Zaterdag 14 Februari 1914. BINNENLAND. FEUILLETON. H', 195 Tweede Blad. 12** Jaargang KOLONIËN. Op den Terpenberg. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden Toor Amersfoort f 1.00» Idem franco per post1-50* Per week (met gratis verzekering tegen ongelukken) - O.IO. Afzonderlijke nummers 0.05. t)eze Courant veraohynt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Advertentiön gelieve men liefst vóór 11 uur, familie- advertenties en berichten vóór 2 uur in te zenden. Bureau: UTRECHTSCHESTRAAT 1. Intercomm. Telefoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1o regels.* f 0.50. Elke regel meer0.10» Dienstaanbiedingen 25 cents b\j vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeeligo bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulaire, bevattondo de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Oost-lndië. Generaal J. P. Michielsen. Men schrijft aan de Nieuwe Ct Van de benoeming van den generaal J. P. Michielsen tot commandant van het Indische leger en chef van liet departement van Oor log, zal door hen, die in dat leger belang stellen, met groote voldoening zijn kennis genomen. Generaal Michielsen is een hoog staand man, toegerust met buitengewone be kwaamheden, die de verschillende op oplos sing wachtende legervraagslukken beheerscht en naar men vertrouwen mag, zal weten op te lossen. De ervaring, die bij zoowel in den troependienst als in verscheidene speciale betrekkingen opdeed, doet verwachten, dat hij de behoeften van het leger naar haar juiste waarde zal weten te schabten en naar haar meerdere of mindere urgentie rang schikken, zoodat ze in logische volgorde v or afdoening in aanmerking zullen worden g bracht. Ook bij de voormalige militaire afdeeling van bet departement van Koloniën was generaal Michielsen gedurende eenigen lijd gedetacheerd, zoodat hij van den gang van zaken aan dat departement op de hoog te is, wat mede van belang is te achten. Men mag dan ook het Indische leger geluk wcnschen niet zijn nieuwen commandant en de hoop uitspreken, dat onder Michielsen's bestuur veel vruchtbaar werk in het belang van een normale legerontwikkeling zal wor den verricht. De Staatscourant van Zaterdag 14 Febr. bevat o. a. de volgende Koninklijke besluiten: op verzoek eervol ontslagen H. Prinsen te Dellt als verificateur der invoerrechten en accijnzen; benoemd tot ridder der orde van Oranje- Nassau J. -H. de Vries, voorzitter der Maat schappij „Het Diamantbewerkers-Weezen fonds" te Amsterdam; benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Purmerend mr. R. F. C. H. baron Bentinck van Schoonbeten, thans kantonrechter te Meppel; benoemd tot directeur van het postkantoor te Hees R. H. Schuringa, thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Hardenberg; op non-activiteit gesteld de luitenant ter zee 2e klasse J. C. E. baron van Lynden, aan boord van de „Gelderland." H. M. de Koningin geeft a.s. Maandag avond een gqlamaaltijd ter eere van den in bijzondere zending naar H. M. afgevaardig den gezant van Griekenland. De heer Verbeek, oud-hoofdingenieur van het mijnwezen in Ned.-Indië, zal Don derdag 19 Febr., des avonds ten 9 uur, ten koninklijken paleize een lezing houden. De heer F. Meyerdinck, lid der carga doorsfirma Duinker Goedkoop te Amster dam, tot dusverre vice-consul van Duitsch- land voor Zaandam, is door Z. M. den Kei zer benoemd tot consul van het Duitsche rijk \oor het kanton Zaandam. Tegen de demping van het Ro- kin. Namens het bestuur van het Genoot schap „Amstelodanum", is een adres gezon den aan den gemeenteraad van Amsterdam, waarin het bestuur zegt dat het met leed wezen heeft kennis genomen van de plannen tot demping van het Rokin, welke thans in voorbereiding blijken te zijn. Het bestuur neemt de