DE EEMLAN DER". Zaterdag 1 November 1913. BINNENLAND. Uit den omtrek. FEUILLETON. li0* 108 Tweede Bladi \üm' Jaargang. KOLONIËN. DOKTER JOOST Hoofdredacteur: Mr. D.J. VAN SCHAARDENBURG. •3» Uitgevers: VALKHOFF Co, ABONNEMENTSPRIJS: St Per 8 maanden voor Amersfoort -f l'.OO, Idem franco per post 1.50. Per week (met gratis verzekering tegen ongelukken) - 0,10. Afzonderlijke nummers - 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Advertentiën gelieve men liefst vóór 11 uur, familie- advertenties en berichten vóór 2 uur in te zenden. Bureau: UTRECHTSCHESTRAAT 1. Intercomm. Telefoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regels.. f 0.50» Elke regel meerO.IC» Dienstaanbiedingen 25 cents by vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijt bestaan zeer voordeolig© bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad, bij abonnement Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt oj» aanvraag toegezonden. Oost-Indië. Een verraderlijke aanval. Hebben zich in de Poeasatijd enkele treurige aanslagen, van Aljehers op Euro peanen voorgedaan, (o.a. aan de stations te ■Bireuen an Buxnoen), onlangs viel er weer een dergelijke aanval te melden. T>e onderluitenant Kiepe werd er 't slacht offer van Aan een correspondentie aan. het „Soer. Handelsblad" ontleemen wij het volgende: De lieer K. bevond zich te Glbempang Min- jeu in den trein, en keek met het hoofd uit 't raampje op het perron. Plotseling kreeg hij van. een Atjehschen jongen van hoogstens 15 jaar, onder den uitroep „kafir", een diepeo steek met een rentjong in den rug. Doordal de heer K. zich onmiddellijk oprichtte, drong de rentjong nog dieper hel lichaam in, en is tegen een rib blijven steken. De heer K. werd gruwelijk verwond naar K. R. vervoerd, waar hij 's avonds onmiddellijk geopereerd is. Dit is nu de 3de aanslag binnen enkele weken tij-cLs, die op een station plaats heeft gehad. De Aljehers maken gebruik van dc drukte op het perron, om een slachtoffer uit te kiezen. De aanslagen zijn mees tal te wij ten aan bloedwraak, die voldaan kan worden door den eersten den besten Europeaan te vermoorden. Men spreekt er over, de stations uit de minst veilige streken voor het publiek af te sluiten cn niemand zonder perronkaart toe te laten. Door een fuselier doodgeschoten. Do Europeesche sergeant Overbeeke werd Ln een bivak, gelegen aan de Merauke- rivier, djoor een inlandscb fuselier doodge schoten, omdat de onderofficier den fuselier had uitgescholden. Een bloedvge tandakfuif. Op het erf van de woning van den inlan der Pak Loerno in kampoen g Koballen te Socrabaja had een tandak-partij plaats, ter eere van de dochter des huizes, die haar verlovingsfeest vierde met don zoon vam het kamponghoofd. De mannen tandakten om beurten met de dansmeisjes en dronken, zoo als gebruikelijk, groote kwantunis sopie, zegt het „Soer. Nieuwsblad". Het duurde na et lang of de gemoederen waren verhit Pak Sarnin- ten en Pak Karijo kregen ruzie. Beiden wil den tegelijkertijd landakken mot hetzelfde dansmeisje Dat ging niet en toen kwam er ruzie. liet bleef niet bij scheiden, de krissen flitsten uit de schcoden en een gevecht op leven en dood ontstond. Kort daarop zakle Pak Saminten, getroffen door een steek in de borst, bloedend ineen. De gamelan zweeg. Toen kwam de politic. Het feest was ontijdig verstoord. De kat door pest besmet. Ln hot lokaal van den ILandelsbond in de Van Devcnterlaan te Batavia, is een kat doodgeschoten, die den vorigen dag nog springlevend was en iii eens op verdachte wijze ziek was geworden. Bij het bacteriolo gisch onderzoek is naar de buren ons mededeelden gebleken, dat het dier was gestorven aan pest, leest men in het „Soer. Nwbl." Van de z.g. immuniteit van deze dieren voor pest blijfL dan niets over. Het spreekt van