IMilstliiM 34. Tilil. Hi. STADSNIEUWS. fcchen toestand niet mocen worden uitce- jvoerd, voor zoover de uitvoer daarvan niet reeds verboden is. De kolenquaestie. Omtrent de beperkende bepalingen bij de levering van steenkolen, verneemt het Hbld., hoder, dat deze gemaakt zijn zoowel door de puitsche als door de Engelsche regeeringen, H.w.z. dat de Duitsche kolen niet geleverd jnogen worden aan bepaalde fabrieken die feveren aan de vijanden der centrale mo gendheden en omgekeerd geen Engelsche kolen geleverd mogen worden aan fabrieken ole door haar leveranties zouden kunnen ^voorzien in eenige behoefte van de striidvoe- fïng der Midden-Europeesche landen. Is het blad wel ingelicht, dan is ter zake Boor beide partijen een lijst gegeven van fa brieken waaraan niet geleverd mag worden. Kaas. Vanwege het Rijks Centraal Bureau voor Ben uitvoer van kaas heeft bij circulaire aan Be kaasexporteurs medegedeeld, dat de Schorsing van de N. V. Kaashandel Verzet te Rotterdam is opgeheven met ingang van 18 October, zoodat deze firma opnieuw het recht van export verworven heeft. De schepenverzekering van de Maatsch. „Nederlan d". Tn verband met het bericht, dat de Stoom vaart-Mij. Nederland dezer dagen haar sche pen heeft verzekerd een verzekering wel ke niet het gevolg zou zijn van het vergaan der Koningin Emma, omdat reeds eerder tot .verzekering was besloten verneemt de Tel. nog, dat de Maatschappij de volgende schepen tot de daarachter vermelde bedra gen tegen molest heeft verzekerd: Bawean T.200.000, Sumatra 700.000, Timor 285.000, Kombangan 1.020.000, Boeton 1.070.000, Banda 430.000, Rondo 1.600 000, Karimoen 1.000.000, Roepat 1.600.000. Krokatau 1.100.000, Lombok f 700.000, Grotius 1050.000, Koningin der Nederlanden 2 000.000, Vondel 1.050.000, Rotti 1.600.000, Kongean 1.100.000, Prinses Juliana 1.850.000, Batjan 1.060.000 Prins der Nederlanden 2.900.000, Rembrandt 950.000, J. P. Coen 4.200.000, Celebes 640.000, Karimata 1.000.000, Boeroe 1.250.000. Banka 1.260.000, Ambon 285.000, Billiton f 750.000, Flores 285.000 Java 350.000, Oranje 400.000. De Nïas, Riouw en Radja werden niet tégen molest verzekerd, omdat zij direct tus- schen Java en New-York varen. Hetzelfde gr-'-'* voor de Calcutta en de Ceram, die in de Indische wateren blijven. Tin en aniline. Wat bekend is geworden omtrent de tin- transactie van den minister van koloniën met Duitschland, welke tot bemoeilijking van den tin-aanvoer uit onze koloniën door En geland heeft geleid en tot het dezer dagen afgekondigde (vrijwel afgedwongen) uitvoer verbod van tin, komt, zooals men weet, op het volgende neer: Indië had behoefte aan Duitsche aniline voor de batik-industrie; minister Pleyte had 25,000 blokken tin liggen, waarop geenerlei bijzondere verplichting rustte. Vandaar een ruil, omtrent welks mogelijke gevolgen de minister zich niet voldoende rekenschap schijnt te hebben gegeven en waaromtrent geen overleg met een lichaam als de N. O. T., dat zulke gevolgen wellicht zou hebben kunnen voorkomen, gepleegd werd. Voor hoeveel waarde aan regeeringstin de minister-van koloniën aan Duitschland verkocht, is tot dusver niet bekend. De „Nieuwe Ct." hoorde een bedrag van vijf millioen noemen. Maar al was het een paar miilioen minder, dan zou dit bedrag nog zeer groot zijn, vergeleken bij hetgeen de voor Indië benoodigde aniline vermoedelijk waard was. Liever dan te veronderstellen, dat de mi nister de aniline tot buitensporigen prijs zou hebben gekocht, neemt de „N. Ct." daarom ean wat zij enkele dagen geleden vernam dat, behalve aniline, ook