vrijheid zich reeds thans tot den Raad te wenden, wijl de dem ping van genoemde gracht naar zijn over tuiging niet door het openbaar belang wordt geboden en uit een aesthtisch oogpunt ver werpelijk moet worden geacht. Het bestuur is namelijk overtuigd, dat iedere demping het eigenaardig karakter van Amsterdam als grachtenslad aantast en dus het stadsschoon ernstig schaadt. En al moge het waar zijn, dat in enkele ge vallen de verkcersbelangcn van de moderne stad een demping noodzakelijk maken, het bestuur meent te moeten opmerken, dat zoo danige verkeersbelangen hier niet sterk spre ken. De ervaring leert bovendien, dat ook na een eventueele demping het verkeer de oude banen blijft volgen, zoodat men kan voor spellen, dat de thans zoogenaamde stille zijde ook later stil zal blijven. Daarbij komt nog dat door de demping van slechts een gedeelte van het Rokin van den^Dam tot de Langc- brug een zeer ongewenschte en weinig schoo- ne verhouding zal ontstaan, zoodat als van zelf de drang zal rijzen, om ook de gracht van het Spui tot het Sophiaplein te dempen. De consequentie zou dan ook moeten voeren tot dempen der Burgwallen van de Oude ijde, die zeker tot de schoonste Amsterdam schc stadgezichten behooren. Daarom verzoekt het bestuur met den meest mogelijken aandrang den Raad een eventu eele voordracht tot demping van het Rokin niet aan te nemen. De Ilaagsche raadsverkie zingen. De Vrijzinnig-Democratische Kies- vereeniging te 's Gravenhage stelde als voor- loopigc candidatcn voor dc a.s. raadsverkie zingen: de heeren A. Ekering. A. M. van Em- den, W. O. A. Koster, G. Polak Daniëls, mr. L. L. Roodehburg, E. M. Teenstra en G. Va- lette. Dordtsche tram plannen. De oommissie uit den Raad van Dordrecht, be last met het uitbrengen van advies over tram- aanleg in en builen de stad, vraagt den Raad een crediet van f 5000 voor een nader on derzoek van een verbinding met Numansdorp Strijen en 's Gravendeel (Hoekschewaard); Ridderkerk—H. I. Ambacht—Zwijndrech: (IJselmonde) en Alblasserdam—Papendrechl (Alblasserwaard). Alleen de laatste verbin ding kan door den toestand der wegen tech nische moeilijkheden opleveren. De commissie oordeelt, dat de tractie in dit geval niet kan zijn electriciteit, omdat de egploitalickostcn daardoor veel te hoog zouden worden opge voerd. Van omnibussen, gedreven door accu mulatoren of benzine, kan evenmin spiakc zijn, zoodat men is aangewezen op (een) stoomtram Ten einde de mogelijkheid van aanleg na der te overwegen en een nauwkeuriger denk beeld te krijgen van de kosten van aanleg en van exploitatie, wens cht de commissie hel ad vies in te winnen van den heer W. A. E. van Geuns, directeur der Tweede Noord-ilolL Tramweg-maatschappij. Deze heeft zich in be ginsel bereid verklaard, de opdracht te aan vaarden. Bij beschikking van den minister van marine zijn de kapitein-luitenant ter zee P. A. Bik en de luit. ter zee der le kl. K. A. Telders.o nderscheidenlijk geplaatst in de di recties der marine te Willemsoord en te Am sterdam, respectievelijk 14 dezer en 1 Maart a.s. gesteld ter beschikking. Mede zijn gesteld ter beschikking de na te noemen met particuliere gelegenheid uit Oost-lndië gerepatrieerde officieren: luits. ter zee der le klasse G. J. le Winkel en H. J. Hartkamp; luit. ter zee der 2e kl. J. W. D. Kuyl; off. van gcz. le kl. G. K. Fuclis; off. van administratie le klasse E. G. de Wijs, en off. van administratie 2e klasse T. Meijer. Vuuroefeningen op een oud oorlogsschip. Do luitenant Quant heeft in een lezing voor „Onze Vloot" te Haarlem medegedeeld, dat dezen zomer door onze marine oefeningen zullen gehouden wor den, zooals deze bij de marines van Duitsch- land en Amerika plaats hebben, waarbij ge vuurd zal worden op eeD oud-oorlogsschip, namelijk op „De Stier". 