zelf dat deze kater bij het vangen en dood en van een pestrat da gevreesde ziekte heelt opgedaan. Dc derde vredesconferentie. De minister van buitenl. zaken hoeft de hoe ren mr. J. do Louter, buitengewoon hoog teen-aar te Utrecht en mr. C. van Yollenho- von, hoogleeraar te Leiden, benoemd tot le den van de Nederl. commissie van voorbe reiding voor de derde Vredesconferentie. De opengevallen plaats van wijlen staats raad Asser is daardoor bezet, terwijl de com missie mot één lid is aangewild geworden. De Zaandamsche kermis 1 Naar aanlciding van het voorstel van B. en W. van Zaandam, om opnieuw over te gaan tot openbare verpachting van kermis-stand- plaatsen, in verband waarmee was ingekomen heit verzoek voor afschaffing dier kermis, heeft Je gemeenteraad van Zaandam Don derdagavond een principieel-kermisdebat gehouden. In de gegeven omstandigheden word te Zaandam dit vraagpunt beheerscht door den linancieelen nood. Voorstanders van afschaffing durfden uit dien hooide niet vóór stemmen. Met 13 tegen 3 stemmen die der anti-rev. lieden werd besloten de kennis te hand haven en de standplaatsen te verpachten. Jubilea- Donderdagmorgen stond hel hoofdbureau der Noord-lïrabaiitsch-Duitsche Spoorweg Mij. te Gennep in het teek-en der jubilea. De hoofd-anibteinaren, jhr. E. V. M. J. die Kuijper, chef dot ooaulróle, en J. W. Donker, inspecteur der beweging, herdenken op 1 November a.s. hun 40-jarig ambtsjubi leum, hetgeen echter door omstandigheden reeds heden officieel werd gevierd. De hoer Donker werd in zijn smaakvol versierd bureau toegesproken door den dief van exploitatie, dien heer V. van den Bosch, die hem namens het bureaupersoneel 'n paar drupa.uds aanbood, vervolgens werden hem door deputation van het Nederiandsclio en van hel Duilsche stations- en tredn-perso- neel praclitvolle huldeblijken overhandigd. Eenigen tijd later airiveerde de lieer De Kuypeidie in zijn in 'n lusthof herschapen kantoor wend gecomplimenteerd door den heer Wolf, secretaris-chef van den alg. diiensit, waarna hem door het bureauperso neel-een kunstige schrijf necessaire wend aan geboden. Belde heeren ontvingen van d'e directie ais blijk van waardeering gescbenlccai in couvert (Tel.) Da Amsterdam sche hoofd commissaris. Dezer dagen heeft de hoofdcommissaris van politie te Amsterdam, de heer II. S. Iiordyk, gevolg gegeven aan zijn voornemen om zijn eervol ontslag aan ie vragen wegens lichaamsgebreken. Naar het Hbld. verneemt, heeft de heer Hordijk, indien de bc-langen van den dienst zich daar niet tegen verzetten, vóór 1G De cember e.k. aan de Koningin ontslag aange vraagd Consultatiebureau voor hu wenden.— Door het Comité tor bevor dering van geneeskundig onderzoek vóór het huwelijk is tie 's Gravenhage opgericht ecm consultatiebureau, waar arts J. J. Berdenas vau BerLekoan aan on- eai minvermogenden, die voornemens zijn in het huwelijk te tre den, kosteloos advies geeft. Dit is het ejerste bureau in Nederland van dien aard. Dorpspotentaten. Dc N. R. Ct. bevat het volgende schrijven van een cor respondent: Op een dorp, niet zoo heel ver van een onzer bloedende koopsteden, zijn ook dc Oranjefeesten gevierd. Dank zij het ijverige optreden van enkele ingezetenen (van alle gezindten), slaagde men er in, een krachtig comité te vormen. De voorberei d-end e werk zaamheden liepen goed van slapeL De collec ten waren ruim, alle inwoners toekenden, naar en bom draagkracht, alleen de predi kant en hot hoofd der Christelijke school offerden hun gaven niet, zonder vermelding van redenen. Omdat het kinderfeest hel hoofdnummer van het programma zou zijn, was de feestcommissie zedelijk verplicht, de belde hoofden van scholen ter vergadering be noodigen om bij de regeling van liet schoolfeest mee te spreken. Beide heeren verschenen. Het hoofd dc-r