nieuwjaarsgroet" ALGEMEEHEN HEILGROET advertentien; Zit- en Slaapkamer Zit- en Slaapkamer van B. en W. zoovéél .eerbied te e£schen voor besluiten van den Raad, dat ze Dok worden uitgevoerd. Het besluit had verwachtingen opgewekt, Immers we kregen eerst van B. en W. een entwoord op hetgeen door spr. en ook door 'den Chr. Best Bond werd gevraagd. En in de missive schreven B. en W.: deze gren- feen zouden we wat ruimer willen stellen dan 'de voorstellers, bijv. tot hen die geen hoo per belastbaar, (dit woord is onderstreept), inkomen hebben dan 500. Men heeft do delijk kaarten laten drukken en men heeft dus verwachtingen opgewekt, die niet in (vervulling zijn gegaan. Dat is een der fouten van het Dag. Bestuur. De moeilijkheid lag in de grensbepaling. Had spr. de verantwoordelijke positie van B. en W. gehad, dan had hij dien grens niet zoo hoog genomen. Die grens lijkt spr. te hoog. Niet omdat de menschen met 1200 inkomen daar zoo heerlijk van kunnen leven, maar omdat spr. vast wilde houden hieraan, waarmee konden de menschen voor de mo bilisatie min of meer behoorlijk rondkomen. Spr. wil een maatstaf van 14 plus 30 dat de menschen nu meer moeten betalen. Don was men gekomen tot een grens van 'f 900. B. en W. hadden zich niet voldoende rekenschap gegeven van hun besluit. Men had dat kunnen doen door de kohieren te raadplegen. Al wat er tengevolge van de mobilisatie fs gebeurd, die verminderde koopkracht heeft gemaakt, dat men niet meer kan rond komen. Dat drukt op het gezin, vooral op de vraag. En niets is gevaarlijker, dan wan neer er een moreele inzinking is in het ge zin. Moet de gemeenschap zich verant woordelijk stellen daarvoor? Ja. De oorza ken liggen in de inrichting* van de kapita listische maatschappij zelve. Daarom moe ten wij die inzinking trachten te voorkomen, uit wel begrepen eigenbelang van de maat schappij zelve. Als er een moreele inzin king is, zullen we onze volkskracht niet be houden van voor de mobilisatie. Als men zegt, die theoriën zijn zuiver socialistisch, dan aanvaardt Spr. dat ten volle. Zijn gehee- le leven heeft hij daarvoor gestreden. Maar het vertolkt ook dat heerlijke, waarvan we allen hebben geleerd, maar zoo weinig heb ben begrepen. Wat we geleerd hebben in Mattheus 6 vers 33, dat leert ons dat we onzer, plicht zouden verzaken, als we hier niet helpend optreden. Verder wijst Spr. nog op Paulus, waar men kan leeren, dat men door naar zijn woorden te handelen, slechts zijn Christen plicht vervult. Spreker herinnert verder aan het verloop der geschiedenis. Hij heeft er reeds vroeg tijdig op aangedrongen en 27 Juni een mo tie voorgesteld, die op de volgende verga dering is aangenomen. En toen is 7 Sept. het voorstel van B. en W. gekomen, waar op 27 Sept. is gevolgd het gerucht dat B. en W. dat besluit niet zouden uitvoeren. Spr. heeft uit het verslag van 1914 der Gasfabriek de voouaden opgezocht. Hij heeft daarvan de helft genomen, want hij heeft gerekend op een voorziening geduren de 6 maanden. Later heeft hij begrepen, dat er ook nog andere voorraden zijn, die door de gemeente gedistribueerd worden. Ten slotte is er nog een derde hoeveelheid, die in den regel wordt verkocht aan den groot-afnemer. Spr.. wilde die voorraden on aangetast laten, maar hij is daarop terugge komen, daar hij dat niet juist zou vinden. Toen heeft Spr.. de kosten berekend en aangenomen den kostprijs van 67 cent. Op het eerste gedeelte dat altijd aan het loket wordt verkocht, komt dus een verlies van 25 ct Op de andere hoeveelheden valt een grooter verlies te boeken, vooral