10 0-jarig bestaan 3e reg. huza ren. Men meldt ons uit 's Gravenhage: De parade in het Malieveld ter gelegenheid van het eeuwfeest van het 3e regiment huza ren, werd begunstigd door praentig weer. Behalve het jubileerende corps bevonden zich in het Malieveld twee compagnieën gre nadiers en jagers met het vaandel en de Kon. Mil. Kapel, zoomede een batterij veld-arlillerie. Onder de belangstellende autoriteiten be vonden zich de Duitsche en de Belgische ge zant. Te elf uur kwam de Koningin en de Prinses in een la Daumont bespannen rijtuig. De Koningin inspecteerde de huzaren en de andere troepen, waarna H. M. den regiments commandant gelukwenschte. Vervolgens defileerden de detachementen voorbij het jubileerende corps, dat daarop op zijn beurt voorbij Koningin en Prinses trok om te besluiten met een charge tot dicht bij het koninklijk rijtuig. Onder de hoera's der talrijke toeschouwers in en buiten het veld vertrok toen de Ko ningin. De huzaren gingen toen kazemewaarts, be geleid door generaal Wüppermann en alle of ficieren van andere huzarencorpsen, die voor deze gelegenheid herwaarts waren gekomen. Een Duitsch draadloos sta tion op Sumatra. Naar de Gazette de Hollande weet te vertellen, zijn er door de Duitsche regeering onderhandelingen geopend met de Nederlandsche, om verlof lot oprich ting van een draadloos station op Sumatra, dat eenerzijds zou kunnen communicceren met Duitsch-Oost-Afrika over den Indischcn Oceaan, aan den anderen kant met de Caro- linen. Blijkt dus de communicatie tusschen Nauen en Togo mogelijk, dan kunnen de Dui'- sche koloniën alle zonder kabel met Berlijn in verbinding blijven. Studie van tropische genees- k u,n d e. Te Leiden heefit zich een voorloo- pi'g Comité gevormd voor de studie van tro pische geneeskunde. Het bestaat uit de hee ren prof. dr. A. Nieuwenh-uis, voorzitter; prof. dr. W. Nol en, ondervoorzitterprof. dr. J. Boekc, jlir. mr. dr. N. C. de Gijselaar, prof. dr. J. A. Korteweg, dr. A. van Rhijn, J. Ren- kes, prof. dr. P. Th. L. Ivan, penningmeester en prof dr. D. A. dc Jong, secretaris. Op uitnoodiglng van dit comité zal dr. A. A. Nyland, directeur van de uands-lvoepok- inrichting en van bet Instituut Pasteur te Weltevreden, op Dinsdag 7 dezer, des avonds te 8 uur, in de collegezaal van het Botanisch Laboratorium een lezing houden met projec ties over: Vaccinatie in Ned.-Indië. Voorden Indischen dienst. Bij resolutie van den minister van koloniën zijn J. J. Zuidhof lc Sliedrecht, A. A. Beijer te Dordrecht en Th. Ophev te Eygelshoven, ter beschikking gesteld van den gouverneur-ge neraal van Nedcrl. Indië, om te worden be noemd tot onderwijzer 3e kl. bij het openbaar Eurooeesch lager onderwijs daar le lande, en is dr. A. Wunderlich, te 's Gravenhage, ter be schikking gesteld van den gouverneur-gene raal van Ned.-Indië, om te worden benoemd tot gouvernements-scheikundige, chef van hel handelslaboratorium van het departement van L.. N. en H. te Buitenzorg. Voor den Indischen dienst zijn bestemd om te worden benoemd tot onderwijzer 3e kl. bij het openbaar Europeesch lager onder wijs G. Tanis en W. Iieinsius, beiden te Rot terdam. Jubileum cener 8 3-jarige dienstbode. Het was gisteren 65 jaar geleden dat mej. Rozendal hij dc familie Wassenbergh te Leeuwarden als dienstbode werkzaam is. De 83-jarige jubilaresse, voor wie deze dag niet onopgemerkt voorbijging, verricht haar dagelijksche bezigheden -nog met groote opgewektheid en toewijding. Tucht-Unie en sport. De com missie voor Sport, Spel, Lichaamsoefening en Speelterreinen van de Tucht-Unie heeft aan het hoofdbestuur advies uitgebracht en een program van werkzaamheid opgesteld, dat de unie h.i. zal moeten volgen om de sport, in den ruimsten zin des woords, te bevorde