Christelijke school uitte al spoedig zijn grieven tegen het Oranje feest dioor te beweren, dat de draaimolen, waartoe de commissie reeds te voren beslo ten was, niet zijm instemming had. Naar de reden daarvan gevraagd, antwoordde hij, dat hij niets tegen een draaimolen had, doch al leen opkwam tegen het orgel, dal er in ge specld wordl. Hij zag liever een draaimolen zonder mu ziek. Hoewel de onzinnigheid vaan deze reden lastbaar was, bakte de commissie den knoop door, aa/rovoeronde, dat deze kwestie op den weg van het comité lag en de hoofden enkel waren uitgenoodigd voor de regeling van hol schoolfeest. Oogenscliijniijk ging dit van een leien dakje; de twee he eren waren het spoedig eons over de keuze der te zingen Oranjelie deren, en over de wijze van traotatie werden evenmin bedenkingen gemaakt. Maar toen kwam hot glanspunt van het schoolfeest ter sprake. Te voren, had dc commissie reeds eenstemmig beslaten, den heer Okhuizon voor de jeugd te laten optreden, aifgaande op de gunstige rapporten, die van dezen goochelaar uilgaan. Hiermee kon het hoofd der Chris telijke schooi zich niet ver eend gen. Daar tegen had bij Schriftuurlijke en principicelc bezwaren; liij voelde meer voor een bios coop. De eeniige weg, welke aan de commis sie openstond, was diit puulli in stemming te brengen. De overgroote meerderheid ver klaarde zich voor den heer Okbuizen. Legde hel lioofd der Christelijke school zich bij dat besluit neer? Geenszins, en hel slot van de historie was, dat hij van verdere medewer king afzag. Eon Zondag d.a.v. had do dominee liet in de kerk over Daniël in den leeuwenkuil, en hij, wien het schoentje paste, weende zoet. in "t verborgen, maar toch zoo om door de goheele gcmccnle opgemerkt Ie worden. Enkele commissieleden vroegen aan eenige waarlijk rechtzinnige menschen hun oordeel over liet goochelen. Dit viel niet tegen. Een. ouderling van dc Ncd. Herv. gemeenile ver klaarde: „Wanneer goochelen geen tooveron wordt on het louter uit handigheid beslaat, vind ik goochelen een aangename afleiding voor de jeugd." Ondertusscben bleven schoolhoofd en pre dikant op hum stauvdpunt: van hun invloed maakten ze overvloedig gdbruik, om den go e dien voortgang van het feest te belem meren. ILLeran mochten echter onze polen- taatjes niet slagen. De kinderen van de clir schooi kwamen, op ettelijke uitzonderingen na, geregeld de repetities van dc Oranjelic- deren in de openbare school bijwonen cd toen eenmaal de feestdagen waren aange broken, stonden bijna alle ouders van school gaande kinderen van beide scholen hun kroost af aan de zorg en. de leiding van het hoofd der openbare school. En wat hadden nu beide heeren met hun dwarsdrijverij bereikt! Ten eerste opwarming der gemoederen in de gemeente tegen hen beiden. Teil tweede vonden beiden het vei liger met hun gezinnen de feestdagen op reis le gaan. Ten derde werd tijdens de afwezig he id van. den predikant een vT-g voor de pastorie geplant en wel op last van de kerk voogdij en wei-den in een onbewaakt oogen- blik bij het christelijk schoolhoofd deuren en vensters onder de teer gesmeten, een daad die lie misprijzen valt cai welke dc feestcom missie niiet gaarne te barer venanlwoondiiig zou willen nemen. Ten vierde heeft men veel genoegen gehad en bevonden zich ook onder dc groote pretmakers streng-orthodox en. Onderlussohen eerbiedig ik een ieders be ginsel, doch dan is een eerste vereischte, dat men in alles consequent zij. De predafeam/t had b.v. niet op het feestterrein in een naburig dorp moeten komen, waar toch ook een draaimolen, zegge een stoomcarousscl was. Een vader, trouw volgeling van domino© on meester, zond zijn kind niet naar het school feest, maar diezelfde vader vond 't toch erg een heerlijk© ham uit den mast te laten weg halen d'oor een