Üit den omtrekT WIJNHANDEL I. A. SCHOTERMAN&Zn. Utrechtschestraat 34. Telef. 145. STADSNIEUWS. Uitvoer van schapenvleesch. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft, gelet op het Kon. besluit van 2 Sept. 1915, (Stbl. no. 334), houdende verbod van uitvoer van schapenvleesch, met fngang van 4 October 1915 ontheffing van genoemd verbod verleend oor vleesch, af komstig van rammen en weeren. De E e m d ij k. Ook naar het ongeval met de Eemdijk wordt een ambtelijk onderzoek ingesteld door de marine-autoriteiten te Vlissingen, die kapitein en leden der bemanning zullen hooren. Ned. Schermbond. In de te Rotterdam gehouden hclfjaarlijk- sche algemeene vergadering van den Ne- derlandschen Schermbond werd medege deeld, dat 16 afgevaardigden, vertegenwoor digende 17 afdeelingen, met een totaal van 226 leden, aanwezig waren; 2 vereenigingen hadden zich als lid doen inschrijven. De technische commissie werd als volgt samengesteld: sergeant le ld. E. A. v. Nieu- wenhuizen, schermonderwijzer; serg.-majoor- instructeur J. C. Paape, Den Haag; A. C. Lindenmans, Rotterdam; res.-serg.-maj.-instr. A. C. Schuitemaker, schermonderwijzer, Pur- merend; serg.-maj.-instr. J. Kleef, Den Hel der. Beslotoen werd een maandeliiksch officieel orgaan „De Schermsport" uit te geven. Plannen voor een grooten Bondswedstrijd werden besproken; voor dit doel werd een commissie benoemd, bestaande uit de hee- ren: P. H. Mesker, P. Lugtenburg, M. M. Al- torf, W. van Wingerden en Joh. Timmer mans. Aan het slot der vergadering weid een krachtig woord gesproken ter opwekking tot het maken van meer propaganda dan tot dus ver geschiedde opdat nog meerderen zich bij den bond zullen aansluiten. De volgende jaarvergadering zal in Den Haag worden gehouden. Het verdwijnen der burger-vliegers. Naar „Avia" verneemt, zou de bekende vliegtuigbestuurder M. v. Meel, van plan zijn het vliegen op te geven en naar Neder- landsrh-Indië te gaan om daar een positie in den handel te aanvaarden. Henri Wijn malen vliegt niet meer. Van der Burg, Bakker, Lütge, Van Bussel enz. net zoo min en G. P. Kuiler is dezer dagen met het s.s. Noordam van de N. A. S. M. naar Amerika vertrokken, als ingenieur en vertegenwoor diger van een automobielenfabriek. Indien Van Meel aan zijn voornemen gevolg geeft, zullen wij binnenkort geen enkelen burger- vliegtuigbestuurder meer hebben. Verkoop van den „Potsdam'\ Men meldt aan het Hbld. uit Rotterdam, dat het mailstoomschip „Potsdam" van de Hol- land-Amerikalijn aan een Zweedsche reederij verkocht is voor een bedrag, hooger dan het schip oorspronkelijk gekost heeft. De „Potsdam" is 15 jaar oud. Mond- en klauwzeer. Wekelijk- sche mededeeling betreffende mond- en klauwzeer. Sedert de vorige opgave d.d. 22 Septem ber j.l. werden gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd: in Zuid-Holland 2 gevallen te Overschie, 1 geval te Pijnacker; in Zeeland, 1 geval in elk der gemeenten Retrauchement en Wemeldinge; in Limburg 4 gevallen in elk der gemeen ten Gulpen en Wittem, 3 gevallen te Noor- beek, 2 gevallen in elk der gemeen ten Eijsden en Slenaken en 1 geval in elk der gemeenten Wiilre, Meer, Vaals, Oud- Vroenhoven, Heerlen en Schin op Geulle. De maatregelen werden opgeheven in de gemeenten Eede en Oostburg. Loontoeslag. Aan het perso neel der firma C. J. van Houten en Zoon, te We esp, is van 1 October tot 1 April 1916 een loontoeslag toegekend van 1 tot 2 per week. E e r I ij k e vinder. Iemand uit Werkendam vond in een koffiehuis te Go- rinchem een portefeuille, inhoudende ruim 'f 3000 aan bankpapier. 