daar ook wel een gedeelte zal moeten worden terug gekocht of schadeloosstelling zal moeten worden betaald, wegens beslaglegging. Dat mag een vreemda transactie lijken, maar Spr. stelt zich op het standpunt van den reëelen koopman. Hij is gekomen tot een verlies van 9300. De voorraden zijn 18608 H.L., 6600 H.L. en nog eens 6000, zoodat Spr. komt tot ongeveer 40.000 H..L. Hij weet niet, of die voldoende zullen zij, om uitvoe ring te geven aan het besluit van 7 Sept. Maar als die niet voldoende zijn, zal er van de engros handelaren nog wel meer over te nemen zijn dan de 6000 H.L. Voor de cijfers verwijst Spr. naar het verslag. Met de nifuwe wijze van fabricatie zijn de voorraden misschien iets minder, maar het kon ook zijn, dat door meerdere fabricatie de voorraden grooter zijn. Spreker wijst er nog op, dat nog nooit is opgehelderd, waarom het besluit van 7 Sept. niet is uitgevoerd. Zij hebben zich ver scholen hier achter dat het aantal afnemers zoo groot bleek te zijn, dat de hoeveelheden niet toereikend waren. Spr. had den grens ook lager gewild. Wat was er no tegen, te komen met de realiteit der cijfers. B. en W. hadden niet mogen komen met niet uitvoe ring. Welk is de kracht geweest, die zoo zeer op B. en W. heeft ingewerkt om het besluit niet uit te voeren, en te doen of het slechts een onderzoek gold. Spr. vraagt aan den Raad eischt op uw waardigheid, dat B. en W. gevolg geven aan een besluit van den Raad. De heer Oosterveen vindt het be toog van den heer Hofland heel sterk. Hij heeft gelijk, dat het eenmaal genomen be sluit van den Raad moet worden geëerbie digd. Men had ook kunnen' komen met een nieuwe berekening, om het belastbaar inko men terug te brëngen bijv. 300 minder. De Raad zou zich daarbij hebben neerge legd. Er zijn verwachtingen opgewekt en het is zeer juist, dat menschen met eenige honderden guldens belastbaar inkomen ook cokes kunnen betrekken tegen de prijzen van voor de mobilisatie. De mobilisatie drukt op de menschen en die moeten wij tegcmjet komen. De heer Gerritsen moet ook den heer Hofland gelijk geven, wat het besluit betreft, maar hij ziet de zaak te licht in. Spr. heeft direct gewaarschuwd, d$t het besluit onuit voerbaar was. Er wordt op het oogenblik 450 H.L. per dog geleverd. Dan zijn we aan die 40.000 H.L. al toe. En in zijn optimisme om met de contractkoopers te handelen moet spr. den heer Hofland teleurstellen. De prijs is thans 1.en die handelaren zullen er dus geen afstand van doen. Zien we nu aan de gasfabriek een loketverkoop van 450 H.L. per dag en de maatregelen van B. en W. dan vreest spr. dat we achteruitgaan. Men had zijn voorstel moeten aannemen. Maar de heer Hofland was o zoo bang voor het Steun comité. Als hij nu 9300 vraagt, vraagt hij te weinig. De heer Hofland: Vraag dan meer. De heer G e r r i t s en is overtuigd als hij de inlichtingen van den wethouder ontvangt, dat hij zijn voorstel zal intrekken, daar het bedrag niet toereikend is. Wethouder Veis H e y n wijst er op, dat B. en W. wel eerbied hebben voor de beslui ten van den Raad. Indertijd moest eerst wor den onderhandeld, niet met den directeur, maar over de kolen, of die wel te krijgen wa ren. Want cokes is een afvalproduct^ zonder kolen geen cokes. Op het oogenblik hebben we 3000 ton kolen, genoeg voor 3 maanden. We hebben op het terrein van de gasfa briek thans 9650 H.L. geklopte cokes en 3800 H.L. gietcokes. Deze laatste komt het gebruik van cokes ten goede en kan Amers foort beschikken over een maximum voor raad als maar weinig gemeenten in ons land. Er