op verzoek eervol ontslagen B. C. Brenman, als leeraar aam de R. H. B. S. te Zwolle. Het Kon. echtpaar naar Dor drecht. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins waren voornemens heden ochtend te 8 uur naar Dordrecht te vertrekken ten einde te bezoeken: de nieuwe haven aldaar, de zolmvisschertij op de Nieuwe Merwede on der Dubbeldam en Lips' sloten- en brand- kistenfabriek te Dordrecht. Naar hdt Leieuw. Nbl. verneemt, heeft H, M. de Koningin een bijdrage geschonken voor de oprichting van het gedeukte eken voor Waling Dijkstra. Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden heeft aan de Kon. Mil. Kapel van het regiment grenadiers een bewijs van groote waardee ring gegeven en haar ten geschenke aange boden: „Altniederlündische Armcemarschen," verzameld door dr. Wirth, voor militaire mu ziek bewerkt door Grawert. De Kapel hoopt deze nutrschen in het Bosch en den Dierentuin te 'sGravenhage te doen hooien. Aan den directeur der Kon. Mil. Ka nel werd de partituur door den luitenant-kolonel jhr. van Suchtelen v. d. Haere, regiments-comman dant. adjudant van Z. K. H. den Prins over handigd. Bezoek van minister Bosboom aan de K. M. A.: Begunstigd door het schoonste lenteweder, heeft de Minister van Oorlog zijn reeds aan gekondigd twcedaagsch bezoek aan de Kon. Militaire Academie te Breda gebracht. Zijne Excellentie bezocht een groot aantal lessen en woonde practische oefeningejn hij van de cadetten van alle wapens. Bij zijn vertrek verklaarde de minister niet alleen met groote belangstelling, doch ook met zeer veel waar deering tc hebben ontwaard, hoe degelijk cn veelzijdig de opleiding der cadetten is. Bij het bezoek kwam duidelijk uit, dat aan de practische oefeningen en de lichaamsont wikkeling een groote plaats is ingeruimd; de gezondheidstoestand der cadetten laat dan ook nic-ts le wenschen over en alle waarbor gen zijn aanwezig, dat zij wordcfn gevormd •ot practische en vlotte jonge officieren. De commandant Génie, militair attaché fan Frankrijk voor Nederland en België, die gedurende een 3-lal weken te 's Gravenhage aanwezig is geweest, ook met het oog op het bezoek der Fransche gemeenteraadsleden, is naar zijn standplaats te Brussel terug gekeerd In hotel de Twee Steden te 'sGravenhage heeft intrek genomen de heer L. J. C. von Zeppelin-Obermfiller, Nederlandsch consul tieneraal te Shanghai. Samenwerking tusschen zee officieren en schepelingen. In aan sluiting aan het vorig bericht, betreffende de circulaire van dc|n Minister van marine in zake meer samenwerking tusschen zeeofficie ren en schepelingen wordt nog vermeld, dat de beginselen, waarop de indeeling van offi cieren en c.q. onderofficieren bij den dieuist ter reede of in een haven en in zee moet be rusten, neerkomen op het volgende: Teneinde aan de luits. ter zee le kl. een meer belangrijk aaaideel in den wachtdienst te geven en de chefs der divisiën in de gele genheid te stellen om hunne divisiën te vor men in de deugdelijke uitoefening van den wachtdienst, zal bij de wachtregeling het di- visieverband zoo strong mogelijk worden doorgevoerd. Bij den dienst ter reede lof in een haven zal de divisiechef de betrekking vervullen van „officier van dienst" en hem de taak worden opgedragen om leiding te ge ven bij en toezicht uit te oefenen op den wachtdienst aan dek en in het benedenschip. De overige bij de divisie ingedeelde