STADSNIEUWS, Uit den omtrek. De ziekenfondsen en de ge- Deesheeren. Naar men verneemt Js hier te laaide een federatie van Zieken fondsen opgericht. Men sbell zich ten doel de belangen van bet ziekenfondswezen in verband mei invoe ring van de Ziektewet, te behartigen. Ook het besluit tot het oprichten van eigen zieken fondsen in de algemeene vergadering van de Mij- tot bevordering der Geneeskunst, te Bre da, in Augustus gehouden gaf aanleiding tot oprichting dezer federatie. Reeds een groot aantal vcreenigingen met pl.m. 150,000 leden fe toegetreden. De staking te IJmnidcn. De burgemeester van Velzon. mr. dr. TT. Ver toren van Themaat, heeft zijn bemidde ling aangeboden tusschen de reeders en de stakers te IJmnidcn. Heden kwamen geen Stoomtrawlers binnen. Moordaanslag. Maandagavond werd te Kerkrade de mijnwerker V. door tal van messteken over het geheele lichaam ern stig gewond Zijn wang en tong werden door gesneden. De vermoedelijke dader is geir- resteerd. Een moordaanslag. Uit Dinxper- V) is Dinsdagmorgen naar Arnhem gevanke lijk overgebracht de arbeider W. K., die Maan dagnacht een moordaanslag had gepleegd op den koopman D Wostervold in do Heurno. toen deze hem achtervolgde, omdat men hij hem de vensterruiten had vernield. W. K. had vijf revolverschoten gëlort. doch geluk kig werd W. niet getroffen. Bedoelde TC moet beden te Arnhem terecht staan wegens mis handeling in een zaak, waarbij Westerveld getuige is. Aanhouding van effectenhan delaars. Op verzoek.van de Duftsche juslitie zijn gisteren te Amsterdam door de recherche van het hoofdbestuur aangehou den twee effectenhandelaars, beiden wonen de aan den Willemspark weg. Hnn uitlevering was verzocht wegens tv-droe D" aangehou denen handelden in loten op afbetaling en hadden hun klanten in het buitenland Rij de Duitsche justitie waren herhaal ddiik klachten omtrent het tweetal Ingekomen Thans schiiiut voldeend-e bewiijsrnqferiaal ver- eameld te zim om huin aanhouding en uitle- *ering wegens bedrog te vragon (TThld.) Kassier voortvluchtig De kas sier van de Go finfabriek van MeflBcpnoduc ten der Voreemigdp Zulvelh^roi-d^rs aan den Persoons-dorn te Füenoord. is sedert Zondag /nortvlnchtig. Vermist wordt een bedrag van f 2000. School- en Kerknieuws. 's-G ravenhage, T8 November. Examen M. O. Ned. taal en letterkunde fK VTR. Geëxamineerd twee candidaten, ven wie de eene zich in de pauze terugtrok en de andere Werd afgewezen. Soest. Met het plaatsen der palen voor de eflectrische straatverlichting van de Birk- straat is een aanvang gemaakt, zoodat ook deze hoofdverkeersweg binnenkort verlicht tal kunnen worden. Alsdan zal de Rijks straatweg vanaf Baarn tot Amersfoort ver licht zijn. H a r d e r w ij k. Tot lid van den Gemeente raad werd in de vacuture-G. Visch Sr. geko zen de heer W. de Lange (C.-H.), met 380 stemmen. De heer H. Rikaart (Lib.) verkreeg 285 steramen. Voorstelling van het Nieuwe Va a ndeL Het prachtige Novemberweer had, ondanks den straffen wind hedenochtend zeer velen gel kt naar de Vlasakkers, waar hot nieuwe vaandel van heit 16e reg. inf. aan de troepen Voorgesteld zou worden. De en hale opge stelde troepon boden een schitteren schouw spel op de uitgestrekte heide. Ongeveer 12 uur arriveerde generaal-majoor P. kV. Weber, commandant der 4de divisie, adjudant i. b. dienst van II. M. de Koningin. Na de inspectie der troenen werd een carré