T EMILION VII1HH HIJ. A. SGHQTERMAEi Zn. Utrechtsclieslraat 34. Tolei. 145. STADSNIEUWS. Ingezonden Stukken. De agenda. No. I. Adres van G. Broekman, tolgaarder -een den Blauwkapelschen weg, waarbij hij mededeelt, dat door den Raad der gemeente Maartensdijk afwijzend is beschikt op zijn Verzoek om toekenning, in verband met de heerschende buitengewone omstandigheden, ,van eene billijke restitutie van de door hem Bver het 2e kwartaal 1915 betaalde pacht, f/en waarbij hij verzoekt het Gemeentebestuur 'alsnog te willen opdragen hem de bedoelde restitutie te doen toekennen. De Voorzitter acht de verwezenlij king van dit verzoek onmogelijk. De Staten lijn niet bevoegd ten deze tusschenbeide te treden. Dit ial adressant worden medege deeld. Z.h.s. conform besloten. No. 2. Missive van Gedeputeerde Staten van 22 September 1915, houdende mededee ling, dat bij Kon. besluit zijn goedgekeurd de besluiten der Staten van 6 en 20 Juli 1915, tot wijziging respectievelijk van het reglement voor het Grootwaterschap de Ron- deVeenen en van de bijzondere reglementen voor de waterschappen de Ring der Waar- Idassacfcer en Holendrechter Waterschappen ¥n Middelwijk. Voor kennisgeving. No. 3. Missive van Gedeputeerde Staten houdende mededeeling, dat bij Kon. besluit Ss bekrachtigd het besluit der Staten van 20 Juli 1915, tot vaststelling van de rekening der provinciale inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1913. Als boven No.4. Missive van Gedeputeerde Staten, houdende mededeeling, dat bij Kon. besluit lijn goedgekeurd de besluiten der Staten van 20 Juli 1915, strekkende le tot wijzi ging van de begrooting der provinciale in. komsten en uitgaven voor het dienstjaar 1915; 2e tot betaling uit den post voor on voorziene uitgaven van de begrooting der provinciale uitgaven voor 1914. Als boven. No. 5. Missive van Gedeputeerde Staten houdende mededeeling, dat bij Kon. besluit is goedgekeurd het besluit der Staten van 20 Juli 1915, tot het aangaan van eene geldleening, groot 269.000 nominaal. Als boven. No. 6. Missive van Gedeputeerde Staten houdende mededeeling, dat de heer F. H. van Kempen aan hun College heeft kennis gegeven, dat hij op 1 September 1915, heeft opgehouden ingezetene der provincie Utrecht te zijn en daardoor met ingang van dien datum eene der in artikel 17 der Pro vinciale Wet voor het lidmaatschap der Provinciale Staten vermelde vereischten heeft verloren. Als boven. No. 7. Missive van Gedep. Staten, hou dende mededeeling, dat bij Kon. besluit is goedgekeurd de begrooting der provinciale inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1916, zooals die in de vergadering der Sta- t envan 20 Juli 1915 werd vastgesteld, als mede het in diezelfde vergadering genomen besluit tot vaststelling van eene verordening op het heffen van opcenten op de hoofdsom men der grondbelasting en der personeele belasting over het dienstjaar 1916. Als boven. No. 14. Missive van Gedep. Staten, hou dende mededeeling der veranderingen in het personeel ter Provinciale Griffie sinds de laatste Zomerzitting. Voor kennisgeving aangenomen. No. 18. Adres van den Raad der ge meente Vinkeveen, houdende klachten over de waterstanden in het grootwaterschap „De Ronde Veenen", met het voorstel daarom trent van Gedeputeerd, Staten, d.d. 22 Nov. 1915, 2e Afd., No. 928. Gesteld in handen eener commissie, be staande uit de leden: van Bolhuis, Knigge, Timmerman, Werker en van Ittersum. No. 20. Voorstel van Gedep. Staten tot wijziging, van