(ffesfe implex I I I 1 I I I I FORTMAM HEHENKAHP, Tapis°Belge en Koehaar Karpetten Axminster en Tapestry Karpetten KREYM BORC'S COSTUMES SIGAREN. D. KAMPERMAN, I D. KAMPERMAN, DE LANDBOÜWBANK TE UTRECHT Vraagt up zicht onze collectie Movers eo Vitrages. COLBERT-COSTUMES Gemengd Nieuws. Advertentiën. J. A- GOVERS, Schoenen n»«ir maat. AMERSFOORT. AMSTERDAM. de Heer H. E. VAN SWEDEN, Spui, aldaar. de Heer A. POTHOVEN, aldaar Langestraat 63, over de Krommestraat. Telef 88. Magazijnen voor Tapijten en Bedden Behangerij en Stoffeerderij. Groote voorraad speciaal geschikt voor huiskamers. Prachtvolle dessins. O» Niet-Officieele Noteering der Amsterdamsche Beurs; de Officieele Noteering FINANCIEEL NIEUWS- EN ÜITL0TINGSBLAD ZWARTE EN BLAUWE COSTUMES Dat het smokkelen steeds crescendo gaat blijkt uit het volgende overigens onvolledige overzicht van hetgeen er op dit gebied in de grensgemeenten in Zuid Limburg bekend werd: In Heerlen werden Dondeidagnachl 3 paarden »gestolen«, de laatste 14 dagen werden in die gemeente een 9-tal paarden »ontvreemd«. Tusschen Merkelbeek en Waubach weid een jongen aangehouden, die met een Duitscher een paard in de richting der grenzen bracht Op paard en wagen werd beslag gelegd. Onder Brunsum werd een man ge arresteerd die een paard over de grenzen trachtte te* voeren. In Schinnen zijn 9 paarden «geïnter neerd* het raadhuis ligt stampvol met allerlei smokkelwarende Raad heeft geen lokaal meer om te vergaderen. Onder Brunsum kon de hand gelegd worden op een hoeveelneid leer, een waarde vertegen woordigende van 17000 Mark (f 10000). In Schinnen werden de laatste dagen niet minder dan 50 paarden per trein aangevoerd; bij voorkeur werden de paarden 's nachts gelost. Een landbouwersknecht was het bouwland aan't be werken onder Bocholz (Limburg), dicht bij de Duitsche gren zen. Plots staat voor den landarbeider een deftig gekleed Duitscher, die genen vroeg, of hij zoo goed wilde zijn, een brief, dien bij hem ter hand stelde, aan zijn meester te gaan brengentijdens zijn afwezigheid zou de Duitscher wel op de paarden passen. Zoo gezegd, zoo gedaan. De knecht ijlde naar zijn pa troon, doch toen bij terugkwam, waren de beide paarden, de eg en de Duitscher spoorloos verdwenen. Alles was reeds veilig in het sgrosze Vaterland*. In den den eigenaar ter hand gestelden brief stond te lezen, dat de Duitscher gaarne de som zou betalen, die de paarden waard zijn. Katoenen overtrekkleeden. Bij een der compagnieën infanterie van elke divisie van het veldleger zal een proef worden genomen met ka toenen overtiek-kleeding van grijze kleur. Het doel van deze overtrek-kleeding is, met betrekkelijk geringe kusten binnen korten tijd hel geheele veld leger in het giijs te kleeden; voorts geeft bet besparing van de lakensche kleeding Deze kleeding is gemaakt van grijs geverfd katoen, geheel volgens de be staande modellen, en wordt gedragen over de andere uniform, van welke kleur die ook moge zijn. Bij groote hitte kan de overtrek-kleeding zonder de laken-uniform worden gedi agen. De uitmonstering van deze kleeding is van dezelfde stof en wordt geverfd in de kleur als voor de korpsen is vastgesteld. /N. R. C Verlof aan landbouwers. Zaterdag werd aan het Departement van Oorlog een conferentie gehouden tusschen de Ministers van Oorlog en van Landbouw in tegenwoordigheid van den directeur-generaal van den Landbouw, den heer Van Hoek en deri generaal-majoor Hoogeboom van het algemeen hoofdkwartier, met