luits. Ier zee en adelborsten 1ste klasse vervullen ien dienst van officier van de wacht, officier van liet benedenschip en officier van piket. Op deze wijze zal een voortdurende samen werking van alle bij de wachtdivisie inge deelde officieren, onderofficieren ©n man schappen worden verkregen De chef der di visie heeft tot taak, zijn'e divisie te vormen eu op te leiden tot een geheel, waaraan on der alle omstandigheden de veiligheid van het schip kan worden toevertrouwd en waar bij met de andere drvisiöm wordt gewedijverd In orde, tucht en netheid en in geoefendheid en vlugheid van uitvoering bij de werkzaam heden van den wachtdienst. (De officier van dienst houdt in het oog, dat hij tegenover den eersten officier in al- gemeeiren zin verantwoordelijk is voor den wachtdienst, ddch tevens moet zijn streven zijn om door ontwikkeling der zelfstandig heid bij zijn ondergeschikten, zich zelf zoo- reel mogelijk Overbodig te manen. Albanië. Naar de TeL verneemt, is door den minister van Oorlog besloten, met het oog op de verwikkelingen in Albanië, met de uitzending van de 3e ploeg officieren, be stemd om over te gaan in Albaneeschen krijgs dienst, te wachten tot deze uitzending spe ciaal wordt verzocht door den generaal-majoor De Veer, commandant der Albaneesche gen darmerie. De Nederlandsche officieren In Albanië. Een der lezers van het N. v. d. D., die Skoetari passeerde, sprak daar de bei de Nederlandsche officieren. Zij waren juist van een driedaagschen tocht I11 de borgen teruggekeerd en vonden overal de bevolking welgezind. Zij roemden zeer de gastvrijheid der Albaneezen, die werkelijk geen grenzen kende. De gast is hier heilig en volgens de leer der vendetta is 't niet alleen een plicht van een gastheer, maar van een ganschem stam om foeleedigftigen, den gast aangedaan, bloedig te wreken. De lezer sprak ook nog met ben over de op- merkking van een der Nederlandsche bladen ten opzichte van de teak der Nederlandsche officieren. Hij vernam dat bij hun komst hun direct werd aangezegd, dat aangezien zij ver lof hadden om in vreemden krijgsdienst te treden, zij, als een logisch gevolg daarvan, in tijd van oorlog in Albanië ook zouden moe ten optreden. Hoe zouden zi) zicih tegenover heel Europa blameer en, Indien jij op het laatste moment zich terugtrokken! Van oorlog is echter geen sprake. In vollen vrede en in een land, dat neft zoomin Grieksch is als laten we zeggen (Dtrente, bedoeld wordt hier de omtrek van Goritza Red. hebben 80 zoogenaamd zieke Grieksche sol daten, onder aanvoering, nota bene, van een Griekschen priester, een laffen aanslag ge pleegd op onzen majoor Snellen met zijn mannen. Laat het Nederlandsche blad dat maar in bescherming nemen! De le luitenant L. J. Roeper Bosch, van het 3e reg. vesting-artillerie, is gedetacheerd bij de oefeningsafdeeiing van het 2e reg. veld- art. in de legerplaats bij Oldebroek, in ver band met dc waarneming van de uitwerking van het vuur der veld-artillerie uit vliegtui gen, waarmede men wéldra aldaar proeven zal nemen. Jhr. m r. Victor de S t u e r s, die ge- ruimen tijd wegens ongesteldheid de verga deringen van de Tweede Kamer niet heeft bijgewoond, was gisteren weder in de verga ring tegenwoordig. Bij Koninklijk besluit is, te rekenen van 9 April 1914, herbenoemd tot voorzitter der plaatselijke commissie voor de ongevallen verzekering te Waardenburg, G. J. de