DE E EM LAN DER". 12d* «Jaargang. Zaterdag 28 Februari 1914. BINNENLAND. FEUILLETON. Op den Terpenberg. Hoofdredacteur: Mr. D.J. VAN SCHAARDENBURG. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden roor Amersfoort f 1.0O® Idem franco per postl.fSO® Per week (met gratia verzokering tegen ongelukken) - O.in. Alzonderlijke nummers - Ó.05. Dezo Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- eo Feestdagen. Advertentiën gelieve men liefst vóór 11 uur, familie* advertenties en berichten vóór 2 uur in te zenden. Bureau: UTRECHTSCHESTRAAT 1. Intercomm. Telefoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels..f 0.50» Elke regel meer- 0.10.' Dienstaanbiedingen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zoer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement, Eene circulaire, bevattende do voorwaarden, wordt of aanvraag toegezonden. De Staatscourant van Zaterdag 28 Febr. bevat o.a. de volgende Kon. besluiten: opnieuw benoemd tot voorzitter van den burgerlijken pensioenraad mi*. Th. II. de Meester. benoemd tot griffier van het kantongerecht tc Winschoten mr. A. E. van Eldik Thieme, thans te Schagen en van het kantongerecht te Oirschol mr. M. J. A. v. d. Grinten, advo caat te Eindhoven; tot substituut-griffier van de rechtbank te Arnhem mr. IIL. Mees, grif fier van het kantongerecht te Heerenveen; benoemd tot directeur der Rijkswerkinrich ting Veenhuizen II A. W. Idzenga, thans di recteur der Rijkswerkinrichting Veenhuizen I; eervol ontheven de kapitein-luitenant ter zee A. Pieren van het bevel over het torpedo- instructieschip Koningin Emma*der Neder landen en het bevel opgedragen aan den ka pitein-luitenant ter zee A. C. de Joncheere. De derde Vredesconferentie Naar aanleiding van de dezer dagen in de bladen opgenomen berichten aangaande de derde Vredesconf<g-entie, deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat sedert de maand December j.l. tusschen de Nederlandsohc en Russische regeeringen overleg wordt gepleegd over de wijze waarop die oonferenlie zoude zijn voor te bereiden; op dit oogenblik heeft bedoeld overleg nog niet geleid tot volledige overeenstemming omtrent het uit den aard der zaak vereischt uitgewerkt plan van zoo danige voorbereiding. Het inmiddels ontvan gen Amerikaansche voorstel ter zake wordt mede overwogen. Officieren voor Albanië. Er zullen geen Nederlandsche officieren meer naar Albanië gezonden worden dan alleen wanneer de commandant, generaal De Veer, uitbreiding noodig acht en aanvraagt. Kader-opleiding. De te 's Gra- venhage aangekomen kapitein der Deensche infanterie V. A. C. Klein, in opdracht der Dcensohe regeering ter bestudeering der op leiding van de onderofficieren bij het Neder landsche leger uitgezonden, heeft reeds een bezoek gebracht aan de kazernes der infante rie, artillerie en cavalerie te 's Gravenhage. Daarna zal hij een bezoek brengen aan den hoofdcursus en het'instructiebataljon der in fanterie te Kampen. De schoolcompagnie der genie te Utrecht en de Rij- en Hoefsmidschool der cavalerie ie Amersfoort. Vervolgens gaat kapitein Klein naar Zwitserland en Frankrijk om kennis te nemen van cle kader-opleiding daar te lande. Oplaten van postduiven. In de Staatsct. no. 49 wordt bekend gemaakt, dat volgens mededecling van den Franschen ge- zani door de bevoegde Fransche overheid is geconstateerd, dat het voorschrift betreffende de medcdeeling welke behoort te geschieden 14 dagen vóór hel oplaten van duiven door particulieren of vóór het oplaten op data, die niet lang te voren kunnen worden vastgesteld, niet strikt wordt nageleefd. Daarom heeft de Fransche minister van Binnenlandsche Zaïken besloten, dat voortaan bij gebreke van de inzending der merieüeeiing binnen de voorgeschreven termijnen, den overtreders zal worden verboden hun duiven in vrijheid te