kolen voor de regeeringstin zijn bedongen en verkregen. Dat zou de oogenschijnlijke wanverhouding geheel verklaren en ook op de geheele transactie een eerugszins ander licht wer pen. De levensmiddelen duurte. D cafdeelïr. Dordrecht van den bond van '-~1-Dem. Vrouwenclubs, heeft aan den minister van Landbouw, Nijverheid en Han del een adres gezonden, waarin maatregelen tegen de duurte van levensmiddelen en brandstoffen gevraagd worden. De afdeeling heeft op dat adres 4145 handteekeriingen .van huisvrouwen uit de arbeidersklasse en uit den kleinen middenstand verzameld. Vastgehoud en m u n i t i e-a rbeiders. Naar wij van sociaal-democratische zijde vernemen, had het Kamerlid, de heer Spiek man, gisterenmiddag met twee leden van het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Me- taalbewerkersbond een onderhoud met Jen minister van Oorlog, naar aanlei ding van de regeeringsmaatregelen betref fende het verlaten van het land door werk- deden in munitie- en andere bedrijven. Ontvluchtte krijgsgevan- genen. Een drietal Fransche krijgsgevangenen wisten te ontsnappen uit Friedrichsfeld en veilig Nederland over de grens onder de ge meente Bergen (L.) te bereiken. Een eer soldaten droeg nog de roode sol- Jatenbroek; de ruggen hunner jassen waren met een roode streep gemerkt Bijna een jaar vertoefden ze in Duitsche gevangen schap. De Nederlandsche grenswacht ont- .ving de zwervers vriende!en voedde hen met den Nederlandschen soldatenkost. De vluchtelingen waren totaaf uitgeput. Te Brunssum is een uit Duitschland ge vluchte Rus aangekomen. Een bewoner ont ving den Rus aüervriendeïjksf, voedde hem en voorzag hem van zuiver linnengoed. Hij was sinds 10 maanden in Duitsche gevan genschap. De Rus werd naar den consul te Rotterdam overgebracht. (Tel.) Een desertc-r. Te 's Heerenberg heeft de maréchaussée een Duitsch soldaat aangehouden, die bij Beek de grens had oversch -*en. Hij was in volle uitrusting en verklaarde, dat hij ver- dM was; ~;jn 1 was ever.. - ">r verward, zoodat J\et vermoeden gewettigd is, dat hij gedeserteerd is. In Emmerik is zijn naam reeds aangeplakt als dien van een de serteur. Smokkelen. Men schrijft uit Venlo aan de „Geld.": De vorige week is op het terrein der ma- réchausséekazerne Roermondsche poort door den ontvanger der Registratie en Do meinen wederom een partij in beslag geno men goederen verkocht, bestoonde uit onge veer 3700 kg. rijst, 4500 kg. meel, 150 kg. mais, 100 kg. roggemeel, 80 kg. maïsmeel, 100 liter petroleum, 6 kg. overleer, 47kg. Amerikaansch spek. enz De „buit" van 14 dagenl Tegen het smokkelen. Sedert Maandag is op het traject Arnhem Elten een sneltrein ingelascht, die om streeks half twee 's middags van Arnhem ver trekt en zonder te stoppen te Elten aankomt. Blijkbaar hebben vele reizigers gemeend, dat nu een goede gelegenheid zich zou voordoen om eetwaren naar Duitschland mee te nemen, waarvan de uitvoer verboden is; tenminste, de meesten hunner bleken ruim van brood, worst, kaas, spek en tabak voorzien te zijn. Op het perron te Arnhem evenwel is sedert Maandag een douane dienst ingericht; ieder, die met den bedoel den trein mee wil, moet zijn bagage te Arn hem reeds laten controleeren. Groote hoe veelheden eetwaren kwamen daarbij voor den dag; de reizigers werden voor de keus gesteld, niet te reizen of hun eetwaren te Arnhem achter te laten, en natuurlijk kezen zij dan het laatste. Zoo ziet men de laatste dagen de soldaten der stationsbewaking en treinbeambten met enorme hoeveelheden broodjes, sommigen zelfs met heele kazen, vertrekken, die