STADSNIEUWST 88 van een vast recht, voor behoud van evenre dige rechten, tegen vcrhooging der grondbe lasting bij afschaffing van het mutatierecht, tegen heffing van mutatie-rechten door de van inschrijving, teg'n afschaffing van 't recht femeenten, voor afschaffing van het recht yan overdracht van roerend goed, voor een beursSelasting. tegen een evenredig recht op gestort kapitaal van naamlooze vennoot schappen en vereenigingen en togen succes sierecht op levensverzekeringen. Ned. Aannemersbond. Onder leiding van den voorzitter, den heer J. N.- Hendrix, hield'bovengenoemde Bond te Am sterdam in het gebouw der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen een belangrijke, teer druk bezochte buitengewone algemeene vergadering. Zij werd bijgewoond door de afgevaardigden van 42 afdeelingen en ont leende hare groote beteekeriis voornamelijk aan een voorstel van het hoofdbestuur tot wijziging der statuten, mot de strekking om op statuairen grondslag de nakoming van met name daartoe aangewezen besluiten van de algemeene vergadering, z.g. bindende besluiten" voor alle leden van den Bond ver plichtend te stellen op straffe van boete tot een maximum van f 5000 en (of) royement. Dit voorstel werd na uitvoerige discussie met algemeene stemmen aangenomen. Ingevolge dit besluit zal, behalve eenige andere aanvullingen, in de staiuten worden opgenomen een nieuw artikel 10. Verder werden nog een aantal door het Hoofdbestuur voorgestelde wijzigingen in de statuten van formeelen en rcdactdoneelen aard goedgekeurd en het hoofdbestuur ge machtigd om op de in deze en op reeds in vorige algemeene vergaderingen aangeno men wijzigingen de Koninklijke goedkeuring aan te vragen. Vervolgens, kwamen verschillende andere meer of minder belangrijke punten en voor stellen van de afdeelingen in behandeling, die deels werden afgedaan deels ten fine van ander onderzoek en rapport ter afdoe ning naar de e.v. algemeene vergadering werden gerenvoyeerd waarna de vergade ring, met een woord van dank van den voorzitter voor de van zoo groote eenstem migheid en van een zoo algemeen gevoel van aanhoorigheid van afdeelingen en leden getuigende besprekingen, werd gesloten. Vredespaleis. In de afgeloopen week werd het Vredespaleis bezocht door 1345 personen. Het gebouw is te bezichtigen van 1 Oc tober tot 30 April des namiddags van 2 tot 4 uur. Van l Mei tot 30 September des namid dags van 2 tot 5 uur. Zaterdag en Zondag is het gebouw gesloten Te beginnen met 5 April a.s. zal het Vre despaleis op den eersten en derden Zondag van iedere maand Yan 1 tot 4 uur te be zichtigen zijn. De spoorweg Goud aS choon- hoven. Bij het comité, dat voornemens was ter gelegenheid van de opening van den spoorweg Gouda— Schoonhoven, welke hi Augustus 1914 plaats zou hebben, te Stol wijk een Land- en Tuinbouwtentoonstelling le organisceren, is thans van den heer di recteur-generaal der S. S., een schrijven ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat de opening van genoemden spoorweg ver moedelijk eerst veel later zal kunnen ge schieden dan oorspronkelijk was vastge steld; mogelijk pas in de maand December 1914. Het comité heeft daarom thans definitief besloten om de tentoonstelling dit jaar niet te doen doorgaan, maar uit tc stellen tot den zomer van 1915. De Doorwerth. Bij de gisteren, ten overstaan van de no tarissen Smits en Van den Helm, uit Amster dam en Dc Meester, uit Heteren, gehouden pu blieke verkooping van de heerlijkheid Door werth, werden deboomem ingezet op f 30022, de generale massa der pcrceelen zonder boo- men, met recht van