PREMIE Uit den omtrek. STADSNIEUWS. groote Oorlogsplaten, voor slechts 75 cents, Ingezonden Stukken. lan de belangstelling voor haar streven heeft Je Commissie voor de inzameling van gelden pot verstrekking van sigaren en tabak aan pnze militairen te velde en in versterkte plaat sen haar taak neergelegd. De Commissie zal eerlang ontbonden worden. Inzameling Haagsch Steun comité. Do gisteren gehouden collecte van het Haag- ^che Steuncomité 1914 heeft opgebracht ruim f 25.000, waaronder een gift van f 5000 van H. M. de Koningin-Moeder. Hoek van Hollan d—H a r w i c De goederendienst Hocfli van Holland Harwich zal Vrijdag a.s. hervat worden. Er zullen alsdan weder naar gewoonte vijf af vaarten per week plaats hebben. Treinverbinding met Antwerpen. Ingevolge beschikkilng van de milStaire autoriteit en te Antwerpen, mogen tot nader order van Roosendaal naar Antwerpen C. S dagelijks drie treinen loopen, vertrekkende 7 en 11.20 's ochtends en 3 uur 's namiddags. Er mag maar één trein per dag van Antwer pen C. S. naar Roosendaal terug; aankomst ie Roosendaal 1156 s ochtends. Onderwijs aan Belgische kinderen. Met medewerking van de Hollandsche over heden is te 's Gravenhage ten behoeve van de vele Belgische kinderen een Belgische school ingericht, waarvan het leerprogram, behalve de vakken onzer Middelbare school, ook nog omvat: Handelswetenschappen. Engelsch en Latijn. De school is gesteld onder bescher ming van het Belgische Comité te 's Graven hage en onder het eerevooraitterschap van den Belgischen gezant Baron Fallou, terwijl het eere-comité verder bestaat uit de heeren Mr. Verbroek, wethouder van Onderwijs. Mr van Goens, schoolopziener in het district 's Gravenhage en de volksvertegenwoordigers Dr. Terwagne en Mr. van Cauwelaert. Belgische vluchtelingen. De. burgemeester van VHssfingen heeft van prof. Guiillain, prof. Bartcls en. de leden van do Belgische kolonie te Monaco 170 francs ontvangen, als uiting van terk en lelijkheid en bewondering voor alles wat in Nederland en Inzonderheid te Vïïssiingen to or de uitgewe ken Belgen is gedaan. In de laatste dagen zijn er weer ndewe ty- phusgevallen, onder de Belgische uitgeweke nen te Vlissingen voorgekomen. Er worden thans 17 vluchtelingen in eten barak ver- leegd. Deze barak is nu vol; de bouw vaü een tweede wordt overwogen. De gemeenteraad van Bergen op Zoom heeft Maandagavond met 6 tegen 5 stemmen besloten, in aansluiting met de 20 November aangenomen motie van afkeuring van ihet be leid van B. en W. een adres aan den minister ran binnenlandsche zaken te zenden. Daarin wordt er op gewezen, dat ook de Belgische vluchtelingen, die bij hun komst in tigen on derhoud konden voorzien, maar wier mid delen nu ziijn uitgeput, in het vluchtelingen kamp moeten opgenomen worden om voe ding te krijgen. Het adres noemt dit een zeer harden maatregel, die thans dubbel treft. In de eerste plaats toch hebben velen thans een behoorlijk onderkomen, behoorlijke lig ging en behoorlijk dek, al hetgeen zij zullen moeten (verruilen voor veel minder. Van eenig comfort toch is in de tenten en barak ken geen sprake. In de tweede plaats treft deze maatregel dubbel hard, omdat de meeste menschen, die tot dusverre voor zich zelf zorgden, behooren èot een betere klasse menschen dan het mee- rendeel van hen, die in de tenten gehuisvest zijn. De Raad vraagt den minister, dat aan deze menschen voedsel worde verstrekt, zonder dat zij gedwongen worden in het kamp hun in trek te nemen. ..Hierdoor zal de naam onzer gemeente zeer (zeker wederom eenigszins gerehabiliteerd worden." Uit Hoey en omstreken. Men schrijft uit Maastricht De dndustrieele streek van Hoey verkeert