EMl LION WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN&Zn. Utrechtschestraat 34. Telef. 145. Uit den omtrek. "stadsnTèüws~ tens nam hij het initiatief tot de oprichting ,der Westfaelische Jutespinnerei te Ahaus. In tal van financieele instellingen had de overledene een belangrijk aandeel. Hij was voorzitter der Ahaus Enscheder Eisenbahn- gesellschaft, besturend vennoot van den lo kaalspoorweg EnschedeOldentaal en voor- fitter der G. O. L. S. De overledene was ridder in de orde van den Ned. Leeuw, officier in de orde van Oranje Nassau en bezitter der Kroonorde 6e klasse van Pruisen. Van I860 tot 1895 was de heer Van Heek lid der Provinciale Staten van Overijsel en yan 1895 tot 1904 lid der Eerste Kamer. Bij de oprichting der Twentsche Industrie ën Handelsschool werd de heer Van Heek Jbenoemd tot curator dier school, later Ne derlandsche School voor Nijverheid en Han- 'del genoemd. beer Van Heek heeft tijdens zijn wel besteed leven veel nut gesticht. Voor velen ;©ok was hij den stillen weldoener. Nederland en de oorlog, Bloem-, meel- en broodprijzen. Als vervolg op het medegedeelde betref fende eene aanstaande verhooging van de bloem- en meelprijzen wordt thans bericht 'dat met ingang van 29 dezer de prijzen per 100 K.G. als volgt zijn gewijzigd: bloem 'f 19.25 en meel 16.50, in verband hierme de maximum broodprijzen per K.G. zijn ge bracht op: gebuild brood 23 cents en onge- build brood 20 cents. De inbeslagneming ven mals. Naar het Hbld. verneemt, heeft het adres van belanghebbenden bij den maishandel den minister niet kunnen doen besluiten, van 'de inbeslagneming van mais af te zien. Intusschen ligt het niet in de bedoeling om zooals bij de tarwe- en meelvoorziening bet geval is de particuliere handelaars ge heel uit te schakelen en den aankoop recht streeks voor Rijksrekening te doen geschie den. Telkens wanneer bijgekocht moet wor den, zal de Regeering de Nederlandsche im porteurs uitnoodigen, bij inschrijving hun of fertes in te zenden. De Nederl. ambulance naair Duitech- land en Oostenrijk. Gisterenmorgen, met den gewonen trein van 8 uur 4 min., waarin vier Duitsche salonrijtuigen waren gekoppeld, zijn de le den van de ambulanaces voor Duitschland en Oostenrijk-Hongarije van het Centraal station te Amsterdam vertrokken, uitgeleide gedaan door een groot aantal personen, waaronder de consuls der beide centrale Rij ken. Vrijwel op tijd kwam de trein te Bentheim aan. Het station was versierd met groen, pal men en bloemen en Hollandsche en Duit- Bche vlaggen. Een groot portret van H. M. de Koningin was, met een borstbeeld van Kel- rer Wilhelm, het middelpunt der versiering. Nadat het uitvoerend comité, bestaande uit: mevr. Van Riemsdijk, presidente; G. H. de Marez Oyens, secretaris, jhr. L. van Be vervoorden tot Oldemeule en W. Hepner, penningmeesters, alsmede prof. en mevrouw Lanz en de hoofdverpleegster, freule Six, op het perron uitgestapt waren, had onmiddel lijk na de officieele voorstelling de verwel koming plaats namens de Duitsche regee ring. Daartoe waren o.a. aanwezig generaal- majoor Henseling, commandant van het grensgebied van Emden tot Mtinster (W., Ober-Stabsarzt dr. Krumholz en Ober-Stabs- arzt di". Ziemer. Generaal Hijseling hield na mens de Duitsche regeering een welkomst rede, waarin hij tevens dank betuigde na mens het geheele Duitsche volk. De presi dente, mevrouw Van Riemsdijk, antwoordde. Aan freule Six, de hoofdzuster, werd een ruiker aangeboden met Oranjelinten. Precies te 12.34 vertrok de trein weer, on