Van Houten's STADSNIEUWS. Üit den omtrek. Vde volgende vogels toegelaten ?an 15 Sep tember tot en met den laatst en Februaride havik, de giervalk, de witte giervalk, de slechtvalk, de boomvalk, de tortel, de zwarte lijster, de bef lijst er, de kramsvogel, de groote HJster, de zanglijster, de koperwiek, de Nau- 'tnann's lijster, de vale lijster, de bruine lijs ter, de Siberische lijster, de leeuwerik, do "booml eeu we rik, de kuifleeuwerik, de berg leeuw erik, de pestvogel, de klapekster, de raaf, de kauw, de Europeesche notenkraker, de Siberische notenkraker, de wielewaal, de spreeuw, de rosóspreeuw, de rink, de keep, de kneu. het fratertje, bet barmsijsje, het fcledne barmsijsje, de putter, het sijsje, do ■rotsmusch, de Europeesche kanarie, de kruis bek, de groote kruisbek, de witbandkruisbek, de haakbek, de roodmusch, de groote goud- rink, de goudrink, de groenling, de appel rink, de geelgors, de witkopgors, do ciri- gors, de grijize gors, de ortolaan, de bosch- ■gors, de wilgengors, de dwerggors, de riet- gors, de grauwe gors, de sneeurwgore, de ijs- '4jors. j Het is verboden vogels te vangen of te doo den dioor middel vankunstlicht, lijm, strikken, beugels, vaUen, klemmen, kanonge- Weren, slagkooien, stnltnetten; vang- of trek- j netten, waarvan de vleugels een lengte heb ben van meèr dan tien meter, gemeten van Stijggaren tot stijggaren, zooals het is beves tigd aan de bovenlijn, en een breedte van meer dan twee meter, gemeten volgens de lengte der staven en waarvan de mazen een lengte en een breedte hebben van minder dan drie centimetergiftige of verdoovende mid delen; lokvogels, die geblind of verminkt fijn. Hij, aan wien een vergunning is verleend <Wn vogels te vangen voor de kooi, mag ge bruik maken van netten, waarvan de mazen een lengte en een breedte hebben van min stens twee c.M. De vrouw bij de post- en tele graafdienst. Het bestuur van de Ver- eenlging tot Verbetering van den Maat- schappelij'ken- en den Rechtstoestand der vrouw in Nederland heeft zich met een re- 1 guest tot den minister van "Waterstaat ge wend. waarin het er aan herinnert dat door bet hoofdbestuur der posterijen en telegrafie, blijkens dienstorder no. 160 in den loop van dit jaar is bepaald, dat in 1914 nog een of twee vrouwen tot het examen voor den rang van commies zullen worden toegelaten en daarna het examen van aspirant-commies weer voor vrouwen opengesteld zal worden. Wordt dit voornemen feitelijke grondslag voor ten deze te volgen gedragslijn, dan worden voor de toekomst de hoogere ran gen bij dezen tak van staatsdienst ontoegan kelijk voor vrouwen. f Met volle overtuiging dringt het bestuur er bij den minister op aan, dat de mede dinging der vrouw ook in hoogere rangen bij den dienst der posterijen en der telegrafie Biet worde uitgesloten, en dat zij niet worde beperkt, tenzij en voorzoover het belang van 'den dienst onmiskenbaar beperking mocht vorderen. kolonel Verploegh per automobiel van j 's Gravenhage naar Herwijnen overgebracht, j waarheen het door enkele familieleden en I vrienden, eveneens per auto, werd gevolgd. In den namiddag had de bijzetting in het familiegraf aldaar plaats. Onder degenen, die den overledene de j laatste eer bewezen, behoorde de gepens. luitenant-generaal Snijders, die aan de ge- j opende groeve enkele woorden wijdde aan j de nagedachtenis van dezen dapperen krijgs- i makker. A. W. Westra van Holthe. f Tc Dwlngeloo is op den huize Oldengaerde