SY E MUI ON ~Uit den onitrekT" HUSSEL j. 1. SCHOTEfiMAH S Zn. Ulrechtscheslraat 34. Telef. 145 "STADSNiËÜWSi~ naain van afzender gemeld werd 130.000 ontvangen. Tengevolge_ der veranderingen In deze lijst voorkomende, wordt het totaal- generaal 3.565.864.91 Spek v r ij gelaten. De partij spek per st. Nieuw-Amsterdam foor het Nederlandsche leger aangevoerd, welke aanvankelijk op order van de Bngel- *che regeeiing voor het Engelsche prijzen- nof gebracht zou worden, is door de bemoei- ngen van de N. O. T. thans vrijgelaten. Gebrek aan grondstoffen. X'egens tijdelijke schaarschte van enkele grondstoffen heeft de firma K. Lenge en Zo nen te Tegelen het personeel aan haar fa briek van batterijen voor zaklantaarns ten getale van 150 personen successievelijk noeten ontslaan. De electrische grens. Gisterennacht zijn, naar het N. v. d. D. neldt, te Vaals twee ontvluchte krijgsgevan genen aan den draad doodgevonden. Di „Telegraaf onthullingen. De „Telegraaf' van hedenochtend reageert op hetgeen de laatste dogen tegen haar in gebracht is. Het blad negeert het verslag der „Amsterdnmsche Pers", doch heeft opge merkt dat in de N. R. Ct. en het Hbld. en „enkele provinciale bladen" (hiermede wor den zeker couranten als de „Nieuwe Ct." en het „Vaderland" bedoeldl) eenige hoofdarti kelen zijn verschenen, die zijn eer en goe den naam aantasten. En het verklaart zich bereid deze nieuwe verdachtmakingen door een eereraad te laten onderzoeken en met alle gegevens, die het bezit voor een derge- lijken raad te verschijnen. En het eischt onder meer dat zijn „anonieme beleedigers, die on der het mom van ongeteekende hoofdartike len dezen laster verspreiden, aan de samen- Helling van dezen eereraad zullen mede werken" en de uitspraak daarvan zullen pu- bliceeren. Het blad verklaart het daglicht niet te schuwen en alle gegevens bereidwil lig te zullen verstrekken, zoowel wat betreft de houding van „De Telegraaf' als van „ons" (wie is dat: Holdert of Schroder? Red.) en bet zoogenaamde Anti-Smokkelbureau. (Uit de Telegraaf blijkt dezer dagen telkens dat daarin géén journalist het woord doet. Een courant Is niet anoniem; de mgeteekende hoofdartikelen in de dagbla- ien - behalve dan misschien in de Tele- graan plegen te worden geschreven door, of althans onder verantwoordelijkheid van 'de hoofdredacteuren, die bij iedereen be kend zijn. Red. U. D Een aanklacht. Naar men aan het N. v. d. D. mededeelt heeft da firma A. J. Kaas, te Amsterdam, een aanklacht Inge diend bij den Officier van Justitie, wegens een bericht, voorkomend in het Ochtendblad van 24 Januari 1.1. van het dagblad „De Te legraaf", door welk bericht deze firma zich (n haar eer en goeden naam aangerand acht. Mishandeling met doodelij- ien, afloop. Te Sevenum werd Maandag zekere P. v. N. zoodanig mishandeld, dat hij, naar de N. R. Ct. meldt, gisteren in het St.- Antoniusgesticht te Horst, aan de gevolgen ls overleden. De vermoedelijke dader is gearresteerd. Aanhouding. Een agent van poli tie te Amsterdam heeft een 19-jarigen mili tair aangehouden, wiens opsporing de po litie te Scheveningen had verzocht. De mili tair wordt verdacht van diefstal van 1100, ten nadeele van zijn ouders. Een schuit gestolen. Te Delft is Maandagnacht ten nadeele van schip per De Boo een praamschuit met 5 last mais gestolen. Lijk aangespoeld. Te Nes, op Ameland, is het lijk van een Engelsch ma troos aangedreven. Er zat 50 aan En gelsch geld in de beurs van den matroos. Teruggevonden. Te Hoek- van-Holland verdween een zestal jaren gele den een ingezetene, bakker van beroep, spoorloos. Bij het schoonmaken van