Uit den omtrek. STADSNIEUWS. riw sUs een I SS ss ss sa ss ss ss iss I SS HS 18589 SS X 1*56 S 13860 Ingezonden Stukken. Z US ÜS £2 ES? SS SS SS Worden «enige zilveren horlogekettingen ver- vist Een buiten kansje. Omstreeks pes uur werd gisterenavond bij de familie Mid dellaar, Middenweg 31, te Watergraafsmeer, nog al hard gebeld. Het meisje deed open. Een man kwam de trap op, bewerende „mijn heer Van den Berg te moeten spreken". De dienstbode ging naar binnen, en toen ze den J>ezoeker wilde vertellen, dat die mijnheer bij de familie niet bekend was, bemerkte ze, dat hij reeds verdwenen was. De heer Middellaar Jteek even naar buiten en zag twee mannen wegloopcn met kleedingstukken. Het meisje liep de mannen snel na, haalde ze in en zon der tegenstand gaf men het goed terug. Bij het nazien van de teruggekregen kleeren, kreeg men nog een keurigen mantel op deD koop toe Dr. Wibaut heeft ook bezoek gehad van de zelfde indringers. Hij moest tot de ontdek king komen, dat degene, die naar Van den Berg informeerde, zijn winterjas had medege nomen. (Hbld.) Plotselinge do o d. In een gezin ran man, vrouw en acht kinderen te Am sterdam zijn de jongste vier in den tijd van drie weken achter gander gestorven. De politie heeft het lijkje van het jongste kind ter onderzoek in beslag genomen- Het spoorwegongeluk bij Beilen. Het zoontje van den heer P. R. Roelfsema, dat bij het spoorwegongeluk te Hooghalen werd gewond, heeft het Diacones- senhuis te Groningen, genezen verlaten. (N. R. Ct.) Vrouw verbrand. De 58-jarige lienstbode Gcpke Toxopeus te Groningen is Zondag avond verbrand. Zij is met branden de kool onder haar voeten in slaap gevallen zoodat haar kleeren vlam vatten; toen hulp kwam. bleek, dat zij reeds grootendeels ver koold was. Ernstige brandwonden opge- loopen. Bij bet aanmaken van de kachel hcefl gisterenmorgen de dienstbode der fami ne Van Gilse, aan de Van Eeghenstraat te Am- Iterdam, ernstige brandwonden opgeloopen. De vlammen, ontstaan door het plotseling ontvlammen der petroleum, tastten dc klec- deren van de- dienstbode aan en voor het moge lijk was de vlammen te dooven, had het meisje reeds vrij ernstige brandwonden bekomen. (Haar toestand was van dien aard, dat zij io het Wilhelmina-gasthuis moest worden opge komen. Branden. Men meldt uit Maassluis: Op het eiland ..Rozenburg", tegenover Maassluis, is de boerderij „de Krabbe" met 60 koeien, 6 paarden en vele varkens en hon derden kippen, hedennacht afgebrand. Het vee is omgekomen. Door ijsgang kon Maas sluis geen hulp zenden. Gisterenmorgen is te Neerbosch bij Nijme gen de boerderij „De Gasthuishof", eigendom van het Burgergasthuis te Nijmegen, geheel af gebrand. 26 stuks vee kwamen in de vlammen im. Oorzaak onbekend; verzekering dekt de jchade. Boerderij afgebrand. Te Hoor naar (Z.