gt EMILION WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. Utrechtschestraat 34. Telef. 145. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. Ingezonden Stukken. Zwitserland en terug. Deze treinen brachten de reizigers zonder overstappen binnen een 'etmaal van Nederland naar Zwitserland. Het voornemen bestaat bij de H. IJ. S. M. om, bij voldoende deelneming, 22 of 23 de zer weder een dergelijken trein van Neder land naar Zwitserland te doen loopen en deze r\a een verblijf van 2 a 3 weken, weder van daar naar Nederland te doen terugkeeren. Zij die hiervan willen gebruik maken moeten zich onverwijld bij de directie der H. IJ. S. M., Administratiegebouw, te Amsterdam, opgeven. De aanhouding der ontvluchte Duitsche officieren. Omtrent de aanhouding der beide ont vluchte Duitsche officieren door de Amster- damsche recherche vermeld in het och tendblad van gisteren kan het Hbld. na der de volgende bijzonderheden mededeelen: De beide officieren die verleden week Maandag uit Bergen ontsnapten schijnen schuil te zijn gehouden door een bewoner van de Da Costakade, te Amsterdam, den 52- jarigen koopman M. Buhner. In het laatst der vorige week zijn zij overdag met dezen Buh ner per huur-auto van Amsterdam naar Rot terdam vertrokken. De Amsterdamsche re cherche had hiervan de lucht gekregen en Zaterdagmiddag trokken een hoofdinspec teur der Amsterdamsche recherche naar Rot terdam, in gezelschap van den meergenoem- den bewoner der da Costakade. Daar werden de beide ontvluchte officieren in het per ceel, waar zij zich bevonden, van het bed ge licht. Het schijnt, dat onze recherche juist intijds kwam, want dat reeds maatregelen waren genomen om in de richting van de Duitsche grens te kunnen gaan. Bühner werd gisteren door de politie ge hoord als verdacht van het helpen ontvluch ten en het verbergen der beide officieren. Nader meldt het blad dat het schijnt dat Bühner de beide officieren niet in zijn eigen woning heeft verborgen gehouden, maar wel gezorgd heeft, dat zij te Amsterdam een vei lig onderdak vonden. De Ned .ambulance voor Duitsomland en Oostenrijk. Vanwege de Commissie voor bedoelde ambulance wordt medegedeeld, dat de Ne- 'derlandsche ambulance voor Duitschland en Oostenrijk-Hongarije als plaats voor hare werkzaamheden heeft aangewezen gekregen Beuthen (Z. O. Silezië) benevens Budapest. De lading van de Rijndam. De minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de procureur-generaal bij het Londensche •Pr zenhof een eisch heeft ingediend tot ver beurdverklaring van een deel der lading van het stoomschip Rijndam, bestaande uit 50 vaten looi-extract, gemerkt H. 1/50. De hoofdredacteur van de Telegraaf voor de rechtbank. De vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft heden den heer J. C. Schro der, hoofdredacteur van De Telegraaf, tegen wien een gevangenisstraf van 6 maanden was geëischt, ter zake dat hij in de maand Juni T9T5 in zijn courant een artikel had gepubliceerd, waarin o.o. voorkwamen de wr orden :,Jn het centrum van Europa be vindt zich een troep gewetenlooze schurken 'die den oorlog hebben veroorzaakt", vrij gesproken. D s. Van W ij h e. Naari men aan het Hbld. bericht, werd aan ds. Van Wijhe, met het oog op zijn werk, toegestaan te Laren (de gemeente, waartoe Barchem behoort) en te Lochem te verblij ven. Hetj verblijf in de andere gemeenten in staat van' beleg blijft hem ontzegd. Verijdelde smokkelarij. Za terdag heeft de douane op het station Ol- denzaal aangehouden 15 vaten maisolie, ter waarde van 3000, die bestemd waren voor uitvoer naar Duitschland. Smokkelen met centen. In de gemeente Lonneker werden dezer dagen eenige bekeuringen ingesteld tegen personen, die een groot aatal centen bij zich hadden om over de grens te brengen. Aan het verschaffen van centen aan onze nabu ren is een niet onbelangrijk voordeel ver bonden; ze geven op 1000 cent 15 Mark winst. Staten van Limb up r g. Tot lid van Gedeputeerde Staten (vacature-Hustinx) is gekozen de heer Ern. Regout, met 27 van de 39 stemmen. De Kerstvergadering der S D. A. P. Naar Het Volk meldt, zal de heer Schaper dit jaar in Bellevue te Amsterdam, I weeden Kerstdag als spreker optreden in de jaarlijksche Kerstvergadering van de S. D. A. P. 6 Leger des Heils. Aan het Leger des Heils is door wijlen den heer Edward Mossom Owen te Londen nagelaten de som van 150,000 p. st. Goed bedoeld, maa rDe Nieuwe Groene" heeft deze week een pïaat die den heer Schroder voorstelt als een haan op wiens leven de minister Cort van der Linden een aanslag doet. De minister snijdt zich daarbij echter in den vinger. Het eigenaardige van het geval zoo merkt het Vad. op is intusschen dat de haan in zijn angst een ei legt. Dit is op zich zelf al een raai ding voor een haan. Maar op dat ei staat te lezen: „En toch zal ik mijn meening blijven zeggen." De Telegr. artikelen door den „bevriende" teekenaar van de Nieuwe Groene vergele ken met een haneneivriendelijk is de vergelijking niet, en welriekend evenmin. Maar dat kome voc ziï>\e rrki>rin Vrij gesproken. De rechtbank te den Haa gheeft vrijgesproken J. C. J. v. d. K., J. H. en F. de V., de beide eersten koopman de laatste pandhuishouder aldaar, die de vo rige week terechtstonden ter zake van dief stal en medeplichtigheid daaraan in de ma gazijnen van de firma Peek Cloppenburg te den Haag. Het O. M. had voor de beide eersten 5 jaren, voor den derden bekl. 3 ja ren gevangenisstraf gevorderd. Moord. Te Winschoten zou Zondag avond de onderwijzeres mej. A. Heikens, een brief ter post bezorgen, toen ze dicht bij de woning harer ouders door een onbekenden jongen man zonder eenige aanleiding met een mes werd gestoken, waarbij een slagader werd getroffen, zoodat zij veel bloed verloor. Twee geneesheeren brachten de hevige bloe ding tot staan, terwijl onmiddellijk een auto naa rGroningen vertrok, om een chirurg te halen, wijl de patiënte daarheen niet ver voerd kon worden. Het meisje is echter reeds overleden. De dader is onbekend. De inspecteur van politie Verkaik te Win schoten heeft Maandagavond aangehouden den 14-jarigen fabrieksarbeider Johannes Kant, verdacht van den moord op mej. Hei kens. De aangehoudene, die ter beschikking van de justitie gesteld wordt, ontkent, maar had versche bloedvlekken in de kleeren en legde een tegenstrijdige verklaring af. Valsche zilverbons Door het vinden in de duinen van een pakje, waarin zich drie chliché's bevonden voor het ver vaardigen van valsche zilverbons an 2.50 en een glazen plaat, waarop een afbeelding van een biljet van 100, is de justitie te Haarlem op het spoor gekomen van drie per sonen, die valsche zilverbons hebben ver vaardigd en uitgegeven. In het bezit van een hunner werd een fotografietoestel gevon den. Diefstal van een kasregis ter. In verband met den diefstal van het kasregister van den winkelier de W. te Haar lem, is J. de K. aangehouden, een berucht individu, dat reeds meermalen wegens dief stal met braak in de gevangenis heeft door gebracht. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Haarlem ingebroken in de drukkerij van het Haarlemsch Dagblad. De geheele drukkerij is doorzocht; er is een geldkistje. Inhoudende ruim 250 ont vreemd. Inbraak. Te Winschoten is door in braak in het huis van de weduwe K. het op gespaarde geld uit een kabinet gestolen. Gouden sieraden zijn onaangeroerd geble ven. Berooving. Vrijdagavond bevond zich in een bierhuis te Leeuwarden een boer, die een royale bui had. Hij trakteerde de be zoekers eerst op bier en ten slotte op cham pagne. Er bleek een warme vriendschap te zijn gesloten .welke echter niet van langen duur was. De boer, uit den Bildthoek afkom stig, kreeg n.l. een hoogloopende ruzie met eenige bezoekers, na ailoop waarvan hij tot de ontdekking kwam, dat hem zijn porte feuille met 17.000 was ontstolen. De boer, onder den Invloed van sterke drank, liep naar het politiebureau en ging daar een verhaal doen