op ruim -SI-jarigen leeftijd overleden de heer A. W. Westra van Holthe, oud- lid van de Prov. Staten van Drente, en oud-lid van den Raad der gemeente Dwingeloo. De overledene heeft zich ook op het gebied van ontrimnkLg en boschcultuur verdienstelijk "emaakt. Mr. N. Dirkzwager, f Te Padamg is j.l. Zondag overleden mr. N. Dirkzwager, officier van justitie aldaar. Reclame. Mooie gift. De heer C. F. Stork te Hengelo (O.) heeft in verband met zijn 25- j Jarig fabrieksjubileum f 3000 beschikbaar ge steld. om uit de rente van deze som een rente van garandeerende, te bestrijden de j kosten van volksmuzickuitvoeringen en kost bare voordrachten of tentoonstellingen. Gift voor de armen. Door den burgemeester van Leiden is van een onbe kende f 2000 ontvangen voor de algemeene armen te Leiden. j VLIEGEN. Men meldt uit Luik aan het Vad.": De Belgische vliegenier Verschaeve zal binnen 10 of 12 dagen met twee Belgische officieren verkenningsoefeningen doen in het kamp van Zeist met een Farmantoestel. Ver schaeve is daartoe door de Nederlandsche legerautoriteiten uitgenoodigd. Henri Wijnmalen vliegt weer. Tegen half vier Zaterdagmiddag verscheen plotseling een monoplan boven het vlieg kamp van Soesterberg. welke tien minuten later daalde. Het vliegtuig was een Deper- dussin. bestuurd door Henri Wijnmalen, die uit Genck nabij Luik was komen vliegen. Wijnmalen had voor dezen tocht riet meer dan zeven kwartier noodig. Zondagmorgen heeft Wijnmalen een tocht gemaakt van Soesterberg over Kampen, Lemmer, Stavoren. Enkhuizen, Amsterdam naar Soesterberg. Om 8 uur 15 steeg hij op en keerde om 10 uur 45 terug. Des middags deed hij een vlucht over Amsterdam, Haar lem, Scheveningen en Den Haag. RpNA Cacao De Amsterdamsche Paleis Raa<jhuisquaestie. De stadsadvocaat te Amsterdam mr. J. Kappeyne van de Cop- pello, heeft in opdracht van B. en W. een uitvoerig rapport uitgebracht omtrent de quaestie of, van juridisch standpunt bezien, de regeering terecht het paleis op den Dam beschouwde als rijkseigendom„dat niet Bonder meer aan de gemeente kon worden ■afgestaan". Naar de Tel. mededeelt, concludeert mr. Kappeyne „ctet het «Amsterdamsche stadhuis, van Oudsher stedelijk eigendom, nóch onder Ko ning Lodewijk Napoleon, nóch onder Keizer Napoleon, nóch onder de regeerende vorsten ril het Huis van Oranje, van eigenaar is ver anderd dat het integendeel, hoewel met gewijzig de bestemming en ingericht tot vorstelijk verbluf, nog steeds behoort tot de sta-dsge- bouwen, en dus ook thans nog is het eigen dom van de gemeente Amsterdam." Een eeuwfeest. Men meldt ons: Bij gelegenheid van het eeuwfeest van het Stamkorps van bet 2e reg. infanterie is er door de te Venlo in garnizoen liggende infan terie flink feest gevierd. Zondag had van 11 tot 12.30 uur eene receptie plaats in de offi- cdersverecnigingszaal waarvan door alle no tabelen der stad gebruik werd gemaakt. Maandag om 10 uur voorm. maakten de «troepen met de muziek aan het hoofd in groot tenue een marsch door de stad. Om ft uur verzamelden alle militaire en burger Bjke genoodigden zich in de gymnastiekzaal der nieuwe kazerne en hield de regiments commandant, kolonel D. W. J. de Wifct-Uu- be ris de feestrede. Onder de aanwezigen waren de gemeen teraad, de besturen van alle kerkgenootschap pen en verder alle autoriteiten der stad. De rede werd met belangstelling gevolgd en met applaus beantwoord. Hierna hadden door mi litairen in kleederdracht van 1815 