gevormd. De generaal deelde mede, dat hem de eervolle opdracht gegeven was. hét nieu we vaandel aan de troepen voor fce stellen. In een gloedvolle rede bracht hij namens de Diet tot het 16de reg. inf. bebooronde troenen van de 1de divisie de gelukwenschon over aan dït regiment. Hij wees op de beteekenis van het schoone vaandel, dait naar hij hoo]>be de troepen getrouw zouden voor en en volgen. De generaal eindigde zijn met luide stem uit gesproken rede, met een driewerf hoera op H. M. de Koningin, hetwelk door de troepen geestdriftig mede werd aangeheven. Daaraa defileerden alle troepen van het garnizoen voor de vaandels, waarvan het Hieuw© in het midden opgesteld was. Tegen twee uur kwamen de troepen, opge wacht door een talrijke menigte in de stad bt> na een wandeling te hébben gemaakt door utr straat, Langestraat, Zuirlsingel, Amh.slT. en Arnh. weg keerden zij naar de kazernes terug. Teraardebestelling Jhr. D. P. M. Gra s win eikel. Gistermiddag ïs op de Oude Begraafplaats te Utrecht ter aarde besteld het stoffelijk overschot van JIhr. D. P. M. Graswinckel, emeritus-predikant dor Herv. Gemeente al hier. Een breede schare van belangstellenden had zich om de groeve geschaard. Prof. dr. T. Cannegicter, hoogleeraar te ■Utrecht, schetste in eene rede de verdiensten Van den overledene. De oudste zoon, majoor Graswinckel, dank te namens de familie voor de vele blijken van belangstelling haar heden geschonken en Rrofessor Gannegieter voor de hartelijke Woorden aan het graf van zijn vader gespro ken. Personalia. Öfejöflïxmw J. F- van Veen sfeat no. op naoheveling voor de benoeming van leeraar in de wiskunde en de wis- cn natuur kundige aardrijkskunde aan het stedelijk gymnasium te "Winschoten. Openbare Leeszaal. De Openbare Leeszaal kan zich verheugen over de aanwinst van een flinke collectie nieuwe boeken. Het is gelukt op de auctie van Beijers te Utrecht de hand te leggen op een aantal werken, vooral op het gebied van kunst en geschiedenis; maar ook de littera tuur ontbreekt niet, zoo is er bijv. bij den koop een volledige Dickens in Hollandsche vertaling. De tafel voor „nieuwe aanwinsten" zal te klein zijn om de verworven boekenschat uit te stallen. Afscheidsles. J.l. Donderdag werd in de Huishoudschool de laatste praktische en theoretische les in 1 andbou w-hu i s houdk und e aan boerendoch ters gegeven door mej. ran der Knoop en den heer Hylkema. Door den heer ran Dijk was reeds den vorigen avond die laatste les gege ven. Aanwezig waren het dag. bestuur van het genootsch. voor landb. en kruidkunde afd. Amersfoort, de algemeene secr. v. h. genootsch. (de heer van Speugler), de com missie van toezicht en de directrice der huis houdschool, benevens de rijkslandbouw- leeraar. Deze eerste tweejarige cursus is gevolgd door meisjes uit Woudenberg, Leusden, Hoog land en Soest, en uit de zeer getrouwe op komst toL het laatste oogenblik toe, blijkt af doende dal dit onderwijs zeer gewaardeerd wordt door de deelneemsters. Na afloop der les werden de leerlingen en de leerares op hartelijke wijze toegesproken door de heeren Tromp van Ilolst, (voorzitter afd. Amersf. v. h. genootsch.) en van Daalen. rijkslandbouwleeraar, die tevens hunnen dank uitbrachten aan het bestuur en de directrice der huishoudschool, en mej van der Knoop veel goeds toewenschten bij de aanvaarding ran haar nieuwen werkkring in Friesland. Na een opwekking om te trachten voldoen de deelneemsters te vinden voor een volgen den cursus, vertrokken de genooddgden. P. E. C.