den re genput bij zijn woning, vond men dezer da gen daarin 2ijn lijk. De watersnood. De Koningin opnieuw naar de overstroomdestreken. H. M. de Koningin is gisterenmiddag om 2 uur met den gewonen trein uit Den Haag te Amsterdam aangekomen. Per auto vertrok H M. naar de overzijde van het IJ. ten ein de een bezoek te brengen aan de over stroomde gemeente Landsmeer. H. M. werd ontvangen door den burge meester van Landsmeer en twee raadsleden. Vandaar voer de Koningin per boot door de Wiske naar Landsmeer, waar H. M. een be zoek bracht aan het raadhuis en ook de kerk bezichtigde waar koeien zijn onderge bracht. Men schreef aan het N. v. d. D. nog nader uit Landsmeer: De tocht ging in drie motorbooten, geës corteerd door een hekwieler der marine. Langs den Wilkebreekmeerpolder, tot aan het huis van den heer de Boer en vandaar over 't Landsmeerderveld tot Dorresteyn en ten slotte langs den dorpsweg, werd de streek in oogenschouw genomen. Hare Majesteit had een bergstok in de Jrand en droeg een langen grijzen mantel. Op den terugtocht langs het Twiske sprak Zij met enkele gevluchten. Bezoek aan de geteist e r d e streken. Door de gezamenlijke burgemeesters in het overstroomde gebied is bepaald, dat leder persoon, die zich naar de door den (watersnood geteisterde gemeenten, benoor- Zien het IJ, wil begeven, moet voorzien zijn »an een doorlatingsbewijs, onverschillig of li: daarheen gaat of is gegaan per spoor trein, tram, stoomboot of eenig ander mld- Mel van vervoer, hetzij te land of te water, dan wel te voet. Een doorlatingsbewijs als hier bedoeld wordt slechts afgegeven: lo. aan hen, wier woonplaats in een der overstroomde gemeenten gelegen is: 2o. aan hen, die kunnen bewijzen, dat zij noodzakelijk moeten zijn in een der hier- voren bedoelde gemeenten. Het doorlatingsbewijs is strikt persoonlijk en moet steeds vertoond worden aan de te passeeren politie of militaire posten. Voor Amsterdam zijn de doorlatingsbewij- zen uilsluitend te verkrijgen aan het hoofd bureau van politie, bureau Voerwezen, ka mer no. 35. Met nadruk wordt de aandacht er op ge vestigd, dat de uitgifte van doorlatingsbe- wi'zen met spaarzaamheid zal geschieden. Een nieuwe dijkdoorbraak te Durgerdam. Terwijl men Maandagavond buiten Durger dam aan het herstellen was van de dijk breuk, ontstond plotseling op 1 K.M. afstand ten oosten van dat dorp aan de binnenzijde van den dijk eene nieuwe breuk van onge veer 50 meters lengte. Er werden voorloo- pig 240 zakken zand in geworpen, wat echter niet veel hielp. Nog meer afschuivingen wor den gevreesd. Uit Zaandam. Uit Zaandam wordt gemeld De toestand te Zaandam is thans weer iets gunstiger. Althans de dijken loopen op dit oogenblik geen gevaar meer. Van de 200 soldaten die Zondag op verzoek waren geko men, zijn er thans 190 vertrokken, terwijl er 10 zijn achtergebleven voor bewaking der kistdammen. Van de vertrokken soldaten zijn er 100 naar de Wormer gezonden, waar nog steeds met volle kracht aan den dijk moet worden gewerkt. Uit Monnikendam en Edam. Uit Monnikendam De toestand is verbeterd. Uit Edam De toestand blijft gunstig, bij stil weder. Aan de noodkeering wordt krachtig ge werkt De eenden te Volendam. Het is een droevig gezicht, schrijft het N. v. d. D., duizenden eenden In den over stroomden Zuidpolder te zien rondzwemmen. Zii krijgen niet wat zij noodig hebben. Nu worden ze zooveel dit mogelijk is op gevangen. Men hoopt ze daarna, in kisten gepakt, per boot naar Amersfoort te vervoe ren. Daar moeten hokken en schuren ge bouwd worden, waartoe de heer Beaufort zijn welwillende medewerking heeft ver