der geleide van Ober:Stabsarzt dr. Krumholz en Ober-Stabsarzt dr. Ziemer, en het lid van het Nederlandsch Comité, jhr. Van Bever voorden tot Oldemeulén, onder groote be langstelling van de bevolking van het plaats je. Het Wilhelmus werd gezongen en met ontbloote hoofden of in militaire houding aangehoord. Mevrouw Van Riemsdijk en de overige co mitéleden keerden naar Amsterdam terug. Als leider en chef-chirurg van de Neder landsche ambulance voor Duitschland, na het vertrek van prof. Lanz uit Gleiwitz (Sile- zië), is aangewezen dr. L. M. Metz, uit Ois- terwijk, die ook als chirurg heeft deel uitge maakt van de ambut" - e van het Nederland sche Roode Kruis H Zuid-Afrika. Aan den vooravond van het vertrek uit Amsterdam heeft ten huize van mevr. Den TexKetjen eene b"eenlcómst van de leden der ambulance plaats gehad, waar verschil lende personen het woord voerden; tot slot -prak prof. Lanz. Jhr. mr. Van Bever-Borden tot Oldemeule, 'de penningmeester, deelde mede, dat de op roep tot steun i- 81 gemeenten weerklank gevonden had, dat in Amsterdam tusschen de elf- en twaalfhonderd personen bijgedra gen hadden. De ontplofte mijn. De stoomtreiler „Olivia", die evenals de trawler „Agacia" in de nabijheid was toen de stoomtreiler „Erin" door een mijnontplof- fing werd getroffen, keerde gisterenavond te IJmuiden terug met het lijk van den matroos °!yrook- Hi] ^ad nog aan boord van de „Erin teekenen van leven gegeven, waarop men hem met veel moeite met de scheeps- boot aan boord van de „Olivia" bracht, waar hii echter kort daarna overleed. De treiler „Erin was nog drijvende, doch zakte zoo veel af naar 't mijnengebied, dat men geen poging meer kon wagen, zonder 't grootste gevaar voor eigen behoud, om de lijken der andere matroze^ te halen, of de „Erin" op sleep te nemen. De ramp schijnt dws buiten het miinec\g*e- bied te zijn gebeurd. De slag bij de ontplof fing was zóó geweldig, dat meh aan boord van de „Clivia" dacht, dat er uit een groot kanon was geschoten. Toen hoorde men de „Erin" uit alle macht fluiten en begreep men wat er gebeurd moest zijn. Het voorschip van den getroffen treiler was geheel gesple ten, de mast en de kajuithut weggeslagen. Vermoedelijk drijft de tTeiler op een der waterdichte schotten. De „Erin" behoort tot dezelfde directie als de „Hibernia", omtrent welke treiler men niets meer heeft vernomen en die dus met man en muis is gebleven. De toestond van den gewonden schipper van de „Erin" was van dien aard, dat hfj nog geen nadere me- dedeelingen kon doen. De namen der gedooden zijn W. Olyrook uit Vlaardingen, R. de Munnik uit Haarlem en A. J. Slagveld uit Zandvoort. Wederom een geïnterneerde vliegenier ontvlucht. Maandagavond half acht bleek wederom een vliegenier, die men om 7_ uur nog gezien had, uit het geinterneerden-kamp te Bergen gevlucht Op 7 M. afstand van de wacht ontdekte men een keurig uitgeknipte ruimte in de af scheiding. De wacht die volhoudt dat de vliegenier daardoor niet gevlucht kon zijn, kreeg, om dat hij als vader van een gezin hierdoor zijn verlof zag ingetrokken, een toeval. (Alkm. Ct.) Ontvluchte krijgsgevangenen. Bij Bourtange zijn gisterennacht zes ont vluchte Russische krijgsgevangenen over de Nederlandsche grens gekomen. Aflossen grenswacht. Naar de Avp. verneemt maakt het een punt van overweging uit om de troepen, wel ke voortdurend diensten aan de grenzen hebben, ter bestrijding van den smokkel handel te doen vervangen door afdeelingen, welke tot heden verblijf houden in een vaste standplaats. Verijdelde