't Kwam in goede handen, want denzelfden 'dag is de vondst den eigenaar te Giesendam gezonden. Moord. De rechtbank te Maastricht veroordeelde Maria Custers, ter zake van moord op Elisa Melchers, te Heerlen, tot 4 jaar gevangenisstraf. De eisch was 10 jaar. Een opzienbarende arresta- t i e. Zondag j.l. is, ter vervanging van een der districts-voorzitters van het Algemeen Steuncomité te Amsterdam, geïnstalleerd de heer Henri Dillen. Zoo beweerde deze lief dadige menschenvriend althans te heeten. Gisteren is hij per celwagen van het politie bureau aan de Stadhouderskade naar de ge vangenis vervoerd, onder zijn waren naam David Henri Luppers Budding. Deze is in 1913 door de politie en justitie ijverig ge zocht, beschuldigd van tal van oplichterijen. Nu was hij of volkomen bekeerd en zou hij zich met hart en ziel gaan wijden aan de wel dadigheid, of hij had andere bedoelingen. Een districtsvoorzitter van het Steuncomité heeft nu en dan beschikking over belang rijke sommen, tot 1000 toe. In elk geval heeft de aangehoudene bij hetgeen hij reeds op zijn kerfstok had en waarom hij is gearresteerd, nog de fout be gaan van onder een valschen naam zich uit te geven. Toen men hem in 1913 te pakken had, vist hij te ontsnappen en dooi een vlucht over de daken te ontkomen. Hij had twee jaar rondgezworven en is ook ir» het buitenland "geweest. Inspecteur Kater, die er de lucht van had. dat de oplichter weer in Amsterdam was te ruggekeerd, heeft hem op den openbaren weg aangehouden. Een goede vangst is het in elk geval, en het Steuncomité en zijn district behoeven zich niet te beklagen, omdat zij hun voorzit ter kwijt zijn. Dinsdagavond verwonderden de leden zich, omdat de leider van hun ver gadering het slechte voorbeeld gaf, van af wezig te zijn. Hij kon niet komen. Dit is nu opgehelderd. De voorzitter zat achter slot en grendel. (De Tijd). Aanranding metdoodel ij ken afloop. Zondagavond is een te Coevor- den met verlof vertoevend milicien, die zijn meisje te Slagharen had bezocht, op den terugweg aangevallen en met een gummi stok op het hoofd geslagen. Gisterernacht is hij aan de gevolgen overleden. De politie stelt een streng onderzoek in naar de daders.' Te Barger-Oosterveen (Dr.) hebben een viertal jongelui den arbeider Harm Vos le vensgevaarlijke verwondingen toegebracht. Vos werd door de jongelui uit bed geklopt; toen hij buiten was, werd hem onmiddellijk een snede tusschen de achtste en negende rib toegebracht. Vos is naar Zwolle ver voerd; zijn toestand is levensgevaarlijk. Mishandeling van een po li tie-a gent. In de Hugo de Grootstraat te Rotterdam werd een agent van politie, die eenige jongens van achter een tram wegjoeg en daarbij een van hen een klap gaf, door een paar mannen