leend. Burgemeester Calkoen, van Edam, heeft aanvrage gedaan om 10,000 om de zaak uit te voeren. Gaat het plan niet door, dan sterven de eenden binnen een paar dagen, en Is een kapitaal van anderhalve ton ver loren. Alleen te Volendam zijn 60,000 eenden. De Marker vloot. Het Centraal Watersnood Comité deelt mede, dat de Zuiderzee-Vereeniging heeft aangeboden kosteloos de schade te taxeeren door den watersnood toegebracht aan de botters van het eiland Marken. De s tr a e t c ol 1 e c te in Den Haag. Naar vernomen wordt, heeft de Haagsche collecte voor den grooten watersnood In het geheel ruim 64,000 opgebracht. De deelneming van het buitenland. Ook de regeering van de Republiek Bra zilië heeft door haren gezant te Den Haag, den heer Gurgel do Amaral, hare meest har telijke gevoelens en die van de Braziliaan- sche natie met de ramp die Nederland heeft getroffen, doen betuigen. Bij de vermelding van de door de Britsche regeering ten behoeve van de noodlijdenden aangeboden gift is eene vergissing ingeslo pen ten aanzien van het bedrag, dat t w e e- honderd oond steling moest zijn. Z. H. Paus Benedictus XV, smartelijk getroffen bij het vernemen der tijding van de overstrooming, die een gedeelte van Neder land heeft verwoest, wenschende bij te dra gen tot leniging der veroorzaakte ellende, heeft onmiddellijk mgr. Vallega, secretaris der Internunciatuur, opgedragen aan Z. D. H. den aartsbisschop van Utrecht eene som van tienduizend lire te zenden om deze in naam van Z. H. aan de Algemeene Watersnoodcommissie te doen toekomen. Ook de Speansche regeering heeft door haar gezant te 's Gravenhage, sympathie doen betuigen naar aanleiding van de over stroomingen, door welke een deel van Ne derland geteisterd werd. Kunst en Wetenschap» Te Santpoort is od 76-jarigen leeftijd overleden mevr. A. G. W. LaurillardRoos, de echtgenoote van den bekenden predi kant-letterkundige dr. E. Laurillard. De Bilt. De Utrechtsche politie nam een valschen zilverbon in beslag, welke uit deze gemeente afkomstig bleek te zijn. Het verdere onderzoek werd in handen gegeven van de politie alhier. Deze spoorde den per soon, die den bon had uitgegeven, op. Het bleek, dat hij reeds vroeger gepoogd had dit valsche geld uit te geven, maar toen had men er hem attent op gemaakt. Een volgen de maal lukte den toeleg beter. De Bilt. Op hol. Een span paar den van den landbouwer v. L. alhier, waren een paar dagen geleden reeds tweemaal op hol geslagen. Gisteren gingen de paarden er weer van door. De voerman, een zoon van den eigenaar, viel, doch kwam er goed af. Een der paarden liep tegen een boom, viel en bleef bewusteloos liggen. Het andere rende door, kwam eveneens te vallen en brak den nek. Reclames. m per anker f 34. rrm oer flesch 0.85 plus 11.30 per anker accijns. ,.ïn onze gcheele oplaag van Iieilen is een prospectns bijgelegd der N.V. Holl. Crediet- en Obligatiebank te Amsterdam, betreffende voor geheel Nederland wet» tig geoorloofde staata-pre- miéloten'*. RaAflftverAlng. Openbare vergadering von den Raad dei- gemeente Amersfoort op Dinsdag 25 Jan., des avonds 8 uur. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heeren: van Achterbcrgh, Rant, Jorissen, Kroes, Koning en van Dui nen. De notulen der vorige vergadering wor den vastgesteld, zooals ze ter visie hebben gelegen. De Voorzitter herinnert aan de ramp die ons land en ook onze naburige gemeen ten heeft getroffen. Hij houdt zich verze kerd dat hij namens den Raad zijn deelne ming uitspreekt en de hoop koestert, dat ook hier het noodige zal gedaan worden om het leed te verzachten. Daarna sprak de Voorzitter de volgende rede uit: Mijne Heeren. Alvorens met onze werkzaamheden aan te vangen verzoek ik een oogenblik Uwe aan dacht voor hetgeen het afgeloopen jaar be- teekende voor onze gemeente. Weinigen zullen in de eerste Raadsver gadering van dat jaar gedacht hebben, dat de oorlogscrisis van zulk een langen duur zoude wezen, als helaas meer en meer blijkt. Daar ook de gewone zaken zooveel moge lijk horen loop hernomen, vergde zij veel ven ons allen, terwijl ik daarbij l^erdenk den onverdroten arbeid van den staf van amb tenaren. Het stedelijk bestuur moest telkens zijne aandacht wijden aan de oeconomische ge volgen van die crisis. Dat onze gemeente niet in die mate getroffen is geweest als men anders zou kunnen veronderstellen, dankt zij ook aan de voortdurende aanwezigheid van talrijke Belgen en van een sterk garni zoen. Die werkzaamheden dan, waarop ik doel de, bestonden voor een groot deel in de zorg voor distributie van eerste levensbe hoeften aan rogge, tarwemeel, mais, varkens- vleesch, visch, groenten en peulvruchten, boter en kaas, en rundvet werd ruim 1 mil- lioen K.G. verstrekt ter waarde van ruim 240.000. Ik ben overtuigd, dat de maatregelen van Regeeringswege ten aanzien hiervan geno men van niet gering te schatten belang zijn de besparing verkregen door het gebruik van goedkoop tarwebrood bedraagt ruim 73000.al mag ik daarnaast niet ont kennen, dat de ervaring opgedaan met het stelsel van distributie van overheidswege niet in allen deele eene aansporing zal ge ven om daarmede in gewone tijden door te gaan, integendeel het ware m.i. te hopen, dat het normale handelsverkeer zooveel mo gelijk zijn loop hernemen kon. Voor de uitvoering van de verschillende maatregelen is veel dank verschuldigd aan den keuringsdienst van eet- en drinkwaren; deze dienst heeft te grooter óók en vooral preventieve beteekenis in tijden als deze, waarin, tengevolge van de duurte, de nei ging tot vervalsching minstens recht even redig daaraan is. In het gemeentelaboratorium, sedert 1 Juni geheel gereed en zeer goed voldoende werden dit jaar 1846 analyses verricht met dezen uitslag, dat 193 waarschuwingen werden gedaan; bij 339 winkelinspecties werden 4492 keuringen verricht; in 't ge heel werden 84 partijen voedingsmiddelen aangetroffen, welke wegens schadelijkheid niet in consumptie werden gebracht. Wat speciaal de melk aangaat, het gehalte daar van wordt steeds beter. De gezondheidstoestand van de bevol king gaf, gelet op het groote aantal besmet telijke ziekten, geen bijzondere reden tot te vredenheid, vooral onder de Belgische uit gewekenen kwamen ernstige ziektegevallen voor. Sedert October 1914 werden bijna 4000 uitgewekenen alhier ingeschreven, van wie bijna 2500 aan het einde van het jaar nog aanwezig waren. De toeneming der „inlandsche" bevol king bleef aanhouden, niet alleen overtrof het aantal geboorten dat der sterfgevallen met 351, ook vestigden zich hier meer per sonen dan er vertrokken n.l. 248, zoodat in totaal het aantal inwoners, nu 25920, met 599 vermeerderde. Voor eene beoordeeling van de draag kracht der bevolking kan ik U wijzen eener- zijds op het totaal belastbaar inkomen, het welk iets vermeerderde, anderzijds op het aantal aanslagen in de inkomstenbelasting, hetwelk daalde van 4597 tot 4263. Over het algemeen krijgt men evenwel niet den indruk, dat Amersfoort erg onder de crisis geleden heeft. Het Steun-comité bleef aan spraak maken op onze dankbaarheid door zich te beijveren hulp te verleenen in die gevallen, waarin zulks noodig was in ver band met de Het gaf onder verschillende vormen 29000.uit; aan ruim 60 gezinnen van gemobiliseerden werd ruim 6000.aan kindertoeslag op de uitkeeringen van het werkloozenfonds 450.aan huurbons 950.betaald. Aan werkloozen werd werk verschaft tegen vergoeding van 18000.terwijl tegen verminderde prij zen levensmiddelen, brandstoffen, kleeding en dekking werden verschaft met een ver lies van 3200. Ontvangen werd van de ingezetenen 30.000.