E HILIOty WIJNHANDEL J. I. SCHOTERMAN Zn. Utrechtschestraat 34. Tc!ei. 145. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. v.flTen aanzien van de akkerbouwers wordt Zooveel mogelijk met onderstaande gegevens ■ekening gehouden: i bii het in gebruik licbben van: 10—20 are bouwgrond wordt hoogstens 4 iagen bijzonder verlof verleend; 20—3U are bouwgrond wordt hoogstens 5 agen biizonder verlof verleend; 30—45 are bouwbond wordt hoogstens 9 auen biizonder verlof verleend; 45—75 are bouwgrond wordt hoogstens 12 Üfificn biizonder verlof verleend; 70 arc—1 H.A. bouwgrond wordt hoogstens J\Z dagen bijzonder verlof verleend; 1 IT A..—li II A. bonwgrond wordt hoog stens IS dagen bijzonder verlof verleend. Heeft de dienstplichtige meer grond of 4lechls weiland in gebruik, dan kan de betrok- -en militaire chef. onder overlegging van een ^•erznekechrift. het advies van het lnndbouw- - <ureau in de provincie vragen; op dezelfde «vii/e handelt hii bii twijfel. Tn deze gevallen jjehoort. om overbodig werk en vergissingen - voorkomen, nauwkeurig opgave te wor- "Jéii gedaan van naam, voornamen (heide vol uit"). dorp. gehucht of streek, zoonn de de ge beente waar de belanghebbende zijn bedrijf Iiiloeienl. Examenverlof. In verband met het gestelde onder 3o. van L O. 1915. E 305. wordt het volgende ter ken- ïiis gebracht: Aan militairen, die deel wenscheit tc ne men aan hetop 24 25 en 26 Januari 1916 te hcuden practiikexamen in het boekhouden en fle handelscorrespondentie bii de Vereer.iging ran leeraren in de handelswetenschappen te (Amsterdam, kan op vertoon van den ter zake. bel rekkelijke» oproepingsbrief, door compag- a>:es- (eskadrons-, batterii-. fort-, detache- ments-) commandanten, op bedoelde dagen verlof worden verleend, met vergunning dan Ie voren te vertrekken Typhus. Aan alle naaT Krommenie met verlof vertrekkende militairen en "n allen. die aldaar zijn ingekwartierd worden stienge orders gegeven om zich niet in met typhus besmette woningen te begeven. On der deze voorwaarden kunnen verloven naar fin van Krommenie worden verleend. De turfprijzen. De minister van landbouw, nijverheid en ftandel heeft een circulaire tot de burge meesters gericht met een lijst van eenige der belangrijkste turfsoorten in Drente, Over ijssel Friesland en Groningen met daarvoor cr-ngenomen maximum-prijzen op de veen- pi. nisen. Deze prijzen rijn verkregen door de voor den oorlog geldende prijzen, die zich zelfs tot in den vorigen herfst hebben gehand haafd, met circa 30 pet. te verhoogen. In géén geval en op geen enkele plaats Van vervening in de vorenvermelde provin ciën zullen de gestelde maxima overschre den mogen worden. Nederlandsche ambulance naar Duitschland. De Mod. meldt, dat met zekerheid nog niet ban worden medegedeeld, wanneer de Ned. ^kmbulance vertrekken zal naar Boedapest en ïeuthen. Want wel heeft prof. Lanz zich ver bonden, om als leider op te treden en de diaconessen en verpleegsters aldaar in de hospitalen te installeeren, maar prof. L. kan niet een half jaar blijven. En dat is de tijd, die voor de Ned. Ambulance voorloopig is bepaald om hulp te verleenen. Er wordt nog gezocht naar een bekwamen chirurg, die als blijvend leider zou optreden, want eenige be kende chirurgen zijn wel aangezocht, doch konden zich niet beschikbaar stellen, daar zij hun eigen practijk niet zoo lang konden ver laten. Twee dochters van dr. A. Kuyper gaan mede, verder o.a. zuster freule Six en van het Haarlemsche Diaconessenhuis de