lhans in droevigen toestand. Hoey en de omliggende gemeenten vormen een agglomeratie van 40 tot 50000 inwoners. De overgroote meerderheid van die bevolking behoort tot de werkende klasse. In gewone tijden werken al deze menschen In de groote fabrieken, zoo talrijk in dit ge deelte van het Maasdal. Nu staan al die werk plaatsen stil door gebrek aan grondstoffen, »an kolen, aan vervoermiddelen en aan afzet gebied. De arbeidende klasse is dus zonder rerdienste; de ellende begint ®idh te doen ge weien en de hongersnood staat voor de deur. De stad Hoey, die thans nog ongeveer 14000 delen telt, is reeds verplicht ongeveer 7000 werklieden te voeden en te onderhouden. Zij deelt soep uit aan 1200 kinderen; elk werk man krijgt 2 brooden per hoofd en per week; sommigen zelfs 3 en er is bijna geen meel. Nu reeds kost dit ongeveer frs. 5000 per week. De strikt noodzakelijkste levensmiddelen ontbre ken reeds en men is eerst aan het begin van len winter. Uit de burgerij heeft zioh -gevormd een „Co mité de secours", dat onder bescherming (pa tronage) van het stedelijk bestuur de georga niseerde liefdadigheid uitoefent. De voorraad graan raakt uitgeput; (le ravi- taillement) het aanvoeren van levensmiddelen wordt hoe langer hoe moeilijker. De groote naburige gjemcenten Morchin, Amay, Ampsin enz., vorkeeren in dcnzclfden toestand. Deze heele streek wordt dus door den honger bedreigd. Het zal onmogelijk zijn, den winter door te komen, wanneer niet spoedig toiddelen gevonden worden den regolniatigen aanvoer van levensmiddelen te verzekeren. Neder 1. Handelsreizigers-ver- een tgi g. Gisteren herdacht de Nederland- iSche Handelsreizigers-Vereeniging gevestigd te Rotterdam, mei afdeelingen te Amsterdam, Utrecht, Den Haag, Dordrecht, Leiden, Gro ningen, Deventer en Arnhem, den dag, waar op zij voor 40 jaar werd opgericht, met het doel, haar leden moreel en financieel te sleu ren. Dat zij hieraan ten volle beantwoordt en in een ware behoefte voorzien heeft, kan blijxen ui», q.a. rdifera. Bij overlijden, verlies van betrekking (zon der eigen schuld), ongeval en ziekte, is in de verloopen 40 jaar ongeveer f 200,000 uitgekeerd, terwijl het vrijwillig ondersteu ningsfonds, dat voorziet in verdere gevallen van nood of behoefte, circa f. 50.000 uitbetaal de Bovendien is op sociaal gebied veel nuttige arbeid verricht en kon meermalen, met suc ces, in het belang van economisch zwakke leden worden opgetreden Reeds voor lang waren plannen beraamd, dezen dag feestelijk te herdenken, maar het Dagelijksch bestuur heeft, bij de afkondiging der mobilisatie, het besluit genomen, alle fees telijkheden achterwege te laten. Niettemin zal deze dag, voor de Vereeniging, niet geheel onopgemerkt voorbij gaan, en wap pert heden (1 December) van het Gebouw der Vereeniging, Schiekade 185, Rotterdam, onze Nationale driekleur. Vertraging Reizigerstreinen. De Directeur-Generaal der Staatsspoor vaardigde de volgende dienstorder uit: Verscheidene reizigerstreinen, vertragen nog te veel door laden en lossen van goederen, en in en uitzetten van wagens. Hierin moet ver andering komen en daarom vestig ik met den meesten nadruk Uwe aandacht erop dat ver tragingen van die treinen door een en ander zijn te voorkomen. Als eerste eisch dient gesteld te worden, dat een regelmatige treinenloop verkregen wordt. Stations- en treinpersoneel behooren In alle opzichten mede te werken. De goederen moe ten doelmatig geladen worden, zoodat lossing vlug kan geschieden; hiervoor is noodig dat voldoende toezicht op de wijze van laden en lossen gehouden wordt. Het stationspersoneel dient ten einde een vlugge treinbediening te verkrijgen, voor zoo veel