BINNENLAND. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. KOLON1ËN. "gene buitengewoon hooge schadevergoeding. De maatschappij ging in beroep bij den En- gelschen schout bij nacht Cradock, welke zich gerefereerd heeft aan hel Foreign Office. Washington, 2 8 April. De Spaan- iche ambassadeur It ia no heeft aan staats secretaris Bryan .nedegedeeld, dat Huerta, «onder voorwaarden te stellen, in beginsel de bemiddeling aanneemt zooals zij in het voor stel van Argentinl53rarillê en Ghlll is gefor muleerd. Veracruz, 28 April. De transport schepen waarmee neraal Funston en zijne troepen worden vervoerd, zijn hier aangeko men. Do troepen zullen worden geposteerd langs de buitenlijn, nadat zij geland zijn. Admiraal Fletcher, die tot dusver de opera- tién leidde, zal dan naar het vlogges-uip te- rugkeoren. Ook de matrozen zullen zich weer naar hunne schepen begeven. Allerlei. „Alexander -de groolegelijk 4e ont- oaskerde burgemeester van Köslin spottend genoemd wordt, beeft in de gevangenis te jdoabit een uitvoerig relaas van zijn levens loop gegeven, waarvan wij reeds het een en ander mededeelden. Alexander Thormann ■eeide tot den rechter van instructie o.a.: ,4k ben geen misdadiger, ik heb slechts een val- «dhen naam aangenomen, daar het mij niet mogelijk geweest is onder mijn eigen naam een betrekking te krijgen". Na zijn straf on dergaan te hebben, heeft Thormann herhaal delijk getracht in den handel te komen, maar hij is overal afgewezen. Thormann wil te Berlijn terechtstaan; hij heeft, om dit gedaan te krijgen, alle rechters te Köslin als partijdig gewraakt. Be ontmaskerde burgemeester van Kös lin, Thormann, wordt thans ook verdacht een moord gepleegd te hebben door middel van vergiftiging. Thormann stond, toen hij nog onder zijn eigen naam te Bromberg werk zaam was, in intieme betrekking tot verschil lende jonge meisjes, o.a. tot de dn-hter van lijn hospita. Toen dit meisje zwanger werd, ontkende Thormann dat hij de vader van haar kind kon zijn. Hel kwam tot een proces doch den dag vóór het meisje haar aanklacht onder eede zou bevestigen, stierf zij plotse hng. naar men toen algemeen aannam in het kraambed. De moeder diende een klacht in tegen Thormann doch daarop werd door den officier van justitie niet ingegaan. Later heeft de moeder bij de rechtbank een klacht inge diend met de verzekering dat haar dochter niet in het kraambed maar aan gif gestorven is. Thormann zou hr.r dit vergif ingegeven Hebben. De officier van justitie heeft thans gelast het lijk op te graven om na te gaan of er ook sporen van gif in de overblijfselen te vinden zijn. Hongkong, 28 April. Twee torpedo- booten niet ambtenaren aan boord zijn ver trokken naar de plaats waar de Taion is aan gevallen. N e w-Y ork, 28 ApriL Eene ontploffing Is voorgekomen in de kolenmijn te Barckley (Wesl-Virginië). 250 werklieden zijn ingesloten. Oost-Inrilë. Wouter Cool. De correspondent te Batavia van het ilbld. teint: De heer Wouter Cool, de gewezen onder directeur der gemeentewerken te Rotterdam, zal in dienst treden van de Dordtsche Petro- leuniniaatschappij Pestgevallen op Java. Regeeringstelegram belr effende pest ge vallen op Java van 8—21 April: Afd, Malang 484 nieuwe pestgevallen, 428 dooden. Berbek 1, Ngawi 1 en Toeloengagoeng 4 sterfgevallen. Madiocn 36 nieuwe gevallen. 