zus ters Bronsveld en W. van Kempen; de laatste is aldaar hoofdzuster der operatiezaal. Buitenlandsche paspoorten. Houders van Nederlandsche consulaire paspoorten, die zich naar Duitschland wen- schen te begeven, moeten de handteeke- ning van den consulairèn ambtenaar aan het Departement van buitenlandsche zaken la ten legaliseeren, daar anders de Duitsche consulaire ambtenaar weigert het paspoort van zijn visum te voorzien. Ten einde den Nederlanders, die voor de Kerstdagen uit Duitschland overkomen en daarheen over Zevenaar terugkeeren, een reis naar Den Haag te besparen, wordt van wege het Departement van buitenlandsche zaken een ambtenaar naar Zevenaar gezon den, die daar eenigen tijd zal verblijven om voor de legalisaties zorg te dragen. De dienstweigeringsactie. „Opwaarts" noemt onder hen die gerechte lijk vervolgd worden wegéns onderteekening van het dienstweigeringsmanifest, Henriette Roland Holst, ds. M. C. van Wijhe, Enka en J. P. Honnef te Rotterdam. schen den stuurketting was bekneld geraakt, hel linkerbeen had gebroken. Door de reddingsbrigade werd de man naar Amsterdam vervoerd. Uit Jaloezie. De Haagsche recht bank veroordeelde gisteren een Urker va rensgezel, die in October j.l. zijn gewezen meisje te Scheveningen zoodanig met een mes mishandelde, dat haar arm nog ver lamd is, tot één jaar gevangenisstraf. De eisch was 2 jaar. Fabrieksbrand. Hedennacht is de sigarenfabriek der firma B. van der Tak en Co. aan den Zwaanshals 292 te Rotter dam, geheel afgebrand. Om vier uur werd de brand ontdekt. De 'brnndw* tastte het vuur met 24 stralen aan. Reedr half vijf viel de muur van het zijgebouw om en wel dra stortte dit geheel in. Van het hoofdge bouw bleven slechts de gevel en gedeelten der zijmuren staan. Een stoomspuit hield nog geruimen tijd de smeulende massa in bedwang. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Brand op „De Schaffelaar". Men meldt ons uit Barneveld Op de hofstede „De Schaffelaar", waar het vorig jaar de kinderkolonie gebouwd is, stond gisterenavond een der groote gebou wen in volle vlam. Reclames. per snker f 34. per flesch - 0.35 pins f 1.50 per nnUer nceijns. Een IOO-jariee. Te Leerbroek is In den ouderdom van ÏOO jaar en 7 weken overleden de heer A. Van Hoorne. K rstdrukte. Naar de N. Gr. Ct. verneemt zal over het Belgische rijtuig- materieel, dat van het begin van den oorlog ©f in ons land aanwezig is, in verband met de behoefte aan rijtuigen gedurende de Kerstdagen door de Spoorwegmaatschap pijen hier te lande worden beschikt, en voor enkele dagen in gebruik worden genomen. Een en ander in overleg met de Be'gische snoorweg-directies. Een groot aantal dezer rijtuigen bevinden zich op de depótstations Appingedam en Delftzijl. DePrinsesJuliana. Na voltooide reparatie heeft het s.s. „Prinses Juliana" de reis van Rotterdam naar Batavia voortgezet. De „Prinses Juliana" was gisterenmiddag te 12 uur in zee. De stoomloodsboot heeft te Hoek van Hol la d ""eland den bootsman van het ui'^aande ss. „Prinses Julianadie. doordat hii tus- Provinciale Staten van Utrecht. De winterzitting van de Provin ciale Staten van Utrecht werd gisteren voortgezet Aangehouden werd een adres van den gemeenteraad van Vinkeveen in zake de waterstanden in het groot-water- schap „De Ronde Veenen", ten einde een onderzoek in te stellen. Ook werd aangehouden de voordracht in zake electriciteitsvoorziening in de provin cie Utrecht, daar de commissie, in wier han den de voordracht is gesteld, nog