Uit den omtrek™ STADSNIEUWST De directeuren der Zuid-Lim- hurgsche Bank. Door de rechtbank te [Maastricht werd de directeur J. Seelen der in ,staat van faillissement verklaarde en opgehe sen Zuid-Limburgsche Bank te Maastricht (wegens valschheid in geschrifte en bedrog veroordeeld tot 2^ jaar gevangenisstraf, ter wijl de directeur .T. Bonhomme werd vrij'ge- 'sproken en op vrije voeten gelaten. Na eene tweedaagsche. zitting was tegen Seelen en Bonhomme resp. 3 en 1 jaar gevangenisstraf geëisch. Het O. M. heeft thans hooger beroep inge steld. Diefstal met geweldpleging. ,De 6e kamer der rechtbank tie Amsterdam ver oordeelde resp. tot 4 en 3 jaar gevangenisstraif j(geëisohst was tegen ieder 6 jaar) twee Hilversummers, recidivisten, wegens dief stal met geweldpleging in don nacht van 15 op 16 Februari j.l. hadden zij den 68-jarigen tuinman Aart Beyers, die met hen een café verliet, aangevallen en getrapt en onder die geweldpleging hem zijn portemonnaic met f 17 en een nikkelen horloge met ketting ont- nomen. Een dienstweigeraar. Voor den Krijgsraad te 's Gravenhage stond gisteren terecht een milicien-kanonnier van het 4e reg. vesting-artillerie te Den Helder, ter zake, dat hij na zijn indeeling als loteling uit de gemeente Schoorl weigerde de bevelen hem door zijn meerderen gegeven, op te volgen. Beklaagde, die anarchist is en van beroep de coratieschilder, heeft niet voldaan aan de op roeping om onder de wapenen te komen, maar is daarvoor door de politie gehaald en weggebracht. Eenmaal in de kazerne weiger de hij de hem voorgelezen krijgsartikelen te teekenen. Bij het eerste militaire onderricht, dat hem gegeven werd, werd hem een der eerste oefe ningen uitgelegd n.l. de houding van den soldaat. Reeds van te voren gaf hij echter te kennen de bevelen niet te zullen opvolgen, en toen het commando „geeft acht" volgde nam hij dc houding niet aan en zei „ik doe het niet." Ook toen men hem herhaaldelijk er op wees, dat hij zich aan een ernstige straf bloot stelde, bleef hij pertinent weigeren. Na ge houden onderzoek werd hij naar den krijgs raad verwezen. Nu hij terecht stond erkende hij het hem fen laste gelegde. Thans zag hij in. dat hij ver keerd deed'. Als anarchist meende hij niet te moeten voldoen aan de bevelen hom gegeven en had hij gemoedsbezwaren om te dienen. Nu sedert hij zich in hechtenis bevindt is hij geestelijk ziek geworden en voelt hij. dat het zoo niet gaat. Hij is nu ernstig van plan zich goed te gedragen en te zullen gaan dienen zoowel om zich zelf als om zijne ouders, die lijn houding niet goedkeuren Op een vraag van den president, welken waarborg hij dan nu wel geeft goed te zullen dienen, belooft hij plechtig zijn woord te zul len houden. De auditeur-militair mr. Palthe Wesenha- gen vorderde schuldig verklaring aan dienst weigering en veroordeeling tot 2 maanden ge vangenisstraf met aftrek der prevemtieve hechtenis van af 25 Maart jl. Uitspraak in deze zaak op nader te bepa len datum. Levensgevaarlijke steek. Ze kere Sch. heeft Maandag middag te Maas tricht den herbergier H. een levensgevaarlij- ten steek toegebracht in het hoofd. De toe stand van H. is hopeloos. (L. K.) Kindermoord? Te Amsterdam is aan de De Ruyterkade nabij het Oostelijk via duct een lijkje opgehaald van een pasgebo ren kindje van het mannelijk geslacht. Het lijkje dreef op het water. Het werd