smokkelarij. Rijksambtenaren hebben aan het grens station Nieuwe Schans 1000 kilogram vet, verstopt in een spoorwagen, en voor uitvoer bestemd, in beslag genomen. Bond van Nederl. Onderwijzers. Gisterenavond kwamen in Bellevue te Am sterdam de afgevaardigden van de afdeelingen van den Bond van Ned. Onderwijzers bijeen voor het houden van een algemeene vergade ring. De voorzitter, de heer F. L. Ossendorp, hield een openingsrede, waaraan het volgende ont leend is: De onderwijzers zijn volgens een advies van Gedep. Staten van Overijsel aan de regeering, „zeer bevoorrechten". Zeer bevoorrechten! Ja, in zeker opzicht is de Nederlandsche onderwijzer bevoorrecht: hij weet, dat hij steeds tekort komt en hij weet ook steeds hoeveel dat tekort ongeveer bedraagtf Doch dat hét zoo groot zou worden, als nu het geval is, dat wist hij toch niet 'Nooit kan hij er behoorlijk komen, doch thans, bij een prijsstijging van 25 tot 40 pet op de meeste levensbenoodigdheden ziet het er in vele ge zinnen dan ook benard uit liet is bijna 20 jaar geleden, dot de heer Goeman Borgesius in de Kamer de uitspraak deed: „Karige bezoldigingen geven de slechtste onderwijzers" en nog steeds liiden de onderwij zers onder de te karige bezoldigingen. Wel is er herhaaldelijk in de Kamer over ons gesproken, mooi gesproken zelfs. Men erkent onri nooddruft, men wil ons helpen, een afdoen de regeling moet er komen, maar. dan is er geen geld, dan moet er gewacht worden op het rap port van de Ineenschakelingscommissie en nu weer dient men of te wachten te voorstellen van de Beared"~ngscommissie. Mooie woorden genoeg. Maar dadenen kele kleine en naar gelang van hun volgorde steeds van geringer beteekenis: in 1901 verhooging van 't minimum tot 500, wat reeds 25 jaar vroeger als 't noodzakelijke minimum was erkend en vaststelling van een maximum op 700; in 1907 verhooging van dat maximum tot 825; in 1913 de kindertoeslag van minister Heems kerk, en misschien in 1916 een duurtetoeslag. Er is kans op een duurtetoeslag en zoo zal dan de onderwijzer een nog wisselvalliger be staan, gebaseerd op toeslagen, te gemoet gaan. Al die toeslagen vormen een zeer slecht stelsel van salariëering, maken het inkomen zeer onze ker, kunnen slechts dienen om het salaris laag te houden, en daarbij, en dit moest voor de regeering een ernstig bezwaar zijn, zijn zij strij dig met art. 26 van de Wet, waarbij het toeken nen van een vaste jaarwedde is voorgeschre ven. Voorloopig blijven dus de onderwijzers In het moeras, of komen er nog wat dieper in. Doch, als de Pacificatie-Commissie met haar voorstellen is gekomen; als minister Treub zijn 60. millioen heeft; als de Grondwetsherziening haar beslag heeft" gekregen; en a 1 s dan de gelijkstelling van Openbaar en Bijzonder Onderwijs aan de orde komt, zal er ook een voorstel tot salarisverbetering aan het oordeel der Kamer worden onderworpen. En TI millioen zal er dan beschikbaar zijn voor„Wegen en Onderwijs". Het is ons on bekend, hoeveel millioen er voor wegen zullen noodig zijn, doch de millioenen, die voor On derwijs overblijven, zullen niet alleen dienen voor salarisverhooging, maar ook om de kosten te dekken, die uit „de gelijkstelling" voortvloeien. Moeten we nu in stilte berusten tot deze plan nen verwezenlijkt zijn? Neen dat moeten, dat mogen we niet. Ons leven is te zorgelijk, dan dat we rustig zouden kunnen afwachten, wat men ons brengt. Goed voorbereid, goed gedocumenteerd moe ten de afdeelingen zich wenden tot de gemeente besturen. Gedep. Staten