ander. Die lustte hij ook wel, al had zij misschien ook nog zooveel van den satan weg. En hij had het geluk, de ham te bemachtigen. Uit de sigarenindustrie. Daar de sigarenfabrikanten De Went te Bergen op Zoom weigeren de loonen en arbeidsvoor waarden aan te nemen, die door de vier werkliedenorganisalics in de tabaksindustrie en door den Zuidelijken Bond van Tabaks- en Sigarenfabrikanten zijn vastgesteld om 1 Au gustus in werking te te treden, hebben alle werklieden in de fabriek tegen Maandag 3 November het werk opgezegd. Een jeugdige oplichter. Naar het huis van bewaring te 'sGravenhage is overgebracht ©en 17-jarige jongen, ter zake van hel plegen van oplichting, ten nadcele van verschillende winkeliers te dier stede. De jon- geh was vroeger in dienst geweest van een bode op omliggende gemeenten en in die' dienstbetrekking was 't nog al eens voorge komen, dat hij voor ingezetenen te 's Graven- hage t een of ander inoest bestellen en mede brengen. Toen bij nu echter uit den dienst bij den bode was ontslagen, maakte hij valschelijk ten name van den een of anderen ingezetene van Loosduincn bestelbriefjes op en nam daarop bij winkeliers aldaar goederen in ont vangst. Zoo wist hij zich o. a. toe te eigenen eenige paren schoenen, fietsbanden, enz. enz. De aangehoudene ging bij zijne handelingen zelfs zoo brutaal te werk, dat, toen een houden van een schoenenmagazijn, bij wien hij og een door hem opgemaakt bestelbriefje, eenige paren bottines „op zicht" bestelde, deze schoe nen daarop bij een bode liet bezorgen, hij de schoenen bij dien bode kwam weghalen, om ze zelf „te bezorgen." Overtreding Zcdolijkheids- w o t. Naar het Iluis van Bewaring Don Haag is overgebracht zekeren W., eon Logement hou der aan de Dunne Bierkade la, verdacht zich té hebben schuldig gemaakt aas overtreding van hei rendez-vous-verbodL School- en Kerknieuws. Het ontslag van den onder* wijzer Beishuizen te Gurshuizen door den gemeenteraad van Stedum blijkt te zijn ge schied wegens onbehoorlijk optreden tegenover hot hoofd der school en in 't bijzijn van de leer lingen. Te Arnhem in „Musis Sacrum" iverder, den 29sten dezer de Esperanlo-examens van d« Nederlandsche Esperontisten-vcrccniging „La. Estonto estas Niu" gehouden. Voor de beido examens A er. B, die elk half jaar worden afge nomen, hadden zich ditmaal 31 cundiduten, waar onder 5 vrouwelijke, opgegeven. De uitslog zal later worden bekend gemaakt. Ncderlandsch Hervormd Kies college te Amsterddm. Uit Amster dam schrijft men aan de N. R. Ct. De uitslag van de verkiezingen voor het kies* college der Nederlundsch Hervormde Gemeente, heeft dit jaar een verrassing opgeleverd. In de laatste jaren toch werden steeds onmiddellijk alle conlessioneclen gekozen. Bij vacaturen werd dan ook altijd een predikant van die richting beroepen. Tegen dezen toestand verzetten zich de vrijzinnigen, die geen enkelen predikant hun ner keuze hebben, en ook de cthischen, die hun invloed steeds zien verminderen. Bij deze verkiezing nu, waarbij 107 plaatsen vervuld moesten worden, kwamen alle drie par tijen met eigne candiduten uit, cn vooral van vrij zinnige zijde is er hord gewerkt. De uitslag was voor hen dan ook een succes. Wel zagen zij nog geen hunner mannen gekozen, maar voor niet minder dan 84 zetels komen zij in herstemming met de confessioneel©!