niet ge reed is met haar onderzoek. Verschillende subsidie-aanvragen van landbouwwintercursussen werden goedge keurd. De subsidie aan de ambachtsschool voor Amersfoort en omstreken werd verhoogd met 100. Na eenige bespreking werd met 20 tegen 19 stemmen goedgekeurd een wijziging van de overeenkomst met de H. E. S. M. te Am sterdam, volgens welke een voorschot is verleend voor den aanleg en de uitrusting van spoorweglijnen in den Haarlemmermeer- polder en omgeving. (Deze wijziging heeft betrekking op het lijntje NieuwveenTer Aar.) De subsidie aan het Utrechtsch Museum voor Kunstnijverheid werd gebracht op ƒ1500. De voorstellen van Gedep. Staten tot ver hooging van het verpleeggeld voor de pa tiënten in de gestichten te Utrecht en Zeist met 65 en voor de patiënten in de gestich ten der „Ver. tot Chr. Verzorging van krank zinnigen in Nederland" met 40. werden na discussie goedgekeurd. Met 26 tegen 9 stemmen werd aangeno men een voorste' tot het treffen van eene regeling in zake het toekennen van een duurtetoeslag aan prov. ambtenaren en be ambten n.l. van ƒ170 per jaar bij een jaar wedde van 600—ƒ700, van 140 per jaar 'i 700800, van 100 per jaar bij 800900 en van 50 per jaar bij ƒ900— 1000. Deze bijslag zal alleen wor den toegekend aan ambtenaren die een ge zin hebben dat bestaat uit man, vrouw en 4 kinderen jonger dan 16 jaren. Zijn er min der don 4 dezer kinderen dan wordt voor elk kind daar beneden T per maand in minde- ring gebracht. Terwijl voor elk kind jonger dan 16 jaar boven dit aantal het bedrag van den bijslag met 1. per maand wordt ver hoogd tot een maximum van 50. per jaar. Dit zelfde geldt voor niet-gehuwde kostwin ners van gezinnen. De Stoten besloten vervolgens 450 sub sidie te verleenen aan de „Ver. Kook- en Huishoudcursus te Zeist" en 4000 subsi die aan de commissie tot bevordering van de veefokkerij in de provincie Utrecht. De opcenten op de grond- en personeele belasting werden voor 1916 gesteld op 15 X. Aan het einde der vergadering deelde Ged. Staten mede, dat in de volgende zitting op de vraag van den heer Vink geantwoord zal worden, wanneer uitvoering zal worden gegeven aan het besluit der Staten tot af schaffing der tolrechten. Op een vraag van den heer v. d. Hoop v. Slochteren werd medegedeeld dat Ged. Sta ten hun aandacht schenken aan een provin ciale keuring van levensmiddelen, doch nog geen bepaalde plannen hebben, wijl een Rijkskeuring in bewerking is en die ook vol gens den Gezondheidsraad voor dient te gaan. Een verzoek om subsidie voor de Too- neelschool van het Ned. Tooneelverbond werd in handen gesteld van Ged. Staten om pre ead vies. Daarna werd de zittincr gesloten Kaaris verslag. Vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag 21 December, des avonds 8 uur. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig: de heeren v. Achterbergh, Joris- sen en van Duinen. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden vastgesteld, zooals ze ter visie heb ben gelegen. De Voorzitter: Voor we overgaan tot de gebruikelijke, mededeelingen wil ik een oogenblik stilstaan bij het feit, dat Wethou der v. Esveld 25 jaar lid is geweest van on zen Raad. Het is een groot voorrecht zoo lang het vertrouwen zijner medeburgers te mogen genieten. Te meer daar de heer van Esveld een der weinigen is, die geboren is in Amersfoort en hier steeds heeft gewoond. Ten slotte wenscht de voorzitter hem ge luk en spreekt de hoop uit, dat hij nog vele jaren lid zal mogen zijn van