op hetgeen hem was overkomen. De recherche trok er op uit en laat In den avond hield zij twee boerenarbeiders, uit de buurt van Beetgum, aan, die met twee Leeu warder „dams" In een café buiten de stad begonnen waren met het opmaken van den rijken buit, die in beslag werd genomen. Beide aangehoudenen werden naar het politiebureau gebracht. Misdaad? Te Avereest, nabij het Ommerkanaa], heeft men het lijk gevonden van den aldaar vertoevenden machinist M. Teunissen, uit Utrecht, werkzaam bij de ont ginning aldaar. In het water gereden. Maandag morgen is te Leiden een militaire, met vleesch beladen fouragewagen, met twee paarden bespannen, in de Mare gereden. De artillerist, die den wagen bestuurde, wist tij dig van den bok tet springen. Een der paar den is echtetr verdronken. Hoog water. De Maas te Maas tricht is sedert Zondagmiddag 4 uur nog 25 c.M. gewassen en staat thans 4.18. In de benedenstad beginnen de kelders onder te loopen en het verkeer over de we gen naar de omliggende dorpen moet op enkele plaatsen met schuiten geschieden. Rondom Den Bosch is het water vrij plot seling verschenen en dermate gestegen, dat de velden, polders en weilanden om de stad geheel blank staan. Bij den Pettelaarschen weg, die de verbin ding vormt met St. Michiels Gestel, slaat het water tegen de bermen, zoodat, indien de was aanhoudt, het verkeer in die richting al zeer spoedig verhinderd zal zijn. Ook de Dommel is zeer sterk en snel ge wassen, Dieze en Aa insgelijks. Vele inwo ners der stad hebben reeds volop last van het water in hun kelders. Nader wordt uit Maastricht gemeld: De Maas, die Maandagochtend van 8 tot 12 uur stationair was, is tot 4 uur des mid dags nog 3 c.M. gewassen en staat nu 4.21 M. of 46.22 boven N.A.P. Verleden jaar was de hoogste stand 4.04 M. Het water stroomt over alle laaggelegen landen. School- ert Kerknieuws. De vacature Winkler. De Tel. deelt mede, dot curatoren, voorge licht door de medische faculteit, besloten heb ben bij den Raad dezelfde aanbeveiingsvoor- dracht van vroeger in te dienen. Binnen enkele dogen zal deze aanbeveling ter vervulling in de vacature, ontstaan door het ver trek van prof. Winkler, in het Gemeenteblad verschijnen: a. prof. dr. J. K. A. Wertheim Selomonson, buitengewoon hoogleeraer in de geneeskunde, zenuwziekten, electro-therapie en radiografie te benoemen tot gewoon hoogleernor; b. een aanbeveling ter vervulling der vacature- Winlder voor een gewoon hoogleernar in de psychiatrie en de neurologie, aldus luidende: 1. Dr. C. T. van Valkenburg, privaat-docent in de klinische anatomie van het zenuwstelsel, directeur van het Ned. gasthuis voor vollende ziekten; 2. Dr. B. Bronder, zenuwarts, onder-directeur van het Centraal Instituut voor hersenonder zoek. Reclames. per anker f 34. per flesch - 0.85 plna 11.50 per »nker accijns. 40-jarig bestaan der Muziekschool van de Afd. Utrecht van Toonkunst. Zondagmid dag had een drukbezochte matinée plants in „Tivoli". Een aantal bloemstukken werd aan geboden. De directeur der muziekschool, de heer Joh. Wagenaar, werd weer op geestdriftige wijze gehuldigd. 's Avonds was er réunie voor leeraren, leerlingen en oud-leerlingen in Maison Ok- huyzen. Er heerschte een recht feestelijke stemming. Tal van toespraken werden ge houden. De heer mr. A. J. Labouchère, voorzitter van de commissie der Muziekschool, bracht een woord van warme hulde aan den direc teur en de leeraren der muziekschool en dankte hen voor hetgeen zij voor «de school hebben gedaan. De heer Wagenaar deed uitkomen dat de bloei der school is te danken aan de goede samenwerking tusschen de commissie voor de Muziekschool en het onderwijzend perso neel. Spreker deed daarbij de heugelijke me- dedeeling, dat zich een dames-comité heeft gevormd om een fonds te stichten om kos teloos leerlingen tot de muziekschool toe te laten. Dit comité is met zóó goeden uitslag werk zaam geweest, dat er thans al zooveel kapi taal is verkregen, dat uit