het bijzonder reglement voor het waterschap De Bunschoter en Duister Uitwatering in Zee. Gesteld in handen eener commissie, be staande uit de leden: Van Lier, mr. Van Beeck Calkoen, Van Klooster, Boers en Van Ittersum. No. 25. Voorstel van Gedep. Staten, d.d. 22 November 1915, le afd., no. 562, in zake electriciteitsvoorziening in deze provincie. Gesteld in handen eener commissie, be staande uit de leden: Van Tuyll, Hora Sic- cama, Van Zijst, Jorissen en Bilderdijk. No. 19. Voorstel van Gedep. Staten tot wijziging van het besluit der Staten, d.d. 8 November 1905, zooals dit thans luidt, waarbij aan de Naamlooze Vennootschap „Hollandsche Electrische Spoorweg-Maat schappij", gevestigd te Amsterdam, een voorschot is toegekend voor den aanleg en de uitrusting van spoorweglijnen in den Haarlemmermeerpolder en omgeving. Gesteld in handen eener commissie, be staande uit de leden: Molengraaf, Hazen- 'donk, Kettlitz, Van Boetzelaer en Bilderdijk. No. 26. Voorstel van Gedeputeerde Sta len d.d. 22 November 1915, 3e afd., no. 2214 tot verhooging van verpleeggeld voor 'de patiënten in de gestichten te Utrecht en le Zeist. Gesteld in handen eener commissie, be staande uit de leden Van Bolhuis, Grijns, Bicker Caarten, Van Zijst en Bosch van Oud AmeJisweerd. No. 28. Voorstel van Gedep. Staten d.d. 26 November 1915, 3e afd., no. 2246, tot' verhooging van verpleeggeld voor de pa-1 Hënten in de gestichten der „Vereeniging tot christelijke verzorging van Krankzinni- gen in Nederland." Gesteld in honden van dezelfde commls- lie als benoemd is voor punt 26. No. 33. Missive van Gedeputeerde Sta len, houdende mededeeling van hun besluit ran 27 September te voren, waarbij de ter mijn, bedoeld onder punt IV van het be- Reclame. 0 pt per anker f 34. per flesch - 0.85 plus 1 l.iiO per anker accijns. sluit der Staten van 8 November 1905 en 3 Juli 1906 opnieuw is verlengd, voor zoo veel betreft de lijn UithoornNieuwersluis, tot 1 December 1915. Voor kennisgeving aangenomen. No. 35. Adres van het Personeel der Am bachtsschool te Utrecht, waarbij adhaesie wordt betuigd aan een door het bestuur in te dienen adres in zake verhooging van Ket provinciaal subsidie. Voor kennisgeving aangenomen, omdat het adres, waarbij adhaesie wordt betuigd, niet bij de Staten is ingekomen. No. 36. Adres van het bestuur der Pro vinciale Utrechtsche Vereeniging tot bestrij ding der Tuberculose, om een provinciaal subsidie. Naar Gedep. Staten gerenvoyeerd voor prae-advies. z No. 37. Adres van G. v. d. Wild c. s., eigenaars van de uitgestoken en verveende perceelen in de veenderen Tienhoven, hou dende verzoek om wijziging van Art. 27 van het Reglement op de Veenderijen in de provincie Utrecht. Naar Gedep. Staten gerenvoyeerd voor prae-advies. De agenda-punten 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 21, 22, 23, 24, 27, 29, 30, 31, 33 en 34 worden verwezen naar de afdeelingen. No. 38. Missive van Gedeputeerde Staten houdende overlegging van de presentielijs ten der vergaderingen van hun College. Gedeponeerd ter griffie. Afdeelingen. De vergadering gaat over tot het trekken der afdeelingen Van Bolhuis (3), Van Lier (3), Kettlitz (2), Van Zijst (3), Werker (1), Boers (3), Van Andel (2), Grijns (3), Kol (3), Molengraaff (1), Van Leeuwen (1), v. d. Burg (3), Bicker Caarten (2), W. J. v. Beeck Calkoen (1), De Jongh (2), Van Klooster (2), Jorissen (1), W. A. van Beeck Calkoen (2), Schimmel- penninck (1), Van Loon (3), v. d. Westerlngh (1), Labouchère (2), Rengers (1), Schuur- beque Boeije (2), Hazendonk (1), Klein- schmidt (1), Schilte (2), Vink (3), Wentink (1), Van Tuyll (I), Doude van Troostwijk (3), Knigge (2), Boetzelaer (2), Timmermans (3), v. d. Hoop van Slochteren (2). De leden van Gedeputeerde Staten wor den als volgt verdeeld: De Wijkerslooth 3e afdeeling; Bosch van Oud-Amelisweerd 3e afd.; V Van Ittersum le afd.l Bilderdijk le afd.; Royaards 2e afd.; f Grothe 2e afijp In de le afdedjng worden benoemd tot voorzitter: Van Ittersum; tot onder-voorzitter: Bilderdijk. In de 2e afdeeling worden benoemd tot voorzitter: Royaards; tot onder-voorzitter: Grothe. In de 3e afdeeling worden benoemd: tot voorzitter de Wijkerslooth; tot onder-voor zitter: Bosch van Oud-Amelisweerd. Interpellaties. De heer Knigge stelt Gedep. Staten de vraag, hoe het staat met de maatregelen, door een waterschap genomen, waardoor de verbindingen met de gemeente Wilnis en omliggende gemeenten is stop gezet. De Voorzitter deelt mede dat Gedep. Staten op deze vraag zullen antwoorden in een volgende zitting. De heer Doude van Troostwijk vraagt hoe het staat met het waterschap „De Vecht". De heer v. Ittersum antwoordt dat de zaak van dit waterschap nog in bewerking is bij Gedep. Staten van Noord-Holland. Het ontwerpen van een reglement voor dit wa terschap vereischt veel tijd, aangezien de grens loopt van Muiden tot Wijk bij Duur stede. Dit ontwerp-reglement is nu bij Ged. Staten van Noord-Holland in studie; de zaak komt vermoedelijk spoedig aan de orde zoo wel in de Prov. Staten van Noord-Holland als van Utrecht. De heer Doude v. Troostwijk dankt voor deze inlichtingen. De zitting wordt hierna verdaagd tot 21 December a.s., 's morgens ten 10 uur. De vergadering gaat over in de secties. Verduistering. Voor de Utrecht sche rechtbank is gisteren tegen den 18-jari- gen kantoorbediende L. D. L. te Utrecht we gens verduistering van dividendbewijzen en oplichting van geld ten nadeele van de bank van Huydecoper Van Dielen, 8 maanden gevangenisstraf geëischt met aftrek van de voorloopige hechtenis. De verdediger, mr. H. Gerlings, pleitte clementie. Een goede vangst. Men meldt uit Amsterdam. De beide mannen, welke Vrijdagavond hier ter stede zijn gear resteerd, zoomede de koopman met wien zij het gestolene trachtten te verhandelen, zijn Zondagavond door den commissaris van het bureau aan de Stadhouderskade, aan den commissaris van politie te Utrecht overge leverd, om daar ter beschikking te worden gesteld van de Utrechtsche justitie. De beidW vrouwen welke werden aangehouden, zijn I weer op vrije voeten gesteld. Een van deze, I welke nog minderjarig was, is naar haar ouders teruggezonden. Bij inventariseering van de gestolen voor- werpen is gebleken, dat hun gezamenlijke waarde niet ver heneden 20.000 blijit Driebergen. De milicien C. Zwets werd Zondagmorgen, gaande op den Rijks straatweg van Driebergen naar Doorn, bij het passeeren der tram van achteren aange reden door een auto, met het treurig ge volg, dat hij een kwartier na het ongeval be zweek. N ij k e r k. Een treurig ongeval heeft on der deze gemeente plaats gehad. Vrijdagavond, omstreeks 10 uur, zouden de beide zoons van den heer E. v. d. Poll te Appel, met het oog op den hevigen wind, den molen „uitspannen". Toen zij daarmede bezig waren, kwam de molen in verkeerde richting in beweging. De jongste zoon werd door een der wieken getroffen, op de stelling neergesmakt, viel er doorheen en kwam al- zoo van een aanzienlijke hoogte