gaat op het oogenblik 6000 H.L. per maand om. Van af half Dec. tot April wordt dat dus ongeveer 25000 H.L., die we noo- dig hebben voor het comité op dezelfde wij ze als ze nu worden rondgebracht. Spr. berekent, dat er 63450 H.L. kan wor den afgeleverd. Aan contractanten moet nog 9500 H.L. worden geleverd, voor de ge meentegebouwen is 5500 H.L.noodig en re kent men daarbij de zoo even genoemde 25.000 H.L. dan komt men aan 40.000 H.L. Er blijft ten slotte nog over 23450 H.L. voor den loketverkoop tot einde April. De loketverkoop heeft gedurende een maand 2907 H.L. geëischt. Vergelijkingen zijn niet te maken, als we 4 maanden vorst hebben of 4 maanden zacht weer, dat scheelt enorm. Op dit oogènblik is het bijkoopen van co kes ondoenlijk. Er is nergens cokes te koop, dan bij enkele concessionnarissen tegen hoogen prijs. Spr. gelooft, dat we op den goeden weg zijn. Al hebben B. en W. verder willen gaan we doen thans wat we kunnen in het belang van Amersfoort. De Voorzitter gelooft, dat er misver stand is. In het besluit van 7 Sept. is er op gewezen, dat de hoeveelheid niet onbeperkt is, terwijl slechts een grens is gesteld. Hier in ligt niet opgesloten dat maar iedereen in aanmerking kwam voor goedkooper cokes. B. en W. hebben niet eerder een onderzoek ingesteld. Dan had de Raad terecht in op stand gekomen tegen B. en W. Eerst later is het onderzoek ingesteld en toen bleek de aanvraag te groot. We 'hebben machtiging gevraagd om in bovenomschreven geest werk zaam te zijn. Die redactie was gelukkig. De hoeveelheid cokes moest worden verdeeld over de gezinnen, die er het meest voor in aanmerking kwamen. We hebben toen den cokesvoorraad verdeeld. Dat was de simpele uitvoering van het besluit. B. en W. ontkennen, dat verwachtingen zijn opgewekt. Maar dan is mijnheer Hofland da*.raan in de eerste plaats schuld. In de ver gadering van 19 Oct. heeft de heer Hofland reeds geweten, dat het voorstel onuitvoer baar was. Hij wist toen meer dan B. en W. en het was zijn plicht geweest den Raad daar op te wijzen. Maar die verantwoordelijkheid hebt gij niet aanvaard. B. en W. komen er mrl klem tegen op, dat een besluit van den Raad door hen niet zou zijn uitgevoerd. De heer Hofland wijst er op, dat B. en W. kwamen met een voorstel van 600 belastbaar inkomen. Dan gaat hij van de veronderstelling uit, dat B. ep W. daarvan de verantwoordelijkheid aanvaarden. Hij zou niet zoo ver zijn gegaan, maar nu gaven B. en W. een verdere strekking aan zijn voor stel. In dat inkomen ligt juist het criterium. Dan hoeft u niet meer tfe komen met het ge zin, want onze belastingverordening houdt daarmee rekening en bijgevolg ook reeds uw voorstel. Als u zegt, daarin lag de geest, dan zeg ik accoord. Spr. neemt de volle verantwoordelijkheid van het eenmaal genomen besluit op zich, al had hij den grens wat kleiner genomen. Er was eerst sprake, dat de heele cokes- verkoop zou worden stop gezet. Neen zegt men, het gold den loketverkoop. En nu is het eigenaardig, dat die 2907 H.L. zijn ver kocht aan menschen, die ik juist zou willen bereiken. Hoe kan de wethouder nu in Gods naam zeggen: we kunnen niet verder gaan, juist als we die 25.000 H.L. van het comité er bij nemen. De wethouder komt tot 48.000 H.L., een grooter bedrag nog dan ik be rekend heb. De heer Gerritsen heeft gewaarschuwd, maar hebt u er niet voorgestemd? De heer Gerritsen: Ja, ten slotte. De heer Hofland: Maar hoe kan je er dan toekomen om mij een verwijt te maken? Is u dan soms die kracht geweest, die B. en W. gezegd heeft, je bent te ver gegaan? •De