den Raad. Wethouder v. Esveld dankt voor deze woorden. Ook hij beschouwt het als een voorrecht, zoolang lid van den Raad te mo gen zijn. Veel is er zeker vooruitgegaan. In het begin van zijn lidmaatschap was de be- grootir.g 75000 en nu is deze eenige tonnen. Ook het onderwijs is veel vooruitgegaan. Mnar vooral de laatste drie jaren heb ik hier veel tot stand zien komen. We hebben ge kregen een keuringsdienst enz. Spr. dankt nogmaals voor de welwillende woorden en de leden voor hunne instemming. AGENDA L Ingekomen stukken. Brief van den Minister van Binnenland- sche Zaken dd. 14 December 1915, ter me- dedeeling, dat het Raadsbesluit dd. 30 No vember 1915 houdende wijziging van de ver ordening tot regeling der jaarwedden van het personeel, verbonden aan het Gymna sium en de Hoogere Burgerschool wordt goedgekeurd. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht d.d. 6 December 1915 3e Afd., war-.rbij wordt goed gekeurd het Raadsbesluit d.d. 19 October 1915 No. 4521, tot overnemen van verschil lende perceelen aan den Ouden Soesterweg. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht dd. 6 December 1915, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit dd. 28 September 1915, no.. 408', tot aankoop van eenige perceelen boschgrond in de Gemeente Soest. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht dd. 13 December 1915, waarbij goedkeuring wordt onthouden aan het Raadsbesluit dd. 28 Sep tember 1915 tot overneming van het ge'heele resteerende risico van gedeeltelijk door het Rijk gedekte credieten. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht dd. 13 December 1915, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit dd. 30 November 1915 tot onderhandsche verhuring van gemeente eigendommen. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht dd. 13 December 1915 waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 30 November 1915 tot ruiling van grond met G. van Nes te Amers foort. Kennisgeving. Besluit van Ged. Staten van Utrecht dd. 13 December 1915, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 30 November 1915 tot wijziging van het Raadsbesluit van 27 Juli t. v. betreffende onderhandsche verhuring van een stuk heidegrond aan den Staat der Nederlanden. Kennisgeving. Adres van de heeren P. en mr. R. P. van der Mark en jhr. S. M. van Reigersberg Ver sluijs dd. 18 December 1915, houdende ver zoek eenige boomen aan de Koninginnelaan te doen rooien. Advies. Adres van den Algemeenen Nederland- schen Opzichters- en Teekenaarsbond dd. 20 December 1915, houdende verzoek de salarissen van de opzichters en teekenaars in dienst der Gemeente zoo spoedig mogelijk met ten minste 15 pet. te verhoogen. Advies. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den ontvanger dd. 20 De cember 1915. Kennisgeving. 2. Benoeming van leden voor verschillen de commissiën wegens periodieke aftreding. Benoeming van één lid van het Scheidsge recht, wegens aftreden van den heer mr. A. van Traa. Benoemd wordt mr. A. van Traa. Benoeming van één lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens aftreden van den heer T .van Daal. De aanbeveling luidt: T. van Daal en W. A. Kleber. Gekozen wordt de heer T. van Daal. Benoeming van twee Regenten en twee Regentessen van het Burger Weeshuis, we gens aftreden van de heeren Mr. H. J. M. van den Bergb en M. van Heioma en de dames L. S. Gérard van SijsenBesier en J. San dersHuidekoper. Aanbevolen worden Vacature-mr. H. J. M. v. d. Bergh: 