-H is een groote boerenhofstede met hooiberg, tocbchoorende aan den landbouwer Van Karssen, afgebrand. Van het vee kwamen 13 koeien in de vlammen om. De brand is ont staan, doordat een koe hooi heeft geworpen op een op den grond geplaatste, brandende lantaarn. Kazernebrandje. Het Hbl. deelt mede, dat gisterochtend in den benedencorri- dor van het linker-paviljoen der Oranje-Nas- saukazerne te Amsterdam een brandje uit brak. Aldaar bevindt zich de groote gasme ter, die, daar t een z.g. natte meter is, met het oog op de strenge vorst der laatste dagen met Btroo omwoeld was. Door onbekende oorzaak heeft dit slroo vuur gevat, zoodat op een ge geven oogenblik de vlammen er uit sloegen Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was behoefde deze geen hulp te verlccnen, daar men er in geslaagd was het brandje met eigen materiaal te blusschen. Een onmiddellijk in gesteld onderzoek naar de oorzaak van dil brandje, dat zeer vèr-slrekkende gevolgen had kunnen hebben, heeft nog niets aan het licht gebracht. Een sërgeant van de wacht, die kort van te voren den stand van den gasmeter had op genomen, verklaarde niets verdachts be speurd te hebben. Br a n d. Zaterdag nacht twaalf uur brandde in de Joubertstraat te Apeldoorn het huis af, bewoond door de familie \V. Telgen. De brand moet ontstaan zijn, doordat c gor dijnen in aanraking kwamen met een bran dende lamp. Met moeite werden drie k nde- ren gered. De nabijgelegen Christelijke school onder vond door het krachtdadig optreden van de brandweer geen schade. Verzekering dekt de schade. Door het ijs gezakt. Te Vroedijk (N.-H.) is een zoontje van den heer J. K. in jcen wak geraakt en verdronken. Men meldt uit Culemborg: De ijsmassa vermindert sterk; slechts voox 'ongeveer 1/6 gaat de rivier hoofdzakelijk aan (den rechterover overdekt. De ochtendboot vertrok (Maandag) op gewonen tijd naar Rot lerdam, doch de middagboot van Rotterdam kwam hier niet aan. Overtocht per roeiboot kleine pont en spoorbrug. Rivierberichten <3-d. 24 Jan.: Keulen, drijfijs. Lobith, drijfijs over 2/5 der rivierbreedte. Nijmegen, drijfijs over 2/3 idem. Arnhem, drijvfijs over 4 idem. y- Westervoort, drijfijs over 4/5 idem. Kampen, drijfijs over 2/3 idem. Venlo, dnjfijfe over 1/4 idem. Grave, drijfijs over 1/3 idem. Gorinchem, drijfijs over 2'3 der rivier- breedte Dordrecht, over 9/10 idem. Vreeswijk, drijfijs over 1/3 idem. Schoon hoven, over 2/3 idem. Krimpen vol drijfijs. Hoek van Holland, drijfijs, over 2/3 der Hvierbreedlte. Moerdijk drijfijs over 2/3 Idem. Hellevoetslui/t vdl zwaar drijfijs. Bruinisse, drijfijs over 1/5 der rivierbreedte, 25 Januari. Ceulen, drijfijs. Lobith, drijfijs over (h* rivierbreedt* Nijmegen, drijfij* «ver i idem. Arnhem, drijfijs over idem. "Wes tervoort, vol drijfijs. Kampen, zwaar drijfijs over i der rivkrbreedte. Venlo, drijfijs over i idem. Grave, drijfijs over 1/5 idem. Gorinchera, drijfijs over 4 der rivierbreedle. Dordrecht, vol drijfijs. Vreeswijk, drijfijs over i der rivierbreedte. Schoonhoven over 4 idem. Krimpen, vol drijfijs. Hoek van Holland, drijfijs over 1/5 der rivierbreedle. Moerdijk, drijfijs over 4 idem. Hellevoetsluis zwaar drijfijs over idem. Bruinisse, vol drijfijs. 