stellen. Bovendien komt het herhaaldelijk voor, dat de mededeelingen van opiating aan den Fran schen minister van «Binnenlandsche Zaken worden gericht bij briefkaarten of brieven, welke niet de vereisdhle inlichtingen inhou den. Teneinde deze mededeelingen uniform te maken, heeft genoemde Minister een for mulier vastgesteld, dat in het vervolg zal moe ten worden ingevuld door de liefhebbers die vluchten van vreemde duiven op Fransch grondgebied regelen. Het formulier is afgedrukt in Staatscourant no. 49. Schoonmaaksters gemeente- amtenaren? Door de gemeentebesturen wordt verschillend geoordeeld over de vraag of werkvrouwen, die in abonnement belast zijn met het schoonhouden enz. van gemeente gebouwen, gemeente-ambtenaren zijn in deD zin der gemeentelijke pensioenwetten. Aan het adviesbureau van den Nederland- schen Bond van Gemeente-Ambtenaren is door het Departement van Financiën medegedeeld, dat indien zulke vrouwen een stuk kunnen produceeren, dat ingevolge de wet als vaste aanstelling is aan te merken, dal de wet ten naren opzichte van toepassing is. Aangezien de stukken voor inkoop Yan diensttijd volgens de gemeentelijke pensioenwet voor alle ge meente-ambtenaren vóór 1 April moeien wor den ingezonden, dient hierop dus ook door of voor deze werkvrouwen to worden gelet. Penslonneering van verple gers. De Ne der 1. Verplegers-Vakvereeniging iieefit een adres gericht tol den minister van Financien, waarin men Z.Exc. dank brengt voor dc gunstige bepalingen, opgenomen in de nieuwe Pensioenwet, dal verplegers op 55- jarigen leeftijd kunnen worden gepension- neerd. Het adres vervolgt dan: „Deze gunstige bepaling was noodig, daar de hoogst inspannende arbeid van verplegers van zenuwziekten en krankzinnigen maakt, dat de verpleger op ^"jarigen leeftijd niet meer in slaat zal zijn den arbeid te kunnen verrichten. Worden andere ambtenaren op zeer jeug digen leeftijd voor (hun betrekking aangeno men, bij den verpleger is dit geenszins het ge- vaL Hij moet- den leeftijd van 20 jaren hebben bereikt, vóór en aleer hij eene plaats als leer ling-verpleger kan bemachtigen. Verder zijn de gevaren als infectie, het op- loopen van trauna bij krankzinnigen en hel demoraliseerende van den moeilijken arbeid der verpleging oorzaak, dat hij zijn arbeid eenige jaren vroeger zal moeten neerleggen dan andere ambtenaren. Reden waarom men er nogmaals bij den mi nister op aandringt naast de gunstige bepa ling van op 55-jarigen leeftijd te kunnen wor den gepensionneerd, te doen toekennen vol pensioen op 55-jarigen leeftijd". De benoeming van mr. J. O. A. Everwijn tot administrateur van het dep. van L., N. en H., brengt geen verandering in zijnen werk kring. De heer Ever wijn blijft als hoofd der afdeeüng handel optreden. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. Te Leiden is de 52e buitengewone algemcene vergadering ge houden van dc Ned. Maatschappij van Tuin bouw en Planllkunde, onder voorzitterschap vam den heer S. R. von Franck, van Bergen- op-Zoom. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer jhr. J. O. de Jong van Beek cn Donk, werd tot voor zitter igekozen jhr. mr. W. G. Boreel van Ho ge land en te Velsen. De heer Th. J. Dirai, uit Den Haag, hield een rede over de riohiting, waarin de maat schappij zich in de toekomst zal moeten be wegen; hij meende dat behartiging van vak belangen voorop zal moeten staan cn dat voorts meer .gelet zal moeten worden op de belangen der liefhebbers-tuinbouwers. De heer A. J. van Laren, hortulanus te Amsterdam, besprak hierop het ontwerp voor een leerlingstelsel voor de bloemisterij, zooals dat is samengesteld door een com missie vanwege de afdeeüng Amsterdam. Hij pleitte voor het benoemen van een commissie uit de Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, beslaande uit vaklieden cn