Uit den omtrekT STADSNIEUWS. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Landsman beiden een krans aanbood voor tnin onvermoeid gevoerde propaganda. IrrtusscEen -werden een aantal Ingekomen felicitatie-telegrammen voorgelezen oa. van de heeren Kappeyne, Rink, Drion, de Mees ter en anderen. Ten slotte werd nog gesproken door den heer Otto, die zijn hartelijken dank over bracht aan allen, die hebben weten te be reiken, wat thans in district III heeft plaats gehad. Herhaaldelijk werd door de stampvolle ver gadering een lang zal hij leven voor den heer Ótto gezongen Als een bewijs hoe druk er gestemd Is, vandaag, moge dienen ,da/t men te half vijf bij hert bureau der vrijzinnige Concentratie in „De Poort van "Weesp" constateerde, dat vrijwel alle kiezers die niet door ziekte of anderszins verhinderd waren, gestemd had den in het stembureau Weesperplcln, dat door dit bureau gecontroleerd werd. Het nieuwe lid van de Tweede Kamer voor Amsterdam III, de heer Pieter Otto, is, naar de N. R. Ct. mededeelt, in 1872 te Winkel ge boren. Hij heeft dus den leeftijd van een-en veertig jaar bereikt. De heer Otto genoot zijn opleiding aan de Normaalschool te Hoorn, daarna aan de Kweekschool voor Onderwij zers te Haarlem. Na voltooiing van zijne studiën werd hij dadelijk als onderwijzer ge plaatst te Amsterdam, waar hij vervolgens alle rangen doorliep. Thans, sinds 1899, is hij hoofd der openbare school voor uitge breid lager onderwijs, genaamd Van den Endeschool, aan de Keizersgracht te Amster dam. In verschillende betrekkingen heeft hij zich reeds aan de publieke zaak gewijd. De heer Otto is namelijk voorzitter van het hoofd bestuur der Vereen, van Hoofden van Scho len in Nederland, secretaris van de Vrijzin nige kiesvereeniging Vooruitgang (sedert 1904), president van de Vereeniging voor Vacnntiekolonies Voor Jong Nederland en lid van het hoofdbestuur van de Tucht-Unie. De heer Van Kol en de geïnter- heerden. Naar men verneemt zal het lid van de Eerste Kamer, do heer H. van Kol. bin nenkort een brochure in het licht geven, waarin hij zijn van de sociaal-democratische Tweede Kamerfractie afwijkend standpunt ten opzichte van de Indische Partij, nader zal toelichten en verdedigen. Op de gereserveerde plaatsen der Tweede Kamer, woonden gisteren de geïnterneerden Douwes Dekker, Tjïpto en Soewardi, de be raadslagingen over de Indïshe be&rooting bij. Men meldt uit 's Gravenhage: Als een blijvend aandenken aan de aange name samenwerking met de afgetreden wet houders, de heeren J. Simons en dr. Lely, (hebben de burgemeester benevens de wethou ders, die met de afgelredenen in het college van Burg. en Weth. zitting hadden, van de laatste vergadering, welke in tegenwoordig- reid nog van de heeren Simons en Lely is ge houden, een fraaie photografie laten vervaar digen en deze. vervat in een prachtige van het gemeentelijke wapen voorziene omlijs ting, aan beide gewezen wethouders aange boden. Salaris verhoogingen. De ge meenteraad van Arnhem verhoogde hel sala ris van den burgemeester van f 5000 tol f 5500. van de weihouders van f 1800 tot f 2000, van den gemeente-secretaris van jf 4000 tot f 4300 en van den ontvanger van f 3500 tot f 3800. De Raad van Noord wijk benoemde tot gemeente-ontvanger de heer L. A. de Rochie- fort Dijk, thans ambtenaar ter secretarie al daar en tijdelijk belast met het ambt van ont vanger. De kapitein der mariniers A. H. Bakker, laatstelijk geplaatst bij het departement van Marine, zal na zijne ter beschikking stelling naar Ned.