heer Gerritsen: Neen. De heer Hofland: Daar ben ik blij om. Maar doe dan liever als ik. Ik fcen gereti reerd. Maar je hebt niet goed gewaar schuwd, want je hebt er ten slotte voorge stemd. We kunnen nog wel zonder de voor raden der engros-handelaren, want de Wet houder rekent uit, dat we ^3.000 H.L. heb ben. Maar is dat vorig jaar ook niet ge beurd De heer Gerritsen: Ja. De heer Hofland: En waren toerv de tjjden ook niet beroerd voor hen. Het komt toch meer voor, dat men door zachten drang kan terugkoopen van de menschen, die toch in zekeren zin afhankelijk zijn van de ge meente. De groote fout van het Dag. Be stuur is, dat ze maar vasthouden aan dien loketverkoop, die moet worden vastgezet, zooals door den Raad inderdtijd is besloten. Als we de voorraden hebben, die de wet houder ons heeft voorgerekend, kunnen we het voorstel gerust aannemen. Spr. houdt vast aan zijn toelichting en zijn cijfers, die niet zijn weersproken en dan komen we met de 9300 toe. Als de wethouder nu zegt: we hebben nog 48.000 H.L. disponibel, wel dan zal de som worden verhoogd met 8000 maal 35 .cent. Dat kan de gemeente wel lij den om de inzinking der volkskracht te voor komen en om onzen Christenplicht te doen. De heer Gerritsen wijst er nog eens op, dat de handelaren geen cokes kunnen krijgen. Handelaren, die anders nooit ko men, komen nu. Aan de spijskokerij kon de handelaar, die 30 35 jaar de cokes lever de, dit jaar dit niet doen. Spreker komt nog terug op zijn voorstel van van den zomer.. Hij heeft dat uiteenge zet, maar vond zoo weinig steun, dat hij geen lust voelde om een voorstel te doen. Wethouder Veis Heyn gelooft, als de heer Hofland dagelijks de dingen meemaakte, hij zou weten, dat het onmo gelijk is den loketverkoop stop te zetten. Daar komen menschen, vroeger zei U de aller onderste lagen en nu zegt ge de meer bevoorrechten. Dat zeg ik met U. Hoe kun nen we dan maatregelen nemen, die teder bevredigen. Dat is niet mogelijk. Waar blij ven we met onze arme Belgen als we den lo ketverkoop stop zetten? Die kunnen we toch niet aan hun lot over laten. In verschillende plaatsen zijn maatrege len genomen. Daar wordt cokes verstrekt tot 700 800, alleen aan on- en min vermogenden enz. En dan komt er nog vaak bij, zoover de voorraad strekt. Maar wij willen hier tot het einde helpen. In Zaandam wordt aan alle menschen cokes verstrekt. Dan kunnen ze in October 2 H. L. krijgen, in November, December, Januari, Februari en Maart 4 H.L. en in April 3 H.L. De prijs is 60 cent, plus 10 cent kloploon en 10 cent bezorgloon. Ten slotte zegt Spr., dat gedaan wordt, niet wat men wil, maar wat men kan. De heer Hofland merkt op, dat 25000 H.L. wordt verstrekt aan het comité.. Boven dien houden we 23000 H.L. over voor den loketverkoop. Dat samen maakt 48000 H.L. Alleen de schade aan het bedrijf te be talen zal dus wat groot zijn. Met de andere cijfers hebben we niet te maken. Alleen blijft dan het beroep op de arme Belgen, Maar die zouden ook nog wel geholpen zijn. En dat zou op de hoeveelheid niets geen invloed hebben gehad. De aanneming van mijn voorstel heeft dus geen ander effect, dan dat de gemeente een paar duizend gul den meer moet bijpassen. Dot comité vooral moest er worden bijgehaald. Maar omdat dat comité het doet, moet het daarom het cachet blijven dragen van armenzorg? De men schen die daar komen, zijn er aan gewoon op die wijze te wöfden geholpen. Maar er zijn anderen en die gaan we verwaarloozen. En de verwachting, dat die zouden worden geholpen, is opgewekt geworden. Dat is niet tegen te spreken. Ieder lid van dezen Raad had die overtuiging. Of ik daaraan mee schuldig sta, doet weinig ter zake. Laat ik dan maar zeggen: Wij hebben die verwach ting opgewekt. Niet is aangetoond, dat wij niet hebben den voorraad en niet het geld. Het voorstel komt in stemming en wordt verworpen met 13 tegen 3 stemmen, die van de heeren Leinweber, Oosterveen en. Hof land. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om een crediet te verleenen van 17.500 ten behoeve van de uitvoering van eenige werken op het terrein van de gasfa briek en Burgemeester en Wethouders te machtigen over te gaan tot de aanstelling van twee portiers. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om machtiging te verleenen tot tij delijke aanstelling van hoogstens twee amb tenaren voor de in werking stelling der cen trale boekhouding. Alsvoren. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om machtiging te verleenen tot op name van tijdelijk kasgeld op den dienst 1916 tot een bedrag van 500.000. Alsvoren. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wiiriging der gemeentebegroo- ting dienst 1916. Alsvoren. 16. Reclames straatbelasting, dienst 1915. Alsvoren. 17. Reclames inkomstenbelasting, dienst 1915. Alsvoren. 18. Vaststelling 5e suppletoire kohier der Inkomstenbelasting, dienst 1915. Alsvoren. 19. Va'ststelling 3e suppletoire kohier der straatbelasting, dienst 1915. Alsvoren. 20. Afschrijving van Inkomstenbelasting wegens vertrek of overlijden diensten 1914 en 1915. Alsvoren. RONDVRAAG. De heer v. Kalken deelt mede, dat ruim een maand geleden een adres van de bewo ners van den Leusderweg aan het Gemeen tehuis is bëzorgd. Is dat niet ingekomen De V o o r z i t t-e r. Was het aan den Raad gericht of aan B. en W. De heer v. K a 1 k e n weet dat niet, maar wil er nog eens de aandacht op vestigen hoe de toestand daar is. Men weet wel hoe men er langs gaat maar niet of men terugkomt. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. er hun aandacht aan zullen wijden. De heer Gerritsen meent dat dat toch te zwak is. Verschillende ouders hebben ge vraagd er eens over te spreken, want het is voor de kinderen ondoenlijk naar school te komen. De heer v. K a 1 k e n Ze komen er niet meer uit. De heer Gerritsen hoopt, dat B. en W. spoedige verbetering zullen brengen. De heer Hofland vraagt, hoe het toch zit met dat regeeringsspek. De Burgemees ter heeft opgaven gevraagd en spr. heeft zich opgegeven, maar kreeg al spoedig be richt van den keuringsdienst, dat hij wel niets zou krijgen. Nu is eindelijk het vet gekomen. Maar de winkeliers worden behandeld als kleine jon gens en krijgen niets. Van den keurings dienst hoorde ik, dat men dat in den Haag niet wilde hebben. Spr. weet wel, dat B. en W. aan de maat regelen zoo onschuldig zijn als een pasgebo ren kind, maar hij wil to^h vragen of het thans wel de tijd is om daar mee te komen. De winkeliers zitten toch al zoo in de pena rie en hebben al zoo'n moeite om te blijven bestaan. Spr. hoopt, dat dat eens naar den Haag zal gaan. Hij heeft eens gecijferd en Is tot de conclusie gekomen, dat hij in 3 maan den niet eens voldoende heeft verdiend om van te leven. Wat voor de groentenhande- loren kan, kan dat ook niet voor de winke liers. Verder herinnert spr. aan het besluit in zake de winkelsluiting. Spr. zou sluiting in het welbegrepen belang van den winkelier achten en hoopt, dat B. en W. met een prin- cipieele beslissing zullen komen. De Voorzitter zegt voor de volgende vergadering het punt der winkelsluiting op de agenda te zullen