groep. Sommigen hebben hunne eigen kleeren behouden. Eenigen, die geene schoenen dragen en in grooten hoeden zijn uitgedost, zijn gehuld in bontmantelszij zijn van Poolsche type. De le officier Izenic is bereid eenige in- ttchtingera te geven over het reddingswerk van de Touraine. Omstreeks 8.30 werd door middel -van een radio-telegram vernomen, dat er brand was aan boord van de Volturno. Aanstonds werd volle stoom opgezet. De pas sagiers, aan wie den inhoud van het radio gram werd medegedeeld, boden hunne dien- Reclame» JUICHT sten aan om hulp te verleenen. De beman ning legde veel ijver en kracht aan den dag, om het reddingswerk voor te bereiden. De Touraine, die op ongeveer 205 mijlen afstand van de Voliurno was toen zij de ramp vernam, kon eerst om 9 uur des avonds op de plaats van het onheil komen. Toen was de Volturno reeds half verbrand. Het ge heele voorschip en het middenschip stonden in vlammen; soms gingen de vlammen tien Meters hoog. Een dikke rook steeg op uit den gloed. Het lichtende vuur was ver in 't rond zichtbaar. Rondom de Volturno bevonden zich reeds tien stoomschepen, die ongelukkig geene booten in zee konden brengen wegens de rook. Reusachtige golven beurden de Vol turno op, die ontredderd scheen te zijn. On dank^ het vuur en het gevaar, dat het aan tal schepen rondom de Volturno opleverden, naderde de Touraine zoo dicht mogelijk het brandende schip. Op de achlerbrug zag men de passagiers tegen elkaar aan gedrukt. De vrouwen met hangende haren drukten jonge kinderen in de armen; de voor hen ge plaatste mannen schenen met hunne lichamen een wal tegen de vlammen te vormen. Snel naderbij komende kon men ook verder naar voren de mannen van de equipage onder scheiden, die ijdele pogingen aanwendden om den brand te stuiten. Allen slaakten hart verscheurende kreten, die tot ons doordron gen ondanks het geraas van de vlammen. Booten van alle schepen trachtten op zijde van de Volturno te komen. Op dit oogenblik bereikte den eersten offi cier een bevel van de brug; hij betuigde zijn leedwezen, dat hij het onderhoud niet kon voortzetten, en begaf zich naar zijn post. Londen, 14 Oct In de Universal Col liery, bij Cardiff, is heden morgen eene ont ploffing voorgekomen. Ei' zijn 700 mannen in den put. Cardiff, 14 Oct. 327 mijnwerkers, die opgesloten waren zijn naar boven gebracht. Ook zijn zes lijken opgehaald. Men gelooft, dat het getal dooden 150 bedraagt. Het onge luk moet hebben plaats gehad tusschen 6 en 7 uur s morgens, kort nadat de dagploeg in de mijn was gegaan. Tweede telegram. Er moet nu brand zijn ontstaan in den put, waarin zich nog 3 k Jf)0 mannen bevinden. De toestand wordt als zeer ernstig beschouwd. Rome, 14 Oct De Mcssagcro bericht uit Accumoli, dat een autobus, ten gevolge van het breken van een as, met 34 personen in een ravijn is gestort Een persoon is gedood, vier zijn stervende en 29 zijn gewond. Cardiff, 14 Oct. Er is nu vastgesteld, dat zich 931 personen in den put bevonden op het tijdstip van de ontploffing. Tot op dit oogenblik znjn 511 gered. Londen, 14 Oct. Eene hedenavond uit gegeven officieele mededeeling houdt in, dat alle mannen, die zich aan de oostzijde bevon den, ten getale van 439, boven zijn. Er bevin den zich 418 personen in de binmen het bereik van 't vuur liggende gangen. Aan de westzijde van het vuur is eten loichtkanaal. Alles wordt gedaan om den brand te bestrijden; wij hou den tod het laatste toe die hoop levendig. Tweede telegram. Een heden avond laat verzonden telegram uit Seraghendydd zegt, dat feitelijk alle hoop is opgegeven om de opgesloten mijnwerkers te redden. De werkzaamheden Dot hunne verlossing zijn ge staakt