Zaterdag 14 Maart 1914. „DE EEMLANDER". BINNENLAND. FEUILLETON. N°. 219 Tweede Blad. 12"* Jaargang. KOLONIËN. Op den Terpenberg. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoort l.OO» ïdom franco per post 1-50» Per week (met gratis verzekering tegen ongelukken) - 0.10, Afzonderlijke nummers 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Advertentiën gelieve men liefst vóór 11 «ur, familie- advertenties en berichten vóór 2 uur in te zenden. Bureaus UTRECHTSCHESTRAAT 1. Intercomm. Telefoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËNr Van 1—5 regels f 0.50. Elke regel meer0.10; Dienstaanbiedingen 25 cents bij vooruitbetaling. Grooto lettors naar plaatsruimte. Voor handol en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnomonV Eene oiroulairo, bevattende do voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Hoofdredacteur: Mr. D. J. VAN SCHAARDENBURG. U i tgevers: VALKHOFF Co. Oost-lndië. De zaak Dillon—Corneck. Met betrekking tot de zaak van den in Nederlandsch-Indië lot gevangenisstraf ver oordeelden Franschman Dillon—Corneck, wordt medegedeeld, dat een aandrang bij dc Nederlandsche Regeering om aan Dillon gratie te verkenen reeds daarom geen ge volg zou kunnen hebben omdat alleen de Gouverneur-Generaal van NetL-Indié het recht van gratie kan uitoefening over in Indië veroordeelde personen. En om van dat reoht gebruik te maken moet het vonnis eerst in kracht van gewijs de zijn gegaan. 'I Wordt betwijfeld of dit wel reeds liet geval is. Controleur gewond. Dc corrtsponuent van het Handelsblad te Batavia seint, dat «le controleur van dc onder- afdecling Amoentai (Z.O. "Borneo) M. Hamer- ster, bij de arrestatie van een berucht sujet met drie revolverschoten werd gewond. Twee dier schoten troffen hem in den onderbuik, een in den arm. De toestand van den gewonde is ernstig, maar niet hopeloos. Door dwangarbeiders gewond. Do correspondent van het Handelsblad te Baiavia seint, dat een opzichter der dwangar beiders op Noesa Kembangan, den 7en dezer door arbeiders aangevallen en levensgevaar lijk gewond, den Sen dezer is overleden. Het Handelsblad teekent hierbij aan: De naam van den betrokken opzichter, die ons verminkt werd overgebracht, zoude zijn: „van liet usekom". Wij vinden echter in de Regee- ringsalmanak een opzichter voor de cultures N. van Beusekom vermeld. Vermoedelijk is deze in hel bericht bedoeld. Onder de dwangarbeiders van Noesa Kem bangan, onder wie velen uit de buitenbezittin gen, inzonderheid uit Atjeh, hebben zich her haaldelijk ongeregeldheden voorgedaan. Proefnemingen met slangen. Aan het Instituut Pasteur te Batavia zijn de doktoren druk bezig met het berei den van een serum tegen slangen-gif. Voor dit doel werd een groote verzameling gifti ge slangen aangekocht, schrijft het N. v. d. D. v. N.-I. De dieren worden vóór het aftappen van het venijn met chloroform bedwelmd. Met een soort heeft men groote moeite. Dit is de z.g. oelar sendok, dit dier spuwt n.l. reeds bij het zien van een menschelijk wezen het voorradige gil) uif. De lezer zal zich herinneren, dat eenige weken geleden hier ter stede arriveerde de Australische geneesheer Fox, die zich reeds gedurende langen tijd bezighield met de bereiding van bovengenoemd serum; zijn proeven te Weltevreden slaagden toen niet naar wensch en zij worden thans door de aan het Instituut Pasteur verbonden aescu- 'agen voortgezet.