1. mr. H. J. M. v. d. Bergh; 2. jhr. S. M. van Rei gersberg Versluijs; 3. M. van Heioma. Vacature-M. van Heioma: 1. M. van He ioma; 2. mr. H. J. M. van den Bergh; 3. Jhr. S. M. v. Reigersberg Versluijs. Vacature-mevr. J. SandersHuidekoper; I. mevr. J. SandersHuidekoper; 2. mevr. Groneman; 3. mevr. Gérard van Sijsen Vacature-mevr. L. S. Gérard van Sijsen; 2. mevr. Sanders; 3. mevr. Groneman. Gekozen worden de aftredenden. Benoeming van één lid van het Burgerlijk Armbestuur, wegens aftreden van den i.cer W. J. Fortuijn Droogieever. Aanbevolen worden: W. A. Kleber; J. E. van Nie. Dit punt wordt aangehouden door B. en W. Benoeming van 4 leden der Commissie van bijstand voor den Keuringsdienst we gens aftreden der heeren F. M. Houbaer, J. W. Jorissen, P. vön Achterbergh en S. J. van Duinen. Gekozen worden de heeren: F. M. Hou baer, J. W. Jorissen, P. van Achterbergh en S. J. van Duinen. Benoeming ven 4 leden der Commissie van Bijstand voor de plantsoenen enz., we gens aftreden der heeren A. M. Tromp van Holst, A. H. van Kalken, D. Gerritsen en H. Kroes. Gekozen worden de heeren: A. M. Tromp van Holst, A. H. van Kalken, D. Gerritsen en in plaats van den heer H. Kroes de heer A. C. R. O. Leinweber. Benoeming van 4 leden der Commissie van Bijstand voor den Reinigingsdienst, we gens aftreden der heeren A. M. Tromp, van Holst, J. van der Wal Kzn., als leden de heeren A. Wolfswinkel Ezn. en T. van Daal als adviseerende leden. Gekozen worden de heerenA. M. Tromp van Holst en J. van der Wal Hzn., als leden, en A. Wolfswinkel Ezn. en T. van Daal, als adviseerende leden. Benoeming van 5 leden der reclame-com missie (voor de plaatselijke directe belas ting naar het inkomen), wegens aftreden der heeren A. M. Tromp van Holst, J. van der Wal Hzn., A. H. van Kalken, M. R. N. Oos terveen en H. Koning. Gekozen worden de heeren: A. M. Tromp v. Holst, J. van der Wal Hzn., A. H. v. Kal ken M. R. N. Oosterveen en H. Koning. Benoeming van 4 leden der Commissie van Wetgeving, wegens aftreding der hee ren R. G. Rijkens, F. M. Houbaur, M. R. N. Oosterveen, D. Gerritsen. Gekozen worden de heeren R. G. Rij kens, F. M. Houbaur, M. R. M. Oosterveen en D. Gerritsen. Benoeming van 4 leden der Commissie van bijstand voor de Bedrijven, wegens aftreding der heeren D. Gerritsen, A. Eij- sink, F. M. Houbaer en P. van Achterbergh. Gekozen worcten de heeren D. Gerritsen, A. Eijsink, D. M. Houbaer en P. van Ach terbergh. Benoeming van 4 leden der Commissie van bijstond voor Fabricage, wegens aftre ding der heeren A. M. Tromp van Holst, A. Eijsink, H. Kroes en P. van Achterbergh. Gekozen worden de heeren A. M. Tromp van Holst, A. Eijsink en P. van Achterbergh, en in de plaats van den heer Kroes de heer A. H. van Kolken. - Benoeming van 4 leden der Commissie van Bijstand voor de Financiën, wegens af treding der heeren: D. Gerritsen, H. Kroes, J. van der Wal Kzn. en A. M. Tromp van Holst. Gekozen worden de heeren D. Gerritsen, J. van der Wal Kzn. en A. M. Tromp van Holst, en in de plaats van den heer Kroes de heer A. H. van Kalken. Benoeming van een Curator aan het Gym nasium, wegens aftreden van den heer Ds. J. Visser. Gekozen wordt Ds. J. Visser. Benoeming van drie leden van de Com missie van toezicht op het Lager Onderwijs, wegens aftreden van de heeren G. v. Wij- land, J. J. Thien en Mr. Dr. H. Th. A. Ver hoef. Gekozen worden de heeren G van Wij- land, J. J. Thien en Mr. Dr. H. Th. A. Ver hoef. Benoeming van negen leden van de Com missie