liefhebbers en uit den Ned. Tuinraad, die alleen pa- troonsvereenigingen omvat, welke de zaak nader moet bestudeeren, en een regeling ontwerpen, die voor het geheele vak der bloemisterij passend is. Hierna was het woord aan den heer S. R- van Franck, te Bergen op Zoom, over de wijze waarop de wet van 23 September 1912 (Stbl. no. 304, houdende bepalingen tot we ring en bestrijding van den Amerikaanschen kruisbessenmeeldauw wordt uitgevoerd. Vervolgens besprak de heer D. S. J. Admi raal, te Amsterdam, de wenschelijkheid van uitbreiding der keuringen lot de maand De- cember) speciaal met het oog op de planten- beurs. De heer F. H. Schut, uit Hilversum, behan delde de vraag, of de tegenwoordige groeps- vertegenwoordiging der Ned. ivaj. voor T. en P. voor de afdeelingsgroepen wel gcwenscht is, en evenzoo ook voor de maatschappij. Na uitvoerige beschouwingen en een blik op <le geschiedenis to hebben, geslagen, Icwam Spr. tol de conclusie, dat de tegen woordige groepsvertegenwoordiiging geen aanbeveling verdient. De Mpij. en de Tuin bon, wr a ad zijn twee lichamen, die naast el kaar nuttig werk kunnen doen, waar de eene practisoh, en de andere theoretisch werk doet. Ten slotte behandelde de heer D. W. Beo king, te Arnhem, nog de vraag, of het mei wenschelijk is dat dc afdeclingen er zoo veel mogelijk toe medewerken overal pa tio onsvereenigingen op te richten. In Arn hem heeft men zoodanige vereeniging cn deze werkt uitnemend. Na nog enkele besprekingen werd de ver gadering gesloten. Vredesprijs voor de jeugd. De algenieene Ned. Bond „Vrede door Recht" en de Ned. R. K. Ver. tot bevordering van den Wereldvrede schrijven gemeenschappelijk voor het jaar 1914 twee prijsvragen uit voor de jeugd. De eerste prijsvraag is een uitnoodiging een opstel tc schrijven over de onderwerpen De opening van het Vredespaleis; Roode Kruis en Vredesbeweging; Waarom is de duif gekozen als het symuool voor de vrede. De keuze der onderwerpen is vrij. De deel nemers mogen slechts over een der onder werpen schrijven. De opsteüen moeten minstens drie en hoogstens zes bladzijden uit een gewoon schoolschrift zijn en in het Nederlandsch geschreven. De tweede prijsvraag as om In te zenden een schets voor een al of niet geïlluslreerden Maandkalender. Elk der twaalf bladzijden moet bevatten één of meer zinnen de vredes beweging betreffende. Voor elke prijsvraag zijn drie prijzen uit geloofd, als eerste prijs een gouden horloge en als tweede en derde een waardevol souve nir. Voor de prijsvragen is het land verdeeld in 28 districten. In elk district zal een jury, bestaande uit drie personen, de opstellen be- oordeelen, ingezonden door de jongelieden van 'haar district. Deze jury's zullen van elk tien antwoorden kiezen, dat wordt doorge zonden naar de hoofdijury. Do door de dis- Lricts-jury's gezonden antwoorden zullen alle bekroond worden met een diploma. De in zendingen moeten voor 15 Maart worden in gezonden bij de secretarissen van de dis tricten, wier namen later zullen worden be kend gemaakt. Inlichtingen kunnen tot dien tijd worden verkregen bij den secretaris der hoofdjury, Theresiastraat 51, 's Gravenhage. De antwoorden der prijsvragen moeten een motto dragen en mogen niet den naam van den inzender vermelden. Deze moet worden genoemd in een afzonderlijk couvert, waarop hetzelfde motto geschreven is. Assurantie Maatscha pp ij en brandweer. In de jaarlijksche vergade ring van aandeelhouders der Arnhemsche Verzekering Maatschappij teen Brandschade, werd bij de goedkeuring van de vijftigste jaar rekening besloten, aan de gemeente Arnhem aan te bieden een autiomobiel-raotorbrand- 9puit ten behoeve van de Arnhemsche vrij willige brandweer. Het geschenk bedoelt te zijn een blijk van waardeering voor hetgeen de Arnhemsche brandweer presteerde en als aanmoediging om