*) De proefnemeingen werden bijgewoond door een inlandschen slangen-bezweerder uit kampong Doerie, alhier. Deze neemt de slangen in de hand en laat ze rustig om zijn lichaam kronkelen, zonder dat de ongure dieren hem letsel toebrengen. De man beweert, dat de slangen bevreesd voor hem zijn, doch dat het met zijn macht over de reptiliën zou zijn gedaan, wanneer ze hem onverhoopt mochten bijten.../... Men herinnert zich, dat dr. Fox on langs te Calcutta tengevolge van een slan genbeet, dien 'hij veronachtzaamd had, is overleden. Scheepvaartverbinding met Twente. In 'de staatscommissie, welke is ingesteld om te onderzoeken welk tracé uil technisch en economisch oogpunt he* meest in aanmerking komt voor een kanaal tot ver binding van Twente met de scheepvaartwe gen in Nederland, zijn tol gewone leden be noemd de heeren: F. ter Braake, ondervoorzit ter Kamer van Koophandel te Almelo; H. J. H. Gelderman, voorzitter Kamer van Koop handel te Oldenzaal; >H. 'ter Kuil Jzn., idem IC v. K. le Enschede; N. C. Lambrechtsen, in genieur Rijkswaterstaat "te Zwolle; A. van Linden van den Heuvel], hoofdingenieur bij den provincialen waterstaat in Overijssel te Zwolle; J. W. Meuter, ingenieur Rijkswater staat te Zulphen; IC Pringle, hoofdingenieur provincialen waterstaat in Gelderland te Arn hem; G. Rooseboom, hoofdingenieur-directeur Rijkswaterstaat in de vijfde directie te Zwolle; D. W. Sitork, voorzitter der Kamer van Koop handel te Hengelo. Militie-commissarissen. Naar wij vernemen heeft de Minister van Bin- nenlandsche Zaken bepaald dat militie-com missarissen die den 70-jarigen leeftijd heb ben bereikt, hun ontslag moeten aanvra gen. Ou d-minister Kraus. Uit Curasao ontving „De Maasbode" een telegram, mel dende dat de oud-minister Kraus daar in goe den welstand aangekomen is. De heer Kraus vertoefde eenigen tijd ln Peru in verband met een aldaar te maken waterwerk. Aangezien men tijdens de jongste onlusten in Peru hier te lande geen berichten van den heer Kraus had ontvangen, werd de vrees geuit, dat hem een ongeval was over komen. Liberale Unie. Te Maastricht is na een rede in de vergadering der onafhanke lijke kiesvereeniging door het Kamerlid W. de Jong een afdeeling opgericht van de Liberale Unie met aanvankelijk 10 leden, onder voor zitterschap van dr. Brocx. De Algemeene Staatspartij. De ontwe>rp-sta tuten van de Alg. Staatspartij tot behartiging van de belangen van het Neder landsche volk (bedoeld is de partij der kleur- looze middenstof) bevat de volgende artikelen: 1. De partij stelt zich ten doel: a. het met wettige middelen bevorderen van de belangen van het geheelo Nederland sche volk; b. het verzekeren van gepaste vrijheid en gelijk recht, in de ruimste beteekenis, aan iedereen. 2. Als daarmede in strijd beschouwt zij elk streven, om de macht in de bestuurscollege in Staats, Provincie en Gemeente te leggen in handen van één enkele partij, van een be paalde politieke combinatie of van een bepaal de volksklasse. 3. De maatregelen, welke, ter bereiking van het beginsel der Partij, allereerst wensahe- lijk worden geacht, zijm a. I. Kiesrecht voor en verkiesbaarheid van alle mannen en vrouwen, die niet om redenen van gewichtig Staatsbelang daarvan beboeren te worden uitgesloten; II. invoering van evenredige vertegen woordiging; IU. vertegenwoordiging van de Neder landsche Koloniën in het Parlement; b. I. met inachtneming van ieders gods dienstige begrippen, dient door de overheid deugdelijk onderwijs te worden verstrekt, overal waar daaraan behoefto bestaal; II. toezicht, waarborgende, dat het onder wijs van particuliere zijde gegeven, deugde lijk zij; III. bevordering van vak- en ambachtson- derwijs; IV. leerplicht gedurende een tijdperk van zeven jaren, met verbod van allen kinderar beid gedurende den leerplichtigen leeftijd; V. bevordering van de lichamelijke ont wikkeling van het Nederlandsche volk; c. I. een algemeen© Rijksinkomsten-belas ting; TI. herziening van de Successiebelasting en het erfrecht in de doode hand; III. technische herziening van het tarief van Invoerrechten en regeling van verouder de