de bedoelde reizigers hun cadeau hebben gemaakt. Smokkelen. Door de grenswacht te Venlo werden be naderd circa 600 Kg. bloem en een hoe veelheid leer, bestemd voor uitvoer naar Duitschland. Een drietal personen konden tevens worden aangehouden. Zij behoorden tot een bende van nuhr*c..s een dozijn smok kelaars. Men seint ons uit Enschedé dd. 19 Octo ber: Toen hedennamiddag een viertal smokke laars te Glanerbrug op het herhaald aanroe pen der Hollan'^^e grenswacht niet bleven staan, werd op deze personen geschoten en de 27-jarige S. Slebenga door een kogel ge troffen, die dwars door de long ging. De zwaar verwonde !s naar het ziekenhuis te Ensched' /-.ver -ht. (Tel.) AmbtenaarsherstelUngs- oord. De Vereeniging tot Ondersteuning van Burgerlijke Ambtenaren en Beambten in 's Rijks Dienst is door aankoop bezitster geworden van een perceel bosebgrond, om daarop in de toekomst een Rust- en Her stellingsoord te bouwen. Het gunstig gele gen en uitgestrekt terrein, 52 H.A. groot, behoorde in eigendom aan den heer dr. Reuvens te Oosterbeek. Het ligt op pl.m. 15 minuten van het spoorwegstation te Ede en leent zich in elk opzicht uitstekend voor het beoogde doel. Een geschenk. De Amerikaansche gezant te Den Haag, Z. Exc. dr. Heny van Dyke, heeft ontvangen van de Eastern High School of the Borough of Brooklyn, New- York City, een zijden vlag, welke een kopie is van de nieuwe vlag van de stad New- York, die aangeboden werd door de stad Amsterdam ter nagedachtenis van het stich ten van „Nieuw Amsterdam" door de Neder landers. De leerlingen van deze school, die de vlag aan den gezant stuurden, „spreken de hoop uit, dat deze gave blijk moge geven van het hnoge aanzien, waarin Holland gehouden wordt door alle goede Amerikanen". Huldiging Jaap Eden. Gisterenavond is Jaap Eden te Amster dam gehuldigd. De heer Leo Laner, die te ruim acht uur de openingsrede uitsprak, be gon met O' i.e merken, dat er bij de viering van dit feest een groot misverstand is ont staan. We huldigen thans niet den Jaap Eden van 1915, doch den Jaap Eden die 25 jaar geleden, in zijn gulden periode, kwam, zag en overwon. We huldigen den Neder lander, die drie wereldkampioenschappen op hetr irwiel en twee op de schaats op zijn naam had staan. Daarna gaven de heeren Zeldenrust en Giandomenici en twee heeren Zeldenrust partijen op de floret en danste Meina Iwen „!e Bouquet de Pierrot". Vóór de pauze gaf de heer Van Kempe eenige fraaie vioolnummers ten beste. Na de pauze kwam de groote huldigings rede van Edo Bergsma. In een uitvoerig be toog ging de voorzitter van den A. N. W. B. de wielrijderslevensloop van Jaap Eden na. Ten slotte bood hij Eden een gedenkboek aan, als hulde aan „den voortreffelijken sportman, oud-wereldkampioen op schaats en rijwiel, door zijn ongeëvenaarde reeks overwinningen een der baanbrekers ten op zichte van de ontwikkeling der sport in Ne derland." De rede werd luide toegejuicht en na mens de deelnemers aan het huldeblijk, bood spr. aan Jaap Eden een enveloppe ean, tevens een album, waarin de namen der deelnemers zijn vermeld. Hierna verkreeg de voorzitter van de Haariemsche wielervereeniging De Ketting- gangers het woord en in een enthousiaste rede zette de heer Van Emmerik Eden's ver diensten uiteen en bood hem een zilveren lauwerkrans aan, waaraan de eerste medail le gehecht is, die door Eden indertijd in Sittard is behaald. De heer W. Muiier brengt namens de Ne derlandsche Athletiek Unie den sportman hulde en brengt verschillende jeugdherinne ringen naar voren. Vervolgens bood de heer Van Son van