ook in loekorns? te volhar den in het streven tot bescherming der goe deren van Arnhem s inezelenen. In de als leeszaal voor de Eerste Kamer ingerichte voormalige directeurskamers van het kabinet der Koningin is als schoorsteen stuk een schilderij van Prins Willem Hl, Ko ning-Stedehouder geplaatst. Een Incident op het Bossche carnaval. In de sociëteit Casino te 's Her- togenbosch heeft zich een der carnavals avonden een incident voorgedaan tusschen een burgemeester van een naburig plaatsje en een officier. De Burgemeester was, hooggedopt, met zijn wederhelft naar de Carnavalspret komen kijken. Aan een tafeltje gezeten, kwam bij hen ook een officier plaats nemen en scheen in grappige stemming. Althans, zonder dat de 'burgemeester het had gemerkt, was een schaaltje met suiker iin zijn hoogen hoed, dien hij naast zich had gedeponeerd, gebor gen. Toen de burgemeester zijn hoed wilde op zeilen, kreeg hij het suikerschaaltje op zijn hoofd, cn eenigszfns geraakt daarover, smeet hij den officier het schaaltje naar hef hoofd. Naar men zegt, gaf deze den burge meester daarop een oorveeg. De officief wilde, dat de burgemeester de zaal zou woxs den uitgezet, doch hiervoor werden door hot bestuur der aaal blijkbaar geen termen ge* vonden. Van een en ander moot op verzoek van den burgemeester proces-verbaal zijn opgc* maakt. D. v. N. - De karernebrand te Haarlem, Gebleken is dat de benzine, die in dc kasf van den aangehouden onderofficier is gevon> den, door hem gekocht is voor zijn sergeant- majoor, die daarmede vlekken uit zijn jad moest maken. Wat het feit betreft, dat in zijn bezit sleutels zijn gevonden, die op verschil lende sloten passen, is gebleken dal ook an dere onderofficieren in het «bezit van zulko sleutels zijn bevonden. Trouwens, bij den tweeden kazernebrand was dit al aan do autoriteiten bekend. Algemeen gelooft men, dat de aangehou dene alleen het verkoopen van eenige oude militaire klcedingstukken op zijn geweten heeft. Hij blijft alle schuld ontkennen. Brandstichting? In het Rijks krankzinnigengesticht le Medemblik werd naar het Ilbld. meldt, Donderdag brand ontdekt ineen der zalen, onmiddellijk grenzende aan de „versterkte afdeeling". Door flink optreden wist men het vuur, dat reeds een groot gedeelte van den vloer cn een deur had aangetast, te stuiten. Er werd onmiddellijk aan kwaadwilligheid gedacht; de zaal behoort tot het in herstelling zijnde wes telijk gebouw en was nog niet door patiën ten betrokken; geen hunner kan dan ook hel vuur hebben aangestoken. Alle werklieden zijn ondervraagd, doch geen enkele aanwijzing van den dader is nog ontdekt. Een wonderlijke dame. In d« Daendelstraat te 's Gravenhage woonde een echtpaar. Meneer heeft een Rijksbetrekking en mevrouw... zag op de huishouding toe? Niet bepaald. Zij hield er van, goede sier te maken. Dat is een hele prettig ding, maar je moet er het geld voor hebben. En dat had mevrouw niet Maar goede sier maken deed ze toch. Ze deed bestellingen bij diverse win* kcliers in de buurt... op de pof. De leveran ciers zogen al gauw in dat 't „niet voel soeps was," maar durfden hun leveringen niet staken, uit vrees van dan de gelden voor het vroeger geleverde niet los te krijgen. Wel kwamen ze dikwijls manen... en nog eens manen. De één deed het gematigd, de ander minder gematigd. In het laatste geval ont aardde het nog al eens in scheldpartijen. Da buren, fatsoenlijke menschen, namen et aanstoot aan, dreigden den huisheer met dt huur op te zeggen, als hij meneer en mevrouw Z. niet te kennen gaf dat ze beter deden een andere woning te zoeken. Maar dat kon ook al weer niet; vanwege de achterstallige huurschuld, die anders ook heelemaal niet los zou komen. Mevrouw Z. stoorde zich aan' niets, ging chic gekleed, maakte plezier. j Op een dag bezorgde zij het heele BezuU