—II. V. C. 3-0. Omtrent dezen wedstrijd schrijft men ons: 'Een drassig stuk weiland met twee groote modderpoelen, ziedaar de toestand van het P. E. E.-terrcin gedurende den wedstrijd van Zondag j.l. Hoe een veld in een dergel ijk en toestand door ee nconsul en een scheidsrech ter goedgekeurd kan en mag worden, is onbe grijpelijk. Daarbij komt nog dat II. V. C. over alle linden verzwakt was en daardoor met 4 invallers, door verhindering van oenige spe lers, uitkwam. Dat er echter ook spelers zijn, die. zelfs in den hoogslen nood hun vereeni- ging in den steek laten en daardoor toonen geen hart voor hun club te bezitten, valt te laken, ja zelfs zeer af te keuren, daar zoo iemand feitelijk niet in een vereeniging als (H. V. C. thuis behoort. Hierover echter niet meer, alleen willen we hopen, dat allen ihans aullen inzien, dat nu de maat toch overloopt en het anders moet gaan, willen ze eonig succes hebben. Over hel verloop van den wedstrijd kunnen we kort zijn. Aanvoerder Brits verliest den toss en mo-et daardoor met de zijnen het eerst tegen den hevigen wind in hel zwaarste doel verdedigen. Dit blijkt voor H. V. C nood lottig te zijn, daar reeds na verloop van een kwartier de stand 30 is voor P. E. C., wat later ook de eindstand blijkt te zullen zijn. Hoe allen ook werken, steeds speelt het veld hun parten, zoodat met rust de stand nog 3—0 is. Tijdens de rust zijn eenige P. E. C.'ers, bij gestaan door het publiek, druk in de weer, om het doel, dat zij thans moeten verdedigen, zoo goed mogelijk te maken, door alle modder zooveel mogelijk weg te scheppen. In de twee de helft krijgen we hetzelfde spel te zien, en blijkt thans nog meer, dat geen van beide par tijen op een dergelijk terrein kan spelen. Tel kens breekt IT. V. C. mooi samenspelend door, dooli goed schieten is door het gladde ter rein onmogelijk. Het laatste kwartier gaat Hoorn, die als back uitstekend werk verricht te, in de voorhoede en Nieuhorg achter, doch bok dit mooht niet baten, zoodat deze wed strijd eindigde in een beslist onverdiende ne derlaag voor H. V. C. Wat de spelkwaliteit betreft, stond H. V. C. hooger als P. E. C., ter wijl de Zwollenaars zich heter thuis gevoel den op het zware terrein. Bij H. V. C. waren allen vol goeden wil, vooral kan dit gezegd worden van de invallers. Bij P. E. C. waren keeper, voorback en de linkervleugel goed. A.s. Zondag is het rustdag voor H. V. C. Moge echter liet spreekwoord. „Rust roesf niet be-^ vestigd worden. II u g o. Loonactie smidsgezellen. Ten einde de pos-Mo der smidsgezellen te verbeteren, werd door de hoofdbesturen van den Ned. R.-K. Metiaalbewerkersbond en van den Chr. Metaalbewerkersbond contact ge zocht en verkregen met de werkgevers in de metaalindustrie. In een aantal besprekingen werden de verzoeken der werklieden nader toegelicht en verdedigd met het csultaat dat een collectieve arbeidsovereenkomst werd vastgesteld waarin de wederzijdsche rechten en plichten zijn omschreven. Door de besturen werd Donderdag in den R. K. Volksbond verslag uitgebracht en de resul taten medegedeeld die bereikt zijn. In het kort kunnen wij daarvan zeggen dat voor dit jaar een uniforme arbeidsdag van 11 uur, terwijl des Zaterdags 9 uur zal gewerkt worden, is vastgesteld. Verder is bepaald