dit mogelijk is, de behulpzame hand te bieden in het sluiten der portierenook door juiste aanduiding aan den machinist voor den trein tot stilstand moet komen, kan in vele gevallen de behandeling bespoedigd worden. Er is op te letten, dat het publiek tijdig de wachtkamers verlaat en dat, vooral op de tusschenstaiions het voor lossen en laden aangewezen personeel zich bij binnenkomst (en niet op hel laatste oogenblik) ter plaatse bevindt, waar verwacht kan worden dat de bagagewagen kan komen te staan. Geregeld terugkeerende redenen van vertragingen moe ten ter kennis van de Directie worden ge bracht, opdat maatregelen ter verbetering kunnen worden genomen. De stationschefs moeten zich persoonlijk overtuigen dat hun onderhebbend personeel in den geest van het bovenstaande werkt. Ten opzichte van het personeel dat te kort schiet zullen strenge maatregelen worden genomen. De werkzaamheden aan het departement van oorlog. Men meldt ons int Den Haag: In verband met het ecmge dagen .geleden gemelde wordt nader vernomen, dat de me- dedceldng, dat hot departement van oorlog jer dezer dagen toe kon overgaan de werkavon- den tot 3 in de week te verminderen, wat de afdeeKng Dienstplicht betreft niet geheel juist is. Slechts is te kennen gegeven, dat bij wijze van proef en zoo de achterstand van het werk daardoor n&e! fcoeneentf, hert personeel van die afdeehrag Zaterdagsavonds vrij heeft. BovendSeta, wordt aan genoemd dep arte- moot nog iederen dag overgewerkt voor den vrijten Zaterdagmiddag, die sinds het begin der mobilisatie is ingetrokken. Een verboden vergadering. Naar Het Volk meldt, heeft de plaatselijke commandant van Den Helder aan de afdee- ling Helder der S. D. A. P. verlof geweigerd voor het houden van een openbare protest- vergadering tegen het ontwesrp-oorlogslee- aing. Verboden uitvoer. De rechtbank te Assen heeft H. T. en J. B. J. T. te Barger- Oosterveen wegens het in tijd van oorlogsge vaar brengen van lijnmeel van Nederland op Duitsch grondgebied, hoewel de uitvoer ver boden was. veroordeeld tot 10 dagen gevan genisstraf en verbeurd-verklaring van het lijn meel, sub. 7 dagen hechtenis. De eisch van het O. M. was 1 maand gevangenisstraf. Verboden, uitvoer. Naar Winscho ten is gevankelijk overgebracht de 30-jarige L. B., koopman te Asschendorf (Duitschland). beschuldigd van mit-voer van haver- en pe troleum uit ons land naar Dutitschland. Een ronselaar. In bet jongste num mer van het Algemeen Politieblad, wordt door dten officier van justitie te Middelburg de aan houding verzocht van een Belg, die tijdelijk te Middelburg vertoefd© en die thans voort vluchtig is. Hem wordt ten lasrte gelegd het misdrijf, bedoeld bij aj'L ICO van ii<M Welhoek van Strafrecht, welk artikel strafbaar stelt liet verrichtten van een handeling, waardoor de neutraliteit van ons land in gevaar wordt ge bracht. Naar de N. Ct. vernoemt, zou bedoel de D.-lg zich hebben schuldig gemaakt aan het ranselen van soldaten voor hot Belgische leger. Ondankbaren. Drie Belgische geïn terneerden zijn gevankelijk van Harderwijk naar Zwolle overgebracht. Zij hadden een heeT afgeranseld, nadat deze hen eerst in een hotel had onthaald. De man, die gaarne iels ovwi* den oorlog wilde hooren, had met het drietad een gesprek aangeknoopt, tracteerde 1hen en ging daarna met hen de stad in. Bij de Vischpoort werd hij plotseling door de Belgen aangegrepen en duchtig afgeranseld, waarbij kennelijk de bedoeling voorzat hem van zijn geld te berooven. Een portefeuille, die alleen een kilometerboekje inhield, werd hem ontfutseld. De straatroof te Haarlem. Hoe wel het onderzoek inzake de aanranding van den commissionair in