aangevallen. De agent trachtte zijn revolver te trekken, maar dit werd hem door zijn aanranders belet. Tij dens het gevecht ging de revolver af, met het gevolg dat een voorbijganger door den kogel, die eerst tegen de straatsteenen ketste, gewond werd. De agent werd getrapt en geslagen, waarop de daders de vlucht na men. Een revolverschot, dat de agent hun nazond, heeft waarschijnlijk een der daders in het been getroffen, doch allen wisten te ontkomen. Noodlottige val. De landbou wer G. B., te Blaricum, kwam door het bre ken van een sport van de ladder van eene aanmerkelijke hoogte te vallen. In zorgwek- kenden toestand werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd, waar hij aan de gevolgen van den val is overleden. Het tweede vliegongeluk. Omtrent het ongeval met de vliegmachine onder Dreumel, jl. Maandagnamiddag voor gevallen, verneemt het N. v. d. D., dat het vliegtuig op weg was van Ede naar Gilze- Rijen. De bestuurder was niet luitenant Van Heijst, doch de vlieger-officier Versteègh, met een passagier-waarnemer, eveneens vlieger-officier, beiden in garnizoen te Bre da. Tusschen Wamel en Dreumel was men genoodzaakt in het veld een noodlanding te maken, waarbij de machine in een greppel terecht kwam en werd vernield. en Een hevige brand heeft gisteren te Sommelsdijk twee schuren en vier wo ningen in de asch gelegd. Omstreeks half- twaalf werd men den brand gewaar in de landbouwschuur van den heer J. Nipius, welke schuur al spoedig in lichte laaie stond, zoodat hier aan geen redden te denken viel. Vóór nog de spuiten werkten, had de boer derij van den heer P. Kievit Dz. eveneens vlam gevat; door het spoedig wegbréken van een tusschengebouwtje kan het aangrenzen de woonhuis gespaard blijven. Wel kreeg het veel waterschade. Vier woningen aan de zuidzijde van het terrein gelegen, gescheiden door een straat ven ongeveer 7 meter, werden, door dien de felle noordenwind de vlammen opjoeg, even eens een prooi der vlammen. Deze wonin gen, eigendom van het Diaconie-armbestuur waren bewoond door P. v. d. Meide, W. Kievit, J. C. van Antwerpen en M. Noordijk. De schuren en de huizen waren verzekerd, van de inboedels alleen die van v. d. Meide. Er is slechts weinig van de overige gered. In de schuren is een niet onbelangrijke hoe veelheid graan, benevens landbouwwerk tuigen, enz. verloren gegaan. Twee paarden en een varken van Nipius zijn omgekomen. Ongeveer 3 uur was men den brand mees ter. Omtrent de oorzaak tast men in 't duis ter. N.R.Q. Marktberichten. Eiermarkt te Ommen. Aanvoer 60000 stuks. Hoogste prüs f 9.25. Laagste prijs f 8.50 Gemiddeld f 8.90. Stemming vlug Eiermarkt te Olst. Aanvoer 130C0 stuks. Hoogste prijs f 9.70. Laagste prijs f 8.25 Gemiddeld f 9.30. Stemming Eiermarkt te Epe. Aanvoer 60000 stuks. Hoogste priis 9.70. Laagste prijs f 8.70 Gemiddeld f 9.20. Stemming tamelijk vlug School, en Kerknieuws. In de vacature-ds. Lammerink heeft de Her vormde gemeente te Amsterdam op het drietal geplaatst de heeren M. van Grieken, te Delft W. de Lange, te Woerden en A. B. te Winkel, te Arnhem. Het „N. v. d. D." weet mede te deelen, dat 376 geldige stemmen uitgebracht