en de Kroon, terwijl het hoofdbestuur zich op het geschikte moment tot Regeering en Kamer hoopt te wenden. Voor dit werk, groot werk voor het belang van ons zelf, doch ook in het belang van de school, moet de geheele Bond mobiel worden gemaakt. Niet en kelen, maar allen moeten daarvoor in het ge weer karnen. En gebeurt dit, dan z'dlen we wel zooveel invloed oefenen, dat de bestaand" slechte salarieering niet gehandhaafd kan wor den. Laat ons ook zorgen, dat de Bond gereed Is, om, als zij zijn ingediend, de voorstellen der Be vredigingscommissie aan de eischen van goed onderwijs te toetsen. Na dc toespraak van den heer Ossendorp werd door den secretaris o. m. meegedeeld, dat 152 afdeelingen met 237 afgevaardigden tegenwoor dig zijn. Het ledental bedroeg 1 Januari 1915 6648 en op 1 Januari 1916 6830, zoodat het met 182 vooruitging. Aan de orde kwam vervolgens een motie van de afdeeling Utrecht inzake taktiek en luidende: „De algemeene vergadering, van oordeel dat het rapport van de taktickcommissie geen be hoorlijke basis oplevert voor een grondige be spreking der aanhangige quoesties, noodigt het hoofdbestuur uit alsnog zoodanige maatregelen te nemen als noodig zullen blijken om de vol gende algemeene vergadering te doen beschik ken over een rapport, waarin deze qunesties al zijdig en in onderlingen samenhang worden be handeld. Het hoofdbestuur is tegen deze motie. Door de afdeeling Utrecht werd de motie toegelicht en critiek uitgeoefend op de werkwijze der taktiekcommissie. Zeebad Scheven ingen. In de buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders der maatschappij „Zeebad Scheveningen" en „Wandelhoofd Scheve- ningen" werd aan den heer B. Goldbeek op zijn verzoek eervol ontslag verleend resp. als directeur-generaal en directeur van genoem de maatschappijen. De president-commissa ris, de heer E. L. Uijttenhooven, richtte bij deze gelegenheid een woord van waardee ring en erkentelijkheid tot den aftredenden functionaris voor de diensten welke hij ge durende 23 jaren bewezen had. In de plaats van den heer Goldbeek is in beide functies benoemd mr. E. Polis. Mishandeling van een rijks- veldwachter. De rijksveldwachter de Rijke, was Maandagnacht onder de gemeente Monster in het jachtveld in burgerkleeding bezig met het oprr;men van aldaar uitge zette wildstrikken, toen hij daarin gestoord weH door twee'v Op een bemerking hunnerzijds hij zich bekend. In plaats van hun weg toen te vervolgen, vie len 7?ï hem. onder hét uiten van bedreigin gen, aan. De een trok een geladen revolver, hof wonon ob voorhoofd van de Rijke en trok af; gelukkig ketste het wapen. Door koelbloedig en krachtdadig optreden wist de Rijke zijn aanvallers in bedwang te houden, wat den tweeden niet belette hem een slft" v mtpren stang te geven op zijn neus, waardoor ^'"ke bloedend ver wond tïa T-otrie daders werden gear resteerd en ingesloten in het huis van be- warin~ r>~- TTL-^in f"""" bewoners van een woonwagen, genaamd E. R. en J. R. De stoomtrambotsing bij Voorburg. Betreffende den toestond van de slachtoffers der trambotsing onder Voorburg kan worden gemeld, dat de mees te het nog al goed maken. De toestand van twee der in Sint Antonius Hove verpleegden is nog zeer ernstig. Bij een dezer is het been afgezet. Beiden hebben hooge temperatu ren. Twee verpleegden hebben de inrichting reeds verlaten. De vier verpleegden in het Militair Hos pitaal te Den Haag bevinden zich alle tame lijk wel. De stoomtra m-b o t s i n g b ij V o o r b u r g. Inzake het tramongeluk