dat voor over-, naclit- en Zon da garb eid respec tievelijk 25 pCt. 50 pCt. en 100 pCt. verhoo ging van uurloon is verkregen terwijl tevens bepaald is dat het uurloon voor een volwas sen smidsgezel minstens f 0.20 zal bedragen terwijl verhooging van uurloon zal worden gegeven aan allen, zoodat de vermindering van. werktijd geen vermindering van week loon tengevolge heeft. Mede is overeengeko men dat alle werklieden bij ziekte geduren de 6 weken het halve loon zullen uitbetaald krijgen. Eveneens is dit het geval voor de Christelijke feestdagen. De bosten hiervan wooden door de werkgevers fiedraacn. De vergadering besloot mede te werken tot juiste uitvoering der gesloten overeenkomst, ook bij die werkgevers die zich aan de besprekin gen onttrokken. De afwerking dezor bewe ging heeft weder een keer te meer doen zien dat door gemeenschappelijk overleg de wederzijdsche belangen het beste gediend worden. Door de bestuurders werden de arbeiders vooral gewezen op de verplichtin gen. die zij hebben na te komen en aange toond dat dit contract de basis moet zijn waarop moet worden voortgebouwd. De overeenkomst is aangegaan voor 1 jaar met stilzwijgende verlenging wanneer zij niet minstens een maand te voren door een der partijen is opgezegd. In de personeelen-vergadering van de smidsgezellen, welke Donderdag in het ge bouw ran den R. K. Volksbond gehouden werd, is onderstaande motie met algemeene stemmen aangenomen. ,.De Ainersfoortsche metaallMJwerk-TS op 13 November in het gebouw ran den R. K. Volksbond in vergadering bijeen; met waar- dcering kennis genomen hebbende van het feit dat door een achttal werkgevers in het smedonbedrijf te Amersfoort in de op Woens dag 12 November gehouden vergadering van genoemde werkgevers met de hoofdbesturen raai den Ned. R.-K. Metaalbewerkersbond en den Christelijken Metaalbewerkersbond in Nederland een door deze bonden aangebo den collectief contract is geteekend; spreekt echter haar scherpe afkeuring uit over de houding van enkele werkgevers, die r.a her haalde pogingen van de zijde der hoofdbestu ren om deze billijke overeenkomst af te slui ten evenwel onwillig blijven; draagt de hoofd besturen op, zoo noodig, door nederlcgging van den arbeid ook deze werkgevers tot on- derteekening te brengen, en gaat over tot de orde van den dag." Eemb. V e 111 h g. Bij de gisterenavond ten overstaan van no taris J. Knoppers gehouden veiling van zes woonhuizen cn 4 winkelhuizen aan den Pa rallelweg en de Pieteir Pijperstraat, werd de massa gekocht door Gebr Ruitenberg, voor f 18,100. GEMEENTE AMERSFOORT. Opgave van personen, die in dé Gemeente van woning zijn veranderd van den 3den November 1913 tot en met den 8cn November 1913. Teunis Acht er kamp, sigarenm, N.-H., Gaslaan 5 naar Eemstraat 58. Zacharias Arlar, arbeider, R.-C., Koningstraat 53 naar Appelm. 12. Johanna W. v. Bekkum, dienstb, R.-C., J. v. Oldenb.laan 36 naar Acht. Luiaard 28. Abraham Bloembergen, zonder beroep, N.-H., St. Annastraat 10 naar St. Annastraat 12. Dirk Bloemendaal, koetsier A. T. M., N.-H., Arnh.weg 51 naar Berkenweg 18. Wed. P. Buis, geb. Snijders, zonder beroep, R.-C., Muurhuizen 57 naar St. Andr.str. 34. Wed. J. v. d. Brug, geb. Bouwman, zonder be roep, R.-C., St. Annastraat 10 naar St. Anna straat 12. Anna M. v. d. Bijl, naaister, Geref., Westsin gel 31, Stationstraat 51a. Besseltje Dekker, dienstb., N.