ren. In dit program wordt als middel tot het bereiken Yan het genoemd doel aangegeven: het richten van adressen aan gemeentebestu ren ,om bij de vaststelling van uitbreidings plannen rekening te houden met de behoefte aan openbare speelterreinen en om gymna stieklokalen zooveel mogelijk beschikbaar te stellen voor turnvereenigingen. Verder wordt aangeraden zich lot Gedeputeerde Staten te richten, zoodra door gemeentebesturen ver ordeningen gemaakt worden, die de ontwik keling van de sport in den weg staan, (be doeld zijn b.v. verordeningen waarbij het voetballen op Zondag verboden wordt, enz.) Ten slotte raadt de commissie aan het ver spreiden van juiste denkbeelden omtrent de sport en sporttoestanden. Politiecursu s-V an Ledden Hulsebosch. Ingevolge daartoe beko men opdracht volgen thans de brigade-cora- mandanlen en brigadiers der rijks veld wacht in Noord-Holland en Utrecht den noiitiecur- sus, welke door den scheikundige C. J. van Ledden Hulsebosch in zijn laboratorium te Amsterdam wordt gegeven. Goede bioscoop. Naar wij lezen Is een voorloopig comité gevormd, bestaande uit de heeren K. Brandts, districts-school- opziener te Goes, H. Gordeau, directeur van lünderzorg, Amersfoort, J. W. Gunning, se cretaris van den Zendingsstudieraad tu Utrecht, W. H. Verhoeff, hoofdbestuurder van de Ned. Midd. Zend. Vereen, te Utrecht, mr. J. J. de Waal Malefijt, te Utrecht en G. C. van As, lid van de hoofdredactie van De Ne derlander, dat zich ten doel stelt, het goedo van de bioscoop voor ons volk te behouden. Men wil dit trachten te bereiken door een bond, verceniging of bureau, gevestigd op commercieelc basis, doch zonder winst to beoogen, welke bond een eigen filmfabricaga ter hand zal nemen en deze films zal exploi- teeren. Staking in het kisten b e d r ij f. Men meldt ons uit Culemborg: Deze week werden alhier een paar sche pen met kisten van elders aangevoerd. Som mige werkwilligen en onderkruipers werden gere eld van dei fabriek der fa. L. Dillevis en Zonen naar huis gebracht, ook blijven enkele op de fabriek het maal nuttigen. Don derdagavond zijn door een onderkruiper drie schoten op het hem volgend publiek gelost. De fabriek wordt door politie bewaakt. F o r t u n a-m i s r e. Onder dit opschrift schrijft het Ilbld.: 't Moest eigenlijk een contradictio in terminis zijn: Fortuna-misère! Helaas 't is ccn droeve werkelijkheid! Hoe- vele houders van loten zijn ckr niet die, ni steeds maar weder een niet te hebben getrok ken, nu eindelijk met een prijsje uitkwamen. En nu was het toch een niet, want na den inval van de Justitie is niets meer uitbetaald geworden. De eenige bcheerende vennoot van „Fortuna" is failliet. Het actief aan contanten 0. Niet minder da nvier series werden uitgo geven, in het geheel echter niet meer dan 28,000 loten. Aangezien de Staatsloterij op welkël' uit slag Fortuna zou uitkccren 21,OOG nummers telt, spoelt de beheerende vennoot voor iedere serie met 14,000 loten mede. Daar kan je gelukkig mede zijn en ongeluk* kig. De beheerende vennoot van „Fortuna" wat zeer ongelukkig en de geachte clientèle deed maar niets anders dan prijzen weghalen. Toei de politie haar inval deed, vond zij juist een geheel berooide kas. Velen waren er die dfl boeken wel eens wilden nazien. Zij telcgra* peerden aan den Minister of dat mocht. 't Werd vergund dat de politie inzage gaf..