naasting daarvan, op f 143,000. ViscK als volksvoed s'e*L Te Giesbeek gem. Angerlo is men Donderdag begonnen met een proef te nemen met het houden eener vis aha f slag van gemeentewe ge, waartoe een bezending zeevisch uit IJ- muiden zal worden aangevoerd van 100 K.G. en zulks om te overwegen wat gedaan «Jou kunnen worden om het gebruik van Visch als Yolksvoedsel te bevorderen. Een oesterdief. Bij een onder- joek naar de gesteldheid der oesterbanken in den Texelstroom, is gebleken, dat daar thans een klein roofdier op den bodem der ree groote verwoestingen aanricht Dat voor de oesters zoo gevaarlijke diertje is de zee egel, een beestje van nog geen decimeter lengte. Men weet tot nog toe geen afdoend middel tegen het kleine monster, dat duizen den oesters verslindt. Het geschil Delf t4R ij a W ij fc. Bisteren morgen is ten derde male door de femeente Delft begonnen, de kabels van het electrisch bedrijf te Delft te leggen In den Oelftwcg bij Rijneveld, gelegen onder de ge ne ente Rijswijk. "Wederom was de burgemeester dier ge meente daar ter plaatse met den directeur fan het electrisch bedrijf te Rijswijk, als- ïiede de Rijswijksche politie. Op last van den burgemeester van Rijs wijk werd verhinderd met de •werkzaam heden voort te gaan. De haspel van den kabel, die de Rijswijk- gche ingezetenen van het Delftsche licht ïnoest doen proffteeren, werd wederom over I» grens der gemeente teruggebracht. Moeilijkheden aan de gren- I«n. UR Oldenzaal meldt men het volgen- te d.d. 4 dezer: Hedenavond te 9 uur 30 kwamen hier een extra trein binnen van circus Corty Althoff Tan Hoek van Holland bestemd voor Muns ter i/W., bestaande uit 1 rijtuig voor perso neel, 6 wagens paarden, 1 wagen olifanten «n 1 wagen tooneelrequisieten en bagage. Doorzending naar Duitschland kon echtean eerst den volgenden morgen te 0 uur 30 v.m. plaats hebben, omdat de douane te Bent- heim weigerde dezen extratrein te laten doorkomen, wijl, naar men beweert, de dou ane aldaar geen gelegenheid zou hebben om na zonsondergang dezen trein te onderzoe ken, ofschoon de Kreizthierartz aldaar ge negen was de paarden te keuren. De H. IJ. S. M. waarmede het vervoer plaats had heeft al het mogelijke gedaan om den directen doorvoer tot Bentheim tc bewerken, doch stuitte af op de weigering der douane aldaar. Door deze weigering was de H. IJ. S. M. niet alleen verplicht om station Oldenzaal gedurende den gansahen nacht open te houden, teneinde de begeleiders van den extratrein gelegenheid te geven ziah te kun nen versterken, doch waren die begeleiders gedwongen onnoodig te Oldenzaal te ver toeven. Een waarnemend stationschef en wissel wachters, daarvoor aangewezen, hadden het station te bewaken, wat uit den aard de zaak noodzakelijk was. De sfaking der exportsla gers opgeheven. De staking der ex- porlslagersgezellen te Harlingen is geëin digd. In de Donderdag avond gehouden con ferentie werden de eischen der gezellen door de patroons volledig ingewilligd. De arbeid is gisteren hervat. De bij R. K. patroons in dienst zijnde werklieden die reeds eerder tot een accoord zijn gekomen, hebben het contract niet willen teekenen en zullen trach ten de voorwaarden die thans bij de andere patroons gelden ook doorgevoerd te krij gen voor hen. Staking inde kistenindustrie. Men schrijft ons uit Culemborg: De staking op de kistenfabriek der firma L. Sillevis Zn. alhier, 31 Januari begonnen, duurt no- steeds voort. Vrijdag hadden de heeren R. Slenliuis en W. Mooijman, resp. secretarissen der ed. Vereen, van Fabrieksarbeiders en van den R.