op den grond terecht. Hij werd zwaar gekneusd op genomen. Naar we vernemen is hij overge bracht naar het ziekenhuis te Arnhem. (Nijk. Crt.) Ned. Herv. Kerk. In de gisteravond gehouden vergadering van het College van Notabelen der Ned. Herv. Gemeente zijn de heeren N. van Veen en J. Ger. Kleber herkozen, resp. als voorzit ter en secretaris van genoemd College. Als kerkvoogd werd herkozen de heer C. J. van der Nagel en gekozen de heer A. C. Couvée. De attentie der Belg. officieren. Bij de aanbieding van de prachtige pen dule met coupes aan het bestuur "van Ami- citia door de Belgische officieren, is namens eene commissie, samengesteld uit de kolo nels en de luit.-kolonels, door kolonel Ver meulen de volgende toespraak gehouden (in het Nederlandsch): Heer Voorzitter. Heeren! In naam mijner kameraden, de hier ge- interneerde Belgische officieren, heb ik de eer U onzen hartelijken dank uit te drukken voor het gul onthaal, in Uwe zoo wel inge richte sociëteit, sedert meer dan een jaar genoten. In October van verleden jaar werd het Belgische veldleger, na twee maanden strijd tegen een overmachtigen vijand, genood zaakt de laatste Belgische vesting te verla ten om, in andere streken, in verband met de legers der bondgenooten, te kunnen strij den. Aan zich zelve overgelaten, moest het zwakke garnizoensleger van Antwerpen de vesting verdedigen tot de aftocht van het veldleger voltrokken was, en zich zelve op offeren voor 's lands welzijn. Waar onze plicht was, bleven wij; zonder aarzelen, zonder tegenspraak, al waren onze forten door de monsterkanonnen des vijands vernietigd, al was onze verdëdigingslinie doorbroken, al zaaiden de vijandelijke gra naten dood en vernieling in de bijna verlaten en brandende stede. Wij bleven op onzen post en hielpen aldus het veldleger den vijand te ontkomen, om daarna, op den wereldgekenden Tser, in het boek der Belgische geschiedenis eene der roemrijkste bladzijden te schrijven. Als het veldleger buiten gevaar en de stad reeds in 's vijands macht was, poogden wij ook de vesting fer verlaten, maar de omsin geling des vijands werd nauwer en nauwer, de terugtocht werd afgesneden en wij waren genoodzaakt op den Nederlandschen neu tralen en gastvrijen bodem toevlucht te zoe ken. Sedert meer dan een jaar is het ons een zwaar leed onzen tijd onwerkzaam te moeten doorbrengen en, met onze wapen broeders, niet meer om 's lands vrijheid te mogen strijden. Tusschen de muren uwer zoo gezellige so ciëteit, waar wij ons dagelijks vereenigen, hebben wij uren van droefheid en van hoop beleefd. Ons onzen vaderlandschen leus: „Eendracht maakt macht" herinnerende, hebben wij elkander geholpen, getroost en tot de hoop opgebeurd, dat eenmaal de zoo gewenschte dag zal aanbreken, waarop wij op onze steden en dorpen de nationale drie kleuren zullen zien wapperen, waarop wij in ons vrij en onafhankelijk vaderland zullen mogen wederkeeren. Als wij in onze haardsteden zullen terug zijn en ons de hier doorgebrachte droevige of hoopvolle uren zullen herinneren, zal uw gastvrij onthaal ons altoos indachtig blijven. Wij hebben besloten heer Voorzitter, heeren U in herinnering der hier geleefde stonden, eene gedenkenis te schenken, wel ke, wij zijn er zeker van, in het kunstmin nend Nederland graag zal ontvangen wor den. Het kunststuk dat wij de eer hebben U aan te bieden, is vervaardigd door een onzer .beste kunstsmeders, Rodijns, den ge- liefkoosden leerling van den welbekenden Lierschen kunstenaar Van Boekei, en