^ Deze laatste konden bq de eerste stemming 23 plaatsen bezetten. De ethischen zijn geheel uitgevallen. Zij zullen bij dc herstemming de macht in handen hebben. Onthouden zij zich, of steunen zij de confessio- neelen, dan worden dezen zonder twijfel geko zen. Gaun zij echter met de vrijzinnigen med^ dan kunnen dozen voor de eerste maal enkele van hun mannen in het kiescollege brengen. De meerderheid van de confessioneelen is aan het wankelen gebracht. Predikant-medicijnmeester. De „N. Crt."' meldt, dat Ds. Hendriks, predikanl bij de Herv. Gemeente te Surhuisterveen, aan de hoogeschool te Groningen in de medicijnen gaat studeeren. Het predikambt blijft hij waarnemen. Door dr. P. A. A. F. Eyken, dirigeei~nd apotheker bij het Ncderlandsch Oost-Indisch leger, met verlof te Utrecht, is aan 1«* Rijks universiteit te Utrecht ecne verzameling hejv barium-materiaal en Indische genees.cidd> lei ten geschenke gegeven. De vrouw is hel beste en zenuwaciiligste sdhepsel van de gansche wereld; zij kan u half dol maken, terwijl zij bereid is voor u te sterven. EN ZIJN ZEVEN ZORGEN. 8 DOOK MARIE DLER8. Dat was zijn eerste, zelfstandig gesproken vuderwoord. Het klonk dan ook als een kleine donderslag door het vertrek. Eensklaps doodsche stille, liet kleine ding daar in de hoogte begint le giebelen. Heit gegichel plant zich voort. Plotseling ^ordt het lachen. Ze lachen illen. Drie stemmen tegelijk roepen: „Dat is immers niet eens Ammey, Vader! Dat is immers Inge!" Dan volgt er een onbedaar lijk gelach. Hij heeft een hoofd als vuur. Kan hij dan niet eens zijn eigen kinderen onderscheiden? Och ja, dal zijn de tweelingen. Wie kan daar ook wijs uit worden? „Ammey, kom hier." Uit een hoek kruipt de andere tweeling te Voorschijn, ilet schortje is \uil, maar 't kind be^ft een frisch gezichtje. Inge is ondertus- fichen van de kast geklauterd, hij zet ze naast elkaar en bestudeert ze. Beiden zijn z« rood, maar Ammey is een klein beetje dfkker en verder heeft ze gelukkig een moedervlekje onder het rechteroog. Nu eerst merkt hij het, dat het kleintje in den wagen voortdurend geschreeuwd lieeft en nog steeds huilt „"Waar is het kindermeisje?'' Rcgine, de tweede, die door allen Regna genoemd wordt, met haar Knappe gc/icluje, iieeit gauw een antwoord klaar, da!t veel te denken geelt. „Och, Vader, Louise is hier uooit. Die zit bij Mina in de keuken of loopt voor de deur. Die heeft een vrijer, Vader." Vader Joost heeft plotseling lust, zijn mooi dochtertje 'n slag om do ooren te geven. Maar bel zwarte jurkje, dat bij de anderen door bonte schorten bedekt wordt, ontwapent hem, en daar staal hij nu even radeloos als een oogenblik geleden. Daar zi't ook nog de tweejarige Marret; die heeft haar kopje melk omgegooid en is met de armpjes in den willen stroom gaan liggen. Bovendien is ze zóó blij over dingen, die haar vader onbekend zijn, dat ze met de beentjes Jrappelt en bijna met hooge stoeltje om kantelt „Een drommelsche boel is 't hier tochl" zeide dokier Joost. Hij dacht aan de zieken, die op hem wachtten en greep weer naar zijn achterhoofd, alsof hij de geheele huid er wilde aftrekken. Hij keek naar die door elkaar kruiper de raenschjes en begon in vertwijfeling ze te tellen: Een, twee, drie, vier, vjjf, zes. Och, onzin, er zijn er toch zeven. Nog eens. „Sta ailemaal eens stil!" Een eaz. zes. „Zijn jullie er dan niet allemaal?" snauwde bij ze toe. "Weer drie, vier stemmetjes ttegelijk» „Mieze is er immers niet, Vader V' 1 O ja! Mieze, Maria, de oudste. Dat is een mooie geschiedenis! Eerst weet hij niet, hoe ze heelen, en nu weet nij niet eens, wat hij beziH „Waar zit ze dan?" Hij had dien snauvve- rigen loon in zijn stem, die aanduidt, dat men woedend is op zioh zelf, wat de anderen echter niet merken. De achtjarige Heide, een zacht, klein meisje, schuw als een vogeltje, stak haar vingertje op als in school en gaf te kennen, dat zij 't antwoord wist. „Mieze zit beneden in Móeders kamer, ze leest altijd." De dokter bleef nog een oogenblik staan en keek, stom van radeloosheid, naai" de kleine, zoo geheel en al verlaten, hulpeiooze kinder schaar. In zijn hoofd kwam vaag de gedachte op aan een onweer, dat hij kon doen losbar sten over de hooiden van t kindermeisje en zijn oudste. Maar dadelijk