Uit den omtrek. STADSNIEUWS. pannetje, dat tevens door den scheikundige is onderzocht, vergiftige beslanddeelen bevon den. Niet onmogelijk zijn de kinderen, die reeds een paar dagen eenigszins ongesteld waren, vóór de dokter werd gehaald, aau een infec tieziekte gestorven. Het was echter na dtn dood niet gelukt de doodsoorzaak vast te 6tellen, om welke reden het scheikundig OD' derzoek werd ingesteld Aan brandwonden overleden. Een 2-jarig zoontje van G., te Egmond aan Zee, is in een tobbe met kokend water geval len en aan de brandwonden overleden. In het vnnr gevallen. Een bakker te Woudsend, die een paar weken geleden voorover in het yuur was gevallen, is thans aan de bekomen wonden bezweken. Doodgevallen. Te Pocderoyen is Donderdagavond de landbouwer E. Bok Tzn. van zijn hooizolder gevallen en kwam met zijn hoofd op de steenen terecht. De ongeluk kige bleef op de plaats dood. Hij Iaat een yrouw mei 7 kinderen na. Ongeluk op een papierfa briek. Te Maastricht heeft in de Koninklij ke Papierfabriek, doordat de kraan van een stoomketel sprong, de werkman H. levensge vaarlijke brandwonden bekomen. Hij werd naar het geslicht Calvariënberg overge bracht. Verdronken. "Donderdag avond is de 70-jarige vrouw van den slager M. Cohen van den Berg te Farmsum in de schutkolk van het Verbindingskanaal aldaar door on bekende oorzaak te water geraakt en ver dronken. School- en Kerknieuws. Examen radio-telegraphie. Bij het a in de De Ruyterschool te Vlissingen gehouden examen voor het voorloopig diploma voor radio-telegraphie, zijn geslaagd de heeren J. U. Au er, S. Auer en H. G. J. ter Morsch, 1ste officier van den Rotterdamschen Lloyd. Kunst en Wetenschap. Begrafenis Bart van Hove. Onder buitengewone belangstelling heeft gis teren op de begraafplaats Zorgvlied de ter aardebestelling plaats gehad van het stoffe lijk overschot van prof. Bart van Hove. Vooral uit verschillende kunstkringen was de belangstelling zeer groot. Aanwezig was ook jhr. mr. dr. A. Röeil, burgemeester van Amsterdam. Aan de groeve werd het woord gevoerd door prof. Der Kinderen, namens de Com missie van Toezicht op de Academie, den heer Hesselink, namens Arti et Amicitiae, den heer Martens, namens Pulchri Studio, prol Van der "Waay, namens de commissie voor Kom Subsidiën, den heer Krabbe, namens St.-Lu cas, dr. Schrcevers, namens het comité tot oprichting van het monument Donders, den heer Huïb Luns, notaris Raedt als vriend. Als vertegenwoordigers van het Utrechtsch Genootschap Kunstliefde waren bij de plech tigheid aanwezig de heeren Gabriëlse, Wie- fiecke en Suermondt. Een familielid dankt voor de bewezen be langstelling. Chris Lebeau heeft, volgens de N. Crt, als loeraar aan de School voor Kunstnijver heid te Haarlem bedankt. Soest. Donderdag morgen omstreeks 10 uur is de boerderij, bewoond door Cornells Bosch, gelegen op de Bunt, onder deze ge meente door brand vernield. Het vee werd met veel moeite in veilig heid gebracht, doch huis en inboedel werden een prooi der vlammen met uitzondering van een kistje gevuld met zilvergeld, dat onbe- «ehadigd van onder de puinhoopen werd te voorschijn gebracht. De oorzaak van dezen brand Is onbekend, terwijl de schade door verzekering wordt gedekt. Eemnes. De bevolking dezer ge meente bestond op 1 Jan. 1914 uit 699 man nen en 655 vrouwen, totaal 1354 zijnde een vermeerdering van 28 sinds 1 Jan. 1913. Kie zersk w eek. Er Llijkt dit .jaar heel wat gedaan te zijn tan de kiezerskweek. Van j*oomsche zijde moeten er een «oede 250. door de anti-rev een tiental, door de vrijzinnigen een kleine 300 