plaatsen. De eerste opmerkingen, hoe interessant ook, gaan over het hoofd van B. en W. heen. De heer Hofland zou het op hoogen prijs hebben gesteld, als de Burgemeester had kunnen verklaren, dat het nu niet den tijd is den winkelier uit te schakelen. Daarna wordt de vergadering gesloten. N e d. Herv. Gem. In de plaats van jhr. Sandberg, is met in gang van 1 Januari a.s. benoemd tot Ker- kelijk-Ontvanger der Ned. Herv. gemeente de heer H. M. Brouwer. Ambachtsschool. In de gisteren gehouden vergadering van de Provinciale Staten, is het voorstel van Ged. Staten om het subsidie voor de Am bachtsschool alhier te brengen van 100 op 200, aangenomen. Protestantenbo nd. Wegens plaatsgebrek moet het verslag van de lezing van Prof. Lindeboom tot mor gen wachten. Politienieuws. De politie heeft hedenmorgen iemand op gepakt, die nog 9 maanden, 3 weken en nog eenige keeren een paar dagen te goed had. De man verklaard zeer tevreden te zijn, dat hij nu onderdak was. W ij ontvingen: Vitello- en Sana-Kalenders, de eerste gratis aangeboden aan de verbruikers van Vitello, de andere aan de verbruikers van Sana, Palmira en Sanella. AGENDA :t Dadelijks: Museum Flehite Bioscoop Lnngestraat. Titerdags, Zondags, Maandags, Bioscoop De Arend. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10—12è 10 7nni?n'T e" 21 10 nitr Dinsdngsavonds Theosof. Leeszaal, Wil- helminastraat. 22 Dec. Maison de Kloet. J. Vr. Gilde. Le zing dr. Visser. 23 Dec. Amiclria Gloria in Excelsus. 27 Dec. Maison de Kloet. J. Vr. Gilde. Le zing dr. Visser. 27 Dec. Kerstfeestviering Luth. kerk. 2P Dec. Amicitia. Holl. Operette. De Schoone Cubaansche. r. Inn. Arpte'iin. Soirée Koor-Geuer. 13 Jan. Amicitia. Kamerconcert Hollandsch Strijkkwartet. IR Jan. Amicitia. Pisulssc. 1° Jon. Atnersf. Ork^stvereen 29 Jan. Theosof. Loge. Lezing-v. Maanen. 3 Pebr. Amicitia. Concert Hanna Verbena 23 Febr. Theosof. Loge. Lezing-dr. de Hartog. 9 Maart. Amicitia. Liederavond llona Du- rigo. Reclame. G. SASBACH, Coiffeur—Coiffeuae, Utrechtscheweg 50. Speciaal adres voor Haarwerken. 6urgerll|ke Stan*. van 22 December 1915. GeborenCharles Achille, zoon van Juli us van Hecke en van Clemencia Leontina Claeijs. Martha, dochter van Albertus van de Vuurst, en van Heintje Buis. Johanna Wil- helmina, dochter van Johanna Gerhordus Hendrikus Keijzer en Hendrikus van Oven. Eduard, zoon van Wijnandus Arlar, en van Jantje Haan. Overleden Elzelina ten Hoove, oud elf weken, d. v. Gerardus ten Hoove en Metje van den Hoek. GehuwdAntonius Willem Jansen, met Cornelia Zeggelaar. Isaak Meyer met Petro- nella Johanna van der Linde. Willem Frede- rik van de Kolk met Lamberta Maria Lam- brechts. Antoon van Beek met Alberta Jam netje Krijnen. Hrndrik Kniper met Gerretj# Willemina Heistia. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in <len moreen van 22 Peoamti.1' l'ló. door Ut Kon NU U<* Insiittivt ti d* Bilt Hoogste stand 773.7 te Happarandn. Laag stel stand 758.1 te Maastricht. Verwachting tot den avond van 23 De cember: Zwakke tot matige wind uit Ooste lijke richtingen, aanvankelijk licht tot zwoor bewolkt, wellicht nog eenige sneeuw, lichte tot matige vorst In het Noorden, in het Zui den om en bij het vriespunt. Fietslantaarn aansteken 4.17. STAATSLOTERIJ. Heogete prijzen der 3. klaas*. TRRKKTN« VAN 21 PRC. f 2500017588 f 2000: 19508 f 1500: 19635 f 1000: 4688 14957 f 4660014 f 200: 1050 4940 f 100: 4715 10137 12002 13779 1 !0U; 1S917 Derde Klasse. Priizen van f 15. 