door de politie in beslag genomen. De kazernebranden te Haar lem. Naar het Haarl. Dgbld. meldt, is pas onlangs gebleken, dat de tweede kazerne- brand te Haarlem op dezelde wijze moet ge sticht zijn als dc derde brand. Ook daar vond men in den grond gebran- fle gaten aan beide zijden van den scheidings wand der kamers. Ook toen moet dus de brand op twee platsen gesticht zijn. Het hazenpad gekozen. —De huzaren D. J. Driessen en W. v. d. Maas. die heden voor den krijgsraad moesten verschij nen, wisten gisteren in hun zielcenpak uit het militair hospitaal te ontvluchten. De po- Blie is onmiddlellijk van liet geval de hoogte gebracht en stelt alles in het werk, om de vluchtelingen te achterhalen. (Tel.) Waarschuwing. - De hoofdcom missaris van politie tc 'sGravenhage vestigt er de aandacht op, dat in de nieuwsbladen dikwijls oproepingen verschijnen voor gega digden naar een betrekking als inspecteur of agent van een of andere maatschappij of voor schotbank of beheerder van een bijkantoor, waarbij sto-rting van een waarborgsom als voorwaarde van benoeming wordt gesteld. Daar het herhaaldelijk is voorgekomen, dat refleotantien, aangelokt door voordeelige voorwaarden, de gevraagde som stortten en later tot de ontdekking kwamen dat hum geld verlo-ren was, wordt door den hoofdcommis saris voornoemd aangeraden vooraf deugde lijke infoermatiën omtrent de vertrouwbaar heid van zulke kantoren in te winnen. In de laatste dagen deed zich tweemaal het geval voor, dat een dame van elders, die op de wijze als boven vermeld met eene benoe ming tot directrice van een bijkantoor van ten z.g. voorschotbank van zeer twijfelachtige ïolidïteit was begunstigd geworden, nog bij- iijds kon worden gewaarschuwd voor 't stor ten van een waarborgsom van eenige duizen den guldens. Het tramongeluk bij Sloter- 4 Ijk. De directie van de Electrisdhc Spoor weg Maatschappij heeft den wagenvoerder Ter Wolbeek, uit Zandvoort, die Vrijdagavond het tramderaillement bij Sloterdijk veroor- taakte, uit haar dienst ontslagen. Overreden. Op de Nieuwe Keizers gracht te Amsterdam werd Maandagmiddag 'n bejaarde, aan hardhoorigheid lijdende vrouw aangereden, met gevolg dat zij kwam te vallen en met het hoofd onder de wielen geraakte. Zij werd naar het Israëlietische ziekenhuis vervoerd, doch bleek bij aankomst areeds over leden te zijn. Onder een auto. Gisterenmiddag werd op dc Hoogstraat te Roterdam een 14- jarig fabrieksmeisje door een auto overreden. Naar het ziékenhuis vervoerd, bleek de rug- gegraat ernstig gekwetst te zijn. In brand geraakt. Eene 78- jarige vromw, wonende in de Twentstrnat te 's Gravenhage, en zwak van geestvermogens fcijndo, heeft Dinsdagnacht door het on voorzichtig omgaan met lucifers, brand wonden bekomen op verschillende plaatsen van 't lichaam. Na ter plaatse door den genees heer van den oerstc-hulp-dicnst te zijn ver bonden, is de vrouw naar het gemeente-zie kenhuis overgebracht. Branden. Maandagavond ontstond door onbekende oorzaak een zware binnenbrand in de kopergieterij der N. V. Mctaalwarenfabriek „Isala" te Deventer. Behalve het dak, dat ge heel verbrandde, heeft het vuur aan het in wendige groote schade aangericht. De brand weer wist den brand tot dit gebouw, da» aan de fabriek grenst, te beperken. De schade wordt door verzekering gedekt. Te'St. Oedenrode is de boerderij van Van Vessem