Gellicum, bestuurder van de Amsterdam- sche IJsclub, hem namens de A. IJ. C. een prachtexemplaar van het jubileumboek van de A. LJ. C. aan. Bloemstukken werden voorts aangeboden door de Amsterdamsche wielerclubs de Ger maan en A. S. C. Olympia. Voorts waren een serie van telegrammen ingekomen o.a. van de Nederl. Athletiek Unie, Nederl. Mo- torwielrijdersvereeniging, Nederl. Wieler bond, Friesche IJsbond. Daarop verkreeg de jubilaris Jaap Eden het woord. Hij bedankte met enkele woor den voor de grootsche hulde hem gebracht en sprak den wensch uit, dat hij spoedig een opvolger mocht hebben. Nadat een foto van de aanwezigen was ge nomen, was de plechtigheid geëindigd. Na afloop vereenigden de jubilaris en de commissie benevens verschillende genoo- digden zich aan een souper, waar een zeer gemoedelijk en vrooliike stemming heersch- te. De Nederlandsche Heide- maatschappij ontving uit een nalaten schap een legaat van vijfhonderd gulden. Eikels. De he~ 1 :n 'rik:ls is zoo groot, dat te Coevorden 10 ct. per K.G. w—dt betaald. Eén opkooper verzond zelfs in 1 week 19 waggonladingen Oostenrijk. Poeinj tct vergiftiging. 7>e rechtbank te Rotterdam heeft D. B.. landar beider te Stolwijk, wegens poging tot vergif tiging van zijn vrouw veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. De cischt was 8 jaar. Een gevaarlijk postdirec teur. De rechtbank te Maastricht veroor deelde den gewezen postdirecteur te Gulpen ter zake van valschheid in geschrifte tot 1 jaar gevangenisstraf met mindering van het voorarrest. De eisch was drie jaar. Persdelict. Dinsdag 2 November zal de hoofdredacteur van de Telegraaf voor de arrondissements-rechtbank te Amster dam terechtstaan, ter zake dat hij in de Te legraaf van 1^ Juni 1915 geschreven heeft: „In het centrum van Europa bevindt zich een groep gewetenlooze schurken, die dezen oorlog veroorzaakt hebben. Enz." Mr. J. Kappeijne van de Coppello zal de verdediging voeren. Passenvervalsching. De Rotter- damsche rechtbank veroordeelde in de zaak van de nassenvervalsching den beklaagde Anema tot 3 en den beklaagde Verboom tot 2 iaar gevangenisstraf. De eisch was 4 iaar voor ieder. Verduistering van 1 0 0, 0 0 0 mark. De Arnhemsche rechtbank heeft Dinsdag nogmaals behandeld de zaak tegen den te Lobith wonenden landbouwer L. K. F. H. Th. van E., thans voortvluchtig, en diens chauffeur, J. D., aanvankelijk gedeti neerd, maar daarna in vrijheid gesteld. De eerste bekl. wordt beschuldigd van verduis tering van 100,000 mark; de tweede van heling en valschheid in geschrifte. Bekl. van E. had van Duitsche kooplie den, werkend voor het Duitsche leger, door tusschenkomst der Rotterdamsche Bankver- eeniging een bedrag van 100,000 mark ont vangen, waarvoor hij hier te lande leder zou koopen en naar Duitschland verzenden. De Duitsche kooplieden hebben evenwel nooit leder ontvangen en toen zij er van E. naar vroegen, vertelde deze hurt, dat hij Ieder had gekocht en op een schip, de „Johanna" had laten laden, dat van Amsterdam via Zwolle en den IJsel, naar de Duitsche grens zou varen. Evenwel vertelde bekl. verder, dat de schipper bang voor ontdekking werd toen hij Vollenhove naderde (leder mag niet uitgevoerd worden) en deze den heelen rom mel in zee gooide. Ten bewijze toonde bekl. den Duitschers een telegram uit Vollenhove van den bewusten schipper, waarin deze het vertelde mededeelde. Andere bewijsstukken had hij niet, ook geen koop-overeenkomsten of dergelijke. De chauffeur bekende even wel, dat hij dat telegram uit Vollenhove, in opdracht van zijn patroon, verzonden