Bruyn. burgemeester der gemeente Vuren; herbenoemd tot plaatsvervangend voorzit ter dier commissie, M. P. van Willigen Jzn, secretaris der gemeente Haaften. Bij Koninklijk besluit is, voor het tijkvak van 1 Mei 1914 tot en met 31 Maart 1915, be noemd tot boekhouder bij den dienst der Rijkslandbouwproefstations, G. J. Mutsaers, te Maastricht. Pestbestrijding in Ned-Indi?. De Staatscourant van gisterenavond (No. 95) bevatte wederom den oproep aan jonge artsen ook aan vrouwelijke ter uitzending naai* het pestterrein op Java. Voor den dienst in Ned.-Indië zijn be stemd: Mej. S. D. Veenhuyzen te Leiden; M. Rozen heek, C. D. de Langen, F. H. van Loon, M. Hymans, allen te Groningen, allen om tijdelijk te worden geplaatst bij den Burgerlijken Ge neeskundigen dienst. U i l v a a r t Jhr. m r. J. H Ilora Si c- c a m a. Gisteren ochtend werd het stoffelijk overschot van jhr. mr. J. H. Ho-ra Siccama voormalig referendaris bij het Departement pan Buitenla-ndsche Zaken, naar het Staats- spoorslaticm te 'sGravenhage overgebracht, teneinde te Utrecht in het familiegraf te wor den bijgezet Wegens de onmiddellijke nabijheid vatn het sterfhuis aan den Bezuidenhoutschen weg bij het station, werd het hjk op een baar naar de plaats van vertrek gedragen, te voet ge volgd door de familieleden en genoodigden bij de begrafenis. Aan den rouwwageoi van den trein waren tot het brengen van een Jaatsten groet aan den voormaligen ambtgenoot of oud-advo caat-diaken o a. aanwezig: mr. Hannema, se cretaris-generaal aan het departement van buiteinlandsche zaken; jhr. mr. Van Citters, geant ter beschikking; baron van Weideren Rengers, voorm. referendaris aan het Depart, van Waterstaai; v. d. Berch van Heemstede, lid van de Tweede Kamer: mr. v. d. Berch van Heemstede, advocaat-diaken en verschil lende andere autoriteiten. A. J. Ackermann. f Te 's Graven hage is op hoogen leeftijd de oud-leeraar aan het Haagsch Conservatorium A. J. Acker- mann overleden. Van 18651905 was hij als leeraar aan die inrichting van muzikaal on derwijs verbonden. In den laatsten tijd -was hij administrateur van het Conservatorium. Twee jaar geleden heeft Ackermann zijn zil veren jubileum als secretaris der Ned. Toon kunstenaars vereeniging gevierd. Het aantal oud-leerlingen van den pianist Ackermann is zeer groot; eenige composities voor piano, van hem, kregen bekendheid. A. Rehbock. f Tc Amsterdam is in deïi ouderdom van bijna 85 jaar overleden de heer A. Rehbock, lid der koffiefirma Hof- mann, Schöffer en Co., waarvan hij 60 jaar deel uitmaakte. De heer Rehbock, die veel heeft gedaan voor de ,.Deutscher Verein", was voorzitter van de commisrie voor de Rimvaart. Hij was ridder 3e klasse van den Rood en Adelaar en ridder 2e kl. van de Pruisische kroonorde Ook om zijn milddadigheid was hij zeer bemind. Oranjebond te Den Haag. Don derdag avond vierde de vereeniging Oranje- bond te Den Haag haar 25-jarig bestaan met een welgeslaagd feest in de Dierentuin. H. M. ide Koningin en Z K. H. de Prins hadden gevolg gegeven aan de uitnoodiging en woon den een gedeelte van het met zorg samenge stelde en uitgevoerde programma bij. Een dochtertje van een der 'bestuursleden bood de Konningin bloemen aan, waarvoor vriende lijk werd bedankt. De Koningin liet zich de verschillende bestuursleden voorstellen en on derhield zich eenige oo-genblikken met hen, waarbij zij nogmaals