-Indië vertrekken ter plaatsing bij de koloniale zeemacht. Verschenen is het verslag aan de Ko ningin van de bevindingen en handelingen van het veeartsenijkundig Staatstoezicht in het jaar 1912. Het ouderdomspensioen. Naar wij vernemen is door den secretaris-generaal der Rijksverzekeringsbank voor allen die aan de ouderdomsrente werken de volgende dienstorder uitgevaardigd: Naar aanleiding van twee artikelen in „De Nederlander" verschenen, wordt in herinne ring gebracht art. 402 der Invaliditeitswet, volgens hetwelk alle personen, In dienst der Bank, verplichtt zijn tot geheimhouding van al hetgeen zij in hun hoedanigheid verne men. Prof. Kamerlingh Onnes. De Zweedsche Koninklijke Academie van Wetenschappen heeft den Nobelprijs voor natuurkunde toegekend aan prof. Ka merlingh Onnes te Leiden. De waarde van lederen Nobelprijs bedraagt dit Jaar ongeveer 197,090 francs. Sociaal-democratische kies- rechtbetooging. Het Volk meldt, dat in een vergadering van het partijbestuur der 8. D. A. P. in beginsel besloten is tot het hou den van een kiesreobthetooging, waarschijn lijk in Amsterdam, nè de behandeling van de hegrooting in de Eerate Kamer. Met het Ne- derlandsch Verbond van Vakvereenigingen zal nader overleg worden gepleegd, teneinde de steun van de vakbeweging te verkrijgen. P goud. Men meldt uit Rotterdam: Geheel Nederland en in het bijzonder Rot terdam werd gistrenmorgen in de gelegenheid gesteld de wonderen van den Franschen avia- teur Pégoud in oogenschouw te nemen. Reeds voor twaalf uur brachten treinen uit felle oorden van het land toeschouwers naar de havenstad en ook de electrische trams uit Schiedam en omstreken waren gevuld met passagiers, bestemd voor Rotterdam. Om het Vliegterrein Woudesteijn stonden duizenden en nog eens duizenden heel geduldig te wach ten. Deze toeschouwers hadden natuurlijk reeds -vroeg hun gratisplaatsen ingenomen. jBet tftefiterreia sett sag er^ zeer goed zorgd uit. Vele vlaggen wapperden op de hangar en tenten vroolijk uit Over het alge meen waren er veel toeschouwers op het ter rein, vooral op de goedkoopere rangen. De muziek bracht lustige wijsjes ten gehoor©. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de luitenants-aviateur Versteegh en Roeper Bosch. De Blériot-eendekker van hot laatste type mot groot hoogtestuur en versterkte draagvlakken, werd door de verschillende mecaniciens, die met Pégoud waren meege komen, aan een degelijk onderzoek onder worpen. Ook werd de motor verschillende malen geprobeerd. Omstreeks half twee stond er nog een ferme bries, doch vrienden van Pégoitd verzekerden ons, dat hij toch nog vliegen zou. Auto's en rijtuigen brachten nog steeds menschen aan. Nader wordt gemeld: Onder enthousiasme van duizenden vloog Péeoud de eerste maal om 2^ uur. Hij vloog op één vleugel op een hoogte van 100 M.. maalde een vol plané tot vlak bij den grond. Daarna werd zijne machine aangezet en sfeog hij weer hooger op. Eerst steunde Pégoud op den linker-, daarna on den rech tervleugel. terwijl de motor stilhield. Hij daal de omtien mimiten vóór drieën. Voor de tweede maal steeg" hij om 3* uur op en be reikte een hoogte van 2509 M. Hij duikel de drie ma al. overden kon en verrichtte drie maal achtereen de bekende loomng-lhe loop. Ten slotte ging hii in ®r>1ranlvorm naar be neden, waarbij hii nor oenige manoeuvres verrichtte en tendotte een prachtige landing maakte. Het mrhliek was enthousiast. Onder luid geiuich kwam Pégoud uftt zijn toestel Vele aanwezigen drukten den koenen vliegerde hand. waarna hii door «nige geest driftige personen werd rnnd ^ed^atfen Hoven- dien werd hem een krans aangeboden. De flfakingte TT mui den. Gisteren morgen waren twee Eneelsche stoomtraw lers aan de Rijksvfsch.afslag. Binnen enkele dagen worden meer Fngelsche trawlers ver wacht. De vischprijzen zijn zeer hoog. Je moet maar durven! Eenige maanden geleden werd door den dii"»nstdoen- den