onder Voorburg meldt het Vad., dat de directie van de IJssel Stoomtram Maatschappij een bevei ligingsstelsel zal invoeren en op de loco motieven naast den machinist een tweede persoon plaatsen. Eiermarkt te Olet. Aanvoer 2600 etuks. Hoogste prji» f &-* Laagste prijs f 7.60 Gemiddeld f 7.76. Stemming Reclames. per anker f 34 per flesch 0.85 pins 11.50 per nikker iiocMhs. Christel ij ke onderwijzers. Onder voorzitterschap van den heer G. lpe- ma u't Amsterdam is gisteren te Utrecht de algemeene vergadering gehouden van de Unie van Christelijke Onderwijzers en On derwijzeressen in Nederland. Besloten werd instemming te betuigen met een adres van het N. O. G., om ook de we duwen en weezen van bijzondere onderwij zers, die van I Januari 1006 wegens het be reiken van den 65-jarigen leeftijd zijn ont slagen van staatswege te pensioneeren. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal le den en donateurs ongeveer hetzelfde bleef. Te Zwolle en te Hoogeveen werden afdee lingen opgericht. De contributie voor 1916—1917 werd op 2.50 vastgesteld. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren E. Terwee uit Amster dam en G. Toppen uit Appingedam. Na uitvoerige besprekingen werd een Unie salarisregeling vastgesteld. Met 28 tegen 25 stemmen werd verwor pen een voorstel tot aansluiting aan den Ned Anti-Oorlograad. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelezen het verzoek van A. Vonk alhier, «Ld. 3 November 1915, om vergunning tot het uit breiden van zijne bakkerij door plaatsing van een electro-motor van 3 P. K., in het perceel, alhier gelegen aan het Havik No. 26, kadastraal bekend Sect:c E, no. 4268; BESLUITEN: de beslissing op voormeld verzoek te verda gen, op grond dat het ingestelde onderzoek nog niet Is volbracht. Amersfoort, 21 December 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, A. R. VEENSTRA. VAN RANDW1JCK. Burgemeester en. Wethouders van Amers foort, Gelezen het verzoek van A. J. van Zalingen, alhier, d.d. 28 October 1915, om vergunning tot het uitbreiden van zijne bakkerij door bijplaat sing van een electro-motor van 1 P. K. in het perceel, alhier gelegen aan de Langestraat no. 1, bij het kadaster bekend onder Sectie E, no. 4969 BESLUITEN de beslissing op voormeld verzoek te verda gen, op grond dat het Ingestelde onderzoek nog niet is volbracht. Amersfoort, 21 December 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretoris, De Burgemeester, A. R. VEENSTRA. VAN RANDWIJCK. De stoomtram is niet voorzien van een doorgaande rem; alleen de locomotief kan remmen. De tweede man, waarvan hier sprake is, was alleen aanwezig als een goederenwagen bij de tram aangehaakt werd. Overreden en gedood. Te Hat- tem^rbroek is een 35-jc.rig krankzinnige man onder de stoomtram van Nunspeet naar Zwolle geraakt. Hem werd een been afgere den en bovendien bekwam hij vreeselijke wonden aan het hoofd en aan de borst. Naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd bleek hii bij aankomst aldaar reeds over leden. Zijn vader verloor indertijd op de zelfde wijze het leven. Dooreen auto overreden. Op de Suezkade te Den Haag, is een 6-jarig kind door een auto overreden, ten gevolge waarvan het een schedelbreuk bekwam. On der het vervoer door den Eerste Hulpdienst is het kind overleden. Kinderspel. Men meldt d.d. 27 Dec. aan de Asser Ct.: Hedenmiddag ongeveer 4 uur had alhier in de Emmer-dennen een droevig ongeluk plaats. Terwijl een 5-tal schoolkinderen daar een hol in den grond hadden gemaakt welke ze overdekt hadden