exercitiën plaats uit dien tijd, die veel bijval vonden. Vervolgens had de aanbieding plaatc der ca- deaux. Uit de veelvuldige geschenken stip pen wij aan: een portret van H. M. de Ko ningin-Moeder door Haar zelf geschonken en van handteekening voorzien. Verder een paar Bchelleboomen aangeboden door de gemeen te Venlo. Een Lvra geschonken door den hoer Kessols rit Tilburg. De fotografie van kolonel Phaff oprichter van het stamkorns, aangeboden door de aanwezige achterklein zonen van den kolonel enz. enz. Hierna werden de kazernegebouwen be- rlehtigd, terwijl 's avonds een muziekuitvoe ring op de markt was en fakkeloptocht door Öe stad. De feesten worden vandaag voortgezet met Verschillende wedstrijden en sluiten met eene bioscoopvoorstelling. Bijna huis aan huis ts in de stad gevlagd. Voor de sergeants en minderen had een feestmaaltijd plaats. Ds. H. Pierson. Naar De Ned. ver neemt, zal ds. H. Pierson bij het bereiken van eijn 80-jarlgen leeftijd, dat is op 10 Juni 1P14, als president-directeur der Hdd£rt»**<*estichten fcftreden. Teraardebestelling kolonel tVerploegh. Zaterdag in den vroegen jpchtend werd het stoffelijk overschot van conclusie omtrent de volkomen zeewaardig heid van het schip". Oe Amsterdamsche kindermoord. De staking der goud- en zil versmeden. Men meldt ons uit den Bosch: De staking der goud- en zilversmeden duurt nog steeds voort. Het personeel der fir ma Teulings heeft In de afgeloopen week per deurwaardersexploot een schrijven ontvan gen, waarin hun werd medegedeeld, dat zij als ontslagen zouden worden beschouwd, ten zij zij onmiddellijk het werk zouden hervat ten. De staking te IJ muiden. De Zee liedenbonden hebben het voorstel der bemid- delingsoommissie verworpen. De staking op de Prins "Wil lem III. Omtrent de aanleidende oorzaak van de staking der stokers aan boord van de Prins Willem III schrijft een hunner in de Tel. het volgende: Het schip was 24 uur te laat vertrokken uit Amsterdam, omdat de ketels lek waren. Een kwartier na het opstoomen. bij het Koninginnedok, hoorden wij plotseling een knal, terwijl de stoom ontsnapte. Ons werd toen gecommandeerd, het vuur uit den ke tel te uemen. Later is gebleken, dat een af- ttapkraan van den ketel was gesprongen. Door dit voorval kregen wij een schrik, om met de Prins Willem IH de reis te aanvaar den. Vrijdag avond te 7 uur arriveerden wij te IJmuiden. Wij zijn toen niet naar zee ge gaan, doch bleven 's nachts in de sluis. Ter wijl een onzer 's nachts op wadht was, ont dekte hij twee lekkages; één bij het lage vuur en één bij het slikdeksel. Wij hebben den kapitein te kennen gegeven, dat wij on der deze omstandigheden met hot schip geen zee wilden kiezen. Zaterdag morgen is er nog iets aan de machine gerepareerd. Daarop is een com missie aan boord geweest, wij meenen de scheepvaartinspectie, die het schip onder zocht, terwijl er 120 pond spanning op den ketel stond. De inspectie was van oordeel, dat het schip zeewaardig was en de manke menten van den ketel niets te beteekenen hadden. Dat zouden dan dus de feiten zijn waar op de stokers zich beroepen. Naar aanleiding dezer uiteenzetting heeft het Handelsblad zich gewend tot de directie die het volgende mededeelde: „De Prins Willem III is 23 jaar in de vaart en dus niet nieuw meer. Voor ons emplooi hadden we deze boot niet meer noodig en trachtten haar dus van de hand te doen. Gedurende den tijd dat zij was opgelegd wer den eenige reparaties aan