"binnenland." Verspreide Berichten. fel parlement bijeengeroepen om haar ver klaringen te geven betreffende zijne politiek. Hij zeide: De onderstelling van eene actie /van Rumenië tegen Rusland is geheel uitge floten. Het verbod, dat wij hebben uitge vaardigd tegen den doortocht van munitie naar Bulgarije, is wel het bewijs, dat wij gunstig gestemd zijn voor de Entente. De joorlog zal overigens nief in de Balkanlanden beslist worden, zelfs al vallen de zeestraten In handen van de Duitschers. Konstantinopel, 9 Nov. (W. B.) .Communiqué van het hoofdkwartier. Aan het Dardanellenfront duurden de ge bruikelijke vuurgevechten voort. Bij Anafor- ta vernielde onze artillerie een zwaar kanon van den vijand aan den mond van de 'Azmakdere, een mijnwerpersstelling ten noorden van Messian Tepe. Bij Ariburun en Sunghubair hadden infanteriegevechten plaats met een hevigen wederzijdschen handgranaatstrijd. Onze artillerie beschoot daar werkzaam de vijandelijke loopgraven. Bij Sedd ul Bahr veroorzaakte het vijan delijke artillerievuur lichte schade aan onze loopgraven op den linkervleugel. Onze artil lerie opende een werkzaam vuur op werken de vijandelijke soldaten. Aan dit front was een licht wederkeerig infanterie- en een le- /endiger artillerievuur en een strijd met bom men. Twee vijandelijke monitors en een tor- oedoboot namen aan dit vuur deel, zonder Uitwerking te verkrijgen. Verder is er niets te berichten. Petersburg, 9 Nov. (T el.-agent- jchap). Communiqué van den grooten gene- ralen staf. Op het Kaukazische front is geene ver andering. Madrid, 10 Nov. (R.) De Imparcial en de Heraldo maken melding van geruchten, die in Gibraltar loopen met stijgende vast heid, dat Engelsche kruisers in de straat twee Duitsche duikbooten in den grond hebben geboord. Londen, 10 Nov. (R.) De admiraliteit bericht, dat een torpedoboot en de torpedo jager Louis gestrand zijn in de Oostelijke Middellandsche zee en totaal wrak zijn ge worden. Alle officieren en manschappen zijn gered. Petersburg, 9 Nov. (Tel.-agent- Schap). Communiqué van den grooten gene- ralen staf. In het zuidelijke gedeelte van de Oostzee heeft een Engelsche duikboot den Duitschen kruiser Undine in den grond geboord. B e r 1 ij n, 1 0 N o v. (W. B.) Officieel. Den 5en November werd aan den ingang van de Finsche Golf een schip, dat aan de spits voer van een Russische mijnvegersafdeeling, en den 9en November ten Noorden van Duinkerken een Fransche torpedoboot door onze duikbooten tot zinken gebracht. Rome, 10 Nov. (R.) Een telegram uit Ferryville (Tunis) bericht, dat de Ancona om een uur namiddags van den Qen is ge torpedeerd bij kaap Carbonera. Een duik boot schoot eerst honderd granaten af en daarna een torpedo. Tweede telegram. Het Italiaansche stoomschip Ancona is getorpedeerd door een duikboot, varende onder Oostenrijksche vlag. De Ancona had 422 passagiers aan boord; de bemanning bestond uit 60 kop pen. 270 passagiers moeten gered en in Bi- zerta aangekomen zijn. 'Londen, 10 Nov. (R.) Lloyds bericht, dat 41 man van de equipage en vier passa giers van de Ancona in Malta zijn aangeko men. Een bericht uit Bizerta houdt in, dat 300 personen verdronken zijn, meerendeels vrouwen en kinderen. Er moeten ook eenige Amerikanen aan boord geweest zijn. Washington, 10 Nov. (R.) Het be richt van het in den grond boren van de Ancona wordt beschouwd als de voorbode van een strijd met Oostenrijk, overeenko mende met het Britsche geschil met Duitsch- land, dat is gevolgd op het torpedeeren van de Lusitania. (N. B. dit is het eerste bericht, dat hier is ontvangen van het zinken van de Ancona. Vermoedelijk wordt bedoeld het mailschip Ancona). Washington, 10 Nov. (R.) Het