en door de socialisten ongeveer J0 nieuwe kiezers op de Lijsten gebracht zijn. Personalia. Onze vroegere stadgenoot, de heer A. H. de Metter, komt voor op de voordracht ter benoeming van secretaris-penningmeester der Provisorie te Enschede. Op Hoop van Zegen. „De viseh wordt duur betaald Dat Is het thema van Heyermans' visschersdTama „Op Hoop van Zegen", het „spel van de zee'', dat wij wel het meesterwerk van den tooneel- schrijver Heyermans achten, ver staande ook boven het eveneens in een visschersdorp han delende Allerzielen, dat hoe veel goeds er ook fan te zeggen valt zijn reusachtig succes voor een goed deel te danken heeft aan de onbe doelde reclame door een zeker deel van de pers er voor gemaakt. „Op Hoop van Zegen" daarentegen heeft zonder dergelijke „hulp van buiten'* zich een blijvende plaats op het tooneelrepcrtoire w eten te veroveren. Het is zoo uit het leven gegrepen en schil dert zonder opgesmukte fantasie het aan tra giek zoo rijke visschersleven en vissdhers- leed. de schrijnende tegenstellingen tusschen het bestaan van den vissclier en den reeder, tasschen het visschersgezin en het reeders- gezln. En wonneer deze op zich zelf o zoo eenvoudige visschersgeschiedenis, geschiede- als welke zich helaas aldoor aan onze stran den hehhaalt, zoo uitmuntend, zoo ontroerend •dboon gespeeld wordt als gisteren avond het geval was, dan grijpt het ons diep ln dc ziel en keeren wij huiswaarts, dankbaar ja voor het waarachtige kunstgenot maar toch meer nog ontdaan, oproerig in ons zelf over zooveel menschenleed. „De visch wordt duur betaald.* Over de opvoering zelve niets dan lof. De rollen waren alle voortreffelijk bezet. Aller eerst dient natuurlijk geroemd het sahilte- rende, fijne spel van mevr. de Boer—vau Rijk, als Kniertje, de zoo zwaar beproefde en todh zoo lijdzaam-onderworpen oude vis- schersvrouw. Mevr. de Boer weet wel in iede re rol haar buitengewone talenten te doen bewonderen, maar Kniertje is en blijft haar succes-rol. Mevr. Erfman als Jo, de ronde, gezonde, frissche vroolijke visschersmeld zou moeilijk overtroffen kunnen worden. En dan Erfman als Bos de reeder, die zich er boven op heeft ^eweikt, hoe wist hij deze voor ons in vleesch en bloed te doen leven, en toch zich te hoeden voor overdrijving, welke o zoo ge makkelijk ware geweest maar het geheele stuk zou hebben doen stranden op de zand banken van de tendenz, het grootste noodlot, dat een tooneelspel overkomen kan. "Wij herinneren ons geen rol, waarin wij Willem v. d. Veer meer kunnen waardeeren •dan in die van Geert; als de zeeman met overkropt gemoed maar die zich todh telkens weer te overwinnen weet, gaf hij meesterlijk spel te aanschouwen. Gilhuys typeerde en speelde den Barend verdienstelijk, Adolf Bouwmeester was een ccht-Bouwmeesteriaansch diakenhuismanne tje. Ook de overige rollen werden alle zeer bevredigend vervuld. Na elk bedrijf werden de spelers met zeer warm applaus beloond. De zaal was goed be zet. ook op de lagere rangen was nu eens veel publiek. To oneeL Heyermans' Tooneelvereenlging verplicht ons dit jaar wel. Gisterenavond „Op Hoop van Zegen", en volgende week Vrijdag „Tim Boots, de genüeman-dief* het successtuk dat dezen winter zooveel opgang maakte. Christendom en Cultuur. Kon de vorige voordracht van de serie Sociale Lezingen hoe actueel ook uit den aard der zaak slechts een beperkten kring belang inboezemen, het onderwerp en de spreker van den volgenden avond Maan dag 16 Fcbr. zullen stellig op universeele belangstelling mogen aanspraak maken. Het comité verwacht dan ook een overvol le zaal