mareehaussée aan 't Station te Oldenzaal aangehouden een Hongaar, komende uit Duitschland. die geen voldoénde napieren kon of wildd toonen en zich bovendien allerzon derlingst gedroeg. Op last van den waafn. Burgemeester als hulpofficier van justitie te Oldenzaal, werd de zonderling, die zich doder Weingarten noemde, naar Rentheim terugge bracht. De man, blijkbaar ten zeerste ver stoord over de behandeling, te Oldenzaal on dervonden, diende een klacht in hij het mini sterie van Buitenlandsche Zaken in Den Haag en eischte daarbij niets meter en niets minder dan: een schadevergoeding vap plm. 10.000 Mark, ontslag van den dienstdoenden mare ehaussée. van den stationschef en degradatie van don brigade-command airt dter Kon. Mare- chaussée te Oldenzaal. Bij een nauwkeurig ingesteld onderzoek is echter gebleken, dat nile bovengenoemde heeren zeer correct heb been gehandeld; dat him optreden dus is ge weest. zoo het behoorde: redenen, waarom de e.ischon van den „dodfer"? van de hand zijn gewezen. Een veldwachter mishandeld Een los werkman uit Sassenheim, H. "W., stond voor de Haagsche rechtbank terecht beklaagd een veldwachter, die hem bekeurd had omdat hij een paar malen zonder licht des avonds met een rijwiel «ereden had. te hebben mishandeld door hem met een mes o.a. oen stuk van den neus af te snijden. Beklaagde beweerde van het gebeurde niet voel te weten omdat hii dronken was en voorts, dat kameraden hem hadden opge stookt. Hij zeide nu erg veel snVt er van te hebben. Het O. M„ den beklaagde schetsende als een zeer gevaarlijk ïwranon. voor wien de ingezetenen van Saccenheim bang waren, eischte ziin veroord ©ekiu"* tot 4 jaar en 1 maand gevangenisstraf daarbij er nog op wiizende, dat er aanTcHding had kunnen b°- vSitlaan den beklaagde wegens poring timt dood slag te vervolgen, indien velen, die eerst bang voor hem waren, met hun verklaringen vrote"""»* voor den do,* -waren vliemen. De postdiefstal te Uitgeest- De rechtbank te Allernaar veroordeelde Knp- penol, de dader van den po.c,dfcfstal te Uit geest tot 2 jaar gevangenisstraf. De eisch was jaar. Levensgevaarlijke mishande ling. Men meldt ui* Rotterdam: Naar de gevangenis te Roermond zijn over gebracht een 17-jarige landbouwer en een 18- jarige koopman, uit Roggel, die verdacht worden van levensgevaarlijke mishandeling van zekeren Geraerts te Roggel. G. wordt in hét hospitaal te Roermond verpleegd. Ernstige mishandeling. Te Maassluis kregen twee Belgische werklieden van de vensterriasfabriek aldaar, ruzie. Deze twist lien zoo hoog, dat een van ben, zekere Blanpain, den andere met een mes of dolk een stleek in t onderlijf gaf, zoodait de inge wanden naar buiten puilden. Inmiddels ge haalde hulr» achtte noodle, dat het slachtof fer, zekere Delcrodx, terstond naar het zie kenhuis te Rotterdam werd gebracht. Zijn toestand is zeer zorgelijk. Van den dader was geen smoor meer te vinden. Vermoedelijk is hii naar het buitenland gevlucht. Te Leidten werd Zaterdagnacht een bur ger. zekere Wervelman, on het Noorde.inde dolor een artillerist aanbevallen en ernstig met een mes in het aangezicht verwond. De man werd naar het Academisch zieken huis vervoerd en daarin o^^nomen. De artil lerist werd in arrest <*esteld. Doodgevallen. Gisterenmorgen heeft die 24-jarige ongehuwde timmerman H. F., werkzaam aan het in aanbouw zijnd ta- baiksfbrós der firma "Wéltman en Co. op de Oude Zijdsvoorburgwal, nabij de Damstraat te Amsterdam, heit ongeluk gehad van een ongeveer 15 M. hoogen steiger te vallen. De ongelukkige verloor het evenwicht, terwijl hij bezig was een stuk bout door te hakken. Hij kwam met heft hoofd op een steeraem vloer terecht em was op steg dood. Heft Bjk werd naar het Binnengasthuis