die pu als soldaat der artillerie in het kamp van Zeist is geïnterneerd. Wij hopen Heer Voorzitter, Heeren dat U het met genoegen zult aanvaarden. De heer H. W. van Esveld, Voorzitter der Soc. Amicitla, antwoordde daarop: MijTte Heeren. - Wanneer ik een blik werp op het ons aan geboden kunstsmeedwerk, dan wil het mij voorkomen, dat de ontwerper verband heeft willen leggen tusschen zijn gekozen grond stof en den zeer harden tijd, welken wij thans doormaken, een tijd, waarin ijzer en staal het hoogste woord voeren. Toen ruim een jaar geleden een groot deel Uwer landgenooten een toevlucht moest zoe ken in Nederland, ging er een schok door onze bevolking, ieder Nederlander rekende het zich een duren plicht bij te dragen om het droeve lot Uwer landgenooten, zooveel in zijn vermogen was, te helpen verzachten. Spoedig daarop werd Amersfoort aange wezen als tijdelijke verblijfplaats voor een groot deel Uwer officieren De^ölfde gevoe lens, die ieder Nederlander bezielden, uitten zich ook bij het bestuur en de leden der sociëteit Amicitia, ook wij wilden uw onvrij willig verblijf zoo dragelijk mogelijk maken en besloten U de gastvrijheid in onze socië teit aan te bieden. Sedert dien tijd zien wij, leden en bestuur van Amicitia steeds met groote voldoening op dit besluit terug. Wonneer, we willen hopen in gelukkiger jaren, de leden, die na ons zullen»komen, hun oog vestigen op de zen tijdmeter, dan zal dit kunstgewrocht niet alleen den feilen strijd van heden in herin nering brengen, maar ook getuigenis afleg gen van onzen ernstigen wil om Uw verblijf alhier aangenamer te maken. Namens het bestuur en de leden aanvaard ik dan ook zeer gaarne het aangeboden kunstwerk als blijk Uwer erkentelijkheid. Ik hoop, dat ge allen onze sociëteit zult blijven bezoeken en dat ge hier, ols is het dan ook voor slechts enkele oogenblikken, eenige verpoozing en afleiding zult vinden. Hartelijk zeg ik U allen donk voor dit keurig geschenk; het zal steeds een eereplaots in onze sociëteit blijven innemen. Dr. Ph. H. Peyrot, vice-voorzitter der Soc. Am., sprak vervolgens ongeveer als volgt; Messieurs. Peut-être y en o-t-il entre vous qui n'ont pas trop bien compris les paroles de notre président. Permettez-moi done d'y ojouter deux mots, non pas pour les expliquer ce serait trop difficile mais pour mettre le doigt sur le trait d'union que forme cette magnifique pendule entre vous et nous. II y a des moments dans la vie qu'on n'oublie jamais; ce sont les moments dans lesquels on se sent étre humain. Or, on dit de nous autres hollandais, que nous som* mes un peuple froid. Si c'est vrai, je l'ignore, mais ce que je sais, c'est que dès qu' un hollandais donne sa sympathie, il la donne jusqu' au dernier moment, je dirais presque jusqu' au dernier sou. Messieurs, je me souviensi. comme si c' était la journée de hien que, il y a déjè plus d'un an les membres de notre direc tion parcouraient notre petite ville d'Amers foort et dès qu' un uniforme beige se pré- sentait, ils adressaient la parole au porteur de eet uniforme pour lui dire qu' au bord de la ville il y avait un cercle portant le nom d' Amicitia et que dans ce cercle messieurs les officiers beiges seraient les bienvenus Et vous, Messieurs, vous êtes venus et vous avez voulu après un an nous donner une preuve de votre reconnaissance par votre magnifique pendule. Or Messieurs et voilé notre trait d'union nous aussi nous vous sommes reconnaissants, car vous nous donnez la satisfaction qui suit toujours une bonne oeuvre. Et si un jour et ce jour approche vous remettrez le pied sur le sol chéri de votre patrie, pensez nous comme nous penserons vous. Onderwijs in de prov. Utrecht. Op 31 Dec. 1914 werden de openbare la gere scholen in deze gemeente bezocht door 1144 jongens en 926 meisjes. De r.