belastingen, waaronder begrepen tolhef fing op publiek© land- en waterwegen; d. snelle en goedkoope rechtspraak, waar onder begrepen politierechtbanken, ter be rechting van baldadigheden en kleine overtre dingen; e. I. oordeelkundige bezuinigingen op de uitgaven voor militaire doeleinden; II. beleidvol beheer, opdat aan de draag kracht dor bevolking geen te zware eischen behoeven te worden gesteld; III. betere regeling van d© verhouding lusschen Staat en Gemeente; IV. verbetering der verkeerswegen tc water en te land; V. voorziening tegen de gevolgen van inva liditeit en ouderdom voor alle staatsburgers; VI. verbetering van het consulaatswezen; VII. ontginning der woeste gronden; droog legging der Zuiderzee; VUL organisatie van den arbeid, mede door hef instellen van permanente scheids gerechten; IX. maatregelen tegen water-, lucht- en bodemverontreiniging. De partij tracht dit doel le bereiken door: a .het deelnemen aan de verkiezingen voor alle bestuurslichamen; b. door het houden van openbare en huis houdelijke vergaderingen, waar het doel en het streven der partij zullen worden uiteen gezet, of zoodanige onderwerpen behandeld, als met dat doel en streven in overeenstem ming kunnen worden geacht; c. door het uitgeven van periodieke of an dere geschriften; d- alle wettige en gepaste middelen, met uitzondering van het steunen van candidaten door een andere politieke partij gesteld. Geen weesjongens-spuitgas ten meer. Tot dusverre werd in de ge meente Leiden, een der brandspuiten bediend door de weesjongens van het Heilige Geest of Anne Wees- en Kinderhuis. De spuit was ln het Huis geplaatst en was van de 110 ge vallen minstens 90 maal het eerst op het ter rein van den brand, ten spijt van andere spuitgasten, die zich op deze wijze de pre mie voor do eerstaanwezige spuiten uitge loofd strijk en zet zagen ontgaan. Met het oog op het gevaar aan -de bediening eener brandspuit verbonden in verband met den jeugdü.gen leeftijd en hun veelal niet krach tig gestel, heeft het College van Regenten echter besloten daaraan een einde te maken en met de aloude traditie te breken. Om de teleurstelling echter niet ad te groot te doen zijn, zullen zij evenwel voorloopig goedvinden dat in het Weeshuis een slangen en ladderwagen zal worden geplaatst, die de waikkere jongens zoo noodig naar den brand kunnen voeren. Het aardige is er nu echter voor de wees jongens af. Vergiftig Japansch speel goed. Dra. Van Hamel, Roos en Harmens schrijven in het Maandblad tegen de verval- schingen Wij achten het wenschelijk in het publiek belang ernstig te waarschuwen, tegen den aankoop van zoogen. „echt Japansche kui kentjes en eieren", daar hierdoor een, na tuurlijk in de eerste plaats voor kinderen, zeer gevaarlijk artikel in de huishouding in gevoerd wordt. Uit verschillende nasporingen is gebleken, dat dergelijke zaïken uit Japan betrokken worden en speciaal uit de havenstad Kobe, de voorstad van Hiogo op Nippon. De een deneieren worden aldaar met behulp van broedmachines uitgebroed, en dc 1 2 dagen oude kuikens, in netten, d"oor indompelen in heet water gedood. De afgetrokken huidjes gaan dan naar de huisindustrie en worden al daar met vulmateriaal van allerlei verdacht soort volgestopt en met behulp van ar s e n i g- 7.uur geconserveerd. In het Zeitschr. für LTnters. der Nahrungsund Genussmiltel bericht Dr. Th. Sudcndorf, dat liij niet minder dan 700 miligram arsenigzuur per kuikentje geconstateerd heeft, en terecht wordt er op gewezen welk een groot gevaar dit speelgoed oplevert voor kinderen, die zoo gaarne alles naar den mond brengen. Doch ook het stof der veertjes bevat natuurlijk eveneens het zoo vergiftige arsenicum en kan aldus voor volwassenen evenzeer schadelijk werken. Er wordt op gewezen dat ondanks alle strenge wetten in Duitschland, en in het bij zonder in Hamburg, dergelijke schadelijke waren aan de aandacht der autoriteiten ont snapt zijn, en waar ten onzent wettelijke be palingen in deze ten eenenmale ontbreken, achten wij een ernstige publieke waarschu- wig tegen den aankoop van dergelijke ver giftige „eieren" en „kuikentjes" speciaal tegen den komenden Paascbtijd waarin dergelijke waren bij voorkeur overal aange boden worden, ten zeerste noodzakelijk. In Maart 1914. 