26 Januari. Keulen, drijfijs. Lobith. vol drijfijs over x/8 der rivierbreedte. Nijmegen, weinig drijfijs. Arnhem, drijfijs over 1/l0 der ri vierbreedle. Vreeswijk, drijfijs over x/6 idem. Westervoort, drijfijs over 4 idem. Kampen, ijs vast Venlo, drijfijs over Vs der rivierbreedte. Grave, drijfijs over Vt idem. Gorinchem, drijfijs over 1/i0 der rivier- breedte. Dordrecht, ijs vast. Schoonho ven, drijfijs over 4 der rivierbreedte. Krim pen, vol drijfijs. Hoek van Holland, drijfijs over Vs der rivierbreedle. Moerdijk, drijf ijs over i idem. Hellevoetsluis, zwaar drijfijs over 2/3 idem. Bruinisse, blank wa ter. Nieuwersluis. De sergeant-cadet J. M. uit Breda, die eenige dagen met verlof bij zijn ouders vertoeft, viel Zondag bij het schaatsenrijden op de Loosduinsche plassen, met het noodlottig gevolg, dat hij zijn neus been brak. Hoevelaken. Dank zij de tusschen- komst van h h. Gedeputeerde Staten, welke de verordening op de pensioneering der ge meente-ambtenaren dezer gemeente niet heb ben goedgekeurd, is deze thans gewijzigd en zijn de bepalingen voor de op 1 October 1913 in dienst zijnde gemeente-ambtenaren gun stiger geworden. Nijk. Crt Hoevelaken. De bevolking dezer ge meente bestond op 1 Januari 1914 uit 576 mannen en 516 vrouwen, totaal 1092 zielen, zijnde 12 meer dan op 1 Jan. 1913. Barneveld. Deze gemeente telde op 1 Januari 1914 99S9 zielen en vermeerderde dus in den loop van 1913 met 150. De Wethouderskeuze. Naar wij vernemen, staat het thans vast, dat in de hedenavond te houden Raadsverga dering lot wethouder benoemd zal worden de heer N. Veis Heyn. Het Gemeentelijk Grondbedrijf. Het Comité voor Sociale Lezingen gaat ons nu vergasten op een vooral voor deze gemeente buitengewoon actueele voordracht. Prof- Volmer, hoogleeraar te Delft, zal vol gende week Dinsdag in Amicitia spreken over „de Finantieele zijde van het Gemeente lijk Grondbedrijf." De kring van belangstellenden in vraag stukken van gemeente-politiek is in den regel nog vrij beperkt- zoodat in gewone omstan digheden voor een dergelijke lezing betrek kelijk weinig publiek te verwachten zou zijn. Nu het echter een onderwerp betreft, dat zoo langen tijr een question bruiante in deze ge meente was en waarover iedere leek meende zich een oordeel te mogen aanmatigen, kan het niet anders of een spreker van zooveel autoriteit als Prof. Volmer zal wel een talrijk gehoor trekken. Het kan daarom van belang zijn, zich tijdig van een toegangskaart 1c voorzien; wij verwijzen hiervoor naar dc ad vertentie in dit nummer. B i o s c o o p-v erordefiing. Naar wij vernemen worden er ten stadhuizr maatregelen overwogen om het veelvuldig be zoek van kinderen aan de bioscopen te be perken. Amersf. Mannenkoor. Was bet Zondag avond bij het Volks concert van Amersf. Mannenkoor in Amicitia bedenkelijk leeg, bij het concert van gisteren avond was de belangstelling zooveel te groo- ter en was de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld. Dat bewijst, dat het koor van Amers foort vele vrienden telt, die gaarne een uit voering er van bijwonen. En ook ditmaal zul len ze genoten hebben, want het programma werd uitgevoerd op een wijze, welke niets dan lof verdient. Voor de pauze werden o.a. gezongen „De liefste plek" en „Gothentrouw'\ de twee num mers, waarmede het Mannenkoor in den Na- tionalen Zangwedstrijd te Renlcum zooveel succes behaalde. En hoewel er ditmaal geen prijzen te behalen vielen, ook nu werden deze beide nummers buitengewoon goed gezongen, zoodat een daverend applaus de zangers be loonde. We waren reeds meermalen in de gelegen heid te wijzen op de verdiensten van den •heer Hazendonk. Met de