haar hooge tevreden heid te kennen gaf voor de schitterende hul- debetooging in September haar gebracht- Tentoonstelling van het Boek en de Graphische vakken. Bij Kon. besluit is ingesteld een Nederlandsche Com missie voor de Tentoonstelling van het Boek en de Grafische Vakken, welke in 1914 te Leipzig zal worden gehouden. In die commissie zijn benoemd: tot lid en voorzitter, de heer M. Mouton, uitgever, directeur der Boek- en Kunstdruk kerij, voorheen Mouton cn Co., te 's-Graven- hage; tot lid en onder-voorzitter, tevens penning meester, de heer W. Nijhoff, uitgever te 's-Gravcnhage; tot lid en secretaris, de heer C. A. J. van Dishoeck, uitgever te Bussum; tot leden, de heeren: prof. J. J. Aarts, hooglecraar aan dc Rijks- akademie voor Beeldende Kunsten te Amster dam; Joh. A. Alsbach, voorzitter der Vereeniging van mu2iek-uiUever». te Amsterdam* M. H. Binger, lid der firma Emrik cn Bin- ger, te Haarlem; A. G. Boissevain, voorzitter der Vereeniging De Nederlandsche Dagbladpers, te Amster dam; F. L. van der Bom, voorzitter van den Nederlandschen Bond van Boekbinders patroons te Amsterdam; prof. A. J. der Kinderen, hoogleeraar- directeur der Rijksakademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam; C. M. Dewald, voorzitter van den Neder landschen Fotografen Kunstkring te 's-Gra- venhage; J. J. C. van Dijk, directeur der Topografi sche Inrichting van het ministerie van Oor log, te 's-Gravenhage; mr. H. J. D. D. Enschede, lid der firma Joh. Enschede en Zonen, te Haarlem; A. W. Frentzen, directeur van A. W. Sijt- hoffs Uitgevers-Maatschappij, te Leiden; K. Groesbeek, lid der firma Scheltema en Holkema's Boekhandel, en E. J. van Wissc- lingh en Co., te Amsterdam; H. J. Haverman, kunstschilder, te 's-Gra venhage; Allert de Lange, voorzitter der Vereeniging ter bevordering van de belangen des Boek handels, te Amsterdam; H. Lankhout, voorzitter van den Nederland schen Bond van Steendrukkerijen, te 's-Gra venhage; A. van Leer, lid der firma L. van Leer en Co., te Amsterdam; A. Loeber, voorzitter van de Vereeniging van Papier-groothandelaren, te Amsterdam; S. Moulijn, kunstschilder, te Laren (N.-H.); J. Proost Jr., lid der firma J. Brandt en Zoon, te Amsterdam; mr. J. G. Robbers Jr., directeur der Uitge vers-Maatschappij „Elsevier", te Amsterdam; M. J. P. van Santen, lid van het bestuur der N. V. Boek- en Kunstdrukkerij, voorheen Roe- loffzen, Hubner cn Van Santen, te Amster dam; W. J. Schillemans, ondervoorzitter van den Nederlandschen Uitgeversbond, te Zutphen; F. W. Schöttelndrcier, voorzitter der Vak school voor Typografie, te Utrecht; prof. T. IC. L. Sluyterman, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; W. P. van Stockum Jr., oud-uitgever, te 's-Gravenhage; jhr. II. Teding van Berkhout, directeur van 's Rijks Prentenkabinet, te Amsterdam: G. J. Thiemc, directeur der N. V. Boek-, Courant- en Steendrukkerij voorheen G. J. Thieme. ondervoorzitter van den Nederland schen Bond van Boekdrukkerijen te Nijme gen; J. G. Veldheer, voorzitter van de Vereeni ging tot bevordering der Graphische Kunst, te Bergen: S. Warendorf Jr., lid der firma Van Hol- kema en Warendorf, te Amsterdam; W. Witscn, kunstschilder, te Amsterdam; L. J. Zegers Veeckens, voorzitter van de Vereeniging van Cartonnagefabrikanten In Noderland, te Amsterdam; B. C. E. Zwart, directeur der Amsterdam- sche Boek- en Steendrukkerij