groenten v. W., te Haar lem, door de K. en H., op Vrijdagavond jL, wordt voortgezet, heeft men de belde ver dachten op vrije voeten gesteld. Een en ander tengevolge van het feit, dat v. W. zoo zwaar beschonken was, dat hij zich van het ge beurde zoogoed al» niet» meer kan herinne ren. Ontsnapt. Uit het huis Yan bewaring te Middelburg is Zaterdag een gedetineerde, die zich een oogenblik onbewaakt zag, door over een muur te klimmen, ontsnapt. In eon stukje vleesch gestikt. De 73-jarige arbeider G. J. te Oldenzaal heeft een stukje vleesch in de keel gekregen en is gestikt. Bloedvergiftiging. De werkman J. D., wonende aan het Achterom te Delft, had Donderdag jJ. de onvoorzichtigheid een puistje in den nek open te krabben; tenge volge daarvan is hij Zaterdag onder vreese- lijke pijnen aan bloedvergiftiging bezweken. Doodelijke val. Maandagmorgen is op den Amsterdamschen weg. onder Arnhem, een man, die een wagen, geladen met hooi, reed en van den Dreyenschen weg kwam, door onbekende oorzaken van den wagen ge vallen en op de plaats dood gebleven, tenge volge van schedelbreuk. Bekneld geraakt. Op het station Rozendaal is gisterenavond dto rijtuigpoetser A. R-, tusschen höt perron cn een binnenrij- denden train bekneld geraakt. Een been werd verbrijzeld, terwijl hij ernstig aan de borst gekwetst werd. Zijn toestand is zorgwekkend. Onder de stoomtram. Te Kruis land is Zondagavond de soldast M. onder de van Steenbergen komende stoomtram geraakt. Een been werd hem afgereden Zijn toestand is zeer ernstig. Tewater geraakt. De 78-jarige W., ie Beemte (gem. Apeldoorn) bleef Zondagavond van een godsdienstoefening langer uit dan ge woonlijk. Toen zijn huisgenooten, ongerust geworden, gingen zoeken, vond men de para- pluie van den ouden man aan den kant van den weg en zijn lichaam in een diepe sloot; de dood was reeds ingetreden. De 70-jarige heer B., te Haarlem, is in de Leidschevaart aldaar geloopen. Niettegen staande een 14-jarige jongen hem uit het wa ter haalde, is de heer B. spoedig daarna over leden. Noodlottige aanvaring. Maandag avond te ongeveer half negen werd In den Trekvlict te Den Haag ter hoogte van het havenkantoor een mestschuit aangevaren door een motorboot, tengevolge waarvan de schip per van hel meslvaartuig, de 53-jarige G. T., over boord viel en verdronk. De man had slechts ongeveer een kwart uur in het water gelegen toen hij werd opgehaald. Onmiddel lijk aangewende pogingen om door toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, mochten niet meer baten. T. laat eene weduwe met 7 kinderen achter. Eenscha dopost Gisterennacht ls de boerenhoede van den heer v. d. V. to Bent huizen geheel afgebrand. 20 koeien en 6 paar den zijn in dte vlammen omgekomen. Niets was verzekerd. Kunst en Wetenschap. Het nieuwe stuk van Frederik van E e d e <n. Zooals bekend is, zal Royaards' gezelschap nog in December een nieuw too- neehverk van Van Eedten „De Heks van. Haar lem" spelen. Uit Haarlem meldt men aan het N. v. d. D., dat bedoeld werk een dJrama 4n rijmlooze ver zen is, waarin de hoofdrol (de heks, Hijk Bobbe) in banden komt van Jan Mirich. Hot (Stuk speelt omstreeks 1630 te Haarlem. Behalve de heks komt odk de figuur van Frans Hals in het drama voor. Men weet, dat Hille Bobbe werkelijk te Haar lem heeft gewoond, waar haar portrert door Frans Hals geschilderd is. Naar de Standaard meldt, zal door goedgunstige beschikking van den minister van Oorlog, de zaak der geïnterneerde Bel gische studenten vermoedelijk zóó geregeld worden, dat deze studenten alle in Socster- berg in depot komen; dat ze eiken morgen onder gewapend geleide naar Amersfoort zullen gebracht worden; dat in Amersfoort