- maar inmiddels waren de boeken bij een griffier van het kantongerecht en die verklaar* de dat hij geen politie was en dus geen in zage kon geven. Zelfs een curator in het fail lissement van „Fortuna" werd niet. vergund tot de justitieelc geheimenissen door le drin gen. Iemand zou op het laatst blij zijn als hij de honderdduizend niet getrokken had. Stroopersdrama. Voor de recht bank te 's Iiertogenbosch is de behandeling der strafzaak voortgezet tegen Hendrik D.» uit Oisterwijk, beklaagd van den onbezoldig de n rij-ksveldwauhter Timmermans in hef jachtveld onder Moergestel in den nacht van 6 op 7 September 1913 te hebben doodge schoten. Na de behandeling dezer zaak op 8 Wij wagen ons niet op den oceaan, wan neer het stormt. Stel dan ook uw handelen uit tot de storm der hartstohten geluwd is oorspronkelijke roman 88 door H. WITTE. Margo stond op, maakte een beleefde bui ging en vertrok, waaruit hij gereeüciijk kon opmaken dat zijn gezelschap voor haar met aangenaam was. Geen oer beide heeren scheen dit echter zoo op te vatten; ze gaven daar althans geen blijjc van. De ontmoeting was clan ook zoo ongedwon gen mogelijk. Ufschoon zeil zeer ingetogen van natuur, zag Dubbelman in zulk een aar digheid van een levenslustig jongmensch zóó veel kwaad niet, om het hem ernstig kwalijk te nemen. Hij zelf was maar weinig ouder, en, mocht hij in dit opzicht ook al niet met Van Waaldonk sumpathiseeren, hij kon er geen reden in vinden om tegenover hem den zedcmccster te gaan spelen, waartoe hij bo vendien volstrekt geen aanleg had. Maar, zelfs afgezien hiervan, zou hij toch dien jongen man, die hij wist dat bij den heer Wermann zeer goed stond aangeschreven, zonder directe noodzakelijkheid geen harde «voorden willen toevoegen, wat, als het Ver maan lei* ooien kwam, op dezen mogelijker wijze een uitwerking zou kunnen kcirncn, die \uur beiden ongeweusent was, en zihe een noouzakeiijkheiu hestona thans niet Hij vvisi toch dat Nan \vaaiaonk over enkele aageu zon vertrekken, en Margo zou hem vooreerst wel uit den weg blijven. Eigenlijk beleekenue de heele zaak zoo goed als niets; zeker niet genoeg om er beweging over te manen, ol <*r aanleiding in te vmuen lot voor een van oeiuen onaangenaam discours. Dubbelman redeneerde er uus met zichzel- ven heel gezond over; of echter deze rede- neering hem tevreden stelde is een andere vraag. Hoe dit zij, hij nam een uitnoodiging om den volgenden dag een uitstapje naar Nijme gen te maken gereedclijk aan, en het gesprek liep nog een poos in den gewonen ainicalcn loon over verschillende onderwerpen; waar na Van Weeldonk vertrok, nog lot aan het heerenhuis door Dubbelman vergezeld, waar ze met een handruk en een vriendschappelijk au revoir van clakra gingen. Zelfs in zijn gedachte verweet Dubbelman hem niets, en toch Toen hij daar straks uit de verte het priëel in het oog kreeg en dit wel juist op het oogen- blik toen Van Waaldonk vertrouwelijk naast Margo op de bank ging zitten, was 't hem vreemd te moede geweest; hij schrok, alsof hij plotseling getuige was van een ongeluk, dat hem zelf overkwam. Hij had rechtuit kunnen doorloopen, in welk geval hij in een paar minuten bij hen zou geweest zijn. Dan had hij Van Waaldonk overvallen, en, de heele geschiedenis opnemende zooals zij wer kelijk was, Margo schertsende kunnen be vrijden. Ilun eerst nog te bespieden en belui sleren was toch iets waar hij steeds een af keer van had; 't was geen mannen werk en hij schaamde zich erover. Maar hij had zich er, tegen zijn wil, toe gedrongen gevoeld, en toen nij hoorde waar die galante bezoeker neen wilde, bekroop hem een angst, aie zijn liarl bijna hoorbaar deed kloppen, zoodat hij zich haastte zijn hond een einüe aan dat spel te doen maken. Toen hij, na Van Waaldonk tot bij het hce- renhuis vergezeld le hehben, huis waai ts ging. Herinnerde nij zich dit niet alleen, maar kwam datzelfde vreemde gevoel weer bij hem op. Eigenlijk had dit geen zin, geiijk hij meen de, maar, met of zonder zin, hij Eon net niet van zich afschudden, en het was hem, als ware er iets gebeurd dat hem persoonlijk betrof. Het opmerkelijke hierbij was, dat het in vloed had op zijn omgang met