Btaatsdepartement heeft officieel vernomen, dat er Amerikanen aan boord van de Ancona waren, maar het is nog niet bekend of van dezen gedood zijn. Als dat het geval is, zul len de Vereenigde Staten dezelfde stappen doen tegen Oostenrijk als zij in het geval van de Lusitania deden tegenover Duitschland, tenzij mocht worden aangetoond, dat de An cona de waarschuwingen in den wind heeft geslagen en getracht heeft te ontsnappen. Washing to n, 11 Nov. (R.) De am bassadeur te Rome bericht, dat men gelooft, dat omstreeks 20 Amerikanen zijn omgeko men met de Ancona. B e r 1 ij n, 1 0 N o v. (W. B.) Naar aanlei ding van het bericht van Stefani over de tor pedeering van het Italiaansche stoomschip Ancona merkt Wolff's bureau op: Volgens 'betrouwbare berichten trachtte het stoom schip te vluchten. De duikboot was daarom gedwongen van hare kanonnen gebruik te maken. B e r 1 ij n, 10 Nov. (W. B.) Een particu lier telegram berichtOp de reis naar Libau werd den 7en het Duitsche kolenschip Joh. Souber, dat de Duitsche handelsvlag voerde, door een duikboot zonder voorafgegane waarschuwing met twee torpedo's beschoten. Een torpedo moet het schip getroffen heb ben zonder te springen; de andere torpedo miste het doel. Het schip zette behouden de reis voort. Londen, 10 Nov. (R.) Officieel be richt. Het transportschip Mercian is in de Middellandsche zee oung, allen en geka nonneerd door ïjcndeli >e duikboot. Het schip werd niet in den grond geboord maar heeft behouden de haven bereikt. 23 personen aan boord werden gedood en vijf gewond; 30 worden vermist. Londen, 10 Nov. (R.) Lloyds bericht, dat de Engelsche stoomschepen Californian en Moorina in den grond geboord zijn. Londen, lONov. (R.) Lloyds bericht, dat het Engelsche stoomschip Clan Mac Alister in den grond geboord is. Rome, 10 Nov. (R.) Het Giornale d'Ita- lia bericht uit Cagliari, dat een Duitsche duikboot verleden Zondag het Fransche stoomschip France heeft getorpedeerd en tot zinken gebracht. De bemanning is gered en te Caglari aan land gebracht. Rome, lONov. (R.) Er waren 25 Ame- rikaansche burgers aan boord van de Ancona B e r 1 ij n, 10 Nov. (W. B.) Volgens het Mittagblatt is de minister van buitenlandsche zaken van Oostenrijk-Hongarije baron Burian heden in Berlijn aangekomen ter bespreking van loopende zaken. Londen, lONov. (R.) Er is een regee- ringsvoorstel verschenen, waarbij een sup pletoir crediet van 400 millioen p. st. wordt gevraagd. Het totale crediet voor het jaar 1915/16 wordt daardoor gebracht op 1300 millioen. Londen, 10 Nov. (R.) Eerste minister Asquith zeide bij de indiening van de nieu we aanvrage voor een crediet van 400 mil lioen pond sterling, dat het totale bedrag van de oorlogscredieten sedert het begin van den oorlog daardoor stijgt tot 1662 millioen. De netto-uitgaaf van 1 April tot 6 November was £743,100,000. De gemid delde dagelijksche oorlogskosten van 12 September tot 6 November waren 4.350.000; in het vroegere gedeelte van het dienstjaar waren zij 2,700,000. De hoofdoorzaken van de uitzetting der uitga ven zijn de voorschotten aan de bondge- nooten en de dominions en de munitie-aan maak. Het is niet waarschijnlijk, dat de uitgaven onder deze hoofden gedurende het tijdvak, dat door het votum van heden wordt gedekt, zullen verminderen. Zij zullen inte gendeel waarschijnlijk nog toenemen. Asquith deelde verder mede, dat het aan gevraagde criediet de uitgaven zou dekken tot half Februari. Hij verwachtte niet dat de kosten van den oorlog hooger zouden zijn dan 25 millioen pond per dag. Een commis sie uit het kabinet heeft de mogelijkheid, om in eiken diensttak te bezuinigen, onderzocht; alle bezuinigingen, die mogelijk waren, zijn gemaakt. Men