-. Aangaande de huisvesting der bevolking kan ik U mededeelen, dat 127 woningen werden voltooid, waarvan 28 van de ver- eeniging Volkshuisvesting II en 42 van de vereeniging St. Bonifacius. De huurwaarde bedroeg voor2 panden minder dan 120, 82 panden van 120 250, 21 panden van 251—400, 18 ponden van 401—600, 4 panden meer dan 600 per jaar. De woningnood is nog niet opgeheven; uit de U aangeboden voorstellen kunt U zien, dat dit ontwerp voortdurend de aan- drcht heeft. Onbewoonbaar verklaard werden 15 pan den terwijl er 48 aanschrijvingen tot verbe tering uitgingen. Dank zij de werking der eerst tijdelijke, nu voor goed opgerichte arbeidsbeurs, kan ik U eenige cijfers noemen betreffende de arbeidsmarkt: van 1928 ingeschreven werk zoekenden werden er 1014 geplaatst, terwijl aan 1098 van 1591 aanvragen van patroons kon worden voldaan. Op 31 December wa ren er alhier niet minder dan 419 Belgische geinterneerden werkzaam; deze krijgen even wel geen vergunning om het Interneerings- kamp te verlaten dan na onderzoek door de Arbeidsbeurs of er geen Hollandsche krach ten te verkrijgen zijn. De toestand van de arbeidsmarkt was, ge zien uit het oogpunt van werkeloosheid, niet ongunstig. Een vorige maal had ik reeds gelegenheid te wijzen op den grooten invloed door ons gemeentelijk grondbedrijf uitgeoefend op het bouwvak; immers dank zij voorzeker ook de lege prijzen van grond, is en wordt op in dit jaar verkochten grond gebouwd voor eene waarde van 240000.hieronder schuilt derhalve een bedrag aan arbeidsloon van ruim 60000. Lettende op de voortdurende crisisperio de valt met te meer voldoening op te mer ken, dat de verkoop van grond voortdurend voortging .Aan villaterrein werden verkocht 24 perceelen ter grootte van 35773 M2 voor eene waarde van 69000, terwijl van zeer onlangs voor industrie-terrein aangekoch- ten grond 5 perceelen ter grootte van 15250 M3 verkocht werden voor 25000. Als voorloopig resultaat kan ik dan ook mede deelen ,dat ook dit jaar bijschrijving van rente en aflossing niet zal behoeven plaats te vinden. Belangrijke «ankoopen hadden eveneens plaats: het zooeven genoemde industrieter rein, benevens bouwgronden en bosch ter gezamenlijke grootte van 38V® HA. voor 261000. Het grondbezit der gemeente is thans niet minder dan 251 H.A. groot en staat te boek voor 1067000, waartegen over een schuld staat van 985000. Wat onze andere bedrijven aangaat moet ik in Uwe herinnering brengen dat ons gas bedrijf belangrijk werd uitgebreid door de stichting van de watergasfabriek; met ingang van 15 November werd deze in bedrijf ge steld met een dagcapaciteit van 8500 M*! Het is hieraan te danken dat de gasvoorzie- ning in dit winterseizoen geregeld kon plaats hebben. Het buizennet is aanmerke lijk verbeterd en vergroot en nog zijn andere belangrijke werkzaamheden in het vooruit zicht gesteld. Het aantal afgeleverde K.M8. gas vermeerderde, niettegenstaande de ope ning van het electriciteitsbedrijf met 1 Mei, met 14n.l. van 3.3 tot 3.8 millioen; aan gasmeters werden meer geplaatst zulks onder andere ten gevolge van overne ming van particuliere wegen, waarin vóór dien geen buizen lagen 597 voor munt- gas, 148 voor kookgas en 42 voor lichtgas, totaal 787. Het