en wij zouden dus ieder willen aanbe velen zich tijdig te voorzien van een gereser veerde toegangskaart, blijkens de adverten tie in dit blad verkrijgbaar in Valkhoff'6 boek handel. Lezingen - Dêhne. De lezingen van dr. Dahne zijn thans be paald, op 20 en 21 Maart in Amicitia. In verband daarmede zal de lezing van ds. van Krevelen over staatspensioen ol verscho ven of elders gehouden worden. Religieus-Socialistische b ij een komsten. Morgenavond zal wederom een religieus- socialistische bijeenkomst gehouden worden in Ons Huis, waar als spreker zal voorgaan ds. Faber, predikant te Zirtfen. In tl rokken om en en St. Petersburg. Voor de afd. Amersfoort van den NederL Protestantenbond hield gisteren avond in de Remonstr. kerk Ds. F. C. A. Pantekoek te Zalt-Bommel, voorheel predikant bij de Hol land sche gemeente te St. Petersburg, een le zing over bovenstaand onderwerp. Ds. Pantekoek beschreef ons de ongeloof lijke bureaucratie in het Tsarenrijk, een bureaucratie, die tot in zeer hooge functies wordt doorgevoerd met alle nadeelige, zoo niet ellendige gevolgen van dien en waarvan de spreker ons tal van belachelijke voorbeel den noemde, betrekking hebbende op het ambtenaarscorps, op het leger, op vrijwel alle gebied des levens. Hij vertelde ons van het schoolwezen, in de groote steden en op het platteland, in de dorpen; van de schade, die het onderwijs lijdt door het onnoemlijk aantal heilige da gen, waarop vrij-af moet worden gegeven, zoodat ten slotte nog geen ISO dagen des jaars overblijven voor schoolbezoek, dat dan nog maar gedurende een maand of zeven plaats vindt, in welken korten tijd, vooral in de dorpen, de kinderen het geheele lagere onderwijs moeten ontvangen. Het aantal analphabeten is dan ook buitengewoon groot niet het minst door het feit, dat op verzuim en anderszins niet het minste toezicht wordt gehouden. Het onderwijzend personeel be staat er uit ambtenaren en onder die ambte naren werktde bureaucratie zoo verlam mend als zij overal elders remt en neerdrukt. Met groote ingenomenheid is echter te noe men de uitnemende school, die door de Hol- landsche, Fransche en Duitsdhe gemeenten te zamen in St. Petersburg is gesticht en zóó is voorzien van alle benoodigheden voor de vol making van het onderwijs (een aquarium, een herbarium, bibliotheek, museum voor natuur lijke historie en kunstgeschiedenis) dat men zelfs van uit Amerika is gekomen, om deze school, die door 1100 kinderen bezocht wordt, te bezichtigen, tot navolging in het nieuwe werelddeel. Spr. vertelde ons van het religieuse leven in Rusland, van de orthodox-Grieksche kerk en de opleiding harer priesters en de treu rige toestanden, die op kerkelijk gebied zich openbaren, doordat de kerk het zedelijk le ven niet opbouwt en zoo heel geringen Invloed uitoefent op de menschen, die eenvoudig uit gewoonte enkele uitwendige ceremoniën ver richten, zonder au fond te doorvoelen en te begrijpen wat zij doen en aannemen eh zoo doende geen innerlijke kracht van htm gods dienst ontvangen. Het voorbeeld der priesters zelve is ook niet zelden weinig bemoedigend voor «ru*+.ig religieus leven. Spr. vertelde ons van ziekenhuizen en wel dadigheidsinstellingen, die zoo menigmaal den machtigen steun genieten van de philanthro pic, die in Rusland dikwerf in ongekende ma te aan den dag treedt en een karaktertrek is van het volk. Die zin voor weldadigheid heeft menige, nuttige inrichting in het le ven geroepen en aan duizenden onderdak verschaft en een veilig tehuis. Spreker leid de z'n hoorders in enkelen dier stichtingen binnen en deelde er