de rente daarvan nu reeds een leerling kosteloos onderwijs kan ontvangen. Uit dit fonds zal alleen het onderwijs be kostigd worden voor jongelieden die bijzon dere talenten voor muziek bezitten. De heer Wagenaar huldigde den nestor van de leeraren, den heer G. Veerman, die van de oprichting der school af daaraan zijne krachten heeft gewijd. De heer Veerman bedankte met een toe spraak waarin hij deed uitkomen dat de geest waarmede Wagenaar de school bestuurt, de zelfde is als die van Hol. Prof. dr. A. A. Nijland bracht hulde aan directeur en leeraren en wees er op dat de school zooveel goede dilettanten heeft voort gebracht. Mej.'Dentz, sprekende namens de leerlin gen, wees op den goeden geest die aan de school heerscht. Een geest die zoo merk waardig goed is, dat het daaraan voor een goed deel te danken is dat de heer Wage naar voor eenige jaren terug voor een eer volle benoeming elders bedankt heeft. De heer Wagenaar huldigde Cath. van Rennes en wees er op dat zij zulke zeldzame gaven heeft voor het componeeren van het Nederlandsche lied. Nog tal van toespraken werden hierna gehouden. Naar de Tel. verneemt, wordt door de directie der Staatsspoor, onder het admini stratief personeel der Maatschappij te Utrecht, een referendum gehouden over het al of niet invoeren van den Engelschen Zaterdag. De bureau-uren zouden dagelijks met een half uur verlengd worden, terwijl het personeel dan een vrijen Zaterdagmid dag zal hebben. Door dezen maatregel zal de arbeidstijd per week van 39M op 39 uur gebracht worden. Reeds meermalen was door de spoorweg organisaties bij de directie op het nemen van dezen maatregel aangedrongen, terwijl kort geleden eenige afgevaardigden van het personeel dezen wensch bij de directie heb ben verdedigd. Algemeen wordt verwacht dat het over» groote deel van het personeel voor dezen maatregel zal stemmen. Doodgeschoten. Zaterdagavond heeft te Utrecht een 19-jarige jongen op zijn vriend een tweetal revolverschoten gelost, waarvan hem een in het hoofd drong, waarvan hij aan de gevolgen is overleden. De oorzaak is dat de dader van zijn vriend geld had geleend en toen deze hem daarom vroeg en hij het niet terug kon betalen, daarover is gaan pein zen. Hij kocht in den Franschen Bazar een revolver en ging Zaterdagavond naar de wo ning van zijn vriend. Binnengelaten zijnde loste hij de noodlottige schoten. De dader heeft zich zelf bij de politie aangemeld. Verboden reclame. De Maasbo de deelt mede, dat aan een der in de omgeij ving van Harderwijk verschijnende weekbla den door de militaire autoriteiten de opne ming verboden werd van een serie adverten ties, waarin als reclame melding wordt ge maakt van de genezing van eenige geïnter neerde militairen door de Pinkpillen. Kennisgevingen. HINDHRWE T. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 10 December 1915 nun H. Donker, alhier, en zijne rechtverkrijgenden voorwaardelijk ver gunning is verleend tot het oprichten van een sigorenmakerij en een drogerij van sigaren en tabak, in het perceel, alhier gelegen aan de Kortegracht No. 3, bij het kadaster bekend on der Sectie E, No. 1004. Amersfoort, 10 December 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, Dc Burgemeester, A. R. VEENSTRA. VAN RANDWIJCK. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelezen het verzoek van de firma Engelsman en dc Vries, alhier, om vergunning tot het weder oprichten van een chemische fabriek in de per- ceelen, alhier gelegen aan de St. Agathostraat, de Bolderstraat en bet Plantsoen, kadastraal bo- kend Sectie E, Nos. 5242 en 5220 Besluiten: de beslissing op voormeld verzoek te verda gen op grond dat het ingestelde onderzoek nog niet is volbracht. Amersfoort, 7 December 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, A. R. VEENSTRA. VAN RANDWIJCK. Nieuw feuilleton. Wij zullen dezer dagen een aanvang ma ken met ons nieuwe feuilleton „Exegese", een novelle van mevr. Smit Kleine-Fastré. Het is een stuk