had. Reeds tweemaal werd de behandeling de zer zaak geschorst, daar de Duitsche koop lieden, wier getuigen-verklaringen beslist noodig waren, wegens militairen dienst niet verschijnen konden. Ook Dinsdag waren zij weder niet-verschenen (beweerd wordt, daar zij nog een en ander wegens smokkelen met onze justitie te vereffenen ^hebben), zoodat de zaak nogmaals geschorst werd. De aanrandingen te Hars kamp. Men schrijft aan de Avdp.: Toen wij eenigen tijd geleden melding maakten van plaats gehad hebbende aan randingen in de. omgeving van Harskamp, werd in enkele bladen getwijfeld aan de waarheid van dit bericht. Zelfs werd na een z.g. „onderzoek" door een politiebeambte het bericht onwaar genoemd. Wij kunnen thans mededeelen, dit onge veer 10 dagen geleden wederom een mili cien in de .nabijheid van het station Stroe is aangehouden en geslagen en dat Zater dagavond jl. tusschen Ede en Harskamp het zelfde is overkomen aan een korporaal. De laatste wist door het doen voorkomen alsof hij een revolver te voorschijn hrride, zijn aanvallers op de vlucht te jagen. Beide aanvallen zijn officieel ter kennis gebracht van de militaire autoriteiten. Er wordt dan öok voortdurend druk gepa trouilleerd, want de omstreken yan Hars kamp zijn voor elk alleen wandelend of wiei- rijdend persoon onveilig. Het vleesch op de forten. Naar aanleiding van het bericht over de levering van vleesch aan de forten in een gedeelte van de Stelling Amsterdam, deelt men aan het Handelsblad van bevoegde zijde het volgende mede: Kort na de mobilisatie werden maximum prijzen vastgesteld ook voor vleesch; voor dien hadden de fortcommandanten zelf inge kocht, waarbij was gebleken, dat zij onmo gelijk vleesch konden betrekken tegen de later vastgestelde maximumprijzen. Toen nu de intendance de zaak in handen had genomen (d. i. in het laatst van 1914), kwam de verplegingsofficier in den betrok ken sector overeen met een zekeren Polanus, ex-slager, thans kaashandelaar te Ouder- Amstel, dat deze vleesch zou levaren onder de maximum-prijzen. Daartoe werd in diens huis een slachtplaats ingericht, waarbij twee soldaten (van de administratietroepen, sla ger van beroep) en een opzichter van den verplegingsdienst werden geplaatst voor de controle. Hoe deze controle plaats heeft, deelt het blad uitvoerig mede. Tegen den inkoop en de levering door den intendance bleken bij sommige fortcom mandanten wel enkele bezwaren te bestaan; zij wilden n.l. liever den aankoop aan zich houden, in hoofdzaak omdat zij dan hun menschen het vleesch zouden geven wat zij wilden, terwijl zij nu moeten afwachten wat zij krijgen. Wat nu de quaestie-Hoofddorp in het bij zonder betreft; de heer Van Hess had sinds geruimen tijd geleverd, hetgeen aanleiding heeft gegeven tot vele klachten van de zijde der fortbezettingen. Toen de heer Polanus de levering kreeg (omdat hij laagste inschrijver, was), rezen in het begin eveneens klachten, welke onze zegsman echter ongegrond noem de. Deze klachten kwamen den laatsten tijd niet meer in. Het feit, dat de ziekteverschijnselen op twee data met een verschil van enkele dagen zich voordeden op een en hetzelfde van de 22 betrokken forten en dat op geen der an dere forten klachten werden vernomen of dergelijke verschijnselen zich voordeden, wijst volgens onzen zegsman er op, dat de schuld gezocht moet worden bij het perso neel van dat fort, daar vleesch van de beide beesten aan dit fort geleverd, volgens boven geschetste regeling ook naar de andere for ten is gegaan. Marktberichten. Eiermarkt te Gist. Aanvoer 50(J0 