de ver tegenwoordigers van de bemiddelings- bureaux van landbouw. De samenspreking had ten doel de nadere bepreking van de maatregelen, die genomen moeien worden, om zoo spoedig mogelijk aan de onder de wapenen zijnde landbouwers in 'l be lang van het bediijf een buitengewoon veilof te verleenen. Hoe de stemming in Duitschland is. Men deelt ons mede Een Duitsch deserteur, die naar Holland omkomen was, kreeg opzijn verzoek van zijn in Duitschland wo nenden vader geld gestuurd, doch tevens de aanmaning, naar Engeland uit te wijken, daar Duitschland weldra met Nederland in oorlog zou komen. De oorlog eu de vogels! Een der treurige gevolgen van den over een groot deel van Europa woe denden oorlog, waaraan, vreemd ge noeg, tot dusverre nog geen of althans weinig aandacht wordt gewijd, is schrijft de heer T. Vorstius, voorzitter der Sophia-Vereeniging tot bescher ming van Dieren te Amsterdam de toestand der voor den landbouw onmisbare trekvogels. Hebben de zwaluwen en andere trekvogels op het einde van den herfst hun gewone route kunnen volgen, en hebben zij dus hun bestemmingen kunnen bereiken, of is hun trek onder broken, toen zij de vuurliniën der strij dende legers naderden? Zijn zij door het voortdurend ge donder van het geschut en de hevige ontploffingen van mijnen en bommen, vuurzeeën van brandende steden en dorpen, verschrikt, verlamd, ten deele verongelukt of waar zijn zij geble ven? Een Italiaansche courant La Dome- nica del Corriere, van 1724 Januari, schrijft daaromtrent het volgende: »Men heeft een vreemd verschijnsel waargenomen in de landen waar de oorlog woedt en wel het volkomen ontbreken van den najaars-vogel trek. Het schijnt dat het donderende ge weld, zonder ophouden over de slag velden klinkende, ze heeft verschrikt en de trekdrift heeft verlamd, ze terug- diijvende of vasthoudende in de noor delijke en bergachtige streken, die zij anders gewend zijn te verlaten bij het naderen van den winter." Onmiddellijk na het lezen van dit bericht heb ik mij tot de te Turijn gevestigde Vereeniging voor Dieren bescherming gewend om inlichtingen en verder dezelfde vragen gesteld aan een bekend Italiaanscb ornitholoog Mocht het blijken dat de vogels dit maal r.og hun bestemming bereikten, dan rijst de vraag: Wat zal er over eenige maanden van hen worden, wan neer zij hun noordelijke verblijfplaat sen weder trachten op te zoeken en voor een keten van vuur en ontplof fingen komen te staan Mochten zij dan, door schrik be vangen, terugkeeren naar de Zuide lijke landen waar zij overwinterden, dan is de ellende voor den landbouw niet te overzien, «want zij zijn onmis baar, die gevederde helpers van den landman". Een Engelsch pleizierreisje naar Duitschland. Volgens een Amerikaansch blad is een oproep tot bet teekeneu als vrij williger voor het Engelsche leger aldus gesteld ïNaat Berlijn 1" «Het land arrangeert in het voor jaar een tocht naar Duitschland voor eenige sportlui in den leeftijd van 18 tot 38 jaar. Alle hotelkosten en reis geld worden door de regeering be taald. Goede jacht. Wapenen en muni tie worden gratis verstrekt. Gocdkoope tochten op den Rijn. Men gelieve zich spoedig aan te melden, daar slechts een beperkt aantal (een millioen) deel nemers gevraagd wordt". Een Duitsch blad teekent daarbij aan: Er ontbreekt alleen oog maar de vermelding, wie voor de ongeval len op de reis opkomt. Dat de adver tentie daarover zwijgt, is e«n bewijs. dat de stellers niet heelemaal zoo gek zijn als