Margo; die was eenigszins gedwongen geworden; niet genoeg om 'door haar te worden opgemerkt, want daar zorgde hij wel voor, maar meer dan genoeg om het zelf te gevoelen en dit juist le meer door de vrees aat zij daar erg in zou krijgen en hem dan allicht naar dc reden daarvan zou moeten vragen, waarop hij het antwoord zou moeten schuldig blij ven, daar hij het inderdaad zelf niet wist Het zou wel slijten, dacht hij, of hij trachtte zich dit wijs te maken, wat ook wel moge- lijn is; maar het sleet niet, en dit kon ook niet anders, want Margo was, door dit op zich zelf onbeteekenende voorval, in zijn oog heel wat anders geworden dan waarvoor hij haar tot op dat oogenblik had aangezien. Zij was toch voor hem gebleven wat ze van 't begin af geweest was, een lief verlaten kind, dat hij in bescherming had genomen en aan welks opvoeding hij, in vereeniging met dokter Mendel, veel zorg had gewijd en nog steeds wijdde. Een groot kind, een flink en gezond opgegroeid meisje, maar dat in zijn schatting nog altijd een kind was gebleven, en waarmede luj dan ook omging als met een wel een weinig verwend kind, dat ook tegen over hem steeds dezelfde naïevileit bleef be houden. Maar zij was geen kind meer, 't geen zij zelf zeer goed besefde, en wat Mina haar trou wens genoeg aan 't verstand had gebracht. Ook dokter Mondei had met innig genoegen gezien hoe haar maagdelijke schoonheid in de twee laatste jaren tot volle ontwikkeling kwam. Maar bij dezen ging die voldoening, immers hij had aan haar verstandelijke vor ming een groot aandeel gehad, met een ze kere onrust gepaard. Dubbelman, ofschoon hij langzamerhand den mannelijken leeftijd naderde, was nog geen dertig jaar, en hij was in zijn eigen schatting nog een jong mensch, als hoedanig hij dan ook door ieder werd beschouwd. De verhouding tusschen deze twee, zoo on gedwongen en intiem, kon, zoo dacht de dok ter. niet lang meer zoo blijven. Wel is waar had Dubbelman, hoe hartelijk hij overigens ook was, een koel en flegma tiek gestel, en scheen hij zelfs onvatbaar voor wat men liefde noemt; immers zoo vaak iets van dien aard ter sprake kwam, had hij met dit woord den draak gesloken, 't Was niets anders dan zelfbedrog, had hij dan gezegd; ^en zinnelijke opwelling, waaraan men een ernstig karakter geeft. Enfin! hij begreep heel goed de noodzakelijkheid daarvan voor de samenleving, maar hij had geen plan om in die komedie een rol op zich te nemen. Maar als de dokter hem zulke wijsheid hoorde verkondigen, had de man van meer levenservaring hem in zijn gezicht uitgelachen en geantwoord: je praat van zelfbedrog, maat daarvan ben jijzelf een sprekend voorbeeld. Pas maar op; ik zal je nog wel eens aan j« woorden herinneren. Dat liij zicbzelven gelijk zou blijven, aclitti de dokter intusschen zeer wel mogelijk, al thans niet ónmogelijk; zijn dagelijksche om gang met Margo aeod dit zelfs vermoeden; maar het was juist dit, wat den goeden man in den laatsten tijd eenigszins bezorgd had gemaakt. Hoe toch zou het gaan met haar, die de kinderschoenen ontwassen en niet zoo fleg matiek van natuur was. Zij had den jongen man steeds met kinderlijke liefde aangehau- gen; ze had hem lief, dit was zeker, maar alleen uit kinderlijke genegenheid voor hen» dien ze als haar pleegvader kon beschouwen. Kon nu wellicht die kinderlijke liefde lang zamerhand en mogelijk door haar zelve onop gemerkt, een ander karakter gaan verkrijgen? Dit was een vraag welke de dokter, als zij bijeen waren, meermalen zich zclven deed, en als hij dan lette op zoo velerlei kleine at tenties en opmerkte hoe zij, als hij thuis was, steeds een voorweldsel had om in zijn nabij heid te blijven, dacht hij aan het mogelijke. Wordt vervolgd*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 5