allerlei wetenswaar digs van mede, waarbij hij gelegenheid had er op te wijzen, hoe het verplegend perso neel in veile ziekenhuizen totaal onberekend is voor z'n taak. Spr. vertelde ons van krankzinnigengestich ten en van gevangenissen, waarvan hij velen persoonlijk had bezodhtr, alleen de onder- grondsche gevangenis had men nooit voor hem toegankelijk gesteld, hoewel een mlnis- terieele machtiging hem daartoe den weg ge- effen d had Deze weigering geeft aanleiding tot de veronderstelling dat de geruchten van onraenschelijke behandeling in die gevange nis, waar speciaal de politieke gevangenen worden opgesloten, niet van allen grond ont bloot zijn. Spr. vertelde ons van de Hollandsche ge meente en hare merkwaardigheden, van haar bezittingen en haar weldoen, aan ledereen, die bij haar om hulp aanklopt. Nationaliteit noch religie wordt gevraagd; waar gesteund moet worden en bijgestaan, daar is de Hol landsche gemeente bereid de helpende hand te bieden. Holland heeft in Petersburg dan ook een eere-naam. Menige deur, die anders gesloten zou blijven, wordt voor het Holland sche étlquet geopend. Tegenover veel duisternis en zeer veel schaduwvlak-ken zijn echter ook wel licht plekken aan te wijzen. Doch wat licht is, komt niet ten volle tot z'n recht, doordat het systeem, volgens hetwelk het Russische rijk wordt geregeerd, verderfelijk is. Wel Is hier en daar de revolutionaire geest, maar die geest vindt door de uitgestrektheid van het land geen eenheid en waar eenheid zou kun nen komen, daar ontneemt de Staat de voor mannen aan de omwentelingsbeweging, en blijft de kracht van het jonge Rusland gebro ken. onder de nu nog machtigen druk van het heerschende stelsel. Totdat zooals een maal door een Russisch staatsman is gezegd totdat het groote Rijk eens uiteen spat en dan uit het oude een nieuwe, betere toestand geboren wordt. Maar zoolang dit feit niet is aanschouwd, zal de schaduw het licht wel blijven overmeesteren. Bij censuur en be perking der vrijheid, zooals Rusland die kent, is geen nieuwe dageraad tegemoet te zien. S. S. S. Door de Onderofficieren Gymnastiek Scherm- en Tooneelvereeniging „Sport Staalt Spieren" zullen op 15, 18 en 21 Maart e.k. plaatselijke Atheletische en Schcrmwedstrij- den gehouden worden voor korps en perso neel. De Athletische wedstrijden zullen be staan uit een 5 kamps Steenstooten, 100 M. hardloopen, hoogspringen, verspringen en een wegwedloop van 15 K.M. Scherm wedstrijden op geweer, sabel en dueldegen. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den secretaris der vereeniging G. T. Stoets, wachtmeester le reg. Huz., Rulterstraat 10. Eenzaamheid kweekt groote denkers, maar ook pedante menschen. Voetbal. Zoo we reeds meedeelden zal Quick mor gen middag op Birkhoven bezoek krijgen van Quick uit Kampen. Dit belooft een flinke wed strijd te worden, daar beide partijen wel hard zullen werken om de twee puntjes bin nen te slepen. Na hetgeen we Zondag hier van Quick (Kampen) gezien hebben, durven we onzen stadgenooten een goede kans op de overwinning te geven. t Is te hopen, dat we het fraaie voorjaars weertje der laatste dagen nu ook morgen zul len genieten en dat dan velen zich een wan deling naar Birkhoven zullen getroosten. We houden ons overtuigd dat ze hun middag dan niet zullen beklagen. Jammer is het, dat aan dezen wedstrijd concurrentie wordt aange daan door den geoostumeerden wedstrijd van H. V. G We vinden het niet juist gezien, dat H. V. C dezen wedstrijd organiseert op een dag, dat Quick een verplichten thuiswedstrijd heeft Het voetibalpübliek ds in