is tot de conclusie gekomen, en handelde dienovereenkomstig dat een meer effectieve, gezamenlijke voortzetting van den oorlog door de geallieerden verze kerd is door een versterking van den Engel- schen generalen staf en door een nauwe, niet sporadische en incidenteele maar normale en voortdurende samenwerking tusschen de bestuurders van leger en vloot der geallieer den. (Toejuichingen). Asquith beschreef de stappen, die gedaan zijn om de samenstemming tusschen de En gelsche en Fransche legers tot stand te bren gen; hij schetste het steeds groeiend verlan gen van Frankrijk en Engeland om nauwer samen te werken en van gedachten te wisse len. Hij voegde hier aan toe, dat hij en Briand niet zonder hoop waren, dat er eerlang een soort gemeenschappelijke oorlogsraad zou komen, waarin Fransche en Engelsche mi nisters zitting zouden hebben en die met het deskundig advies van de verenigde generale staven de gezamenlijke operatiën van leger en vloot zouden leiden. Hij stelde voor de uitbreiding, die deze samenwerking zou ne men, geen grens vast, en zeide ten slotte: Wij zouden zeer verheugd zijn, indien ook Italië en Rusland zich voor dit doel bij ons aan sloten. Londen, 10 Nov. (R.) In de gisteren gehouden vergadering van den Londenschen graafschapsraad constateerde de voorzitter, dat de geheele natie steeds vast besloten was om met den oorlog voort te gaan, tot dat de Duitsche bedreiging geheel zou zijn weggenomen. Hij geloofde, dat het nuttig zou zijn dc meening tot uiting te brengen en stelde e-' -iotie voor, dat deze raad, ver tegenwoordig; nde de bevolking van Londen, aan Z. M.'s regeering zijn onwankelbaar be sluit uitdrukt om haar trouw en tot het uiter ste te steunen in de voortzetting van haar streven om de: oorlog tot een zegevierend einde te brengen en voor dit doel elk offer te brengen, dat in hare macht ligt. Deze motie werd met algemeene stem men aangenomen. Alle leden stonden op en zongen het volkslied. Londen, 10 Nov. (R.) Behalve de graafschapsraad van Londen hebben de ge meentebesturen van Islington, Bristol en an dere steden motiën aangenomen, die ver trouwen uitdrukken in de regeering en in de voortzetting van den oorlog. Dit feit is zon der precedent, zooals de lord-mayor van Bristol in eene rede heeft doen uitkomen. Londen, 10 Nov. (R.) De koning pre sideerde heden, voor het eerst sedert het ongeluk dat hem overkwam, eene vergade ring van den geheimen raad in het Bucking ham paleis. Petersburg, 10 Nov. (R.) De minis ter van verkeer Roukloff heeft ontslag ge vraagd. Parijs, 10 Nov. (Havas.) Het dage- lijksch bestuur van de Fransche socialisti sche partijen maakt een besluit bekend, waar van de slotzinnen aldus luiden: De strijd, die aan ons en onze bondgenooten is opgelegd door de regeerders van Duitschland, moet gebracht worden tot zijn logisch einde: d. w. z. tot aan de nederlaag van het Duitsche militarisme, opdat aan de wereld de groote en noodzakelijke les worde gegeven van eene overlneersching, die is ondernomen maar gebroken is door het verzet van de vrije volken. Het dagelijksch bestuur noo- digt alle federatiën en afdeelingen uit zelfs den schijn te vermijden van deelneming aan eene propaganda, die in strijd zou zijn zoo wel met de belangen van de nationale ver dediging als met de organisatie van het na tionale en internationale socialisme, dat men beweert te bevestigen. Londen, 10 Nov. (R.) Het besluit tot vereeniging van de federatie van Engelsche mijnwerkers, van de Unie van transportarbei ders en van den Bond van het spoorwegper soneel (de drie grootste vakbonden in Enge land) is bekrachtigd. Deze nieuwe Unie om vat anderhalf millioen mannen. De Russische financiën. De