uitvoering dezer nummers toonde hij weer welk een uitste kend dirigent hij is en hoe hoog hij zijn zan gers weet op te voeren. Eveneens onze hulde aan den baryton die in „Tempelzangop zulk een uitnemende wij ze de solo vertolkte. Van de nummers na de pauze kunnen we eveneens met veel lof gewagen. Een lied als ,J)e Gypten" zoo te verklanken als gisteren avond geschiedde, mag waarlijk schitterend worden genoemd. Het is een ontzettend moei lijk stuk en niettemin werd het keurig en tot in de bijzonderheden wel verzorgd gezongen. Geen wonder, dat telkens een hartelijk ap plaus weerklonk, waaruit bleek hoezeer het overtalrijke publiek vol waardeering was voor deze uitvoering. Een goede gewoonte mag bet genoemd worden, dat Amersf. Mannenkoor steeds de medewerking tracht te vinden van solisten en mag er aanstonds worden bijgevoegd, van goede solisten. Ditmaal waren het de dames de Groot uit Rotterdam die het instrumentale gedeelte voor haar rekening hadden. En ze hebben op een uitstekende wijze zich van haar taak gekweten. Zoowel de pianiste als de violiste toonde een buitengewone begaafd heid, zoodat het een groot genot was naar haar te luisteren. Beide dames verwierven dan ook een uitbundig succes, maar hoe het handgeklap ook aanhield, de violiste was niet tot een toe-tje te vinden. Een reprise van Sumonetti's Madrigale zou zeker anders bij allen wel zeer in den smaak zijn gevallen. Bioscoop de Arend. Zaterdag 24 Januari was het twee jaar geleden, dat de bioscoop de Arend werd ge opend De directie meende deze gelegenheid niet geheel onopgemerkt te moeten laten voor bijgaan, te meer omat ze buide wcnschte te brengen aan den explicateur den heer J. D. Lammerts van Bueren, die vanaf de opening er aan werkzaam is en aan wien het zeker voor een niet gering deel te danken is, dat de Arend thans zoovele vaste bezoekers heeft. Zelfs hoorden we, dat er onder het publiek waren, die het betreurden van deze herden king niet op de hoogte te zijn geweest, an ders zouden zij zeker ook op «enigerlei wijze hun erkentelijkheid aan den heer Lanjmerts van Bueren hebben betoond. Zondag avond werd de voorstelling eenige oogenblikken gestaakt en richtte de direc teur, dc heer Th. von Kilsdonk het woord tot het publiek en sprak als volgt: 't Zij mij vergund heden avond een klein woordje tot u te spreken. Gisteren, 24 Janu- ari, was 't juist 2 jaar geleden, dat de Bios coop de Arend voor het eerst zijn beelden vertoonde. En 't is niet om reclame voor onze inrichling, dat ik even het woord wensoh tc voeren, 't is in de eerste plaats om u, ons ge- waardeerd publiek, te bedanken voor de j trouwe opkomst. Was het eerst alsof de bios coop geen reden van bestaan had, toch is I het gebleken, dat er niet alleen groote levens- I vatbaarheid in zat, maar dat langzamerhand, dank zij den steun van u, de bioscoop ging bloeien en dat nu dikwijls de zaal te klein is om allen te bevatten. Wij hebben ons dan ook voorgenomen nooit het vertrouwen van hel publiek te beschamen en zullen op den zelfden weg voortgaan steeds denkende, dat voor ons publiek niets te goed is. In de tweede plaats dank ik allen van het personeel, die, ieder naar kracht, medege werkt hebben tot den bloei van onze onder