Amersfoort nog niet zoo groot, dat men het over twee velden kan verdeelen. Een beetje meer sa menwerking ook in dit opzicht zou zeker hier wel gewenscht zijn. Kinderherstellings en Vacantiekolonles. Gisterenmiddag hield de afdecling Amers foort van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Yacantiekolonies haar algemeene vergadering in de Industrie- en Huishoudschool, onder voorzitterschap van arls M. Kamerling. Na opening der vergadering, las de secre taris de notulen der vorige vergadering, wel ke werden goedgekeurd. De heer A. B. v. d. Klein, bracht daarna het jaarverslag uit De belangstelling was over het aigeloopen jaar niet grooter dan vorige jaren. Het ledental is dan ook niet ver meerderd en bedraagt ongeveer 100. Mevr. Tromp van Holst is in het bestuur vervan gen door Gravin van Randwijk. Dankbaar wordt melding gemaakt van een ontvangen gift van de voetbalvereeniging „Quick", ter wijl er ook een in kwam van een onbekende. De verkoop van staniol, enz. bracht 30 op. terwijl van leerlingen der H. B. S. f 10.10 werd ontvangen. Het kleedingfonds is tot stand gekomen, terwijl in het vorig jaar 26 kinderen konden worden uitgezonden. Het verslag wordt met een woord van dank aan den samensteller, goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeesteres blijkt, dat er ontvangen is f 817.994 en uitgegeven f 678.06. zoodat er een batig saldo is van 139. 93$. Hieronder ia echter ook het geld van het kleedingfonds. De rekèning wordt nagezien door mej. ten Bosch en den heer van Dompielen en vol maakt in orde bevonden, waarna de pen- Dingmeesteres onder dankzegging wordt ge dechargeerd. «Bij de nu volgende bestuursverkiezing wor den de aftredende leden mevr. Gerard van Sijsen en arts M. Kamerling herkozen. Tot afgevaardigde naar de Algemeene ver gadering van het Centraal Genootschap wordt gekozen de heer A. B. v. d. Klein en tot diens plaatsvervanger arts B. J. van Enst De contributie van het Centraal Genootschap wordt weer vastgesteld op f 10, terwijl voor loopig wordt bepaald, dat 12 kinderen zullen worden uitgezonden. Naar aanleiding van het schrijven van het comité voor Plaatselijke Keuze, wordt besloten adhaesie te betuigen aan deze actie, terwijl besloten wordt geen afdeeling op te richten van „Het Hoefijzer verbond", maar ƒ25 te storten in dc kas van het Centraal Genoot schap. Daarna werd de vergadering gesloten. Te hui» voor alleenstaande Blinden. Gaarne bevelen wij in de warme belang stelling onzer lezera aan de collecte, welke Maandag en volgende dagen langs de huizen der ingezetenen zal worden gehouden voor het Tehuis van Alleenstaande Blinden te Wolfheze. Vereen, tot het verschaffen van versterkend e middelen. De vereeniging van 93 dames, welke zich ten doel stelt het verschaffen van versterken de middelen uitsluitend op advies van ge- neesheeren, aan onvermogende zieken en zwakken, verstrekte in 1913 aan gemiddeld 10 patiënten per dag 6913 liter melk, 161 liter karnemelk en 70 eieren. Chr. Nat. Werkmansbond. Het Ziekenfonds van den Chr. Nat. Werk mansbond, telt thans volgens de Kerkb. 