(TT EMILÏOT WliHHANDELA. SCHOTEBMANSZi. STADSNIEUWST I bet begin of aan gehadhet blijkt nu aan leder, maar aan mij was het reeds in het najaar van 1913 gebleken, dat hij daaraan trots mijne duidelijke verklaringen had vast gehouden. Op die voorste*! ling, en dus niet op waarheid, berusten de driestarren." "Ware die voorstelling waar, dan zou dr. Kuyper gelijk hebben, dan zou mr. Heems kerk niet slechts den schijn van een complot >ijn genaderd, maar dan zou hij in 1907 een Üstdgen aanslag hebben beraamd en uilge- ivoerrl om zich ^.11 op den voorgrond te jïlaalsen cn daardoor dr. Kuyper op den lach tergrond. In het postscriptum gt dr. Kuyper, dat er tot 1907 niets was, wat de aangename samen werking tusschen hem en mr. Heemskerk verstoorde. Hit bevestigt ten overvloede, dat inderdaad alles draait om dit ééne punt, mr. (Heemskerk's beweerd, doch niet beslaan heb bend opzet om het Kabinet-De Meester te doen vallen. Berichten. De Staatscourant van Donderdag 9 Sep tember bevat o.a. de volgende Koninklijke besluiten op verzoek eervol ontslagen als directeur van het post- en telegraafkantoor te Zundert, M. A. Kuijperste Uden P. J. de Haante .Oude Pekela B. J. Teuden; benoemd tot directeur van het post- en te legraafkantoor te Gorredijk L. J. Lyklema, thans te Grouw. L. P. Zocher. f In den ouderdom van 95 jaar is te Haarlem overleden de rustend tuinarchitect L. P Zoeker, o n aanlegger van het Vondelpark te Amsterdam, het Florapark en het Frans Hals-plantsoen te Haarlem. Verder heeft hij den Haarlemmer hout in menig opzicht verbeterd, tot zijn 80e jaar was hij adviseur van den Hout en de plantsoenen te Haarlem. Behalve over den Hout had hij 't toezicht over het Haagsche Bosch en de Rotterdam- sche diergaardevoor tal van buitenverblij ven, o.a. in Utrecht en Overijsel ontwierp hij 'de tuinen en hield er het toezicht op. Zijn firma J. D. Zocher cn L. P. Zocher legde ook de begraafplaats „Zorgvliet" te Amsterdam aan. De heer L. P. Zocher was een veelzijdig man. Hij stichtte te Haarlem een meekrapfa- briek, richtte er de Haarlemsche Maatschap pij tot verduurzaming van levensmiddelen op en interesseerde zich in belangrijke mate in de oestercultuur in Zeeland. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. De begrafenis heeft Zater- dag te Haarlem plaats. Nederland en de oorlog* f?e steenkolenvoorziening. Van de zijde der vrije importeurs wordt gemeld, dat een der bij het Kolenbureau aangesloten handelaars eenige dagen vóór de vergadering der Nijverheidscommissie van den 23en Augustus aan de vrije impor teurs een door hem uitgewerkt plan van reorganisatie van het Kolenbureau had voor gelegd, volgens hetwelk de arbeid van het bureau zou worden overgenomen door twee commissies, één samen te stellen uit ver tegenwoordigers van alle categorieën van importeurs en één uit vertegenwoordigers der verschillende klassen van consumenten; de taak van de eerste commissie zou zijn, den invoer van zoo groot mogelijke hoe veelheden tot de laagste prijzen, die van de tweede commissie een billijke distributie; beide commissies zouden staan onder on partijdige leiding. De niet-aangesloten importeurs hadden te kennen gegeven zich met deze of een der gelijke regeling te kunnen vereenigen, doch in de vergadering van den 23en Augustus werd over een reorganisatie van het be staande stelsel nauwelijks gesproken, ter wijl kort daarna werd medegedeeld, dat de voorgestelde regeling