neming. Dat zij nog vele jaren daarvan ge tuigen mogen wezen is mijn innige wensch. Speciaal zii het mij vergund den heer Lam merts van Bueren een huldeblijk aan te bie den, daar hij de eenige is, die met mij 2 ja ren lang, lief en leed gedeeld heeft. (Een krachtig applaus onderbrak hier den spre ker, als bewijs van instemming van het pu bliek met deze woorden). Ik hoop, dat wij samen nog heel veel lief en heel weinig leed zullen deelen. Ten laatste dank ik de Amcrsfoortsche pers, die steeds blijken heeft gegeven ons ter wille te zijn. De heer Lammerts van Bueren dankte in eenige welgekozen woorden voor dit blijk van sympathie en legde er vooral den nadruk op, dat allen, die op een of an dere wijze zijn verbonden aan de bioscoop de Arend hun taak met genoegen vervullen onder de energieke leiding van den heer v. Kilsdonk. Dat er overigens een goede verstand houding heerscht tusschén directeur en per soneel, moge blijken uit het feit, dat het twee jarig bestaan der bioscoop reeds Zaterdag avond in intiemen kring werd herdacht, waarbij de heer v. Kilsdonk zeker heeft on dervonden welk een hartelijke samenwerking er onderling heerscht. Nieuwe Rijwielzaak. Naar men ons meedeelt, wordt in het perceel Varkensmarkt 3 een nieuwe rijwiel- zaak gevestigd van de firma Nefkens. Telefoon. Aan het plaatselijk telefoonnet is aan gesloten onder no. 307 kapitein Wagner, Zuid singel 42. Etalage-dieven. Hedenmorgen omstreeks 11 uur is er door 2 sujetten een rol flanel gestolen uit het portiek van den winkel van Gebr. Hamers De dieven liepen gemoedelijk de Stoovestraat in en zetten het toén op een loopen, achtervolgd door den eigenaar en de bediende, die het hun ontrukten. Toen de politie, die onmiddellijk getelefo neerd was, ter plaatse kwam, waren de vo gels echter gevlogen. In den loop van den ochtend zijn zij echter, naar wij vernemen, geknipt. Van de politie konden wij echter geen nadere inlichtingen krijgen. Brand. Hedenmiddag ontstond op nog onver klaarbare wijze, brand in dc houtwol-be scherming van de groote waterleidingbuis buiten de Kamppoort. De brandweer rukte met klein materiaal nit en was den brand spoedig meester. AGENDA. Dagelijks: Bioscoop Langestraat. Zaterdag en Zondag Bioscoop de Arend. 27 Jan. Cursus Kohlbrugge. 27 Jan. De Arend. Lezing Koenraad. 3l Jon.: Amiritia Bussumsche Tooneelver- eeniging. 1 Febr. Volksavond van de A. N. G. O. B. 3 Febr. Amicitia. Lezing Prof. Volmer 9 Febr. Concert Fred. LamoixL 16 Febr. Amicitia. Lezing dr. v. d. Bergh. v. Eysinga. 20 Febr. Amicitia. Tooneelvereen., dir. Hey- ermans. 23 Febr. Concert Gcorg Henschel. 27 Febr.: Algem. Verg. Soc. Amicitia. 28 Febr. Amicitia. Uitvoering Muziekschool. 4 Mnart. Amicitia. Concert Tilly Koenen. 13 Maart Artiieitia. Het Tooneel, dir. W. Royaards (Mijlpalen). 17 Maart Amicitia. Lezing ds. v. Krevelen over Staatspensioen. 29. April. Uitvoering Toonkunst (Faust- scènen van Schumann.) Dagelijks: Openbare Leeszaal en biblio theek (Beukenlaan 2), geopend 10—12} en 2410 Zondag en Maandag 24—10. Burgerlijke Stand. 