goede lokalen voor de lezingen ten d.ienste zullen gesteld worden; en dat dagelijks uit Utrecht daarheen zullen komen zoowel de ge vluchte Leuvensche hoogleeraren als enkele hoogleeraren van de Utreóhtscke Universiteit, die zich bereid hebben verklaard aan dezen cours deel te nemen. voor de Alionné's Tan het Auiers- foortsch Dagblad. Wij si ellen als premie voor onze abonné's beschikbaar eene serie rotoïjravnres koperdiepdrnkplaten, naar teekening van den bekenden kunstenaar J. HOYNCK TAN PA* PEXDRECHT en voorstellende be langrijke feiten nlt dezen wereld krijg: Daar de heer HOYNCK VAN PAPENDRECHT zich niet alleen naam heeft verworven als teekenaar op militair gebied, doch geacht kan worden te behooren tot onze eerste Holland sche kunstenaars, moenen wij over de uitvoe ring der teekeningen niet nader te moeten uitweiden. Zij zullen een waardevol bezit zijn al9 herinnering aan den geweldigen oorlog van 1914. De geheele serie, bestaande nlt 6 platen (formaat 58 X 40 oM.) zal voor onze abonné's verkrijgbaar zijn afzonderlijke platen voor 15 cents. Voor niet-abonné's bedraagt de prjjs p©r stuk 35 cent, per serie van 6 f 1*25. Hen zie de bon onder ndvertentlën. Personal! a. Bij Kon. besluit van l dezer ïs tijdelijk benoemd tot regeerings-commissn ris van het vluchtelingenoord te Ede de gepen», kolonel der cavalerie J. Mingels. Gein. Keuringsdienst IL Markt- en Winkelinspectie. De Vrijdagmorgen- en Zaterdagavondmurkt wer den geregeld geïnspecteerd en gaven aanlei ding tot zeer vele aanmerkingen en afkeurin gen. De beperkte ruimte op de Groenmarkt en de Appelmarkt en in de boterhal en de enor me drukte belemmeren de goede en geregelde inspectie. Veel aandacht wordt geschonken ean de groenten- en fruitmarkt, ontelbare malen moest, vooral in het begin, door den keur meester worden ingegrepen. Hoewel de toe stand zeer verbeterd is, is deze nog niet zoo- afls het behoort en heeft nog telkens bedrog plaats door het leveren van te geringe maat of gewicht en door het aanwenden van listige kunstgrepen, doordien hot fruit boven in manden en zakken van betere kwaliteit is dan onder in. De keurmeester Jacobs werd met 1 Aug. door B. en W. benoemd als viscihkeurmeester, door de mobilisatie weggeroepen kon hij deze functie niet vervullen. Als waarn. keurmeester is benoemd de heer "Wobben. Op de botermarkt werd een aanvang ge maakt met de controle van het botergewicht. De naam van een boterboerin, wier boter te licht was, werd gepubliceerd. In verband met de door de regeering vast gestelde maximumprijzen voor brood, werd bij alle bakkers bier ter stede (het gewicht van het brood nagegaan, waarbij bleek dat vede bakkers bet brood duurder maakten door min der gewicht te geven. Hieraan werd een einde gemaakt door waarschuwingen en controle. 62 keer werd in dit kwartaal een winkel geïnspecteerd, wat aanleiding gaf tot de vol gende aanmerkingen (afkeuring en inbeslag neming): aantal: aanmerkingen* Kaas 45 8 Worst 32 6 Vleesch 26 4 Spek 12 Vet (spijs) 20 1 Meel en grutten 64 2 Koek 25 Conserven 66 2 Suikerwerken 44 4 Cacaoprcparaten 46 6 Specerijen 72 8 Azijn 16 4 Koffie 35 Peekoffie 8 Puddingpoeder 17 Zout 5 Versche vruchten 148 28 Roomijs 5 Versche visch 61 5 Gedroogde visch 37 Bessensap 11 1 Jam 24 Boter 2 Margarine 22 5 Gedroogde groenten 4 1 Vermicelli 16 1 >i - Totaal 864 80 Als wij de lange Hijst der waarschuwingen eens doorlezen dan maken wij o«a. kennis met de volgende overtredingen: Onvoldoende gereinigde melk, totevoeging van water bij de melk en karnemelk, onvol doende pasteurisatic, te giering vetgehalte en te gering gehalte van Vetvrije droogrest, het voorkomen van azijnaaltjes in