door het Kolenbureau niet kon worden aanvaard. Namens het Kolenbureau werden echter nadere voorstellen gedaan, welke in een Dinsdagmiddag te Rotterdam gehouden ver gadering der vrije importeurs zijn bespro ken. De strekking dier voorstellen was in hoofdzaak de volgende: „Samenstelling en werkwijze van het Ko lenbureau zullen geen wijziging ondergaan. Aan de vrije importeurs wordt alsnog de gelegenheid geopend zich aan te sluiten, in welk geval twee of drie uit hun midden zul len worden aangewezen, om zitting te ne men in de Kolencommissie, welker leden het recht hebben de zittingen van het Ko lenbureau bij te wonen. Bij aansluiting zul len de importeurs hun offertes uitsluitend moeten inzenden aan het Kolenbureau, het welk beslist of dezelve al dan niet in aan merking komen; indien niet, dan zullen de Importeurs het recht hebben, zelf een koo- per te zoeken, en moeten zij, zoo dit gelukt, de transactie aan het Bureau rapporteeren; onverkochte kolen mogen zij echter niet im porteeren. Zoo geen aansluiting plaats vindt, zullen de vrije importeurs bij aankomst van hun kolen in Nederland verplicht zijn, aan het Kolenbureau te bewijzen, dat de betrokken partijen vóór of bij aankomst verkocht zijn aan een bona-fide kooper in Nederland. Is een importeur niet bereid, of niet in staat 'dit bewijs te leveren, dan zal tot inbeslag neming worden overgegaan. Bij geschil om trent de vraag of een verkoop al dan niet bona-fide is, zal de uitspraak kunnen wor- 'den ingeroepen van een in te stellen neu trale commissie van arbitrage." De importeurs hebben echter na langdu rige bespreking met groote meerderheid besloten, aangezien huns inziens op geener lei wijze is tegemoet gekomen aan hun he rwaren, riet tot deze regeling te kunnen friHdeweiken. De textielnijverheid. Naar wii vernemen is de N. O. T. er in geslaagd een overeenkomst te maken waar door geregeld aanvoer van ruwe katoen als ook van katoenen garens verzekerd wordt, zoodat met grond mag worden verwacht, dat de textielfabrikanten niet door gebrek aan grondstoffen genoodzaakt zullen jtiin hunne fabrieken stop te zetten of den werk tijd in tc krimpen. Ook mogen, dank zij de bemoeiingen van de N. O. T. ruime aanvoeren van wol tege moet worden gezien. De regeeringsvarkens. In „Krasnapolsky" te Amsterdam werd gisterenmiddag een zéér drukbezochte ver gadering gehouden, uitgeschreven door den „Nederlandschen Slagershond." Besproken werd de bekende circulaire van de- 1mls- ter van Landbouw, in zake de distri van regeeringsvarkens. De penningmeester, de heer H. J. B. Dun- gelman, hield een inleiding waarvan de con clusie luidt in algemeenen zin den minister te verzoeken de grenzen te sluiten voor den uitvoer van varkens en varkensvleesch, tot dat de varkens in inkoop een prijs zullen hebben van 70 cent per K.g. levend gewicht en bij koop volgens de bepalingen van cir culaire no. 13 van den minister. Naar aanleiding hiervan werden breed voerige besprekingen gevoerd. De heer Bille, voorzitter van den Bond, wees er op, dat het ideaal zou blijven onge limiteerde sluiting der grenzen tot de zaak genormaliseerd is. Dit kunnen we thans niet bereiken; wel kunnen we ons neerleggen bij het besluit van den minister, dat als wij 100 Kg. koopen, wij er 500 Kg. bij moeten koo- pen van de regeering. De doorsnee-prijs mag daarvan echter niet hooger zijn, dan wanneer alle varkens van de regeering zouden worden betrokken. Eenige