-H., LangestTaat 71 naar Gr. Koppel 10. Albert v. Deventer, arbeider, N.-H., Molenbuurt 6 naar Arnh.weg 51. Willempje H. v. Dijk, dienstb., N.-H. Arnh.weg 55 naar Schimmelpenninckstrnat 42. Abraham v. Eerden, onderwijzer, N.-H., Schim- melp^traat 37 naar Westerstraat 115. Gerrit de Goede, a rbeider, R.-C., Leusder- weg 124 naar Koningstraat 7. Mijntje Hugenbeuk, zonder beroep, N.-H., Arn- hemschepoortwnl 24 naar Gr. Haag 57. Wilhelmus A. .T. Hazelaar, winkelkn, R.-C., Muurh. 69 naar Hessenstraat 1. Jacobus J. ten Hoove, schipper, N.-H., Ko ningstraat 103 naar Gr. Haag 57. Albert Jekel, koffermaker, N.-H., St. Jorisstr. 6 naar Achter de Wal 16. Arnoldus Jeths, huisknecht, N.-H., Soester- weg 93 naar Koninginnelaan 5. Gerrilje Kamphout, dienstb., N.-H., St. Agatha- straat 10 naar Schimmelpenninckstraat 29. Jacob Ch. Keuier, gep. O.-I. mil., N.-H., St. Jo- risstraat 2 naar Soesterv/eg 137. Maria P. Koelman, dienstb., N.-H., Woestij- gerweg 67 naar Regentesselaan 6. Leonardus J. J. Koet, banketbakker, N.-H., Kampstraat 14 naar Kampstraat 34. Antonie Kreuger, arbeider, N.-H., Arnh.weg 152 naai- Arnhemscheweg 84. Hermina F. Leijdekker, dienstb., geref., Plant soen 2 naar Kampstraat 33. Janna L. M. v. Loveren, dienstb., N.-H., P. Buyslaan 5 naar Pothstraat 9. Johanna J. M. Martin, zonder beroep, N.-H., J. v. Oldenb.laan 50 naar K. Bergstraat 8. Gijsbertho van Meeteren, zonder beroep, N.-H. Valkestraat 13 naar Eemstraat 38. Hendrika v. Mourik, dienstbode. N.-H., Kamp. binnenpoort 2 naar Breedestraat 22. Hendrikus F. v. Nes, timmerman, R.-C., Hof 30 naar Schimmelpenninckstraat 47. Anthonius S. Ouden, spoorbeambte, R.-C., Hoogeweg 41 naar Flierb.straat 19. Cetharina Oudendorp, dienstb., Geref., Lange- str. 8 naar H. v. Viandenstr. 28. W. Morius Planter, kant.-hed., Geref., West singel 31 naar Stationstraat 31a. Jacob v. Putten, rijwielhandel. N.-H., Berken- weg 18 raar Utrechtschestraat 31. Fram Reicheld, gep. Mil., R.-C., Weversingel 22 naar St. Jorisstraat 64. Wilhelmina .Scheerder, zonder beroep, R.-C., Bloemend.straat 25 naar Koningstr. 7. Geertje Schuur, dienstb., N.-H., Bergstraat 9 naar Utrechtscheweg 90. Cornells Sisselaar, 2e luit. Inf., N.-H., Utr.weg 64 naar K. Bergstraat 8. Maria Smit, naaister, R.-C., Westsingel 31 naar Stationstraat 31a. Adolf A. Spaan, bakkersknecht, N.-H., Kamp straat 34 naar Bergstraat 2. Hendrika Stoekenbroek, zonder beroep, R.-C., Teutstraat 85 naar Hellestraat 85. Cornelia J. Timmerman, dienstb., N.-H., Utr. steaat 48a naar P. Buyslaan 5a. Andries Tommei, gep. O.-I. mil., R.-C., St Jorisstraat 8 naar Monnikenpad 24. Everardus Veenendaal, stucadoor, R.-C., Arnh. poortwal 22 naar Hellestraat 85. Joanna W. de Vries, zonder beroep, R.-C., Liendertschenweg 1 naar Appelmarkt 12. Wilhelmina v. Wageningen, zonder beroep, R.- C„ Achter 't Oude Wh. 18 naar St. Agathas. 20. Geertuida Waltman, kantoorbed, N.-H, Bee- kensteinlaan 9 naar P. Bothstr. 8. Gijsbertha Wegen, dienstbode, N.-H, Achter luiaard 47, naar P. Buyslaan 3. Jacobus J. Welling, meubelmaker, R.-C, Krom- mestr. 43 naar Kamperb.p. 3. Anna J. Welt, zonder beroep, Bergstr. 20 naar v. Campenlaan 7. Alberta v. Wessum, zonder beroep, R.-C, Teut- str. 87 naar Flierb.str. 19. Catrina de Wilde, dienstbode, N.-H, K. Berg str. 16 naar RegentesseL 15. Hermanus Worffel, zonder beroep, N.-H, Arn- hemschestraat 13 naar Aldegondestraot 75. Grietje Woudenberg, dienstb, N.