azijn, bessen sap met te wéinig extract, Lemon Squash mot kunstmatig zoetmiddel (saccharine), ondeug delijk bedorven bier, te hoog watergehalte in margarir.2, enz. Uitgebreider nog dan de lijst der waarschu wingen is de lijst der aanmerkingen en inbe slagnemingen. De namen van de zondaars worden nog niet gepubliceerd, maar misschien zal 'het er toch wel van moeten komen. Uit de lange lijst halen wij een en ander aan 30 pond kersen wegens rotting en sch:m- mel vernietigd, verrotte komkommers, bloem kool, vruchten en fruit vernietigd, mosterd in beslag genomen wegens mufheid en schim mel, aanmerking gemaakt op ergerlijke on zindelijkheid in den winkel, vernietiging van part'j varkens vleesch wegens stank en teeke nen van rotting, 125 K G. gist in beslag geno men wegens erge schimmel, vuil en stoffig suikergoed vernietigd, vat met rundvet afge keurd wegens onreinheid en stank, 30 K.G. gedroogde abrikozen in beslag genomen die krioelden van maden en wormen, mand be dorven visch afrtekcurd, vat azijn venfietigd wegens kriocKng van azijnaaltjes, bedorven gepasteuriseerde melk dn beslag genomen, be slag gelegd op kar met 50 flesschen melk, die verkocht werd voor gepasteuriseerde, doch niet van sluitotiquet waren voorzien (het be slag is opgeheven toen de melk deugdelijk bleek), aanmerking gemaakt op groote natrtij kaas op de kaasmarkt wegens zeer slechte quaïitoit in afwerking, bij herhaling in beslag name. 4 K.G. boter gewogen en te licht bevon den en tijdelijk in beslag genomen tot de markt was afgeloopen. Eu zoo gaat de lijst der ongerechtigheden voort. Enkele geven nog aanleiding tot blzon- dcre bedenkingen. Zoo was er een winkelier, die een circulaire verspreidde, waarin o.a. te lezen stond: „de kwaliteiten steeds superior bediening reëel en alles op de meest hygiëni sche wijze behandeld vooral wat betreft con sumptie-artikelen". Bij een bezoek aan deze winkel werden: 35 K.G. .gedroogde pruimen in beslag genomen wegens zure gisting en myt, 1 tituk kaas vernietigd wegens schim mel, 2 boterhammenworsten vernietigd we gens schimmel, 1 blik oppetit Sild vernietigd wegens bederf, 1 vat azijn gefiltreerd wegens vuil. 1 vat leeggeloop en wegens ontelbare azijn aaltjes, 54 flesschen azijn laten terugzenden, 3 flesschen azijn afgekeurd, aanmerkingen ge maakt o-p vermicelli, gedroogde appels, pi ment. peper en poederchocolade, alles van zeer minderwaardige kwaliteit. Wat weer dc reeds zoo vaak besproken quaestie der vleeschkeuring raakt, zijn de volgende zinsneden uit het verslag 1 dood. van buiten ingevoerd varken onder poJitic-toezicht gesteld, het is door den keur meester afgekeurd en daarna op de gewono wijze vernietigd. 6 geslachte niet aangegeven, varkens, welke lijdende waren geweest aan vlekziekte, onder politie-toezioht gesteld, 2 er van zijn door den vleesch-keurmeester af gekeurd en daarna vernietigd. Het is een weinig verkwikkelijke lijst, wel ke wij in het verslag van den directeur der Gem. Keuringsdienst doorlazen, maar het deed ons toch de dankbare verzuchting sla ken gelukkig dat er een keuringsdienst is 1 Nutslezing. Het verslag van de lezing, gisterenorvopd door den heer Maurits Wagenvoort voor hot plaatselijk Nutsdcpanteraent gehouden, moet blijven liggen tot het nummer van morgen. Mosselen. De proef, door het steuncomité genomen om mosselen hier in te voeren als volksvoed- «el,.schijnt wel te zullen slagen. Vorige week weirden ten minste 30 balen gesleten. Treinb otsing. Een rangeerende leege goederentrein reed heden morgen half negen te ver d-oor en botste tegen het stootshlok, achter de Brood fabriek. Hot stootsbiok werd ingeroden, dc machine bekwam groote averij, terwijl een der wagens was ineendognukt. Persoonlijk* ongelukken kwamen niet voor. :r AGENDA :t Dagelijks: Bioscoop Langestraat. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10—12i, 2J—10, Zondag en Maandag 24—10 uur. Museum Flehite. Zaterdags Theos. Opcnb. Leesz. Wilhcl- minastr. 2 Dec. Amicitia. Protestmeeting S. D. A. P. 8 Dec. Amicitia. Solser en Hcsse 6 Dec. Amicitia. Tooneeluitv. Vrienden kring. 8 Dec. Cursus Prof. Nienstrasz. 15 Dec. Amicitia. Geïnterneerden-soiree. 21 Dec. Amicitia. Toonkunst Volksavond. 22 Dec. Amicitia. Toonkunst uitvoering. 12 Jen. Lezing Hoog. Burgerlijke Stand. van 2 December 1914. GEBOREN: Wulfina, d. v. Wulfert Hofland en Evert je Kraaij; buiten huwelijk gehore kind van het mannelijk geslacht; Pieter, z v. Nieolaas Hozendonk en Aaltje Hoogjiaml OVERLEDEN: Germanie Fernande Augx. stine Maria Smolders, 3 mnd., wonende l Berohem in België; Hendrik Hartmaq, 17 jaar, ongeh.; Trijntje Hendriks Zandstna, 88 jaar, weduwe van Anne Johannes Mulder, Postkantoor te Amersfoort. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand November 1914. Brieven Bannenland: M. Anierongen, 7; An toine Aents, Tilburg; Emile van Bcgh Amersfoort; Bestuurder der Holl Staatsspoor weg, Adam; Wed. Beuffe, Breskens; Charie de Bic, Houmes?; B. Brouwer, Hooglam. Louis de Bondt, Wemeldünge; Beckers Botte man, Enca; W. Brink, Tilburg; Dirk Buyc-r Tilburg; Jacques Célis, A'dam; Marie Ceule- man, Steenbergen; Consul Beige, den Haag, Consul Beige, den Haag; Huis van Bewaring 's-Henbogcnbosch; mej. H. Huyboom Amoi foort; Janus Geo-rge, id.; Lamberts Maes Jus/tma, Utrecht; Mme. Meurer, Maastricht; Gh. Miurtrur, F. Mijero Ncyt Thcosiel V M. Nooy, A'dam; W. Puin, Amersfoort; J. Puis man, A'dam; W. Ridsdel, A'dam; Steins, R'dam; mej. M. Stornebunt, A'dam; Lam- bredht C Verhruggen, Helmond; Victor Ver- muhl, J. G. Vos, Tilburg. Briefkaarten Binnenland: H. Boesvclt, Til burg; Marie van Bergen, Kastel?; H. Bijster- bock Deniaar, R. Grave, Arnhem; C. v Gastel, A'dam; S. van Gelder, Nico Was- sdnk, Amersfoort; KJaasen, Amersfoort; D. v. <L Kamp, den Haag; Kervijn de Ileeirendi Zwolle; R. Luvers, Enschede; J. Mul, Marie Roelandt. Amersfoort; Toon v. d. Vlasakker. Baarn; 2 briefkaarten zonder adres. Brieven Buitenland*: Hendrik Carlsson, Cardiff; Mme Gijsels Dielis; Bojigefrihout; Mme. Hartlaub, Bruxelles. Briefkaarten Buitenland: Leopol Beyers, Turnhout; Jean Buliek Boutiian, Briasnivel? Joseph Charlier, Bruxelles; Wed. v. d. Cas- tel, Esschen; Olice Dellosse, Bruxelles; Jules Gernaert, Bruxelles; A. M. Gilson, Bruxelles; Jan Hulst; Bochum; Mme. Huijdels, Bruxel les, St. Gilles; Mme. Lcrouge. Bruxelles; Mme. Massage, Schaerheek; Ant. Naudts. St. Gilles Bruxelles; Mme. Nichiels, Lacken-Borwx-. Hes; Jean Mélajrd, Halleinbag, Naudts, St. Gllles- Bruxelles. Telegrafisch Weerbericht. wmaruenun' a la den morden van 2 Deo. 1914. Medegedeeld docr hei Kon. Ned. MeL Instituut te de Bilt. Hoogste stand 774.5 be Münchon, laagste stand 736.3 te Bodö. Verwachting tol den avond van 3 Dcc.: Meest krachtige, tijdelijk wellidht storm achtige. zuidelijke tot zuid-westelijke winden, betrokken tot zwaar bewolkt, wellicht e> nigc regen Weinig verandering in temperatuur Fietslantaarn aansteken 4.16. Het opnemen van ingezonden stukken beteekenl geenszins dat de Èedactie met den inhoud instemt De copie woi'dt aan den inzender niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ilc U opneming van onder* staande. Bij voorbaat mijn dank. Ik zoek een paar goede menscheüf die een paar arme menschen helpen willen. De xank zit zooHiet xiin een naar Belffisciu

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 3