personen gaven als hun meening te kennen, dat de distributie niet beant woordt aan haar doel; anderen wezen er op, dat het volk goedkoop vleesch noodig heeft. De prijzen zijn te hoog, dat is het meest in de volksbuurten te merken. In overweging zou gegeven kunnen worden de varkens voor een zoodanigen prijs beschikbaar te stellen, dat het publiek 't kan betalen. De resolutie werd ten slotte onder ap plaus aangenomen. Aan 't einde der vergadering werd nog de vraag besproken, of, indien maximum prijzen vastgesteld worden voor levend vee, 't dan mogelijk is, dat de regering beslag legt op 't levend vee. Een luchtschip boven ons land. Men meldt hieromtrent uit 's Gravenhage: Gisterenochtend voer over ons land een luchtschip. Komende uit westelijke rich tine werd het waargenomen te Haarlem, Hilver sum, Vianen. Oosterhout en 's Hertagcnbosch. waarna het in zuidelijke richting verdween. De nationaliteit van het luchtschip is niet kunnen worden vastgesteld. Het voer heel hoos (de hooste werd op 3000 AL geschal) en maalde den indruk verdwaald te zijn. Van verschillende zijden werd er door onze troepen op gevuurd, doch zonder zicht- su rees De „Dordtsche Courant" maakt melding van drie sigaarvormige luchtschepen, die boven Dordrecht gezien werden om 7 uur in den morgen. Daar het zeer nevelig was, kon men niet waarnemen of de vliegtuigen voorzien waren van schuitjes. Evenmin was het gesnor van motoren te hooren .De luchtschepen dreven achter elkaar in Zuid-Westelijke richting. Ook in de buurt van Sliedrecht zagen som migen drie, anderen slechts twee luchtsche pen. (Uit onze telegrammen is gebleken dat de Engelsche Oostkust ook door drie luchtsche pen is gebombardeerd). Brievenmalen verloren. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat zich aan boord van het stoomschip „Arabic", hetwelk 19 Augustus j.l. is verongelukt, onder meer be vonden de brievenmalen welke uit Neder land zijn verzonden met den trein van 6.49a van Amsterdam naar Vlissingen; a. naar Noord-Amerika op 12, 13, 14 en 15 Augustus; b. naar Canada op 12, 13, 14, 15 en 16 Augustus, en c. naar Curasao op 12 en 16 Augustus. De smokkelhandel in oliën en vetten. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Amster dam: Omtrent de bedoeling door de Neder- landsche Overzeetrust Maatschappij van verschillende importeurs van oliën en vetten te Rotterdam, wegens uitvoer van z.g. kunst- spijzenvet naar Duitschland, kunnen wij uit goede bron het volgende mededeelen: In het geheel zijn een vijftal huizen in deze zaak betrokken en beloopen de boe ten voor elk van 40,000 tot 60,000 en zelfs van 80,000. De betrokkenen beroepen zich ter ver dediging van hun uitvoer op het voorbeeld van margarine, dot, zoolang dit artikel door Engeland niet als contrabande werd be schouwd, mocht worden uitgevoerd, hoewel het wordt samengesteld uit stoffen, die elk op zichzelf wel onder dien titel vallen. Zij oordeelen nu, dat kunstspijzenvet een pro duct is, dat, zoolang het geen contraban de is, onder dezelfde bepalingen valt, als vroeger de margarine, en dus mag worden uitgevoerd. De N. O. T. meent echter, dat deze re- deneerine niet opgaat. Margarine is haars inziens een vaststaand begrip, waaromtrent weinig of geen twijfel bogelijk is, terwijl kunstspijzenvet voor 90 pet. bestaat uit ka- toenzaadolie en voor de rest uit andere vet ten. Volgens onzen zegsman zou het dan ook van andere samenstelling