40 148 195 201 212 210 292 312 310 3.30 397 411 418 132 448 197 530 503 58.3 597 010 717 R27 830 902 1032 1001 1089 1091 1121 1173 1217 1218 1.339 1313 1372 1422 1504 1525 1532 1510 1544 1039 1051 1077 1702 1700 1790 18.33 1812 1851 1850 1R80 197.8 200.8 2019 2002 2105 2170 2ÏÏI1 2273 2277 2281 2300 2303 2.345 2115 2461 2549 2007 2010 2029 2002 2091 2832 2809 .3070 .3135 3150 3205 3271 ,3295 3310 .3354 .3173 .3442 3108 3554 3570 357S 3587 3013 3710 .3720 37.34 3793 3803 3942 3900 3979 4080 1083 4133 11'9 1108 4222 1271 4277 4288 4290 4103 410 1 4439 4400 4500 4503 4529 1533 4580 4587 4011 4030 4073 1810 1832 4889 1737 497.3 5003 5205 5221 5232 5245 5273 5390 5180 5570 5005 5041 5002 5087 5702 5717 5729 5747 5757 5873 5870, 5885 r.038 0039 0045 6054 0115 6157 0174 0185 0253 0270 0309 0.3f> 0393 04.30 6140 0480 0511 05«3 0030 0071 0077 0734 0730 0820 0812 0805 0875 0910 7075 7077 707;; 7103 7238 7719 7332 7358 7400 7482 7547 7592 7030 7000 7722 7711 7772 7870 7850 7917 79S7 8000 8077 80.33 8092 8131 8190 8759 82.88 8340 8.341 8.30.3 8400 8457 8502 8505 8554 R508 8' 8018 8053 8048 8719 8802 8«74 8950 8905 898 l 8991 9002 9080 9109 9120 9224 9281 9281 9207 9419 9179 9190 9406 9507 9527 9567 90.32 969.3 9830 9957 9875 9"33 10091 10078 10055 10192 19109 1920S 1077C, (9(10 19192 19599 19507 10503 19579 19011 10089 19093 19701 19757 19815 19843 1091.3 10927 11931 119,52 11395 11327 11339 1141 t 11455 11515 11594 11094 11070 11053 11090 11730 11899 11959 11950 11971 11972 12010 12919 12990 12154 12189 12198 12722 12953 12289 12324 12370 12372 12197 12154 17574 12517 1256R 12571 12699 12015 12626 12637 12059 12001 12004 12797 12775 12797 12798 12810 12818 1?8.|0 12818 12850 12933 13998 13909 1.3199 13219 13333 13386 13391 13428 13400 13170 13559 1.3575 1.3588 13595 13017 13691 13719 13775 1.3919 14001 11974 14143 14104 11.311 14107 14187 14524 14529 14015 14049 14063 14781 11885 14898 14928 1.5951 15155 15176 15193 1523' 15299 15313 15312 15394 15178 15521 155.32 15539 15579 156.38 15094 15777 15816 15828 15873 1592'! 1699.3 10123 10149 1023.3 10025 10012 10659 160.' 10099 10719 10751 10799 10959 10953 10988 l70«i 17032 17193 17184 17231 17335 17.337 17347 17365 17.373 17121 17442 17406 17517 17097 17025 17723 17770 17802 17911 17004 17974 18958 18111 181 18149 18291 18277 18086 1RO.S7 18399 18133 18525 185.35 18507 18710 18728 187.36 18712 18819 18813 18873 18870 1R985 19917 19929 199.38 19949 19122 19140 1915.3 19186 19217 19063 19359 19377 19457 19103 19130 10513 10545 19575 19577 19082 1971 1 19729 19764 19799 1n813 19876 19899 19933 20096 20091 20131 20103 onmr, 20239 20332 20.333 20102 20503 20011 206*0 20742 20755 20788 20821 20913 20918 20920 20964 3e Klasse lcLii-st: 15249 m. z. 15149. 410e STAATSLOTERIJ. Derde klasse. Trekking van 21 Dec. 1913 (500 loten). Ten kontore van den collecteur A C. R. O. Leinweber te Amersfoort Breedstroat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurl gevallen Prijzen van 45 616 827 836 3423 16123 en 16140. Te zamen 6 prijzen. IHF" Evenals Vorige jaren stellen vVij ook tijans weer de gelegenheid open tot het plaat' sen van een in het nun)mer Van ons blad dat Oudejaarsavond Verschijnt, tegen betaling van 25 oenl b(j vooruitbetaling, per adver tentie van 5 regels. Voor eiken regel meer wordt 5 cent in rekening gebracht. De copie njoet uiterlyk 29 December >o ons bezit zijn. DE ADMINISTRATIE, Heer vraagt met pension, in of buiten de stad Brieven onder No. 1162, bureau Amersf. Dagblad. Te hnnr geschikt voor é<*n peisoon. Zonder pvnsion» Te bevragen LangtsLaiU t>2-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1915 | | pagina 3