stuks. Hoogste prijs f 9.50. Laagste prtjs f 8.25 Gemiddeld f 9. Stemming Eiermarkt te Ommen. Aanvoer 30000 stuks. Hoogste priis f 9.50. Laagste prtfa f 8.75 Gemiddeld f ft. Stemming traag. School- en Kerknieuws. Ds. A. R. Tal ma, die te Bennebroek is teruggekeerd, Is zoover hersteld, dat hij 31 October weder voor zijn gemeente hoopt op te treden. Kunst en Wetenschap. De Alkmaarsche carillons. Gisteren bracht Jef Denijn ook een bezoek aan Alkmaar om de beide carillons op den Waagtoren en den toren van de Groote Kerk te bezichtigen en daaromtrent vervolgens zijn bevindingen aan B. en W. mede te dee- len. Het carillon van de Waag is w 1, doch van de Groote Kerk niet voor bespeling geschikt. Het eerste telt 35 klokken. Het oordeel van den heer Denijn was niet on gunstig. Het onderhoud had te wenschen overgelaten, doch met eenige kosten kon er nog veel verbeterd worden. Bnadsrerslaff. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag 19 Octo ber, des avonds 8 uur. Voorzitterde Burgemeester. Afwezig de heeren v. Achterbergh' en Ko ning. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering vastgesteld, zooals ze ter visie hebben gelegen. De heer Hofland: De vorige vergade ring werd ik valsch tegen mijn gemoed in en heb ik wethouder Rijkens beleedigd. Ik heb den leden van den Raad mijn veront schuldigingen aangeboden, maar ik acht dit niet voldoende, daar ik ook uw gezag als lei der der vergadering heb aangetast. Be wil daarom nu nogmaals mijn leedwezen daar over uitspreken. De Voorzitter: We zullen in dank baarheid acte nemen van deze verklaring. Daarna wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken Brief van den Minister van Binnenland- sche Zaken dd. 29 September 1915, no. 14623, Afd. O., waarbij worden goedge keurd de Raadsbesluiten dd. 7 September 1915 ter benoeming van de heeren J. D. Meerwcldt en Tj. Kielstra tot tijdelijk leeraar aan het gymnasium. Kennisgeving. Besluit van £ed, Staten van Utrfiflht dd- 22 September 1915, 3e afd., no. 2419:1736, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit dd. 7 September 1915, no. 385, tot verkoop van een perceel bouwterrein aan G. van Hoogevest te Amersfoort. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, dd. 22 September 1915, 3e afd., no. 2418/1750, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 7 September 1915, no. 376, tot verkoop van een perceel grond aan A. G. van Os, te Amersfoort. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, dd. 22 September 1915, 3e afd., no. 2420/1737, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 7 September 1915, no. 377, tot verkoop van een strook grond aan J. G. Fontein te Amersfoort. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, dd. 27 September 1915, 3e afd., no. 1969/1815, waarbij worden goedgekeurd de Raadsbe sluiten van 27 Juli 1915, nos. 313% 32F en 321', tot wijziging der begrooting dienstjaar 1915. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, dd. 27 September 1915, 3e afd., no. 2472/1792, waarbij worden goedgekeurd het 5e gedeel te van het primitief kohier der inkomsten belasting en het 2e suppletoir kohier der hondenbelasting, dienstjaar 1915, vastge steld bij Raadsbesluit van 7 September 1915 Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, dd. 4 October 1915, 3e afd., no. 2444/1846, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 7 September 1915, no. 3815, tot wijzi ging der begrooting, dienstjaar 1915. Kennisgeving. Besluit van Ged. Stater! van Utrecht, dd. 11 October 1915, 3e efck,; no. 