toLcLaJt het vuur is geblusoht of van zelf uitgebrand. Cardiff,150ct. Heden morgen om twee uur zijn niog twintig mannen levend gevon den achter een stuk muur. Montreal, 14 Oct. Een draadloos tele gram, via Gamperdown (Nieuw Schotland) ontvangen van de Kroonland, waarop de kapitein, de telegrafisten en 89 passagiers van de Volturno zich bevinden, bericht, dat de schipbreukelingen verklaren, dat de ont ploffing en de daarop gevolgde brand ver oorzaakt zijn door het werpen van eenige bussen, die chemische zelfstandigheden be vatten, welker inhoud zich met elkaar ver bond. P a r ij s 1 4 O c t. De Patrie bevat een tele gram uit New-York, berichtende, dat een bui tengewoon nummer van de Tribune ernstige verklaringen bevat van den directeur der maatschappij Uranium, waaraan de Volturno toebehoort. Hij is niet ongeneigd de ramp aan kwaadwilligheid toe te schrijven. Hij ver klaart, dat eenigen tijd geleden de beman ningen van verschillende schepen van trans atlantische lijnen van Nederlandsche en Bel gische nationaliteit zekere verontrustende ge voelens aan den dag legden. Dagelijks drin gender eischen en weldra verholen bedreigin gen verschenen onder de te berde gebrachte beswaren. Weinige dagen voor het vertrek van de Volturno naar Amerika ontving de directeur een brief, in waarschuwende ter men vervat, die hem verwittigde, dat als niet onmiddellijk voldoening werd geschonken aan de gestelde eischen, liij weldra reden zou kunnen hebben zijn verzet te betreuren. De directeur legde dezen brief ter zijde. Hij voegt aan zijne mededeelingen toe. Eenige dagen later verbrandde de Volturno in volle zee. Wie weet of niet een door misdadige hand gelegd toestel ontplofte in het ruim van het rampzalige schip! L.onden, 14 Oct. Het stoomschip Min neapolis is le Gravcesend aangekomen om 4 uur namiddags met 30 schipbreukelingen van de Volturno, allen afkomstig uit Rusland en de Balkanslaten. New-York, 14 Oct. Kapitein Inck, van de Voliurno, heeft per draadloos telegram een verhaal van de ramp gezonden. Het scliip is na eene reeks ontploffingen agebrand. Van het voorschip werden booten uitgezet. Twee booten werden vernield. De derde boot werd te water gebracht met hui-passagiers; zij sloeg om, maar werd weer recht gezet en nam toen eenigen van de bemanning óp. De vier de boot, gevuld niet tusschendekspassagiers, stak ongedeerd af. De vijfde boot geraakte on der den achtersteven en werd wrak geslagen. Hij hield op met lied uitzetten van de boo ten, nadat hij met de Carniania verbinding had gekregen; de vlammen schenen toen te bedaren. Later werd de brand weder ern stiger en grepen de vlammen weer om zich heen, maar dit werd verborgen gehouden voor de passagiers, die den geheelen nacht rustig waren, terwijl de kapitein en de be manning den ganscheui nacht bezig waren om vlotten te maken als het vuur de overhand kreeg. Toen de passagiers in den morgen ontscheept werden, waren zij zeer ordelijk en was er geene paniek. Over de oorzaak van den brand der Vol turno wordt het volgende huiveringwekken de bericht verspreid, dat aan een bulletin van de New-Yorksche Tribune ia ontleend. Do directie van de Uranium Maatschappij gelooft dat het ongeluk moet worden toege schreven aan een duivelsch complot. De heer Tinsly, de directeur der maatschappij, ver klaart dat men 9ediert eenigen tijd een stij gende verbittering waarnam bij die Hol land - sche en Belgische zeelieden. De maatschap pij had een dreigbrief ontvangen juist vóór het vertrek van de Volturno waarin ge zegd werd dat indien de eischen der zeelie den niet zouden worden ingewilligd een der schepen in brand zou worden gestoken. De directeur schrijft de