't Gerucht wilde, dat er tc IJmuidcn een spookhuis was. 'l Klonk ongelooflijk. Nu spoken waren het dan ook eigenlijk niet. „Geesten"... zoo vertelde men ons, toen wij deze geheimzinnige zaak onder zochten. Maar gekker, of, zoo men wil, ernsti ger wordt het geval, als men sommigen hoort verklaren: „Zeil gezien, meneer! Dat een kopje van de tafel vloog. Een rok en blouse ons pas« seerden. De tafel zich verhief en met zes raa( niet naar beneden was te drukken. Een zaft suiker tweemaal naar het plafond opvloog cu toen uiteenspatte." En nog veel meer. 't Begon 's nachts met het hoofdkussen van den man. Dit werd weggetrokken. Een kopje snelde van de tafel naar het bed. De men- schen zijn ten slotte acht dagen bij hun Idn* deren gaan inwonen. Drie „geesten" zijn het, twee kwaden en een goede. Ze zijn nu weg. Maar hebben reeds aangekondigd wanneer ze weerkeeren. Wc hopen dan daarbij tegen woordig te mogen zijn. Voorshands lijkt het ons een buitenkansje voor de spiritisten. N. v. d. D. „Gezellige" gezelligheid. Dins* dagavond maakten vier menschcn dc rei£ Zwijndrecht—Dordrecht. De gezellige kajuit noopte tot dito kout en toen het viertal bo- ven kwam om in Dordt aan wal te gaan, toenwas de pont weer op weg van Dordt naar Zwijndrecht. Tussc'heu kon denkenners. De een ontmoet een ander. „Wat een mooi hondje heelt u", merkt de meneer op. ,,Ja zeker", antwoordt de ander, die een dame is, en zc straalt van geluk. Heeft hij ook een stamboom?v infor meert de eerste. „O, neen", antwoordt de eigenares van het hondje, „dan loopt hij naar den oenen boom, dan weer naar een anderen." Wedbureau. Het Gerechtshof te Am sterdam heeft arrest gewezen in de zaak le gen tweo beklaagden, die kobben terechtge staan wegens het deelnemen in een wedbureau van de firma SmiUh do Jong, tc Bazel, welk. bureau ten doel had winst ;te 'bokalen, door te Amsterdam gelegenheid te geven lol het sluiten van kansovercenkomslen over den uitslag van courses op dc renbanen in Frankrijk. De rechtbank had de beide beklaagden vrij gesproken en het Hof heeft dit vrijsprekend vonnis thans bevestigd. In do zaak tegen vlor agenten van bovengc- doeld wedbureau, van wie er twee lol f 50 boete of 50 dr#gan hechtenis en de beide an deren tot f 15 boete of 15 dagen waren ver oordeeld, bevestigde het Hof hot vonnis aan de tweo eerstbedoelde opgelegd en sprak het de beide andoren vrij. Huiselijk leed. Een 58-jarige man uit Zaandam heeft voor de Haarlemsdie Rechtbank terecht geslaan wegens poging tot moord op zijn Il-jarig zoontje Jan. Da vader was niet tevreden over den jon^ gen, die hem bestal en do school verzuimde. Op een avond kwam de vader dronken thuisr De jongen had sigaren van hem gestolen, Daarover maakte hij zich zoo kwaad, dat hij1 mol een mes naar de bcdste'do ging waar Jan sliep. De man was evenwel dronken en daar do jongen in een hoek kroop, kon hij hem niet raken. Jan schreeuwde zoo, dat de buren to huig' kwamen en hom ontzetten. 