afgebrand. Vijf koeien, eenige kal veren en schapen zijn daarbij omgekomen. De inboedel is grootendeels verloren. Assuran tie dekt al de schade. Maandagavond is onder Weurt door on bekende oorzaak afgebrand het woonhuis van den ovenbaas der steenfabriek van de firma Gebrs. Burgers, welk huis ook door twee an dere gezinnen werd bewoond. Tengevolge van den hoogen waterstand was het fabriekster rein met brandspuiten niet te bereiken. De waterstand. Men meldt uit Culemborg: Het water in de rivier de Lek is zoodanig ge vallen dat de havenkade weder begaanbaar is. Stand gistermorgen 4.45 M. N.A.P. School- en Kerknieuws. Bij beschikking van den Minister van B'n- ncnlandsdhe Zaken, zijn benoemd van de com- m'ssie, die in 1914 belast zal zijn met het af nemen van het toelatingsexamen voor de Rijks kweekscholen voor vroedvrouwen a. tot lid en voorzitter, dr. D. Schermers, bui tengewoon lid van den Centralen Gezondheids raad te Zeist b. tot leden K. de Snoo, arts, geneesheer-directeur van de Rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Rot terdam L. Looijen, hoofd van de Groen van Prinsterer- school te 's-Gravenhage, tevens secretaris mejuffrouw J. G. Groeve, hoofdonderwijzeres aan de Rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Rotterdam', en O. Broersma, hoofd eener school te Arnhem c. tot leden-plaatsvervangers J. G. Bos, hoofd der leerschool van het Haag- sdhe Genootschap te "s-Gravenhage A. Tjepkema, hoofd eener bijzondere school te 's-Gravenhage J. van der Spek, hoofd der school voor Gere formeerd schoolonderwijs te Zwolle, en J. Gottszki, hoofd eener sdiool te Zwolle. Schoonheid in opvoeding en o n d e r w ij s. Het programma voor de conferentie en tentoonstelling der Ned. Vereerd- ging „Schoonheid in opvoeding en onderwijs" bevat o. a. het volgende Zondag 12 April opening te half drie voor genoodigden, te 3 uur voor het publiek. Dinsdag 14 April nam. 3 4 uur zal Mevrouw Varenkamp, te 's-Gravenhage, met haar eigen gemaakt poppentheater, behoorende tot de in zending eigengemaakt speelgoed, voor een be perkt aantal kinderen een of meer kleine too- neelstukjes opvoeren. Donderdag 16 April nam. 2 uur in de gymnas tiekzaal huishoudelijke jaarvergadering dps avonds 8 uur in de gymnastiekzaal officiëele ontvangst van de afgevaardigden en leden van de vereeniging en van de conferentie; wel- komstspeeches en gezellig samenzijn, opgeluis terd door enkele kunstpraestaties, uog nader aan te kondigen. Vrijdag 17 April, des morgens 1012uur, na een korte openingsrede van den algemeenen voorzitter, den heer J. D. Ros, inleidingen over de schoonheidsbeweging in het algemeen en het doel, dat zij beoogtnam. 25 uur inleidin gen over de ontwikkeling van den schoonheids zin buiten de school Zaterdag 18 April voorm. 10121 uur, inlei dingen over de opvoeding van den schoonheids zin door het voorbereidend, loger en M. U. L. onderwijsnam. 25 uur, inleidingen over de opvoeding van den schoonheidszin door het middelbaar en gymnasreal ©nderwits; des avonds 8 uurgezellige avond, aangeboden door de afd. 