het publiek voor hetwelk de oproep bestemd is. Aan de grenzen. Aan het station te Essen: Een reiziger naar België, met twee kinderen aan de hand, gaat den Duit- schen soldaten vobrbij, die streng toe zicht moeten houden op allen, die met (ten trein naar Antwerpen zullen ver trekken. Een der soldalen houdt den reiziger aan en zegt: Waar zijn de passen van deze kinderen? Ik geloof, het zijn jonge Russen. Kinderen hebben toch geen pas sen noodig, was het antwoord. Ja, maar als u geen bewijzen hebt, dat. O, ik bewijs u direct, dat het Belgjes zijn, lachte de reiziger. Albéric, Philomène Wie is de beste koning Onzen Albert, mienier, onzen Albert. Schaterend wendde de reiziger zich tot den luitenant. Schlagend ,'fievyéis, wiss? De luitenant glimlachte tegen wil en dank. Nun ja, passieren Sie diesmal. 't Publiek glunderde. Een eind ver der kregen Albéric en Philomène ieder een hopje. Tijd. Op de Centrale eierveiling der V. P. N. werden heden aangevoerd 59210 stuks. De prijs liep voor Witte Eieren van f4.tot f 4 30. Voor Bruine Eieren van f 4 30 tot f4 55. Voor Eenden eieren van f 4.50 tot f 4.55. RDCLAHE. Wij verzenden als proef 100 prima 2'/i ets. Knakje8.100 uitstekende Borneo's. 100 Panatella's (3 ets. sigaar) a f 4.60 franco onder rembours. Wederverkoopers rabat» Sigarenfabriek „lava" Nijmegen. Gelieve bij opgave te vermeldenReclame pakket G. Bekroningen. Breda 1876. Utrecht 1901. VOORHEEN W. UTENS, LaDgéstraat *119. Eerste klasse Reparatie-Inrichting. Specialiteit in Rijlaarzen. Al denkt men er niet over een Rijwiel te koopen, al is men tegenstander van het wielrijden, toch is het interessant de beschrijving van het Cycloïde systeem te lezen in de Prijs courant van 1915. Wordt op aanvraag direct toegezonden. "V©rteg:©2a.-woord.ig:©r Verleent credieten onder borgstelling enz. Verschaft kapitalen onder le. hyp. verband. Neemt gelden in depót. Opent rekening courant met rentevergoeding. Agenten voor Amersfoort en Omstreken Voor Leusden en Omstreken DE DIRECTIE. der AMSTERDAMSCHE en HAAGSCHE BEURZEN, hebben thans vervangen de «Lijst van Yraag en Aanbod// in 't waarvan Proefnummers, op aanvraag aan 't BureelBilder- dijkstraat 98, Den Haag, kosteloos worden toegezonden. 't FINANCIEEL NIEUWS- EN UITLOTINGSBLA.D verschijnt eiken Dins dag in 4 a 6 papina's en bevat alle Uitlotingen (waaronder die van kleine Ge meenten, Waterschappen, Kerken enz.) Rente-betalingen, Nieuwsberichten, Pro ducties, in één woord alle wetenswaardigheden op financieel gebiedhet geeft geregeld hoogst interessante Hoofdartikelen en Beursverslagen uit Binnen- en Buitenland, terwijl gratis advies inf de rubriek Beantwoordingen verstrekt wordt. Prijs slechts ƒ2.50 per jaar waarin begrepen de geregelde kostelooze controle tot 100 nummers van uitlootbare fondsen. In de laatste maanden o.a.: De Financieele Crisis in Brazilië; Het Staats bankroet van Mexico en zijne gevolgenDe financiën van Spanje; Insolvente Staten; De vooruitzichten der Rubbermarxt; De Amerikaansche Sporen en de Interstate Commerce Commission; De Financiën van Bulgarije; De Wereldproductie van Goud; Onze Scheepvaart waarden; enz. VAN L A 1 N E D'EC O S S E de toonaangevende stof voor dit seizoeil. Haute chic 11.90, 12.90, 13.90, 17.50, 20.—. Voor Stoffen, Afwerking, Coupe raadplege men onze Etalages. UTRECHT, MARIAPLAATS 13 bij de Zadelstraat. 10.—, 12.50, 14—, 17—, 19—, 21.50, tot dc fijnste Genres.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1915 | | pagina 3