vervoerd. Onder de stoomtram. Maandagna- mtódag werd $e hafie een werkman, die per rijwiel die brug nabij de Ghasséstraat kwam afrijden, gegrepen door een juist uit de richting Scheveningen komende locomotief, die een goederenwagen naar Den Haag voer de over de stoomtrambaan der H. IJ. S. M. Den man werden beide beenen afgereden. Hij werd binnengedragen in de apotheek van „De Volharding" waar weldra de ziekenauto van den gemeentelijken eerste-hulpdienst ver scheen. De zwaar verwonde overleed tijdens het vervoer oaar het Gemeenteziekenhuis. Gestikt. Maandagnacht is de arbei der J. Kiers, te Bovensmilde (Dr.), die be last was met het toezicht op een motor voor waterbemaling, waarschijnlijk door het in ademen van benzinedamp gestikt. Verdronken. De ruim 70-jarige S. Ott te Oostihuizen is, toen hij per schuitje van het melken terugkeerde te water geval len en verdronken. Van den wal !n de sloot De vrouw van S. E. te Zwaag, wier kleeren door een lichtje in brand geraakten, sprong, om deze te blusschen, in het water en werd le venloos opgehaald. School- en Kerknieuws. Men meldt uit Culemborg Maandagavond werd alhier, na eene interes sante rede van den heer KI. de Vries Sz.. te Am sterdam, eene afdeeling opgericht der Vereeni- ginjr van Volksonderwijs. Aanvankelijk traden 39 leden toe. Vleuten. Gisterennacht omstreeks 1 uur brak een fel uitslaande brand uit in het hce- renhtfis, bewoond door den heer Rrakkée, welk huis deel uitmaakt van een complex ge bouwen in de kom van het dorp, gedekt met paraten, waaronder stroodokken, terwijl zich zeer nabij nog bevinden hooibergen en enkele met riet gedekte huizen. Dit perceel brandde geheel uitHet dak van het perceel, bewoond dloor den hoer De Roos, ging mede in vlam men op. Hot Stattionskof fi ehuisbewoond door den heer Vallen, bleef ongedeerd, doch be kwam zeer veel waterschade, evenzoo meer dere gebouwen. De stoombrandspuit deed hier voor 't eerst dienst Vol lof is men over de werking daar van en is men het er algemeen over eens, dat zonder dit nieuwe bhischmiddtel het dorp Vleuten grootendcels in asoh zou zijn gelegd. Om half vier was men dop brand "©héél mees ter. De Oorzaak is «onbekend. Verzekering dcflct de schade. De gebouwen zijn eigendom van mevr. Djemal—Van Bi Hevelt van Alevelt te Konstantinonel. De heer Burgemeester en de wethouder van BiilcvéDt waren den ge beden nacht op het terrein van den brand aanwezig. Vaandelultreiking. Maandag 17 November a.s. zal te *s Gra venhage de plechtige uitreiking plaats hebben van vaandels aan de regimenten infanterie van 12 tot en met 22. Op het vaandel van het 16e reg. infant., alhier in garnizoen staat ge borduurd: Citadel van Antwerpen. "Woensdag 19 November zal het vaandel op een te houden parade aan de troepen wor den voorgesteld, waarbij de gebruikelijke eer bewijzen zullen worden bewezen. Garnizoen. Bij Kon. besluit ran 8 dezer is, meft in gang van 15 dezer: lo. aan den ritmeester jhr. P. A. C. M. van Haeften, van het 1ste regiment huzaren, ter zake van lichaamsgebreken en alzoo krach tens de artt. 39, 2b en 40 der Bevorderings- wct voor de landmacht 1902, onder toeken ning van pensioen, eervol ontslag uit den mi litairen dienst verleend. Personalia. Mej. J. Heere alhier, is benoemd tot onder wijzeres aan de Openbare school te Munten dam. Te Rotterdam slaagde voor het examen vrije- en ordeoefeningen, de heer B. Nakken te Baarn, leerling van de Rijks-Normaallessen alhier. De brigadier der rijks-veldwacht W. Jon- gepier, is overgeplaatst naar Utrecht en de rijksveldwachter W. Meugerink naar Voort huizen. Handel en Nijverheid. Gisterenavond hield de vereeniging Han del en Nijverheid een ledenvergadering in de Zwaan, onder voorzitterschap