'Het O. M. eischte tegen den vader II jaar gevangenisstraf. Dood door schuld. Hel ge rechtshof te 's Hertogenbosch veroordeelde den 18-jarigen chauffeur W<. R. te Maas-, De waarde van een daad ligt niet in haar gevolg, maar in haar beweegreden. oorspronkelijke roman 61 door H. WITTE. Noodgedrongen begaf liij zich naar het bin nenland, met wederzijdscü goedvinden, mijn moeder en mij, toen een knaap van omstreeks twaalf jaar, te Batavia achterlatende. Geluk kig bezat zij eenig vermogen, dat, bij een huwelijksovereenkomst, haar bijzonder eigen dom gebleven, en door de zorg van goede vrienden onaangetast gebleven was. Dit was wel niet groot, maar tooh voor haar vokloer- de om op een bescheiden voet te kunnen leven en mij een goede verdere opleiding le doen geven. Wel raadde men haar aan naar Neder land te vertrekken, wat zeker zeer in ons beider voordeel zou geweest zijn, maar zij sloeg dit beslist af. Wat daarvan de eigen lijke rede was, ben ik niet te weten gekomen; ztkta inlusschen is het, dat die wel een zeer moet geweest zijn, en dat ook éfc*r«in een chronische gedrukte gemoeds- jftwnunfng moesfNtoegeschreven worden, die Sb worm aan haar hart knaagde en haar blondheid ondermijnde. mijn vader hoorden wij niets; maar JCsonen, die in de streek waar hij zich be vond, bekend waren, zeiden dat het 't beste was daar maar niet naar te informeeren. Inmiddels werd de matericele toestand mijner moeder aanzienlijk verbeterd, door een gedeelte der nalatenschap eener tante in Europa, die haar vroeger niet al te best ge zind schijnt geweest te zijn, maar waarvan mij maar nauwelijks het bestaan bekend was. Mijn moeder sprak zelden en dan maar vluch tig over haar jonge leven, en als ik er al eens over begon, brak zij het gesprek spoedig aL De herinnering daaraan was blijkbaar smartelijk voor haar. Daar ik door vriendelijke bemiddeling reeds op mijn negentiende jaar een admini strateurs-betrekking, niet ver van Batavia, had gekregen, waarheen mijn moeder mij vergezelde, konden wij nu onbezorgd en on bekrompen leven, en dat zou zeker zoo heb ben blijven voortduren, als het noodlot hel niet anders had gewild. Het zwakke gestel mijner moeder leed on der die gedrukte gemoedsstemming, waarvan ik de ware oorzaak niet kon te wete.i komen. Daar las zij, vóór dat ik het blad in handen had gehad, in een courant de mededeeling dat mijn vader gestorven was niet alleen, maar onder zeer laakbare omstandigheden een einde aan zijn leven gemaakt had, met bijvoeging van nog enkele bijzonderheden, welke die zelfmoord verklaarbaar, maar des te laakbaarder maakten. Dit plotselinge bericht gaf haar den gena deslag; zij sukkelde nog wat voort, maar een paar maanden later stierf zij, blijkbaar te vreden dat ook aan haar bestaan een einde gekomen was. Ik bleef nu alleen achter, en, uit een maat schappelijk oogpunt gezien, in omstandighe den. die menigeen van mijn leeftijd mij zou den benijden. Toch begon het leven in Indië mij weldra tegen te staan. Mijn naam was in •dubbel opzicht geschandvlekt t Is waar, niemand üie mij daaraan herinnerde of zelfs blijk gaf eraan te denken, maar toch was het mij als moest dit een hinderpaal zijn tegen oprechte intimiteit, die naar ik mij verbeeld de niets anders dan geveinsd kon zijn. Ik besloot daarom naar het vaderland mij ner ouders te gaan; met niet te hoog gestelde eischen kon ik hier wel leven, en ik hoopte vroeger of later wel een middel te zullen vin den, om ook nuttig werkzaam te zijn. Ziedaar, mijn waarde heer Wermann, mijn ware geschiedenis lot op het oogenblik onzer kennismaking te Rotterdam. Die is, builen mijn toedoen, zeker niet om op te roemen of zelfs om er, buiten noodzakelijkheid over te spreken; het zal u dus nu wel niet bevreem den dat ik er nooit op heb gezinspeeld. Terwijl Wermann aandachtig naar dit ver haal zat te luisteren, bleef zijn oog onafge broken op 'het miniatuurportreljc gevestigd, dat er aanleiding toe had gegeven. En dat is dus het portret van uw moe der, kort na haar huwelijk. Vreemd spel van het toeval; men zou aan familieverwantschap