met palen en daarover zand, waar ze in speelden, gingen een 4-tal mos halen, terwijl een jongetje van mej. de wed. Hars, wonende aan de Wilhelminalaan alhier, van ongeveer 11 jaar, er in bleef zit ten. Ongelukkig zakte alles ineen, met het droevig gevolg, dat hij er onder terecht kwam en daarna overleed. Garnizoen. De 2e lult. W. G. Zwolle van het 5e Regl- ment Infanterie is overgeplaatst bij het In structie-bataljon. Marktberichten. Eiermarkt te Amsterdam* Maandag 27 Dcc. 1915. Kipeieren V. P. N. f 7.05 —9.00. Regeering f 6 90 - 7.1-0. Eendeieren V P. N. f 0.00. Regeering f 8 05—8.50. Aanvoer N. P. N. 8901. Regeering 97973. Middenprijs per 100 P. N, f 7.29, Regeering f 7.23. J. Hanen f 1.20-2.21. Oude Kippen f 1 20—2.22. Eenden f l."02.23 Ganzen 5.33. Ve erwild f 0.22 0.69, 97 stuks Broodkaarten. De Directeur van het levensmiddelenbu reau verzoekt ons het volgende te willen me- dedeelen Met het oog op de Nieuwjaarsdrukte aan het Postkantoor zullen de broodkaarten, ein digende 31 Dec. e. k. op dien datum en op 2 Januari aan huis worden afgehaald door personeel van het levensmiddelenbureau, te gen afgifte van de nieuwe broodkaart, gel dende van 1 tot en met 31 Januari 1916 De houders der broodkaarten moeten deze keer de kaart dus niet op de postbus doen of naar het bureau brengen, doch gereed leggen om, als ze wordt opgehaald, direct te kunnen af geven tegen ontvangst van de nieuwe brood kaart. Daar er 6000 kaarten op te halen zijn, wordt men wel verzocht, de kaart te willen gereedleggen om de bestellers niet onnoo- dig op te houden. De Mooie Cubaansche. Neen, het is geen wonder dat de Mooie Cubaansche zich een vaste plaats op het operetten-repertoire heeft weten te verove ren. Want van alle operettes der laatste ja ren is dit wel een der beste. De muziek is melodieus en nog niet al te afgezaagd, de handeling vermag wel te boeien (diefstal van een staatsstuk door de mooie Cubaansche geheel in de macht en onder den invloed van een internationalen spion die zich bij een diplomaat wist in te drin gen), er werd vrij goed gezongen, het spel was vlot en de acteurs jolig, wat begeert men meer voor een goeden amusanten operette avond? Willy Bierlee als mooie Cubaansche, speel de haar dubbele rol zeer wel, meermalen gaf zij heel goede momenten vooral in het laat ste bedrijf, bij haar bekentenis aan den vi- comte. Sophie van Dijk, was een schalksche yvo- ne, die den geheelen avond lacht en danst, voor de afwisseling natuurlijk flauw valt en als een vlinder de operette doorfladdert. j André van Dijk was kostelijk als de slape rige diplomaat, die nooit ook maar een flauw idee van iets heeft. Hij h3d veel succes met 1 zijn opmerking. dat als alle diplomaten wat slaperiger geweest waren, Europa niet zoo^ yee! krankzinnige dingen zou beleven. 1 Diens Octave (Perin), een oolijke spring^ ln-'t-veld, die het leven zoo heerlijk van dé lichte zijde in het slot wel wat o! te licht beziet, speelde alleraardigst. Van Bosch was uitmuntend als de Cu» bannsche markies-spion en Myln typeerde den detective op vermakelijke wijze. De Adorata-dans en Lasso-dans we-dep zeer fraai uitgevoerd. Herwonnen Levenskracht. De R. K. tuberculosebcstrljders houden deze week een steentjes-verkoop, wanrvat) de opbrengst zal strekken voor den bowl van een sanatorium voor de vereen I'M Herwonnen Levenskracht. Bakkersrust op Nieuwjaarsueg. Wij vestigen dc aandacht op de adverten tie der Bakkerspatroons in dit nummer. Telefoon. Nieuwe aansluitingen aan het plaatselijk telefoonnet: No. 401 J. van Doorn, Vrachtrijder, Zuid singel 69. No. 402 A. Wagenaar, aardappelhandel. Muurhuizen 31. No. 403 S. de Vries, I I. v. ViandensU. 