van den heer Krook. De vergadering werd geopend door den beer van Schaik, daar de voorzitter nog niet aanwezig was, waarna de secretaris de notulen der vergadering van 13 October las, welke worden goedgekeurd. Daarna worden 4 nieuwe leden aangeno men. Aan de otrde is: het verslag van den afge vaardigde naar het Middenstandscongres. De heer S. J. van Duinen was verhinderd ter vergadering aanwezig te zijn, waarom de secretaris het schriftelijke ingediende ver slag voorleest. De voorzitter zegt den verslaggever dank voor zijn flink en uitgebreid verslag. Daarna komt aan de orde de bespreking van een eventueel op te richten coöperatieve Mid denstands Hypotheek-Bank. De heer Krook leidt het onderwerp in, ver wijzende naar de ook in ons blad opgenomen uiteenzetting, omtrent „het plan-Krook." De heer v. d. B u r g vraagt: Welk afgerond doel Stelt de voorsteller zich voor, welk doel wordt met het te vormen kapitaal beoogd? Na 10 jaar zal Ieder f 160 gestort hebben, is het dat offer waard als men nog geen juist omschreven doel .voor oogen heeft? De voorzitter zegt, dat het docil is den Middenstander een stut in den rug te geven, de jjelegeoheid te geven voor goed en goed koop wonen aan de Middenstanders, opdat het ndet meer kan voorkomen, dat door op drijven van de huur, ze uit hun zaak kunnen worden verdreven. De heer v. d. Burg te niet bevredigd, er blijven nog tal van vragen over, vooral daar in de eerste jaren geen rente zal worden uit gekeerd. De Voorzitter zegt, dat veel zal afhan gen ran het aantal aansluitingen, het kapi taal zal wel kunnen stijgen tot millioenen. De heer Ruitenberg: Welke zekerheid hebben de leden voor hun gelden? De Voorzitter antwoordt, dat de gel den aanstonds op een der banken zullen wor den gedeponeerd. De secretaris wijst er op dat ook het doel is met het te vormen kapitaal, bijv. een H. S. M. coöperatie te dwingen. Wil de direc tie dan niet luisteren, dan kan een eigen be steldienst worden ingericht. De heer II o u b a e r zet uiteen, dat de kern is de Middenstanders tot elkaar te brengen. Een proef kan daarvoor gewaagd worden. Blijft het tot Amersfoort beperkt, dan gaat het plan niet door. Op elke plaats van ons land moet de zaak kenbaar worden gemaakt Er zullen, veel moeilijkheden zich voordoen, maar die zullen overwonnen worden. Op een vraag van den heer Vink deelt de voorzitter nog mede, dat de leden nooit meer kunnen verspelen dan de 2 inleggeld. De heer E g g i n k heeft met genoegen het plan gehoord. Maar als iemand, na eenige jaren tc hebben bijgedragen, genoodzaakt is uit te treden, kan hij dan zijn gelden terug krijgen? De Voorzitter: Natuurlijk. De heer Fontein: Als het plan wordt aangenomen, is het dan verplichtend ra or ieder lid van H. en N. ©*u toe te treden? De Voorzitter: Neen. De heer Fontein: In een huis wordt volle hypotheek gegeven. Als de bezitter dan fail leert, is dan op de risico daarvan gerekend? De voorzitter zegt, dat op alle risico is gerekend. De heer Van Zalingen: Als het huis en die bewoner solide zijn en hij lorijigt volle hypotheek. Na veriiotop van jaren kan zoo'n huiis echter aanmerkelijk in waarde vermin deren, is «daarop gerekend? De Voorzitter: Daar staat tegenover, dat er ook huizen in waarde zullen vermeer deren. De heer F rederiks stelt het geval con creet. De stad verlegt zich naar den bergkant Hoe kunnen de deskundigen nu juist taxce- ren met het oog op hetgeen na 10 jaren zal zijn gebeurd? De heer Ruitenberg: Dat kan niet. De heer Nieuwendijk vraagt of een hypotheekbank nu wel urgent is. Laten we eerst zorgen voor datgene, wat we het eerst noodig hebben. Waarom heeft het bestuur juist een. hypotheekbank aangevat? Er zijn dergelijke banken genoer