's-Gravenhage. Zondag 19 April wordt de tentoonstelling des middags 5 uur gesloten. Eeuwfeest Ned. Bijbelgenoot- schap. Het Ned. Bijbelgenootschap is bezig een Eeuwfeestfonds biieen te brengen. Het wil daaruit een zeer klein N. Testament met groote letter op bijzonder dun papier als feestgave voor het Nederlandsche volk beschikbaar stellen. (N. R. Ct.) Kunst en Wetenschap. Een nieuwe schouwburg te Amsterïam"? Volgens het N. v. N. is Edu- ard Verkade voornemens aan het Leidsche plein te Amsterdam een schouwburg te bou wen. Verbetering van den volks zang. Het rapport over de enquête, in gesteld door de commissie voor de verbete ring van den volkszang, is bij de Uitgevers- Maatschappij „Ontwikkeling" te 's Gravenhage verschenen. In dit rapport is opgenomen een overzicht van de antwoorden op de verschillende vra gen. De aandacht werd er in het algemeen op gevestigd, dat de Staat veel voor den volks zang kan doen, door bij de opleiding der on derwijzers meer aandacht aan het zangon derwijs te wijden; de gemeente zal zich met de lagere scholen bezig moeten houden. Er werd verder op gewezen, dat er op zoovele scholen niets aan zingen gedaan wordt; op vak-, ambachts- en middelbare scholen, gym nasium en universiteit wordt geen zangles ge geven, ofschoon hierdoor de verbetering in de hand gewerkt zou worden. Ook voor den straatzang moet voor goede liederen gezorgd worden. Veel zou tot verbetering kunnen bijdragen de verscherping van het staatstoezicht op het ziïu»*r» in de scholen, in het foiizotoder in kweekscholen en normaalscholen. Ook het in stellen en verplicht stellen van staatsexamens voor het geven van zangonderwijs op de scholen en voor particulier zangonderwijs kan daarop gnooten invloed uitoefenen. Even eens het aanstellen van bevoegde leeraren voor zang en voor spreken aan dc inrichtin gen tot opleiding van onderwijzers. Een al- gemeene leergang met noten cn cijfers, niet enkel cijfers, wordt voor deze inrichtingen door sommigen wenschelijk geacht. Aanbevolen wordt oen prijsvraag voor de beste spreek-zangmefhode en de oprichting van straatkoren, op het voorbeeld van het koor van straatzangers te Leeuwarden on de kna penkoren te Rotterdam. Gedenktee'ken. Te Epe zal een klein geden'kteeken worden opgericht, gewijd aan de nagedachtenis van. Elisabeth Maria Post, een schrijfster die voor ruim 100 jaar een gr ooien lezerskring voor hare werken vond en tc Epe woonde cn aldaar begraven is op het landgoed Tongeren. Het gedenkteeken wordt vervaardigd door den heer Willem C. Brouwer, te Leiderdorp. De Steengiacht-schilderijen in het Mau ritshuls. De rijf schilde rijen, door de vereeniging Rembrandt voor ton uit de veiling-Steengracht te Parijs ge kocht en daarna door het Rijk voor 4 ton overgenomen, zijn thans in het Mauritshuis te 's Gravenhage, hun definitieve verblijf' plaats, publiek tentoongesteld. Voorloopig zijn zij te zamen in de groote benedenzaal aan do Vijverzijde in uitmuntend licht geplaatst en eerst na dc zomerdrukte zal de directeur aan teder der kostbare stukken zim plaats op do bovenverdieping aanwijzen. Alsdan zal de col lectie bovendien nog zijn verrijkt met het be roemde jongensportret van Boeker door me vrouw' Rose uit de verzameling-Steengracht gekocht en door haar aan het Mauritshuis ge schonken. D"-f portret wordt echter niet vóór Juüa tentoongesteld. De na harden strijd op de veiling verwor ven riïf schilderijen (van Jan Steen, Hobbe- ma, Terborch. Issaac Van Ostade en J. Berck- heyde) hangen bij de ramen d^r groote bene denzaal; links als men binnentreedt de F oh bema, met het voor dit schilderij noodzake lijke licht van rechts, terwiil de andere vier