187 leden, die in 1913 contribueerden f 954.21 Voor 126 weken ziekengeld werd uitbetaald f 731.64. Vrije Zaterdagmiddag. De afdeeling Amersfoort van de Ned. Ver. van Christelijke Handels- en Kantoorbedien den heeft uit haar midden een comité be noemd dat spoedig in Amersfoort een pro- pagandabeweging op louw zal zetten voor den Engelschen Zaterdagmiddag. Dit speci aal met het oog op de toenemende behoefte aan sportbeoefening voor de jongelui en de daarmee gepaard gaande verminderde Zon dagsviering. (Kerkb.) Bouwver. „St Bonifaclus." In de R. K. Volksbond had gisterenavond de jaarvergadering plaats van de R. K. Bouw- vereeniging „St. Bonifacius". Het uitgebreid jaarverslag dat van de op richting in 1911 af loopt, geeft een overzicht van de uitgebreide werkzaamheden, die voor af gingen. Hulde werd voorts gebracht aan de R. K. Volksbond die met alle bestaande middelen bijstond om de oprichting te bevorderen, als mede de heer J. W. Jorissen voor zijn sociale propagandalezing en den heer Herm. Kroes voor zijne belanglooze en hooggewaardeer- den steun op architectuur gebied. Het leden tal bedraagt ruim 100, de inschrijving van nieuwe leden kan ten allen tijde geschieden, de kosten van het aandeel enz. bedragen f 2.75 De penningmeester de heer P. Kalleveen gaf een uitvoerig verslag van de rekening en verantwoording, terwijl door den Raad van Commissarissen gerapporteerd werd dat de rekening en verantwoording in de beste orde waren bevonden. Beide verslagen werden door de vergade ring goedgekeurd Bij de periodieke bestuursverkiezing werd de heer M. J. H. van Lent als voorzitter her kozen, waarbij de vergadering gebruik maak te om hem een bijzonder woord van dank te brengen voor al datgene dat hij sedert hare oprichting voor de vereeniging heeft gedaan. Eveneens werden als bestuursleden gekozen voor het aftredend lid de heer J. W. C. Jan sen en de vacature van Oord, de heeren W. Jagers en J. Koekoek. Allen namen hunne her- en benoeming aan. In behandeling werd nu genomen en vast- gesteld een concept-huishoudelijk reglement, waarin o.m. werd vastgelegd: Met de huurders zal eene schriftelijke over eenkomst worden aangegaan, (deze overeen komst contract zal in de volgende leden vergadering in behandeling worden geno men.) Aan het bestuur wordt volledige opdracht gegeven voor de verhuring der perceelen. Mocht om de een of andere reden een wo ning aan een aanvragerister) geweigerd wor den, zoo staat het deze laatste vrij in beroep te gaan bij den raad van commissarissen (dè heeren F. M. Iloubaer, T. Calon en J. Bun- nink) die in hoogste instantie beslist. Een lijst zal worden aangehouden van de aanvragers om een woning; tot het aanvra gen wordt ieder in de gelegenheid gesteld door het inleveren van een kaart, welke gra tis bij het bestuur verkrijgbaar is. Nieuwe Geref. Kerk. Naar de Slichtsche Courant mededeelt, zal in de volgende maand de aanbesteding plaats hebben van de nieuwe kerk voor de Geref. Kerk B. aan den Zuidsingel. De godsdienstoefeningen zouden dan tijde lijk gehouden worden in de groote zaal van Amicitia. Helpt elkander. Dc r. k. Coöp. Verbruiksvereeniging „Helpt Elkander", maakte volgens de Eemb. over het tijdvak 1 Jan. 1 Nov. 1913, eeD zuivere winst van 422.184. De verkoop van brood bedroeg 8517.934, aan loon uitbetaald 1232.20. Apotheek. Morgen zal alleen geopend zijn de theek van den heer Ittmann. Langestraat 0. Aanrijding. Op den Soesterweg bij villa Gretha, werd gisteren door de auto van den heer v B. uit Utrecht, een zekere t. B, uit Soest aangereden. De fiets van t. B. was geheel vernield, maar hij zelf kwam er goed af; per auto naar het Ziekenhuis vervoerd, bleek hij slechts een spier gescheurd tc hebben. PREDIKBEURTEN. Zondag 15 Februari 1914. St JOR1SKERK. (Blijkens opgave in de Amerst Kerkbode^ Voorm. 10 uur: ds. Meiners. 's Av. 6 uur: ds. Pannebakker. REMONSTRANTSCHE KERK. \Heerenstraat.) Voorm. 104 uur: ds. R. Miedema te Schoon* hoven. DOOPSGEZINDE KERK. (Blankenheimstraat.) Voorm. 10i uur: ds. S. D. A. Wartena tc Heerenveen. EVANG. LUTHERSCHE KERK. (Langestraat 61). Voorm. 