tot wering van schoolverzuim, we gens aftreden van de heeren A. Veen, J. van der Horst, H. J. Martens, J. van Eeden, J. A. Stoopendaal, F. F. Spiekerman, Th. J. H. Bianchi, G. Dekker en C. Everaars. De aftredenden worden herkozen en in de vacature v. d. Horst de heer C. J. F. Prins. De heer v. d. Horst was niet herkiesbaar. De heer Houbaer vraagt het woord. De Voorzitter: We zijn nu aan punt 4. Straks bij de rondvraag krijgt U gelegen heid te spreken. De benoemingen zijn nu afgeloopen. De heer Houbaer: Ik wilde alleen vra gen, waarom U vergeten hebt den heeren te vragen af ze de benoeming aannemen. De Voorzitter antwoordt dit met voordacht achterwege te hebben gelaten, omdat hij de benoemingen in commissies meer als een opdracht beschouwt 3. Benoeming van een ambtenaar om den Ontvanger bij ziekte of afwezigheid te ver vangen. Benoemd wordt de heer Baud. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van ziekteverlof aan mej. J. A. Poortman, onderwijzeres aan school D. Z. d. en 2. h. stemming verleend. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van eervol ontslag overeenkomstig verzoek aan E. H. Buijten- huis, onderwijzer aan school E. Als voren. 6. Afwijzend advies van Burg. en Weth. op het adres van R. A. van den Hoven, J. M. H. Th. Bremer en A. J. H. den Hartog om haar als onderwijzeressen in de Nuttige Handwerken een halfjaarlijksch verlof toe te staan met behoud van salaris, zulks in ver band met de gewijzigde schooltijdenregeling. Ingekomen is een voorstel van den heer van Kalken, om een driemaandelijksch ver lof toe te staan met behoud van salaris. liet voorstel wordt gesteund door de hee ren: Leinweber, de Kempenaer en Kroes. Wethouder R ij k e n s zegt, dat te veel uit het oog is verloren, dat het een bijbetrek king geldt. Telkens als dames van buiten benoemd -werden is haar gevraagd, of hel haar krachten n'et te boven ging. Zii zager i wel kans de betrekking waar te nemen? I oen was geen bezwaar voor benoeming* Nu kunnen ze niet langer hoor taak vei Vul len, niet door een g.il van het Dag bestuur, maar door een regeling die zeer in het be lang van het onderwijs blijkt. Niets is aangenamer don altijd ja te zeg gen, maar hier eischt het Gemeentebelang neen te zeggen. De heer v. Kalken onderschrijft, dat de maatregel in het belang van het onderwijs is. Maar de onderwijzeressen konden de be trekking waarnemen, maar nu niet meer En dan is het toch billijk een tegemoetko» ming te geven. De heer Leinweber heek de advie zen der schoolautoriteiten gemist. Hij heeft vernoman, dat een autoriteit had veelgesteld dames op wachtgeld te stel len. B. en W. hebben zich op een hoog standpunt gesteld, maar ze hebben de belan gen der onderwijzeressen uit het oog ver loren. Ik had willen voorstellen ze een half jaar salaris te geven, maar ik ga mee met het voorstel-van Kalken, daar het toch beter is een half ei dan een leege dop. De heer Hofland vraagt of het vervul len der bijbetrekking ooit reden tot klagen heeft gegeven. Dat heeft de Wethouder met geen enkel woord gezegd. Als we iemand maar plotseling aan den dijk kunnen zetten, lijkt dit spr. een verbazende geringschatting van den arbeid dier dames. Dat is een hou ding der Gemeente niet waardig. Hoe hoog het standpunt inzake het onderwijs dan ook is, toch zit er een souvereine minachting aan vast voor degenen, die arbeid verrich ten. Dat de maatregel goed is, daar zijn we het over eens, maar dat de dames nu maar zoo aan den dijk mogen worden