dorpsgeschiedenis, te be langwekkender omdat het uit 't leven ge grepen is en zich afspeelde in een dorp niet ver van Amersfoort. Fusie Vrijz. Kies vereeniglngen. De gecombineerde ledenvergadering der Kiesvereeniging Gemeente Belang en Amersf. Belang, wordt Donderdag a.s. in Ons Huis gehouden, ter bespreking van sa mensmelting der beide kiesvereenigingen. Ned. P r o t. Bond. De afdeeling Amersfoort van den Nederl. Protestanten Bond, houdt Dinsdag 21 De cember weder een openbare bijeenkomst, waarin als spreker zal optreden prof. dr. J. Lindeboom, uit Groningen, met het onder werp De natuur en het zedelijk leven. Volksavond Toonkunst. Van de gelegenheid de generale repetitie van Toonkunst bij te wonen hadden giste renavond weer velen gebruik gemaakt. Vooral de uitvoering door het orkest van Beethoven's Eroica maakte een grootschen indruk. De Dageraad. De afdeeling Amersfoort heeft in hare ver gadering van 12 Dec. de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen „De afd. Amersfoort van de Dageraad, bij een in huishoudelijke vergadering op 12 Dec. 1915 in Ons Huis, protesteert ten sterkste tegen de inhechtenisneming van den Tele- graaf-redacteur, J. C. Schroder, als zijnde een aanslag op de uiting van het vrije woord, ondersteunt het verzoek van hen, die zijn onmiddellijke invrijheidstelling eischen, be sluit deze motie te publiceeren en gaat over tot de orde". Op zich zelf beschouwd getuigt het van zeer ruime opvatting, dat de anti-militairisti- sche „Dageraad" het opneemt voor den hef- tig-oorlogszuchtigen redacteur Schroder, die in z'n tegenwoordige ontwikkelingsphase stellig geen antl-militairist zal zijn. Maar begrijpen wij goed, dat de Dageraad- mannen zouden wenschen absolute vrijheid van spreken en schrijven zonder eenige strafrechtelijke verantwoordelijkheid, derhal ve ook vrijheid van laster, smaad, beleediging enz. (Men zie ons onderschrift bij het Ingez. Stuk van „de Dageraad"). Maatschappij van N ij verheid. De lezing van den heer de Clercq, alge meen secretaris van de Maatschappij van Nijverheid, zal nu definitief plaats hebben a.s. Vrijdagavond ten Stadhuize. Dat nu alle belangstellenden ook zorgen tegenwoordig te zijn. Van de goede opkomst zal voornamelijk de oprichting van een nieuw departement afhangen en dat nieuwe departement kan van groot belang zijn voor Amersfoort's toekomst als Industrieplaats. Een uitstapje In de Wereldruimte. A.s. Vrijdag 17 December zal de heer F. G. Geerling in „Amicitia" een populair- wetenschappelijke lezing met lichtbeelden houden, getiteld„Een uitstapje in de We reldruimte en iets over de Wonderen der Voorwereld." De voornaamste en meest in teressante onderwerpen der sterrenkunde en van de alleroudste geschiedenis onzer aarde zullen daarbij in woord en beeld worden be handeld. Waar hier iets wordt besproken waarvan men niet altijd in d£ gelegenheid is veel te vernemen en dat toch in zoo hoogen mate belangwekkend is, zal deze lezing ongetwij feld veler belangstelling gaande maken. Zoo iets in staat is onze aandacht eens af te leiden van de wereldworsteling en ons het dwaze daarvan te doen inzien, dan is het wel een avond gewijd aan de beschouwing van den sterrenhemel in haar grootsche, rustige majesteit. L o o n s v e r h o o g i n g H. IJ. S. M. De Amersfoortsche correspondent van de Stichtsche Crt. meldt, dat over het algemeen door het personeel deze verhooging, wan neer ze als duurtetoeslag is bedoeld, onvol doende geacht wordt, in 't bijzonder voor de werkplaatsen, die, omdat zij het loon met stukwerk moeten verdienen, hun eigenlijk inkomen door verhooging alleen van M uurloon, niet zien vermeerderen. Telefoon. Staatscourant no. 293 bevat het Kon. Bé* sluit van 2 Dec. tot vaststelling der vegelei^ voor het gebruik van het telefoonnet van dé voormalige Ned. Bell Tel.