denhoutkwartier een verrassing. Mevrouw Z. betaalde... Bctèèldel Betaalde den huisheer anders ging dat bij deur* waarders-exploit betaalde den slager, den bakker, den fruitman. „Een erfenis?" fluisterden de menschen. oorspronkelijke roman 49 door H. WITTE. Wel had de dokter liever gehad dat hij nog een dag rustig was inuis geoieven, maar hij kon ruet anuers uan toestemmen tiaL hiei pericuiem in mora was; dat langer uitstel, met oog op de hewegeiijioieid van uut voiüje, oor zaak zou zijn uat t niet oi hoogst Bezwaar lijk zou le vinden wezen, en ae Oi^gesieicuieid van Dubbelman was niet van zoo ernsligen aard, dat dit tochtje hem kwaad zou doen; veeleer het tegendeel. Ongeduldig over t naar zijn zin te lange uitblijven van den dokter, stond Dubbelman den volgenden morgen bij het raam naar hem uit te zien, toen hij een rijtuig aan het hek zag stilhouden. Dit gobeurue wel meer, daar hij onder de meer gegoeden van die streek verscheidene vrienden had, wier be zoek hem gewoonlijk zeer welkom was, doch thans een onaangenaam oponthoud kon ver oorzaken. Op hetzelfde oogenblik maakte zijn ontstemming echter plaats voor verwonde ring, toen hij er dokier Karwinski zag uit komen, nu echter zonder almaviva en* medi cijnkist, maar in zijn gesloten zwart gewaad. Wat duivel komt die hier zoo vroeg halen cn dan nog wel met rijtuig? Denkelijk wil hij mii vra yen hem tot gids te zijn om den onttrek te bezoeken; dan komt dit mij ze ker al heel slecht gelegen. Die vreemde had inlusschen gisteren een le gunsligen indruk op hem gemaakt, om hem nu niet tegemoet te gaan en vriendschappelijk de hand toe te steken. Hij wilde met hem in 't prieel gaan, om daar dan Mendel's komst af te wachten. Mogelijk was het ééne wel met het andere te verhinden. Karwinski had daar echter geen vrede meê. Ik heb u iets te zeggen, dat niet voor anderer ooren bestemd is, cn al spreek ik ook Duitsch, er konden licht woorden opge vangen worden door iemand die er niets mee te maken heeft. Late nwij dus, als hel u 't zelfde is, Uever naar uw kamer gaan; daar kunnen wij vertrouwelijk spreken. Gaarne, zei Dubbelman, wiens nieuws gierigheid was gewekt, daar hij zich met geen mogelijkheid kon voorstellen wat deze vreemde bezoeker hem geheimzinnigs had te vertellen. Wij zullen dan voort moeten maken, want ik verwacht ieder oogenblik dokter Mendel, die u gisteren hier gebracht heeft. Des te beter; die komt dan juist van pas. En of het spel sprak, trouwens toevallig kon dit niet genoemd worden, trad deze het hek binnen toen de beide anderen in huis gingen. Hij vroeg aan den koetsier wien hij had gebracht, en op het antwoord dat het een vreemdeling was, mompelde hij: dan had ik denkelijk wel thuis kunnen blijven, want dan zullen zij over zaken, de bezittingen in Duitschland betreffende bezig zijn. Niet wei nig verwonderd was hij echter, toen Mina hem zeide dat het die oliekoop van gisteren was. die zeker onder zijn. duiven kwam schieten en wat aan meneer wilde verdienen. Nu, daarover verontrustte onza oude vriend zich niet, maar dat hij hun plannen, waarin hij ook levendig belang stetde, In de war zou sturen, vond hij toch, hoe welkom een nieuwe ontmoeting van uien syinpalhieken geleerde ook was, nogal jammer. Het zou echter meevallen. De beide heeren waren nog niet gaan zitten, toen dokter Mendel binnen trad. Dat treft goed, voerde hem dokter Kar winski tegemoet, want wat ik te vertellen heb, zal u zeker ook interesseeren. Nadat ze alle drie gezeten waren, ging hij voort: Het zal u wel verwonderen mij, nadat ik gisteren van u afscheid nam, weêr zoo spoedig terug te zien. Dit lag dan ook niet in mijn bedoeling, maar ik had gisteren op den weg naar Arnhem een ontmoeting, die het mij tot plicht maakte u onverwijld daar van mededecling te doen. Ik was achteraf beschouwd, zeer te vreden dat ik