bij het middelste raam.zün geëxposeerd- Paul H'eyse. f P^ul Hevse's begrafe nis heeft Zondag op den Waldifrted'hof bij Mün- chen plaats gehad. De plechtigheid begon met de uitvoering van Schumann's Abendlied. Daarop legde prins Se lm-Wittgenstein, secre taris van het Pruisische gezantschap, namens keizer Wilhelm een krans op den kist. Het woord werd achtereenvolgens gevoerd door Ludwig Fulda en Ludwig Ganghofer. Door fakkeldragers begeleid, werd het stoffelijk overschot naar de laatste rustplaats geleid. Tal van vertegenwoordigers uit de oüaat- en letterkundige wereld woonden de teraardebestelling bij en voerden liet woord. De plechtigheid werd met treurmuziek be sloten De Bilt. Noodlottige val. Terwijl de 53-jarige A. v. A., arbeider, Zaterdagmiddag jl te 5 uur bezig was lintdeboomcn voor zijn huis te snoeien, is bij, vermoedelijk door een toeval getroffen en uit den boom gevallen. Hij bleef bewusteloos Kggen en werd in djen toe stand in buis gedragen. Zonder het bewust zijn weergekregen te hebben, is hij gisteren middag overleden. Baarn. Bij de gisteren gehouden herstem ming voor lid van den gemeenteraad werd met 584 van de 916 geldige stemmen trekozen de heer J. C. Oeberius Kapteyn (chr.-hist.) Op den heer P H. van Galmthout CS. D. A. P.) werden 332 stemmen uitgebracht. B a a r n. Dc heer J. Reyenga. diercteur van het post- en telegraafkantoor alhier, zal 1 Aug. den dienst met pensioen verlaten Geen sterke d r a nkl In een he den gehouden bijeenkomst van vergunninghou ders te Naarden met de commissie voor de feesten op 12 en 13 Mei werd eenparig beslo ten op die beide dagen geen sterken drank te verkoopen. Baadsverslag. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 7 April, des avonds 8 uur. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heeren Jorissen en Hagedoorn, met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering wor den vastgesteld, zooals ze ter visie hebben ge legen. Daarna wordt mcdcdecling gedaan van de volgende ingekomen stukken. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 30 Maart 1914, waarbij goedge keurd worden teruggezonden de raadsbeslui ten d.d. 24 Februari 1914, tot wijziging der begrooting dienst^H. Kennisgeving. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 30 Maart 1914, waarbij hunne beslissing op het raadsbesluit d.d. 24 Februa ri 1914 tot aankoop van het perceel, kadas traal bekend gemeente Amersfoort, )Romme- lenburg) Is verdaagd. Kennisgeving. Dankbetuiging van mejuffrouw M. C. E. Beek, onderwijzeres aan school A. voor het haar. tot herstel barer gezondheid, verleend verlof. 'Kennisgeving. Adres van den heer M. Pon inzake de af wijzende beschikking van B. en W. op zijn verzoek tot het bouwen eener constructie werkplaats aan den Vlasakker-weg. Adressant wordt niét-ontvankelijlc verklaard aangezien alleen B. en V. het recht hebben dispensatie tc verleenen van de desbetreffen de verordening. Agenda. 1. Vooretel van Burgemeester en Wethou ders tot het aangaan eener overeenkomst met de Hollandsche Electriciteits Maatschappij i. z. de levering van electriciteit aan de ge meente, en tot wijziging der begrooting dienst J£14 in verbond daarmede. -uaHBA. Aan de ontwerp-overeenkomst onlleenen we het volgende: 1. Amersfoort koopt van de II. E. M. de voor haar electrisch bedrijf benoodigde elec trische energie en de H. E. M. stelt deze clee- Irische energie in elke verlangde hoeveelheid gedurende het geheele etmaal ter beschikking van Amersfoort. 