34 dooden. Kediri 54 nieuwe gevallen, 52 dooden. Paree 54 nieuwe gevallen, 53 dooden Magelan 21 nieuwe gevallen, 15 dooden. Soerabaja 35 nieuwe gevallen, 32 dooden. Knoeierijen In het cantinebeheer in Atjeh. De correspondent te Batavia van de N. R. Cl. seint: Een hij de troepenmacht in Atjeh dienende kapitein heeft, daar zijn indertijd langs hierarchischen weg ingediend bezwaarschrift nooit den legercommandant heeft bereikt, nu met voorbijgang van alle chefs audiëntie bij den legercommandant aangevraagd, om de aandacht te kunnen vestigen op knoeierijen in het cantinebeheer in Atjeh. Kameroverzicht. Tweede Kamer. Dinsdag kwam aan de orde de behandeling der artikelen van het ontwerp inkomstenbe lasting. Achtereenvolgens worden art. 1—12 zonder beraadslaging of stemming aangenomen. Bij art. 13, bepalende, dat in het algemeen de op brengst van iedere bron van inkomsten wordt gesteld op het bedrag dat zij over het laatst verloopen jaar aan den belastingplichtige heeft opgeleverd, doch dat de opbrengst van een bedrijf, indien een geregelde boekhouding de daartoe noodige gegevens verschaft, wordt gesteld op het gemiddelde belastingjaar, ge rekend over de laatste drie jaar, betoogde de heer Tydeman (V. L.) dc wensrhelijkheid van het herstel der bepaling, voorgesteld door de Ministers de Meester en Kolkman, dat steeds het inkomen wordt berekend over het afgeloo- pen jaar; vooral voor den landbouw, waarin zeer weinig aan boekhouding wordt gedaan, verwacht spreker groote moeilijkheden der thans voorgestelde bepaling, terwijl ook bij verandering van inkomsten geen moeilijkhe den kunnen uitblijven en meestal onaange naamheden tusschen belasting-ambtenaar en belasting-schuldige over nakomen van den be lastingplicht zijn te verwachten. Spr. dient een amendement in tot herstel dei vroegere redactie. Dit wordt aangenomen met 79 tegen 27 stemmen. De heer van Vuuren rk.) licht twee amendementen toe op art. 34. Het eerste om principieel te doen uilma&en, dat de kinder aftrek zal gelden voor alle inkomens. Het tweede om den kinderaftrek te bepa.cn op f 50 per minderjarig kind tot een belastbaar inkomen van f 2500 enz., met de strekking, dat rekening zal worden gehouden met het feit, dat naarmate hot inkomen klimt, meer aan de kinderen wordt ten koste gelegd, doch omgekeerd met het andere feit, dat met het klimmen der inkomsten de draagkracht toe neemt. De heer Drion (V. L.) licht een amende ment toe, betreffende den kinderaftrek. Spr. stelt daarbij voorop, dat groote gezinnen voor de maatschappij van groole beteekenis zijn, tot welk inzicht de liberale economie eerst in den laatsten tijd is gekomen. De heer V1 i e g e n (s. d.) bestrijdt deze amen dementen. Hij acht aftrek voor inkomens bovea f 5000 niet noodig. De Minister wijst er op, dat de kosten van het le amendement-van Vuuren f 150.000 zullen zijn. Het 2e amendement-van Vuuren wordt verworpen met 45 tegen 26 stemmen Het le met 35 tegen 34 stemmen. Het amendement-Drion wordt verworpen met 38 tegen 31 stemmen.. Te 4 uur wordt de vergadering verdaagd tot heden morgen 11 uur. Gedeeltelijke herziening Leerplichtwet. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken zijn bij Nota eenige wijzigingen voorgesteld in het wetsontwerp tot gedeeltelijke herziening van de Leerplichtwet. Voorgesteld wordt, te doen vervallen de be paling, dat het schoolbezoek geacht wordt ge regeld plaats te vinden, indien gedurende twee achtereenvolgende maanden niet meer dan twee schooltijden onder geldige reden wordt ver zuimd. De maximum-duur van een speciaal verlof over veldarbeid wordt teruggebracht tot vier wekende bevoegdheid van den gemeenteraad tot regeling van den tijd of de tüden, binnen welke het verlof moet vallen, wordt omgezet in eene verplichting en die tijdsruimte bepaald op ten hoogste vier achtereenvolgende maan den, welke voor afzonderlijke deelen der ge meente verschillend kan worden genomen. Het maximum der geldboete bij eenvoudige overtreding wordt verhoogd van 15 tot 30 gul den, tengevolge waarvan het O.M. in hooger beroep zal kunnen gaan, als eene zóó geringe straf wordt opgelegd, dat de eerbied voor de wet daardoor noodzakelijkerwijs verzwakt wordt. Ten slotte wordt een bepaling voorgesteld om werkgevers strafbaar te stellen (met een geld boete van ten hoogste 50 gulden), bij wie leer plichtige