28. Aanbesteding Gemeentewerk Ten gemeentehuize werd gisternamiddng aanbesteed voor het dienstjaar 1916: Bestek I. Levering van verhardingsmaterln len voor straten en wegen: Fabriek „Vooruitgang" Deventer vooi straatklinkers, ƒ18,50 per duizend; A. Vrij land te Vitrecht voor greskeien, ƒ121. pel duizend, bazaltslag 6,05 per M\, rivier- grint ƒ3,30 per M'; Bnzaltmij. te Zaandam voor bazaltslag 6,50, met voorbehoud van oorlogsrisico, van Pol te Tiel voor straat klinkers, 20,75 per duizend; van Kamp te Venlo voor greskeien, ƒ127. per duizend. Bestek U. Verrichten van eenige en het onderhouden van de stucadoorswerken In gemeentegebouwen en inrichtingen, zeven tien perceelen. Hiervoor waren Inschrijvers D. A. Stöver (4 perc J. A. Hulst (17), C. Ruitenberg (8), D. P. van den Brink (7), B. H. Lensing (1), B. Ruitenberg (2). Bestek III. Schoonhouden van gemeente- gebouwen en inrichtingen, drie perceelen: J. W. de Vaai 297, 353 en 442; H. van der Hoek 284, 358 en 329; M. Woerdman 306, 447 en 514; J. W. Engelenburg 396, 364 en 435; G. Klers 570, 510 en 515. Steekpartij. Maandagavor d tusschen half elf en ell uur heeft in de Amhemschestraat nabij da Varkenmarkt een sergeant der ihfanter'a met een mes verschillende steekwonden toege bracht aan een van een groepje van vier per sonen, waaronder een militair, vermoedelijk een gemobiliseerde alhier met permissio. De getroffene is nog niet bekend. Wij ontvingen; Verslag aan de Koningin betrekkelijk den dienst der Rijkspostspaarbank over 1914. (Neergelegd in de Openbare Leeszaal). Verslag 1914 der Vereen, tot opvoeding van Half verweesde, verwaarloosde of ver laten kinderen in het Huisgezin. :t ACTKNDA tt Dagelijks Museum Flthite Bioscoop Langestraat. 7aterdagp, Zondags, Maandags, Bioscohp Dc Arend. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10—121, 10 7nndac en Vnndntf 21 1(1 uur Dinsdagsavonds Theosof. Leeszaal, Wil- helminastraat. n Jan. Armritla. Soiréc Koor-Geucr. 13 Jan. Amicitia. Kamerconcert Hollandsch Striikkwartet. 14 en 15 Jan. Amicitia. Billart-concour». 18 .Tan. Amicitia 'Pist'isse Reclame- G. SASBACH, Coiffeur Coiffeuee, Utrechtscheweg 90. Speciaal adres voor Haarwerken. Burgerlijke Stand. van 29 Dec. 1915. GeborenPieter Timotheus Maria, z. v. Timotheus Gijsbertus Maria Woudenberg en van Mathilda Brigitta Wilhelmina Maria Wll- Iickx. Denise Maria Eléonore Mathilda Ghislalne, d. v. Arthus Joseph Marie Rock en van Marthe Piriot. Gehuwd Joseph Vomfell met Frampolsf Jeanne Hiroix; Dirk Timmerman met Ger. ritje van Leijenhorst; Hermanus Gouw me) Theodora Louisa van de Wijngaard; Theo- doms Johannes Tommei met Elisabeth Ro. sin» Sleeking; Jan Derk Kraaijenbrink met Hillegonda Hendrika Alijda van de Zuid- wind; Coenraad Dictiker met Maartje va/ Zanten. Kaasmarkt Amersfoort 27 December 1915. Aanvoer 22 wagens. Prijzen Ot I 71.50 per 50 K.G. Handel vlug. Telefonisoh Weerberloht. Naar waarneming in den morgen »("i 29 December lf'15. Mêdtttdttli door M Bon. Ntd liti butituut U it Bilt Hoogste stand: 764.3 te Haparanda. Laagste stand: 757.0 te Vlissingen. Verwachting tot den avond van 30 Dec.t Zwakke tot matige, later wellicht toene mende O. tot Z. wind, nevelig tot zwaar be wolkt, wellicht eenige regen ol sneeuw, da ling van temperatuur, vooral in het N.-O. Fietslantaarn aansteken 4.25.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1915 | | pagina 3