-K. fabrieks- haven- en transportarbeiders- bond „St. Willcbrordus" een onderhoud met de directie der fabriek. De onderhandelingen mochten thans evenwel tot geen resultaat lei den, doch zijn, naar verluidt, niet afgebro ken. Deze zullen voortgezet worden. Een meineedsquaestie. Begin Juni 1913 stond voor de arrondissements- redhtfhank le Mïdldelbung terecht de landbou wer P. V., te Biezelinge, beklaagd van we- derspannigheid, in welke zaak toen een vijf tal personen aldaar en in de omgeving woon achtig, als getuigen A dc barge werden ge hoord. Die getuigen worden toen. omdat hun ne verklaringen in strijd bleken met die van de geverbaliseerd hebbende rijksveldwach ters G. le Biezelinge en V. te Ierseke, als verdacht van meineed in hechtenis genomen, en, nadat zij ongeveer 7 weken preventief ge- \angen hadden r-zet en Tan den te laste geleg den meineed vrijgesproken. Zoowel de landbouwer V. (die inmiddels tot f 10 boete was veroordeeld) als de boven bedoelde vijf personen hebben zich daarna tot den officier van justitie te Middelburg ge wend en vervolgens tot de rechtbank aldaar met verzoek om strafvervolging wegens mein eed tegen de gehoorde bovengenoemde rijks veldwachters, waartoe evenwel èn de officier van justitie èn de rechtbank te Middelburg i geene termen aanwezig vonden. Thans heeft, naar men verneemt, het ge rechtshof fe 's Gravenha.ge een nader onder zoek in deze zaak gelast. Valsch getuigschrift. De 5e Kamer der rechtbank te Amsterdam ver oordeelde iemand, die met een door hem zelf opgemaakt getuigschrift ergens zijn dienst als loopknecht aanbood, bij verstek tot een maand gevangenisstraf. Een lekkend vat. De 5e Kamer der rechtbank te Amsterdam, veroordeelde een schuitenvoerder wegens poging tot ver duistering tot 3 weken gevangenisstraf; ge- eischt was 2 maanden. Op 15 October j.L eenige vaten wijn moetende vervoeren, be merkte hij dat een vat lekte, ving den uit lekkende wijn i neen emmertje op en hield dat, toen hij door twee cerifacateurs der directe belastingen verrast werd, vast, met de woorden: ,,Dat is een drupje voor me zelf!" De vergiftiging, a'an den Ko ninginneweg. Naar de correspondent te Weenen van het Hbld. meld'l, is de ver dachte van de pogingen tot vergiftiging in een woning aan den Koninginneweg te Am sterdam reeds eenigen tijd geleden uit "Wee nen vertrokken en naar Duitschland overl gebracht. Het door de Duitsche regeering gevraagde bewijs van Nederlanderschap is reeds langs diplomatieken weg verstrekt, zoo dat de verdachte binnenkort te Amsterdam kan verwacht worden. Notaris Coolen gearres teerd. De Meierijsche Crt. meldt, dat de voortvluchtige notaris Coolen uit Biadel ge arresteerd is, toen hij in Amerika aan wal ëtapte. De verdwenen notaris. De voort vluchtige notaris C. uit Bladel is, naar nader wordt vernomen, gearresteerd te Antwerpen, bij aankomst van de stoomboot „Lapland" van de Red Star Line. Hij was gevlucht naar Amerika, maar werd daar, omdat de Neder- landsche justitie hem zocht wegens misbruik van vertrouwen, bij aankomst te New-York teruggezonden als ongewenscht vreemdeling. Hij wordt nu door België uitgeleverd. Ontrouwe bediende. Gisteren nacht heeft zich, naar het HdbL meldt, een 25-jarige man, die ongeveer zes weken gele den met f 200 van zijn patroon de vlucht had genomen, bij de politie te Amsterdam aange meld. De ontrouwe bediende verklaarde, dat hij een gedeelte van het geld had verloren en daarom niet op kantoor terug durfde komen. Bij zijn aanmelding was van het geld niets meer over. Fabrieksgeheim gestolen. Tegen het einde van de vorige week kwam de directeur van de Comm. Vennootschap „Limonia" ia d« Haarlemmer Houttuinen te Amsterdam, de heer Koppel, Hot de minder aangename outdekking, dat een ijzeren kistje, dat xich steed* op zijn kantoor be vond, plotseling was verdwenen. In dit kistje bevonden zich noch gelden noch geldswaar dige papieren, doch uitsluitend fabrieksge heimen, prodédés, en contradten. De re cherche, die onmiddellijk met het gevol ln kennis werd 'gesteld, stelde een uitgebreid onderzoek in, doch tot nu toe zonder eenig resultaat Oplichting. Een soldaat der rijden de artillerie bestelde bij een zadelmakers firma te Arnhem geregeld artikelen voor zekeren luitenant jhr. van Rosmalen, wiens oppasser hij zeide te zijn. Hij haalde de be stellingen zelf af. Thans is gebleken, dat die luitenant jhr. van Rosmalen niet bestaak, en dat deze soldaat de zadelmakersfirma voor ongeveer f 150 heeft weten op te lichten. Ver schillende door hem op die wijze verkregen goederen had hij verkocht en zijn reeds door de politie in beslag genomen. De soldaat is aangehouden en zal 'ter beschikking van de justitie worden gesteld. (Gelderl.) Een slachtoffer der vertrou- wenstruc. Gisteren avond is aan het hoofdbureau van politie te Amsterdam door een vreemdeling aangifte gedaan, dat hem in een café te dier stede, door toepassing van de z.g. vertrouwenstruc. eene portefeuille inhoudende o.m. ruim f 500 aan Hollandsch bankpapier, is afhandig gemaakt. Met een der daders, die beiden eveneens vreemde lingen zijn, had aangever kennis gemaakt op zijn reis naar Holland, terwijl hij met den tweeden, door tusschenkomst van eerst bedoelde, in Amsterdam in aanraking was gekomen. Nader meldt men, dat het slachtoffer een Zweed was, een zekere S. uit Go'thenburg, die gelogeerd was in het Victoria hot el. Op reis naar Amsterdam had hij kennis ge maakt met een Engelschman; hij was in diens gezelschap gebleven en de Engelsch man had hem weer in kennis gebracht met een Ier. In het café van het Paleis van Volksvlijt merkte de Engelsdhman in den loop van het gesprek op, dat sommige men- schen toch zoo wantrouwend zijn. waarop de Ier hem vroeg of hij dan genoeg ver trouwen in hem had om hem zijn porte feuille mede te geven. Hiertoe was de En gelschman onmiddellijk bereid. De Ier ging met zijn portefeuille heen en kwam die later op den dag weer op een afgesproken plaats terugbrengen. Nu moeét ook de Zweed het blijk van vertrouwen geven. Hij stelde den Engelschman een portefeuille met f 500 aan geldswaarden ter hand, en met den Ier ver wijderde deze zich. Geruimen tijd heeft de Zweed vergeefs op de terugkomst der hee ren gewacht en eindelijk aangifte gedaan bij de politie. Het circa 8-jarige zoontje van den Ne- derlandschen arbeider K., te Duisburg, had tijdens de afwezigheid der moeder suiker ge snoept. Toen deze dit na hare thuiskomst be merkte, diende zij het knaapje met een klomp zulke slagen toe, dat het bewusteloos bleef liggen en in het hospitaal moest worden opge nomen, waar de kleine overleden is. De ont aard moeder is gearresteerd. Tel. Door drankmisbruik. In een slootje bij Stellendam heeft een werkman gisterenmorgen het lijk van een ongeveer 45-jarigen koopman in schrijfpapier gevon den. Drankmisbruik moet de oorzaak van 's mans dood zijn. Op de sip o orb aan gevonden. De man( die Donderdagomrgen te "War mond op de spoorbaan overreden werd ge vonden, is gebleken te zijn de 70-jarige J. Kersten, tuinman te Katwijk. Ongeluk bij het rangeeren. Te Bergen-op-Zoom is gisterenmiddag de 22- jarfre rangeerder J. v. E. van een locomotief der suikerfabriek P. "Wittouck aldaar, oo het emplacement der spoor van een buffer ge\ al len en onder een wagen geraakt. De wagen reed hem geheel over het lijf, zoodat hij dade lijk dood was. Overreden. Een landbouwer uit Zuidlaren, die Maandag te Peeloo onder As- nen werd overreden, is Donderdag in t "Wil helminaziekenhuis te Assen aan de gevol gen overleden. 