ook had hij 'l ge voel, alsof dat middel toch niet afdoend zou helpen. Hij ging naar den wagen en boog zich over 't kleine, huilende 'kindje. Met zijn dok tershanden sloeg hij de dekentjes op, nam het er uit, bevoelde het aan alle kanten, en het behuilde gezichtjes werd plotseling stil, heldere, blauwe oogjes openden zich, en een zacht, behagelijk geluidje kwam uit 't kleine mondje. Het werd hem wonderlijk te moede. De andere kinderen stonden allen, heel stil ge worden, om hem heen. „Peterchen zeide hij met een teedere, diepe basstem. Dit kleine ding had eigenlijk de langver beide jongen moeten zijn. Mevrouw Anne- marie (had naast haar grooter Eber nu ein delijk een kleinen Eber willen hebben. Toen dat weer niet gebeurde, kreeg 't ongeluks kind den ontzettend langen naam Eberhar- dine. Dat was weer eens een inval van Me vrouw Joost. Doch in een oogwenk was daar de naam Peterdhem uit ontslaan. Dien had niemand vooruit bedacht, die was eenvoudig uil den hemel neergevallen, daartegen kon ook Mevrouw Joost niets beginnen. In oe plaats van de verwarde radeloosheid, die Eberhard Joost had gevoeld, kwam lang zaam een wonderlijk, nieuw gevoel over hem. Hij zag, dal het noodzakelijk was, dat hij in greep, daL hij handelend optrad cn deelnam aan alles, wat het leven dier kinderen betrof. Hij stond tusschen al dat jonge leven, dat geen steun had, plotseling niet meer in de vage onzekerheid van zooeven. Nog wist hij volstrekt niet, hij had er zelfs geen flauw idee van, wat 'hij eigenlijk zou beginnen, hoe hij den warboel in orde moest brengen, doch het was hem, alsof hij iets had gedronken, wat hem 't bloed verwarmde en de leden krachtig maakte. „Wees maar stil, Peter, ik kom terug," zei hij. En vervolgens tot Regna: „Haal de kin dermeid; zeg haar, dat ik hier geweest ben." Dat was zijn eerste zelfstandige daad in de wereld van zijn jong kroost. Voorloopig was 't nog niet zeer gewichtig, maar 't gaf toch hoop voor de toekomst. Misschien zou Me vrouw Annemarie, als ze nu toegekeken had. dat ook gedacht hebben. Stap, stap, de deur uit. Hij had kaplaarzen aan, want in de dorpen moest hij over vuile erven. Och ja, dat had Mevrouw Annemarie menigmaal gezegd: „Zacht stap je niet, mijn beste Eber. Maar God zegene je daarvoor." 'De trap kraakte bij het naar beneden gaan, loopers lagen er bij den dokter niet „Ja, die zal ikr e zeker op na houden, opdat mijn veertien voetjes ze maar cauw kapot trap pen?" had Annemarie nog voor acht dagen tot de vrouw van den kantonrechter Motte gezegd. Dio was zeer voor 't chique en had er zioh wat van pluohe aangeschaft. Zij had echter ook zoon "vol nest niet Merkwaardag, dat hem dit hier plotseling te binnen schooL O, Annemarie, Annemarie het is immers, het is immers niet mogelijkl Hij hield zich aan de leuning vast. Wati kon dat gevóel je toch overvallen, als ware het een verscheurende wolf Ja, ja, daar moet je niet aan denken, oude dwaas. Heb jij tijd, om aan de leuning te han gen en te klagen? Hoegenaamd geen tijd heb je, zelfs niet om even om Ie kijken. Dus voorwaarts! Nu was hij in de gang. De deur stond open. Het sneeuwde, dat kon dus weer gezellig worden! 't Was, alsof de vlokken al 't leven wilden bedekken. De arme Bruin trappelde en schudde zich. Het was een echt dokters- paard, afgedraafd en stompzinnig geworden van al 't wachten. „Ja, ja, arm beest, hot leven is geen pretje^ dat hebben vrij allen reeds ondervonden." De stalknecht zag hem en trok den mantel zak recht, maar hij ging -de huisdeur voorbij en naar den anderen kant, waar Moeders ka< raers hadden gelegen. „Wees kalm!" beval hij zijn hart, dat bijna vertwijfelde, toen hij voor den eersten keer' na haar ziekworden de deur opende. Wordt vervolgd*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1913 | | pagina 5