-k. lagere scholen telden 583 jongens en 883 meisjes, (kostscholen niet inbegre pen), de chr. lagere scholen 371 jongens en 408 meisjes. Totaal 2027 jongens en 2217 meisjes. In de geheele provincie Utrecht werden de openbare scholen bezocht door 12224 jon gens en 10626 meisjes. De bizondere scho len door 12741 jongens en 12828 meisjes. Het aantal leerlingen der openbare scholen vermeerderde met 326 (86 j. en 240 m.), dat der biz. scholen met 1290 (1073 j. en 217 m.) Het aantal kosteloos schoolgaande kinde ren bedroeg op de openb. scholen 7046, op de bizondere 4149. De openbare avond- en herhalingsscholen werden bezocht door 992 jongens en 831 meisjes, de bizondere door 337 j. en 24 m. In 13 gemeenten der provincie is geen openbare school aanwezig, n.l. in Achttien hoven, Breukelen-St. Pieters, Bunschoten, Hoenkoop, Laag Nieuwkoop, Loenersloot, Oudenrijn, Rijsenburg, Ruwiel, Snelrewaard, Tienhoven ,Willeskop en Zegveld. De geheele provincie telt 122 openbare en 155 bizondere scholen. De Hellestraat. Het gemeentebestuur schijnt bizondere plannen te koesteren ten opzichte van het Hellekwartier. Wij vernemen althans, dat reeds weldra verscheidene perceelen in eigendom aan de gemeente zullen overgaan. Wij ontvingen; Gemeentelijke Woningbouw, door v. Am- stel, overdruk van 2 artikels, verschenen in het weekblad „Ons Eigendom" (orgaan van huiseigenaren). Uitg. de Bont, R'dam. :i AGENDA i D a g e 1 ij k a Museum Flc-hite. Bioscoop Lungestraat. 7aterdagp, Zondags, Maandag», Bloicoop De Arend. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10—12L 10. Zondag en Maandag 2^—10 uur. Dinsdagsavonds Theosof. Leeszaal, Wil- helminastraat. 7 Dec. Amicitia. Kon. Ver. Het Ned. Too- neel. Marg. Cautier. 8 en 9 Dec. Amicitia. Mannenkoor. 13 Dec. Maison de Kloet. J. Vr. Gilde. Le zing dr. Visser. 13 en 14 Dec. Amicitia. Toonkunst. 15 Dec. Amicitia. Onze Vloot. Lezing- Delprat. 15 Dec. Luth. Kring. 22 Dec. Maison de Kloef. J. Vr. Gilde. Le zing dr. Visser. 27 Dec. Maison de Kloet. J. Vr. Gilde. Lei zing dr. Visser. 13 Jan. Amicitia. Kamerconcert Hollandsch Strijkkwartet. 29 Jan. Theosof. Loge. Lezing-v. Maanen. II 3 Febr. Amicitia. Concert Hanna VerbertüJ 23 Febr. Theosof. Loge. Lezing-dr. <W Hartog. 9 Maart. Amicitia. Liederavond Ilona Ju/ rigo. Reclames. G. SA SB ACH, Coiffeur—Coiffeuse, Utrcchtschewcg 50. Speciaal adrco voor Haarwerken- K a-a smarktAmersfoort. 6 December 1915. Aanvoer 22 wagens met 4500 K.G. Prijt^ 66 69 per 50 K.G. Handel stug. Gevonden voorwerpen. Een cameebroche met gouden sluiting! een fluweelen taschje. Telefonisch Weerberioht. Naar waarneming m den morgen vaft 7 Dfloomber lr,lB. 1fedegeeMd door ie» Ron. Ned. Vei Instituut U d* Bilt Hoogste stand 761.0 te Haparanda. Laagste stand 736.1 te Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 8 Dec. r Meest matige tot krachtige Z. tot W. wind, zwoor bewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen, weinig veri andering in temperatuur. Fietslantaarn aansteken 4.15. Het opnemen van ingezonden stukken beteekm geenstin» dat de Redactie met den inhoud instemt. De copie wordt aan den inzender uiëi teruggegeven. Een Mobilisatie-Vlieger, die