'N oodlotltige val. Donderdag is de 16 arige P. D., in betrekking bij den leerhande laar Ph. v. D., in de Hoogstraat le Rotter dam, van uit de vierde verdieping, een hoogte van ongeveer 18 Meter, op straat gevallen. In bewusteloozcn en hoogst ernstigen toestand werd het meisje naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij binnen het uur overleed (Noodlottige brand. Donderdag avond is onder Hontenisse door onbekende oorzaak afgebrand de landbouwschuur van A. Cornelis. De in de schuur slapende 66-ja- rige knecht kwam in de vlammen om. Zes paarden, elf stuks hoornvee enz. werden eveneens een prooi der vlammen. Brand te Amsterdam. Hedennacht omstreeks 12 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de archiefkamer naast de tentoonstellingszaal op de eerste étage van het gebouw van de Maatschappij tot Bevorde ring der Bouwkunst aan de Marnixtraat te Amsterdam. De vlammen sloegen hoog het dak uit, zoo dat de brand ernstig scheen te zijn. De brand weer was spoedig met veel materieel ter plaatse en kon met behulp van eenige slan gen op de Vecht waterleiding den brand in den aanvang sluoten. De archiefkamer brandde reheel uit. Ove rigens is de schade gering. Reclame. School- en Kerknieuws. De markt overvoerd. De af- deeling Sneek van den Bond ven Ned. Onder wijzers waarschuwt de ouders hun kinderen niet blindelings voor het onderwijs te bestemmen. Do markt is schromelijk overvoerd. Veel Jongelui, gelukkig met hun behaalde akte, slagen er zelfs na een jaar solliciteeren niet in, een betrekking te krijgen. Het begint weer te gelijken op een vroegere periode, toen vele geslaagden, door den nood gedwongen, kellner, spoorwegambtenaar, schip- pers- of boerenknecht werden. En 't valt te voorzien, dat er fa de eerstvol gende jaren nog geen kentering in den toe stand zal komen, aldus heet heft- Om lang te leven en altijd gezond te blUven gebrnlke men Kunst en Wetenschap. Het voorstel van B. en W. van 's Graven- liage omtrent de schouwburg-exploitatie is gisterenmiddag en gisterenavond in den Haag- schen Raad in behandeling geweest. Aan het eind der discussies deed de heer Hoejenbos een voorstel om eerst te stemmen over het cahier de charges en dan een nieuwe oproeping doen. Dit orde-voorstel van den heer Hoejenbos werd verworpen met 25 tegen 11 stemmen. Het voorstel van B. en W. om de exploitatie op te dragen aan den heer Roosen werd nu aangenomen, eveneens met 25 tegen 11 stem men. Alsnu werd over een aangehouden art'kel van de overeenkomst, handelende over het subsidie, beraadslaagd De heer Hoejenbos zeide daarbij, dat hij en zijn partijgenooten zullen stemmen tegen het subsidie, alleen omdat zij het aan den zooeven gekozen exploitant niet toevertrou wen. Het artikel wordt aangenomen met 26 tegen 10 stemmen. De regeling ln haar geheel wordt daarna ook aangenomen met 26 tegen 10 stemmen. In de middagvergadering was een amende ment-Van Raalte, om de arbeidsvoorwaarden der koristen te doen vaststellen onder goed keuring van B. en W. met 19 tegen 15 stem men aangenomen. Een amendemnt-Hoejenbos om voor te schr ven, dat in zake de arbeidsvoorwaarden voor het personeel de vakvereeniging noet worden gehoord, werd met 18 tegen 16 stem men aangenomen. Een amendement-Vas Dias, om de prijzen van toegang en abonnementen