zijn, dan het echte- Duftsche kunstspijzenvet. De-Rotter- cijuQsche huizen^ zog zeide l\i> een voudig het kind maar een naam gegeven, om katoenzaadolie te kunnen uitvoeren. Hun kunstspijzenvet ontstaat niet door een min of meer ingewikkelde fabricage zooals margarine; het is een eenvoudige samen voeging van een paar verboden artikelen onder een nieuwen naam. Doch de importeurs houc'en vol, dat kunst spijzenvet niet slechts een mengsel, doch wel degelijk een bekend, en vooral in Ame rika, Engeland en Duitschland reeds leng in den handel zijnd fabrikaat is, gelijk mar garine. De smokkelarij aan de grens. Men schrijft van de Brabantsche grens aan de Tel.: Niet afgeschrikt door het ernstig treffen van Zondagnamiddag onder Nispen, waar van thans ook het tweede slachtoffer in zeer ernstigen toestand verkeert, zijn Dinsdag wederom een 35-tal vrouwen aangehouden, die allen smokkelwaar, voornamelijk meel en rijst vervoerden. Een dezer had niet min der dan 26 K.G. rijst in daarvoor extra ge maakte zakken in rokken en blouse verbor gen. N V. V. Op de eerstvolgende vergadering van het bestuur van het Neder!. Verbond van Vak- vereend gingen zal het dagelijksah bestuur voorstellen, in October een buitengewoon congres te houden ter besproking van den economischon toestand van de arbeiders klasse en de verdere houding en actie van het Verbond tegenover de verschillende maatregelen van Bijk en gemeenten en de uitkeeringen der steuncomités. Wethouder s-aftredenteRot- terdam. Men schrijft uit Rotterdam aan De Tijd Naar uit betrouwbare bron wordt gemeld, zal, na de begrootingsdebatten, wethouder Van der Hoeven om gezondheidsredenen ontslag nemen als wethouder van Financiën. De kermis te Gorinchem. De ge meenteraad \an Gorinchem heeft met negen tegen viif stemmen besloten de kermis dit jaar te doen houden. V r i j z i n n i g-D emocratischen Bond. De algemeene vergadering van den Vrijzinnig-Democratischen Bond, aange kondigd tegen 20 en 21 November, zal reeds 13 en 14 November a.s. te Arnhem gehouden worden. In den avond van 13 Nov. zal dr. Bos er een rede houden over den politieken toe stand. Een geweer-periscoop. De heer Eradus, geweermaker van het regiment Jagers, deelt mede dat hij een soort peris coop uitgevonden heeft, welke, bevestigd aan het geweer model '95, den schutter in staat stelt om, geheel gedekt voor vijan delijk vuur dus zonder dat hij maar ook het geringste lichaamsdeel behoeft bloot te ge ven en zonder op de gewone wijze gebruik te maken van de richtmiddelen, vizier en korrel, vanuit een loopgraaf het terrein, dat voor hem ligt, kan overzien en dus tevens in de gelegenheid wordt gesteld geheel ge dekt op den grond te vuren. Gisteren zijn, naar hij mededeelt met het toestel op de banen van Ocken- burgh proeven genomen in tegenwoordig heid van den hoofdofficier en verdere offi cieren van het le bataljon Jagers en de verkregen resultaten moeten verrassend zijn geweest. Mond- en klauwzeer. Wekelijk- sche mededeeling betreffende mond- en klauwzeer. Sedert de vorige opgave d.d. 1 Septem ber, werden gevallen van mond- en klauw zeer geconstateerd; In 'Zuid-Holland 1 geval in elk der ge meenten Schipluiden en Nootdorp. In Zeeland: 2 gevallen te Driewegen, 1 geval te Oostburg. In Limburg: vier gevallen te Wittem; twee gevallen te Eijgelshoven; 1 geval in elk der gemeenten Mheer, Wylre, Gulpen, Slena- ken èn Noorbeek. In de gemeenten