-H, HoogL- weg 15 naar P. Buyslaan 7. Sijke Zouthout, dienstbode, N.-H, Muurhuizen 34 naar Regentesselaan 17. Johanna M. Voskuilen, zonder beroep, R.-C, Utrechtscheweg 104 naar Hessenstraat 1. Opgave van personen, die zich in de gemeente hebben gevestigd van den 3. November 1913 tot en met den 8. November 1913. Jacoba D. Kardinaal, R.-C, van Oud Korspel naar Zuidsingel 44. Engelina M. Kres, R.-C, van Hillegom naar Zuidsingel 44. Grade M. Steenbreker, R.-C, van Hummelo naar Zindsingel 44. Johanna M. Zwerink, R.-C, van Enschedé naar Zuidsingel 44. Hermina Vurgers, R.-C, van Lonneker naar Zuidsingel 44. Johanna A. Remkes, R.-C, van Groningen noar Zuidsingel 44. Aafje C. Mnsselman, R.-C, van Amsterdam n. Zuidsingel 44. Lijda C. Onclin, R.-C, van Leeuwarden naar Scherhierstrnat 11. Johannes v. d. Weyer, geb. 1882, R.-C, Serg.-maj, van Inf. Kazerne noar Soesterweg. Annetje van As, N.-H, zonder beroep, van 's Gravenhage noar Soesterweg 355. Cornell's S. Verhoef, geb. 1879, D.-G, serg.- maj.. van Leusden naar Soesterweg 355. Hendrino Olst, Geref, zonder beroep, van Hat- tem noar Plantsoen 2. Hendrika Klerks, R.-C, liefdezuster, van ^n~ sterdam naar St. Andriesstroat 15. Corel F. Bartelsman, geb. 1843, man Ev.-Luth, vr. R.-C, zonder beroep, van Lcusden naar Tol straat 4. Jeane M. P. Neven, R.-C, verpleegster, van Amsterdam naar Puntenburgerlnan 10a. Jan van Znlingen, geb. 1888, N.-H, klerk post, van Amsterdam naar Schimmelpenninckstraat 4. Maria A. Jansen, R.-C, huishoudster, van Am sterdam noar St. Jansstraat 1. Jan M. M. Hamers, geb. 1892, R.-C, student, van Utrecht naar Zand 7. Cothorina M. Briët, R.-C, zonder beroep, van Amsterdam noar v. Campenlaan 5. Johan C. Marx, geb. 1909, geen godsdienst, zonder beroep, van Amsterdam naar v. Cam penlaan 5. Barbara van Manen, R.-C, zonder beroep, van Hilversum naar Heiligenbergerweg 12. Willem van Wijk, geb. 1896, Geref, slagers knecht, van Baarn naar Zuidsingel 68. Johanna Elstrodt, N.-H, zonder beroep, van Nieuwleusen naar Laagl.weg 11. Dr. Rudolf H. J. Gallandat Huet, geb. 1874, man en kind N.-H, vr. Remonstr, mil. p.arts, van Utrecht naar Joh. v. Oldenbarneveldlaan 10. Kinderen v. d. Water, Geref, zonder beroep, van Leusden naar Hoogeweg 2. Antonius H. Kaspers, geb. 1895, R.-C, barbier, van Zeist naar Muurhuizen 103. Wibren F. G. A. Koekoek, geb. 1905, R.-C, zonder beroep, van Apeldoorn naar Bloemend straat 15. Kinderen van der Mortk, N.-H, zonder beroep, van Utrecht naar Arnhemscheweg 55. Mevr. F. H. van Schagen, N.-H, zonder beroep, van Batavia naar Prinses Marielaan 3. Gerarda v. d. Bunt, N.-H, zonder beroep, van Hoogland naar Arnhemscheweg 51. Barbara M. v. d. Berg, R.-C, zonder beroep, van Eemnes naar Soesterweg 110. Elisabeth Boldingh, N.-H, onderwijzeres, van Apeldoorn naar Stationstraat 7a. Neeltje van der Stok, Geref, dienstb, van Utrecht naar Utrechtscheweg 105&. Louisa W. Smit, Ev.-Luth, zonder beroep, van Leeuworden naar Berkenweg 4. Hendrika J. Veldhoen, geb. 1874, N.-H, hoofd v. d. school, van Sloten naar Beekstraat 36. Albertus Groot, geb. 1852, R.-C, spoorbeamb te, van Leusden naar Kleine Koppel 23. Hendrika v. d. Ham, N.-H, dienstbode, van Leusden noor Langestraat 14. Hester A. M. v. Wilpen, N.-H, zonder beroep, van Hilversum noar Eemstraat 27. Theodora Haarmans, R.-C, dienstbode, van Leusden naar Hendrik van Viandenstraat 19. Aaltjen van der Laan, N.