kinderen in dienst zijn. Berichten. De Staatscourant van "Woensdag 29 April bevat o.m. de volgende Koninklijke Beslui ten: benoemd to registratie-ontvanger van Hil versum J. Soeters, thans te Noordwijk; te Meppel A. Kniphorst, thans te Kampen, met intrekking zijner benoeming te Den Helder; te Den Helder R. v. d. Brand, thans le Zeve naar; benoemd tot rijksboekhouder le klasse op het betaalmeesterskantoor te Rotterdam W. H. Smit, idem 2e klasse; tot idem 2e klasse op het kantoor te Amsterdam W. Spijdel, idem 3e klasse; tot Idem 3e klasse W. Dirk- sen. klerk; benoemd tot klerk bij het agentschap van het Ministerie van Financiën enz. te Amster dam. J. H. Menger; benoemd tot officier in de Oranje-Nassau- ordp. H. W. Reijs, pastoor te Gulpen; benoemd tot arrondissements-schoolopzle- ner te Emmen J. L. La Gro, te Zwammer- dam: gepensioneerd wegens lichaamsgebreken de le luitenant F. Stcenberghe van het jager regiment; op non-activiteit gesteld de le luitenant jhr. L. C. de Villeneirve van het ordonnansen-es- cadron wegens tijdelijke ongesteldheid; bij het Departement van Koloniën op ver zoek eervol ontslagen met dankbetuiging, J. E. Verbrugh, directeur van het Technisch Bureau; benoemd tot directeur van dat Bureau, te vens chef der afdeellng F. J. E. Inckel, inge nieur le klasse bij dat bureau; bevorderd tot referendaris ''e hoofdcommies M. T. v. Ldth; tot hoofdcommies de commies J. J. Meeten tot commies, de adjunct-commies J. J. de Jongh bij het Departement van Landbouw be noemd tot administrateur mr. Y.7. A. v. Em- den, waarnemend raads-adviseur; gepensioneerd wegens lichaamsgebreken de officier der administratie le klasse bij de zeemacht J. H. v. Trooljen. Te 3 uur gisteren naniUSdag zijn H. M. de Koningin-Moeder en klein gevolg tn twee auto's op de sitichting Nieuw-Voordorp onder Voorschoten aangekomen. H. M. werfd verwel komd door ds. Karres, voorzitter der vereeni ging "'nderzorg, en ln de kamer vam den di recteur ingelicht over het werken dier ver een i ging. Daarna werden de verschillende zalen der stichting, tot mangel- en badkamers toe, door H. M met de grootste belangstelling bezich tigd. Op de speelplaats, in de gymnastiekzaal on het sanatorium werk! ook eenige oogen- blikken vertoefd. Na het zingen van eenige liederen door hel zangkoor Nieuw-Voordorp Breek de hooge bezoekster naar de spelen der kinderen, sprak met enkele er van en deelde hun iets mee over Prinses Juliana. Voor ieder kind was een cadeautje meege bracht; elk der ledeoi van het bedienend per soneel ontving een ruiker. H. M. betuigde haar groote ingenomenheid met alles, wat zij haid gezien. Een gave in cou vert werd geschonken aan de stichting. Ds. Karres bedankte ten slotte voor de eer van het hooge bezoek. H M. vertrok om 5 uur. (N. R Ct.) Nleuweportretten van Prinses Juliana. Heden komen 5 nieuwe photo's van Prinses Juliana in den handel, alle ver vaardigd door den Haagschen photograaf Deutmann. Een der nboto's atelt Prinses Juliana voor met haar hoed op, eii ongedwongen zittend op een tafel. Een andere geeft de Prinses weer, op een antiek stoeltje zittend. Op dc derde komt zij in een zeer aardige pose voor, n.l. met een der handen tegen haar wang. Dc vier de eindelijk laat haar zien als spelend kind, zittend op een speelgoeclwageiiljc mei dito paardje er voor. Verder is er nog een afzonderlijke opname van H. M. de Koningin en de Prinses, gezet n op een antieke gebeeldhouwde bank. Ministerraad. Gisterenvoormid dag 10 uur is er een ministerraad gehouden. Hetbioscoopgevaar. B. en W. van Dordrecht stellen den Raad voor aan dc Poli tieverordening een nieuw artikel toe te voe gen, met hei oog op het bioscoopgevaar. Het luidt: „liet is den ondernemers van biosco pen verboden kinderen beneden 16 jaar tot van hunnentwege gegeven voorstellingen toe te laten, tenzij op hetgeen