voorheen Ellerman, Harms en Co., te Amsterdam. Uit de genoemde commissie is ingesteld een uitvoerend comité voor de Nederlandsche af- deeling op voornoemde tentoonstelling, en daarin zijn benoemd: tot voorzitter, de heer M. Mouton, voorzit ter der sub lo. bedoelde commissie; tot ondervoorzitter, tevens penningmeester, de heer W. Nijhoff, ondervoorzitter tevens penningmeester der sub lo. bedoelde com missie; tot secretaris, de heer C J. A. van Dishoeck, secretaris der sub lo. genoemde commissie; tot lid, belast met de leiding van de inrich ting der Nederlandsche afdeelfng op boven genoemde tentoonstelling, de heer prof. T. K. L. Sluyterman, lid der sub lo. genoemde com missie; Voorts is ingesteld een bijzondere commis sie voor de vrije grafische kunst op voor noemde tentoonstelling, cn zijn daarin be noemd; tot voorzitter, de heer J. G. Veldheer, te Bergen; tot secretaris, de heer S. Moulijn, te Laren (N.-H.); tot leden, de heeren: H. J. Haverman, te 's-Gravenhage; jhr. H. Teding van Berkhout, te Amsterdam; W. Witsen, te Amsterdam, allen leden der commissie. De officieele opening van de Tentoon stelling door Zijne Majesteit den Koning van Saksen zal plaats hebben Woensdag 6 Mei a.s., dés voormiddaps 111 uur. Daar de voornaamste Nederlandsche uitge vers en firma's op graphisch gebied aan deze ♦rutoonslelting deelnamen, wordt verwacht, dat ons land op waardige wijze zal uitkomen. Hoewel <*e oplevering van het gebouw door het bestuur der tentoonstelling later plaats vond dan was overeengekomen, worden door het uitvoerend comité alle pogingen in het werk gesteld de Nederlandsche afdeeling op tiijd ge reedt te doen zijn. De deelneming van Nederland is grooter dan aanvankelijk verwacht wcTd, zoodat dan ook verschillende plaatsaanvragen, die na d'en in het reglement voor deelneming vast- gestelden datum van 1 Maart inkwamen, uit gebrek aan ruimte rijn moeten afgewezen worden. In het gebouw der Nederlandsche afdeeling wordt door 87 exposanten deelgenomen, in het Internationale Gebouw voor Vrije Kunst door 47 Nederlandsche inzenders, terwijl in de Historisdhe afdeeling in het gebouw „De Vrouw" nog enkele Nederlandsche inzendin gen zijn opgenomen. De Emmablocm. De \orkoop van de Emma-bloem heeft opgebmnhl: te Ensche dé ƒ1400; tc Vlissingen ƒ588; te Hengelo 550; te Breda 500; te Schiedam 581 en te Zwolle 205. Door het hoofdcomité van de Vereeni ging „Het Roode Kruis" is een gift van vijf en twintig duizend gulden ter beschikking ge steld van het comité voor hulpverschaffing aan de bevolking van de door de pest geteis terde gewesten in Ned.-Indië. Naar wij vernemen, zal het te Amsterdam bestaande comité ter bestrijding van de pest in Ned.-Indië en ter leniging van dc nooden hieruit voortvloeiende, zich spoedig tol stad- en landgenooten wenden, tot het verkrijgen van financiëelen steun. In genoemd oomité hebben voorloopig zit ting genomen de heeren C. J. K. van Aalst, S. P. van Eeghen, Th. J. van Haren Noman, J. B. A. Joncl.heer, R. van Lennep en mr. G. Vissering. De Mart h a-sti chtitig. 