-H, kinderjuffrouw, van Baarn naar Kerkstraat 3. Koenraad van Nimwegen, geb. 1893, N.-H, bakker, van Rotterdam naar Soesterweg 81. Teuntje Kruiff, N.-H, dienstb, van Soest naar Pieter Bothstraat 8. A. M. van Rooij, geb. 1896, N.-H, bokkerskn, van Rheden naar Langestraat 87. Willem J. Steinbuch, geb. 1862, N.-H, luit.- kolonel, van 's-Hertogenbosch naar Lnngestr. 38. Arnaud Diemont, geb. 1876, N.-H, le luit.- ord, van Venlo naar P. Buyslaan 5. Barbara M. Smits, R.-C, dienstb, van Venlo naar P. Buyslaan 5. Geertje Knegt, N.-H, zonder beroep, van Hil versum naar Zond 20. Willem K. Picard, geb. 1888, N.-H, paarden arts, van Utrecht naar Schimmclpenninckstr. 3a. Geertririda H. Nagelmakers, N.-H, dienstbode, van Utrecht naar Berkenweg 23. Joanna L. Maes, R.-C, naaister, van Antwer pen naar Arnhemscheweg 22. Burgina M. de Bruijn, N.-H, Apoth.~ass, van Ede naar Langestraat 118. Opgave van personen, die de gemeente hebben verlaten van den 3. November 1913 tot en met den 8. November 1913. Geesje Eleveld, N.-H, dienstb, van Blanken hei rastraat 4 naar Assen. Gaarda C. Cornelisse, N.-H, dienstbode, van Regentesselaan 6 naar Bussum. Gerhorda Kreijne, R.-C, zonder beroep, van Kleine Spui 10 naar Bameveld. Hendrik J. Wandelen, geb. 1902. Geref, zon der beroep, van Stellingwerfstraat 86 n. Utrecht Jan W. Höster, geb. 1888, N.-H, bakkerskn, van Hof 26 naar Woudenberg. Jantje Bakema, N.-H, zonder beroep, van Woestijgerweg 67 naar Heilo. Maria van Goethem, R.-C, zonder beroep, van Woestijgerweg 67 naar Bussum. Jantje van Straten, N.-H, dienstbode, van Driest 12 naar den Haag. Aleida ter Doest, R.-C, zonder beroep, van Muurhuizen 117 naar Stoutenburg. Maria W. Otte, R.-C, zonder beroep, van Barchman Wuvtierslaan 13 nar Haaksbergen. Berendina M. Beuwer, R.-C, zonder beroep, van Barschmao Wuytiorslaan 13 naar Pelden. Maria Meuleman, R.-C, zonder beroep, van Muurhuizen 117 naar Delden. Jan Renes, geb. 1892, N.-H, winbediende, van Gr. Gasthuislaan 25 noar 's Hertogenbosch. Hendrikus J. Snijders, geb. 1895, R.-C, win kelbediende, van KI. Nachtegonlsteeg 35 naar Hoorn. Evertje van Hoeveloken, N.-H, dienstb, van Dorrest.steeg 19 naar Bussum. Engelina J. van Doorn, R.-C, dienstb, van Soesterweg 3 noar Utrecht. Lubbertha Barcnds, Chr.-Geref, dienstb, van Langestraat 98 nnnr Apeldoorn. Evert Kip, geb. 1888, N.-H, draaier, ven ArnlL- weg 56 naar Leusden. Fennigje van der Bos, N.-H, zonder beroep, van Hendrik van Viandcnstroot 13 naar Leusden. Sjoerdje Westerhuis, N.-H, dienstb, von P. Bothstraat 4 naar Leeuwarden. Cornell's Camper, geb. 1894, N.-H, bakker, van Havik 26 naar Boskoop. Charlotte S. A. Gabriël, R.-C, klnderjuffr, van Vlasnkkerweg 30 naar Amsterdam. Johanna W. Kinassen, N -H, zonder beroep, van Breedestraat 41 naar Hoogland. Anna El de Haas, N.-H, assist, leesz, van Kampstraat 14 noar 's Gravenhage. Maria G. B. Wiefker, R.-C, zonder beroep, van Zuidsingel 44 noar Hilversum. Sophia T. M. Thijs. R.-C zonder beroep, van Zuidsingel 44 naar Enschedé. Rosalia M. Kint, R.-C, zonder beroep, van Zuidsingel 44 naar Maarssen. Maria Steffens, R.-C, zonder beroep, von Zuid singel 44 naar Ootmorsum. Gerritje Huisman, Geref, dienstbode, von Kor- teb.straat 1 noar Termunten. Thcodorus A. M. Vermolen, geb. 1899, R.-C, zonder beroep, van Nieuwstrnot 20 naar Nijme gen. Maria H. J. Geurtsen, N.