zijn. Hier van verkreeg ds. M. van Grieken 186, ds. W. de Lange 2T3 en ds. A. B. te Winkel 218 stem men. Dit waren de candidaten der Confessionee- le Kiesvereeniging. De candidaten der Kiesver- eeniging „Het Evangelie", dr. A. H. de Hartog (Haarlem), ds. J. W. P. le Roy (Sloterdijk) en ds. J. R. Slotemaker de Bruine (Utrecht) verkregen onderscheidenlijk 141, 102 en 124 stemmen. Kunst en Wetenschap. Muzikale kritiek. De Tel. ver neemt, dat de heer Sibmacher Zijnen eer lang wegens gezondheidsredenen als mu- ziek-criticus van het Handelsblad zal aftre den. Jef D e n ij n. Jef Denijn, de ver maarde Mechelsche beiaardier, zal Vrijdag avond uit Engeland te Vlissingen aankomen en zich Zaterdag in verband met verbete ringen onder zijn leiding aan te brengen aan het klokkenspel van den Grooten Toren al daar. Het vliegongeluk te De Bilt. Omtrent den toestand van luitenant Polis vernamen we hedenmorgen 11 uur, dat de nacht niet zoo rustig was, de temperatuur en de pols zijn echter goed. De toestand van luitenant Hofstee is op het oogenblik bevredigend, maar blijft zorg wekkend. Het is nog niet zeker of de patiënt heden naar het Antoniusgesticht zal worden vervoerd. Ruwe z e d e n. Te Barneveld heeft een boerenknecht een meisje, dat hij ver dacht het ventiel van zijn fiets te hebben opengedraaid, waardoor de lucht ontsnapt was, zóó hevig tegen den buik getrapt, dat zij bewusteloos ineenzakte en per brancard huiswaarts moest worden vervoerd. Berooving van een auto mobilist. Eenigen tijd geleden maak ten de bladen melding van een geheimzin nige berooving van een automobilist nabij Millingen, die een voorbijganger in zijn auto zou hebben opgenomen, door dezen verdoofd en daarop beroofd zou zijn, waarna de man den volgenden morgen in bewusteloozen toe stand zou zijn gevonden. Voor de rechtbank te Zutphen bleek gis teren echter dat de zaak zich geheel anders heeft toegedragen. Wegens diefstal had zich te verantwoorden de 20-jarige rijwielherstel ler W. F. uit Apeldoorn. Deze zag op den avond van 31 Augustus een auto aan den weg staan, waarvan de bestuurder tevergeefs trachtte den wagen weer aan den gang te krijgen. Beklaagde hielp en wist de auto weer vooruit te krijgen. Hij reed verder mee, doch de zwaar beschon ken automobilist stuurde kort daarop den wagen in een zandweg en viel daar in slaap. Van deze gelegenheid maakte be klaagde, dir» mede gebruikt had van een flesch oude klare, die de automobilist bij zich had en aansprak, misbruik door den beschon- kene een horloge met ketting, een portemon- naie met drie gulden en een sigarenkoker af te nemen en er mee van door te gaan. Beklaagde erkende. In verband met de om standigheden werd een lichte straf. 3 maan den gevangenisstraf, tegen hem geëiischt. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de automobilist, de 53-jarige J. K., zonder be roep te Wassenaar, van Amersfoort of al zoo woest had gereden in zijn dronkenschap, dat de voorplaat van de auto gloeide. Hij zelf wist zich van het geval niets meer te herinneren. Het O. M. merkte op, dat deze affaire dezen autobestuurder wel eens zijn rijbewijs kan kosten. Reclame. Intern. Hoogeschool voor W ij s b e g e e r t e. Met eenige wijzigingen en ietwat verkort, is thans verschenen de definitief geredigeer de circulaire betreffende de alhier te stichten Intern. Hoogeschool voor Wijsbegeerte. Het Dagelijksch Bestuur is als volgt sa mengesteld prof. L. E. J .Brouwer (Amster dam) voorz.; J. D. Reiman (alhier) alg. secr.; baronesse van Asbeck (den Haag) pen- ningm.; dr. mevr. J. v. d. Bergh v. Eysinga Elias (Santpoort); H. R. J. Bloemers (Amster dam), J. A. Blok (Deventer) en dr. Frederik van Eeden. Het oprichtingscomité is met eenige perso nen uitgebreid en bestaat thans uit Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga, Sant poort; dr. H. W. Ph. E. v. d. Bergh van Eysin ga, Zutfen; Henri Borel, den Haag; mevr. R. B. F. E. BrouwerDe Holl, Amsterdam; mr. J. F. van Deinse, Middelburg; dr. W. H. De nier van der Gon, Amersfoort; mevr. J. C. Op 't EindeStolp, arts, Haarlem; dr. J. C. L. Godefroy, arts, Zutfen; W. J. van Haren No- man Jr., Amsterdam; dr. A. H. de Hartog, Haarlem; dr. K. H. E. de Jong, den Haag; prof. F. Kenninck, Amersfoort; G. Mannou- ry, Vlissingen; W. G. v. d. Meer, w. dir. H. B. S., Helder; Lod. van Mierop, Soest; dr. J. A. der Mouw, den Haag; dr. H. A. Naber, Hoorn; dr. Ph. H. Peyrot, Rector gymn., Amersfoort; prof. J. van Rees, Amsterdam; dr. L. J. de Rochemont, Amersfoort; jjtr. dr. Nico van Suchtelen, Blaricum; mr. P. Tide- man, Bloemendaal; G. v. d. Veen, adj. inspec teur van Onderwijs in Ned.-Indië, Ginneken; mej. D. A. van Walree, arts, Amersfoort; mej. mr. C. Wichmann, Utrecht; mej. dr. S. J. von Wolzogen Kühr, den Haag Op de lijst van 250 personen die in stemming betuigd hebben met het plan, zien wij o.a. de volgende namen Raden Ambiasoedhibia (Delft); mej. dr. J. van Anrooy, (priv. docent Univ. Utrecht); prof. van Bakel (Amsterdam); dr. Boeke (Schoorl); mr. dr. L. Brulez (Brussel); dr. J. D. Bierens de Haan (Aerden- hout); dr. Blokhuis (rector gymn. Hilversum); luit.-kol. Berdenis van Berlekom (den Hel der); dr. Louis A. Bahler (Paterswolde); K. P. C. de Bazel (architect Bussum); C. L. van Balen (Hoofdred. Vaderland, den Haag); dr. J. W. Boissevain (Amsterdam); prof. dr. Can- negieter (Utrecht); dr Creutzberg (IJmmden) mevr. de Clercq— Teding van Berkhout (Santpoort); D. de Clercq (Bloemendaal); mr. A. J. Cnoop Koopmans (Amsterdam); mr. Deswarte (Brussel); schout-bij-nacht Dulle- mond. mevr. L. C. A. van Eeghenv. Len- nep (Amsterdam); H. N. de Fremery (Bus sum); dr. J. H. Gunning (Haarlem); dr. Gori (Ginneken); prof. dr. Godee Molsbergen (oud-hoogl. Stellenbosch, priv. doe. Univ. Amsterdam); Just Havelaar (Bloemendaal); mr. Hesselink van Suchtelen (burg. van Wa peningen); P. Hans (Delft); F. M. Knobel (lid der Tweede Kamer den Haag); Willem KIoos (den Haag); prof. mr. de Louter (Hilversum); ds. van Leeuwen (Bloemendaal); mej. dr. Lo- ke (lector Univ. Groningen); mr. R. C. baron van Lynden (Utrecht); mevr. Muller-Lulofs (Utrecht); J. F. van Nieuwkuyk (Haarlem); M. v. Notten (Amsterdam); Raden Notodhe- ningrat (Delft); Felix Ortt (Soest); mr. Pos thumus Meyes (Amsterdam); Edward Pee- ters (België) mr. H. Rogaar, (voorz. Vrije