2. De energie wordt geleverd aan de grens der gemeente Amersfoort, gelegen aan den Soesterstraatweg. 3. De levering van de elcctrische energie zal aanvangen op het door Amersfoort ten minste twee weken tc voren op te geven tijd stip. De cleclrische energie zal geleverd wor den in den vorm van draaistroom met 50 pe rioden per seconde en onder een spanning van 10.000 Volts tusschen de pliasen. Het door Amersfoort aan de II. E. M. we gens de levering van electrische energie in eenig kalenderjaar verschuldigde bedrag zal bepaald worden door samenvoeging van de bedragen, welke naar de drie volgende grond slagen op de daarbij aangegeven wijze wor den vastgesteld: le. naar de maximum-belasting in Kilowatt K. W.) voor een maximale belasting van 1 tot 150 K. W. f 75 per K. W. voor een maximale belasting vanaf 150 tot 200 K. W. f 70 per K. W. voor een maximale belasting vanaf 200 tot 250 K. W. f 65 per K. W. voor een maximale belasting boven 250 K. W. f 60 per K. W.; 2e. naar het nuttige energie-verbruik in Kilowatturen (K. W. U.): voor alle KTW.U. 2 6 cent per K.W.U.; 3e. naar het energie-verlies in het gemeen telijk leidingnet in Kilowatturen (K.W.U.): voor alle K.W.U. 2 cent per K.W.U. 2. Met afwijking van het in dit artikel en dc twee volgende artikelen bepaalde zal Amersfoort aan dc II. E. M. voor de levering van electrische energie gedurende het jaar 1914 betalen de helft van hetgeen Amersfoort gedurende dien tijd van de afnemers voor de geleverde electrische energie zal ontvangen. Deze betaling vindt plaats vóór 1 Februari 1915. De H. E. M. is, gelet op de omstandighe den, verplicht, zooveel mogelijk er voor te zorgen, dat over een tijdsverloop van meer dan vijf minuten geen grootere afwijking dan 3 pet. van de normale spanning van 10000 Volts in het voedingspunt optreedt en in elk geval, dat de energie-levering met zoodanige regelmatigheid geschiedt als van een goed geregeld bedrijf geëischt kan worden. Deze overeenkomst word* aangegaan voor het tijdvak van ruim drie jaren, eindigende 31 December 1917. des nachts te 12 ure. De overeenkomst wordt geacht telkens stil zwijgend voor den tijd van één jaar te zijn verlengd, indien niet één der partijen aan de wederpartij ten minste twee jaren te voren schriftelijk opzegging heeft gedaan. Amersfoort heeft het recht, deze overeen komst ten allen tijde door enkele opzegging, zonder gerechtelijke tusschenkomst, op een door haar te bepalen tijdstip te doen eindi gen: a. wanneer de H. E. M. de uit deze over eenkomst voortvloeiende verplichtingen niet nakomt of zoodanig nakomt, dat van Amers foort redelijkerwijze niet kan gevergd wor den, deze overeenkomst te laten voortduren; b. wanneer de H. E. M. in staat van fail lissement is verklaard of haar surséance van betaling is verleend. De H. E. M. verbindt zich, gedurende den duur van deze overeenkomst zonder toestem ming van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort binnen het grondgebied der ge meente Amersfoort geen electrische energie, in welken vorm ook, noch om niet, noch tegen vergoeding, te leveren aan anderen dan aan Amersfoort. Partijen verbinden zich om, indien de tus schen hen bestaande reohtsveriioudingen ge wijzigd mochten worden door het in