enz. ook aan de goedkeuring van de commissie te onderwer pen werd met 23 legen 9 stemmen verwor pen. De heer Roosen, de nieuw benoemde direc teur van den Kon. Schouwburg, heeft aan de Nieuwe Ct. reeds een en ander van zijn plan nen medegedeeld. Zoo wil hij oa. doen op voeren: Parsifal, La Damnation de Faust. CléonStre Gtfassenet), les Joaux de la Madon na (Wolf Ferrari.) Als kapelmeester heeft hij reeds den ten onzent bekenden Cathérine voor zich gewon nen. Ook wat betreft koor en ballet is hij zoo goed als gereed. Verder is zijn plan ook de opera-concerten in den Dierentuin weder in stand te houden. B u s t e m r. J. A. F e i t h. Door de eere leden van het Groningsoh Museum van Oud heden. Prof Dr. P. J. Blok te Leiden, Mevr. Wed. Taco Mesdag geb. Van Calcar te Sche- veningen, de heeren C. H. Peters en U. Wierda te 's-Hage en J. E. Schollen te Gro ningen, is aan genoemd Museum aangebo den eene buste van wijion Jhr. Mr. J. Feith. Het werk zal worden uitgevoerd in wit Carrarisch marmer door den bekenden beeldhouwer F. Jektsma te 's Hage. „Onze V1 o o t". v Zoo we reeds meedeelden houdt do vefN eeniging „Onze Vloot" Zaterdag 14 Maazi a.s. een bioscoop-avond ln het bioscoop-the* ater op de Langestiraat. Voor het program-* ma verwijzen we naar do in dk nummer voorkomende advertentie. Bioscoop Langestraat. Het programma dezer week geeft nfcft minder dan zeven nummers, waaronder een grooit, bostaande uit 3 afdeelingen. „Ver* broken geluk" is het verhaal van den vinder van een valscherm, die bij zijn proef nemingen .als hij na een gelukte poging op het punt van slagen staat, het leven er w» inschiet. Een mooi nummer, dat de aandacht zeer gespannen houdt, èn door de fraaie beelden èn door het boeiend verhaal. Verder een heel aardige comedie J}e be koring van Maud" en een tweetal komische nummers, die de lachspieren flink in wer king brengen. Een bijzonder interessant num mer is ook „De twee kapiteins" terwijl fraaie natuuropnamen ons verplaatsen naar schil derachtige plekjes in Japan. Ook het bioscoop journal geeft weer zeer interessante kiekjes. Het bioscoop theater op de Langestraat verwacht binnenkort de bekende film: „Van de Kribbe tot het Kruis", eigendom van de N. V. De Lelie Bioscoop, welke o.a. in het gebouw van het circus Carré te Amsterdam weken lang voile zalen trok en in alle groote steden van ons land met enorm succes ver toond werd. Er staat Amersfoort dus weer eens iets heel bijzonders op bioscopisch ge bied te wachten. Bioscoop „De Arend." De bioscoop De Arend gaat maar steeds voort met boeiende en interessante progra ma's samen te stellen, en tevens te zorgen dat ook de komische films een belangrijk deel van den avond innemen. Zoo geeft /.ij heden en Zondag en komische Edison-filni in twee afdeelingen, getiteld: „Een huwelijk beneden zijn stand" en als drama een Messter-film in twee afdeelingen: „Eén dra ma in de Alpen". Verder nog een natuur opname van Marseille, de Biosooop Courant en nog een komisch nummer: „'n Onhandige Gasfitter*'. Voetbal. Naar wij vernemen zal H. V. C. deel- fiemen aan de seriewedstrijden uitgeschre ven door de Zaandamsche vodtbalvereeui- ging Z. F. C. De Ameisfoorters zullen in de eereronde uitkomen tegen V. V. A. V. P. N. De onderafd. Amersfoort van de V. P. N. houdt Maandag a s. In café Otte een ver gadering ter bespreking van de oprichting eéner eier-veiling van de V. P. N. Garnizoen. De reserve-majoor van den Generakn staf S. Ch. Muller wordt van 20 tot 29 Juli a.a. werkzaam gesteld ten bureele van den Com mandant dei* IVe divisie alhier. Middel b. Handelsschool. Ouders en voogden, die hun kinderen en pupillen willen zenden naar de Middelb. Handelsdagschool, maken we attent op de gelegenheid tot! inschrijving gedurende de maanden Maart en April. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie in dit nummer. Zendingsavond. De tweede zendingsavond in dit sei zoen gisteren avond gegeven in de zaal het VaLkje was druk bezocht. Na opening door ds. Pannebakker gaf heer van Balen, oud-zendeling der Utrecht- sahe vereeniging, een kijk op land en volk waar hij met zijn echtgenoote is werkzaam geweest van 1882 tot 1912. Deze dertig jaar heeft hij gewerkt aan de Geelvinkbaai op Nieuw Guinea, het land der Papoea's, zoo verschillend van de Maleiers, het land der menscheneters. 't Behoort tot onze bezittin gen maar eerst ln 1699 is het onder beheer gekomen, zoover als dit ging. In dat jaar is bij de Geelvinksbaai een bestuurszetel ge vestigd. 6 En dit is van grooten invloed geweest, ook voor de zending. Het beweeglijk, onrustig volkje kwam nu tot rust. Het onderling vechten en het menschcneten werd gebrei deld en na 1899 heeft de zending kunnen gedijen. Een dertigtal lichtbeelden lieten volk en land, woning en schepen, leven en bedrijf zien. Religieus Soc. Bijeenkomst Het Comité der Religieus Socialistische Zonde gavond-bijeenkomsten deelt ons mo de, dat van vele zijden het aanvangsuur van j 6 uur nam. een bezwaar genoemd werd om de bijeenkomsten bij te wonen. Aangezien de spreker van morgen avond, d«. B. de Ligt uit Nunen, niet tijdig genoeg hier kan zijn, zal deze bijeenkomst, tevens bij wijze van proef, om half zeven aanvan gen. Spreker zal het onderwerp behandelen: ..Wat ft de Mensch?" Kon. goedkeuring. Met St. Crt. No. 56 zijn verzonden de statuten van de Christelijke Timmerlieden vereeniging „Ons Belang" te Amersfoort. Barbiers- enKappersbond. De barbiers- en kappersbond zal op Maan dag 0 Maart a.s. eene vergadering houden in het gebouw ,,Eben Haêzer". Als spreker zal optreden de heer N. J. Vos uit Haarlem, ter wijl getracht zal worden eene plaatselijke afdeeling op te richten. Schildersactie. Ten vervolge op onze berichten en om trent de loonactie in het schildersbedrijf kun nen we meedeelen, dat de Amersfoortsdie vereen, van Sdhilderspa/troons besloten heeft zidh te houden aan het eene ingenomen standpunt, d.w.z. een loonsverhooging van 1 cent per uur. Zullen we nu, na de sommatie der schil dersgezellen, een staking krijgen? Kindervoeding. Burg. en Weüh. hebben den Raad aange boden een ontwerp-verslag aangaande de wijze, waarop hét bedrag voor kindervoe ding is besteed. Aan de Commissie voor Kindervoeding werd een b'edrag van f 450 toegestaan. De Commissie heeft bij missive d.d. 22 December 1913 rekening en verantwoording gedaan aan den Raad van de wijee waarop het geld, ten behoeve der voeding en kle ding van schoolkinderen toegestaan, 1* be** «leed. Gedurende 59 dagen werd aan 7420 kinde ren spijs verstrekt. Voor klompen werd uit gegeven f 245. De totale uitgaven voor vwx ding bedroegen f*947.70. Ap oth eek. Morgen is alleen geopend <ïe apotfceéfii van den heer W. A, van den Bovenkamtfr; Utredhtschestraat 10. "Werkplaat». De in de Utrechtsahe straat «onhewoon» baar verklaarde woning van den heer SbV veer zal worden ingericht tot schilders wei Iftt* plaats voor den heer L. Wijngaarden PREDIKBEURTEN. Zondag 8 Maart. SL JQRISKERK. (Blijkens opgave in de Amersf. KerttOÖ^4 Voarm. 10 uin\ ds. Meiner». *s Avonds 6 uur, ds. den Hollanden REMONSTRANTSCHE KERK. Jleerenstraat.) Voorm. 10i uur, da. Hooykaa».

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 3