104 uur, ds. H. J. Toxopeüa, GEREFORMEERDE KERK, Langegracht Voorm. 10 uur: Ds. Donner. 'bAy. 5i uur: Ds. Donner. Maandelijksche coHecto, GEREFORMEERDE KERK (Zuidsingel). Voorm. 10 uur: Ds. Teerink. ^Av. 54 uur: Ds. Teerink. Colï voor verschillende doeleinden. Woensdag 18 Februari] *»Av. 74 uur: Ds. Teerink. Gemeenschappelijke dienst. VRIJE GEREFORMEERDE GEMEENTE, Voorm. 91 uur: Godsdienstoefening. Av. 5 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 19 Februari: *B Av. 74 uur: ds. L. Boone, van St. Fillpsland CHR. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Lokaal „De Zaaier". Voorm. 9} uur: Godsdienstoefening 's Av. 5} uur: Godsdienstoefening. HERSTELD APOSTOUSCHE GEMEENTE hi de eenheid der Apostelen. Geb. Eben-Haëzer, Muurhuizen 113. Voorm. 10 uur. Godsdienstoefening. V Av. 5 uur Godsdienstoefening. OUD-KATH. GEMEENTE. St. Georgiuskerk. Zand 15* Voorm. 10 uur: H. Dienst. 'sAv. 6 uur: Vesper. Hoogland. NED HERV. KERK. Voorm. 94 uur: ds. v. d. Horst, van 's Heerenberg. L e u s d e n. NED. HERV. KERK Voorm. 94 uur: ds. Schallenberg. AGENDA. Dagelijks: Bioscoop I.angestrant. Zaterdag en Zondag Bioscoop de Arend 16 Febr. Amlcdtia. Lezing dr. v. d. Bengh v. Evsinga. 19 Febr. Amicitia. Nutslezing Jurriaawe. 26 Febr. Alg. Verg. Bouw-Mij. Nw. Amers foort. 20 Febr. Amicitia. Tooneelvereen., dir. Hey ermans. 21, Febr. Amicitia. Liefdadigheids-Soiree. Amstcrd. Stud. Concertb. 23 Fcbr. Amicitia Concert Georg Henschel 26 Febr. de Arend Volksulhr. Sanat. fonds Onderofficieren. 27 Febr Algem. Verg. Soc. Amicitia. 28 Febr. Amicitia. Uitvoering Muziekschool. 2 Maart. Amicitia. Liefdadlgheidsuitvoering Sanat. fonds Onderofficieren. 4 Maart. Amicitia. Concert Tilly Koenen. 13 Maart- Amicitia. Het Tooneel, dir. W. Royaards (Mijlpalen). 14 Maart. Amicitia. Openbare verg. Onze Vloot 15 Maart. Amicitia. 2e Prop. Feestavond Geh. Onth. Toon. Ver. Bescheiden Pogen. 19 Maart: Amicitia. Uitvoering Amerrf. Or Chest Vereen. 20 Maart. Amicitia. Lezing ds. v. Krevelen over Staatspensioen. 20 Maart. Amicitia. Lezing van DShne. 21 Maart. Amicitia. Lezing van Dahne. 23 Maart. Amicitia. Nutsa\ond, Hullcbroeck. 29. April. Uitvoering Toonkunst (Faust- sc^nen van Schumann.) Dagelijks: Onenbare leeszaal en biblio theek (Beukenlaan 2). geopend 10—124 en 2410 Zondag en Maandag 2\10. (Lezingen, uil voeringen, vergaderingen enz. die in het Dagblad geadverteerd worden, worden grrffs onder onze agenda opgenomen. Burgerlijke Stand* van 14 Februari 1914. GEBOREN: Willemina Hendriena Efca. d. v. Gustav Adolph Keuneke en Maria Wilhcl- raina van Disseldorp; Everardus, T. An- tonie Hagenbeuk en Barta Everarda Stoeken- broek; Jozephus Gerardus Jacobus, x. Y. Pie- ter Bernardus Burgers en Johanna Maria Everdina Massa; Johanna Jacoba. d. Y. Jan Meijer en Maria Johanna Gernts; Jacob, z. v. Jan Lubbersen en Geertje van de Klok; Jo hanna Hendrika, d. v. Hendrik Marien» en Jannetje Troost. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: Willem Diedei ito, 16 mnd.f Johanna Margaretha van der Sluijs, 55 jaar, echtg. van Willem Nicolaas Jansen. Telegrafisch Weerbericht. Noar waarnemingen in den morgen van 14 Februari 1914. Medegedeeld door het Kon. Ned. Md. Instituut te de Biit Hoogste stand 773.7 te Mündien. Laagste stand 724.0 te Thorehavn, Krachtige tot stormachtige Z -W. fort R wind, betrokken tot zwaar bewolkt, met tij delijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien weinig verandering in temperatuur. Fietslantaarn aansteken 5 37.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 3