aantal aansluitingen aan de waterlei ding klom met 354 of van 2088 tot 2442, de hoeveelheid afgegeven water steeg met 50 nJ. van 269000 tot 404000 kubieke Meters. Ons electrisch bedrijf, dat 1 Mei geopend werd, telt thans 159 aansluitingen voor licht en 22 voor motoren, ter aansluitwaarde van 180 kilowatt voor Jicht en 69 kilowatt voor kracht. Hoewel een belangrijke aansluiting van het militairenkamp aan de Vlasakkers slechts tijdelijke beteekenis heeft, mag toch gewezen worden op het groote nut dat ons jongste bedrijf blijkt te bezitten voor de klein industrie: immers de plaatsing van kleine motoren gaat onophoudelijk en in klimmen de mate voort. De toekomst van dit bedrijf zal vooral in verband met de plannen der Provincie voort durend onze aandacht moeten bezig houden. Geven verschillende genoemde cijfers reeds de verwachting voor een toenemende bloei van handel en industrie, ook de cijfers van het havenbedrijf zijn niet ongunstig. Was er in 1914 als van zelf een achteruit gang vergeleken bij 1913, zoo gaf 1915 bij 1913 eene vermeerdering van 12000 ton aan binnengekomen tonneninhoud of ruim 11 In verband met bet scheepvaartverkeer mag niet onvermeld blijven de bouw van een graanelevator aan den Grooten Koppel. Het marktwezen bloeide; de algemeene markt ondervond den invloed van het bezoek van de Belgen; vergeleken bij 1913 in 1914 was er immers een terogslag rezen de marktgelden met 14 Op de eierveilingen van de V. P. N. be gonnen in Maart 1914, werden in 1915 om gezet ruim 2. 350.000 eieren voor een® waarde van bijna 150.000. Nietfegen. staande dezen aanvoer, waren ter markt bij» na 7.000.000 eieren of 6% meer dan iif 1914. Van bet onderwijsgebied valt te vermeb den de opening van het nieuwe gebouwf voor ambachtsonderwijs. Als ik ten slotte Uwe aandacht vestig op Openbare Werken, dan is zulks niet omdaf deze dit jaar vah het minste belang v/arenj integendeel tal van belangrijke werken kwa men tot stand; ik noem U de verbetering van de Coninckstraat, Kroontjesmolen en den Bisschopsweg, van het voorbij „Rustoord" gelegen gedeelte van den Utrechtschen weg de omleg van de Barchman Wirijtiersiaan in verband met het stichten van een stations gebouw voor de tram, de aanleg van de we gen op Berg-Zuid en van Laan 1914 en de Daam Fockemalean. Deze aanleg kostte 140.000, waarvoor natuurlijk voor een belangrijk bedrag aan werk verschaft werd. Deze laatste twee wegen ook van belang voor het intercommunaal verkeer, hebben Amersfoort helpen bekend maken als een gemeente met mooie omstreken; ook werd Amersfoort's goede naam verbreid door de ontvangst van het Landhuishoudkundig Con gres en van de Vereeniging voor Gemeen tebelangen en ten slotte werkte wederom krachtig in deze richting de Reclame-com missie. Gelijk dagelijks blijkt uit de door de ze Commissie ontvangen talrijke brieven is tegenwoordig sterk de aandacht gevestigd op onze gemeente als woonplaats. Moge deze omstandigheid en de andere factoren waarvan ik straks heb gesproken, krachtig medehelpen om onze gemeente te brengen, door de lasten van den crisis heen, naar een tijdvak van steeds grooteren bloei (Applaus). Agenda. 1. Ingekomen slakken<o.a.) 1. Koninklijk besluit van 30 December 1915, waarbij aan dc gemeente Amersfoort ccn voorschot uit 's Rijks kas wordt verleend tot een bedrag yan ten hoogste f 99.500, teneinde genoemde gemeente in slaat le stellen cm voorschot van gelijk bedrag Ie verleenen arm dc stichting Volkshuisvesting II ten behoeve van den bouw van een 42-tal woningen, vraar* onder één winkelhuis. 3. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 20 December 1915, waarbij wordt verdaagd dc beslissing op het Raadsbesluit van 30 November 1915 tol het aanvragen en aanvaarden uit 's Rijks kas van een voorschot van f 50.000 voor het doel omschreven in art. 32c der Woningwet 5. Besluit van Gedeputeerde Staten vm Utrecht d.d. 27 December 1915, -waarbij wor-'t verdaagd de beslissing omtrent de begroot!- i van inkomsten en uitgaven, dienst 1916. 8. Besluit yan Gedeputeerde Staten Utrecht, d.d. 27 December 1915. waarbij w goedgekeurd het Raadsbesluit van 30 Now ber 1915, No. 527, tot verkoop van een ter rein aan de Eemstraat aan J. Polak te.. Amsterdam. 9. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 27 December 1915. waarbij wordt goedgekenrd het Raadsbesluit id 30 Novem ber 1915. tot verkoop van een perceel bouw terrein aan II. R. Krul te Amersfoort en j. J. Polderman te Doetinchem. 10. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 27 December 1915. waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 30 Novem ber 1915, No. 525., tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan G. Tloogcvesi <j.(T. Amersfoort. 31. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 27 December 1915. waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 39 November 1915 No. 521 tot verkoop van een perceel bouwterrein aan NV. van Haselen a cy. te Amersfoort. 14. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 17 Januari 1916. waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 21 Decem ber 1915 tot verhuring van twee perceelen bouwland en twee woningen aau «dc van Aseh van Wijckstraat aan A. Kortes. te Amers foort. 15. Brief van Burgemeester ooi Wethouders d.d. 17' Januari 1916 aid. No. 143. waarhll den Raad mededeelingen worden gedaan dc- treffende de voorgekomen storingen in do levering vaai clcotricitcit. 19. Adres van J. C. L. Huiskamp en L. C. Huls te Amersfoort, d.d. 20 Januari 1916, waarbij zij een strook grond aan de "Wilhc-1- minnstraat ter overneming aan de gemeente aanbieden. Dc Voorzitter deelt mede, dat B. en NV. een voorstel aanbieden, inzake de Cen trale Boekhouding, nij dc-elt mede, dat dit voorstel in dc al'deelingen zal worden be handeld a-s Maandag. Aldus goedgevonden. Wethouder Veis Heijn deelt mede. rial reeds 1200 kub. M- watergas is toegevoegd aan heL kolengas. Verder geeft hij een uit eenzetting van de wijze van werken der wa tergasfabriek. die nu eerst is afgewerkt, van daar. dat binnenkort dc Raadsleden zullen worden uitgenoodigd tot een bezoek. De gas fabriek kan nu voldoende cas leveren. In 1913 leverde de fabriek reeds boven de ca paciteit n.l. 12800 kub. M. per dag. In 1914 was dit 14830 kub. M. en in 1915 is het ge klommen tot 15630 kub. kt per due De heer Van Kalken zegt daukbaar tc mogen erkennen, dat het jaar 1916 voor Amersfoort gunstig mag genoemd wor den. Talrijk zijn de werkzaamheden ge weest om Amersfoort te brengen tot zoo'n grooten bloei Speciaal liccft spr. het oog op den Voorzitter, op wien de lasten zich eon- centreeren. Geen dag en uur blijft er over roor zijn heek leven, dat ceheel gevorderd wordt voor de behingen van Amersfoort. Spr. wenscht den Voorzitter geluk met zijn ener gie om Amersfoort vooruit te brengen, wal feitehik ziin leven is. Spr. hoopt, dat hij met dezelfde kracht zal voortgaan en dat hii zijn doel zal mogen bereiken, dan val Amers foort in bloei toenemenè Spr. houdt zich overtuigd, dat hij spreekt namens alle ge- Tneentenaren en hoopt dat onder Gods zegen nog veel zal gedaan worden voor dea bloei van Amersfoort. (Aoolaus).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2