Middelburg, St. Laurens, Grijpskerk, Meliskerke, Biggekerke, Vrou wenpolder en Cadzand werden de maatre gelen opgeheven. E e n e pakkende reclame tenen het vliegengevaar wordt verspreid door <le Zuid-Holiandsche Vereeniging ..Het Groene Kruis". Ilct is eenc. door Htrib Luns in hout gesneden. prent, waarop in liot mid den een reusachtig vlieacnrilhouct afgebeeld is. omringd door aanschouwelijke voorstel lingen van de middelen waardoor men de vliegen onschadelijk maken kan; men doode ze. zoo zegt cene der op de plaat voorko mende waarschuwingen, vooral al vroeg in den zomer, want zij vermenigvuldigen zich /.eer snel. Weest zindelijk zoo luidt cene andere Geen vuil. geen vliegen. Doodt de vliegen: fiii redt menschenlevens! Misplaatste zuinigheid. Op een der scholen van een dorp in den omtrek ven Dordrecht worden nog geregeld lees boekjes gebruikt van het jaar1883. (Dordt Ct.) Kindermoord. Dinsdagnamiddag is gevankelijk van Dinteloord naar Breda overgebracht F. P., verdacht van kinder moord. Gevolgen van een twist. De man. die in den nacht van Zaterdag op Zondag op clc ZaandaTPsclic kermis in een twist door een BeLe gestoken werd. is aan de gevolgen o1* i leden. Knoeierij bij de keuring. Men schrijft uit Triinwouden aan de „Lw. Cou rant": De politie heeft in onze dorpen een uitge breid onderzoek ingesteld, met betrekking tot de onlangs gehouden keuring voor dienst- pBchtigcn in deze gemeente. Zijn de re- iuiclitvD iuiflb dap hQHit dit verband p>ei d* practijken. uitgeoefend door een tp Gronin gen woonachtig persoon, tegen wiens han delingen in verschillende bladen reeds ge waarschuwd is. Een diefstal van ruim f 50.000.—* De Haagsche recherche heeft twee vrou wen aangehouden, resp. te Tiel en te Utrecht verdacht van een verleden jaar ten huize van een inmiddels overleden ingezetene van 's-Gravenhage in diens woning aan het Oranjeplein aldaar gepleegden diefstal van ruim vijftig duizend gulden aan effecten. De ze vrouwen waren resp. als werkvrouw en als huishoudster, indertijd bij dien ingezetene in dienstbetrekking. Ruim dertigduizend gulden en eenige valsche geschriften zijn bij haar in beslag genomen. Zij hebben volledige beken tenis afgelegd en zijn ter beschikking van de justitie gesteld en in het Huis van Bewa ring te 's-Gravenhage ingesloten. Diefstal van een aangetee- kenden brief. Door de politie te Rot terdam zijn aangehouden de 15-jarige kan toorbediende W. O. G. S., de tuinman O. v. N. en de voerman J. F. v. B., verdacht van diefstal en heling van een aangeteeken- den brief, inhoudende 2000, welke brief door een expediteur aan den Haringvliet ter bezorging aan het postkantoor was afgege ven ter verzending naar Deventer. Verzet tegen de politie. Dins dag waren op den Hofdijk te Rotterdam twee personen, de voerman P. J. de K., 26 jaar, wonende Hofstraat 2, en de 22-jarige J. L., uit de Zandstraat, aan het vechten. Toen de politie kwam ontstond hevig ver zet, zoodat zij van de wapenen gebruik moest maken. De K. werd door een politie agent met de sabel getroffen en naar het ziekenhuis vervoerd om verbonden te wor den. Een andere agent bracht met den hartsvanger J. L. een verwonding bij het oog toe. Deze liep weg en stormde pand 16 aan de Hofstraat binnen. In zijn vaart liep hij den 28-jarigen loodgieter M. T. M., die aan de deur stond, omver; deze viel en brak een been, zoodat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Ook J. L. is later in het ziekenhuis verbonden. Verdronken. Onder Stiens is het 3-jarige zoontje van den heer J. verdronken. Marktberichten. Eiermarkt te Epe. Aanvoer 6000''» stuks. Hoogste prrjs f 9.00. Laagste prijs 8.00 Gemiddeld f 8.50. Stemming gewoo Reclame. 