27 Januari 1914. GEBOREN: Adriana Johanna Geertrulda, dochter van Gerrit Meijer en Adriana Dorre- sleijn. GEHUWD: Hendrikus Johannes Huurdeman en Maria Konst. Everardus Philippus Wil- ligenburg en Johanna Maria Welling. OVERLEDEN: Johannes Franciscus de Grcef, oud 36 jaar, echtgenoot van Johanna Pctronella Nóthen. Elbert Everse, oud 70 jaar, echtgenoot van Christina Apolinia Looij- mans. Telegrafisch Weerbericht. Nas»- waarnemingen in den morgen van 27 Januari 1914. Medegedeeld door het Eon. Ned. Met. Instituut ie de Bilt Hoogste stand 778 5 te Horta, laagste stand 735.6 te Haparanda. Zwakke tot matige W., later toenemende Z.-W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, la ter wellicht regen en iets zachter. Fietslantaarn aansteken 5.03. Het opnemen van ingezonden stukken heteekent geenszins dat de Redactie met den inhoud instemt. De cop ie wordt aan den inzender niet teruggegeven. M. de R. Naar aanleiding van de door U opgenomen briefwisseling tusschen het Bestuur van de Schil- dersgezellenvereeniging en Schilderspatroons- vereeniging, zij mij, althans ééne, kleine op merking toegestaan. In de „verklaring" van het bestuur der gez. vereeniging komt, d'rect volgend op„Enkele regels zijn maar noocLg om alle misverstand te voorkomen" een zin voor, die al dadeb'jk tot misverstand leiden kan. N.l. deze zin„Het loon van den volwassen gezel, den volslagen vakman zou, wanneer niets anders wordt verkregen dan 1 cent uurloonsverhooging, zon der meer, met 1 Maart a.s. 21 cent per uur be dragen." Kwum hel door mij gespatieerde zin netje, niet in de verklaring voor, dan was deze stelling juist. Nu niet. Een volwassen gezel, is iets anders dan een volslagen vakman. Vergis ik mij niet, dan is er in Amersfoort een opklim ming in loon, naar vakkennis of anderszins tot 26 cent per uur (uitbetaald). In dezen tijd van loon en materiaalrekeningen-inleveren, lijkt mij deze opmerking, voor elk, zoo gezel als pa troon, ten zeerste gewenscht. Hoogachtend, Een schilderspatroon. Amersfoort, 27 Jan. '14. Spatiëering van mij. 96 857 Weekoverzicht «Ier Amsterflamsche Beurs. De Amerikaansche Markt Wat voor eenige weken geleden slechts weinigen had den gedroomd, is dus gebeurd. De yankee markt is totaal omgeslagen en wij zitten thans te mid den van een stevige haussebeweging. Andermaal komt het oude spreekwoord dus weer tot zijn recht„Amerikanen komen altijd terecht." Welk een verschil tusschen een drietal weken geleden en thans I En toch, de rijzing moge uit het markttechnisch oogpunt wat sterk zijn, de grondfactoren zijn aanmerkelijk verbeterd en openen dan ook de kans voor een duurzame ver betering. De mooiste factor van aTles is de geldmarkt. Een kolossale verruiming is ingetreden en dit blijkt wel het sterkste uit de groote vraag voor bonds. De omzetten op de bondsmarkt te New- York zijn aanmerkelijk gestegen en de koers- verbetering voor deze categorie beleggingswaar den is verre van onbeduidend. 