willen denken; maar daarvan kan hier geen sprake zijn. Dit portret schijnt u aan een andere dame van dien leeftijd te doen denken. Dat doot het ook, want het gelijkt spre kend op een vriendin mijner jeugd, maar die had geen familie van gelijken leeftijd, en een zoo sterke gelijkenis tusschen twee elkaar vreemde personen zal zelden aangetroffen worden. Hoe heette uw moeder? Van Hoekeren, Louise van Hoekeren. Een schok doorvoer Wermann's leden bij het hooren uitspreken van den naam van haar, die hij eens zoo zielslief had gehad, en die, al had de tijd de scherpe kanten van de herinnering aan haar en aan den ontrou wen vriend reeds lang afgesleten, bij hem toch een gevoel van stillen weemoed had achtergelaten, waarvan hij zich niet had wil len ontdoen, ook al ware het hem mogelijk geweest. Louise van Hoekeren, zegt gij, maar er kunnen er toch geen twee, zoo sprekend op elkaar gelijkend, van dien naam zijn geweest. Zij, aan wien ik dacht, heette ook zoo, maar die was gehuwd met een ander. Nu was het de beurt aan Dubbelman ,om Wermann met verbazing aan te staren. Zijn moeder en de vriendin van hem, die, door hetgeen hij gehoord had zichtbaar was ont daan, waren, hieraan viel niet te twijfelen, een en dezelfde, en heit was alleen om iets te zeggen dat hij vroeg: Is de door u bedoelde jonge dame óók naar Java vertrokken? Ja, nadat zij bij volmacht getrouwd was. Dubbelman trommelde met zijn vingers op de tafeL Hij had toch slechts één woord te spreken en het raadsel was voor Wermann opgelost Hij moest dit doen, zeker, hij was het aan den man, wien hij zoo veel ver schuldigd was, die hem zelfs als een jongere broeder behandelde, verplicht; maar toch aar zelde hij een oogenblik. Zou hij dait, wat hij lot dusverre zoo zorgvuldig verborgen had gehouden, nu meêdeelen, juist aan hem, die er blijkbaar zeer in betrokken was, en hoe zou deze het opnemen? Het was vooral deze laatste vraag die hem het meest verontrustte, want daar was reden voor. Zeker, de heer Wermann was een zeer edeldenkend man; maar het kon toch wel wezen; en -de emotie welke het zien van dat portret bij hem opwekte, voedde deze veronr derstelling, dat hier meer achter zat dan bi) wist. Ik kan mij, zei hij, na een oogenblik stilte, uw verwondering en uw twijtel best verklaren; die is eenvoudig het gevolg eener naamsverandering, want dat mijn moeder dezelfde Louise van Hoekeren is als de door u bedoelde laat geen twijfel over. Deze laatste was getrouwd met een ander dan mijn vaderj denkt gij, op den naam Dubbelman afgaan de, en deze naam moet wei aanleiding tol vergissing geven. Maar denk u dien zoo tem naastenbij in het Fransch, en de zaak zal u denkelijk wel helder worden. Dan heette uw vader Doublet, en gij. Zoo is het, en zoo heel ik dus natuur lijk ook in Indië; maai- van het oogenblik af waarop ik aan boord ging om Java voorgoed te verlaten, liet ik ook dien naam daar achter on heette ik Dubbelman. Toen hij zag dat Wermann bedenkelijk het hoofd schudde, vervolgde hij; Hel kan u evenmin verwonderen als gij het afkeurenswaardig zult vinden, dat ik mij schaamde voor een naam, die in tweeledig opzicht onteerd was. Zooals ik u reeds zeido kan ik onmogelijk in Indië blijven, hoe goed men mij daar ook gezind was. Wat echter daar in alle eenigszins beschaafde kringen alge meen bekend was, moest ook wel het geval zijn bij sommigen, en wie weet hoe velen in Nederland. Niet onmogelijk was het, dat het uitvoerige krantenbericht in Hollandsche dag bladen was overgenomen; cr waren sedcrl dien tijd verscheidend nolabelen gerepatri eerd, en mijn vaders familie zou ongetwijfeld met al de daarop betrekking hebbende bijzon» derheden bekend zijn. Wordt vervolgd*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 5