waar men goed terecht kan. De Voorzitter zegt, dat de hypotheek bank slechts bijzaak is om «die gelden te be leggen. De heer Nieu wen d.ii k: Gelooft u dan, dat er Middenstanders zijn, die niet weten, waar ze hun gelden moeten beleggen? De heer v. Schalk: Kapfta-al is kracht. De middenstand heeft al te lang getreuzeld en getalmd. Als een kapitaal is geformeerd, kunnen de handen uit de mouwen worden gestoken. Bij de arbeidersveneeniglngen ziet men dat duidelijk. Als men kapitaal heeft, be hoeft de middenstand niet meer te bedelen, maar zal hij op een wenk worden geholpen dioor de regeerong. De heer v. d. Burg vindt, dot te veel In détails wordt afgedaald. Hij zou kever het voorstel willen brengen o-n het Middenstands- congres om degelijker adviezen te krijgen. De kosten van administratie bijv. zullen zeker' niet meevallen. Dc Voorzitter vreest, dat van uitstel afstel zal komen. De heer v. Schaik wil uit de leden een commissie aan het bestuur toevoegen om de zaak nog eens nader te overwegen en uit te werken. Men kan tot oprichting overgaan en het technisch beheer nader uitwerken. Na nog eenige discussie wordt de vereen! ging ongericht met 17 leden. Op voorstel van het bestuur wordt een bij drage ran f 10 verleend aan de vereeniging „Handelsschool". Een voorstel ran het bestuur oan een boete van f 010 te heffen van elk lid. <Ta/t zonder kennisgeving niet op de vergadering komt. wordt aangenomen in dier voege, dart hert voor één jaar als proef zal gelden. Bij de rondvraag wordt nog ter sprake ge bracht een publiceering der bodediensten en nog enkele andere punten, waarna de verga dering wordt gesloten. Het Nederlandsche Volk. De uifnoodiging van mr. D. van Blom, hoogleeraar te Delft. dr. G. Heymans, hoog leeraar te Groningen, dr. C. A. Pekelharing, hoogleeraar te Utrecht, dr. D. Schermers, ge neesheer-directeur van het christelijk sana torium 'te Zeist, en dr. J. II. Schuurmans Stek hoven, inspecteur voor het staatstoezicht op krankzinnigen gestichten, is gisteren middag te Utrecht een flink bezochte vergadering ge houden, om te komen tot de oprichting van een centrale vereeniging, welke zich ten doel stelt, voor de studie van de bevolking van Nederland den toestand van die bevolking in elk opzicht, inzonderheid in geestelijk, ze delijk en lichamelijk opzicht, nauwkeurig te leeren kennen, en te bevorderen, dat die ken nis dienstbaar gemaakt worde aan de belan gen van die bevolking. Tot bestuurslid werd o.a. gekozen de heer J. Visser, directeur van liet Rijksopvoedings gesticht alhier. Dolle koe. Hedenmiddag tegen een uur, te een koe ontsnapt uit een stal op de Kampstraat Het dier werd spoedig achtervolgd door een groo ts menigte, hetgeen er nieft weinig toe mee werkte het steeds woester en doller te maken. Op de Langestraat was dan ook niemand die er skh aan waogdo het hollende beest tót. staan te brengen. Over den Arnhemsclumveg ging het dier, steeds achtervolgd door een groot aantal menschen, den kant op naar Stort, waar hef in zijn Taart gestuit wend. Drankwefovertredlng. Door de politie is proces verbaal opgemaakt tegen een tapper, terzake van het in voor raad hebben van sterken drank, zonder in het bezi't te zijn van de daartoe vereieebte .vergunning. Weerspannigheid. De rechQxink te Utrecht veroordeelde gisteren: 1 P. G., 21 jaar, arbeider, 2 P. v. d. H1., 21 jaar, koopman te Amersfoort wegens weder- spannigheid tegen H. K., elk tot 6 weken ge vangenisstraf. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT. Uitspraken in strafzaken, d.d. 10 Nov. 1913. F. H., Spakenburg, rijden met hondenkar waur- op meer dan 2 personen hebben plaats genomen, f 5 of 5 d. L. H., Bunschoten, op hondenkar zitten ln de kom eener gemeente, f 4 of 4 d. P. v. d. B., Amersfoort, idem, f 4 of 4 d. D. de G., Amersfoortidem, f 4 of 4 d. H. Sch., Woudenberg, te Woudenberg op den openb. weg zingen en schreeuwen, f 3 of 3 d. M. B., Amsterdam, te Hoevelaken met auto te snel rijden, 10 of 5 d. H. B. B., Amersfoort, idem idem. T. v. d. R., Hoorn, to Amersfoort met auto lijkstoet voorbijrijden, f 3 of 3 d. J. G., Amersfoort, te Amersfoort buiten de urinoirs wateren f 3 of 4 d. P. S. en S. H., Amersfoort, te Amersfoort op straat met kaarten spelen, f 3 of 2 d. H. L. Amersfoort, tc Amersfoort op straat ru moer maken, f 3 of 3 d. J. v. D., Hilversum, overtr. spoorw. wet 4 of 4 d. en valschen naam opgeven f 15 of 15 d. H. B., Garderen, op den openb. weg een wa pen bij zich hebben, f 12 of 6 d. met verbeurd verklaring geweer, met last tot uitlevering of be taling van f 3 of 3 d. P. K., H. J. v. B., P. G. en Ph. v. d. H.f allen te Amersfoort, dronkenschap, resp. f 6 of 3 d., f 4 of f 3, f 4 of 3 d. en f 5 of 3 d. M. D., Utrecht, een paard rijden over rijwiel pad, f 10 of 5 d. A. v. S., Nijkerkerveen, overtr. Jachtwet, reci divist, f 20 of 8 d. en verb, verkl. geweer. A. K., Stoutenburg, overtr. Jachtwet, recidivist, f 20 of 8 d. en fd. geweer. A. v. O., Soest, overtr. Jachtwet, f 3 of 3 d. met verb, verkl. en vernieling van den wildstrik. AGENDA. Dagelijks: Bioscoop Langestraat. Zaterdag en Zondag Bioscoop de Arend. 12 Nov. Lltt. Lezing ds. Thomson. 13 Nov. Volksavond van 't Nut 13 Nov. I^ndbouwbeurs (Valkje). V. P. N. Lezing dr. te Hennepe. 14 Nov. Amicitla. Tooneelvcrecn. (dir. Hey- ermans). De schoonzoon van mijnheer Poirier (optreden van Louis Bouwmeester). 17 Nov. De Arend Propag. feestavond „Onze Vloot.'* 19 Nov. Litt. Lezing ds. Thomson. 25 Nov. Amicitia. Benefioc-ooncerL 26 Nov. Litt. Lezing ds. Thomson. 27 Nov. Cursus Prof. Kuiper 28 Nov. Concert Sevcik- kwartet ln Amici tla. 29 Nov. Amicitia. Openb. vergad. met debat, van de „de Dageraad". SO Nov. Amicitla. Zauguitt'. Het Dagend- Licht. 2 December: Cursus Prof. Ecrdmans. v 2. December. Amicitia. Uitvoering Chnst Zangvereen. Soli Deo Gloria. 3 Dcc. Amicitia. Mntinée en soirée Chris van Abkioude. 3 Deo. Cursus prof. Kuiper. 9 Dec. Concert Telmanvl in Amicitla. 10 December: Cursus Prof. Eerdmans. 11 Dec. Cursus prof. Kuiper. 12 Dec Ledenavond van *t Nut 15 Dec. Cursus prof. Kudner. 16 December: Cursus Prof. Eerdmans. 18 December. Uivoering Toonkunst (Jahres- zeiten van Haydn.) 1" Jan. Concert Percy Grainger. 14 Jan. Concert Minny de JongeAnton Yer- hey. 15 Jan. Cursus prof. Kohlbrugge. 20 Jan. Cursus prof Kohlhrugga 27 Jan. Cursus Kohlbrugge. 9 Febr. Concert Fred. Lamond. 16 Fobr. Amicitia. Le<zinjd dr. v. <L Bergh v. Eysinga. 23 Febr. Concert Georg Henschel. 4 April. Amicitla. Concert: Tilly Koenen. 29. April. Uitvoering Toonkunst (Faust- scènen van Schumann.) Dagelijks: Openbare Leeszaal en biblio theek (Beukenlaan 2). geopend 10—12* en 10 Zondag en Maandag 2\10. TLczin^en. uitvoeringen, vergaderingen enz. die in het Dagblad geadverteerd worden, worden gratis onder onze agenda opgenomen. BurgGflTjke stand. van 12 November 1913. GEBORENGeene GEHUWD: Bartholomews Vos en Johanna Maria Ileeren; Antonie de Vrije en Maria An toni a Florijn; Gijsbertus Zwart en Niesje van de Kooij. OVERLEDEN: Geene. waarnemingen in den morven van 12 Nov. 1918. Medegedeeld door het Eon. Ned. Met. Instituut te de BiU. Verwachting tot den «vond van 13 N<w.l Hoogste stand 767.3 te Hortalaagste stanfl 737.1 te Malin Head. Krachtige later afnemende Z. tot Z-W> wind. Betrokken met kans op regen, later tijdelijk opklarend, weinig verandering Ju temperatuur. fjetelantaam aansteken

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1913 | | pagina 3