de ketels uitge voerd. Deze werden toen door den ingenieur van h'et stoomwezen, het geheele schip door Lloyds expert en de scheepvaartinspectie nauwkeurig onderzocht en volkomen ree waardig bevonden. Dat er zich bij het begin van de reis een klein inconvenient voordeed, doet aan de zeewaardigheid van het schip niets af. Der gelijke voorvallen komen trouwens bij de rieuwste stoomers voor. Na het gebeurde hebben we nogmaals aan eenige deskundigen gevraagd om de ketels te onderzoeken. Dat waren dc heeren A. Kruk, machine-expert van de scheepvaartinspectie, en Polderman, werktuigkundig ingenieur, di recteur ran de Mij. „Hera" te IJmuiden. en Broekmeijer, oud-gezagvoerder en scheeps- expert te IJmuiden. De stokers werden in de gelegenheid gesteld al hun bezwaren ter kennis van genoemde hecrcn te brengen. Het geen zij bijbrachten is niet meer dan in hun schrijven in De Telegraaf is vervat, ongemak ken. die, wij herhalen het, dikwijls bij de nieuwste stoomers voorkomen. Naar aanlei ding van deze mededeeïingen hebben de des kundigen echter te IJmuiden nogmaals de ke tels zoo nauwkeurig mogelijk onderzocht en het resultaat was, dat zij persisteerden bi! hun ciscus Dijkman gezien, die in een gang woon de, welke naast haar winkel uitkwam. Naar aanleiding van de uitlatingen die eene vrouw te Nieuwendam zou gedaan heb ben omtrent den dader van den moord in den Buiksloterham is er iemand van de Tel. naar Nieuwendam geweest om de vrouw te vinden, die deze woorden gesproken bad. Het bleek te zijn mejuffrouw Nieuwenberg, waar din van café Meerzicht aldaar. Zooals men zich wellicht herinnert, werd het knaapje sedert Maandag 29 September vermist. Zijn 7-jarig broertje had hem te 1 uur op de Tolliuisboot, met den vreemdeling, „die er uit zag als een aapzien vertrekken. Mejuffrouw Nieuwenberg en haar nichtje hebben nu aan den verslaggever o.m. mee gedeeld „Op den 29sten September kwam tegen 2 uur in ons café een vreemde man met een kind aan de hand. Hij liet het knaapje op de stoep wachten en kwam zrif binnen, om een roeibootje te huren. De man was vrij net ge kleed. met een ruig grijs pak; hij was donker en ruig In zijn gezicht, had gitzwart haar en gitzwarte oogen. Ik dacht nog: hoe komt het ,dat zoo'n net gekleede man met zulk een eenvoudig Jongetje uitgaat? Al zou ik den man over een jaar terugzien, dan zou ik hem nog herkennen. Het jongetje stond heel beduusd buiten te wachten. Ik heb, ik weet niet waarom, spe ciaal op hem gelet. Het viel mij op, dat de man en het jongetje "geen woord met elkaar spraken. "Wanneer anders een man met zijn neefje of zoontje uit spelevaren gaat, praten ze nog wel eens. Het knaapje was gekleed in een sportflanel. dat, hoewel zindelijk, den indruk maakte, dikwijls gewassohen te zijn. Verder droeg hij een donker broekje en had hij een donker-blauw dasje aan met witte stipjes. Op het hoofd droeg hij een wollen mutsje. Het knaapje De Klerk droeg destijds een petje, zoo had men mij meegedeeld. Doch ik herinner mij beslist, dat het knaapje een In kranten papier gewikkeld pakje in de hand had. De mogelijkheid is niet buitenge sloten. dat de man onderweg een mutsje voor het kind gekocht had en deze het petje daarop in de hand meenam. Overigens komt de beschrijving, die van het vermoorde knaapje De Klerk gegeven is, volkomen uit met het signalement dat de ouders gaven. De man had een splinternieuwe fiets bij zich, die hij hier in den kelder achterliet. Toen mijn