Times verneemt uit Petrograd volgens een Reuter-telegram aan eenige bladen: Uit de memorie van toelichting op de nu opgemaakte begrooting blijkt, dat uitgegaan is van de veronderstelling, dat de oorlog het geheele jaar 1916 zal voortduren. De inkom sten worden voor 1916 geraamd op 292.300.000de uitgaven op 325.100.000. De ontvangsten over 1915, w. o. de geschatte ontvangsten over de laat ste vier maanden van het financieele jaar, zullen vermoedelijk 278.500.000 bedragen of 34.700.000 minder dan was geraamd. De memorie wijst op het verlies voor de schatkist door de bezetting van de rijkste in- dustrieele provincies, beslaande een gebied van ruim 300.000 vierkante wersten met een bevolking van 25.000.000 zielen, 8000 werst spoorlijn en talrijke fabrieken, welke gedeeltelijk vernield, gedeeltelijk ontruimd zijn. Arbeiders zijn onder de wapenen ge roepen en de industrie is daartoe in haar middelen beperkt. Het transport is gedesor ganiseerd, be verkoop van de producten wordt bemoeilijkt en de prijzen van alle ar tikelen in de groote centra zijn tot een bui tengewoon hoog peil gestegen. De Russische munitie. Generaal Roeski, de bevelhebber van de noordelijke Russische legergroep, heeft in een gesprek met eenige leden van den St. Petersburgschen gemeenteraad gezegd, dat de Russen in den laatsten tijd genoeg mu nitie hadden en dat de Russische artillerie thans zeer goed werk verrichtte. Hoezeer de toestand thans verschilt bij dien van eenige maanden geleden, zeide de generaal, toont het feit, dat te Dunaburg verleden week een bezending munitie aankwam, waarvan elke kist het opschrift droeg: Wees niet zuinig met patronen. De Times meldt dat Rusland in de Ver. Staten oorlogsbestellingen ten bedrage van 57 millioen dollars heeft geplaatst. Een maatschappij moet alleen voor 120 millioen gulden aan munitie leveren, waaronder een miliard geweerpatronen. Een andere firma heeft met de Russische regeering een con tract gesloten voor 4.1S millioen meter laken voor overjassen. De spionnage-zaak te Luik. De Tijd meldt: Van Duitsche zijde kan omtrent de spion nage-zaak te Luik, die terstond na de terecht stelling in de pers tot talrijke commentaren aanleiding gaf, nog het volgende worden meegedeeld: Voor het veldgerecht werden in het geheel 22 personen gehoord. De behandeling der zaak nam verschei dene dagen in beslag en bracht aan het licht, dat er een wijdvertakte dienst in het spel was. De organisatie dezer 22 beperkte zich niet enkel tot de provincie Luik, maar was ook verspreid over Luxemburg en tot dicht achter het operatiegebied in het Noor den van Frankrijk. De aangeklaagden, behoudens een die werd vrijgesproken wegens gebrek aan be wijs, werden schuldig bevonden, niet alleen aan spionnagediensten over de troepentrans porten in Belgic, maar ook bleek, dat zij in onderlinge samenwerking hun werkzaamhe den verrichtten, in verband met het groote offensief der bondgenooten aan het Weste lijk front. Een deel van hun taak was belangrijke spoorwegverbindingen in België te vernieti gen om daardoor bij het groote offensief op zijn minst genomen troepenaanvoer der Duitschers te voorkomen. Twee der aangeklaagden, die van de Fran sche regeering officieel passen hebben ge kregen voor Engeland en Nederland, moe ten bij Maastricht na nadere inlichtingen te hebben ontvangen, heimelijk de grens zijn gepasseerd, om binnen Luik bommen in ont vangst te nemen, ten einde deze tot het doen springen van spoorwegverbindingen te ge bruiken in den nacht van 25-26 September, toen het groote offensief in Champagne en Artois begon. Het is hun gelukt om binnen Luik te ko men, maar verder hebben zij hun doel niet kunnen bereiken, want bij die