grezet, daf mag er bij spr. niet in. De heer Gerritsen vraagt, wanneer de meisjes uit dienst zijn gegaan. Wethouder R ij k e n s bestrijdt, dat wille keurig iemand uit dienst der Gemeente zou zijn gezet. Dat is niet waar. De onderwijze ressen zelf zijn weggebleven en dan moet ontslag volgen, tenzij we de regeling In trekken. Klachten zijn niet ingekomen. De brief van den schoolopziener hoort l>ü de stukken niet thuis. Hij hoopte, dat de on derwijzeressen zouden worden schadeloos gesteld. Die brief hoorde bij de benoeming der tijdelijke onderwijzeressen. De dame5- zijn 1 Nov. uit dienst gebleven. De salai' sen zijn uitbetaald tot en met Nov. Dat een vergissing maar het is gebeurd. Ten slotte merkt spr. op, dat mej. E. slechts tijdelijk was. De heer v. Kalken merkt nog op, dn. de dames buiten haar schuld zijn wegge bleven. De heer Leinweber wijst er op, hij niet heeft gesproken van den schoo' ziener, maar van schoolautoriteiten. In stukken staat, dat de regeling groote vo deelen biedt, dan is er toch geen bezwuui een kleine tegemoetkoming te geven. De heer de Kempenaer herinnert aan, dat 7 dagen vooraf den dames ls ar- gezegd, dat de schooltijden zouden word veranderd. Dat is te kort. Was het 3 maar den vooraf gezegd, dan hadden zij een an dere betrekking kunnen zoeken, maar nu waren die 7 dagen te kort. De heer Oosterveen vraagt of he» wel goed is 3 maanden verlof te verleenen Dan komen ze weer terug. De heer Gerritsen: Neen, dan volgt ontslag. De heer Kroes wil de dames in de ge legenheid stellen in de 3 maanden een an dere regeling van haar hoofdbetrekking te treffen. Dan kunnen ze mogelijk weer in haar functie komen. De heer v. Kalken wil ontslag met 3 maanden verlof. Wethouder Rijkens wijst er op, dat de. wet dit verbiedt. De v eer v. Kalken verandert zijn vooi- stel om van af 1 Nov. een gratificatie te ver leenen, gelijk staande met 3 maanden sa laris. Het voorstel-van Kalken wordt aangeno men met 13 tegen 3 stemmen, die van d* drie wethouders. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van eervol ontslag aan W. Fröger als administrateur der Bedrijven wegens zijne benoeming tot chef Boekhoudei voor de Centrale Boekhouding. Z. d. en z. h. st. verleend. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het rooien van boomen en het op- ruimen van houtgewas. Als voren. 9. Advies van Burgemeester en Wethoui ders tot in gebruik geving van gemeente» grond aan J. G. Fontein ten behoeve van hel plaatsen van een rioolputje aan de Lange straat. - voren. 10. Voorstel van Burgemeester en WeN houders tot verhuur van een huis met eenlgé perceelen bouwland aan A. Kortes. Als voren. 11. Toelichting van het Raadslid uen heef. J. Hofland op zijn voorstel tot het verleenen van een crediet van 9300 ten behoeve van de uitvoering van het Raadsbesluit Inzake de verstrekking van cokes tegen verminder den prijs. De heer Hofland bevindt zich in een eigenaardige positie, daar hij moet pleiten voor een voorstel, dat overbodig was ge weest, als B. en W. uitvoering hadden ge geven aan hun eigen voorstel van 7 SepU En ook nog hierom, omdat zijn mede® onderteekenaars het met het voorstel nieN eens zijn. De heeren Gerritsen en Jorissert hebben het wel willen steunen uit vriend»» lijkheid, maar dat zijn stroohalmen. Nog een anderen strooholm heb ik in den heer Oos terveen. Spr. hoopt na zijn verdediging deit heelen Raad aan zijn zijde te hebben, op#

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1915 | | pagina 2