-Maatschapplj. Wat Amersfoort betreft, is daarbij bepaald dat de tot 31 Dec. geheven tarieven van' door geabonneerden of gebruikers te betalen kosten, vergoedingen of rechten voor de be- staande aansluitingen van kracht blijven tot nadere voorziening. Voor de na 31 Dec. tot stand te brengen aansluitingen is verschuldigd, 50 per jaor voor een perceel, niet verder dan 1500 M. van het bureel, op verderen afstand is 2.— voor elke 100 M. verschuldigd. Bizondere bepalingen gelden voor tijdelij ke aansluiting en seizoen-aansluitingen. :t AGENDA i: Dagelijks: Museum Fhhite. Bioscoop Lnngestraat. Zaterdags, Zondags, Maandags, Bioscoop De Arend. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10—124, 10 7ondn<T er» Mnnndng 24—10 uur. Dinsdagsnvonds Theosof. Leeszaal, Wik helminastrnnt. 13 en 14 Dec. Amicitia. Toonkunst. IJ Dee. De Arend. Verg. Dageraad. 15 Dec. Amicitia. Onze Vloot. L'exlng- Delprat. 15 Dec. Luth Kring. 16 Dec. Ons Huis Gecomb. Verg. Gem Belang en Am. Belang. 17 Dec. Amicitia. Natuurk. Lezing—Geer ling. 17 Dec. Lezing de Clercq ter opr. dep. Meatsch. v. Nijverheid. 18 en 19 Dec. Amicitia. Kunstbeschou wing. 21 Dec. Remonstr. Kerk. Lezing prof. Lin deboom. 22 Dec. Maison de Kloet. J. Vr. Gilde. Le zing dr. Visser. 27 Dec. Maison de Kloet. J. Vr. Gilde. Le zing dr. Visser. 28 Dec. Amicitia. Holl. Operette. De Schoone Cubaansche. R .Tan. Amirüiii. Soiréc Ivoor-Gcuer. 13 Jan. Amicitia. Kamerconcert Hollandsch Strijkkwartet. IR Jan. AmiciiÜa. Pisuisse. 10 .Tan. Amiritia. Amersf. Orkcslverccn 29 Jan. Theosof. Loge. Lezing-v. Mannen. 3 Febr. Amicitia. Concert Hanna Verbena. 23 Febr. Theosof. Loge. Lezing-dr. de Hartog. 9 Maart. Amicitia. Liederavond Ilona Du- rigo. Reclame. G. SAS BACH, Coiffeur—CoiHeute, Utrechtecheweg 30. Speciaal adres voor Haarnerken. Burgerlijke Stand. 14 December 1915. Geboren: Frans Henri, z. van Alois de Schepper en van Emma van Geertrui; Marie Josephine, d. van Pierre Jean Baptiste Spriet en van Marie 'délène van Mingeroet; Co nelia, d. ven Adrienus van Lent en van Hen driks Koenen. Overleden. Hendricus Schut, oud 72 J., weduwnaar van Geertruida van den Boom; Geertruida van den Burg, oud 84 j., weduwe van Wynand van Haselen; Johannes Jan Cornells van Cbyen, oud 7 maanden, zoon van Jacob van Ooyen en Adrians Baars. Kaasmarkt. 13 December 1915. Aanvoer 13 wagens met 3050 K.G. Prijzen: 69 6 71 per 50 K.G. Handel matig. Telefonisoh Weerbericht. Naar waarnemine in den morgen van 14 December 1915. Jtevatoid toof U Kon. Nti. Ué. Inttxiuui U dé Bilt Hoogste stand 771.2 te Maastricht. Laag ste stand 749.2 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 15 Dec.: Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht storm, achtige Z. tot W. wind, zwaar bewolkt tof betrokken, waarschijnlijk regenbuien, aan* vankelijk zachter. Fietslantaarn aansteken 4.15. Bét opnemen van ingezonden stukken beteekotf, geenetin» dat de Redactie met den inhoud instemt* De copie wordt aan den ineender niet teruggegeven. Aan den Redacteur van het Amersf. Dagblad Mf Namens de afd. Amersfoort van „De Dage raad", verzoekt ondergeteekende eenige rulmté voor het volgende Het is ons opgevallen, dat U als redacteur bij het door onze afd. ter opname gezonden be* richtje een ongevraagd bijschrift hebt geplaatst^ waardoor U bij vele lezers een valsche voor# stelling zult hebben gewekt, omtrent hetgeen door ons geschreven en bedoeld was. We wenschen fhans over Uw van zeer scherp vernuft getuigend juridisch inzicht niets te zeggeiy doch noodigen U langs dezen weg uit tot hei bijwonen onzer Openbare Vergadering op Dins dag 14 Dec. a.s., om 8 uur in „De Arend", waar U ruimschoots gelegenheid zult hebben, de val sche leekenvoorstelling weg te praten en Uvf. juiste deskundigen-meening daarvoor in da plaats te geven, -4oor met den spreker te debat* teeren. Vertrouwende c Uw medewerking tot het be komen van een helder inzicht in deze kwesrifc verblijf ik, onder dankzegging voor de opnam^ Namens de afd. v. d. Dageraad, P. KORTLAND, Secretariat

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1915 | | pagina 3