nichtje de riemen in het bootje had gebracht, nam hij zonder een woord te spreken het knaapje onder den arm en leid de hij het naar de roeiboot. Zonder iets ge bruikt te hebben vertrok hij met het kind In de richting van het dorp. Ongeveer twee uur later, tusschen 4 uur en half vijf, kwam hij terug zonder het kind. Hij was erg gejaagd en zijn kleeren waren in wanorde. Nauwelijks was de boot aan land, of de man vloog als 't ware het schuitje uit, snelde naar den kelder, om zijn fiets te halen en wilde ijlings wegrijden .Mijn nichtje kwam hem echter in den weg. en zeide „heeft u wel betaald?" „O. neen", zeide de man. Hij hardde ziin portemonnaie voor den dag en gaf haar af gepast vier dubbeltjes. Voor zoover zij kon nagaan was dit het laatste geld, dat hij in ziin beurs had. Ik heb verder over dit voorval niet ge dacht. totdat in ons café op den daarop vol genden Zaterdag 4 October over den moord gesproken werd. Ik zelf lees geen kranten, zoodat ik er toen voor het eers» van hoorde filet lijkje was gevonden op Donderdag 2 October). s Avonds sprak ik met mijn man over miin vermoedens, naar aanleiding van de moord zaak, waarop miin man mij zeide. dat ik dit niet onder mij mocht houden. I'. hen daarop Zondag 5 October naa^ den veldwachter ge gaan en heb mijn verklaring afgelegd. Er zijn daarop heeren van de Amsterdamsche politie geweest, die mii zeiden, dat op het mutsic na hef door m" gegeven signalement van het jongetje juist was. De juffrouw is met met het lijkje geconfon- treerd. Ook niet met Dijkman, maar zij zeide beslist zeker te weten, dat het Dijkman niet was, die hij haar op 29 September een sdbrif!: gehuurd heeft. Zij heeft vroeger op den hoek van de Rozenstraat In Amsterdam gewoond en heeft toen herhaaldelijk Fran- Ernstige mishandeling. In den afgeloopen nacht heeft de sergeant J. te Go- rinchem in een huiselijke twist zijn vrouw twee messteken in de buik toegebracht. De vrouw is naar het ziekenhuis overge bracht, waar zij onmiddellijkgeopereerd werd. De dader is gearresteerd. Door den tr ein overreden He denmorgen is heit 10-jarig zoontje van de Vrcede, wonende Boschhofje te Delft, onder Abtswoude door trein 161 naar Rotterdam, overreden en gedood. Het knaapje was bij z.ijn grootouders te logeeren. omdat zijn moe der in het ziekenhuis verpleegd werd. Ongeluk door onvoorzichtig heid. Te Zaandam beging gisterenavond de 32-jarige werkman J. van der Horst de on voorzichtigheid om terwijl de laatste trein, waarmede hij uit Amsterdam was gekomen, nabij den IJdijk even stilstond, uit den trein te stappen, om daardoor spoediger thuis te zijn. Door de duisternis en den mist had hij echter niet bemerkt boven een vaart te zijn, zoodat hij in het water plofte, waaruit hij later levenloos werd opgehaald. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. Tragisch. Zondagnamiddag is. vlak voor de woning van de ouders, aan de Kost- verlorenkade te Amsterdam, het lijkje van het 4-jarige jongetje opgevischt, dat sedert 14 dagen werd vermist Over boord geslagen. Van den vanmorgen te Hoek van Holland makomen lorfrt^r V. L. 82, schirmeo* M. v. d. Berg, is tijdens den laatst en storm de matroos A. Henneveld van Vlaardüngen over boord ge slagen en verdronken. Verbrand. Terwijl de moeder, mej. Zwart in de Saenredamstraat te Haarlem, op zolder de wasch te drogen hing, hoorde ze in de kamer haar 3-jarig jongetje gillen. Ze snelde naar beneden en zag het knaapje in vlammen