30 April heeft op de Martha-stichting te Alphen aan den Rijn de opening plaats van de nieuwe school en kerkzaak Het aantal verpleegde kinderen bedraagt thans 362, onder wie 152 voogdij-kindéren Adrian n-stichting. Gisterenmid dag had te Ilillegersberg de plechtige ope ning plaats van de Adriaan-stichting. een stichling, waar lichamelijk gebrekkige kinde ren verpleging en opvoeding kunnen krijgen. Deze stichting is een geschenk van mej. Dc Monchy, ter herinnering aan de nagedachte nis van haar vader, den heer A. de Monchy. Geneeskundige-directeur is dr. J. van As sen Jzn. Het is een ruim, fraai gebouw, waarin een 20-tal kinderen behandeling, verpleging en onderwijs kunnen ontvangen. De eene vleu gel is voor de jongens, de andere voor de meisjes bestemd Verder zijn er kamers voor de zusters en al wat verder tot de goede inrichting behoort, verschillende schoolloka len en in het middengebouw een ruime gym nastiekzaal, voorzien van alle mogelijke or- thopaedische toestellen, een flinke eerzaaL enz. Het gebouw is prachtig gelegen met ach ter een grooten, fraalen tuin, welke aan de Hilligersbergsche plas grenst. Een Nederlandsche fabriek van vliegtoestellen? Naar wij vernemen bestaan er ernstige plan nen om in Nederland eerlang een fabriek van vliegtoestellen te vestigen. Eene combinatie heeft zich n.l. gevormd, waarin de Belgische constructeur Léon de Brouckère voor een groot deel is geïnteresseerd, welke zich ten doel zal stellen het construeeren van tweedek kers volgens het systeem Farman, waarvan zij zich de patentrechten voor Nederland heeft verzekerd, cn van ééndekkers volgens model de Brouckère. De maatschappij die den naam zal dragen van „Nederlandsche Vliegtuigen Fabriek" heeft zich het bezit verzekerd van oen stuk grond naast het vliegterrein Soesterberg ge legen. waarop zij hare werkplaatsen zal doen verrijzen. De welbekende aviateur Henri Wijnmalen zal als directeur van deze Maatschappij op treden Zonderlinge vergissing. Dins dag deelde een telegrambesteller den heer Van Beek, plaatsvervangend koster der N. H. K. te Tiel mede, dat hij rookwolken uit de torenspits zag komen. Ook anderen hadden dit opgemerkt. Dadelijk werd een onderzoek Ingesteld, waaruit bleek, dat... een meters dikke muggenzwerm in de avondzon danste. (Hbld.) De werkloosheid in de dia mant-industrie. Het werkloozencijfer is weer aanmerkelijk gestegen. Het bedraagt 2921 tegen 2472 in de vorige week. Faillissement A. PInheiro. In de ten Paleize van Justitie te Amsterdam ge houden le verificatie-vergadering in het fail lissement van den diamanthandelaar A. Pin- heiro is verslag uitgebracht door den curator mr. Salm. Daaruit bleek, dat het passief be draagt f 120.000, waartegen een actief ad f 60.000. Mr. M. A. H. L. van Lier, stelde een accoord voor in dier voege, dat de koopmansgoederen (in hoofdzaak de door mr. Herm. J. Keyzer opgespoorde diamanten) aan een commissie uit de crediteuren zou worden afgestaan ter realiseering en verdeeling. 11 Mei e.k. zal over dit accoord worden be raadslaagd. De curator betwistte de preferentie van een aantal Belgische vorderingen, op grond, dat de Belgische wet geen bijzondere preferentie kent op de opbrengst van aanwezige goede ren. -- Staking. Op de N. V. Eerste Neder landsche Fabriek van Asbest-Cementplaten en Leien (Martinit") aan den Cruquiusweg te Amsterdam is een staking uitgebroken, waar door het bedrijf geheel stil ligt. De moord in de Van Merle n- straat. Een der beide deskundigen aan wie een onderzoek werd opgedragen door het Gerechtshof te 's Gravenhage, naar den geestestoestand van den Leidschen student G. B. van Leeuwen, die in de Van Merlenstraat te 's Gravenhage zijne verloofde vermoord de, is, naar