9 per anker f 34.—. per fiesch - 0.85 UlrciMtslni! 34. Ml. MS. School- en Kerknieuws. Bij beschikking van den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel is, voor het tijdvak van 1 October 1915 tot 1 October 1916, be noemd tot assistente aan de Riiks-hoogere land-, tuin- en boschbouwschool te Wogeningen, me juffrouw G- A. A. Eversmann, te Maastricht. Examon Hoofdakte. Arnhem, 7 Sept. Geslaagd de heer enD- Stroo, Gorinchem; J. J. Tilott, Valkenburg; P. Jaarsma, Vaassen; J. Scheap. Enschedé; H. J. den Wijl, Gouda; J. van der Stal. Hilversum. De vlaggen uitl Gedurende het Landbouwkundig Congres op 13, 14 en 15 September a.s., dat o.a. door Z. K. H. Prins Hendrik bijgewoond zal wor den, worden de inwoners van Amersfoort verzocht de vlag uit te steken. K am er v. Koophandel. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort zal op Zaterdag den llen Sep tember 1915, des namiddags te 8 ure ten Raadhuize eene openbare vergadering hou den. Steuncomité. De inkomsten van het plaatselijk steunco mité over de maand Augustus bedroegen Vrijwillige bijdragen 1916.59 Subs. Kon. Nat. Steuncomité 398.96 Opbrengst verkoop nestkastjes 137.50 2453.05 Vorige lijsten 45355.3614 Totaal... 47808.41 X Verkoop Oranjestrikje e. De opbrengst van den verkoop van Oranje strikjes op Koninginneverjaardag ten voor- deele van het plaatselijk steuncomité heeft opgebracht 25.60. T o o n e e 1. Wij herinneren er nog even aan, dat de opvoering van Bernstein's „Hhet Geheim", door de Kon. Ver. Het Nederl. Tooneel, he denavond om 8 uur aanvangt. Concerten Birkhoven. Ter gelegenheid van de congressen welke te dezer stede worden gehouden zullen op Birkhoven eenige concerten worden gege ven, aangeboden door de Ver. tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer. Zaterdag 11 Sept a.s. na het Congres der Ver. v. Gemeentebelangen zal het Belgisch harmonieorkest een uitvoering geven en Dinsdag 14 Sept., ter gelegenheid van het Landhuishoudkundig Congres eert der mili taire muziekkorpsen. Zooals we dat van den he ei Hpllertt gew oon zijn, ontziet hij ook nu weer geen zorgen en moeite om zijn gasten in alle opzichten waardig te ontvangen. De tuin zal geheel verlicht worden en gewoon toegankelijk zijn voor het publiek. Alleen zal Dinsdag, wanneer ook Z. K. H. Prins Hendrik' aanwezig is, een gedeelte worden gereser veerd voor de gasten. Als het weer nu zoo blijft als de laatste dagen zal menigeen een avondtochtje naar Birkhoven maken. Het zal ongetwijfeld een prachtig effect maken, als daar onder het hooge geboomte, tal van lam pions kleur en levendigheid brengen. En dan krijgt men uitstekende muziek te hooren, zoo dat de moeite der wandeling ten volle be loond zal worden. Stedel ij kKege Iconcours. Een gedeelte van het Stedelijk Kegelconcours is afgewerkt. Gisterenavond zijn vrije buan en personeel geëindigd. Er is hard gevochten, maar •boven de 40 houten zijn toch niet gegooid. De uitslag is als volgt Vrije Baan. Punten. Cijfers. le prijs A. P. Houtzaoger 40 8.65.9.8 2e G J. de Jager, 40 9.9.7-S.7 3e H. Lohmann, 39 8.8.59.9 4e Th. H. G Brandscn, 39 7.9.6.8.9 5e G. W- Zweers J-Azn., 3S 6.9.5.9.9 Ce Joh. Lohmann» 38 8.9.6 6.9 7e A. Nefkens 3S 7.7.7.9.8 8e R. de Hans 38 8.7.6 9.8 9e B H. Kuiper, 38 6.8.9.8.7 10e C. Kuiper 38 9.8.7.7.7 11e H- Nefkens 38 9.85.6.7 12e v C. de Jager 38 95.88.5 13e W. Ittmonn, 37 9.7.5.7.9 14e Luiten. De Kruyff, 37 7.7.7.8.8 15e N. S. Blom, 37 6 7.9 8.7 16e R. Levy. 37 8.6.97-7 17e J. Onr.cs. 37 7.8.8.7.7 18e A van Zalingen, 36 5.8./ 7 9 19e P Nefkens. 