vertoond zal wor den vooraf de goedkeuring is verkregen Aan den burgemeester". Hr. Ms. Kor ten a er in de Mex1'- caansche wateren. Het pantserschip ,Kortenaer" dat te Tamprio aan de golf va.D Mexico ligt. heeft de Nederlandsche kolonie aldaar aan boord renomen, behalve 6 per sonen, die aan land wilden blijven. V le e s c h u i t v o e r naar Ame rika. Volgens bericht van den directeur- generaal van den landbouw zullen in de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika ten aan zien van den invoer van vlecsch en vleesch- waren vermoedelijk nieuwe voorschriften wor den gegeven, die op den geregelden uitvoer naar dat Rijk belemmerend kunnen werken. Ten einde te kunnen beoordeelen in hoever daarbij ook Nederlandsche belangen betrok ken zijn, zijn de exporteurs van vleesch en vleesclrwaren naar de Vereenigde Staten van Noorrl-Amerika uitgenoodigd, aan de direc tie van den landbouw le 's Gravenhage, zoo mogelijk mededeeling te doen van de hoe veelheden vleesch en vleesohwaren, door heD in 1913 naar genoemde Staten gezonden. Mutatie hoofdcomité Roode Kruis. Naar de Tel. verneemt, is de gepen- sionneerde luitenant-generaal J. de Waal, on der-voorzitter der vereeniging „Het Neder landsche Roode Kruis", voornemens binnen kort deze betrekking neer te leggen. Als zijn opvolger wordt genoemd de gepensioneerde generaal-majoor F. Tonnet, oud-commandant dei' 2e divisie infanten e J. T. Cremer. De oud-minister J. T. Cremer is van zijn reds naar Indië hier te lande teruggekeerd. Gedenkteeken Quatr e-Bras. Er is een Noord-Hollandsch-Amsterdamsche Commissie gevormd, onder eere-voorzitter- schap van den Commissaris der Koningin mr. dr. W. F. van Leeuwen en den burge meester van Amsterdam, jhr. mr. dr. A. Röell. Voorzitter is generaal-majoor A. R. Ophorst, commandant der stelling van Amsterdam, te vens bevelhebber In de Ie Militaire afdeeling; secretaris mr. W. Nierstrasz, redacteur Han delsblad; penningmeester Chs. Miserov, nota ris. Militaire vliegoefeningen. De le luitenant-vliegenier van Heyst ■*rrirok er morgen '-m 10.20, met den len luitenant-vliegenier Roeper Bosch als passa gier van Soesterberg per vliegtuig naar de legerplaats bij Okiebroek, alwaar zij geduren de deze week ter beschikking blijven van den directeur der artillerie-schietschool. Het doel der te houden oefeningen is, door uit het vliegtuig te werpen berichten den vuurleider in kennis te stellen waar het doel is en of het doel al dan niet wordt geraakt, zoodat de vuurleider daarnaar de richting en afstand kan regelen. Reeds bij di vorige te Oldebroek gehouden oefeningen is het groote nut der samenwerking tusschen vlie geniers en vuurleider ten duidelijkste geble ken. De luitenant Roeper Bosch, zelf artillerist zijnde treedt op als waarnemer en berichtge ver. In de legerplaats is een tent opgericht tot berging van het vliegtuig, terwijl de werk tuigkundige van luitenant van Heyst met twee man in dc nabijheid dezer tent Is gekam peerd. Beide vliegeniers keeren vermoedelijk Za terdag in het vliegkamp te Soesterberg te rug. Het Sportpark le Amsterdam. Men meldt uit Amsterdam: Het lag in de bedoeling van het bestuur van de Mij. „Het Nederlandsch Sportpark" de nationale sportbetooging te houden op Zater dag 23 Mei e. k. Aangezien door het bezoek van den Toning en de Koningin van Denemarken aan Ara- sterdam een feestelijkheid op denzelfden da tum in het Stadion niet mogelijk werd ge acht, zal thans de voltooiing van het Sport park gevierd worden op Zondag 24 Mei e. k., voor welke gelegenheid behalve een athletische wedstrijd, pogingen in het werk worden ge steld, een wedstrijd tusschen een nationaal voetbal-elftal en een sterke buitenlandsche ploeg te organiseeren, benevens wedstrijden van verschillenden sportaard. 