staan. Ze rolde het in een kleed je, doch het ventje had zulke ernstige brand wonden bekomen, dat het naar het gast huis gebracht is overleden. Maandag avond is een zekere vrouw K., wo nende aan de Oude Vest te Breda, met haar kleeren in aanraking gekomen met een stoof met vuur. In zorgwekkenden toestand Is de vrouw naar het Diaconessenhuis vervoerd. Door den mist te water. Maan dagavond zijn te Nieuw-Arasterdam twee ar beiders, die van den nachtarbeid huiswaarts logen* tengevolge van den mist te water ge raakt en verdronken. Het zijn de arbeiders Passtoors en Timmer, beiden afkomstig uit Nieuw-Amsterdam. Het lijüc van Passtoors is gevonden, naar bet andere lijk wordt ge zocht De beide ongelukken geschiedden op ver schillende plaatsen, het eene te Nieuw-Am- sterdam, het andere tusschen Nieuw-Amster- dam en Erica De brand op het s.s. „Kan ge an. Thans wordt definitief gemeld, dat de brand aan boord van de „Kangeen", de vrachtboot van dc Mi; Vaderland". pebTusdht is. School- en Kerknieuws. HandelsschooL Gedeputeerde Staten ven Zuidholland, gebruik makende van de hun college daartoe verleende bevoegdheid, hebben benoemd tot curator van wege de Pro vincie der Hoogere Handelsschool te Rotter dam, mr. Tin Heemskerk. oud-Minister van Bin- nenl. Zaken, lid van den Raad van State. De Bilt. On den 15en November j.l des avonds om half 6, werd aan het station alhier een rijwiel ontvreemd. Hiervan werd aan gifte gedaan bij de politie. Deze stelde een onderzoek in en nam den vennoedelijken dader in verhoor. Deze ontkende pertinent. De zaak werd met rust gelaten, doch de gangen van den verdachte werden nagegaan, met het gevolg, dat hij Maandagmiddag Soesterberg werd gearresteerd, kort nadat hij het ontvreemde rijwiel had verkocht. Het was de 19-jarige M. Gistermorgen is hij ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Utrecht Ooenbare vergadering vam den Raad dej» gemeente Amersfoort, op Dinsdag 25 Novea* her 1913, des avonds 8 ure. Voorzitter de burgemeester Afwezig de heer Eijsink. De voorzitter opent de vergadering, waan na de notulen der vorige vergadenurLg wojp djem vastgesteld, zooals ze ter visie hebben go» logen. Daarna wordt mededeeiiing gedaan van de volgende ingekomen stukken: ■Brief -van J. W. C. Bloem, waarbij wondi medegedeeld, dat de benoeming tot regenfc van het Burgerweeshuis door hem wordt aan genomen. Kennisgeving. Brief vain het bestuur der Oranje-Vereeoi- gLn." alhier, waarbij dank wordt betuigd voor de ontvangen f 200 subsidie over 1913. Kennisgeving. Brief van het Am ersl" oontsch Drankweer- comité alhier, waarbij dank wondit betuigd voor de verleende subsidie voor het jaar 1914. 'Kennisgeving. Besluit van Gedep. Staten van Utrecht, hou dende goedkeuring van het besluit bolt verlea> ging van den termijn* binnen welken de on bewoonbaar verklaarde perceel en Wolkeav straat 7, 9, 11 en 13 ontruimd moesten zijn. Kennisgeving Besluit ran Gedep. Staten van Utrecht, hou dende' goedkeuring van het besluit tot ver lenging van den termijn, binnen welken de onbewoonbaar verklaarde perceelen Wolker- öbraat 5 en 15 ontruimd moeten zijn. Kennisgeving, Besluit van Gedep. Staten van Utrecht, hou dende goedkeuring vatn het besluit tot het aanr gaan van eene overeenkomst met het bestuur van de r.