5 Steel Bonds stegen deze week 1014 tot 102£, 5 Bethlehem Steel van 824 tot 853, 4 Topeka Bonds van 951 tot 98$, 4 General Erie Bonds van 74 tot 76, 44 Missouri Kansas van 82 op 85, 4 Missouri Pacific van 631 tot 671 enz. Het geld zoekt zijn emplooi en waar dit ver schijnsel plaats vindt, is het duidelijk dat de toestanden ook voor de maatschappijen beter worden. Sterk kwam dit deze week dan ook weer tot uitdrukking in het koerspeil der ver schillende shares. Algemeen was de koopbe- „n(. weging, zonder reactie onderbroken. Common 10419 101S2 10575 10932 11025 IJl^O J Steels, Cars en Amalgamated verbeterden 3 11305 11326 11439 11472 H578 i«vto7 in koers, doch ook Spoorwegwaarden bleven niet 11764 11773 11784 11854 11953 11983 12073 J achter en boekten koersverhooffingen van 1 tot 12356 12575 12822 13004 13075 3082 3210 13202 4 Het meest op den voorbond traden Com- 13305 13410 13550 136-14 13729 3757 3769 3792 mon Missouri's, welke van 22 tot 243 opkwamen, 14043 14426 14507 14523 14575 14773 14837 148 9 pfermen'zou'hebbe^om^den^residentszetef'te 1 SS 20017 20?| 20190 »M2 20248 20367 20339 verlaten. Vooral de 44 Bonds der National 20450 20617 20682 20824 20632 20868 20914 2UW47 strooming vei heugen en toonden kleiner* verbo teringen aan. Van de Nederlnndsche leeningen zijn Driettl een fractie hooger. Integralen echter zonder ver andering. De Cultuurmark t. Het is opmerkelijk welk een weldadige invloed een rijzing van de Yankeemarkt heeft op tal van onze locole fond sen. Bijna ieder Hollondsch speculant heeft Ame rikanen. Gaan deze nu naar boven, dan kan hij zich weer beter bewegen en om niet alle eieren in één mandje te leggen, wordt de lijst der ove rige fondsen ook eens ingezien en hier en daer een stukje gekocht. Verschillenden Cultuuraandeelen boekten deze week dan ook een flink avans. Aandeelen Banda stegen 3 Handelsvereeniging Amsterdam 5 Kali Tello 14 Javasche Cultuur 12 en nieuws Afrikanen 4 Aandeelen Nederland- sche Handel Mij. konden een tweetal procenten opkomen. Slechts aandeelen van de Linde Teves gaven 10 prijs, in verband met de kapitaaluitbrei ding, doch jonden later 5 herstellen. De M ij n m o r k t log stil en deed zich op dezs beursafdeeling weinig belangrijks voor. Guyana's gaven een drietal procenten prijs, doch de Oost Indische mijnen als Simau's, Ketohoens en Redjangs konden enkele punten avan9 bedin gen. Great Cobarz herstelden eenigszins van hun scherpen val en dobberen thans op een koersjei van 10 De Petroleummarkt. Onder petro leum aandeelen ontwikkelden zich Zaterdag j.l een flinke rijzing van 20 in aandeden Ko ninklijke petroleum. In de verdere beursdagen kon dit avans vrijwel behouden blijven, hoewel de belangstelling aanzienlijk verminderde. De lijnwaardc-n volgden getrouwelijk voetspoor der moeder-maatschappij. Geconsolideerden werden aanvankelijk mede- gesleurd en stegen tot 224 In de latere da gen brokkelde het niveau echter of, terwijl de aandeelen op den laatsten dog dezer overzichts periode zelfs flauw gesteund waren en teruggin gen tot 211 Schibaieffs stegen van 74 tot 80 terwijl de preferenten van 133 tot 145 monteerden. In de latere dagen ging dit avans echter groo tendeels weer verloren. Russian met voste ondertoon. Vooral de 0 debentures ondervonden vraag voor speculatieve belegging en stegen 4 De Rubbermark t. De geleidelijke stij ging van den prijs van het ruwe product en betere opvattingen omtrent de toekomst der rubberculluur brachten voor de geheele linie deze week vraag teweeg, waardoor de markt ten slotte in een wffl'ge stemming oversloeg. Amsterdam Rubbers stegen 11 Bandars 5 Deli Batavia Rubbers 6 Nederlendsche Rubbers 4 Oost-Java