1 Mei te Zaandam. De burgemeester van Zaandam heeft de volgende missive ter kennis gebracht van de hoofden der openbare inrichtingen van onderwijs: Het ligt in de bedoeling, het daarheen te leiden, dat voortaan op 1 Mei aan alle openbare inrichtingen van onderwijs in deze gemeente vacantie wordt gegeven. Voor dit jaar zijn echter verordeningen en leerplan nog niet met dien maatregel in overeenstemming. Ofschoon B. en W. gaarne zouden zien, dat nu recdes zooveel mogelijk van den 1 Mei-dag als vacantiedag zou worden gebruik gemaakt, kan ik op grond van het vorenstaande niet de vrijheid geven, dat klassen naar huis worden gezonden. Tegeu combinaties van klassen voor zoowr mogelijk bestaat voor dien dag bij mij en den wethouder van onderwijs geen overwegend bezwaar. Naar het Hbld. verneemt, is onder de Zaaa- damsche burgerij een beweging gaande om, nu van gemeentegebouwen op 30 April ter ue- legenheid van den verjaardag van Prinses Ju liana niet zal worden gevlagd, dit zoo uitge breid mogelijk van particuliere zijde te doen. O. a. zullen, nu het vaderlandsche dundoek niet van den toren zal wapperen, vlarcn worden uitgestoken hoven de ingangen der kerk. Spo or weg Arnhe m—A peldoorn. In den Raad der gemeente Arnhem is in be handeling gekomen een aanvraag van het comité De Hooge Veluwe tot deelneming in het aandeelenkapitaal van een op te richten naamlooze vennootschap voo den aanleg van een spoorwegverbinding tusschen Arn hem en Apeldoorn, met een zijtak Hoenderloo- Lunteren B. en W. stelden voor om op het verzoek, strekkende om in bedoelde vennootschap deel le nemen voor een bedrag van f 150,000, te berichten, dat de financieele toestand der ge>- meente niet toelaat het verzoek thans in gun stige overweging te nemen, hoezeer de meer derheid van B. en W. ook de tot standkoming van bedoelde verbinding zou toejuichen. Over dit praeadvies ontspon zich een lang durige discussie. Van verschillende zijden werd er op gewezen, dart men alleen iets voor de ontworpen lijn voelde als Schaarsbergen. een landelijk deel der gemeente Arnhem in de verbinding werd opgenomen, anderen had- dem er bezwaar tegen, dat niet bepaald was, dat de electrische riroom betrokken zal wor den van de gemeente Arnhem en dat niet be ter omschreven was waar de tram in de stad aan zal komen. Ook tegen den financleelen opzet van het plan had men bezwaar. De wethouder De Visser, die eveneens tegen de deelname was, bepleitte het ontwerpen van een meer algemeen plan. dat dan zou moeten omvatten de verbinding met Apel doorn, de verbinding met De Lymers, het leiden van de Betuwsche stoomtram over de schipbrug naar het gebouw van de fruitvei ling. het doen rijden van goederenwagens der gemeentelijke electrische tram over lijn dor Geldersche stoomtram en de oprichting van een nieuw emplacement in Het Broek. Na zeer uitvoerige discussies werd het voorstel van B. en W. aangenomen me* 19 te gen 10 stemmen. De mo-ord te IJ muiden. Het hoo ger beroep van den officier van justitie te gen het vonnis der rechTbank te Haarlem, in dc zaak-B,, die te IJmuiden Dina Sant van het leven beroofde, zal 13 Mei a.s. voor het Hof te Amsterdam dienen. De moordenaar. Naar dc L. K. ver neemt, heeft Piet Senden, wel bekend wegens de geruchtmakende moordzaak te Beek, zich door ophanging in de gevangenis te Leeuwar den van het leven beroofd. Men herinnert zich. dat Piet Senden Üjdens de Kerstdagen 1911 den bejaarden Gelissen te Geverik. een alleenwonend man, met een bijl het hoofd had ingeslagen. Gruwel ij ke misna ndeling. Maan- -*»t is door den Amelander beurtman te Harlingen aangebracht de 37-jarige B. D.. die aMaar door twee dijkwerkers met een schop zoodanig was mishandeld, dat de her sens bloot lagen, een arm verbrijzeld was €D bet onderlijf zeer ernstige wonden vertoon de. In hopenloozen toestand werd D. naar het ziekenhuis gebracht. De man woont te Drachten en is va