-k. bou-wvereen. „St. Bonifaoius'1 in zake overdracht van grond aan de gemeente. Kennisgeving. Besluit van Gedep. Staten van TTtTecht, hou dende goedkeuring van het besluit tot wijf zigins der begrootmnjg, dienst 1913. Kennisgeving. Besluit van Gedep. Staten van Utrecht, hou dende goedkeuring van het besluit tot wijzi ging der begnootdng dienst 1913. Kennisgeving. Besluit van Gedep. Staten van Utrecht, hou dende goedkeuring van het besluit tot toe kenning van een voorschot uit de gemeente kas van hoogstens f 178^18.70 aah de r.-k. bouwvereen. „St. Bondfacius". K cmnis geving Besluit van Gedep. Staten van Utrecht, houdenldle goedkeuring van het 4e en 5e aan- vullungskohder der inkomstenbelasting, dienst 1913. Kennisgeving. Besluit van Gedep. Staten van Utrecht, houdende goedkeuring ram het besluit tot aankoo^ van een perceefl grond aan den Kalk- weg. Kennisgeving. Besluit van Gedep. Staten ran Utrecht, houdende goedkeuring ran het beskuill tot wij ziging van de dagen en uren waarop de kaas markt in deze gemeente wordt cehouden. Kennisgeving. Besluit van Gedep. Staten van Utrecht, houdende verdaging ran hun beskssing op het raadsbesluit betreffende pensioenregeling voor gem eentearnbtenaren. Kenmasgevimg. Brief ran Gedeputeerde Stoten, van Utrecht, houdende mededeeling, dat het huishoudelijk reglement voor de vergaderingen van den Raad voor kennisgeving is aangenomen'. j Kemrutegeviiiig. Advies van B. en W. omtrent het fietsrijden in Barkhoven. Kennisgeving. Verzoette van A. Schouten e. a. Inzake ver plaatsing Vairkensmarkt Om advies. Adres raai weridaedenwereeniigliittgein, hou dende verzoek toft wijziging der verordening betreffende het fonds tot bevordering van de verzekering tegen de geldelijke gevolgen vaal oawrijiwdllige werkeloosheid. Om advies. Adres van het bestuur der oudheidkundige verconigiing „Flehite", betreffende aanneming der motie van het raadslid den heer D. Ger ritsen inzake het afbreken der beide toren tjes aan de Kamperbinnenpoort. Om advies. Adres ran het bestuur van de tulnbouwver» .Amersfoort" om een subsidie ran f 50 voor dem tuimbouwwintercursus 1913-1914. Om advies. Adres van het bestuur der cvmnastiofcver. „Ajox" om bun de beschikking te geven over het gymnastieklokaal in de Hellestraat ge durende twee avonden per week. Om advies. Adres van het bestuur van .Tiet Groene Kruis", houdende verzoek om gebruik te mo gen maken van een gemeentedoikaal voor het geven van een cursus in het verleenen van eerste hulp bij bedrijfs-ongerallen. Om advies. Adres van P. Fehrmann en J. Rirme w Hoogland inzatoe het raadsbesluit van 28 Oct. 11., betreffende de verhooging van de leer gelden voer leerlingen buiten de gemeente aan het gymnasium. Kennisgeving. Brief van mej. C. E. Mensimg. waarbij danh wordt betuigd voor hare benoeming tot on derwijzeres aan school C. Kennisgeving. Besluit van de Gedep. Staten van Utrecht tot goedkeuring van de raadsbesluiten tot aan koop van terreinen aan. den Utredhtscihen. weg en onder de gemeente Leusden. Kennisgeving. Besluit van Gedep. Staten van Utrecht, tot goedkeuring van een raadsbesluit tot wij>* zigirog der be ^rooting dienst 1913, en een raadsbesluit tot het doen van betalingen uil het fonds van onvoorziene uitgaven dier b» grootinig. Kennisgeving. Adres van A. C H. Roodhuizen en anderen, inzake de benoeming van een rector aan hei gymnasium. Te voegen bij de stukken. Adres ran Lamaison en Bouwer geldelijke prolongatie der gemeente te mo gen uitzetten, zoooJo vroeger ook dSoor firma is geschied. (Be behandelen bö punt ld.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1913 | | pagina 2