Rubbers 5 en aan deelen Rotterdam Tapanoeli 3 Aandeelen Amsterdam Tapanoeli monteerden van 33 tot 51 en sloten op een koers van 45 De Tabaksmark t. De kleine inzinking aan het einde der vorige week bleek slechts van tijdel ijken aard te zijn en spoedig nam de haus sebeweging in tabakken weder een aanvang Oude Deli's maakten een avans mede van 571 tot 587 Medans van 216 op 224 Rotter dam Deli's van 243 tot 258 In de laatste dogen dezer week namen de omzetten belang rijk af en reageerde de markt. De ondertoon bleef echter gunstig. Van de verschillende aandeelensoorten ken nen wij aandeelen Oude Deli nog bijzonder mooie rijzingskanser» toe, vooral voor hen die over een weinig geduld beschikken. Overigens gevoelen wij ook veel voor aandeelen Amster dam Langkat en Rotterdam Deli. Diversen. Van scheepvaartwaarden waren aandeelen Java-China Japanlijn gezocht en «te gen de aandeelen 84 Ook aandeelen Nievelt Goudriaan lagen vast en onderscheiden zfch door een koersverbetering ven 5 Theeaandeelen werden iets lager afgedaan en verloren de meesten een drietal procenten. Onder de industrieelen stegen aandeelen Hol- landia Melkproducten 12 Aandeelen Houthan del Key konden 6 verbeteren. Geld was de geheele week nrim op 4 en daalde later zelfs tot 32 STAATSLOTERIJ. Hoogste prijzen der 5. Maseo» TREKKING VAN 26 JAN. 2000 20096 10007238 12190 400 4378 5156 7830 8220 10828 1^3*5^ 13366 2001991 14210 15316 16752 18794 20883 100 2429 3452 5684 6187 9151 13438 15994 16663 18393 1S754 19295 Vijfde Klasse. Prijzen van f 70. 68 81 272 303 344 451 553 762 961 1069 1072 1123 1133 1141 1151 1207 1267 1322 1574 1585 1624 1735 1766 1773 1902 1959 2000 20^8 2174 2375 2449 2452 2495 2508 2553 2673 2787 2795 2965 3024 3077 3202 33u5 3356 3746 3782 3810 3818 3982 4126 4377 4420 4561 4843 49S1 5155 5234 5308 5321 5364 5462 5520 5609 5833 5891 5936 5998 6274 6329 6362 6400 6619 7142 7149 7239 7270 7321 7367 7552 7560 7777 7786 7886 7947 8206 8252 8463 8635 8697 8S37 8902 9027 9092 9246 9382 9415 9448 9529 9511 9606 9663 9760 9853 10030 10104 10377 Railroad konden als gevolg hiervan 9 in koers herstellen. Wij zijn de meening toegedaan dat de verbe tering op de Amerikaansche markt op den duin- verdere vorderingen zal maken, vooral waar dc algemeene toestanden zoo opklaren. Uit markttechnisch oogpunt gelooven wij echter wel dat een kle:ne reactie zal intreden, zoodat wij adviseeren op flauwe dagen te koopen. Staatsfondsen. In het begin dezer week ontwikkelde zich een vaste stemming in Mcxi- caansche fondsen en wat in tijden niet was ge beurd, er vormde zich zelfs een „hoek". Binnen land Mexico herstelde van 304 tot 324, terwijl 5 Mexico 1899 van 76 tot 82 kon opkomen. Ook Brazilianen mochten zich in een gunstige i 20997 5c klasse 4e UJst stond 12312 niet, m. c. m# j f 70. 404e STAATSLOTERIJ Vijfde klasse. Tweede week. Trekking van 26 Januari 1914. (950 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R- O, Leinweber te Amersfoort (Breedcstraat 22), zijn aan de navolgende nummers Ie beurt ge- vallen: Prijzen van f 70. i v 4943 en 14043. Te zamen 2 prijzen. ja- Zonder prijs zijn uftgctrokkerü 4899. 4952. 4963. 14003 en 14008»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 3