2443/1863, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit van 7 September 1915, strek kende o.m. tot het aangaan van een overeen komst tot overdracht van gemeente-gronden met den Staat der Nederlanden. Kennisgeving. Brief van het Bestuur der Vereeniging „R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek" dd. 1 October 1915, waarbij wordt aangebo den het jaarverslag en de rekening en ver antwoording over 1914. Kennisgeving. Rondschrijven der vereeniging V. V. V. te Arnhem dd. 8 October 1915, waarbij wordt aangedrongen op restauratie van het carillon. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht, dd. 11 October 1915, le afd., no. 461/461, waar bij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit dd. 28 September 1915, no. 407 tot verlenging van den termijn van ontruiming voor de on bewoonbaar verklaarde woningen aan de Coninckstraat nos. 87 t/m 103. Kennisgeving. - Besluit van Ged. Staten van Utrecht, dd. 11 October 1915, 3e afd., no. 2572/1881, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 7 September 1915, no. /386, tot ver koop van een perceel bouwterrein aan de fir ma K. Baving te Zwolle. Kennisgeving. Adres van E. J. Houpst, dd. 6 October 1915, waarbij vergunning wordt gevraagd tot uitoefening van het leerlooiersbedrijf op een van de gemeente gehuurd stuk grond aan de Beek. Advies. Adres van M. van Lessen, hoofd van school A, en G. A. L. Spelberg, hoofd van school C, d.d. 13 October 1915, houdende verzoek om een regeling van extra bezoldi ging vóór verplichte bij-acten, zooals bestaat voor de onderwijzers van bijstand, ook te treffen ten aanzien der hoofden van scholen. Te behandelen wanneer de gemeente-be grooting aan de orde is. Adres van J. van Ginkel dd. 18 October 1915, houdende verzoek de geheimhouding van het verhandelde in de vergadering met gesloten deuren van den 7 September 1915, voor zoover betreffende zijn persoon, op te heffen. Advies. Brief van mr. J. C. Graaf van Randwijck, D. Gerritsen, A. M. Tromp van Holst en J. v. d. Wal Kzn., respectievelijk voorzitter en leden der Commissie van Bijstand voor de Financiën, dd. 16 October 1915, betreffen de handelingen van hun medelid, H. Kroes en brief van D. Gerritsen, A. M. Tromp van Holst en J. v. d. Wal Kzn., leden der ge noemde Commissie, van denzelfden datum, waarbij zij hun mandaat in handen stellen vair den Raad. De heer E y s i n kIk stel voor, dat de le den hun mandaat handhaven. De heer Kroes: Nu mij gebleken is uit het aan den Raad gerichte stuk, dat dit niet vertrouwelijk is, meen ik mijn houding te moeten verdedigen. De eerste kennisgeving die we in het stuk' krijgen is mijn houding in de vergadering der Commissie van 4 Dec. 1913. De blijf bij mijn beweren ,dat ik de vergadering slechts bijwoonde om inlichtingen te geven. U trekt dat in twijfel, behalve de heer Veis Heynr die mij gezegd heeft mijn standpunt te be amen. Van mijn lastgever kreeg ik opdracht eer. der terreinen van Knoppers of Gorter te koopen. Ik vroeg prijsopgaaf bij notaris Knoppers. Deze vroeg 1.voor het terrein' van 5A H.A. en voor de verderop gelegen 15 H.A. zei hij: begin eens met 80 cent pef MJ. Hij wilde echter eerst kennis geven aart den burgemeester, vooral met het oog oi| den geprojecteerden weg. Ik nam daarme^ genoegen en verklaarde zelfs genoegen t# kunnen nemen met een kleiner stuk, waa*3 door meer ruimte kwam voor den weg. ül ben toen weggegaan en heb zelfs geen en« kei bod gedaan. Eonige dagen later kregeap \v£ de vergadering der Cflnvguwie. Meeg^j

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1915 | | pagina 2