36 49.75.8 20e W. Groenhuizen, 36 6.8.9.8-5 21e Luitenant Bruch, 36 8 9.9.5.3 22e IJ. O. de Jong, 35 6 56.9 9 23e Th. G. de Jager, 35 6.7.7.6 9 24e C. Jorna, 35 95.5.53 25e G. J. Slothouwer. 35 6.5 9.8.7 Personeel Punten- Cijfers. le prijs Guus Brondsen 35 7.4 2e Luit. J. M- de Kruyff 34 7.8 3e N. S. Blom 33 9.8 4e Dr. M Kamerling 32 85.6 5e Th. G. de Jager 32 7.8.6 6e B. H. Kuiper 32 55 Serie-Personeel le prijs C. Hehenkomp 82 5.7 2e Th. G. de Jager 80 5.7 3e A. Nefkens 80 7.4 Voetbal. Het programma van den Ned. Voetbal Bond voor de Zondagen tot en met 17 Octo ber luidt, voor zoover de Amersfoortsche clubs betreft, welke in de 2e klasse B spelen als volgt 19 Sept. H. V. C—P. E. C; Daventria— Quick. 26 Sept. Quick—Quick (K.) 3 Oct. Z. A. C.Quick. 10 Oct. QuickH. V. C. 17 Oct. H. V. C.Daventria. Naar wij vernemen zal de A. F. C. „Quick" Zondagmiddag a.s. het voetbalseizoen op Birkhoven openen met een wedstrijd tegen een elftal der Belgische geïnterneerden uit Harderwijk. Het belooft een aardige strijd te worden, waarbij het zeker niet aan spanning zal ont breken. Het Harderwijker team beschikt over flinke krachten en komt met goed geoefende spelers uit, waaronder eenigen die bij athleti- sche wedstrijden verschillende prijzen heb ben behaald. Telefoon. Bij het plaatselijk telefoonnet is aange sloten met No. 394 J. H. Fröger, Utrecht- sche weg 65a. Am. Bad- en Zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 7 uur 59 graden Fahrenheit. Politienieuws. Door de politie is gisteren een persoon aangehouden, die nog 51 dagen hechtenis te goed had. Gem. Arbeidsbeurs. Geopend eiken werkdag van 8 tot 1.30 en des avonds van 6.30 tot 7.30. Op Zaterdag van 8 tot 1.30. Op 9 September 1915 waren ingeschreven de volgende werkkrachten 2 bootwerkers, 34 grondwerkers, 1 han delsreiziger, 1 kantoorbediende, 1 kleermaker 1 loopknecht, 39 losse werklieden, 3 maga zijnknechts, 2 metselaars, 1 meubelmaker, 1 mijnwerker, 1 montagewerker, 4 naaisters, 4 schilders, 2 schoenmakers, 25 sjouwers, 7 stucadoors, 1 straatmaker, 5 timmerlieden, 5 tuinlieden, 11 veldarbeiders, 3 voerlieden, 9 werksters, 21 wevers, 3 winkelbedienden. Werden gevraagd de volgende werk krachten 1 behanger, 1 botermaker, 1 kantoorbe diende, 2 koetsiers, 1 leinwerker, 2 monteurs 1 slager, 1 smid, 1 telefoonwerker, 10 tim merlieden, 1 tuinman, 1 wagenmaker, 1 werk ster. Voor aanvragen van werkkrachten door patroons woonachtig buiten de gemeente raadplege men de opgave op de stadsaan- plakplaatsen. Alle vragen en aanbiedingen te richten tol de Arbeidsbeurs, Westsingel 7, Telefoon no. 374, naast het Stadhuis. Corrigenda. In ons Raadsverslag zijn eenige storende fouten blijven staan. In de tweede kolom staat: Die weet regels, de hoofdzaken, enz. Dit moet zijn: Die wet regelt de hoofdzaken enz. In kolom 3 leze men voor „De heer Boers'1 De heer Kroes. In kolom 4 zegt de heer Veis Heyn: Wij hebben nog gehandeld als de sterkste partij. Nog moet hier niet zijn. Verder gtond in het ber&htie over de aeiy*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1915 | | pagina 3