Gem. Amsterdam); dr. de Regt (Groningen); Carel Scharten (Blaricum); dr. de Sopper (Amsterdam); dr. K. E. W. Strootman (schoolopz.. Utrecht); jhr. dr. Sandberg, (Haarlem); dr. G. H. v. Senden, de Wijk, (Meppel); Titia v. d. Tuuk (Utrecht); W. van Thienen (Delft); jhr. mr. P. Teding van Berk hout (Aerdenhout); ds. J. Jac. Thomson (Hoogland); D. Voute (Amsterdam); P. M. v. Walcheren (Renkum); mr. W. H. Werker (Utrecht); E. Wichmann (Utrecht); mr. F. Wittemans (Antwerpen); prof. dr. Wensinck (Leiden); A. W. Weissmann (Haarlem); en vele anderen, onder wie de volgende Amers- foorters J. Birnie, A. Baartman, J. C. Bloem, dr. Groneman, J. A. baron van Heeckeren van Molencate, baronesse van Heeckeren, dr. A. Smit, mr. D. J. van Schaardenburg, dr. Toxopeüs, mr. A. van Tree, W. F. Wagtho en A. v. Weezei Errens. De Koninklijke Vereeniging „Het Ne- derlandsch Tooneel" komt, gelijk wij reeds meldden. Dinsdag 5 October een voorstel ling geven in de schouwburgzaal van de so- citeit „Amicitia". Opgevoerd wordt een tooneelstuk van Bjornson Bjornsterne „Een Faillissement". Met groot meesterschap heeft de beroem de schrijver in 4 bedrijven den toestand ge- teekend van groothandelaar Fjaelde, die steeds dieper en dieper in schulden geraakt en eindelijk door advocaat Berend tot een faillissementaanvrage gedwongen wordt. Het stuk neemt nog in waarde toe, door dien Louis Bouwmeester den advocaat en Jan C. de Vos den groothandelaar speelt, gesteund door de dames Holtrop van Gelder, Rika Hopper, Emma Morel en de heeren Jac Reule, Willem van der Veer e. a. Kunstvitrine. In Valkhoffs kunstvitrine exposeert mej. Claes het portret van de Amersfoortsche kaartlegster. Zwemschool. De Amersf. Zwemschool zal 1 October ge sloten worden. Am. Bad- en Zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 7 uur 53 graden Fahrenheit. Bestelgoederen. Met ingang van 1 October a.s. treedt in werking eene nieuwe uitgave van het Ne- derlandsch Spoorwegtarief voor het vervoer van Bestelgoederen; behalve aanvullingen en andere wijzigingen, bevat deze uitgave eene nieuwe regeling voor de bevrachting van „Geld en Geldswaarden". Op denzelfden datum worden tevens inge voerd nieuwe (gewijzigde) adreskaart-formu lieren, waarvan de oranjekleurige gebruikt moet worden voor zendingen bestelgoed, bezwaard met remboursement, voor zendin gen met aangifte van waarde, of geldelijk be lang bij tijdige levering en voor geld en geldswaarden. De thans in gebruik zijnde oranjekleurige adreskaarten, komen op genoemden datum te vervallen, terwijl de groene adreskaarten geldig blijven tot 1 Januari 1916, deze laat ste evenwel alleen voor zendingen, niet be zwaard met remboursement. Gedurende 6 maanden na 1 Januari 1916, kunnen de oude formulieren aan de stations en onze kantoren worden ingeruild tegen nieuwe; de oranjekleurige adreskaarten kun nen reeds vanaf 1 October a.s. worden inge ruild. Veiling. Uitslag van de Dinsdag ten overstaan van notaris J. Bolk gehouden veiling van onroe rende goederen, gelegen onder de gemeente Hoevelaken. 1. Een huis met erf en grond, genaamd „De kleine kikvorsch", aan J. Boshuizen, te Hoevelaken, voor 480. 