oorzaak van dien brand toe aan het plaatsen van bommen in het ruim vara het schip. Bij informatie bij de Unanüum Maatschap pij dieeklie men daar mede, dat men heit be richt noch kon bevestigen, noch kon tegen spreken. Een der passagiers van do „Carmania", die 6e Fishguard, onmiddellijk nadat het scliip daar was aangekomen, door een vertegen woordiger van de „New York Herald" werd ondervraagd, gaf ais zijn meendng te ken nen, dat de redding van de passagiers van de „Volturno", die aan boord waren gebleven, toen gebleken was, dal wegens de hooge zee geen ontkomen in die reddingbooten moge lijk was, voor een groot deel toe te schrijven was a ara de tijdige aankomst vara het olie- schip „Narragansett". Toen kapitein Barr van de „Carmaiiia" n.l. inzaag, dait het wegens de buitengewoon woe lige zee onmogelijk zou zijn dicht genoeg bij de „Volturno" te komen, gaf hij den Mar eend-telegrafist order te trachten in aanra king te komen met het olieschip, dait in do nabijheid moest zijn. Dit gelukte en de ka pitein van de „Narragansett" sctlradle onmid dellijk terug, dat hij zoo spoedig mogelijk zon komen. En hij hield woord. Vrijdagochtend in de vróogte kwam het olieschip opdagen. Het was weliswaar het laatst aangekomen van de elf groole schepen, die zich op het tooneel vara de ramp bevonden, maar het kon tioch nog zoor nuttig werk verrichten. Honderden tonnen olie werden n.L uitgegoten in de zee, die daardoor belangrijk kalmer werd en te gelijkertijd ging de wind eendgszins liggen', zoodat het nog mocht gcluJkken meer dan 500 personen van een wissen dood te redden. Oost-ïndië. Luitenant-kolonel Scheepens. De N. R. Ct. vernam, dait in den toe stand van den overste Scheepens, die tijdens eon landrechtzitting te Sigli levensgevaarlijk werd verwond door een steek onder de rib ben, een verandering ten gunste is gekomen. Het levensgevaar is oewekeiL Doodvonnis voltrokken. De Sum. Post van 12 September schrijft; Binnen de gevangenismuren te Bindjey i* heden in de ochtend uren het doodvonnis vol trokken aan den Chineeschen contractant van de onderneming Tandjong Langkat, die op 12 September van het vorig jaar do* precies één jaar geleden in een tabaks- schuur van bedoelde onderneming met een speciaal daartoe geslepen mes den hoofd- tandil der estate vermoordde. Bij de terechtstelling waren ook nu zooals gebruikelijk is, de magistraat, djalcsa, cipier, dokter en griffier tegenwoordig. Voorts een der door den Landraad aangewezen Ghinee- sehe leden van dat college. Na voorlezing van het doodvonnis werd de gevonnisde als eenigen wensch le kennen ge geven, dat hij vóór zijn dood nog gaarne 't geld wilde opmaken, dat hem hij zijn gevan genneming overeenkomstig de voorschriften werd afgenomen en tot op dien dag door den cipier in bewaring was gehouden. Zonder eenig uiterlijk blijk van aandoe ning had de bewuste contractant drie etma len vóór de executie bij monde van den grif fier vernomen, dat zijn gratie-verzoek aan den gouverneur-generaal was afgeweren. Geen doodkist. "We ontleenen uit De School van Ned.- Ind. het volgende: Welke eigenaardige toestanden hier en daar zelfs op Java nog voorkomen, kan blijken ut1 het volgende Op een heel klein plaatsje ergens op Java overleed een Europeaan. Een planken om hulsel voor het lijk was niet te krijgen. D< weduwe ging er op uit naar een beetje groo- ter plaats in de buurt, maar ook daar was geen verpakking voor een doode. Gelukkig kwam er uitkomst. De hoteleigenaar, blijk baar wetende hoe moeilijk het ter plaatse is om een voeglijk verblijf te krijgen, wanneer men dit aardsche tranendal den rug heeft toegekeerd, had twee doodkisten in voorraad, één voor z'n