der van 4 kinderen. Poging tot afpersing. Te "Win schoten is gevankelijk binnengebracht D. G. sdheepsjager te Ylldesrvarik. verdacht van poging tot afpersing. Overreden. Gistermorgen ie op het Rapenburg te Leiden de 26-jarige journalist I. M. N. van Schalk, die op een fiets reed. door een auto overreden en gewond. Zijn toe stand is levensgevaarlijk. De overrijding geschiedde door de dienst auto der firma A. W. Sijthoff's Uitgevers maatschappij. Het slachtoffer kwam anel fiet sende uit de Doelesteeg en heeft het toeteren van de auto wellicht niet vernomen. In het Höpitai Walfion trad de dood spoedig in. De overledene was yerbonden aan de (R.-K.) en Nieuwe Leidsche Courant. Azljnessence gedronken. In de AlettastTaat te Rotterdam fa een 24-jarig meisje, dat gedronken had uft een flesch met azijnessence. aan de gevolgen overleden. School- en Kerknieuws. Ds. Heldring. Naar de Nederl. ver neemt, zal dr. L. Heldring, te Amsterdam, om gezondheidsredenen zijn erbeid moeten beper ken. Zoo heeft hij o. a. het voorzitterschap der vereeniging Mirjam te Amsterdam neergelegd, en is hij ook voornemens af te treden als voor zitter van Hoenderlo. Kunst en Wetenschap. De „Midzomcrnachtsdroom". Men meldt uit Arnhem: De opvoeringen van een Midzomernachts- droom kunnen door onverwachte bezwaren van Royaards op 8 en 9 Mei niet doorgaan en zijn tot Inter uitgesteld. Verduistering. Hilversum, 28 April. Voor -de 6e Kamer der Amsterdamsche rechtbank stond terecht de 36-jarige cora- missionnair in effecten, P. E. J. Perk te Hil versum woonachtig, beklaagd van verduiste ring van effecten (geschat op een waarde van f 140.000). De dagvaarding houdt hoofdza kelijk in, dat hij tegen een vaste jaarlijiksche belooning was belast met een gedeelte der administratie van hel vermogen der freules Hooft van Woudenberg van Geerestein en hij tevens was conmiissionnair in effecten, op zettelijk wederrechtelijk zich verschillende, nader in de 'dagvaarding aangeduide, effec ten heeft toegeëigend. Voorlezing geschiedde van belalaagdes be kentenis voor den rechter-comraissaris. Daar in wordt door hem verklaard, dat hij eenige jaren geleden lid was van de later gefail leerde firma Kramer. De heer Kramer was zijn zwager. In haar relatie met die firma verloren de freules f 50.000. Zij vertrouwden beikl. de behandeling van haar effecten*aken toe, waarvoor hij, behalve provisie, een sa* laris van f 1600 genoot. De effecten dienden hem. allengs onder zijn eigen speculatie lot dekking van prolongatie en onder de toene mende verliezen, die hij leed, was het hem onmogelijk, stuldkcn of waarde daarvan te restituecren De freules hadden het beheer van haar ka pitalen aan bekL en aan jhr. mr. L. H. J. van Bevervoorde tol OldemeuLen toever trouwd. Bij bekentenis voor den rechter-commissa- ris had bekl. ook nog verklaard, dat hij te voorzien had In de behoeften van het gezin van zijn zwager Kramer en dat h^j geschei den van zijn vrouw, ten behoeve van haar cn haar kinderen, jaarlijks f 6000' had tc betaicn. Genoemde verschillende omstandigheden had tot het plegen der malversatiën geleid. Van de getuigen (de freule was niet ver schenen) werd het eerst gehoord jhr. mr. van Pevervoorde tot Oldemeulen, bovengenoemd, lid van de firma Tjecnlk Sc Co. Hij verklaart o.a. dat het hem wegens tijdsgebrek moeilijk viel, de boeken van bekl. geregeld na te gaan. Dat hij door de freules benoemd was tol haar execuleur-lestnmentair (evenals bekl.) wist hij niet. Later tot inzage van de boeken ge komen, viel het hem moeilijk daarvan oen duidelijk overzicht te krijgen, zoodat hij het onderzoek aan een boekhouder opdroeg. Dat tegen beid. een vervolging is ingesteld wordt door de freules zeer betreurd. Wel was het onderzoek van de administratie op haar verzoek en op dat van de familie geschied. Na het vertrek van