2. Een perceel bouwland, genaamd „De groote kikvorsch", aan J. v. Beek, te Hoeve laken, voor 400.. 3. Een woonhuis, genaamd „Het lokaaltje", aan G. v. d. Kamp, te Amersfoort, voor 1400. 4. Heide, bosch en houtwal, gelegen ten noorden van de hofstede „De Lagenbrink", aan A. Walet te Nijkerk, voor 4450. 5. Weiland en bouwland, genaamd „De Snoekenplas", aan M. Doornekamp, te Hoe velaken, voor 110. 6. de hofstede „Hoogenbrink" aan W. Wolfswinkel Gzn., te Hoevelaken, voor 10,600" 7. Hakhout en houtwal, gelegen achter de hofstede „Hoogenbrink", aan H. Beuker, te Baarn, voor 1900. 8. Bouwland, hakhout en weg nabij den straatweg aan J. Schipper, te Hoevelaken, voor 1250. 9. Een perceel dennenbosch en hakhout aan G. van Buren, te Hoevelaken, voor 830. 10 en 11. Dennenbosch en bouwland en hakhout in massa aan T. v. d. Akker, te H. Vuursche, voor 2800. 12 en 13. Twee nieuwe huizen met schu ren, erf en tuin in massa aan D. van Maa- nen. le Hoevelaken, voor 2350. 14. De hofstede, genaamd De hooge Horst aan G. Maassen, te Hoogland, voor 4650. 13. Drie perceelen hakhout aan F. Volmer, te Amersfoort, voor 310. 16. De tuinmanswoning met schuur, erf en tuin aan E S. Beitler, te Hoevelaken, voor 2500. 11De hofstede, genaamd „Klelnhoven", aan G. Gerritsen, te Hoevelaken, voor 10,600. 18. De koetsierswoning en erf aan G. Ger ritsen, te Hoevelaken, voor 1650. Totaal opbrengst 46,280. GEMEENTE AMERSFOORT. Opgaaf van gevestigde personen van 30 Augustus tot en met 18 September 1915. Johan Bakker, geb. 1893, R ~C., van Hellevoet- sluis naar Spesterweg 125. Keüner- Henrcus JrTiele, geb. 1886, geen kerkgen., van Leiden naar Weijersstraat 12, Leeraor H. B. S. Margaretha E. Luidcnga, D.-G van Kampen naar Beekenst -laan 9. Verpleegster. Helena J. Hoogland. N.-H.. van Utrecht naar Arnh. weg 2. Kinderjuffrouw* Johanna W. Rcnes, R -C.. van Rotterdam naar M. W'thoosstraat 34, Huishoudster. David Thomson, geb. 1886. N -H van Leus* den naar B- Wuijtierslacn 23 Si7naa!orbeider. Gerrit C. van Doom. geb. 1896, N -Hvan Vleuten naar Leurdcrwo"- 122 Kantoorbediende P en T. Everhardus Ridder, gefc. 1888, geen kerkgen., van Utrecht naar St. v. d. Hagenlaan 7, Assu radeur. Hubertus H. Das, geb. 1S89, R.C., van Am sterdam naar Schimmclp.-straat 2, Bankwerker Johannes P van Ouwerkcrk, geb 1882, R.-C., van Utrecht naar Sl Bonifaciusslr. 7. Machinist. Walig J. Verdugt. geb. 1891 N.-H., van Tiel naar Huigenslaon 25. Koopman* Adriana J Lammerts van Bueren, van En schede naar Langestrant 108. Hendrikus G. Blest'ng, geb. 1862, R.-C van Weert naar Utr. weg 228, Onderwijzer. Willem van der Horst, geb- 1811, N.-H., van Meppel naar Bloemend.-stroat 89. Cornells L. Scheerder, geb. 1894, R.-C., van Leerdam naar Bisschopsweg 122, Loodgieter. Alwine Boes, E.-L, von Driebergen naar Zuid- Singel 21, Bakkersknecht. Thcod. H. G. V. M N'euwer.huis, R.-C van Deventer naar Bloemend-straat 5, Boekbinder. Jannetje Bokkcr'nk, R.-C., van Opladen naar Arnhemschestraot 31. Egbert van der Worp, geb. 1893, N.-H., van Apeldoorn naar Soesterweg 61. Arbeider H S-M Dirk C. Hartman, geb 1899, N -H., van Den Haag naar v. Asch v. Wijckstraat 21. Aalt van Kommer, geb. 1894, N.