laatste samen komst met de ingewijden werd de geheele organisatie overvallen en gevangen geno men. De veroordeelden zijn gevonnist, deels op eigen bekentenis, deels op bewijsmateriaal en getuigenis van derden. Zooals bekend, zijn er 27 October negen ter dood veroor deeld. Zij stierven daags daarop door den kogel. Een dergenen, die als de hoofdschuldigen worden beschouwd, kreeg, omdat hij minder jarig was, 15 jaren gevangenisstraf. Elf an deren werden eveneens tot tuchthuisstraffen veroordeeld. De Duitsche complotten in de Ver. Staten. Fay en de overige Duitsche gedetineer den hebben volgens een Reutertelegram aan eenige bladen aan den rechter verklaard on schuldig te zijn. De rechter weigerde de borgtocht per persoon lager te stellen dan 25,000 doJl. Enkel Breitung en Vienzle wa ren in staat geweest dat bedrag op tt bren gen en zijn op vrije voeten gesteld. De ambtenaar van het O. M. had zich te gen verlaging van het bedrag van den borg tocht verzet en er aan herinnerd, dat in de zaak der paspoortfraudes een borgstelling van 20,000 doll, gevorderd was van iederen gevangene. In de opvatting van de regee ring was zeide de ambtenaar van het O. M. het in de lucht doen springen van een schip een ernstiger misdaad dan de pas poort-knoeierijen. De beklaagden waren iiv beschuldiging gesteld wegens het helsche plan om bommen in schepen te plaatsen, om die te vernielen zoodra zij in volle zee zijn gekomen. Lieden die zich met dergelijke dingen afgeven zijn weinig beter dan moor denaars. Aalesund, 10 Nov. (W.B.) Het in Stockholm thuis behoorende erts-stoomschip Skandia, is na eene botsing met het stoom schip Freikoll uit Christiansund, dat met hout van Archangelsk naar Engeland onderweg was, voor Haugsholmen, 5 6 zeemijlen ten westen van Aalesund, gezonken. De Freikoll meende, omdat de afstand tusschen de lan tarens van dè Skandia nogal groot was, twee schepen te zien en wilde daar midden door varen. D'entengevolge werd de Skandia mid- denscheeps getroffen. Bij den strijd om in de reddingsboot te komen, verdronken drie mnnne.i en eene vrouw. De kapitein en 30 man zijn met de Freikoll in Aalesund aange komen. De ertslading van de Skandia, ter waaide van 3 a 4 millioen kronen, was van Larwik naar Duitschland onderweg. Sout h-Be t h 1 e h e m, (Pensylvanië), 1 0 N o v. (R.) Een van de grootste machinege bouwen van de Bethlehem Steel Company, waarin zich kanonnen en ander oorlogs- materieel, ter waarde van een millioen dol lar bevonden, is door brand vernield. Men vermoedt, dat de brand is aangestoken. 800 werklieden zijn ternauwernood aan het vuur ontkomen. Kameroverzicht. Tweede Kamer In de vergadering van Woensdag legde de heer Van den Tempel, afgevaardigde voor Amsterdam IX de beloften af en nam zitting. Bij de verdere behandeling van het ont werp tot wijziging der bepalingen op de zout- accijns werd het amendement-Gerretson bij art. 3 om de oorspronkelijke redactie van dat artikel te herstellen en alzoo van het in voerrecht van zout voor industrieel gebruik, slechts voor gedeelte vrijdom te verlee- nen, aangenomen met 5332 stemmen en het ontwerp zelf goedgekeurd. Bij het ontwerp overeenkomst met de Ba- taafsche Petroleum-Mij. betreffende ontgin ning van petroleum in Djambi, diende de heer Albarda een motie in ten gunste van Staatsexploitatie en de heer De Meester een motie de strekking hebbende, dat eene N.V. op wier gestie het Rijk overwegenden in vloed zal hebben de exploitatie op zich te nemen. De heer Boissevain bestreed Staatsexploi tatie. Donderdag voortzetting. Berichten. De Staatse ourant van Donderdag 11 November bevat o.a. de volgende Koninklij ke besluiten benoemd tot adjunct-commies aan het