wer king treden van een wet, een algemeenen maatregel van bestuur of een provinciale ver ordening, hunne rechtsverhoudingen zoo spoe dig mogelijk opnieuw te regelen, zooveel mo gelijk op dc grondslagen van de op dat oogen- blik bestaande rechtsverhoudingen. Algemeene beschouwingen worden niet ge houden. waarna overgegaan wordt tot arti- kelsgewijze behandeling. Bij art. 10 vraagt de heer Lcinweber of de termijn van opzegging van 2 jaar niet te lang is. "De Voorzitter: Deze termijn is geno men opdat we altijd nog onze maatregelen "kunnen nemen. De heer Leinweben Dank u. Bij art. 14 wijst de heer Gerritsen er op, dat geen tijd is bepaald, waarop de arbiters samen moeten komen. De Voorzitter; In al. 1 wordt aange geven, dat de scheidsman de procedure vast stelt. Als er dus twee zijn, kunnen ze de zaak afwikkelen. Dan doet het er niets toe of de derde niet komt. De heer Gerritsen; Ik ben toch bang, dat het gelegenheid geeft tot trainceren. De Voorzitter: We moeten altijd eenig vertrouwen hebben en onze medccontractant 6taat toch hoog genoeg om daarnaar te han delen. Het ontwerp wordt zonder stemming goed gekeurd. Bij onl-werp-besluit 2 vraa# de heer van Achterberffh of B. en \V. er vooral op zullen letten de zaak goed aan te besteden en niet onderhands. De Voorzitter: Dat kan toch komen bii de uitvoering. Het ontwerp-besluit wordt zonder stemming aangenomen. Wethouder R ijken s: Er staat voorstel van B. en W., maar de wethouders hebben er weinig aan meegedaan. Als Amersfoort bin nenkort de beschikking krijgt over electrische energie, dan is dit in dc eerste plaats te dan ken aan de activiteit van onzen Burgemees ter, die daarin trouw is terzijde gestaan door den gemeente-secretaris. We hebben de hee ren des avonds er op uit zien gaan naar Hen gelo. waar ze eerst om tien uur -rankwamen. Daarna vlug de zaken nagegaan en dan na 'n nachtrust van eenige uren, als er althans van nachtrust sprake kan zijn, en 's morgens om negen uur zaten de heeren weer op hun bu reau, als of er niets gebeurd was. Ik weet wel, de heeren verlangen geen •dank, maar als zoo'n besluit zonder stem» ming wordt aangenomen, is dat wel ccn ge- lukwensch waard. Ik hoop, dat de heeren dezen gelukwensch met applaus zullen ondorstreepen. (Applaus). De o o r z it t e r: Mede namens den secre taris zeg ik dank voor deze vriendelijke woor den. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verkoop van een perceel grond aan P. II. van Ilaselen. Z. d. en z. h. s. aangenomen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot overname van wegen gelegen onder dc gemeente Leusden. Als voren. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot aanstelling van een Hoofd-opzkh- ter bij de Gasfabriek en Waterleiding. Alsvoren. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verfcoop van grond aan H. A. Pot hoven. Alsvoren. 6. Verzoek van den heer R. Zijlstra, om eervol ontslag als directeur van de gasfa briek en waterleiding. Alsvoren. De Voorzitter. Indertijd is concessie verleend aan dc tram, die zou eindigen bij het station. Er is nu een wijziging gekomen. Op een nadere teekening is aangegeven, dat de tram nu ophouden zal "bij de rijwielbewaar plaats. Iïet is dus een kleine wijziging in het destijds aangenomen voorstel. Kunnen de heeren zich met deze wijziging vereenigen. Aldus besloten zonder hoofdelijke stem ming. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten, terwvl de Raad nog in geheime zit ting bijeen blijft. R ij school. Do nieuwbenoemde paardenarts 2de klasse II. vatn Vuur en, wordt na beëediging gede tacheerd bij dc rij- en hocfsmlklschool alhier. Personalia. In de commissie, namens don Bond van Leeraressen bij het Huishoudonderrwijs, belast mei het afnemen van hel examen voor onder wij zteres in koken en voedingsleer is benoemd mej. C. J. ten Bosdh„ direolrice der Indus trie- en IIuisihorudBchool aftrier lals cxamina- Irice voor de rubriek kakten. Quick's linksbuiten, de heer R. W. J. Jcn- tink is gekozen, om hel Oostelijk Elftal te ver tegenwoordigen tegen .West-Duitschlan'd op Zondag 19 April te En^hedo. AGENDA; Dagelijks: Bioscoc,) 1 igestraat. Zaterdag en Zondag Pir>*<*oop de Arenrl. 17—20 April. Circus Al'hoff. 21 ApnL Concert Hekking-Kerrebijn in Amicitia. 23 April. Lezing H. F. Kernkamp o\ r Schumann's Faust-scènen in Hotel Reich mann. 28 April. Volksavond Toonkunst (Faust- scènen van Schumann.! 29. April. Uitvoering Toonkunst (Fausl- srènen van Schumann.) Dagelijks: Onenbare Leeszaal en biblio theek fReukenlaan 2). geopend 10—12$ en 2110 Zondag en Maandag 2$10. fLcziiteen. uitvoeringen, vergaderingen enz. die in het Dafiblad geadverteerd worden, worden grr'te onder onzp agenda opgenomen. Burgerlijke Stand. van 8 April 1914. GEBOREN: Cornell's Albertus Gerardus, z. van Mnrimis Hendrik Josephus van Lent cn Hendrik a Merlijn. GEHUWD: Picter Mulder en Jannetje Bui tenhuis. Aalt Kraaikamp en Cornelia van Laar. OVERLEDEN: Hendrik Voïp, 71 jaar, wedr. van Hendrika Maria van Doornik. Marktberichten. Veemarkt te Amersfoort van 7 April 1914 Prijs der Kalfkocicn f 225 f 270. Prijs der ICalfvaarzen f 219 A f 220. Prijs der Pinken f 80 A f 90. Telegrafisch Weerbericht. Kap- waarnemingen in den morgen van 8 April 1914. V-tdeaecU'ld door het Kon. fled. Met. Instituut te dé Bilt Verwachting tot den avond van 8 April. Hoogste stand 761.0 te Corunalaagste stand 7335 te Lerwick. Matige tol krachtige W. tot Z \V. wind, tij- del'»k opklarend, later weer toenemende be wolking, waarschijnlijk regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Fietslantaarn aansteken 7.09. STAATSLOTERIJ. Hoogste prijzen der 2. kloooe. TBEKKINO VAM 7 APRIL. f inno: 4404 11761 194S3 f 400: 10604 f 200: 1736 6240 f 100: 1(H9 2007 2091 62-18 13706 15767 16088 Tweede Klasse. Prijzen van f 30. fl 32 79 177 187 200 201 228 277 286 299 314 326 346 385 395 401 487 561 58.3 589 591 682 760 7S0 783 790 851 875 913 918 961 974 983 986 1003 1025 1028 1084 1099 1117 1138 1143 1208 1209 1210 1211 1218 1254 1272 1283 12S9 1313 1350 13G7 1386 1397 1430 1159 1481 1519 1560 1571 1573 1598 1603 1650 1665 1666 1691 1716 1721 1758 1762 1786 1838 1876 1978 1991 1997 2003 2037 2048 2149 2169 2181 2194 2207 2226 2292 2335 2338 2351 2369 2381 2393 2562 2565 2575 25S1 2640 265S 2706 2740 2734 2789 2801 2807 2S40 2906 2917 2956 2977 3047 3056 3093 3103 3182 3185 3199 3214 3217 3243 3297 3300 3341 3374 3383 33S6 3407 3429 3448 3489 3492 3520 3547 3594 3600 3611 3706 3748 3765 3788 3824 3831 3837 3SS1 3942 3949 3977 3987 4006 4024 4032 4043 4104 4129 4133 4167 4199 4206 4234 4240 4253 4258 4305 4307 4334 4347 4380 4414 4425 4451 4460 4471 4462 4518 4536 4515 4580

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 3