uw aanbod van een rij tuig niet had aangenomen, daar ik nu onder weg nog mijn diensten kon bewijzen aan een patient, en waarschijnlijk ook onmiddellijk aan u, waar anders niets van zou gekomen zijn. Gij moet dan weten dat ik, na ongeveer een half uur gewandeld te hebben op een door boomen omringd open grasveld een drietal wagens en een paar linnen tenten zag staan. Niet ten onrechte vermoedende dat dit het kamp eener Zigeuner-familie was, en ik dus waarschijnlijk in die heden landgenooten zou ontmoeten, ging ik er heen en toen bleek mijn vermoeden juist te zijn. Hier zagen Dubbelman en Mendel elkaar aan en knikten zij elkander toe, begrijpende waar hij heen wilde. Nu is een ontmoeting van landgenooten in den vreemde, ook al zijn dit er juist geen op wier kennismaking men zich bijzonder heeft te beroemen, altijd een aangename ver rassing, waar in ait geval nog bij kwam, dal ik raad en hulp kon verschaffen, die men, om, naar vrij spoedig bleek, goede reden, van elders niet had willen inroepen. Behalve een paar kinderen, zag ik buiten slechts een vrouw, die terstond in mij een landgenoot herkende, naar mij toe kwam, zeggende dat ik als geroepen was, daar mijn hulp uitstekend zou te pas komen. Zoo bleek het dan ook te zijn, want in een der wagens zat een man, naar mij weldra bleek, het hoofd van den troep, wiens gelaal grootendeels in een doek gewikkeld was. Op mijn vraag wat er aan scheelde, keek hij mij met zijn ééne vrije oog aan en sloeg met de vuist van woede of van pijn op de tafel, terwijl hij, in plaats van op mijn vraag antwoord te geven, slechts eenige echt fion- gaarsche vloeKen uitstiet Pijn en kwaadaar digheid schenen dien forschen, maar nu muühteloozcn man te sterk te zijn. Nadat een der vrouwen, want er waren er nog een paai- bijgekomen, terwijl de mannen afwezig waren, nadat, zeg ik, een der vrou wen den doek losgemaakt en het gelaat ont bloot had, zag dit er allesbehalve aantrekke lijk uit; het hoofd was sterk opgezwollen en plaatselijk blauw, terwijl een der oogen aan dezelfde zijde gesloten was en toen ik dit, on danks zijn pijnlijk geknor, opende, bleek dit door een uitwendige beleediging zeer ont stoken te zijn. Het zal u niet verwonderen dat ik dit in mijn gedachten in verband bracht met wat u mij verteldet omtrent die aanranding eergis terenavond. Ik ontgaf mij dit echter, wijl, zooals ge mij zeidet, plundering daartoe geen aanleiding had gegeven, en wat kon die man, die u geheel vreemd moet zijn, anders daar toe aanleiding gegeven hebben. Bovendien, al valt op de eerlijkheid: dezer lieden niet te roemen, zoo wachten zij zich wel voor daden, die hen met den rechter in aanraking zou den brengen. Nadat ik het bclecdigde oog uitgewassch4k en de gezwollen wang met olie? ingewreven en goed verbonden had, welk een cn ander veel verlichting scheen te geven, kwam hel tot een gesprek, waarbij natuurlijk mijn eerste vraag was hoe hij daaraan was gekomen, of wie hein dit buitenkansje bezorgd had; hij kon gevallen zijn of in het donker ergens tegenaan geloopen hebben. Ais een uwer doktoren hem dat had ge vraagd, geloof ik dat hij een uitvlucht zou gezocht of hem een leugen op de mouw zou gesipeld hebben; maar nu hij met een lands man te doen had, vond hij dit blijkbaar niet noodig; ja het scheen hem een zekere vol doening tc geven mij te vertellen wat er ge beurd was. Hij had zich, zoo vertelde hij mij, willen wreken op een heer, die daar in de buurt eenzaam op een groot landgoed woond en die hem zeer benadeeld en beleedigd had^ in welk opzicht voegde hij er niet bij. Ter wijl hij hem door een zijner lieden 's avonds mest een gemaakte boodschap naar buiten had gelokt, had hij hem opgewacht, in de dui sternis aangegrepen en hem een prikje gege ven. Wordt vervolgd*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 5