men verneemt, in zijn thans inge zonden rapport tot de conclusie gekomen dat van L. toerekenbaar moet worden geacht voor zijn misdaad. De verdere behandeling der zaak voor het Hof is op 20 Mei a.s. bepaald. Gelegenheid tot hazard spel. Het gerechtshof te Amsterdam heeft in hooger beroep mej. K. N., overeenkomstig het vonnis der rechtbank aldaar van 18 Dec. jj. veroordeeld tot 4 maanden gevangenis straf wegens het opzettelijk gelegenheid ge ven om met betrekking tot wedrennen en harddraverijen.hazardspel als bedrijf uit te oefenen. Een sluwe op lichtste r. Voor de rechtbank te 'sGravenhage heeft terecht ge staan mevrouw Z., geb. De H„ pensionhoud ster, die van iemand 9000 leende, deels op schuldbekentenissen, voor een ander deel op een valschelijk onderteekende borgstelling. Ook een bankier leende haar op zulk een valsch papier geld, 2000. Zij gaf voor, met de geldleeners in ongeoor loofde relatie te hebben gestaan. Het O. M. eischte bekl.'s veroordeeling tot zes maanden gevangenisstraf. Een relletje. Gisteren was er op den Parallelweg te 'sGravenhage een heel relletje: rechercheurs van de zedenpolitie wil den een aldaar woonachtig persoon, verdacht van overtreding van het souteneursverbod, ar resteeren, toen da man, de politiebeambten ziende aankomen, over de schutting vtu zjju huis klom en ontvluchtte. Verschillende omwonenden, die hem weinig goed gezind waren, wezen den rechercheurs de richting, waarin de vluahteling v,as gegaan, met het gevolg dat hij in de Jacob G^tsstraat werd gegrepen en overgebracht naar hel bureau van de zedenpolitie. Zooals te begrijpen, lokte do jacht op den verdachte heel wat nieuwsgierigen in de-zo dichtbevolkte wijk. ?n .e,en w a s chlcu lp gestikt. Woensdagmiddag is te Dordrecnt het 3-jarig dochtertje van den stucadoor A. de B. in een waschkuip gevallen en gestikt. Verdronken. Het 2-jarlg dochtertje van Arend de L., te Hoogcvcen, is te water ge raakt en verdronken. Een 2-jarig dochtertje van A. de Lange te Kerkenbovenveen, gem. Zuidwolde, is In een wijk aldaar verdronken. -"Verdronken Te Zwaag is een twee jarig knaapje in een sloot gevallen eti ver dronken. Te Weert ie het 12}-}arig zoontje van den koopman L. in het kanaal verdronken. Te Workum is een 4-jarig meisje ver dronken. Noodlottige val. Te Voorhout is Woensdagavond het 10-jarig zoontje van Gerrit vam don B. van een draaibrug in de Dinisda«sohe wetering gevallen en eenige oogenlblikken later door den vader levenloos opgehaald. Drenkelingendag. Maandag was voor Harlingen een merkwaardige dag door het groote aantal drenkelingen. In de haven vielen een stoker en een schip per over boord en werden tijdig gered. Een kind, uitwijkende voor een geit, viel In de Zoutsloot. Men bracht haar weer op het droge. Bij het zeilen moest een jongen, die in den mast was geklommen, zich in zee laten vallen, ten einde omslaan van het vaartuigje te voorkomen. Hij wist zich zwemmende le redden. Ook geraakte nog een galant jongmensch, dat bezig was een paar jonge dames te roeien, over boord. Hij mocht het geluk sma ken, door dc schoone roeisters gered te wor den. (N. Gr. Ct.) Gevolgen van een val. In het ziekenhuis te Rotterdam is Woensdag avond aan de gevolgen harer bekomen kwetsuren overleden een 83-jarige vrouw die Donder dag te voren bij pogingen om een kat te ver jagen .voorover in een kelder was gevallen en daarbij een gebroken