-H., van Nij kerk naar Kruiskemp (Liendert) 3. Arbeider. Johannes T- Wilkens, gc-b. 1890, R.-C., van Barnevekl naar Teut 62. Arbeider. Aalt van de Veenlbrink, geb. 1878, E.L., ven Rechelinghausen naar Monnikenpad 35, Arbe der. Willem C. Kerling, geb. 1887, N.-H-, van Asperen naar Utr. weg 117. Izaak H. Kisch, geb. 1906, N.-l-, van Amster dam naar Utr. weg 113. Elise van Hoevell van Semarang naar Prir Morieloan 1. Everdina Veldmeijer, D.-G., van Sijbekarspe! naar Utr- weg 29. Onderwijzeres. Gerarda M. M. Vos, R.-C.. van Amsterdam naar Weverssingel 41, Naaister. Wilhelmina H Struve. N -H van Kampen naar Weverssingel 10, Ass- Apotheker. Matthias Evers. geb. 1883, E. C., van isi i. - gen naar Vijver 28. Slpke Persij, geb. 1875. N.-H., van Dordrecht naar H. Viandestraat 33, Opz- Machinist. Hermonus Brc'k, geb. 1873 R.-C.," van Soest naar Utr. weg 228, Schoenmaker. Philomena J. M. F. van der Loo, R-C., van Amsterdam naar Zuidsingel 44, Onderwijzeres. Gijsbertus J. Smeeing, geb. 1897, R.-C., van Grave naar Hoogl. weg li- Dries Bakkenes, geb. 1879 N.-H.. van Barne veld naar St. Annostraat 9, Koopman. Salomon van der Hoeden. N.-I., van Arnhem naar Prinses Julianaplein, Reiziger- Dirkje van der Schagt, N -H.. van Hilversun naar Walikersteeg 21. Simon P. Robben, geb. 1867, R.-C., van Leus den naar Amersfoort (woonwagen). Koopman. Frarciscus Huiismcns, geb. 1895, R-C., van Almelo naar J- Tolliusstraat 21, Spoorbeambte. Joannes Frima, geb. 1890, N.*H., van Leens naar J. v. Oldenb.-Iaan 18, Luitenant. P. J. Kees, geb- 1864, R.-C., van Den Bosch naar Utr. weg 228, Bakker. M. Opgaaf van vertrokken personen van 90 Augustus tot en met 18 September 1915. Christiaan van Huijzen. geb. 1S96, N.TL, van Breestraat 54 naar Epe, Onderwijzer. Frederik C. J. Köhlbrugge, geb. 1899, E.-L., van Pr. Julianalaan 9 naar Alkmaar. Gertruda H. ten Voorde, R.-C., van Utr. straat 12 naar Zwolle, Winkeljuffrouw. Douwtje Bergsma, N.-H.. van KI* Koppel 23 naar Amsterdam, Kinderjuffrouw. Elise P. Couvee, N.-H., van K. Berg^reat 18 naar Amsterdam. Victor Lans, geb. 1895, N--H., van Schimmcl- pennindkstraat 64 naar Amsterdam. Margaretha ScheHema de Heer, D.-G-, van Utr. weg 85 naar Rosmalen (Gesticht). Petronella de Wit, N.-H., van Wester straat 33 naar Zeist, Leerl. Verpleegster. Hendrika Wegerif, Wed. van J. H. Loodra, N.-H., van W. v. Mechelenstraat 23 naar Zaan- dam. Jon W- Zoeren. geb. 1892, G.-K-, van Soester weg 81 naar Leusden. Arend J. de Wilde, geb. 1897, N.4L, van YX Koppel 32 naar Kampen. Aila S. Wagtendonk, N.-H-, van Bergstraat 9 naar Amsterdam, Kinderjuffrouw. Gerrit Kramer, geb. 1884, Man Rem-, Vr. N«* H-, van Westerstraat 66 naar Wijk bij Duurstede, Kapper. Duco A- Schreuder, geib. 1896, D.-G., va» Zuidsingel 18 naar Delft. Pieter Koning, geb. 1898, G.K., van AldegOtV" destraat 80 naar Utrecht, Bakkersknecht. Egbert van Veen, geb. 1878. N.-H., van Co* ninckstr. 121 naar Meppel, Koperdager- Anna M. G- van Heioma, N.-H., van 't Laantf* 5 naar Amsterdam. Theodora C. van der Voort, Rem valt t Lflftfl* tje 3 naar Amsterdam, Tandméester.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1915 | | pagina 3