is opgo- gnon, maar geduikeld II! n. 1. Do STEUN door ARBEID is mislukt. „Op de PAPIEREN SPELEN". - „Soldaat en matroos. Wachten al een poos, Dit is te verkiezen. Boven „Heggies" verliezen. Maar nu geeft deze verveling. Soms slapheid en krakeeling, Aldus ontspanning en werk, Maakt hen weer sterk. Men make dus spelen thuis, Voor Leger en Vloot en Roode Kruis. Aan deze doorzet organisatie, Is gewerkt sedert begin der Mobilisatie". Ruim 80 Ncderlandsche bladen hebben nt reeds hunnen obonné's gratis papieren speler geschonken, om dezelve „portovrlj" door t4 zenden of om de spelen zelf te maken. De be wijzen zijn voorhanden, dat het mij gelukt Is, wekelijks duizendtallen papieren spelen te doen verspreiden. Voor het eerst verscheen „Soldaten Courant" 11 Sept. '14 met 50.000 damspelen enz. enz. De spelen ook domino en schaak zijn gedrukt kris kras door Nederland van Middelburg tot Leeuwarden, en van Maastricht tot Den Helder. Sommige bladen gaven mij nog gratis extra afdrukken of verkochten mij ver beneden kostprijs een extra groot quantum. „Hulde aan de Nedcrlandschc Pers 1" Maar waar zijn nu deze vele honderdduizend- tallen spelen gebleven? want dagelijks wordt er nog om spelen gevraogd III?? Aldus heeft het publiek de goedkoopc „SThuN DOOR ARjBErD" niet gegeven. Verkeerde zuinigheid, want nu vraag ik her steld Uw fout en geeft „Slcun in Contont< opdat ik kan doorgaan nieuwe clichc's te be stellen (wegens versleten) en herdrukken ver spreiden. Dag aan dag ben ik hiermede reeds bezig sedert half Augustus 1914 en hoop het te kun nen voortzetten tot onze Demobilisatie, maat thans benoodig ik „Cassa". Laten voorgaan de vele enthousiasten, tef militaire Huisvlijt Wedstrijden, seizoen 1914-'15, uitgeschreven door den Volksbond tegen Drank misbruik. Giften zijn daar niet gevraogd voor deze af deeling: 't eenvoudige geknutsel, uitsluitend spelen maken von „AFVAL". Geld is er dringend noodig zoolang df mobilisatie duurt. „GEEN GIFT IS TE KLEIN." Tien postwissels van 10 cent maken ook eetl gulden. Ieder die bijdraagt kan een lijst toezen den van hun bekende gemobiliseerden. Aan ellc militair adres onder dan rang van onderofficieï zal gratis en franco een papieren spel om zelf te maken worden toegezonden. HELPT DIRECT EN GIJ HELPT DUBBBL'.w en, Gij kunt U don 50 pCt. besparen fn Uwef gift. Andere bladen worden beleefd verzocht <Ui artikel te willen overnemen. Dag- of weekbladetj die mijne cliché's nog willen drukken of heW drukken geven, kunnen de cliché's franco fl# gratis in bruikleen bekomen. - S, Met dank voor de plaatsruimte, Hoogachtend, Uw Dw. Driebergen, C. PRINCBi P. S. Liefhebbers van sociaalwerk kunndl dagelijks inzage komen nemen, wat STEUÏ DOOR ARBEID vermag. Hoe men woeker af kan met weinig bedrijfskapitaal, zooiets als a< Amerikaansche neger, die met enkele dolle fonds, een negerschool begon in een oud k! penhok, en daar eennvoudig werk gaf. (Booker Tagliaferro Washington f» de arb^i evangelist, stichter der Tuskegeeschool)- AMICITIA-A VONDEN. Geachte Redactie, U neemt een loopje met me. Van harte hoop ik, dat het bestuur van Afï tla succes mag hebben met de tusschenvoei van parketplaatsen, maar dat daarmee uit weg geruimd is, wat velen weerhoudt te kon ik betwijfel het. STAATSLOTERIJ* Hoogste prijzen der I. klasps- TREKKING VAN 6 DEO f 2000013285 f 5000 7511 f 2000: 1211 f 1500 7581 f 1000: 14815 f 40014788 100: 1079 1931 5140 6098

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1915 | | pagina 3