de- paitement van binnenlandsche zaken P. A. H. Hofman, thans klerk op verzoek eervol ontslagen A. Bevelan der, adjunct-commies bij het Centraal Bu reau voor de Statistiek benoemd tot hoofdinspecteur der volks gezondheid dr. J. C. I. van der Hagen, thans inspecteur der volksgezondheid voor Noord- Brabant, Gelderland en Limburg, te 's-Her- togenbosch, en zijn hem voornoemde pro vincies als ambtsgebied aangewezen benoemd tot directeur van het telegraaf kantoor te Vlissingen J. van Boven, thans te Goes benoemd tot adjunct-commissaris der lood sen te Amsterdam de tijdelijke titularis J. Bakker op verzoek eervol ontslagen met dank mr. P. Gratama, vice-president der rechtfenk te Arnhem en benoemd als zoodanig mr. P. C. Klaasesz Jzn., thans rechter in die rechtbank. benoemd tot curator der Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam, dr. C. C. Delprat en mr. R. H. A. M. Romme; goedgekeurd, dat aan G. L. Gratama, burge meester der gemeente Sleen, op zijn verzoek, eervol ontslag is verleend als secretaris dier gemeente vergunning verleend tot het geven van mid delbaar onderwijs, mits zij overigens aan de daartoe bij de wet gevorderd vereischten vol doe, aan mevrouw dr. G. Wijnhoff, geboren te Waardenburg (Nederland"), die door haar huwe lijk met den Oostenrijkschen onderdaan, dr. G. Stiasny, de Nederlandsche nationaliteit heeft verloren toestemming verleend om te Zierikzee te wo nen, aan L. Nilant, burgemeester der gemeente Renesse. Men meldt ons uit den Haag: Het verluidt in parlementaire klingen dat een wetsontwerp betreffende de droogma king der Zuiderzee thans niet lang meer op zich zal laten wachten. Gewetensgeld. Ten behoeve van 's Rijks schatkist zijn van onbekenden ont vangen: aan het Deperatement van Financiën: uit Velp, onder letter P., 65, aan bank biljetten, en uit Amsterdam, per postwissel, 38.63; beide sommen ter voldoening van misschien verschuldigde vermogensbelasting, en ten kantore van den ontvange* der regis tratie en domeinen te Deventer, uit Deven ter 16, ter voldoening van verschuldigd successierecht. Mond-en klauwzeer. Ter kennïv van de burgemeesters der gemeenten is ge bracht, dat het aan den Minister van Finan ciën is gebleken, dat het bepaalde bij het Koninklijk besluit van 10 Augustus 1909 (Staatsblad no. 294) ten opzichte van ter be strijding van het mond- en klauwzeer ont eigend en daarna geslacht vee door de met de uitvoering hiervan belaste autoriteiten niet nauwkeurig wordt opgevolgd. In het bijzonder wordt daarom door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del, namens zijn voornoemden ambtgenoot de aandacht er op gevestigd, dat de betaling van den accijns op het geslacht, overeen komstig het bepaalde bij art. 2 van genoemd besluit behoort plaats te hebben ten kantore van den ontvanger der accijnzen voor de ge meente, waar het afmaken van het vee plaats heeft, terwijl niets aan den verkoop mag wor den onttrokken. Het station voor draadlooze telegrafie te Scheveningen heeft Dinsdagavond ver binding gekregen met Hr. Ms. pantserschip de Ruyter, dat zich bevond tusschen Malaga en Algiers, op 80 mijl bewesten laatstge noemde plaats. Uitvaartdienst wijlen m r. R e g o u t. Gisterenochtend ten half elf ure werd in het kerkgebouw der parochie van O. L. Vrouwe van Goeden Raad te 's Gra- venhage de uitvaartdienst gehouden voor wijlen mr. L. H. W. Regout, in leven bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter van H. M. de Koningin in tijdelijke en bijzondere zending bij den H. Stoel, en wiens stoffelijk overschot, gelijk dezer da gen gemeld, te Rome blijft rusten. Deze plechtige dienst, die natuurlijk in de eerste plaats werd bijgewoond door de den overledene