get. verklaart bekl. nog dat hij den storm wellicht had kunnen be zweren, want er was hem ruimschoots hulp cti steun toegezegd, en volstrekt niet noodig wa re geweest de stukken die in prolongatie la gen te verkoopen, want zij lagen met ruim surplus, maar jhr. van Bevervoorde drong op executie aan. Het O. M. eischte tegen bekl. 2 jaar gevan genisstraf met aftrek van de preventieve hech tenis. Van 4® getuigen décharge verklaarde dc heer van der Meer v. Kuffeler, dal hij bekl gedurende zes jaar le Hilversum van zeer gunstige zijde heeft leeren kennen: alleen als iemand van groot optimisme. De vroegere boekhouder van bekl. schelste hem als geen bekwaam zakenman en iemand zonder voldoend administratief inzicht. De verdediger, mr. L. van Giffoh Jr., con cludeerde met het oog op de omstandighe den van 'bekl. tot clementie. Raadsverslag. Openbare vergadering van den Raad dc gemeente Amersfoort o<p Dinsdag 28 April 1914, des avonds 8 uur. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig: de heer Gerritsen. De voorzitter opent de vergadering, waai na de notulen der vorige vergadering wor den vastgesteld, zooals ze ter visie hebbci gelegen. Daarna wordt mededeeling gedaan van dc volgende ingekomen stukken: Besluit van Ged. Staten yan Utrecht, d.d 14 April 1914, waarbij goedgekeurd wore teruggezonden het raadsbesluit <Ld. 25 -No\ 1913, tot het aangaan van meerdere overeen komsten in verband met den bouw yan ec. nieuw schoolgebouw door de vereen. „Au; bachtsschool voor Amersfoort en Omstreken. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, d.d 20 April 1914, 3e afd. no. 953/870, waarl- goedgekeurd wordt teruggezonden hel raads besluit d.d. 31 Maart 1914, tot verkoop van grond aan K. P. Westhoeve. Kennisgeving. Besluit van Ged. Stalen Yan Utrecht, d.d 20 April 1914, waarhij goedgekeurd wordt le ruggezonden het raadsbesluit d.d. 31 Maai 1914, tot aankoop van grond van de kerkbc sturen van O. L. Vrouwe Hemelvaart en van den H. Franciscus Xaverius. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, d.d 20 April 1914, waarbij goedgekeurd wordt ruggezonden het raadsbesluit dxi. 31 Ma 1914, no. 174, tot verkoop van grond aan 11. Kroes q.q. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, d.o 14 Aprü 1914, waarbij wordt toegezonden de vastgestelde gemeenterekemng diens. 1912. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, d.d. 14 April 1914, waarbij goedgekeurd worde i teruggezonden de wijzigingen der gemeenU begrooting dienst 1913/1914, vastgesteld in de raadsvergadering van 31 Maart 1914. Kennisgeving. Beshiit van Ged. Staten van Utrecht, d.d. 20 April 1914, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit d-d. 24 Fcbr. 1914, tot wijziging der begrooting dienst 1913. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, d.d. 20 Aprü 1914, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit d.d. 24 Febr./ 31 Ma art 1914, tot wijziging der begrootihg dienst 1913. Kennisgeving. Brief van Gedep. Staten van Utrecht, d.d. 6 Aprü 1914, waarbij wordt medegedeeld dat de instructie voor den gemeente-ontvan ger vastgesteld bdj raadsbesluit van 27 Jan. 1914. voor kennisgeving wordt aangenomen. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, d4. 6 Aoril 1914, waarbij, met handharing van het raadsbesluit van 25 November 1913, onge grond wordt verklaard het beroep van H. C. Honig, tegen genoemd raadsbesluit, waarbij afwijzend werd beschikt op rijn bezwaar schrift tegen zijn aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dien# 1913. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, d.d, 23 Maart 1914, waarbij wordt besloten ail voren 1. z. het beroep van W. Jansen. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, dxj. 20 Aurit 1914. wjaarfcll wordt verduaód dé

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 2