-H, dienstb, van Blnnkenheimstraat 13 noor Amsterdam. Frieders Lnméris, geb. 1869, man geene, vr. en kinderen N.-H, pnard.-arts Mil, von Berg straat 31 naar Apeldoorn. Rika H. Kraan, R.-C, dienstbode, von Berg straat 31 naar Apeldoorn. Bnrtje Floor, N.-H, dienstbode, van Bergstraat 31 naar Apeldoorn. Willem Bost, geb. 1862, N.-H, arbeider, van Dalstrnat 6 naar Soest. Aloysius A. Braem, geb. 1894, N.-H, br.bak- ker, van Arnhemscheweg 44 naar Arnhem. Hermanus van Essen, geb. 1896, N.-H, boeren knecht, van Liendertscheweg 5 naar de Bilt. Dirkje C. Elings, N.-H, dienstb, van Wevers straat 5 near Bovenkorsnel. Adrianus M. Zwaan, geb. 1890, N.-H, orgelma ker, von Leusderwcg 36 naar Utrecht. AGCTNDA. Dagelijks; Bioscoop Langestraat. Zaterdag cn Zondag Piec^oop de Arend. 19 Nov. Maison de Kloet, Litt. Lezing ds. Thomson. 21 Nov. Valkje. Openb. Verg. Ver. v. Vron- wenkiesr. Spr. de heer en mevr. Mansfeldt de Witt Huberts. 21 N<xv. Amicitia. Hollandla Tooned, „Ver lat cm." 22 November. Valkje. Vertelmlddag mevr. WensmaKla a ssen. 23 Nov. Amicitia. Spcenhoffs Klein Too- oeel. 25 Nov. Amicitia. Benefioc-oonrert. 26 Nov. Maison de Kloet, Litt. Lezing ds. Thomson. 27 Nov. Cursus Prof. Kuiper 28 Nov. Concert Sevcik- kwartet in Amici tia. 29 Nov. Amicitia. Openb. vergad. met debnt van de „de Dageraad". 30 Nov. Amicitia. Zanguiri'. Het Dagende Licht. 2 December: Cursus Prof. ïïerdmans. 2. December. Amicitia. Uitvoering Christ Zangvereen. Soli Deo Gloria. 3 Dec. Amicitia. Matinéc en soirée Chris van Abkoude. 3 Dec. Cursus prof. Kuiper. 9 Dec, Concert Telmanvi in Amicitia. 10 December: Cursus Prof. Eerdmans. 11 Dec. Cursus prof. Kuiper. 12 Dec Ledcnavond van 't Nut 13 Dec. Cursus prof. Kuiner. 16 December: Cursus Prof. Eerdmans. 16 Dcc. Amicitia. Volksavond Toonkunst. 17 Dec. Amicitia. Uitv. Toonkunst. (Jahres zeiten van Haydn). 21 Dec. Amicitia, Geh. Onfh. Tooneelvci. „Bescheiden Pogen." Opvoering van „Pink sterbloem." 1" Jan. Concert Percy Grainger. 14 Jan. Concert Minny de JongeAnton Ver hey. 15 Jan. Cursus pnof. Kohlbnigge. 20 Jan. Cursus prof. Kohlbrugge. 27 .Tan. Cursus Kohlbnigge. 9 Febr. Concert Fred. Lamond. 16 Febr. Amicitia. Lezind dr. v. d. Bengh v. Eysinga. 23 Feh- Concert Georg Henschel. 4 April Amicitia. Concert Tilly Koenen. 29. April Uitvoering Toonkunst (Faust- scènon van Schumann Dagelijks: Openbare Leeszaal en biblio theek (Beukenlaan 2), geopend 10—12^ en 2$10 Zondag en Maandag 2^—10. (L zingen, uitvoeringen, vergaderingen enz. die in het Dagblad geadverteerd worden, worden grrtis onder onze agenda opgenomen. BurgefUjke stand. 19 Nooiecnber 1913. Geboren: Willem, zoon van Willem Fi anxjiscus Velflhuijoen en Gritetjo 'Roemer; Goosen, zoon van Teunis de Knrijff en Hele na Geurtje van de PoL Gehuwd: Jan Luibbereen én Geertje van de Klok; Lu/dofvi-cius Martin us vain Opstal étQ Magdalcna Cornelia Ate ij er. Overleden: Geene. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Kaar waarnemingen in don morren von 19 Nov. 1913. lUdtgedeeld door het Kon. Ned. Met* Instituut ie de Bilt. Hoogste stand: 775.4 te St. Malhiie® en Ga* runa. Laagste stand 740.0 te Bodö. Verwachting tot dein avond van 20 Nov.! Afnemende tot matige, later weer toeren mendle W. tot Z.-W. wind, toenemende bewol king, later wellicht weer (Tegen ea iets xachtfi®* jFBetelantaarn aansteken 4,31,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1913 | | pagina 3