het allernaast bestaanden en vele verwanten, had in het kerkgebouw ook de kringen van autoriteiten in het parlement en de diplomatie velen in het kerkgebouw doen samenkomen, om een laatste hulde aan mr. Louis Regout te brengen. Op het altaar, dat in eene rouw-bekleeding was gehuld, hadden, gekleed in hun geeste lijk gewaad, plaats genomen mgr. dr. No lens, Huisprelaat van Z. H. den Paus, en mgr. J. F. Vallega, secretaris van de pause lijke Internunliatuur. Op de voor autoriteiten open gehouden zitplaatsen in het schip der kerk, werden in de eerste plaats opgemerkt de leden van het tegenwoordige kabinet: minister van Staat mr. Cort van der Linden, tijdelijk voorzitter van den ministerraad; de minister van Bui tenlandsche zaken jhr. dr. Loudon; de mi nister van Waterstaat, dr. Lely en de minis ter van Justitie, mr. Ort. Uit het kabinet, waarvan mr. Regout eer tijds deel uitmaakte, waren aanwezig de oud ministers Kolkman, Nelissen en Wentholt, terwijl voorts de plechtigheid werd bijge woond door den oud-minister van Justitie mr. Loeff. De Eerste Kamer, waarvan mr. Regout deel uitmaakte, was vertegenwoordigd door den griffier mr. Zillesen en verscheidene le den dier Kamer van verschillende richting, terwijl ook onderscheidene leden der Twee de Kamer meerendeels van de katholieke partij den dienst bijwoonden. Het diplomatiekorps gaf blijk van belang stelling door de aanwezigheid van den De ken van het korps, den Hertog de Calvello, gezant van Italië, en de gezanten van Enge land, Rusland, België, Zweden. Rumenië en Argentinië, sommige vergezeld van hun ge. zantschapsraden en secretarissen. No_; namen op de gereserveerde banken plaats de Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, Baron Sweerts de Landas; de burge meester der Residentie, Jhr. Mr. Dr. van Karnebeek; Baron Michiels van Verduynen, Secretaris-Generaal van het Hof van Arbi trage; de opperschenker van H. M. de Ko ningin Jhr. v. d. Poll; enkele leden van den Rand ven State en eenige personen uit hooge ambtelijke kringen, die met wijlen Mr. Re gout, als Min. van Waterstaat, in veelvul dige en directe aanraking kwamen, zooals de Directeur-Generaal van Posterijen en Tele grafie, en chefs van den Waterstnatsdienst. En verder was het kerkgebouw dicht bezet door belangstellenden. De Heilige Mis van Requiem werd opge dragen door den pastoor der kerk, den Zeer Eorw. Heer J. M. J. van Rooii, bijgestaan door de kapelaans, de WelEerw. Heeren J. de Vlieger, H. Th. Bouters en J. J. M. Lam- mers. Het kerkkoor zong de Requiem-Mis van Perosi, waarin de soli door den heer Frans Andreoli werden gezongen. De autoriteiten werden naar de voor hen bestemde plaatsen geleid, o.a. door boden van de Eerste Kamer, en een oud-ambtenaar en een beambte van het Departement van Buitenlandsche Zaken. Mr. A. H. M. v. B e r ck e 1. f, Ter aanvulling van ons bericht van gis teren, omtrent bet overlijden van mr. A. H. M. van Berckel Nijmegen nog de vol gende bijzonderheden betreffende zijn loop» baan. Mr. Van Berckel werd geboren te Delft ini 1847, studeerde te Leiden en promoveerde aldaar tot doctor in de rechtswetenschap ïnf 1872 op een proefschrift: „Bijdrage tot de( leer der recidive." Hij vestigde zich te Am sterdam als advocaat-procureur en trad daal! op als kantonrechter-plaatsvervonger. Ini 1883 kwam hij in de Kamer en bleef er ziti ting houden tot 1897, eerst voor Delft, latei! voor Loosduinen. Toen hij van woonplaat® veranderde, werd hij voor het district IJs- selstein gekozen tot lid der Prov. Staten Jit> Utrecht. In 1895 nam hij zitting in dit colleal ge. In de e^ste zomerzitting vai dot

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1915 | | pagina 2