vrouw en één voor zichzelf. De laatste nu wilde hij wel verkoopen. De prijs werd genoemd en op dc gebruikelijke maniei werd gebaward, met het gevolg dat men het niet eens werd en de economies aangelegde weduwe zonder kist „huis toe" ging. Of de overleden echtgenoot per slot van rekening een kist heeft gekregen, welen we niet. Dc Staatscourant van Woensdag 15 Oct. bevat o.a. de volgende Kon. besluit era; bonioemd ticxt bewaarder dor hypotheken, de sdheepsibeiwijzen era het kadaster te Arnhem J. Wdltersocn, thans registnatie-oiitvanger der burgerlijke acten aan kantoor iuo. 1 te Am- sberdom; op verzoek eervol ontslagen als voorzitter van den Raad vara Beroep voor de vermo- gensbelasiting on personeele belasting te 's Hertogembosch met dankbetuiging mr. H. G. P. Kolfschoten 6e 's Hertogenbosch; benoemd tot voorzitter van don Raad van Beroep voor die vermogens belasting 6e 's Her togenbosch mr. H. J. van Leeuwen, raadsheer in het gerechtshof tie 's Hertogecilbosch, thans plaatsv. voorzitter; tót voorzitter vara den Raad vara Beroep voor de pel's, belasting jhr. mr. F. X. A. Verheijen, raadsheer in hot hof te Den Bosch, thans plaatsvorvalragerad Yoor after; benloemd tot paardenarts 2e kl. bij dei geneeskundigen dienst der landmacht de vee arts W. K. Picard; gedetacheerd bij die Lnfaöterie vara het Ned. Indische leger voor hoogstens 5 jaar dfö 1? htitcmarat D. J. Gorter, vara heit 18e reg. inf. op verzoek eervol ontslagen als racita-rds le Winkel A. Sloos; ben/óemd bot commandeur in die Oranje- Nassau-otrdc A .E. P. Toedien Dupaix, consul dier Nedorlartdien te Rijsscl; benfoemd öot LaradbouwLoeraar F* D. Schalij thans tijdelijk adspirarat laradlbouwlecraar. De Koningin te Soesterberg. H. M. de Koningin bracht gisterenmiddag per auto van Het Loo een bezoek aan het militair vliegkamp bij Soesterberg, waar zij te kwart voor vieren werd ontvangen door luitenarat-^generaal C. J. Snijders, chef van den generalen staf, en kapitein II. Walaardt Sacré, commandant van hel kamp en het korps militaire vliegeniers. Eer H- M. het terrein betrad, waren de vliegmachines uit de hangars gereden. H. Mr bezichtigde deze en de hangars benevens het logies van de bij dezen dienst werkzame on derofficieren en manschappen. H. M. deed zich de samenstelling der vlieg tuigen uitleggen door de officieren-vliege niers, met wie zij zich geruimen tijd onder hield. Ten slotte deden dezen een vlucht van om streeks een kwartier. Luitenant Coblijn steeg het eerst op spoedig gevolgd door luitenant Versteeg, terwijl na hen luitenant Van He ijst met luitenant Roeper Bosch als passagier vloog. Nadat de heer en waren geland, onderhield H. M. zich weder met hen, waarna zij tegen 5 uur terugkeerde naar Het Loo. De Deensche regeering heeft tot lid van hetPermanent Hof van Arbitrage, ter vervan ging van den heer P. J. Jörgensen, benoemd den heer D. Nyholm, staatsraad-honorair, lid van de gemengde rechtbanken te Gaïro, oud- raadsheer-plaalsvervangcr in het Hoogge rechtshof te Kopenhagen. Als lid van het Permanente Hof van Ar bitrage is herbenoemd voor vijf jaren Sir Charles Fltzpalridk, opperrechter uit Canada, raad-adviseur. Prof. mr. D. Josephus Jltta, uit Amster dam. is gisteren beëedigd als lid van den Raad van State. Naar men verneemt zal de heer Josephus Ji-tba in den Raad van State o.a. zitting krij gen in de afdeeling Buitenlandsche Zaken. II. Polak. De heer Henri Polak heeft gisteren Gedeputeerde Maten van Friesland bericht, dat hij zijn benoeming tót lid van d« Eerste Kamer aanneemt Kamerverkiezing Amsterdam III- Naar het Nbld. van Ned. verneemt, zui-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1913 | | pagina 2