rechter bovenarm, benevns ernstige inwendige kwetsuren beko men had. Bekneld geraakt. Gisterenmorgen zakte op de scheepswerf van den heer Meijer te Sliedrecht een afdak in, waaronder gewerkt werd, met het droevig gevolg, dat de 18-jarige Brandwijk er onder bekneld geraakte, waar door zijn borstkas werd ingedrukt en een diepe wonde aan hoofd en keel ontstond. De dood trad spoedig in. Kind overreden. Woensdag na middag wilde een 4-jarig knaapje te Schie dam, aan de Voorhavenkade op een rijden den onbeladen sleeperswagen klimmen; het jongetje kwam te vallen en kreeg het rechtcr- achterwiel ove rden buik. Het knaauje werd opgenomen cn onmiddellijk per brancard vervoerd naar het ziekenhuis, waar het bij aankomst reeds overleden bleek te zijn. Ongeluk met een revoTver. Giateneurmorgen zou d© 16-jarige P. de Z. té Voorburg een revolver schoon maken. Blujlkbaar niet wetende, dat hot wapen gela den was, trok hij den haan over, terwijl do loop op zijn hoofd gericht was, met het noodlottig gevolg, dat een kogel hem in dat lichaamsdeel d(nong. In bedenkelijk en toe stand werd de ongelukkige naar het zieken huis St. Antoniushove vervoerd. Een on voorzichtige papal Op de lijn Venlo-Wesel liet dezer dagen een man tusschen het Nederl. en het Duitsche grens- station zijn kind, dat hij op den arm had, uit het geopende raampje van den trein vallen! Toen men den trein door middel van de nood rem tot stilstand had gebracht, bleek de klei ne slechts een paar schrammen opgeloopen te hebben. (Tel.) Benarde positie. Woensdag avond moest te Bo'rculo de monteur de Wilde van de electrieiteits maatschappij „De Beikel- streek" eenige reparaties verrichten in een bovenleiding. De man klom in het net met een gordel om zijn lichaam, maar greep bij vergissing een draad met stroom. Bewuste loos bleef hij hangen. Een andere monteur, Carrière genaamd, klom onmiddellijk naar boven en smaakte het genoegen door afknip pen van den draad zijn vriend behouden naar beneden te brengen, waar na eenige moeite het bewustzijn werd terug gebracht Wonderbaar goed afgeloopen. Dinsdagavond liep op den Goudschen Singel te Rotterdam een 6-jarig meisje, Maartje L., wonende Wildeveenstraat, over de rails van de tram juist toen een motorwagen van lijn 5 passeerde. De tram kon niet meer stoppen, het kind viel en verdween onder den baan- schuiver door onder de tram. De vloer van den wagen moest uitgelicht worden om het kind naar hoven te kunnen halen, dat won der hoven wonder slechts enkele ontvellin gen bleek bekomen te hebben en zelfs te voet naar huis kon worden gebracht. "^ScHooN^elTTCerkn i euws» Een h oogleeraarsjubile urn. Men meldt uit Leiden, dat het op 2 Mei 0. s. veertig jaar geleden zal zijn, dat Prof. Dr> 4 Franchimont het ambt van hoogleeraar in de organische chemie aan de Universiteit aldaar aanvaardde. -Prol. rat. P. A.Holster. Prof. mr. F. A. Molster, dc nieuwbenoemde buitengewoon hoouleeroor in het handelsrecht te Amsterdam, is - schrijft het Hbl - een «er hetend advo caat aldaar. i. irutfl De nieuwe hoogleeraar promoveerde In FKS8 tot doctor iu de rechtswetenschappen. Mij was lid van den raad van toezicht en discipline voor de orde der advocaten en werd, In de plaats van wijlen mr. Kuhn, tot deken benoemd, welke noeming hij echter in beraad hield. Mr. Molster i» voorts commissaris van 9

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 3